Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-16, 19:29   #931
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patisha87 Pokaż wiadomość
fajnie się prezentuje,ten kremik,ale zapewne ciężko go będzie zdobyć,poszukam na internecie
mozesz go zamówic na dozie, albo moze byc tez w jakis sklepach ze zdrową zywnościa
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-16, 19:54   #932
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Patisha87 Pokaż wiadomość
fajnie się prezentuje,ten kremik,ale zapewne ciężko go będzie zdobyć,poszukam na internecie
Apteki DoZ go mają
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-17, 13:36   #933
Kasienka1231
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 192
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Zachęciłyście mnie do spróbowania tego kremiku Muszę go poszukać.
Kasienka1231 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-19, 21:40   #934
Patisha87
Raczkowanie
 
Avatar Patisha87
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 329
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

ja też go wypróbuję,ale teraz testuje hydrolat oczarowy,olej tamanu i płyn afronis
kurcze ten olejek tamanu to cudo,rozjaśnia mi skórę,coś wspaniałego!
Dziewczyny odkąd pije wierzbownice,używam tamanu i na "brzydkie"miejsca afronis i puder własnego wyboru moja buzia nie przetłuszcza się tak bardzo...ale jak to w ogóle jest możliwe? Tak szybko? Zapewne wkrótce skóra się przyzwyczai i znowu będzie się tłuścić,nie wierze w cuda

Edytowane przez Patisha87
Czas edycji: 2013-09-25 o 11:33
Patisha87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 15:46   #935
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

jakie polecacie podkłady do cery przetłuszczającej się?

moim ulubieńcem jest Vichy aera teint pure do mieszanej, w miarę najdłużej matuje pewnie ze względu na zawartośc alcohol denat. i z tymże składnikiem szukam następcy, ten mi się już znudził

każdy inny podkład nawet jeśli jest matujący, a nie zawiera denata od razu po nałożeniu daje u mnie efekt tłustej cery
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 18:48   #936
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
jakie polecacie podkłady do cery przetłuszczającej się?

moim ulubieńcem jest Vichy aera teint pure do mieszanej, w miarę najdłużej matuje pewnie ze względu na zawartośc alcohol denat. i z tymże składnikiem szukam następcy, ten mi się już znudził

każdy inny podkład nawet jeśli jest matujący, a nie zawiera denata od razu po nałożeniu daje u mnie efekt tłustej cery
ja nie pomoge jedyne co moge polecic to minerały
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-01, 19:10   #937
deface
Przyczajenie
 
Avatar deface
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
jakie polecacie podkłady do cery przetłuszczającej się?

moim ulubieńcem jest Vichy aera teint pure do mieszanej, w miarę najdłużej matuje pewnie ze względu na zawartośc alcohol denat. i z tymże składnikiem szukam następcy, ten mi się już znudził

każdy inny podkład nawet jeśli jest matujący, a nie zawiera denata od razu po nałożeniu daje u mnie efekt tłustej cery
Jeżeli chodzi o coś co genialnie matuje to stawiam na Dry Flo.Robię sobie mieszankę,dodaje do tego jedwab,troche glinki zielonej (działa przeciwzapalnie,antyprysz czowo ) i gotowe,nie ma płaskiego matu,a utrzymuje się on kilka długich godzin co w moim przypadku jest super wynikiem troche wprawy trzeba nabrać przy nakładaniu,ale wszystkiego da się nauczyć

Poza tym głównie do cery tłustej polecam glinkę zieloną,czy to właśnie w pudrze czy jako maseczka
__________________
[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację włosów z marką Braun

Edytowane przez deface
Czas edycji: 2013-10-02 o 07:53
deface jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-02, 12:33   #938
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
jakie polecacie podkłady do cery przetłuszczającej się?
Ja podobnie jak karmazynka polecam minerały, ale niekoniecznie solo, bo formuły matujące czasem wcale nie matują, więc najlepiej działają w połączeniu z matującą bazą i pudrem. W tej roli można stosować wspomnianą Dry-Flo, która matuje fantastycznie. Można pomyśleć: po co tyle zachodu z podkładem, bazą i pudrem, ale idea jest taka, że kosmetyki mineralne są lżejsze niż zwykłe podkłady, a może być tak, że silikony w tych zwykłych podkładach pogarszają przetłuszczanie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 16:14   #939
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja podobnie jak karmazynka polecam minerały, ale niekoniecznie solo, bo formuły matujące czasem wcale nie matują, więc najlepiej działają w połączeniu z matującą bazą i pudrem. W tej roli można stosować wspomnianą Dry-Flo, która matuje fantastycznie. Można pomyśleć: po co tyle zachodu z podkładem, bazą i pudrem, ale idea jest taka, że kosmetyki mineralne są lżejsze niż zwykłe podkłady, a może być tak, że silikony w tych zwykłych podkładach pogarszają przetłuszczanie.
o tak tu sie zgodze u mnie tez dry flo musi byc
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 08:29   #940
deface
Przyczajenie
 
Avatar deface
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

ja jeżeli chodzi o Dry Flo to dodaje jedwab w proszku,bo moim zdaniem się lepiej wtedy rozprowadza niż solo,i jakoś tak się lepiej ze skrobią pracuje.no i ta gładkość skóry

a Dziewczyny,powiedzcie mi,na ile Wam starczyło opakowanie Dry Flo(1 opakowanie oczywiście)?
__________________
[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację włosów z marką Braun

Edytowane przez deface
Czas edycji: 2013-10-03 o 08:38
deface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 13:56   #941
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez deface Pokaż wiadomość
ja jeżeli chodzi o Dry Flo to dodaje jedwab w proszku,bo moim zdaniem się lepiej wtedy rozprowadza niż solo,i jakoś tak się lepiej ze skrobią pracuje.no i ta gładkość skóry

a Dziewczyny,powiedzcie mi,na ile Wam starczyło opakowanie Dry Flo(1 opakowanie oczywiście)?
tez tak robiłam jak jeszcze miałam jedwab


ja kupiłam juz chyba z rok temu (nie uzywalam moze z 2 miesiące) i nadal mam jeszcze z połowe, jest straaasznie wydajna
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-03, 14:19   #942
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez deface Pokaż wiadomość
a Dziewczyny,powiedzcie mi,na ile Wam starczyło opakowanie Dry Flo(1 opakowanie oczywiście)?
Miałam dwa opakowania. Oba się przeterminowały, zanim zdążyłam je zużyć (używałam każde około roku), więc specyfik jest piekielnie wydajny.
Od kilku miesięcy nie używam, bo cera się przyzwyczaiła, ale to u mnie norma.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 15:14   #943
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Miałam dwa opakowania. Oba się przeterminowały, zanim zdążyłam je zużyć (używałam każde około roku), więc specyfik jest piekielnie wydajny.
Od kilku miesięcy nie używam, bo cera się przyzwyczaiła, ale to u mnie norma.
az sprawdziłam do kiedy moja ma datę do 2019


to twoje musiałas miec o jekiejs duzo krótszej dacie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 14:16   #944
deface
Przyczajenie
 
Avatar deface
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Według Pani z Mazideł,skrobie można stosować nawet po terminie ważności jeżeli koloru nie zmieniła

Więc pozostaje tylko po prostu zamawiać jedwab jak się skończy,a tak to mam spokój z pudrem na kolejne X czasu jak dla mnie bomba
__________________
[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację włosów z marką Braun
deface jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-12, 17:47   #945
beauty_rosie
Przyczajenie
 
Avatar beauty_rosie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
La roche posay czy Cetaphil?

Hej Mam zamiar kupić sobie żel do mycia twarzy, a mam cerę przetłuszczającą się i przede wszystkim trądzikową. I właśnie zastanawiam się nad Cetaphilem i La roche posay Effaclar duo. Ważne dla mnie jest żeby żel mojej skóry nie przesuszał. Który bardziej polecacie? Byłabym wdzięczna za opine dziewczynom, które już tych produktów używały
__________________
Beauty is Beauty

Edytowane przez beauty_rosie
Czas edycji: 2014-01-12 o 18:33
beauty_rosie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 13:20   #946
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: La roche posay czy Cetaphil?

Cytat:
Napisane przez beauty_rosie Pokaż wiadomość
Hej Mam zamiar kupić sobie żel do mycia twarzy, a mam cerę przetłuszczającą się i przede wszystkim trądzikową. I właśnie zastanawiam się nad Cetaphilem i La roche posay Effaclar duo. Ważne dla mnie jest żeby żel mojej skóry nie przesuszał. Który bardziej polecacie? Byłabym wdzięczna za opine dziewczynom, które już tych produktów używały
nie wiem jak cetaphil ale lrp wysusza poza tym oba produkty są jakościowo nieadekwatne do ceny

cetaphil
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Stearyl Alcohol (28.03.2008)

cena ok 40zł za taki skład ? już pomijając fakt że bałabym się go używać ze względu na możliwość zapchania

effaclar

Skład: Aqua/Water,Sodium Laureth Sulfate,PEG-8,Coco-Betaine,Hexylene Glycol,Sodium Chloride,PEG-120 Methyl Glucose Dioleate,Zinc PCA,Sodium Hydroxide,Citric Acid,Sodium Benzoate,Phenoxyethanol,C aprylyl Glycol,Parfum/Fragrance(CODE F.I.L:B32025/1).

również nic specjalnego żel do mycia o podobnym składzie możesz kupić za kilka zł


polecam Absolute Organic żel do mycia
http://www.matique.pl/pl/absolute-or...warzy_542.html

można kupić w sklepach Organic farma zdrowia za ok 30zł

moim faworytem jest jednak naturalne mydło
http://www.mydlarnia.info/mydlo-oliw...26-id-484.aspx

kupuję dużą kostkę za ok 25zł, kroję na mniejsze i wtedy spokojnie starcza na kilka miesięcy
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 14:01   #947
obsydian
Przyczajenie
 
Avatar obsydian
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: La roche posay czy Cetaphil?

Cytat:
Napisane przez beauty_rosie Pokaż wiadomość
Hej Mam zamiar kupić sobie żel do mycia twarzy, a mam cerę przetłuszczającą się i przede wszystkim trądzikową. I właśnie zastanawiam się nad Cetaphilem i La roche posay Effaclar duo. Ważne dla mnie jest żeby żel mojej skóry nie przesuszał. Który bardziej polecacie? Byłabym wdzięczna za opine dziewczynom, które już tych produktów używały
Cetaphil na mojej tłustej cerze nie sprawdził się, byłam rozczarowana nim. Polecam z apteki doz Pomadę Ojca Gzegorza, fajny skład, można kupić małą butelkę i przetestować na sobie.
obsydian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 16:13   #948
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mam taka zagwozdkę Cera oczywiście tłusta, ale często odwodniona, częściowo z powodu używania Glyco-A. Dziwną sprawą jest to, że wysuszenie i odwodnienie najbardziej widać na lewej stronie twarzy, głównie na policzku. Tam mam ciągle wysuszone skórki, nawet jak robię przerwę od kwasów. Ostatnio używam balsamu shea z Mydlarni Franciszka (w połowie składa się z masła shea), ale chyba mnie zapycha. Zastanawiam się, co jest powodem takiego stanu rzeczy i jestem ciekawa czy ktoś ma podobnie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-30, 17:38   #949
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam taka zagwozdkę Cera oczywiście tłusta, ale często odwodniona, częściowo z powodu używania Glyco-A. Dziwną sprawą jest to, że wysuszenie i odwodnienie najbardziej widać na lewej stronie twarzy, głównie na policzku. Tam mam ciągle wysuszone skórki, nawet jak robię przerwę od kwasów. Ostatnio używam balsamu shea z Mydlarni Franciszka (w połowie składa się z masła shea), ale chyba mnie zapycha. Zastanawiam się, co jest powodem takiego stanu rzeczy i jestem ciekawa czy ktoś ma podobnie.
Ja mam coś takiego, że mam bardziej wysuszoną skórę na tym policzku, na którym śpię na poduszce.

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
nie wiem jak cetaphil ale lrp wysusza poza tym oba produkty są jakościowo nieadekwatne do ceny

cetaphil
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Stearyl Alcohol (28.03.2008)

cena ok 40zł za taki skład ? już pomijając fakt że bałabym się go używać ze względu na możliwość zapchania

effaclar

Skład: Aqua/Water,Sodium Laureth Sulfate,PEG-8,Coco-Betaine,Hexylene Glycol,Sodium Chloride,PEG-120 Methyl Glucose Dioleate,Zinc PCA,Sodium Hydroxide,Citric Acid,Sodium Benzoate,Phenoxyethanol,C aprylyl Glycol,Parfum/Fragrance(CODE F.I.L:B32025/1).

również nic specjalnego żel do mycia o podobnym składzie możesz kupić za kilka zł


polecam Absolute Organic żel do mycia
http://www.matique.pl/pl/absolute-or...warzy_542.html

można kupić w sklepach Organic farma zdrowia za ok 30zł

moim faworytem jest jednak naturalne mydło
http://www.mydlarnia.info/mydlo-oliw...26-id-484.aspx

kupuję dużą kostkę za ok 25zł, kroję na mniejsze i wtedy spokojnie starcza na kilka miesięcy
Mam wlaśnie ten żel. Nie jest zły, ale czy ja trafiłam na takie żałosne zamykania, czy to fabryczne? Bo jest dziurka jak do wylewania szamponu, a na to jeszcze korek.Jakby ciężko było zrobić pompkę za te 40zł.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 09:22   #950
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, przyszłam do Was po pewną radę... Nie wiem, co dzieje się z moją buzią

Nie wiem dlaczego, ale KAŻDY, nawet najbardziej żółty podkład, na mojej cerze wygląda pomarańczowo/czerwono. Podkłady są jasne, czasem mam wrażenie, że aż za bardzo, a i tak to wygląda brzydko Nie wiem, czy to sebum powoduje, czy co... Nie mam już na to siły, nie wiem, czym to niwelować...

Jak myślicie, żółty puder coś tu pomoże? Myślałam nad tym, żeby zamówić słynne Dry-Flo i może zmienić kolor dodając odrobinę żółtej glinki? ewentualnie z zieloną? A może dobrać odrobinkę jakiegoś barwnika? Bo mam już dość wyglądu tego podkładu...
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 10:26   #951
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przyszłam do Was po pewną radę... Nie wiem, co dzieje się z moją buzią

Nie wiem dlaczego, ale KAŻDY, nawet najbardziej żółty podkład, na mojej cerze wygląda pomarańczowo/czerwono. Podkłady są jasne, czasem mam wrażenie, że aż za bardzo, a i tak to wygląda brzydko Nie wiem, czy to sebum powoduje, czy co... Nie mam już na to siły, nie wiem, czym to niwelować...

Jak myślicie, żółty puder coś tu pomoże? Myślałam nad tym, żeby zamówić słynne Dry-Flo i może zmienić kolor dodając odrobinę żółtej glinki? ewentualnie z zieloną? A może dobrać odrobinkę jakiegoś barwnika? Bo mam już dość wyglądu tego podkładu...
Jakich podkładów używasz przede wszystkim? Dry-Flo jedynie może rozjaśnić kolor i zmatowić, ale nie usunie pomarańczowości.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 11:34   #952
rekin3
Raczkowanie
 
Avatar rekin3
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 284
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny
W okresie dojrzewania nie miałam problemu z trądzikiem, na studiach zaczęłam cierpieć na wypryski, jednak rok temu nastąpiło epogeum. Na mojej twarzy pojawiały się podskórne, bolące góle, które potrafią się leczyć miesiącami... Nawet jak zniknie ślad to pod skorą wciąż czuję gulkę... Do tego pojawiły się bolesne i bardzo obfite miesiączki. Stwierdziłam, że to zaburzenie hormonalne i lekarz przepisał mi tabsy, brałam je przez ponad pół roku. Problem ustąpił, cera wyglądała idealnie. Jednak 3 miesiace temu odstawiłam tabletki i przez 2 miesiące stan się utrzymywał. A teraz znów zaczyna się to samo, Całe czoło mam w gulach, czasami pojawiają sie też na plecach i pośladkach... Czy znowu powinnam brać leki hormonalne? Nie wiem nawet czy wybrać się do ginekologa czy dermatologa.
Wielu z Was pomogło zmiana diety, ale ja zawsze jem to samo, a wygląd cery się zmienia. Dbam bardzo o pielęgnację twarzy, naturalne kosmetyki i minerały, jednak nic mi nie pomaga. Proszę Was o pomoc! Co mi radzicie. Mam prawie 25 lat.
rekin3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 12:58   #953
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rekin3 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
W okresie dojrzewania nie miałam problemu z trądzikiem, na studiach zaczęłam cierpieć na wypryski, jednak rok temu nastąpiło epogeum. Na mojej twarzy pojawiały się podskórne, bolące góle, które potrafią się leczyć miesiącami... Nawet jak zniknie ślad to pod skorą wciąż czuję gulkę... Do tego pojawiły się bolesne i bardzo obfite miesiączki. Stwierdziłam, że to zaburzenie hormonalne i lekarz przepisał mi tabsy, brałam je przez ponad pół roku. Problem ustąpił, cera wyglądała idealnie. Jednak 3 miesiace temu odstawiłam tabletki i przez 2 miesiące stan się utrzymywał. A teraz znów zaczyna się to samo, Całe czoło mam w gulach, czasami pojawiają sie też na plecach i pośladkach... Czy znowu powinnam brać leki hormonalne? Nie wiem nawet czy wybrać się do ginekologa czy dermatologa.
Wielu z Was pomogło zmiana diety, ale ja zawsze jem to samo, a wygląd cery się zmienia. Dbam bardzo o pielęgnację twarzy, naturalne kosmetyki i minerały, jednak nic mi nie pomaga. Proszę Was o pomoc! Co mi radzicie. Mam prawie 25 lat.
Ja jakiś 1-2 lata temu też miałam takie problemy, opisałam całą swoją drogę kilka postów temu. Może i jesz to samo ciągle, ja też jadłam, a potem te rzeczy zaczęły mi wychodzić na skórze Może poprostu zaszły w twoim organizmie jakieś zmiany, i np dotychczasowe odżywianie już nie jest dla ciebie dobre. A miałas jakieś badania u lekarza, czy tylko władował ci tabletki?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 13:28   #954
rekin3
Raczkowanie
 
Avatar rekin3
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 284
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ja jakiś 1-2 lata temu też miałam takie problemy, opisałam całą swoją drogę kilka postów temu. Może i jesz to samo ciągle, ja też jadłam, a potem te rzeczy zaczęły mi wychodzić na skórze Może poprostu zaszły w twoim organizmie jakieś zmiany, i np dotychczasowe odżywianie już nie jest dla ciebie dobre. A miałas jakieś badania u lekarza, czy tylko władował ci tabletki?
bez żadnych badań... ale efekt był, tylko teraz to wraca... Co gorsza moja skóra jest sucha, zero problemów z przetłuszczaniem. Nie jest też zanieczyszczona. Tylko te gule... Nie wiem nawet, czym je leczyć, szczególnie te niewidoczne, tylko wyczuwalne pod skórą...
rekin3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 15:16   #955
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

W chwili obecnej w domu mam: Revlon Colorstay 180, Rimmel Stay Matte 103 true ivory, Dax Cashmere 12h make-up 02 słoneczny, Double Wear light 02... Na mojej siostrze wyglądają ładnie, normalnie, na mnie nie!
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 16:12   #956
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez rekin3 Pokaż wiadomość
bez żadnych badań... ale efekt był, tylko teraz to wraca... Co gorsza moja skóra jest sucha, zero problemów z przetłuszczaniem. Nie jest też zanieczyszczona. Tylko te gule... Nie wiem nawet, czym je leczyć, szczególnie te niewidoczne, tylko wyczuwalne pod skórą...
Hmm. To cięższa sprawa, ale ja też się borykałam z takimi gulami, ale nie wiem co dokładnie mi pomogło.Z tym,że ja mam tłustą skórę i ogólnie lekki trądzik, więc zwalałam winę na to. Stosowałam metronidazol w tabletkach (od dermatologa) i przez jakiś czas , około pół roku,tabletki anty (miałam torbiel jajnika,podwyższoną prolaktynę), wyeliminowałam mleko i od tej pory nie mam problemu z gulami, odpukać. Mi głównie robiły się na brodzie, czasami na plecach.
Ja bym na twoim miejscu poszła do dermatologa jakiegoś przyzwoitego.A czy oprócz tych gul nęka cię trądzik?I czy stosujesz np. jakieś kwasy?Pisałaś , że nie masz zanieczyszczonej skóry, więc rozumiem, że nie masz trądziku? Jak na mój gust przypałętało ci się jakieś zakażenie bakteryjne.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2014-01-31 o 16:14
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 16:32   #957
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
W chwili obecnej w domu mam: Revlon Colorstay 180, Rimmel Stay Matte 103 true ivory, Dax Cashmere 12h make-up 02 słoneczny, Double Wear light 02... Na mojej siostrze wyglądają ładnie, normalnie, na mnie nie!
Jeśli podkład po nałożeniu wygląda dobrze, ale pomarańcz wyłazi stopniowo (u mnie to przeważnie pół godziny), to znaczy że dzieje się tak pod wpływem sebum i na tę reakcję raczej nic się nie da poradzić, ewentualnie testować inne podkłady (może np minerały). Jeśli od razu po nałożeniu podkład wygląda na niedopasowany, to znaczy że wybierasz złą gamę kolorystyczną.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 18:03   #958
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

No właśnie w tym problem, że zazwyczaj dzieje się tak po jakimś czasie... Czyli nic już na to nie poradzę? Minerały pogarszały stan mojej cery, sama nie wiem dlaczego, bo chyba w założeniu mają pomagać?
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 19:42   #959
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
W chwili obecnej w domu mam: Revlon Colorstay 180, Rimmel Stay Matte 103 true ivory, Dax Cashmere 12h make-up 02 słoneczny, Double Wear light 02... Na mojej siostrze wyglądają ładnie, normalnie, na mnie nie!

próbuj dalej nie ma innej rady, ja używam Vichy aera teint pure do mieszanej kolor ivory clair i jest ok
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-31, 21:48   #960
rekin3
Raczkowanie
 
Avatar rekin3
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 284
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Hmm. To cięższa sprawa, ale ja też się borykałam z takimi gulami, ale nie wiem co dokładnie mi pomogło.Z tym,że ja mam tłustą skórę i ogólnie lekki trądzik, więc zwalałam winę na to. Stosowałam metronidazol w tabletkach (od dermatologa) i przez jakiś czas , około pół roku,tabletki anty (miałam torbiel jajnika,podwyższoną prolaktynę), wyeliminowałam mleko i od tej pory nie mam problemu z gulami, odpukać. Mi głównie robiły się na brodzie, czasami na plecach.
Ja bym na twoim miejscu poszła do dermatologa jakiegoś przyzwoitego.A czy oprócz tych gul nęka cię trądzik?I czy stosujesz np. jakieś kwasy?Pisałaś , że nie masz zanieczyszczonej skóry, więc rozumiem, że nie masz trądziku? Jak na mój gust przypałętało ci się jakieś zakażenie bakteryjne.
no właśnie mam cerę normalną w kierunku suchej, naprawdę wygląda dobrze, tylko te miejscowe gule, które niszczą wszystko. Byłam u dermatologa przed braniem tabletek anty. To cały czas gadał, czy nie jestem w ciąży... Że nie wie, co mi dać bo tabletki na trądzik za silne. Że może mi zlecić autoszczepionkę, czyli pobieranie krwi i wstrzykiwanie jej spowrotem w tyłek... Skończyło się, ze zapisała mi płyn z antybiotykiem do przemywania twarzy. A po nim zaczeły mi się dopiero robić trądzikowe, ropne pryszczne nie wiem już co robić i co mi jest
rekin3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:35.