Tabletki antykoncepcyjne, bagaż w samolocie, szczepienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-10, 20:00   #1
Devilla547
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Post

Tabletki antykoncepcyjne, bagaż w samolocie, szczepienia


Dziewczyny, mam wielki problem!
Sprawa wygląda tak: Lecę po raz pierwszy w życiu samolotem, w maju do Chin (na 3 miesiące, sama). Będzie to lot z co najmniej jedną przesadką, miasto obok Hong Kong'u. Mam wielki problem: szczepić się, czy nie? Na takie podstawowe choroby wątrobowe. Znajomi mają różne zdania na ten temat a ja sama nie wiem, co robić.
Druga sprawa - tabletki antykoncepcyjne. W bagażu podręcznym czy w bagażu rejestrowanym? Wymagane jest zaświadczenie od lekarza? Jeśli tak, to czy tylko w języku angielskim? Moje tabletki - Dorin, nie są foliowane, to czy z takimi będzie jakiś problem? Będę potrzebowała co najmniej 3 blistrów... A nie chcę mieć również problemów, by mnie nie wpuścili gdzieś do samolotu, więc nie chcę ryzykować.
No i słyszałam też, że lepiej brać ze sobą również takie zwykłe tabletki na przeziębienia, bo w tamtejszych aptekach nie ma wszystkich, które są w polce, a wiadomo, lepiej mieć przetestowane.
Pomocy, proszę! Z góry dziękuję!
Devilla547 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 11:01   #2
LittleBeetle
Zakorzenienie
 
Avatar LittleBeetle
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, bagaż w samolocie, szczepienia

Cytat:
Napisane przez Devilla547 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam wielki problem!
Sprawa wygląda tak: Lecę po raz pierwszy w życiu samolotem, w maju do Chin (na 3 miesiące, sama). Będzie to lot z co najmniej jedną przesadką, miasto obok Hong Kong'u. Mam wielki problem: szczepić się, czy nie? Na takie podstawowe choroby wątrobowe. Znajomi mają różne zdania na ten temat a ja sama nie wiem, co robić.
Druga sprawa - tabletki antykoncepcyjne. W bagażu podręcznym czy w bagażu rejestrowanym? Wymagane jest zaświadczenie od lekarza? Jeśli tak, to czy tylko w języku angielskim? Moje tabletki - Dorin, nie są foliowane, to czy z takimi będzie jakiś problem? Będę potrzebowała co najmniej 3 blistrów... A nie chcę mieć również problemów, by mnie nie wpuścili gdzieś do samolotu, więc nie chcę ryzykować.
No i słyszałam też, że lepiej brać ze sobą również takie zwykłe tabletki na przeziębienia, bo w tamtejszych aptekach nie ma wszystkich, które są w polce, a wiadomo, lepiej mieć przetestowane.
Pomocy, proszę! Z góry dziękuję!
mieszkałam w Chinach. Nie szczepiłam się, tabletki zawsze miałam w podręcznym i nigdy nie było problemów. Leki podstawowe zawsze miałam z PL. Wiesz co jesz Chińskie kupowałam tylko na receptę wg zaleceń lekarza.
__________________
No one else will ever know the strength of my love for you...after all, you are the only one who knows what my heart sounds like from the inside
LittleBeetle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 14:28   #3
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, bagaż w samolocie, szczepienia

Szczepienie przeciw WZW warto zrobić tak czy inaczej, nie tylko przy okazji wyjazdu. W Polsce te szczepienia sa obowiązkowe, chronią nas przed zakażeniem ok. 20 lat. Jeśli więc masz mniej wiecej tyle, to powinnaś najpierw zbadać poziom przeciwciał - może nowa dawka nie jest potrzebna.
Najlepiej przyjąć szczepionkę zintegrowaną A + B. Typ A to żółtaczka pokarmowa, można się nią zarazić przez brudne ręce lub zakażoną żywność. WZW B to żółtaczka wszczepienna, której można się nabawić u fryzjera, w szpitalu czy u dentysty.

Tabletki weź do podręcznego. Nie ma zakazu przewożenia, a unikniesz dodatkowej nerwówki jeśli Twój bagaż poleci w inne miejsce. Co to znaczy, że nie są foliowane?

Do podręcznej apteczki spakuj tylko rzeczy, ktore mogą się przydać w razie nagłego wypadku - plastry, bandaż, jałowe opatrunki, jodynę, sól fizjologiczną, tabletki przeciwbólowe, smectę itp. Pastylki na gardło kupisz wszędzie, nawet jeśli nie będą identyczne jak u nas.


Cytat:
Napisane przez Devilla547 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam wielki problem!
Sprawa wygląda tak: Lecę po raz pierwszy w życiu samolotem, w maju do Chin (na 3 miesiące, sama). Będzie to lot z co najmniej jedną przesadką, miasto obok Hong Kong'u. Mam wielki problem: szczepić się, czy nie? Na takie podstawowe choroby wątrobowe. Znajomi mają różne zdania na ten temat a ja sama nie wiem, co robić.
Druga sprawa - tabletki antykoncepcyjne. W bagażu podręcznym czy w bagażu rejestrowanym? Wymagane jest zaświadczenie od lekarza? Jeśli tak, to czy tylko w języku angielskim? Moje tabletki - Dorin, nie są foliowane, to czy z takimi będzie jakiś problem? Będę potrzebowała co najmniej 3 blistrów... A nie chcę mieć również problemów, by mnie nie wpuścili gdzieś do samolotu, więc nie chcę ryzykować.
No i słyszałam też, że lepiej brać ze sobą również takie zwykłe tabletki na przeziębienia, bo w tamtejszych aptekach nie ma wszystkich, które są w polce, a wiadomo, lepiej mieć przetestowane.
Pomocy, proszę! Z góry dziękuję!

Edytowane przez joannat
Czas edycji: 2016-04-12 o 14:32
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 11:48   #4
AuroraPolska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne, bagaż w samolocie, szczepienia

nie musisz chodzić co miesiąc do lekarza. Chodzi się zwykle co 3-6 miesięcy, i lekarz wypisuje Ci receptę właśnie na tyle miesięcy, ile zostało do następnej wizyty. Nie musisz też wykupywać wszystkich opakowań od razu, większość aptek robi odpisy od recept na pojedyncze opakowania https://rxed.eu/pl/v/Vokanamet/5/

Edytowane przez AuroraPolska
Czas edycji: 2018-06-14 o 04:41 Powód: reklama
AuroraPolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-12 12:48:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:49.