OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 122 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-16, 10:11   #3631
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Do mojej mieszanki rycynowy + jojoba, dolałam Hippa, nie użyłam mojego kremu nawilżającego i nie ma przesuszu. Póki co, to dobry znak.

Cytat:
Napisane przez magdalenka0712 Pokaż wiadomość
Przesuszenia na razie nie zauważyłam, ale po olejowaniu nakładam na twarz Cetaphil Dermoprotektor, to może dlatego.
PS. Cetaphil jest niesamowity, też go używałam. I pytanie.. Nie powoduje u Ciebie wysypu pojedynczych niespodzianek?

Edytowane przez norka93
Czas edycji: 2013-02-16 o 10:13
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 18:33   #3632
magdalenka0712
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 28
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
PS. Cetaphil jest niesamowity, też go używałam. I pytanie.. Nie powoduje u Ciebie wysypu pojedynczych niespodzianek?
Ja mam cały czas jakieś "niespodzianki" na twarzy więc nie wiem, czy to przez Cetaphil
magdalenka0712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 19:20   #3633
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Przed stosowaniem Cetaphilu tez mialas?
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 19:42   #3634
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
A miałam taką nadzieję na ten olejek... Doleję Hippa i zobaczę co jutro będzie. Dam mu szansę, żeby nie poszło na zmarnowanie.

A jest olej podobny do jojoby, lecz bez znacznego wysuszania?

I jeszcze jedno.. olej arganowy pomoże mi z zaskórnikami, wyprystkami? Jeśli tak, to jak powinnam go stosować? Do mieszanki OCM czy w czystej postaci na buzię? Przeczytałam też wiele recenzji o jego właściwościach nawilżających. To może do mojej wiecznie tłusto-przesuszonej buzi by się nadał?

Nie za dużo składników w OCM przy problemowej cerze
Lepiej argan stosuj osobno. Np. mieszankę OCM zmyj żelem, a potem arganowy, może być sam, możesz zmieszać z hialuronowym. Żel hialuronowy pozwala lepiej wniknąć w skórę olejowi, nawilża ją i zmniejsza ryzyko zapchania.

Na golenie niespodzianek - olej tamanu. Do kupienia w internecie. Raczej do stosowania solo, niż w OCM, choć też można go dać do bezpiecznej bazy.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 19:45   #3635
Sandora
Raczkowanie
 
Avatar Sandora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190
GG do Sandora Send a message via Skype™ to Sandora
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja pierwsze olejowanie mam dziś za sobą Moja mieszanka to 10% olejku rycynowego i 90% oleju z oliwek, mam nadzieje, że dobra mieszanka
Sandora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 19:57   #3636
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Sandora Pokaż wiadomość
Ja pierwsze olejowanie mam dziś za sobą Moja mieszanka to 10% olejku rycynowego i 90% oleju z oliwek, mam nadzieje, że dobra mieszanka
Obserwuj skórę, dbaj o czystość ściereczki i zamykaj pory. Jak coś będzie nie tak - olej bazowy do wymiany
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 22:04   #3637
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Nie za dużo składników w OCM przy problemowej cerze
Lepiej argan stosuj osobno. Np. mieszankę OCM zmyj żelem, a potem arganowy, może być sam, możesz zmieszać z hialuronowym. Żel hialuronowy pozwala lepiej wniknąć w skórę olejowi, nawilża ją i zmniejsza ryzyko zapchania.

Na golenie niespodzianek - olej tamanu. Do kupienia w internecie. Raczej do stosowania solo, niż w OCM, choć też można go dać do bezpiecznej bazy.
Kwas hialuronowy:
- małocząsteczkowy
- ultramałocząsteczkowy
- wielkocząsteczkowy
- hialuronowy 1%
- potrójny 1,5% ... Zabłądziłam!!
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-17, 17:57   #3638
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Kwas hialuronowy:
- małocząsteczkowy
- ultramałocząsteczkowy
- wielkocząsteczkowy
- hialuronowy 1%
- potrójny 1,5% ... Zabłądziłam!!
Mój pierwszy był z BU, mieszanka bodaj z wit.B jakąś tam. Potem wzięłam potrójny 1,5%. Nie zauważyłam zbytnio różnicy. Choć na pewno jest Poczytaj i dobierz coś dla siebie. Zapytaj w wątku ZSK, albo BU, Lorri, albo inne chemiczki Ci odpowiedzą

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

A co do słonecznikowego... Jest go dużo w olejkach babydream, jest też bazą olejków myjących BU. Można nim włosy olejować, nie jest też taki tłusty, można go stosować do ciała.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 02:24   #3639
magdalenka0712
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 28
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez norka93 Pokaż wiadomość
Przed stosowaniem Cetaphilu tez mialas?
niestety tak.
magdalenka0712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 14:39   #3640
spalona_sloncem
Przyczajenie
 
Avatar spalona_sloncem
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Sandora Pokaż wiadomość
Ja pierwsze olejowanie mam dziś za sobą Moja mieszanka to 10% olejku rycynowego i 90% oleju z oliwek, mam nadzieje, że dobra mieszanka
Stosowałam taką samą mieszankę, co Ty mam nadzieję, że Na Tobie będzie się fajnie sprawował. Ja należę niestety do tej grupy, której ocm absolutnie nie posłużył. Po dwóch dniach stosowania nie dość, że miałam straszliwie wysuszoną buzię, to jeszcze tak mnie wypryszczyło tymi wielkimi, bolącymi gulami, że płakać mi się chciało, jak patrzyłam w lustro może za krótko stosowałam ale to pewnie dobrze, bo przerzuciłam się na samorobione olejki do paszczy, które jak dla mnie są w pompkę
spalona_sloncem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 16:08   #3641
szam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 21
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja zmieniłam mieszankę na rycynę + orzechy włoskie + czarnuszka (odrobinę), cera wygląda b. dobrze. Wczesniejsze zaczerwienienia na policzkach okazalo sie, ze to popekane/rozszerzone naczynka (nigdy nie mialam z tym problemu az do teraz), goraca szmatka mi nie sluzy Teraz po nalozeniu mieszanki wchodzą pod prysznic i zmywam mieszankę pod koniec kapieli. Zmienilam tez microfibre na muslin i sluzy mi duzo lepiej. Po ocm stosuje krem z Eveline z serii Ecoline 30+ i skora rano wyglada b. dobrze. Pierwszy raz od dluzszego czasu ma ladny koloryt, jest gladka i sprezysta, wyglada b. zdrowo
szam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 20:02   #3642
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A co myślicie o zastosowaniu w mieszance olejek z krokosza barwierskiego przy cerze trądzikowej? Nie będzie zapychał?
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 20:09   #3643
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez nomissn Pokaż wiadomość
A co myślicie o zastosowaniu w mieszance olejek z krokosza barwierskiego przy cerze trądzikowej? Nie będzie zapychał?
Zapchać niestety może Cię wszystko, zależy od indywidualnych skłonności. Warto spróbować
Ale-korzystając z okazji- przy trądzikowej polecane są:
-z orzecha włoskiego,
-z czarnuszki
-z pachnotki
Na przykład
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 21:35   #3644
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Zapchać niestety może Cię wszystko, zależy od indywidualnych skłonności. Warto spróbować
Ale-korzystając z okazji- przy trądzikowej polecane są:
-z orzecha włoskiego,
-z czarnuszki
-z pachnotki
Na przykład
Fakt, z moją cerą to nigdy nic nie wiadomo, mieszanki z olejem lnianym w roli głównej nie szkodziły mi
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 01:08   #3645
merci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 90
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez spalona_sloncem Pokaż wiadomość
Stosowałam taką samą mieszankę, co Ty mam nadzieję, że Na Tobie będzie się fajnie sprawował. Ja należę niestety do tej grupy, której ocm absolutnie nie posłużył. Po dwóch dniach stosowania nie dość, że miałam straszliwie wysuszoną buzię, to jeszcze tak mnie wypryszczyło tymi wielkimi, bolącymi gulami, że płakać mi się chciało, jak patrzyłam w lustro może za krótko stosowałam ale to pewnie dobrze, bo przerzuciłam się na samorobione olejki do paszczy, które jak dla mnie są w pompkę

A możesz przybliżyć co dokładnie teraz stosujesz?
Szukam jakiegoś nowego rozwiązania, bo zaniedbałam ostatnio ocm, trochę mnie "wymęczył", ostatnio miałam olejek pomarańczowy z BU, był świetny, ale odstrasza mnie trochę cena - o ile dobrze pamiętam z przesyłką wychodzi ok. 30, a na nadmiar kasy ostatnio nie narzekam

---------- Dopisano o 01:08 ---------- Poprzedni post napisano o 01:02 ----------

Cytat:
Napisane przez nomissn Pokaż wiadomość
A co myślicie o zastosowaniu w mieszance olejek z krokosza barwierskiego przy cerze trądzikowej? Nie będzie zapychał?
Miałam jakiś czas temu mieszankę z krokoszem, ogólnie mogę ją polecić, skóra wyglądała zdrowo, jednak mam wrażenie, że miałam więcej wągrów, niż przy innej mieszance. Na pewno nie była to ogrooomna różnica, ale faktycznie chyba troszkę zapychał, Za to nie miałam problemu z tymi obrzydliwymi podskórnymi ropniakami, które ostatnio mnie nawiedzają

*Ja mam skórę mieszaną ze skłonnością do suchej, ale z tego, co pamiętam, krokosz jest polecany właśnie do trądzikowej, może będą podobne efekty.
merci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 23:44   #3646
magdalenka0712
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 28
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Słyszałam, że olejek lawendowy pomaga na przebarwienia, zastanawiam się, czy nie dodać go do mieszanki, ale nie wiem o jaki olejek chodzi. Mogę dodać zwykły olejek eteryczny kupiony w sklepie zielarskim, czy są jakieś inne rodzaje wskazane do OCM?
magdalenka0712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 09:11   #3647
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez magdalenka0712 Pokaż wiadomość
Słyszałam, że olejek lawendowy pomaga na przebarwienia, zastanawiam się, czy nie dodać go do mieszanki, ale nie wiem o jaki olejek chodzi. Mogę dodać zwykły olejek eteryczny kupiony w sklepie zielarskim, czy są jakieś inne rodzaje wskazane do OCM?
Olejek lawendowy - to olejek eteryczny Spójrz żeby był naturalny i dodaj parę kropel do OCM
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 10:18   #3648
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A dodawał ktoś dipalmitynian kojowy do mieszanki na przebarwienia?
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 17:02   #3649
Sandora
Raczkowanie
 
Avatar Sandora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190
GG do Sandora Send a message via Skype™ to Sandora
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez spalona_sloncem Pokaż wiadomość
Stosowałam taką samą mieszankę, co Ty mam nadzieję, że Na Tobie będzie się fajnie sprawował. Ja należę niestety do tej grupy, której ocm absolutnie nie posłużył. Po dwóch dniach stosowania nie dość, że miałam straszliwie wysuszoną buzię, to jeszcze tak mnie wypryszczyło tymi wielkimi, bolącymi gulami, że płakać mi się chciało, jak patrzyłam w lustro może za krótko stosowałam ale to pewnie dobrze, bo przerzuciłam się na samorobione olejki do paszczy, które jak dla mnie są w pompkę
Tak się składa, że mnie też bąble zaatakowały więc kupiłam sobie olejek z rossmana i powiem, że po tygodniu stosowania jestem oczarowana pierwszymi efektami. Biorąc pod uwagę, ze przez ten tydzień także nie paliłam papierosów, bo rzucam to moja twarz stała się promieniejsza i cienie pod oczami totalnie zanikły. Dzisiaj w szkole byłam bez makijażu, koleżanki mnie komplementowały, że ładnie wyglądam strasznie i uznały, ze jeszcze niedawno mialam straszne wory i szarą twarz
Sandora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-25, 11:39   #3650
spalona_sloncem
Przyczajenie
 
Avatar spalona_sloncem
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[QUOTE=merci;39339072]A możesz przybliżyć co dokładnie teraz stosujesz?
Szukam jakiegoś nowego rozwiązania, bo zaniedbałam ostatnio ocm, trochę mnie "wymęczył", ostatnio miałam olejek pomarańczowy z BU, był świetny, ale odstrasza mnie trochę cena - o ile dobrze pamiętam z przesyłką wychodzi ok. 30, a na nadmiar kasy ostatnio nie narzekam

---------- Dopisano o 01:08 ---------- Poprzedni post napisano o 01:02 ----------



Od prawie roku używam olejków myjących do twarzy, które robię samodzielnie na bazie olejów zimnotłoczonych kupowanych w sklepach zielarskich bądź w Herbapolu (słonecznikowy, teraz kukurydziany - strasznie śmierdzi, ale nie zapycha ) i emulgatora Glyceryl Cocoate, ewentualnie Cromollient z Mazideł. Przez ten czas skóra się uspokoiła, wysypuje mnie bardzo rzadko i raczej jest to związane z okresem, więc nawet nie myślę o powrocie do jakiejkolwiek sklepowej "pielęgnacji".

Olejek robię tak: 9 części oleju, 1 część Glyceryl Cocoate, parę kropel wit. E, parę kropel olejku eterycznego dla zapachu. Jak już wszystko wymieszam w zlewce, to biorę odrobinę na palec, rozsmarowuję i próbuję zmyć wodą. Jak się zmywa bez problemu, to znaczy, że jestem genialną biochemiczką i mam dobre proporcje, jak jest za tłusty i ciężko schodzi z palucha, to dodaję CG, a jeśli jest zbyt "śliski" i zostawia takie "piszczące" odczucie na skórze, to dolewam odrobinę oleju i sprawdzam jeszcze raz
spalona_sloncem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 14:52   #3651
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[QUOTE=spalona_sloncem;394 41995]
Cytat:
Napisane przez merci Pokaż wiadomość
A możesz przybliżyć co dokładnie teraz stosujesz?
Szukam jakiegoś nowego rozwiązania, bo zaniedbałam ostatnio ocm, trochę mnie "wymęczył", ostatnio miałam olejek pomarańczowy z BU, był świetny, ale odstrasza mnie trochę cena - o ile dobrze pamiętam z przesyłką wychodzi ok. 30, a na nadmiar kasy ostatnio nie narzekam

---------- Dopisano o 01:08 ---------- Poprzedni post napisano o 01:02 ----------



Od prawie roku używam olejków myjących do twarzy, które robię samodzielnie na bazie olejów zimnotłoczonych kupowanych w sklepach zielarskich bądź w Herbapolu (słonecznikowy, teraz kukurydziany - strasznie śmierdzi, ale nie zapycha ) i emulgatora Glyceryl Cocoate, ewentualnie Cromollient z Mazideł. Przez ten czas skóra się uspokoiła, wysypuje mnie bardzo rzadko i raczej jest to związane z okresem, więc nawet nie myślę o powrocie do jakiejkolwiek sklepowej "pielęgnacji".

Olejek robię tak: 9 części oleju, 1 część Glyceryl Cocoate, parę kropel wit. E, parę kropel olejku eterycznego dla zapachu. Jak już wszystko wymieszam w zlewce, to biorę odrobinę na palec, rozsmarowuję i próbuję zmyć wodą. Jak się zmywa bez problemu, to znaczy, że jestem genialną biochemiczką i mam dobre proporcje, jak jest za tłusty i ciężko schodzi z palucha, to dodaję CG, a jeśli jest zbyt "śliski" i zostawia takie "piszczące" odczucie na skórze, to dolewam odrobinę oleju i sprawdzam jeszcze raz
Dobre Jak z Biochemii Urody
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 14:53   #3652
merci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 90
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

O, dzięki za tak szczegółowy opis Zastanawiałam się właśnie nad zrobieniem takiego olejku, ale do tej pory wydawało mi się to jakieś zagmatwane, nie wiedziałam właśnie, jak sprawdzić, czy dałam dobre proporcje. Ale teraz też się chyba skuszę
merci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 18:01   #3653
spalona_sloncem
Przyczajenie
 
Avatar spalona_sloncem
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Proste, proste - a jaka frajda! mojej siostrze zaczyna się młodzieńczy wysyp, będę zatem niedługo kręcić podwójne porcje w ogóle Mazidła i ZSK, dziewczyny, to jest to! bawię się w bycie kosmetyczną wiedźmą już prawie rok i cały czas mam megazajawkę
spalona_sloncem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 00:23   #3654
common
Raczkowanie
 
Avatar common
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: RP
Wiadomości: 342
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej jestem już po ponad miesiącu ocm i chciałam opisac swoje wrażenia może komuś pomoże Faktycznie efekty są, co nikogo to nie zdziwi,ale wg mnie jak jest więcej olejku rycynowego to działa to bardziej oczyszczająco - oczywiście konkretnie w moim przypadku. Pierwszą porcję (mam cere mieszaną w kierunku tłustej + małe naczynka) zrobiłam 30% olejku rycynowego i 70% oleju z pestek winogron. Strasznie mnie wysuszało, miałam napięta skórę. Postanowaiłam robić 20%-70%, ale jednak po prawie miesiącu stwierdziłąm, ze niby mam oczyszczoną buzie, ale to jednak nie sa te 'ochy' i 'achy' jak u was. Po drodze zakupiłam jeszcze olejek z drzewka herbacianego. Koniec końców zrobiłam ostanio mieszankę 40% olejku rycynowego 60% oleju z pestek winogron + pare kropel olejku z drzewka herbacianego. To jest to! Dopiero teraz widzę co to znaczy mieć czysta buzie i oczyszczone pory, które mam rozszerzone. Nie wiem, dlaczego tak się zmieniło mojej cerze, ale z tą zwiększoną proporcja olejku rycynowego sa lepsze efekty, a moja buzia nie jets napięta. Może sie ustabilizowała ? Po wszystkim nakładam jeszcze na wilgotną cerę olej arganowy i jest super. Nie świecę sie juz w ciągu dnia ( a to była moja zmora!), nie mam wyprysków.

Goraco polecam wypróbowac ta metodę i nie odstawiać jak od razu się nie sprawdzi

Trochę się rozpisałam, ale to tak w celach rozwojowo - naśladowczych )
__________________
"racja jest jak dupa, każdy ma swoją"
common jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 00:23   #3655
common
Raczkowanie
 
Avatar common
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: RP
Wiadomości: 342
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej jestem już po ponad miesiącu ocm i chciałam opisac swoje wrażenia może komuś pomoże Faktycznie efekty są, co nikogo to nie zdziwi,ale wg mnie jak jest więcej olejku rycynowego to działa to bardziej oczyszczająco - oczywiście konkretnie w moim przypadku. Pierwszą porcję (mam cere mieszaną w kierunku tłustej + małe naczynka) zrobiłam 30% olejku rycynowego i 70% oleju z pestek winogron. Strasznie mnie wysuszało, miałam napięta skórę. Postanowaiłam robić 20%-70%, ale jednak po prawie miesiącu stwierdziłąm, ze niby mam oczyszczoną buzie, ale to jednak nie sa te 'ochy' i 'achy' jak u was. Po drodze zakupiłam jeszcze olejek z drzewka herbacianego. Koniec końców zrobiłam ostanio mieszankę 40% olejku rycynowego 60% oleju z pestek winogron + pare kropel olejku z drzewka herbacianego. To jest to! Dopiero teraz widzę co to znaczy mieć czysta buzie i oczyszczone pory, które mam rozszerzone. Nie wiem, dlaczego tak się zmieniło mojej cerze, ale z tą zwiększoną proporcja olejku rycynowego sa lepsze efekty, a moja buzia nie jets napięta. Może sie ustabilizowała ? Po wszystkim nakładam jeszcze na wilgotną cerę olej arganowy i jest super. Nie świecę sie juz w ciągu dnia ( a to była moja zmora!), nie mam wyprysków.

Goraco polecam wypróbowac ta metodę i nie odstawiać jak od razu się nie sprawdzi

Trochę się rozpisałam, ale to tak w celach rozwojowo - naśladowczych )
__________________
"racja jest jak dupa, każdy ma swoją"
common jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 10:30   #3656
spalona_sloncem
Przyczajenie
 
Avatar spalona_sloncem
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 25
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

kurcze blaszka, zazdroszczę Ci efektów i wytrwałości - ja nie dałam rady psychicznie, jak zobaczyłam te wielkie, bolące alieny na mojej twarzy i jak sobie pomyślałam, że po nich będę mieć kolejne przebarwienia i pewnie blizny, z którymi morduję się od dobrych 10 lat już :/
spalona_sloncem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 16:27   #3657
Aziddee
Zadomowienie
 
Avatar Aziddee
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 649
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja ostatnio próbowałam poza swoją mieszanką rycyny i winogronowego, olejek Alterry i też się sprawdza za to jedyne co będę modyfikować teraz to tak żeby bardziej oczyszczało pory, ale to po tym jak będę miała co nałożyć na noc żeby nie było przesuszu
__________________
Przed chorym perfekcjonizmem chroni mnie zdrowa doza lenistwa
Aziddee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 18:13   #3658
nomissn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Bardzo dobrze sprawdzała mi się mieszanka z olejku rycynowego, lnianego i z pachnotki, teraz testuję z zamiast pachnotki mam olej z krokosza barwierskiego
__________________
nomissn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 21:51   #3659
nadianike
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 16
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

POMOCY !!!

stosuje OCM od poczatku stycznia nie zauwazylam duzej roznicy ,cera moze ma ladniejszy koloryt ale krosty nadal sa ;( i to nawet wiecej bo wczesniej wyskakiwalo mi tylko pare przed miesiaczka teraz wyskoczyly mi prawie juz wszedzie na poczatku w najbardziej dla mnie problematycznym miejscu nad gorna warga pozniej na czole zuchwie i pod koscmi policzkowymi nie wiem czy robie to dobrze :/ pisalyscie tutaj ze cera musi sie oczyscic ale ja juz drugi miesiac stosuje czy to mozliwe ze dopiero teraz mi sie oczyszcza??

napisze jak ja to robie moze cos zle
stosuje mieszanke ok.80% olejku arganowego i 20% rycyny cere mam mieszana
masuje twarz ta mieszanka a pozniej pare razy przykladam cieply recznik na koniec polewalam po prostu zimna woda ale ostatnio zaczelam przykladac zimny recznik ,przed snem myje twarz jeszcze mydelkiem allepo i nakladam krem nawilzajacy

odkad zaczelam to stosowac nie mylam twarzy zadnymi zelami czy piankami

PROSZE POMOZCIE
nadianike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 22:00   #3660
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez nadianike Pokaż wiadomość
POMOCY !!!

stosuje OCM od poczatku stycznia nie zauwazylam duzej roznicy ,cera moze ma ladniejszy koloryt ale krosty nadal sa ;( i to nawet wiecej bo wczesniej wyskakiwalo mi tylko pare przed miesiaczka teraz wyskoczyly mi prawie juz wszedzie na poczatku w najbardziej dla mnie problematycznym miejscu nad gorna warga pozniej na czole zuchwie i pod koscmi policzkowymi nie wiem czy robie to dobrze :/ pisalyscie tutaj ze cera musi sie oczyscic ale ja juz drugi miesiac stosuje czy to mozliwe ze dopiero teraz mi sie oczyszcza??

napisze jak ja to robie moze cos zle
stosuje mieszanke ok.80% olejku arganowego i 20% rycyny cere mam mieszana
masuje twarz ta mieszanka a pozniej pare razy przykladam cieply recznik na koniec polewalam po prostu zimna woda ale ostatnio zaczelam przykladac zimny recznik ,przed snem myje twarz jeszcze mydelkiem allepo i nakladam krem nawilzajacy

odkad zaczelam to stosowac nie mylam twarzy zadnymi zelami czy piankami

PROSZE POMOZCIE
Czemu wszyscy się upierają z tym arganem na bazowy? No, dlaczego?

Zmień olej bazowy. Dbaj o czystość szmatki. OCM tylko wieczorem. A rano mydełko. Jeśli dalej będzie zapychać - metoda nie jest dla Ciebie.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:30.