tabletki antykoncepcyjne-ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-11, 19:00   #1
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155

tabletki antykoncepcyjne-ciąża


Hej mam takie pytanie..
Otóż od trzech miesięcy biore tabletki antykoncepcyjne a zanim je zaczęłam brać współżyłam z moim chłopakiem po czym okres w miare normalnie dostałam (nigdy nie miałam go regularnego) i rozpoczęłam pierwsze opakowanie...i tak z ciekawosci czy jesli bylabym w ciąży i brałabym jednoczesnie tabletki antykoncepcyjne (rozpoczęłam już 4 opakowanie) to czy ccos by sie zmienilo tzn zle samopoczucie czy cos co by moglo wskazywac na to ze jestem w ciąży?? generalnie nie mam zadnych dziwnych obiawow a biore diane 35 nic mnie nie boli itd wrecz okres przezywam lzej niz przed braniem tabletek pomimo ze mam bolace piersi (jak zawsze) i mniejsze krwawienie bo tak chyba tabletki działają...

prosze o pomoc i pilna odpowiedz!


zapomnialam dodac ze zawsze uzywamy gumki nigdy zadna nie pekla...jedynie kilka razy sie zdazyło ze włożył swojego penisa we mnie na poczatku bez gumki ale nigdy nie doszlismy do konca...wiec wariuje czy co ??

Edytowane przez angelikada
Czas edycji: 2010-05-11 o 19:05
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 19:07   #2
Ona_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 222
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

Gdybyś była w ciąży to nie miałabyś okresu w czasie przerwy między tabletkami - przynajmniej tak twierdzi mój gin Skoro nie masz żadnych podstaw żeby podejrzewać ciążę to nie martw się i dalej bierz normalnie tabletki.
Ona_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 19:29   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość
Hej mam takie pytanie..
Otóż od trzech miesięcy biore tabletki antykoncepcyjne a zanim je zaczęłam brać współżyłam z moim chłopakiem po czym okres w miare normalnie dostałam (nigdy nie miałam go regularnego) i rozpoczęłam pierwsze opakowanie...i tak z ciekawosci czy jesli bylabym w ciąży i brałabym jednoczesnie tabletki antykoncepcyjne (rozpoczęłam już 4 opakowanie) to czy ccos by sie zmienilo tzn zle samopoczucie czy cos co by moglo wskazywac na to ze jestem w ciąży?? generalnie nie mam zadnych dziwnych obiawow a biore diane 35 nic mnie nie boli itd wrecz okres przezywam lzej niz przed braniem tabletek pomimo ze mam bolace piersi (jak zawsze) i mniejsze krwawienie bo tak chyba tabletki działają...

prosze o pomoc i pilna odpowiedz!


zapomnialam dodac ze zawsze uzywamy gumki nigdy zadna nie pekla...jedynie kilka razy sie zdazyło ze włożył swojego penisa we mnie na poczatku bez gumki ale nigdy nie doszlismy do konca...wiec wariuje czy co ??
po co gumki skoro bierzesz tabletki? poczytaj o działaniu tabletek i o ich skuteczności. A jeżeli schizujesz, że jesteś w ciąży to zrób test.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 20:10   #4
malina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 222
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
po co gumki skoro bierzesz tabletki? poczytaj o działaniu tabletek i o ich skuteczności. A jeżeli schizujesz, że jesteś w ciąży to zrób test.
Dokładnie. Nawet test nie potrzebny bo w ciazy nie jestes
Zle samopoczucie bywa czasem skutkiem ubocznym tabletek anty
__________________




malina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 20:21   #5
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

no to mi ogromnie ulżyło bardzo wam dziękuje za odpowiedzi kamień z serca... o miesiączke mam normlanie co 29 dni i mam krwawienia także wychodzi na to że wszystko ok a ogolnie to wlasnie nie zauwazyłam żadnych bólów szczególnie innych niż normalnie i ogólnie dobrze sie czuje...bardzo wam jeszcze raz dziekuje!!!
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 20:24   #6
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

bylo w rozmowach w toku ze dziewczyna brala tabletki w ciazy , zrobila test - pozytywny, odstawila - poronila. jak jej lekarz powiedzial - ze to przez spadek hormonow. lekarz z widowni powiedzial ze powinna zrobic test aby wykluczyc ciaze.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 22:20   #7
malina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 222
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

Ja generalnie zawsze kiedy mialam watpliwosci robilam test chcialam byc pewna a poza tym zawsze to pozbawienie tych watpliwosci
__________________




malina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 12:42   #8
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
bylo w rozmowach w toku ze dziewczyna brala tabletki w ciazy , zrobila test - pozytywny, odstawila - poronila. jak jej lekarz powiedzial - ze to przez spadek hormonow. lekarz z widowni powiedzial ze powinna zrobic test aby wykluczyc ciaze.
Ona poroniła, bo wzięła tabletkę na poronienie, a nie powiedziała o tym lekarzom w szpitalu, więc oni stwierdzili, że to przez brak hormonów. Zresztą z tego co pamiętam to u niej wyszło, że była w ciąży przed braniem tabletek i pomyliła okres z plamieniem.
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 13:21   #9
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

tak tak, cos takiego bylo ze sie pomylila. ale o tabletce na poronienie to nie pamietam zeby mowila?
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 14:03   #10
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

Mówiła, bo pamiętam jak mi po tym opisie poronienia koleżanka powiedziała, że nigdy w życiu nawet nie pomyśli, żeby taka tabletkę wsiąść. A tu link do forum "Rozmów w toku", gdzie dziewczyna tłumaczy innym, że tabletki na poronienie są u nas nielegalne i tamta dziewczyna musiała mieć jakieś wtyki -> http://rozmowywtoku.onet.pl/1,155,8,...5,0,forum.html
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 15:33   #11
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

Cytat:
Napisane przez Ona_87 Pokaż wiadomość
Gdybyś była w ciąży to nie miałabyś okresu w czasie przerwy między tabletkami - przynajmniej tak twierdzi mój gin Skoro nie masz żadnych podstaw żeby podejrzewać ciążę to nie martw się i dalej bierz normalnie tabletki.
miesiączke to mam normalnie po kazdym opakowaniu tabletek... wiec jestem juz spokojniejsza dzieki
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 16:24   #12
malina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 222
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

Po kazdym skonczonym opakowaniu pojawia się krwawienie z odstawienia tzw. nie okres poza tym slyszalam juz cos takiego ze krwawienie moze pojawic sie takze jezeli podczas brania zaszlo sie w ciaze
__________________




malina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 21:34   #13
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

Cytat:
Napisane przez malina_ Pokaż wiadomość
Po kazdym skonczonym opakowaniu pojawia się krwawienie z odstawienia tzw. nie okres poza tym slyszalam juz cos takiego ze krwawienie moze pojawic sie takze jezeli podczas brania zaszlo sie w ciaze

generalnie miesiaczke mam normalnie...nie zauwazylam zadnych zmian...pod koniec brania pierwszego opakowania bylam przeziebiona i lekarz przepisal mi antybiotyk ktory przyspieszyl mi okres bo zawsze opakowanie koncze w niedziele wiec powinnam miec 7 dni przerwy i od ponieedzialku dostac miesiaczke a przez antybiotyki dostalam w piatek (3 dni wczesniej) , kazda miesiaczke mam co 29 dni moj okres trwa normalnie 7 dni tak jak zawsze...zawsze przy jasminele czy cilest tez mialam bardzo regularnie okres...wiec to chyba nie oznacza ze jestem w ciazy ??
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 21:47   #14
malina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 222
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

czyli krwawienie dostalas podczas brania tabletek tak?
__________________




malina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 21:50   #15
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość
generalnie miesiaczke mam normalnie...nie zauwazylam zadnych zmian...pod koniec brania pierwszego opakowania bylam przeziebiona i lekarz przepisal mi antybiotyk ktory przyspieszyl mi okres bo zawsze opakowanie koncze w niedziele wiec powinnam miec 7 dni przerwy i od ponieedzialku dostac miesiaczke a przez antybiotyki dostalam w piatek (3 dni wczesniej) , kazda miesiaczke mam co 29 dni moj okres trwa normalnie 7 dni tak jak zawsze...zawsze przy jasminele czy cilest tez mialam bardzo regularnie okres...wiec to chyba nie oznacza ze jestem w ciazy ??
a zabezpieczałaś się w trakcie brania antybiotyku? kiedy dokładnie go brałaś?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 21:53   #16
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
a zabezpieczałaś się w trakcie brania antybiotyku? kiedy dokładnie go brałaś?

zawsze sie zabezpieczamy i nigdy nam nie pekla ale tak jak psialam wczesniej byly sytuacja ze dla zabawy kilka razy wszedl we mnie bez gumki a miesiaczke dostalam w piatek w 5 dzien bez brania tabletek antykoncepcyjnych ale bralam jeszcze antybiotyk...

a antybiotyk jakos bralam zaraz pod koniec opakowania jakies 3 ostatnie dni brania tabletek

Edytowane przez angelikada
Czas edycji: 2010-05-12 o 21:55
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 21:58   #17
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki antykoncepcyjne-ciąża

Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość
zawsze sie zabezpieczamy i nigdy nam nie pekla ale tak jak psialam wczesniej byly sytuacja ze dla zabawy kilka razy wszedl we mnie bez gumki a miesiaczke dostalam w piatek w 5 dzien bez brania tabletek antykoncepcyjnych ale bralam jeszcze antybiotyk...

a antybiotyk jakos bralam zaraz pod koniec opakowania jakies 3 ostatnie dni brania tabletek
w takim wypadku powinnaś w ogólnie nie robić 7 dniowej przerwy, bo antybiotyki osłabiają działanie.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:19.