Problem z dobraniem ubrań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-09, 00:38   #1
Osina
Przyczajenie
 
Avatar Osina
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 26
Unhappy

Problem z dobraniem ubrań


Witam, piszę tego posta gdyż wróciłam z zakupów i jestem załamana. Ale po kolei. Mam straszny problem z dobraniem ubrań do mojej sylwetki ;(
Mam 17 lat, jestem niska- 1.64 m, waga w granicach 65-68 kilo ale jestem normalna z odrobiną bioderka i brzuszka (w granicach oczywiście :P), w porywach biegam i takie tam przez co mam bardzo umięśnione nogi (nawet koleżanki zwróciły uwagę na moje łydy gdy przyszłam do szkoły w obcasach). Ramiona wyraźnie szersze od bioder, uda stykają się w najwyższym punkcie. Największą zmorą jest biust, który (gdybym mogła dostać stacjonarnie taki stanik ;/) powinien być noszony w staniku ok. 70/75 E. To właśnie on i moje nogi powodują, że wyglądam strasznie ,,klocowato", zwykłe tuniki zawisają na biuście przez co wyglądam jak w worku na kartofle, z kolei te zwężane pod biustem strasznie go eksponują i sprawiają, że wyglądam wulgarnie (ciężko zakryć biust gdy ,,przedziałek" sięga tak wysoko). Znalezienie koszuli to też armagedon bo aby dopiąć się w biuście często muszę brać L mimo, że M ładnie układa się na ciele nie opinając go, a L już niestety wygląda na brzuchu na zbyt szeroką. Zauważyłam, że spoczko wyglądam w długich, nie rospinanych bluzach gdyż optycznie rozszerzają biodra i maskują biust, jednak to nie metoda, żeby wszystko chować pod materiałem. Ładnie wyglądam w obcasach, koszuli (luźniejszej) i spódnicy zaczynającej się tuż pod talią. Na codzień w 85% noszę krótkie, plisowane lub falbaniaste spódniczki + golf/koszula/t-shirt (z tego co udało mi się przez lata dobrać jakoś) bo nie lubię spodni i nie czuje wtedy na sobie tego wścibskiego gapienia na (przerośnięty) biust. Proszę o doradzenie czego powinnam w takim razie szukać, jakich krojów unikać i czy lepszy stanik i opcasy rozwiążą problem ,,klocowatości'' (+ jestem grubej kości) xD
Osina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 01:09   #2
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Problem z dobraniem ubrań

Cytat:
Napisane przez Osina Pokaż wiadomość
Witam, piszę tego posta gdyż wróciłam z zakupów i jestem załamana. Ale po kolei. Mam straszny problem z dobraniem ubrań do mojej sylwetki ;(
Mam 17 lat, jestem niska- 1.64 m, waga w granicach 65-68 kilo ale jestem normalna z odrobiną bioderka i brzuszka (w granicach oczywiście :P), w porywach biegam i takie tam przez co mam bardzo umięśnione nogi (nawet koleżanki zwróciły uwagę na moje łydy gdy przyszłam do szkoły w obcasach). Ramiona wyraźnie szersze od bioder, uda stykają się w najwyższym punkcie. Największą zmorą jest biust, który (gdybym mogła dostać stacjonarnie taki stanik ;/) powinien być noszony w staniku ok. 70/75 E. To właśnie on i moje nogi powodują, że wyglądam strasznie ,,klocowato", zwykłe tuniki zawisają na biuście przez co wyglądam jak w worku na kartofle, z kolei te zwężane pod biustem strasznie go eksponują i sprawiają, że wyglądam wulgarnie (ciężko zakryć biust gdy ,,przedziałek" sięga tak wysoko). Znalezienie koszuli to też armagedon bo aby dopiąć się w biuście często muszę brać L mimo, że M ładnie układa się na ciele nie opinając go, a L już niestety wygląda na brzuchu na zbyt szeroką. Zauważyłam, że spoczko wyglądam w długich, nie rospinanych bluzach gdyż optycznie rozszerzają biodra i maskują biust, jednak to nie metoda, żeby wszystko chować pod materiałem. Ładnie wyglądam w obcasach, koszuli (luźniejszej) i spódnicy zaczynającej się tuż pod talią. Na codzień w 85% noszę krótkie, plisowane lub falbaniaste spódniczki + golf/koszula/t-shirt (z tego co udało mi się przez lata dobrać jakoś) bo nie lubię spodni i nie czuje wtedy na sobie tego wścibskiego gapienia na (przerośnięty) biust. Proszę o doradzenie czego powinnam w takim razie szukać, jakich krojów unikać i czy lepszy stanik i opcasy rozwiążą problem ,,klocowatości'' (+ jestem grubej kości) xD
Też mam ten problem z dużym biustem, tylko ja mam do tego wąskie ramiona, więc znalezienie czegokolwiek co zmieści mój biust i będzie dobre w ramionach graniczy z cudem. Jeśli chodzi o staniki to polecam sklep Esotiq, mają takie rozmiary .
Z tego co wypisałaś to moim zdaniem powinnaś koniecznie zrezygnować z golfów - one właśnie optycznie powiększają biust.
W ogóle bardzo Ci polecam serię sylwetkową na kanale youtube Radzki, dużo się można dowiedzieć, ostatnio też robi tą serię w plenerze i łatwo można zobaczyć jak działają triki, o których opowiada, czego i gdzie szukać i jak to powinno wyglądać .
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 04:57   #3
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Problem z dobraniem ubrań

Szukałaś koszul w sklepach inernetowych? Wiem że na pewno jest jeden właśnie z koszulami, sukienkami, marynarkami (?) dla biuściastych. Biu cośtam czy jakoś tak xD

Myślałaś/mierzyłaś/masz spodnie - bryczesy (takie opięte na dole i lużniejsze, z zakładkami w biodrach) albo haremki? Taki fason poszerzy ci biodra.
Chodzi mi o coś tego typu: http://allegro.pl/alladynki-chinosy-...956452772.html http://allegro.pl/w-23-wyszczuplajac...899079626.html

Edytowane przez lolandra
Czas edycji: 2014-02-09 o 05:03
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 09:47   #4
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Problem z dobraniem ubrań

Sklep o którym pisała lolandra to pewnie http://www.biubiu.pl/
Popieram zerknięcie na kanał Radzkiej, fajnie radzi: http://www.radzka.pl/
Próbowałaś sukienek/bluzek z baskinką? Powinna ładnie poszerzyć biodra.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 13:27   #5
Osina
Przyczajenie
 
Avatar Osina
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 26
Dot.: Problem z dobraniem ubrań

Cytat:
Napisane przez lolandra Pokaż wiadomość
Szukałaś koszul w sklepach inernetowych? Wiem że na pewno jest jeden właśnie z koszulami, sukienkami, marynarkami (?) dla biuściastych. Biu cośtam czy jakoś tak xD

Myślałaś/mierzyłaś/masz spodnie - bryczesy (takie opięte na dole i lużniejsze, z zakładkami w biodrach) albo haremki? Taki fason poszerzy ci biodra.
Chodzi mi o coś tego typu: http://allegro.pl/alladynki-chinosy-...956452772.html http://allegro.pl/w-23-wyszczuplajac...899079626.html
Ojej.. jakie śliczne chyba pierwsze spodnie które robią na mnie pozytywne wrażenie. Idę dzisiaj do centrum handlowego i z pewnością poszukam takich portków+ jakiś sweterek. Dziękuje bo nie wpadła bym sama na kupno takich spodni. Propo sklepu, niestety nie dysponuje takimi funduszami aby kupować jedną rzecz za prawie 100 zł (wczoraj wyhaczyłam botki na obcasie za 20 zł xD)
Redhaired Witch: Niestety ale baskinki mi się nie podobają, ponadto jak na moje oko raczej słabo wyglądałby taki krój w ubraniach do szkoły.
Dziękuję za doradzenie Radzkiej, idę posłuchać i liczę na dalsze rady+ postaram się połączyć golfy z innymi ciuszkami to może będą lepiej wyglądać.
Osina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-09 13:27:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:57.