Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-19, 23:21   #1951
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Mameja Pokaż wiadomość
Witajcie.
Chcialabym byscie mi poradzily, jaki kolor vichy dermablend mi pasuje. Potrzebuje mocno kryjacego podkladu, boje sie ze nie dobiore dobrego koloru i 70zl pojdzie w d... Wiem, ze nie mozna ich testowac w sklepie, bo sa chyba tylko w aptekach Wklejam zdjecie kolorkow podkladu i swoje zdjecie. Generalnie mam cere sniada, waham sie miedzy gold, a sand.. bo bronze bedzie chyba za ciemny. Sama juz nie wiem. Dzieki za pomoc
Jesteś pewna, że potrzebujesz aż tak kryjącego podkładu? Na zdjęciu masz cerę idealną, nawet żadnych nierówności.
Co do odcienia, na podstawie zdjęcia się nie dobierze, bo kolor może być przekłamany jedyna rada to poprosić o próbkę/tester w aptece, ew. poprzeglądać swatche porównawcze w necie.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-19, 23:28   #1952
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że potrzebujesz aż tak kryjącego podkładu? Na zdjęciu masz cerę idealną, nawet żadnych nierówności.
Co do odcienia, na podstawie zdjęcia się nie dobierze, bo kolor może być przekłamany jedyna rada to poprosić o próbkę/tester w aptece, ew. poprzeglądać swatche porównawcze w necie.
Na zdjęciu chyba jest podkład ale masz rację... Faktura skóry piękna.
Moje pytanie brzmi nie czy potrzebny Ci podkład ale czy potrzebny Ci( tj Mameji) taki podkład... Tzn tak kryjący. Nie lepiej kupić coś lekko matipującego lub nawet coś mocno kryjącego ale nie tak coężkiego tj np jakiś miły podkład od Gosh.... Dermablend to cięższa historia niż DW.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-09-19 o 23:36
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 01:26   #1953
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Kochana jaka półka cenowa Cię interesuje i czy używałaś już Burżujów?
Moja historia podkładowa jest ubożuchna Miałam Rimmel Match Perfection Gel, Almay Clear Complexion, Loreal Roll on True Match (dziwny wynalazek ) i różne próbki, których już nie pamiętam, ale Burżuja jeszcze nie próbowałam. Myślę, że na razie max. 50 zł.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 07:06   #1954
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Moja historia podkładowa jest ubożuchna Miałam Rimmel Match Perfection Gel, Almay Clear Complexion, Loreal Roll on True Match (dziwny wynalazek ) i różne próbki, których już nie pamiętam, ale Burżuja jeszcze nie próbowałam. Myślę, że na razie max. 50 zł.
To narazie sprawdź sobie może burżuja 123 ja umiarkowanie lubię te podkłady ale w tej cenie one są chyba najlepsze)
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 09:37   #1955
Mameja
Przyczajenie
 
Avatar Mameja
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Jesteś pewna, że potrzebujesz aż tak kryjącego podkładu? Na zdjęciu masz cerę idealną, nawet żadnych nierówności.
Co do odcienia, na podstawie zdjęcia się nie dobierze, bo kolor może być przekłamany jedyna rada to poprosić o próbkę/tester w aptece, ew. poprzeglądać swatche porównawcze w necie.
To prawda, mam fajna cere, aczkolwiek mam luszczyce i ostatnio zaatakowala mi twarz, a mianowicie nosek.. Poki co jest niezle, ale potrzebuje jakiegos dobrego podkladu na czarna godzine. No nic, dzieki za porade Moze jakos skombinuje testery..
Mameja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 11:35   #1956
rootsmansoul
Przyczajenie
 
Avatar rootsmansoul
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Exclamation revlon/ bourjois który odcien?

Hej dziewczyny
Mam nadzieję ze pomożecie mi w tej sprawie Od dłuższego czasu stosuję podkład Bourjois Healthy Mix odcień nr 52 Vanilla który najbardziej mi przypasował ponieważ jest lekki i zółtawy, lecz potrzebuje teraz czegoś bardziej matującego i zeby nie schodził tak szybko jak to z Bourjois bywa ;/
I tu moje pytanie jakie odcien wybrać z Revlona? 150 buff czy 180 sand beige? Który jest bardziej zblizony kolorem do Bourjois 52 Vanilla? Dodam ze mam skórę mieszaną z tendencja do świecenia w strefie T.
Z góry dziękuje za pomoc
rootsmansoul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 13:06   #1957
Obywatelka29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 34
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hey, mam pytanko ogólnie do Wszystkich Was
Czy do jasnej cery 9taką mam) będzie pasował ciemny makijaż ? Czy lepiej zbroić delikatny. Pytam bo idę na wesele na którym chciałbym się pokazać z jak najlepszej strony 9ide jako osoba towarzysząca).
Z góry dziękuje za odpowiedz
______________

Edytowane przez kasiaj85
Czas edycji: 2014-09-20 o 19:26 Powód: spam
Obywatelka29 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-20, 13:15   #1958
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

[QUOTE=Obywatelka29;482144 07]Hey, mam pytanko ogólnie do Wszystkich Was
Czy do jasnej cery 9taką mam) będzie pasował ciemny makijaż ? Czy lepiej zbroić delikatny. Pytam bo idę na wesele na którym chciałbym się pokazać z jak najlepszej strony 9ide jako osoba towarzysząca).
Z góry dziękuje za

Ja mam b.jasną cerę i chętnie robię ciemny makijaż. Maluje się tak żeby dobrze wyglądać. Nie wiem jaki Tobie pasuje . Spróbuj jednej i dRugiej wersji.
Tu rozmawiamy o podkładach jest duży wątek nt makijaży i stylizacji okolicznościowych
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 14:37   #1959
Flejka23
Przyczajenie
 
Avatar Flejka23
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Jakie kosmetyki do mojej cera?

Witam mam problem z doborem kosmetyków do mojej trądzikowej cery, a na dodatek z rozszerzonymi porami ogólnie mam krem bb z garniera, wcześniej miałam z rimmela (wiem, ze daleko naszym kremom bb do koreańskich, ale co zrobisz, a podkładów nie już używam od dłuższego czasu) Puder: Rimmel Match Perfection, oczywiście wieczorem zawsze oczyszczam skórę Garnier Skin Naturals, Płyn micelarny 3 w 1 i CLEAN & CLEAR Maska żel 2w1 przeciw wągrom do twarzy na trądzik, ale te kosmetyki nic nie dają, na dodatek po godzinie świeci mi się skóra jak mam założony makijaż. Zastanawiam się nad zakupem Kryolan, Anti Shine Powder co o nim sądzicie?
Byłabym wdzięczna jakbyście poleciły mi coś dobrego i sprawdzonego z kosmetyków (nie zapomnijcie o tych rozszerzonych porach, zazwyczaj są widoczne jak mam makijaż, z resztą są widoczne jeszcze przez tą świecącą skórę )
Flejka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 15:05   #1960
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jakie kosmetyki do mojej cera?

Nie zadawaj tego samego pytania w różnych miejscach..( zwłaszcza niewłaściwych) To nie gwarantuje szybszej odpowiedzi a może wkurzyć wizażystkową Moderatorkę jeśli będziesz dodawać kolejne poczekaj chwilę a pewnie ktoś się odezwie

Co do twojego pytania. Najbezpieczniejszymi( tak mi się wydaje) mazidłami do skóry trądzikowej są mimerały lub dobre kremy BB. Minerały nie zawsze są drogie więc może warto spróbować. Zanim kupisz kolejny puder po prostu idź do dermatologa. To pierwszy etap w walce o ładną cerę. Sama możesz zrobić sobie krzywdę. Ps takie silikonowe BB ( kak te wspomniane)mogą zapychać Twoje pory oraz spotęgować problemy skórne.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-09-20 o 16:55
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 15:42   #1961
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Trochę mało tych informacji w jakiej tonacji masz skórę? Jakiego krycia potrzebujesz? Matujący podkład przy suchej skórze raczej się nie sprawdzi
Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Dokładnie Ingran ma racje... Naturalny kolor to taki który jest w kolorze Twoje karnacji. U mnie to DW ecru u Ciebie może to być Guerlain 03 ... Matujących podkładów mogę wymienić 40 ale pewnie ze 2 będą spełniać Twoje oczekiwania. Podaj więcej danych to możliwe że będziemy W stanie Ci pomóc
Mam świecące czoło i chciałabym matujący. Skórę mam jasną, tyle mogę tylko powiedzieć.

A jakie informacje są jeszcze potrzebne? Nie stosowałam nigdy tego typu kosmetyków i nie wiem co mam jeszcze podać.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-20, 15:52   #1962
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Mam świecące czoło i chciałabym matujący. Skórę mam jasną, tyle mogę tylko powiedzieć.

A jakie informacje są jeszcze potrzebne? Nie stosowałam nigdy tego typu kosmetyków i nie wiem co mam jeszcze podać.
Czyli masz skórę mieszaną tak? Jaki stopień krycia chciałabyś uzyskać i jaki podkład od mamy tak Ci się podobał? Może uda nam się znaleźć coś podobnego. Warto też żebyś napisała ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na podkład;!
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 16:19   #1963
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
To narazie sprawdź sobie może burżuja 123 ja umiarkowanie lubię te podkłady ale w tej cenie one są chyba najlepsze)
Dziękuję, wypróbuję na pewno

Mam jeszcze dwa pytania, czy mogę zażyczyć sobie, np. w Hebe wykonanie makijażu dziennego (z kartą) na tym konkretnie podkładzie? Przyznam, że ułatwiłoby mi to pewnie dobranie koloru, ale nie wiem czy te makijaże wykonywane są wg wyboru makijażystki czy można poprosić o konkretne produkty?

Kuszą mnie jeszcze minerały, czy nadawałby się do lekkiego makijażu? Która firma/formuła byłaby dobra na początek?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 16:44   #1964
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziękuję, wypróbuję na pewno

Mam jeszcze dwa pytania, czy mogę zażyczyć sobie, np. w Hebe wykonanie makijażu dziennego (z kartą) na tym konkretnie podkładzie? Przyznam, że ułatwiłoby mi to pewnie dobranie koloru, ale nie wiem czy te makijaże wykonywane są wg wyboru makijażystki czy można poprosić o konkretne produkty?

Kuszą mnie jeszcze minerały, czy nadawałby się do lekkiego makijażu? Która firma/formuła byłaby dobra na początek?
Nie wiem jak jest w Hebe. W Douglasie zwykle nie ma problemu jeśli tylko mają tester na stanie. Niejednokrotnie pani malowała mnie czymś co chciałam kupić. Pewnie w Hebe jest podobnie. Co do minerałów to ja nie używam bo nie lubię wz z czym nie znam się na nich szczególnie dobrze i nie polecę konkretnej firmy. Wejdź na wątek o minerałach ,tam z pewnością coś Ci doradzą
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 16:44   #1965
Flejka23
Przyczajenie
 
Avatar Flejka23
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Jakie kosmetyki do mojej cera?

wybacz, pierwszy raz tutaj jestem i trochę się pogubiłam, dlatego 2 razy wysłało
dzięki (takie pytanie silikonowe bb, a jakie nimi nie są?

Edytowane przez Flejka23
Czas edycji: 2014-09-20 o 16:49
Flejka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 16:58   #1966
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jakie kosmetyki do mojej cera?

Cytat:
Napisane przez Flejka23 Pokaż wiadomość
wybacz, pierwszy raz tutaj jestem i trochę się pogubiłam, dlatego 2 razy wysłało
dzięki (takie pytanie silikonowe bb, a jakie nimi nie są?
Większość BB ma w składzie silikony i generalnie wymagają gruntownego delakijażu bo w innym przypadku bardzo chętnie osiadają w porach . Efekt znasz. Te BB o których pisałaś mogą zapychać zwłaszcza taką cerę która ma do tego skłonność. Myślałaś o minerałach?
Co do kosmetyków Garnier to mogą przesuszać i wbrew pozorom nie znaczy to że skóra nie będzie produkować sebum
Jakiego kremu do twarzy używasz?
Kryolan Anti Shine jest solidnym produktem ale może wysuszać
Co do widoczności porów . Sama mam problem i stwierdziłem że im delikatniejszy podkład tym mniej są one widoczne
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-09-20 o 17:03
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 17:13   #1967
Flejka23
Przyczajenie
 
Avatar Flejka23
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 17
Dot.: Jakie kosmetyki do mojej cera?

wcześniej używałam Soraya B3 vitamin krem normalizujący na noc (17 zł)
efekt: mniej wągrów i gładsza skóra, ale stosując ten krem przez prawie 2 miesiące oczekiwałam na większy efekt, wczoraj kupiłam Soraya care control krem normalizujący do cery trądzikowej formuła antybakteryjna (12 zl w rossmann) zobaczę jak będzie działać
Flejka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 18:02   #1968
mpawlowskaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej dziewczyny
Ja też potrzebuję waszej pomocy Jestem jasną blondynką, i mam naprawdę bardzo jasną skórę. Moją cerę zaliczyłabym do mieszanych - policzki normalne, bardziej suche za to czoło i broda - potwornie się świecą, ale już przyzwyczaiłam się do częstego poprawiania pudrem. Szukam idealnego podkładu do cery trochę problematycznej - niedoskonałości, świecenie się skóry, który by mnie nie obciążał, był lekki, niewyczuwalny, stapiał się ze skórą. Co do krycia nie mam wygórowanych oczekiwań, z korektorem daję rade. Używam podkładu Astor Mattitude HD, który spełnia moje oczekiwania, ale niestety kolor 001 Ivory jest dla mnie jednak troszkę za ciemny. Więc mój ideał przede wszystkim nie powinien mnie zapychać, nie powinien być wyczuwalny na skórze a przede wszystkim mieć w swojej gamie naprawdę jasny kolor, a gdyby był lekko matujący to już naprawdę skakałabym z radości! Jakieś pomysły dziewczyny? Bardzo mocno na was liczę

A i zastanawiałam się nad podkładem Revlon ColorStay do cery tłustej i mieszanej, a obawiam się, że do mojej jeszcze młodej cery mógłby on być trochę zbyt ciężki na co dzień
mpawlowskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 18:03   #1969
201606201234
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 8 219
Dot.: revlon/ bourjois który odcien?

jak masz mieszana to wzielabym 180
201606201234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-20, 20:37   #1970
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Jakie kosmetyki do mojej cera?

Cytat:
Napisane przez Flejka23 Pokaż wiadomość
Witam mam problem z doborem kosmetyków do mojej trądzikowej cery, a na dodatek z rozszerzonymi porami ogólnie mam krem bb z garniera, wcześniej miałam z rimmela (wiem, ze daleko naszym kremom bb do koreańskich, ale co zrobisz, a podkładów nie już używam od dłuższego czasu) Puder: Rimmel Match Perfection, oczywiście wieczorem zawsze oczyszczam skórę Garnier Skin Naturals, Płyn micelarny 3 w 1 i CLEAN & CLEAR Maska żel 2w1 przeciw wągrom do twarzy na trądzik, ale te kosmetyki nic nie dają, na dodatek po godzinie świeci mi się skóra jak mam założony makijaż. Zastanawiam się nad zakupem Kryolan, Anti Shine Powder co o nim sądzicie?
Byłabym wdzięczna jakbyście poleciły mi coś dobrego i sprawdzonego z kosmetyków (nie zapomnijcie o tych rozszerzonych porach, zazwyczaj są widoczne jak mam makijaż, z resztą są widoczne jeszcze przez tą świecącą skórę )
Pytania o podkłady zadajemy tutaj. Pytania o kosmetyki pielęgnacyjne zadajemy na forum Pytania do kosmetyczki.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 20:43   #1971
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: revlon/ bourjois który odcien?

Cytat:
Napisane przez rootsmansoul Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Mam nadzieję ze pomożecie mi w tej sprawie Od dłuższego czasu stosuję podkład Bourjois Healthy Mix odcień nr 52 Vanilla który najbardziej mi przypasował ponieważ jest lekki i zółtawy, lecz potrzebuje teraz czegoś bardziej matującego i zeby nie schodził tak szybko jak to z Bourjois bywa ;/
I tu moje pytanie jakie odcien wybrać z Revlona? 150 buff czy 180 sand beige? Który jest bardziej zblizony kolorem do Bourjois 52 Vanilla? Dodam ze mam skórę mieszaną z tendencja do świecenia w strefie T.
Z góry dziękuje za pomoc
Celowałabym raczej w 180. Buff będzie chyba zbyt ziemisty.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 21:30   #1972
Mameja
Przyczajenie
 
Avatar Mameja
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

To znowu ja.. potrzebuję waszej pomocy na gwałt. Jak pisałam wyżej, choruję na łuszczycę i zaczęła mi trochę wyłazić na twarz. Czuję się przez to niekomfortowo, może mocno tego teraz nie widać, ale muszę mieć jakis awaryjny podkład.
Myślałam nad Vichy dermablend,ale już sama nie wiem, bo któraś z was chyba go odradzała. Zmiany łuszczycowe są trochę chropowate, więc potrzebuję coś naprawdę dobrego. No i jeszcze kwestia bazy czy korektora, myślicie że to też moze się mi przydać?
Proszę o pomoc
Mameja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 07:33   #1973
angrbotha
Raczkowanie
 
Avatar angrbotha
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
GG do angrbotha
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Mameja Pokaż wiadomość
To znowu ja.. potrzebuję waszej pomocy na gwałt. Jak pisałam wyżej, choruję na łuszczycę i zaczęła mi trochę wyłazić na twarz. Czuję się przez to niekomfortowo, może mocno tego teraz nie widać, ale muszę mieć jakis awaryjny podkład.
Myślałam nad Vichy dermablend,ale już sama nie wiem, bo któraś z was chyba go odradzała. Zmiany łuszczycowe są trochę chropowate, więc potrzebuję coś naprawdę dobrego. No i jeszcze kwestia bazy czy korektora, myślicie że to też moze się mi przydać?
Proszę o pomoc
W trakcie kuracji zrezygnowałabym z używania jakiegokolwiek podkładu, ewentualnie puder kryjący żeby lekko kolorki sobie wyrównać. Raczej nic dobrze nie będzie wyglądać na odchodzącej skórze, bo o ile normalnie peeling i nawilżanie jakoś dadzą radę to tutaj średnio. Poza tym, jeżeli nie pogorszy stanu skóry podkład, to już demakijaż prawdopodobnie tak. Jeżeli bardzo potrzebujesz zakryć, a chorujesz na łuszczycę (którą na pewno musisz leczyć), to poradź się swojego dermatologa czym możesz zakryć.. bo też tak, że jak normalnie podkład może wejść w pory i skórki, których "przecież nigdy nie było, więc skąd może je podkreślać", to tym bardziej kiedy masz łuszczycę. A podkład.. to Tobie musi pasować więc weź próbki z apteki albo kup próbkę na allegro (akurat z vichy sprzedawali kiedyś, teraz pewnie też)
__________________
Mój blog
angrbotha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 10:30   #1974
kazetkaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Czesc , potrzebuje pomocy w dobraniu podkladu ale moim problemem jest kolor , moja twarz szyji I dekold maja rozne kolory . I jak teraz dobrac kolor jesli nie chce miec efektu doczepionej glowy I nie malowac szyji za kazdym razem. Doradzcie cos 😉
kazetkaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:46   #1975
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Nowy podkład Revlon ColorStay z technologią Soft Flex cz. 2

Jeżeli Vanilla Ci pasuje to celuj w coś dużo ciemniejszego, bo miałam ten podkład i wiem że okropnie ciemnieje na twarzy i robi się ceglasty :P A Revlon ciemnieje minimalnie, jeżeli w Vanilli wyglądasz dobrze to w 150 Buff wyglądałabyś jak żółty trup.

Wysłane z telefonu, mogę zjadać ogonki i literki : )
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 14:09   #1976
madzia_es
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 26
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziewczyny, to może i mnie coś doradzicie.... Mam bardzo jasną cerę i obecnie zmagam się z trądzikiem różowatym (rumień!). Cera mieszana - tłusta w strefie T i naczynkowa na policzkach
Ogólnie nie mogę znaleźć nic kryjącego, co nie będzie zbyt cięzkie dla problemowej cery. Poza tym ciężko mi dobrać kolor - jestem naprawdę blada, większość "jedynek" jest dla mnie za ciemna :/
Raczej średnia półka cenowa - do 50zł.
Obecnie używam Bourjois 123 kolor 51 vanilia clear, ale mam wrażenie, że jest za żółty. Z kolei Rimmel Match Perfection 010 który pasuje mi kolorem zbyt słabo kryje i w ogole nie matuje tylko wręcz od razu cała się świecę :/
Pomóżcie!
madzia_es jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 14:19   #1977
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez kazetkaz Pokaż wiadomość
Czesc , potrzebuje pomocy w dobraniu podkladu ale moim problemem jest kolor , moja twarz szyji I dekold maja rozne kolory . I jak teraz dobrac kolor jesli nie chce miec efektu doczepionej glowy I nie malowac szyji za kazdym razem. Doradzcie cos 😉
Kochana... Kolor podkładu powinien być w kolorze reszty ciała , niestety nie napisałaś nic o swoim kolorze skóry więc nie potrafię Ci nic doradzić. Napisz też parę słów o tym jaką masz cerę... Tłustą, suchą, jednolitą w kolorze , trądzikową? Niewiele napisałaś.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 14:33   #1978
Cos_
Zakorzenienie
 
Avatar Cos_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8 766
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II



---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez kazetkaz Pokaż wiadomość
Czesc , potrzebuje pomocy w dobraniu podkladu ale moim problemem jest kolor , moja twarz szyji I dekold maja rozne kolory . I jak teraz dobrac kolor jesli nie chce miec efektu doczepionej glowy I nie malowac szyji za kazdym razem. Doradzcie cos ��
Dobieraj do szyi. Bodajze Maxineczka tak robi
__________________
Kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=905036

Edytowane przez Cos_
Czas edycji: 2014-09-22 o 19:58
Cos_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 14:36   #1979
navioe
Zakorzenienie
 
Avatar navioe
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 499
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Cos_ Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------



Dobieraj do szyi. Bodajze Maxineczka tak robi
Dokładnie, bo ma ciemniejsza twarz. ja mam jaśniejsza i w ogóle w innej tonacji i szukam ciągle idealnego podkładu
navioe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 14:48   #1980
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Kazet i warto wyjść na światło dzienne... Ja też już kilka razy chodziłam czerwona jak z indiańskiego plemienia bo coś wydawało mi się idealne a okazywało się różowym cosiem.

---------- Dopisano o 15:48 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez madzia_es Pokaż wiadomość
Dziewczyny, to może i mnie coś doradzicie.... Mam bardzo jasną cerę i obecnie zmagam się z trądzikiem różowatym (rumień!). Cera mieszana - tłusta w strefie T i naczynkowa na policzkach
Ogólnie nie mogę znaleźć nic kryjącego, co nie będzie zbyt cięzkie dla problemowej cery. Poza tym ciężko mi dobrać kolor - jestem naprawdę blada, większość "jedynek" jest dla mnie za ciemna :/
Raczej średnia półka cenowa - do 50zł.
Obecnie używam Bourjois 123 kolor 51 vanilia clear, ale mam wrażenie, że jest za żółty. Z kolei Rimmel Match Perfection 010 który pasuje mi kolorem zbyt słabo kryje i w ogole nie matuje tylko wręcz od razu cała się świecę :/
Pomóżcie!
A może podkład mineralny? Bardzo ciężko o coś naprawdę jasnego w drogerii...
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.