Ubezpiecznie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-19, 17:39   #1
imika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6
Smile

Ubezpiecznie


Witam! Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia.
Słyszałam, że planując zajść w ciążę warto się ubezpieczyć.
Okres karencji wynosi od kilku miesięcy do roku.
Mając dodatkowe ubezpieczenie można otrzymać dodatkowe pieniążki po urodzeniu dziecka a niektóre ubezpieczalnie pokrywają nawet koszty związane z chodzeniem do prywatnego ginekologa
Któraś z was ma może jakieś doświadczenie w tym temacie?
imika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 18:13   #2
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Ubezpiecznie

Oj dowiedz sie, bo mieli to ukrócić. Chyba chodzi Ci o zakladanie firmy i dobrowolne płacenie najwyższej składki, potem jak idziesz na zdrowotny dostajesz sporo kasy. Ale sa ograniczenia odnosnie czasu, przez jaki trzeba ten wysoki ZUS płacić.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 18:15   #3
crystalmethod
Raczkowanie
 
Avatar crystalmethod
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 379
Dot.: Ubezpiecznie

Hmmm czyżby ktoś planował tu reklamę ubezpieczeń?
crystalmethod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 18:30   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Ubezpiecznie

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Oj dowiedz sie, bo mieli to ukrócić. Chyba chodzi Ci o zakladanie firmy i dobrowolne płacenie najwyższej składki, potem jak idziesz na zdrowotny dostajesz sporo kasy. Ale sa ograniczenia odnosnie czasu, przez jaki trzeba ten wysoki ZUS płacić.

Autorce chodzi chyba o ubezpieczenie w firmach typu ING, PZU
Jak urodziłam córkę to dostaliśmy z ubezpieczenia męża 1700 zł (dobrowolne ubezpieczenie pracownicze w ING).
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 18:33   #5
imika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6
Dot.: Ubezpiecznie

Cytat:
Napisane przez crystalmethod Pokaż wiadomość
Hmmm czyżby ktoś planował tu reklamę ubezpieczeń?
nie nie Nawet do głowy mi to nie przyszło.. Chce się dowiedzieć tylko na jakiej zasadzie to działa, ile trzeba płacić i przez jaki okres czasu.
Choć czas w moim wypadku to nie problem bo dziecko planujemy z mężem dopiero za kilka lat.

---------- Dopisano o 19:31 ---------- Poprzedni post napisano o 19:30 ----------

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Autorce chodzi chyba o ubezpieczenie w firmach typu ING, PZU
Jak urodziłam córkę to dostaliśmy z ubezpieczenia męża 1700 zł (dobrowolne ubezpieczenie pracownicze w ING).
Tak, mniej więcej o tego typu ubezpieczenie mi chodzi

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Oj dowiedz sie, bo mieli to ukrócić. Chyba chodzi Ci o zakladanie firmy i dobrowolne płacenie najwyższej składki, potem jak idziesz na zdrowotny dostajesz sporo kasy. Ale sa ograniczenia odnosnie czasu, przez jaki trzeba ten wysoki ZUS płacić.
Nie nie firmy z tego powodu zakładac nie bedę
imika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 19:18   #6
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Ubezpiecznie

Cytat:
nie nie Nawet do głowy mi to nie przyszło.. Chce się dowiedzieć tylko na jakiej zasadzie to działa, ile trzeba płacić i przez jaki okres czasu.
Choć czas w moim wypadku to nie problem bo dziecko planujemy z mężem dopiero za kilka lat.


to Ci sie nie oplaca - w poprzedniej firmie, w ktorej pracowalam skladka to bylo ok 40 zl miesiecznie ( ale wysokosc jest barzo rozna,zalezy od pakietu), wiec o ile nie placi pracodawca to rocznie wydasz 480 zl - 2/3 lata i sama sobie ''uzbierasz'' to co by Ci dal ubezpieczyciel

201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 19:23   #7
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Ubezpiecznie

Cytat:
Napisane przez imika Pokaż wiadomość

Tak, mniej więcej o tego typu ubezpieczenie mi chodzi
Tego typu ubezpieczenie jak napisała nynka_1987 to dobrowolne ubezpieczenie pracowników zawierane przez zakład pracy z opcją wypłaty świadczenia z tytułu urodzenia dziecka.

Pracujesz? Jeśli tak dowiedz się w firmie czy macie takie ubezpieczenie z takim ryzykiem.

A ile trzeba płacić nikt Ci tutaj nie powie - to zależy od warunków pomiędzy ubezpieczycielem a zakładem pracy - możesz płacisz 10zł, możesz płacić 100zł.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language

Edytowane przez aer
Czas edycji: 2015-01-19 o 19:25
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 20:36   #8
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Ubezpiecznie

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Oj dowiedz sie, bo mieli to ukrócić. Chyba chodzi Ci o zakladanie firmy i dobrowolne płacenie najwyższej składki, potem jak idziesz na zdrowotny dostajesz sporo kasy. Ale sa ograniczenia odnosnie czasu, przez jaki trzeba ten wysoki ZUS płacić.
Z tego co się orientuje, to już to zmienili i teraz liczy się średnia składek z ostatnich 6 lub 12 miesięcy.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 21:02   #9
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Ubezpiecznie

Jeśli chodzi o ubezpieczenia w prywatnych firmach, to wiele zależy od warunków jakie proponuje konkretny ubezpieczyciel/pracodawca. Ja w sumie zawsze pracowałam w dużych firmach, gdzie te warunki były całkiem korzystne. Przy kilkunastu złotych miesięcznie dostałam ok. 1500 zł. I rzeczywiście ważne jest to, że firmy ubezpieczeniowe zostawiają sobie furtkę bezpieczeństwa w postaci okresu karencji. Z tego co kojarzę u mnie pomiędzy deklaracją przystąpienia a początkiem ciąży musiały minąć 3 miesiące. Dodatkowo warto też wspomnieć, że takie ubezpieczenia obejmują najczęściej również urodzenie martwego dziecka, śmierć męża oraz rodziców/teściów.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 23:16   #10
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Ubezpiecznie

Ja polecam nim wykupisz jakieś ubezpieczenie bardzo dokładnie wczytać się we wszystkie regulaminy. Zwłaszcza tzw. wyłączeń -czyli w jaki wypadkach ubezpieczyciel może migać się od wypłaty świadczenia. I druga równie istotna kwestia to co/jak/ w jaki sposób/kiedy trzeba zgłaszać, żeby zgłoszenie przyjeli itd. itp. Nie radze opierać się tylko na informacji uzyskanej od doradcy ubezpieczeniowego -wiadomo o minusach się nie mówi.
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 08:32   #11
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Ubezpiecznie

jakis okres karencji jest. chyba pół roku.
ale można pokombinować. u nas w biurze wszyscy płacą składki najniższe / 2.w kolejności. na początku ciąży zwiększyłam na najwyższą [po przeliczeniu sie to opłaciło], a potem po roku zmniejszyłam z powrotem. u nas co roku się tak jakby podpisuje nową umowę [bo jest nowa oferta ubezp.pracowniczych].
dostalam tylko kase za urodzenie -1700 przy najwyzszej składce.
medpakietu nie mamy, wiec za lekarza nic nie zwracali


edit:
sis mówi, ze w pzu trzeba placić skl 9 mies przed urodzeniem dziecka [oni mieli tak w swoim zakladzie]
__________________


Edytowane przez LadySith
Czas edycji: 2015-01-20 o 08:37
LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-20, 16:00   #12
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ubezpiecznie

Karencja wynosi nawet 9 miesięcy.
Ja mam kontynuację ubezpieczenia, choć już nie pracuję w firmie i się przydaje nie tylko jak planujesz ciążę, bo musiałam korzystać po śmierci teścia także pewnych rzeczy nie przewidzisz...lepiej się ubezpieczyć
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 20:36   #13
imika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6
Dot.: Ubezpiecznie

Dziękuję za pomoc !
imika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 08:06   #14
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: Ubezpiecznie

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Autorce chodzi chyba o ubezpieczenie w firmach typu ING, PZU
Jak urodziłam córkę to dostaliśmy z ubezpieczenia męża 1700 zł (dobrowolne ubezpieczenie pracownicze w ING).
mój tż dostał dwa lata temu z ING 1200zł z tytułu urodzenia dziecka ale trzeba wszytsko dokładnie sprawdzić bo gdy była kuzynka w ciąży jej mąż też podpisał umowę na polisę i wymóg był taki że musiał płacić przynajmniej 3 miesiące żeby później ewentualnie coś dostał i okazało się że kuzynka urodziła przed terminem a jemu brakło 7 dni aby otrzymać tego tysiaka i nie dostał nic
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-21 09:06:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.