Może nad morzem? :D - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-21, 10:09   #1
Peppa 3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 36

Może nad morzem? :D


Hej!

wśród moim znajomych zaczęła się "moda" na mieszkania nad morzem. a przyjemniej moda na gadanie o tym. Myślałyście kiedyś o kupnie mieszkania nad morzem jako bazy wypadowej na wakacje? Bo podobno koszty mogą się zwrócić pod warunkiem, że będzie się wynajmować. zawsze marzyłam o apartamencie w Kołobrzegu lub Sopocie <3 no ale wiadomo kasa, kasa ;P
Peppa 3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 14:28   #2
zły jeż
Raczkowanie
 
Avatar zły jeż
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 214
Dot.: Może nad morzem? :D

Mnie by się nie uśmiechało ładować kasy po to, żeby potem już ciągle jeździć nad polskie morze. Są lepsze miejsca na wakacje z bardziej pewną pogodą. Ale co kto lubi i kto bogatemu zabroni.
__________________
napisałam post na wizażu, a powinnam się uczyć
zły jeż jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 22:50   #3
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Może nad morzem? :D

A masz kilkaset tysięcy na zbyciu na takie wydatki?
Akurat mieszkam nad morzem i wiem jakie ceny osiągają apartamenty w dobrych lokalizacjach i obiektach o wysokim standardzie. No chyba, że chcesz kupić kawalerkę w bloku, ale wówczas trudno zorganizować logistykę nie mając na miejscu kogoś, kto się zajmie wydawaniem kluczy, sprzątaniem i całą resztą. Takich apartamentów są nad morzem tysiące i ruch w nich jest w sezonie. Poza sezonem różnie bywa, a utrzymanie kosztuje.
Może pogadaj z kimś, kto faktycznie taki obiekt ma, a nie tylko ze znajomymi snującymi plany i kreującymi "mody".
Chyba wolałabym pieniądze przeznaczyć na coroczne wyjazdy nad różne morza i oceany bez wydawania ostatnich groszy oszczędności czy zadłużania się po uszy na zakup apartamentu za kilkaset tysięcy po to, by spędzać w nim w nim wakacje.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 08:04   #4
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Może nad morzem? :D

Są takie firmy które budują apartamenty na wynajem i zajmują się nimi przez cały rok (w sensie sprzątanie, wynajem turystom), kupujący apartament (właściwie to są normalne pokoje hotelowe czasami) dostaje % od zainwestowanych pieniędzy, chyba ciut większy niż na lokacie, i ma zagwarantowany dostęp do tego apartamentu chyba na 2 tygodnie w wakacje i jeszcze kiedyś tam. Spałam w czymś takim we Władysławowie, normalnie rezerwując pokój w hotelu, tylko jego część nazywała się "wspólnotą mieszkaniową" i pokoje miały aneks kuchenny i ciut większy metraż.

Może o coś takiego chodzi?
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 11:01   #5
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Może nad morzem? :D

Moja ciocia i kumpel mają mieszkania nad morzem, nawet w tej samej miejscowości. Ale od miasta, gdzie mieszkają do tej miejscowości jest 60 km, więc nie ma problemu, żeby jechać tam nawet na weekend. Także to ma sens, ale jeśli nad morze ma się 300 km, to nie widzę tego.
Mieszkań nie wynajmują. Kumpel czasem daje klucze znajomym.

Natomiast, jakbym wygrała kilka milionów w lotka, to sama chętnie kupiłabym jakąś kawalerkę w Zakopanym. I tak co roku tam jeździmy
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 15:02   #6
lokiblond
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 13
Dot.: Może nad morzem? :D

mysle, ze to bardziej "moda na gadanie o tym". moim zdaniem to nierozsadny pomysl - po co sie tak mocno uwiazywac, zeby miec baze wypadowa na wakacje i potem na sile spedzac je w jednym miejscu?
lokiblond jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 10:58   #7
Peppa 3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 36
Dot.: Może nad morzem? :D

Dzięki Wam za odpisanie!
Moda to na pewno jedno, z drugiej strony nie myślałam o apartamencie godnym gwiazdy ROCKA, ale raczej o kawalerce. Elfia4 - widziałam takie mieszkanie w Świnoujściu - mój kolega kupił tam M od erigo, wiec nowe i ładne ale na kredyt i mówił, że czesc kredytu spłaci poprzez wynajem. jest to jakiś pomysł. W jego przypadku to ma ręce i nogi, bo on ma niezłe zarobki i to jego jedyny kredyt. Patrzyłam na oferty sopockie - bo kocham to miasto, ale są duuuuużo droższe niz te ze świnoujscia. eh, muszę zacząc grać w totka na razie plany kupna zamrażam
Peppa 3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 15:00   #8
lianeska
Zakorzenienie
 
Avatar lianeska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13 930
Dot.: Może nad morzem? :D

ostatnio sami patrzylismy i o dziwo, wcale nie sa drogie(oczywiscie w mniejszych miejscowociach) znalezlismy piechota 15min od morza za 80 tys 2 pokojowe..tyle,ze jednak na dwa trzy razy w roku by tam byc to jednak duzo..my akurat od lat jezdzimy w te okolice wiec wiemy, na co bysmy sie "pisali" a tak by stalo puste-bo watpie tez, ze ktos by szukal do wynajecia
__________________

ℒℴѵℯ ..
lianeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 14:09   #9
damwol90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1
Dot.: Może nad morzem? :D

Cześć!
Jeśli jesteś zainteresowana apartamentami nad morzem sprawdź ofertę [xxx]. Mieszkania są mega eleganckie i przestrzenne, no i wiadomo praktycznie nad morzem No a kasa to tragedii nie ma : )

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2016-07-10 o 22:09 Powód: link reklamowy
damwol90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-08, 14:28   #10
lamadeleine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 147
Dot.: Może nad morzem? :D

ale czy bedzie w tym roku pogoda nad polskim morzem?
lamadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-08 15:28:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.