Przetłuszczająca sie grzywka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-10, 10:55   #31
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Przetłuszczająca sie grzywka

Mnie też się grzywka przetłuszcza szybciej niż reszta włosów, z tym że nie codziennie. Włosy myję co 3-4 dni, a grzyweczka nigdy 4 dni nie wytrzyma. Ratuję się suchym szmponem Klorane do włosów przetłuszczających się https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-a-lortie.html
albo talkiem, zawsze mam w domu któryś z tych https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...a-dla-pan.html
Wciera się odrobinę talku w grzywkę a potem przeczesuje, można zamiast talku użyć w tym celu mąki ziemniaczanej, bo ma właściwości absorbujące łój.
W ogóle taki talk to świetna sprawa, jest bardzo uniwersalny i można go używać na 1000 sposobów: łagodzi podrażnienia po goleniu i depilacji, pięknie pachnie więc używam go rano zamiast balsamu do ciała, szczególnie w miejscach strategicznych jak stopy, zgięcia kolan i łokci, pod piersiami, bo skóra jest dłużej świeża i się tak nie poci..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-18, 20:57   #32
martina1319
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 42
Dot.: Jak zwalczyć "nieświeżość" grzywki

a ja w szkole poprostu biorę cieniutki grzebień i tapisuje równomiernie pod spodem a cieniutką warstwę na wieszchu leciutko przyczesuje - wtedy grzywka nie wygląda na tłustką i klapniętą ale to zalezy też od włosa bo ja np musiałabym to co 3 przerwy poprawiać a np. koleżanka x tylko raz bo niektórym to się trzyma a niektórym nie za długo albo poprostu szmyrgam grzywkę energicz reką ale tak zeby nie wcierać ją w czoło tylko ku górze - podkłada się rękę pod grzywkę i szarpie reką w dwie strony - nie wiem czy cokolwiek skumacie z tego co piszę
martina1319 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-20, 10:14   #33
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Jak zwalczyć "nieświeżość" grzywki

A ja po prostu myję samą grzywkę jak widzę, że jest już przetłuszczona. Szybko suszę na okrągłej szczotce i wygląda ślicznie. Cały zabieg trwa góra 5 min. Nawet jak włosy są ciut przetłuszczone, a umyje się samą grzywkę, to nie widać tego przetłuszczenia
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 20:57   #34
martina1319
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 42
Dot.: Jak zwalczyć "nieświeżość" grzywki

no ja też tak robie - ale co zrobisz jak w szkole po w-f po godzinie będziesz miała nie mokrą tylko przetłuszczoną grzywkę? Dlatego mam grzebiń
martina1319 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 16:40   #35
paulina3553
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 489
Dot.: Jak zwalczyć "nieświeżość" grzywki

hej dziewczyny. ja mialam ten sam problem, mam wysokie czolo i zawsze mialam grzywke ale byla swieza tylko jeden dzien (wlosy myje co 2) nie widzialam innego sposobu jak zapuscic grzywke. terz jest lepiej z jej swiezoscia ale zle sie czuje dlatego znow chce sciac grzywke
paulina3553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 20:08   #36
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Przetłuszczająca sie grzywka

mam identyczny problem, włosy myję co 2 dni, a grzywkę trzeba codziennie a i tak po upływie niecałej doby wygląda nieciekawie wydaje mi się że problemem jest też przetłuszczająca się cera, no ale nie można tego całkowicie zlikwidować, więc pozostaje częste mycie...
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 14:22   #37
martina1319
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 42
Dot.: Przetłuszczająca sie grzywka

jeszcze jednym sposobem z którego korzystam ( bo u mnie grzywka przetłuszcza się głównie od czoła, a nie od nasady włosa ) to zakładanie opaski gdy idę spać Takiej materiałowej, którą zakłada się żeby nie było zimno w uszy - tylko musi ona być chłonna, i co jakiś trzeba ją wyprać - ale wystarczy raz na miesiąc albo na dwa zależy jak kto woli, albo musi Zakładam ją na czoło, żeby grzywka nie miała z nim kontaktu, bo jak każdy dobrze wie - grzywka może się podczas snu "wcierać" w czoło - szczególnie gdy ktoś śpi na brzuchu polecam szeroką opaskę bo cienka może się zsuwać

Edytowane przez martina1319
Czas edycji: 2009-12-29 o 14:24
martina1319 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-24, 13:12   #38
Laureane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 42
Dot.: Przetłuszczająca sie grzywka

Miałam ten sam problem.Kilka miesięcy temu trafiłam na pewną stronę w której poradzono mi aby nie myć włosów przez jakiś tydzień.Musiałam jakoś chodzić do szkoły więc ratowałam się suchym szamponem domowej roboty.Ale efekty są niesamowite teraz myje włosy co trzy dni...czasem nawet co cztery

A może problemem są szampony napakowane silikonami, które obiciążają wam włosy i prowadzą do szybkiego przetłuszczania.
Laureane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-24, 19:01   #39
natul
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 204
Dot.: Jak zwalczyć "nieświeżość" grzywki

też tak mam, ale ja niestety przez tłustą cerę. włosy myję co 3 dni, grzywka codziennie.
__________________


105 --> 102,4 --> 75 kg
natul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 16:41   #40
fluorescencyjna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 26
GG do fluorescencyjna
Dot.: Jak zwalczyć "nieświeżość" grzywki

Ja mam taki sam problem! I nawet już próbowałam tylko rano moczyć grzywkę i suszyć, ale to nic nie daje. Zauważyłam, że po jednorazowym użyciu maski z KALLOSa LATTE grzywka była rano o wiele lepsza. Nie wiem czy to ona podziałała czy moje włosy miały "lepszy dzień", ale byłam zachwycona. może spróbuj na noc spinać grzywkę jakimiś spinkami do góry albo na bok, a rano zmocz ją lekko i układaj susząc?
__________________
"Urodziwym ludziom wydaje się, że świat powinien wybaczyć im grzechy, ponieważ oni istnieją." [ Jonathan Carrol ]
Fluorescencyjna.
fluorescencyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 20:10   #41
MarTynx
Raczkowanie
 
Avatar MarTynx
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 362
Dot.: Jak zwalczyć "nieświeżość" grzywki

Nie wystarczy tylko rano zmoczyć grzywki - trzeba umyć ją szamponem. Sama woda nic nie da.
MarTynx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-09, 12:32   #42
Majson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: Przetłuszczająca sie grzywka

Ja też mam przetłuszczającą się grzywkę i muszę ją myć codziennie a resztę włosów co 2-3 dni. Może wypróbuje opaski na noc tylko znając moje włosy jak wstanę grzywkę będę miała stojącą do góry a jak ją wyprostuję będę miała tłustą bo nie wiem czy wiecie ale ciepło suszarki i prostownicy przetłusza włosy(sama się przekonałam). No ale spróbować w weekend nie zaskodzi. No i kupie sobie ten Klorane, Szampon suchy na bazie wyciągu z pokrzywy.
Majson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 10:37   #43
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Przetłuszczająca sie grzywka

Cytat:
Napisane przez Majson Pokaż wiadomość
Ja też mam przetłuszczającą się grzywkę i muszę ją myć codziennie a resztę włosów co 2-3 dni. Może wypróbuje opaski na noc tylko znając moje włosy jak wstanę grzywkę będę miała stojącą do góry a jak ją wyprostuję będę miała tłustą bo nie wiem czy wiecie ale ciepło suszarki i prostownicy przetłusza włosy(sama się przekonałam). No ale spróbować w weekend nie zaskodzi. No i kupie sobie ten Klorane, Szampon suchy na bazie wyciągu z pokrzywy.
To nie ciepło prostownicy czy suszarki, ale jonizacja
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 17:02   #44
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Przetłuszczająca sie grzywka

Sorki za offtop ale ja też mam pytanie. Otóz wszędzie pisze żeby uzywać grzebieniw szkole pudrowac pudrem czy sie czesac na przerwach. A jak mam sie czesać -jestem chłopakiem to tak troche dziwnie ^^. Mam problem z cerą tłustą sosowałem kilkanaście róznych lekarstw od dermatologa jednak ci tylko kazali myć twarz i stosować te przepisane leki -a dodam że nie są tanie 50 złotych za buteleczke średnią to troche jest.

Wracając to jest tak że myje włosy codziennie + odzywka [2minuty] płukam i tyle rano jak myje twarz kremem przeciwbakteryjnym to mi sie "dostaje na grzywkę" a że czasu mam mało więć tylko to wypłukuje i wycieram ręcznikiem xd. Efekt taki że po 2-3 godzinach w szkole mam tłustą grzywkę oO ?ma ktoś jakies porady ?
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 18:01   #45
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Przetłuszczająca sie grzywka

ja musiałam zapuścić grzywke z tego powodu
włosy mam tłuste dopiero po sześciu dniach a grzywke po 2
oczywiście myje wlosy co 2 góra 3 dni bo się kurzą i wgl
ale najlepiej:
umyć grzywkę rano
wysuszyć
wetrzeć talk w skórę głowy
rozczesać
natapirować
i lekko psiknąc wodą
u mnie to działa przez 3 dni
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 19:32   #46
Ginger Cupcakes
Raczkowanie
 
Avatar Ginger Cupcakes
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 163
GG do Ginger Cupcakes
Dot.: Przetłuszczająca sie grzywka

Ja w moją grzywkę wcierałam piankę, suszyłam zimnym strumieniem na dużej, okrągłej szczocie po czym wcierałam troszkę nawilżajacej maseczki z alg w proszku (fajnie sie zlewała z kolorem włosów). Teraz nie ma grzywki, nie ma problemu. Ach, spinanie grzywki spinką albo wsuwkami gdy opuszcza się zamkniete pomieszczenia jest b dobrym pomysłem

Cytat:
Wracając to jest tak że myje włosy codziennie + odzywka [2minuty] płukam i tyle rano jak myje twarz kremem przeciwbakteryjnym to mi sie "dostaje na grzywkę" a że czasu mam mało więć tylko to wypłukuje i wycieram ręcznikiem xd. Efekt taki że po 2-3 godzinach w szkole mam tłustą grzywkę oO ?ma ktoś jakies porady ?
NIE ODŻYWKUJ GRZYWKI, gdy sie smarujesz kremem to ją spinaj i czekaj aż krem wsiąknie (antybakteryjny nie zapycha, wiec 10 minut maks), nie dotykaj jej i nie szarp (faceci ciągle to robią)
__________________
And the angels kiss
Our souls in bliss
Measure the extent of a
dizzying descent

Edytowane przez Ginger Cupcakes
Czas edycji: 2012-02-06 o 19:34
Ginger Cupcakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-23, 19:47   #47
karolinga
Zadomowienie
 
Avatar karolinga
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1 061
Dot.: Przetłuszczająca sie grzywka

Mam ten sam problem walczę z nim już od dłuższego czasu...Przez nią muszę myć włosy codziennie, bo rano nie mam czasu, by ją odświeżyć... A w spiętej grzywce wyglądam koszmarnie wręcz
__________________
Wymienię się książkami
karolinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 20:34   #48
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Grzywka a przetłuszczanie się włosów

Hej Miałam wcześniej prostą grzywkę, teraz z racji upałów zapuściłam, ale pod koniec lata chcę podciąć znowu. Niestety martwi mnie pewna kwestia Mianowicie to, że włosy myję tak czy siak codziennie, ale wieczorem nie są wcale tłuste. Natomiast kiedy miałam grzywkę - tragedia. Już w połowie dnia przy nasadzie była tłusta, a staram się jej często nie dotykać, bo wiem, że to może potęgować przetłuszczanie się jej. Czy Wy miałyście podobny problem? Myślałam o myciu grzywki rano, ale całe włosy myję wieczorem (rano nie mam na to czasu plus po suszeniu suszarką układają się okropnie) i obawiam się, że grzywka myta dwa razy dziennie już w ogóle będzie przetłuszczać się jak szalona...

Jakieś rady?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 09:24   #49
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Grzywka a przetłuszczanie się włosów

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Hej Miałam wcześniej prostą grzywkę, teraz z racji upałów zapuściłam, ale pod koniec lata chcę podciąć znowu. Niestety martwi mnie pewna kwestia Mianowicie to, że włosy myję tak czy siak codziennie, ale wieczorem nie są wcale tłuste. Natomiast kiedy miałam grzywkę - tragedia. Już w połowie dnia przy nasadzie była tłusta, a staram się jej często nie dotykać, bo wiem, że to może potęgować przetłuszczanie się jej. Czy Wy miałyście podobny problem? Myślałam o myciu grzywki rano, ale całe włosy myję wieczorem (rano nie mam na to czasu plus po suszeniu suszarką układają się okropnie) i obawiam się, że grzywka myta dwa razy dziennie już w ogóle będzie przetłuszczać się jak szalona...

Jakieś rady?
Masz rację. Nie da się inaczej.
Też to miałam, nosząc krótką. Do tego mam przetłuszczające się czoło, więc zrezygnowałam z grzywki.
Niestety, nie mam rad. Myj rano. Częste mycie nie powoduje szybszego przetłuszczania się, tylko używaj odpowiedniego szamponu
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 18:08   #50
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Grzywka a przetłuszczanie się włosów

Ja myję rano samą grzywkę albo spryskuję suchym szamponem. Tylko to mi przychodzi do głowy
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 19:29   #51
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Grzywka a przetłuszczanie się włosów

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;52192694]Ja myję rano samą grzywkę albo spryskuję suchym szamponem. Tylko to mi przychodzi do głowy [/QUOTE]



Nie ma innej rady. Albo dodatkowe mycie rano, nawet jeśli codziennie całe włosy są myte wieczorem albo zapuszczenie. Ja wybrałam to drugie.
Poza tym przetłuszczanie się grzywki po 2 dniach to naprawdę mały problem, u niektórych po wieczornym myciu rano już jest tłusta, to jest wtedy problem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-24 20:29:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.