duże spóźnienia i wielka niepewność - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-11, 15:36   #1
Anilcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5

duże spóźnienia i wielka niepewność


Mam prawie 23 lata i mam nieźle spóźniający się okres. Najczęściej dłuższy cykl jest niż 35 dni (średnio 35-46dni) więc jeśli dostane np. 33dnia to cieszę się jak dziecko. Miesiączkuję od 11lat więc to powinno się w końcu unormować ale tak w cale nie jest. zastanawiam się czy tabletki na pewno pomogą i czy tak długi cykle oznaczają to, że jestem (mogę być) bezpłodna... Spotkało coś takiego Was? możecie mnie jakoś pocieszyć?
Anilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 15:48   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: duże spóźnienia i wielka niepewność

Cytat:
Napisane przez Anilcia Pokaż wiadomość
Mam prawie 23 lata i mam nieźle spóźniający się okres. Najczęściej dłuższy cykl jest niż 35 dni (średnio 35-46dni) więc jeśli dostane np. 33dnia to cieszę się jak dziecko. Miesiączkuję od 11lat więc to powinno się w końcu unormować ale tak w cale nie jest. zastanawiam się czy tabletki na pewno pomogą i czy tak długi cykle oznaczają to, że jestem (mogę być) bezpłodna... Spotkało coś takiego Was? możecie mnie jakoś pocieszyć?
Do ginekologa marsz. My nic Ci nie wywróżymy sensownego.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 15:51   #3
Anilcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: duże spóźnienia i wielka niepewność

już byłam. Dostałam tabletki na wywołanie okresu i zaproszenie na wizytę żeby wybrać dla mnie tabletki antykoncepcyjne...

ja poszukuje jakiegoś wsparcia, rozmowy z kimś kto ma taki sam problem...
Anilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 15:58   #4
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: duże spóźnienia i wielka niepewność

Tabletki anty na pewno unormują Ci okres,ale tu chodzi chyba o to żeby poznac przyczynę nieregularncyh @ i tu zapraszam do zrobienia badań hormonalnych.Mój @ był średnio co 3 m-ce,okazało się,że to problemy z przysadką mózgową i prolaktynemia. 3 miesiące prawidłowego leczenia i mam teraz śliczną,zdrową roczną córcię idź do lekarza,który zleci Ci zbadanie hormonów! i nie martw się za wczasu
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 16:01   #5
Anilcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: duże spóźnienia i wielka niepewność

na pewno pójdę się dowiem dzięki
Anilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 16:03   #6
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: duże spóźnienia i wielka niepewność

nie martw się, ja miałam podobne problemy - nieregularne cykle (albo bardzo długie albo bardzo krótkie) lub w ogóle brak miesiączki - jakby mój organizm "zapominał" o jednej. Czytałam, że raz na rok to się może zdarzyć, ale ja miewałam to częściej.
Byłam u lekarza, który stwierdził hmm nie wiem czy da się to stopniować, ale początki / lekki zespół policystycznych jajników. No i od tamtej pory biorę pigułki, nie tylko antykoncepcyjnie, ale też właśnie na to.
gdybym nie miała stałego chłopaka, pewnie do dziś bym się z tym męczyła, teraz jestem o wiele spokojniejsza
Także - głowa do góry, spokój i wizyta u lekarza
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 17:35   #7
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: duże spóźnienia i wielka niepewność

Dziwne, ze twoj gin nie skierowal cie na badania! i nie wyjasnil Ci jakie moga byc tego przyczyny...
Ja od przeszlo roku nie biore antykow, tez mam bardzo nieregularne @ ktore wahaja sie od 33 do53 tylko ze ja wiem czemu tak mam. Mam zdiagnozowane pco a tabletki, ktore bralam przez prawie 10 lat byly jedynym sposobem "uspienia" jajnikow zanim zdecyduje sie na ciaze...
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-11, 20:05   #8
Mzurisana
Raczkowanie
 
Avatar Mzurisana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 62
Dot.: duże spóźnienia i wielka niepewność

Anilcia, tabletki antykoncepcyjne na pewno nie pomogą, jedynie zatuszują problem. Przestaniesz brać i nieregularne cykle powrócą.

To, że cykle są długie i nieregularne może (ale nie musi) świadczyć o zaburzeniach hormonalnych. Lekarz powinien Ci zlecić badanie poziomu hormonów.

W sumie to o prawidłowej pracy organizmu możesz się przekonać też sama bez badań poprzez obserwacje. No, a jeśli obserwacje wyjdą nietypowe, to to już będzie moim zdaniem wystarczający argument do zlecenia badań hormonalnych.

Już piszę o co chodzi z tymi obserwacjami. Mierząc przez cały cykl temperaturę zobaczysz, czy twój cykl jest dwufazowy, czy jest owulacyjny (tzn. czy jesteś płodna), no i ile trwa faza lutealna (czyli, czy praca ciałka żółtego jest prawidłowa).

Temperaturę mierzysz codziennie rano po przebudzeniu mniej więcej od 5 dnia cyklu. Pierwsze pomiary powinny mieć niższą temperaturę, potem jest skok temperatury (o co najmniej 0,2 stopnia) i następnie jest faza temperatur wyższych (prawidłowa faza trwa od 12 do 16dni).

Jeszcze dodam, że przy nieregularnych cyklach (takich np. jak moje, które trwają od 25 do 38 dni) mierzenie temperatury pozwala na wyznaczenie terminu miesiączki, bo faza lutealna (czyli te 12-16 dni wyższych temperatur) zawsze u konkretnej kobiety trwa tyle samo.

Edytowane przez Mzurisana
Czas edycji: 2010-05-11 o 20:11
Mzurisana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 20:15   #9
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: duże spóźnienia i wielka niepewność

oczywiscie tak samo odpowiada jak mzurisana. lekarz wystawi recepte i ma pacjentke z glowy. a to beda tylko falszywe cykle, nie prawdziwe, krwawienie jest wymuszone a to nie o to przeciez chodzi. wybralabym sie do innego ginekologa.
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 22:03   #10
Anilcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: duże spóźnienia i wielka niepewność

porozmawiałam ze znajomymi i wybrałam już innego ginekologa, czyli tego najbardziej polecanego. Po najbliższym okresie wybiorę się do niego i opowiem Wam co się dowiedziałam

Co do mierzenia temperatury... chyba będę musiała spróbować i zobacze co mi to da
Anilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 00:13   #11
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: duże spóźnienia i wielka niepewność

Po prostu idź do endokrynologa, żeby sprawdzić, czy nie masz w gospodarce hormonalnej pochrzanione.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 11:52   #12
Anilcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: duże spóźnienia i wielka niepewność

nie wiem czy to pierwsza tabletka na wywołanie tak zadziałała ale dostałam w końcu @ czyli mam do badan bliżej niż dalej
Anilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 13:40   #13
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: duże spóźnienia i wielka niepewność

Cytat:
Napisane przez Anilcia Pokaż wiadomość
Co do mierzenia temperatury... chyba będę musiała spróbować i zobacze co mi to da

ciekawa sprawa, chociaz moze uciazliwa, bo trzeba sie obudzic z samego rana, do ktorejs godziny jest czas - nie pamietam, termometr musisz miec taki dokladny zebys mogla zapisywac tempke do 2 miejsc po przecinku np 37,54 - ta sie tempke odpowiednio tez zaokragla = 37,55 ( sa dwie szkoly albo tradycyjny szklany ze specjalna podzialka bedzie podpisane "npr" albo elektroniczny - co chyba wygodniejszy, bo wkladasz pika i wyciagasz). tylko pamietaj ma byc do 2 miejsc po przecinku. w zwyklej aptece byly tylko do 1 miejsca po przecinku, albo byl jakis kosmicznie drogi. musialam niestety zamawiac. mozesz np zapisac w notatniku pomiar a jak wstaniesz pozniej to sobie naniesiesz na wykres - mozna pobrac google wpisz sobie "wykres npr" jest tego mnostwo lacznie z przykladami .
sa tez specjalne strony internetowe jak np ta ponizsza ze mozesz nanosic wartosci na gotowy juz internetowy wykres (nie trzeba drukowac i cudowac) wpiszesz dane a on ci juz ladnie wszystko ulozy.

choroby i alkohol moga wszystko zaburzyc - masz mozliwosc adnotacji na wykresie. sa 3 miejsca do mierzenia - pochwa, buzia (konkretne miejsce pod jezykiem) albo odbyt. w zadnym wypadku pod pacha!!

co zreszta doczytasz wiecej
polecam strone 28dni.pl wszystko jest opisane
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 15:15   #14
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: duże spóźnienia i wielka niepewność

Jak czytam kolejny raz na tym forum jak to tabletki anty (szczególnie wypisywane bez żadnych badań hormonalnych przed ich zażyciem) wpływają na regularność cykli to mnie krew zalewa...
O jakich cyklach mi mówimy przy braniu tabletek? Biorąc tabletki nie ma się ani cyklu, ani @ - tylko krwawienie z odstawienia, które jest imitacją prawdziwej @.
Najłatwoej jest ginowi zapisać tabletki anty, bo ma nieświadomą i "zadowoloną" pacjentkę z głowy...
Kobito, wybierz sie do ginekologa-endokrynologa, który rzeczywiście sprawdzi jaka jest przyczyna tak dużej rozbieżności długości cykli.
Może wystarczy wyrównać poziom jakiegoś hormonu i z głowy?
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 22:17   #15
Mzurisana
Raczkowanie
 
Avatar Mzurisana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 62
Dot.: duże spóźnienia i wielka niepewność

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
Jak czytam kolejny raz na tym forum jak to tabletki anty (szczególnie wypisywane bez żadnych badań hormonalnych przed ich zażyciem) wpływają na regularność cykli to mnie krew zalewa...
Nie tylko Ciebie. Hormony dobre na wszystko - na nieregularne cykle, na bolesne miesiączki, nic tylko brać.
Jak byłam u gina, to zapytałam się, czy to, że mam torbiele w piersiach może być przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej (akurat miesiąc wcześniej byłam na usg i radiolog się wypytywał o hormony, dlatego mnie to zaintrygowało). To było tylko pytanie (chciałam wiedzieć na przyszłość), a ten już wyciągnął receptę i chciał mi YAZ przepisać

Jeszcze odnośnie mierzenia temperatury:

Myślę, że tylko dla sprawdzenia prawidłowości cyklu nie trzeba aż tak restrykcyjnie podchodzić do mierzenia temperatury i zwykły termometr (z dokładnością 0,1) wystarczy, żeby zauważyć, czy cykl jest dwufazowy i ile ta faza wyższych temperatur mniej więcej trwa.
1. To co najważniejsze, to żeby mierzyć temp zaraz po przebudzeniu, po co najmniej 3 godzinnym śnie i do godziny 11.oo
Najlepiej wybrać sobie najdogodniejszą godzinę mierzenia (np. między 7.00 a 8.00) i starać się mierzyć właśnie w tym czasie, no a jeśli pomiar będzie dużo wcześniejszy lub dużo późniejszy, to trzeba to odnotować (tak samo jak małą ilość snu czy dużą ilość alkoholu). Mierzona później temperatura może być nieco wyższa (w ang metodzie przy opóźnieniu godzinnym robi się korektę -0,1 stopień), a mierzona wcześniej nieco niższa (korekta +0,1 stopnia)
2. Jeśli chciałabyś kupić termometr, to najpopularniejsze są Microlife, ja mam MT16C2 kupiony na allegro za 12,90 PLN (czyli w cenie zwykłego elektrycznego).
3. Wygodnie jest wpisywać temperaturę w specjalną kartę, możesz ją wydrukować np. stąd albo wpisywać temperaturę bezpośrednio w internecie.
agusiamyszka napisała o 28dni.pl, fajny portal, ale niestety tylko przez miesiąc można bezpłatnie prowadzić tam wykres. Np. na ctlife.eu prowadzenie jest darmowe.
Mzurisana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.