Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-11-08, 10:37   #1321
sailor1988
Przyczajenie
 
Avatar sailor1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kicia069 Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie tego siê boje, najpierw siê martwi³am zeby mi nie wyszed³ kolor z rudym odblaskiem, a teraz sie boje zeby mi nie wyszed³ jaki¶ zielony i mam mêtlik w g³owie.

A znacie mo¿e jak±¶ sklepow± farbê która by³aby ogólnodostepna, czy u¿ywacie tylko i wy³±cznie tych fryzjerskich?
je¶li chodzi o zimne br±zy to jedynie fryzjerskie farby ale poniewa¿ Ty powinna¶ pofarbowaæ czym¶ z natur± to mo¿e byæ i sklepowa. Tylko ja bym na Twoim miejscu nie bra³a poziomu 6, bo wyjd± CI na tych rozja¶nianych w³osach prawie czarne. Sama by³am jasn± blondynk± i wiem jak takie w³osy reaguj±, wybierz co¶ z poziomu 7 albo nawet 8 i koniecznie z 0 po przecinku. Osobi¶cie polecam farby L'oreala... chocia¿ jak mam byæ szczera to za tak± sam± cenê kupisz farbê fryzjersk± no ale decyzja nalezy do Ciebie
sailor1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-08, 12:37   #1322
laaraa
Raczkowanie
 
Avatar laaraa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zyta82 troche to potrwalo ale wklejam zdjecia wlosów. Powiem szczerze ze ciezko zrobic zeby wyglada³y jak w rzeczywisto¶ci. Niektore sa w sloncu inne z lampa lub bez. Nie do konca widac na nich ten fatalny polysk który mi tak przeszkadza. Chdzi mi o taki kolor jak na zdjeciu modelki. Ja kiedys sama farnowlam ale zawsze wychodzily mi za ciemne. A teraz bym chciala na podobnym poziomie zostaiwc jak mam tylko polysk taki brazowy.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 20111103948.jpg (113,9 KB, 28 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 20111107954.jpg (82,7 KB, 22 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 20111107955.jpg (175,1 KB, 24 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 20111107956.jpg (151,5 KB, 19 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 20111107957.jpg (83,8 KB, 33 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 20111107958.jpg (82,5 KB, 17 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg farbowane.jpg (20,4 KB, 18 za³adowañ)
laaraa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-08, 13:03   #1323
laaraa
Raczkowanie
 
Avatar laaraa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Jak sie tak teraz patrze na te odcienie to wyglada jakby to byly zupenie inne kolory. Zdjecia robilam tego samego dnia.
laaraa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-08, 13:04   #1324
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 3 355
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ

mila17- jak by³y z³ote, to powina¶ u¿yæ czego¶ z fioletem, a nie popiel, dobrze, ¿e bardziej naturalny 0.1, ni¿ popiel .1 i Ci ziekone nie wysz³y. Spróbuj co¶ z .2 po przecinku lub w³a¶nie fioletem, per³±.
No chyba, ¿e rudy refleks mia³a¶, to ok. popiel .1 wskazany, spróbój a na oxy 4,5% lub 4% jak Caate mia³a robione przez fryzjerkê, bo 6% mog³aCi wyrudziæ
Dziêkujê bardzo za odpowiedz W naturalnym s³oncu by³y z³ote, ale w sztucznym lub dziennym swietle juz niestety miedziano-rudawe. Nastêpnym razem spróbujê z 4%
mila17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-08, 15:57   #1325
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Poka¿ wiadomo¶æ
NO I STALO SIE.
Efekt:
Ale po kolei.
Zrobilam wczoraj jeszcze kilka eksperymentow i w koncu cos mi padlo na mozg i stwierdzilam, ze kolor nie jest taki zly i ze jednak farbuje
No wiec nalozylam farbe (oxy: 6% - tak jak bylo napisane na ulotce).
Efekt zaraz po umycu: CZARNE WLOSY! Wygladalam jak Gotka!
Ale ze byl juz wieczor wiec polozylam sie spac i postanowilam obejrzec ogrom spustoszenia rano.
Dzis po obudzeniu od razu poszlam pod prysznic i umylam wlosy z 10 razy. Po wysuszeniu postanowilam poogladac sie w swietle dziennym. Efekt? To najbardziej trudny do opisania kolor jaki sobie mozecie wyobrazic! W cieniu wyglada na czarny, w sloncu swieci sie taka rdzawa rudoscia, a najgorsze jest to, ze wlosy sa laciate! To znaczy kazde pasmo jest w innym odcienu!!! I to jest chyba najgorszy minus calej tej sytuacji.

I co ja mam teraz zrobic?
Postaram sie wrzucic fotki, ale uda mi sie chyba dopiero jutro.
Kurcze szkoda, ¿e nie przeczyta³a¶ postu który wczoraj do Ciebie napisa³am, ¿e kolston chyba na 4% siê robi. I nie wgryz³a by siê tak bardzo we w³osy.

Tak czy inaczej myj szamponem przeciw³upie¿owym i zejdzie,tyle, ¿e bêziesz musia³a neutralizowaæ ten rudy.Mo¿esz te¿ zmieszaæ go z sod± oczyszczon± i tak± papke spieniæ i potrzymaæ z 5 min. na w³osach i sp³ukaæ. Soda otworzy ³uskê w³osa, i bêdzie farba siê zmywaæwiêc na koniec zakwa¶ wodê w misce 2 ³y¿kami octu i zamocz w³osy. Po tej sodzie mog± byæ szorstkie i suche, wiêc, spróbuj na pasemku.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:30 ----------

Cytat:
Napisane przez kicia069 Poka¿ wiadomo¶æ
a mia³a mo¿e która¶ t± farbê co na zdjêciu?
sailori1988 dobrze mówi, profeski czasem s± tañsze ni¿ sklepowe. A 6 za ciemna, najpierw próbuj 7, jak bêdzie Ci za jasno zawsze mo¿esz przyciemniæ, bo z ^ na 7 potem ciê¿ko wróciæ, bo farba farby nie rozja¶ni.
Sklepowymi tutaj nie robimy! Kup sobie profeskê np goldwella, lub allwaves i butlê oxy, bêdziesz mia³± na za¶ i bêdziesz wiedzieæ jaki to kolor, bo o oznaczeniem sklepowym to ró¿nie bywa.

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Cytat:
Napisane przez laaraa Poka¿ wiadomo¶æ
Zyta82 troche to potrwalo ale wklejam zdjecia wlosów. Powiem szczerze ze ciezko zrobic zeby wyglada³y jak w rzeczywisto¶ci. Niektore sa w sloncu inne z lampa lub bez. Nie do konca widac na nich ten fatalny polysk który mi tak przeszkadza. Chdzi mi o taki kolor jak na zdjeciu modelki. Ja kiedys sama farnowlam ale zawsze wychodzily mi za ciemne. A teraz bym chciala na podobnym poziomie zostaiwc jak mam tylko polysk taki brazowy.
Aparat zwykle przek³amuje kolory. Nic innego nie wymy¶lê ni¿ na zieleñ potrzebujesz czerwieñ, a na z³oto fiolet, w sumie na zielono/zó³ty - czerwono fioletowy.

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 21:19
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-09, 10:11   #1326
laaraa
Raczkowanie
 
Avatar laaraa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zyta82 dziekuje za materia³y Kolor jaki bym chcia³a uzyskaæ to w tej palecie co przeslalas to cos takiego jka 7B 7BG 7BN 7RB. Cos takiego jak te kolory. Przyznaje ze srednio widze roznice w odcieniach miedzy nimi
laaraa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-09, 10:44   #1327
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdañsk
Wiadomo¶ci: 12 728
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cze¶æ Dziewczyny

Przejrza³am w±tek, kupi³am farbê Goldwell Colorance w odcieniu 6SB i teraz chcia³abym siê upewniæ, czy dobrze Was zrozumia³am - muszê j± wymieszaæ w proporcjach 1:2 z wod± utlenion± 2%, czy tak?
Soso jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-11-09, 17:39   #1328
chicoore
Raczkowanie
 
Avatar chicoore
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witam ponownie zabieram sie do kolejnego farbowania Mia³am poczekaæ i od¿ywiæ troche w³osy ale wkurza mnie obecny kolor w³osów :P Nie chodzi o jego barwê tylko o to ¿e wyp³uka³ siê szybko i rozja¶ni³ o ponad ton napewno Chcia³abym poziom 5/6 a mam pewnie 7. Czy jak do mieszanki farb dodam naturê to kolor utrzyma siê d³u¿ej? Kiedy¶ fryzjerka mi tak mówi³a chyba, zastanawiam siê te¿ czy nie zrobiæ na wy¿szym oxy ni¿ 3%, mo¿e wtedy d³u¿ej zosta³yby ciemne Nie wiem sama, co doradzacie?
chicoore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-13, 17:34   #1329
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez laaraa Poka¿ wiadomo¶æ
Zyta82 dziekuje za materia³y Kolor jaki bym chcia³a uzyskaæ to w tej palecie co przeslalas to cos takiego jka 7B 7BG 7BN 7RB. Cos takiego jak te kolory. Przyznaje ze srednio widze róznice w odcieniach miedzy nimi
Najpierw sobie zneutralizuj te ró¿nice w kolorach. Pó¼niej bêdziesz my¶la³± nad be¿em i z³otem, czerwonym na poziomie 7.
Przykro mi, zle nie mam do¶wiadczenia w fzrbowaniu na ciep³e, chocia¿ ci±gle chc±c uzyskaæ zimny popiel wszystkim wychodz± rude

soso- a co jest napisane na ulotce? Pamiêtam ¿e fajne mieli pdf-y na www.goldwellnorthamerica....... wpisz w szukanie zaawansowane z pdf-ami i znajdziesz.

chicoore - do farbowania siwych i blondu dodaje siê natury, ¿eby uzupe³ni³a wytrawiony w³os, ne mam pojêcia, czy siê bardziej napigmentuj±, pewnie kolor bêdzie g³êbszy, ale mo¿e na 4% próbuj, ¿eby 6% nie wyrudzi³a? A wcze¶niej na jakim %oxy robi³a¶?
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-13, 22:23   #1330
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 653
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

helo³, wpad³am z pozdrowieniami

znów odwiedzam w±tek przy okazji zakupów farbek, w miêdzyczasie z lepszym lub gorszym skutkiem zu¿ywaj±c swoje nabytki
widzê, Zyta, ¿e stanowisz jego si³ê napêdow±, podziwiam za cierpliwo¶æ

i przy okazji pytanie - mogê te¿ liczyæ na dodatkowe materia³y?
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)
L_ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-13, 22:47   #1331
shandi
Raczkowanie
 
Avatar shandi
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 141
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

moge i ja?
shandi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-14, 08:50   #1332
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

L_ka i shandi - macie privy

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 21:20
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-14, 14:52   #1333
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 1 238
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Czesc dziewczyny. Nie odzywalam sie, bo - wstyd przyznac, ale gdzies zawieruszylam ladowarke do aparatu i nie moglam robic zdjec. A ze bez dokumentacji zdjeciowej ciezko jest cos zobrazowac, to nie ma co pisac.
No wiec tak: kolor sie wyplukuje i juz na pewno nie jest czarny. Jest na pewno ciemniejszy niz byl. Wyglada to mniej wiecej tak jak na 1. zdjeciu. Natomiast nieoczekiwanym efektem sa...PASEMKA! Nie wiem, jak sie zrobily??? Szczegolnie jest to widoczne na zdjeciu 2. Zdjecie 3 pokazuje przepiekny rudy, ale trzeba przyznac, ze bylo robione w bardzo ostrym zachodzacym sloncu. Mam wrazenie, ze nie sa az tak pomaranczowe, za to w niektorych miejscach nieco...zielonkawe. Ech.
No coz, tyle ode mnie.
Zyta - dzieki za rady. Nie wiem dlaczego producent poleca wode 6%. Jak widzisz - i tak farba sie wyplukuje, wiec sie zastanawiam, czy to ma w ogole jakies znaczenie. W teorii niby tak, w praktyce - wlosy sa tak czy inaczej rude bo albo: 1. slaba woda i sie farba splukuje 2. mocna woda i wlosy rudzieja wiec czuje sie bezradna.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg z lampa.jpg (204,8 KB, 25 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg bez lampy.jpg (145,1 KB, 28 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg ostre slonce.jpg (225,4 KB, 21 za³adowañ)
Konwalia11 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-14, 15:31   #1334
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc dziewczyny. Nie odzywalam sie, bo - wstyd przyznac, ale gdzies zawieruszylam ladowarke do aparatu i nie moglam robic zdjec. A ze bez dokumentacji zdjeciowej ciezko jest cos zobrazowac, to nie ma co pisac.
No wiec tak: kolor sie wyplukuje i juz na pewno nie jest czarny. Jest na pewno ciemniejszy niz byl. Wyglada to mniej wiecej tak jak na 1. zdjeciu. Natomiast nieoczekiwanym efektem sa...PASEMKA! Nie wiem, jak sie zrobily??? Szczegolnie jest to widoczne na zdjeciu 2. Zdjecie 3 pokazuje przepiekny rudy, ale trzeba przyznac, ze bylo robione w bardzo ostrym zachodzacym sloncu. Mam wrazenie, ze nie sa az tak pomaranczowe, za to w niektorych miejscach nieco...zielonkawe. Ech.
No coz, tyle ode mnie.
Zyta - dzieki za rady. Nie wiem dlaczego producent poleca wode 6%. Jak widzisz - i tak farba sie wyplukuje, wiec sie zastanawiam, czy to ma w ogole jakies znaczenie. W teorii niby tak, w praktyce - wlosy sa tak czy inaczej rude bo albo: 1. slaba woda i sie farba splukuje 2. mocna woda i wlosy rudzieja wiec czuje sie bezradna.
Ca³kiem fajny masz kolor, ale z pasemkami Pewnie te które by³y bardziej przesuszone wch³onê³y bardziej farbê.
Bo jak farba siê sp³ukuje, to normalny cz³owiek chodzi do fryzjera co 3 tygodnie i ma za przeproszeniem w d.... ¿e mu siê wyp³uka³o na rudy, bo fryzjer sobie poradzi.
Ja niestety jak i wiêkszo¶æ z nas mam inne wydatki, ni¿ farbowanie u fryzjera i dlatego pozostaje eksperymentowaæ i min. czêsto farbowaæ, tonowaæ metod± prób i b³êdów.
Mo¿esz próbowaæ na 4%, nie wyrudzi, ale bêdzie mniej trwa³e, niestety co¶ za co¶
Dlatego ja wracam do naturalnych, bo najpierw na kontynuacjê baleyage przesta³o mnie byæ staæ, a pó¼niej fryzjerki bezskutecznie dobiera³y mi moja naturê...
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-14, 17:05   #1335
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 1 238
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Zyta - Mam pytanie: czy Ty jeszcze cos farbujesz, czy pozwalasz wlosom spokojnie wrocic do natury, bez zadnych eksperymentow? Ja tez postanowilam wrocic do natury i powiem Ci, ze gdyby nie odrost, to darowalabym sobie papranie sie z farbami. Dlatego tez podjelam drastyczna decyzje i... scielam wlosy. Mialam do polowy plecow a teraz mam ledwo do ramion. Ale nie zaluje, bo pasuja mi takie krotsze wlosy, no a po drugie: mniejszy problem z farbowaniem. Bo pewnie bede musiala i tak siegnac po farbe Cos mi sie zdaje, ze moja obecna farba bedzie coraz bardziej ruda z biegiem czasu, juz to czuje po kosciach...Czyli pewnie trzeba bedzie ja znow gasic, zeby sie az tak nie roznila od odrostu.
A powiem Ci, ze mam tego juz serdecznie dosyc! Ciagle babranie sie, wlosy sie tez niszcza, daje to po kieszeni - a rudy jak byl tak jest! Nastepnym razem chyba wezme ktoras farbe z Goldwella, o ile zaistnieje taka potrzeba oczywiscie.
Konwalia11 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-14, 20:33   #1336
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 959
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Witam czy uzywa³y¶cie drogie panie
po dekoloryzacji farb goldwell?


ojjj korci mnie 8np i Goldwell Pre-Pigmentation System, krem do wstêpnej pigmentacji tylko hmm czy one wychodza jak na próbniku ? czy trzeba jasniejsze odcienie wybieraæ
Za³±czone pliki
Rodzaj pliku: pdf SYSTEM Pre-Pig Chart 2009 Final.pdf (388,3 KB, 20 za³adowañ)
__________________
W my¶lach wszystko ma pocz±tek!
ifrit jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-14, 23:45   #1337
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

wpad³am tylko powiedzieæ, ¿e Goldwell z serii zimnych br±zów zdecydowanie lepiej trzyma siê, gdy jest k³adziony w pojedynkê, w sensie bez mieszania go z innymi odcieniami. jestem (chyba) miesi±c po farbowaniu 6BS i jest naprawdê nie¼le, mam wra¿enie, ¿e lepiej, ni¿ gdy robi³am mieszankê z 6A. choæ z drugiej strony, farbê nak³ada³am tym razem sama, a nie jak ostatnio u fryzjera, w domu nie myjê w³osów po farbowaniu szamponem, tylko sp³ukujê dooooooooooooook³adnie i polewam wod± z octem.
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-15, 07:09   #1338
ifrit
Zadomowienie
 
Avatar ifrit
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 1 959
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Poka¿ wiadomo¶æ
wpad³am tylko powiedzieæ, ¿e Goldwell z serii zimnych br±zów zdecydowanie lepiej trzyma siê, gdy jest k³adziony w pojedynkê, w sensie bez mieszania go z innymi odcieniami. jestem (chyba) miesi±c po farbowaniu 6BS i jest naprawdê nie¼le, mam wra¿enie, ¿e lepiej, ni¿ gdy robi³am mieszankê z 6A. choæ z drugiej strony, farbê nak³ada³am tym razem sama, a nie jak ostatnio u fryzjera, w domu nie myjê w³osów po farbowaniu szamponem, tylko sp³ukujê dooooooooooooook³adnie i polewam wod± z octem.

dzieki za info a uzywa³as moze Goldwell Pre-Pigmentation System - ochronna wstêpna pigmentacja przed farbowaniem
__________________
W my¶lach wszystko ma pocz±tek!
ifrit jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-15, 11:24   #1339
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomo¶ci: 2 345
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ifrit Poka¿ wiadomo¶æ
dzieki za info a uzywa³as moze Goldwell Pre-Pigmentation System - ochronna wstêpna pigmentacja przed farbowaniem
nie, szczerze przyznam nie wiem, co to nawet jest ale z tego, co siê orientujê, prepigmentacjê robi siê na w³osach rozja¶nianych, ¿eby po farbowaniu na ciemniejsze odcienie kolor od razu nie ucieka³
__________________


endorfina123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-15, 16:23   #1340
chicoore
Raczkowanie
 
Avatar chicoore
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

zyta82
Farbowa³am na 3%, a farb± topchic mo¿na w ogóle na 4%? xD Bo z tej firmy taki utleniacz w oczy mi siê nie rzuci³ :P Narazie nie bêdê kupowaæ farb i tak bo umówi³am siê do fyzjerki na ¶ciêcie w³osów bo mam do¶æ zniszczone i suche To przy okazji siê zafarbuje natur± na poziomie 5 i jakim¶ popielatym odcieniem zobaczymy co wyjdzie i ile siê utrzyma

Edytowane przez chicoore
Czas edycji: 2011-11-15 o 16:31
chicoore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-15, 16:27   #1341
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Poka¿ wiadomo¶æ
Zyta - Mam pytanie: czy Ty jeszcze cos farbujesz, czy pozwalasz wlosom spokojnie wrocic do natury, bez zadnych eksperymentow? Ja tez postanowilam wrocic do natury i powiem Ci, ze gdyby nie odrost, to darowalabym sobie papranie sie z farbami. Dlatego tez podjelam drastyczna decyzje i... scielam wlosy. Mialam do polowy plecow a teraz mam ledwo do ramion. Ale nie zaluje, bo pasuja mi takie krotsze wlosy, no a po drugie: mniejszy problem z farbowaniem. Bo pewnie bede musiala i tak siegnac po farbe Cos mi sie zdaje, ze moja obecna farba bedzie coraz bardziej ruda z biegiem czasu, juz to czuje po kosciach...Czyli pewnie trzeba bedzie ja znow gasic, zeby sie az tak nie roznila od odrostu.
A powiem Ci, ze mam tego juz serdecznie dosyc! Ciagle babranie sie, wlosy sie tez niszcza, daje to po kieszeni - a rudy jak byl tak jest! Nastepnym razem chyba wezme ktoras farbe z Goldwella, o ile zaistnieje taka potrzeba oczywiscie.
Tak wracam do natury, farbowa³am ostatnio w lipcu tamtego roku, i od tamtego czasu czasem tonowa³am. Teraz ju¿ 2 miesi±ce nic cie robiê, bo jako/takie s±, odrost ma refleks bia³o-z³oty, na d³ugo¶ci refleks rudy, a koñcówki - z³oto-zielone?, ale w sumie ujdzie.

Przy okazji dekoloru.Zamawia³am Babci farby i natknê³am siê na ¶ci±gacz koloru firmy Oyster za 29z³. Nawet dobra cena. Mo¿e warto pomy¶leæ

frit- dziêki za pdf-a. Fajnie pokazany jaki podk³ad (kolor) pod jaki kolor. A masz mo¿e jak±¶ now± paletê z Goldwella? Bo ja na swojej nie mam koloru 8 NPJest tam napisane, ¿e pre-pigmentacja wskazana gdy chcemy przyciemniæ kolor o 2 poziomy.

endorfina123- dziêki za opinie
-----------
A czy kto¶ potrafi wyt³umaczyæ , dlaczego na kole Golldwella to 8NP i inne te¿ znajduj± siê na tym szarym polu, bli¿ej ¶rodka i co to szare pole oznacza???
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-16, 10:44   #1342
kuleczkka
Rozeznanie
 
Avatar kuleczkka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Przywitam siê na pocz±tek

Poproszê o pomoc.
Mam w³osy farbowane rosmanowymi farbami
Ostatnia to syoss dwutubkowa 4-58 (cokolwiek to znaczy bo nie wiem) By³a ona po³o¿ona na syoss 4.12
Poprzednio mia³am 5.12 z Garnier.
przedtem by³o luo co¶ ja¶niejszego 7-6
W³osy naturalne mam taki mysi blond raczej ciemny.

Moje w³osy jakby nie do koñca ³ap± farbê i wychodz± ja¶niejsze ni¿ wynika³oby to z numeracji farb.

Podoba mi siê ton który mam teraz (1,5 miesi±ca po farbowaniu) tylko chcia³abym by by³y zimniejsze, najbardziej zale¿a³oby mi by kolor by³ natualny.
Chcê te¿ by to by³o ekonomiczne (z kas± cienko)

Nie mogê siê zdecydowaæ ani na kolor ani na firmê farb, które powinnam kupiæ.

My¶la³am nad 4 albo 4,0 (nie wiem czym sie to ro¿ni) Majriel ale doczyta³am , ¿e:
1) bardzo krótko siê trzyma
2) wyp³ukuje na rudo
i ju¿ sama nie wiem

PORAD¬CIE proszê

przepraszam za potarganie zdjêcia

A i nie wiem jaki mam poziom tego koloru i ju¿ zupe³nie nie wiem jakie mam refleksy

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0117 - Kopia.jpg (88,5 KB, 97 za³adowañ)

Edytowane przez kuleczkka
Czas edycji: 2011-11-16 o 10:51
kuleczkka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-16, 13:33   #1343
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

kuleczkka, jak na poziom wyj¶ciowy do kombinowania z zimnymi br±zami, jest naprawdê bardzo, bardzo ³adnie Wiele dziewczyn mia³o naprawdê ba³agan na swoich g³owach (¿ó³æ, mied¼, zieleñ), Ty masz naturalny br±z.

Poleca³abym Ci za bardzo nie kombinowaæ, kupiæ po prostu Goldwell Topchic 6BS (nie SB!) + wodê 3%. Przy Twojej d³ugo¶ci w³osów jedna tubka powinna starczyæ Ci na dwa farbowania.

Br±z powinien Ci siê jeszcze wych³odziæ a 6BS, jak donosi endorfina, trzyma siê zdecydowanie d³u¿ej ni¿ inne mieszanki (st±d i ekonomicznie).

Ciekawa jestem, co poradz± Ci inne dziewczyny
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-16, 14:40   #1344
kuleczkka
Rozeznanie
 
Avatar kuleczkka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

ale poziom 6??? to by³a 4 - wprawdzie drogeryjna mo¿e to ma jakie¶ znaczenie
u mnie 6 wygl±da³ jak blond? 5 zreszt± te¿ by³ za jasny i co gorsze po miesi±cu nic nie by³o widaæ z farbowania po wodzie 6%

Edytowane przez kuleczkka
Czas edycji: 2011-11-16 o 15:00
kuleczkka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-16, 16:07   #1345
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kuleczkka Poka¿ wiadomo¶æ
ale poziom 6??? to by³a 4 - wprawdzie drogeryjna mo¿e to ma jakie¶ znaczenie
u mnie 6 wygl±da³ jak blond? 5 zreszt± te¿ by³ za jasny i co gorsze po miesi±cu nic nie by³o widaæ z farbowania po wodzie 6%
Te¿ bym siê sk³ania³a ku poziomowi 6 tak jak nanah napisa³a.
Nie farbujemy skepowymi, bo nigdy nie wiadomo jakiego koloru mozna siê po nich spodziewaæ, naj± ró¿ne numeracje.
W profeskach poziom 4 to prawie czerñ, wiêc stopniowo przyciemniaj je¶li Ci 6 nie podejdzie to wtedy we¼miesz 5, ale stopniowo.

Z Goldwella wiêkszo¶æ dziewczyn jest zadowolona, tylko do niej trzeba jeszcze osobno dokupiæ utleniacz. Sugestia nanach jest dobra.
Jeszcze powiedz na jakie siê w s³oñcu mieni± (refleks)

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 21:21
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-16, 16:25   #1346
kuleczkka
Rozeznanie
 
Avatar kuleczkka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

a je¶li 5 to jaki wzi±æ?
bo nie mogê siê w tych literkach po³apaæ

chyba mieni± siê na rudo
zdjêcie przez okno w delikatnym s³oñcu
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0113 - Kopia.jpg (78,5 KB, 58 za³adowañ)
kuleczkka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-16, 16:29   #1347
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 3 355
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

zyta82 mam nadziejê ¿e i mnie pomo¿esz

Trochê ponad tydzien temu pisalam, ze robilam wlosy farb± 6.01 artego. Niestety dzi¶, po ok. 5-6 myciach kolor jest juz jak na moje oko mocno rudy. Mogê co prawda spróbowac kolejny raz zrobic na 4.5% wodzie, ale czy wtedy nie bêdzie mniej trwa³y? (ju¿ jest duzo jasniejszy, niz siê spodziewalam, za jakies kolejne kilka myc po farbowaniu pewnie nic nie zostanie) czy mo¿e zrobic jak±¶ mieszankê? Tylko kompletnie nie wiem jak±, najlatwiejszy dostêp mam obecnie do artego i chcialabym póki co przy nich zostaæ. Chcialam, aby pani w sklepie pomogla mi w doborze odcienia, ale rzucila mi tylko katalog i bylam zdana na siebie.

(w naturalnym s³oncu br±z by³ z³oty, w sztucznym niekiedy miedziany/rudy, praktycznie wszystko zaleza³o od oswietlenia, dlatego ciezko mi okreslic, jak± rzeczywiscie mia³y po¶wiatê)

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2011-11-16 o 16:34
mila17 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-16, 16:56   #1348
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

kuleczkko, nie zorientowa³am siê, ¿e chcesz przyciemniæ. Je¿eli tylko och³odziæ, to poziom 6 jest zdecydowanie dobrym tropem - na pewno Ci nie rozja¶ni w³osów, masz je teraz na poziomie 6 (farba po³o¿ona na farbê, bez dekoloryzacji, tego nigdy nie zrobi), do tego woda 3% dodatkowo nie rozja¶nia.

5BS w Topchic chyba nie istnieje, wobec tego przejrzyj sobie odcienie jak 5BP, 5A i 5SB (powinny lekko zniwelowaæ rudy). Ten pierwszy ma siê w teorii jeszcze nie sp³ukiwaæ na rudo, dwa kolejne ju¿ mog±.
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-16, 17:09   #1349
kuleczkka
Rozeznanie
 
Avatar kuleczkka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 914
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

dziêkuje serdecznie kupie 5
j± siê rozrabia w proporcji 1:1 czy 1 do 1:1,5
i dam znaæ efektów
kuleczkka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-11-16, 17:29   #1350
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kuleczkka Poka¿ wiadomo¶æ
dziêkuje serdecznie kupie 5
j± siê rozrabia w proporcji 1:1 czy 1 do 1:1,5
i dam znaæ efektów
Wys³±³am Ci ju¿ maila, z ma³± pomy³k± A co do rozrabiania s± ró¿ne farby i ró¿ne proporcje. 5 to te¿ czerñ. Ty masz 6 poziom w profeskach. Poczytaj, zobaczysz. Potem nie rozja¶nisz ju¿ farb±, trzeba bêdzie rozja¶niacza u¿yæ, a to niszczy w³ósy. FARBA FARBY NIE ROZJA¦NI!!!

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-09 o 13:16
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.