Jak 'wybielić' szew na spodniach. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-08, 20:57   #1
znajdzmnie94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Arrow

Jak 'wybielić' szew na spodniach.


Witam

Ostatnio przetarły mi się spodnie na szwie w kroku. Oddałam do cioci jako, że ona szyje. Myślałam, że zeszyje nitką pod kolor.. lecz ku mojemu zdziwieniu zeszyła granatową. Jasne błekitno-białe marmurki z okropnym szwem w kroku (jakies 7-8cm). Myślałam, że go nie będzie widać jak będę chodzić, lecz myliłam się ;/
Jest jakiś sposób żeby go wybielić ? Albo zrobić coś takiego żeby był niewidoczny ?
znajdzmnie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 21:03   #2
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Jak 'wybielić' szew na spodniach.

Cytat:
Napisane przez znajdzmnie94 Pokaż wiadomość
Witam

Ostatnio przetarły mi się spodnie na szwie w kroku. Oddałam do cioci jako, że ona szyje. Myślałam, że zeszyje nitką pod kolor.. lecz ku mojemu zdziwieniu zeszyła granatową. Jasne błekitno-białe marmurki z okropnym szwem w kroku (jakies 7-8cm). Myślałam, że go nie będzie widać jak będę chodzić, lecz myliłam się ;/
Jest jakiś sposób żeby go wybielić ? Albo zrobić coś takiego żeby był niewidoczny ?
Ja bym spruła tę granatową nitkę i oddała komuś do zrobienia z zaznaczeniem,że ma być BIAŁY szew Szczerze wątpię,że można wybielić granatową nitkę.
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 21:05   #3
znajdzmnie94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: Jak 'wybielić' szew na spodniach.

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Ja bym spruła tę granatową nitkę i oddała komuś do zrobienia z zaznaczeniem,że ma być BIAŁY szew Szczerze wątpię,że można wybielić granatową nitkę.

tak tak mam zamiar zrobic ale może będzie jakiś sposób na wybielenie czy coś w tym rodzaju. Niektórzy do wybielania używają domestosa.. chodź nie wiem czy by to coś zmieniło.
znajdzmnie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 21:10   #4
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Jak 'wybielić' szew na spodniach.

Cytat:
Napisane przez znajdzmnie94 Pokaż wiadomość
tak tak mam zamiar zrobic ale może będzie jakiś sposób na wybielenie czy coś w tym rodzaju. Niektórzy do wybielania używają domestosa.. chodź nie wiem czy by to coś zmieniło.
Domestos wg mnie prędzej zadziała na materiał,niż na nitkę...a poza tym użycie go na szew nie gwarantuje,że nie zapaskudzisz sobie spodni.Jak dla mnie najłatwiejszym rozwiązaniem jest sprucie i zszycie na nowo.Dziwi mnie tylko,że szyjąca ciocia nie zorientowała się, że granatowy szew będzie rzucał się w oczy
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 21:13   #5
znajdzmnie94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: Jak 'wybielić' szew na spodniach.

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Domestos wg mnie prędzej zadziała na materiał,niż na nitkę...a poza tym użycie go na szew nie gwarantuje,że nie zapaskudzisz sobie spodni.Jak dla mnie najłatwiejszym rozwiązaniem jest sprucie i zszycie na nowo.Dziwi mnie tylko,że szyjąca ciocia nie zorientowała się, że granatowy szew będzie rzucał się w oczy

Ma około 70lat, może dlatego, albo może zapomniała nici zmienić.. albo myślała, że nie będzie widać jako że w kroku.. dobra więc udaje się do krawcowej a nie do cioci ;p
znajdzmnie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.