Jaki rower kupić ? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2018-08-14, 12:30   #121
wilpane
Przyczajenie
 
Avatar wilpane
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 11
Dot.: Jaki rower kupić ?

Ja mam rower typu gravel i jest bardzo dobry
wilpane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-21, 19:56   #122
Duzyomlet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki rower kupić ?

co to gravel ?
Duzyomlet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-08-24, 21:51   #123
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Jaki rower kupić ?

Cytat:
Napisane przez Duzyomlet Pokaż wiadomość
co to gravel ?
Dla laika najłatwiej to wytłumaczyć tak:
- z wyglądu przypomina rower szosowy, też ma z przodu barana,
- hamulce tarczowe (bywają i w szosach),
- trochę inna geometria ramy niż w szosie, ale to ciężko zauważyć,
- szersze opony niż w szosie, z niewielkim bieżnikiem, żeby bez problemu jeździć po szutrze i leśnych drogach, a co za tym idzie- większe prześwity w tylnym i przednim widelcu (ja w swojej szosie nie założę takich opon, bo mi się nie zmieszczą),
- na ogół sztywny widelec z przodu, ale chyba canondale'a widziałam kiedyś z amortyzowanym widelcem lefty (czyli ma tylko jedną goleń, ale mniejsza o to).

Bardzo fajne, uniwersalne rowery. Nie dadzą rady w trudnym terenie, ale jako pomykadła po mieście i okolicznych łąkach- tak.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-28, 08:11   #124
katrin11111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 65
Dot.: Jaki rower kupić ?

A co powiecie o rowerze elektrycznym? Czy ktoś z was posiada takowy? Ile jest w stanie wytrzymać? Taki na dojazdy do pracy - około 4 km w jedną stronę, a nie chciałabym się zmachać przed pracą.
katrin11111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-28, 08:52   #125
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Jaki rower kupić ?

Cytat:
Napisane przez katrin11111 Pokaż wiadomość
A co powiecie o rowerze elektrycznym? Czy ktoś z was posiada takowy? Ile jest w stanie wytrzymać? Taki na dojazdy do pracy - około 4 km w jedną stronę, a nie chciałabym się zmachać przed pracą.
Nie mam elektryka i nigdy nie jeździłam, ale kilka przemyśleń mam.
4 km to nie jest dużo, a jak jedziesz po płaskim, to na taką wyprawę uważam go za zupełnie zbędnego. Nie musisz jechać szybko do pracy, licząc, że będziesz jechała nawet w tempie 15 km/h, to dojazd zajmie około 20 minut.
Elektryk nie odwali całej roboty za Ciebie, i tak trzeba dokręcać.
Ale nie jestem ich zupełną przeciwniczką. Znajomy ma elektryka, bo przeszedł zapalenie mięśnia sercowego i ogólnie od tego czas mu problemy kardiologiczne. Kupił elektryka (chyba meridę lub gianta), dzięki temu jest w stanie jeździć z nami na trasy po ok. 100 km. Na płaskim akumulator się ładuje, jak kręci pedałami, a pod górę go odciąża. Z tym, że rower waży ok. 20 kg i znoszenie go po schodach z III piętra jak on to też nie lada wyzwanie.
Widziałam też na wyjeździe w Dolomity emerytów na elektrykach i rodziny z dziećmi w przyczepkach, gdzie dorosły jechał na elektryku. W takich sytuacjach dla nich to w sumie jedyny "ratunek", żeby mogli coś zobaczyć, zwiedzić. Podjazdy były konkretne i dzięki pomocy elektryka zarówno emeryci, jak i rodzice z dziećmi bez problemu sobie radzili.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-28, 11:48   #126
katrin11111
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 65
Dot.: Jaki rower kupić ?

Nie no w zupełności masz rację. Tutaj chodzi bardziej o to, aby dojechać do pracy w miarę świeżo, bo później jeszcze cały dzień pracy...
Rower elektryczny w tym zakresie sprawdza się więc bardzo fajnie. A wybór różnych konfiguracji też jest duży. Proponuję tutaj sprawdzić wybrane modele: https://www.dadelo.pl/rowery-elektryczne/

Edytowane przez katrin11111
Czas edycji: 2018-10-09 o 05:54
katrin11111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-02, 11:58   #127
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Jaki rower kupić ?

Ale 4 km to naprawdę nie jest długi dystans, znam adwokata, który codziennie dojeżdża do kancelarii i sądu na zwykłym rowerze. Kwestia odpowiedniego ubrania (nie za ciepło) i odpowiedniego tempa (nie za szybko).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-02, 20:36   #128
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Jaki rower kupić ?

Mam pytanie - mam nadzieję że mogę się pod ten wątek podpiąć - z racji pogody totalnie nie wiem w co warto zainwestować jeśli chcę jeszcze jeździć rowerem - czy ubrania do biegania się nadają? ( biegać już nie mogę) Co jest must have na tą pogodę, z jakich materiałów? Oczywiście mam na myśli trasy od 15-20 km w górę bez zbytniego oszczędzania się.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-03, 10:47   #129
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki rower kupić ?

A zamawiał ktoś z Was rower w internecie ?

Komunia była w maju, moi rodzice dali kasę, a podobno w całym mieście nie było roweru dla wysokiej 9 latki i do tej pory roweru brak.
Chcę zamówić ten rower dla niej w necie ( bo nie mieszkam w Polsce ). Wiem, że rower ma mieć 26 calowe koła i rama 13 ( xxs ).

Od kiedy w sklepach pojawi się nowa kolekcja i gdzie kupić rower do 1000zł ( markowy, żaden z Decathlona )
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-03, 12:05   #130
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Jaki rower kupić ?

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Mam pytanie - mam nadzieję że mogę się pod ten wątek podpiąć - z racji pogody totalnie nie wiem w co warto zainwestować jeśli chcę jeszcze jeździć rowerem - czy ubrania do biegania się nadają? ( biegać już nie mogę) Co jest must have na tą pogodę, z jakich materiałów? Oczywiście mam na myśli trasy od 15-20 km w górę bez zbytniego oszczędzania się.
Jeśli są to ciuchy oddychające, to jak najbardziej.
Sądzę, że taki must-have to dobra, oddychające koszulka termiczna, na to bluza. Bluzy rowerowe miewają, w odróżnieniu od biegowych, z przodu panele wind-stopper, ale sama żadnej takiej nie mam. Na nogi zakładam legginsy biegowe, na takie trasy nie potrzebuję już spodenek z wkładką.
Problemem jest dla mnie od zawsze ewentualna kurtka przeciwdeszczowa Te rowerowe mają fatalną oddychalność, a turystyczne- niedostosowany krój.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
A zamawiał ktoś z Was rower w internecie ?

Komunia była w maju, moi rodzice dali kasę, a podobno w całym mieście nie było roweru dla wysokiej 9 latki i do tej pory roweru brak.
Chcę zamówić ten rower dla niej w necie ( bo nie mieszkam w Polsce ). Wiem, że rower ma mieć 26 calowe koła i rama 13 ( xxs ).

Od kiedy w sklepach pojawi się nowa kolekcja i gdzie kupić rower do 1000zł ( markowy, żaden z Decathlona )
Kolekcje na nowy sezon już się zaczynają, ale warto szukać czegoś z wyprzedaży z poprzedniego sezonu, bo można dostać fajny rabat. Natomiast koła 26" to teraz niewdzięczny temat Producenci wycofują się zupełnie z tego rozmiaru, robiąc dla dorosłych koła 27,5" i 29", a dla dzieci 24". Wiem, że Merida ma jakieś modele z kołami 26", podobnie Kross.
Jakiego wzrostu jest córka?

Edit.
A dlaczego nie może być decathlonowy? To nie jest zwykła marketowa jednorazówka, są budowane na komponentach shimano. Ludzie startują na rowerach z decathlonu w zawodach rowerowych, a nawet ultramaratonach typu Bałtyk-Bieszczady Tour, gdzie jadą ponad 1000 km non stop.

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2018-10-03 o 12:14
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-03, 14:02   #131
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki rower kupić ?

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Kolekcje na nowy sezon już się zaczynają, ale warto szukać czegoś z wyprzedaży z poprzedniego sezonu, bo można dostać fajny rabat. Natomiast koła 26" to teraz niewdzięczny temat Producenci wycofują się zupełnie z tego rozmiaru, robiąc dla dorosłych koła 27,5" i 29", a dla dzieci 24". Wiem, że Merida ma jakieś modele z kołami 26", podobnie Kross.
Jakiego wzrostu jest córka?

Edit.
A dlaczego nie może być decathlonowy? To nie jest zwykła marketowa jednorazówka, są budowane na komponentach shimano. Ludzie startują na rowerach z decathlonu w zawodach rowerowych, a nawet ultramaratonach typu Bałtyk-Bieszczady Tour, gdzie jadą ponad 1000 km non stop.
Młoda ma ponad 1,5 m.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-03, 16:57   #132
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Jaki rower kupić ?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Młoda ma ponad 1,5 m.
To faktycznie sporo.
Najpierw trzeba znaleźć producenta, który robi jeszcze rowery na kołach 26", a potem szukać sklepu. Bo na koła 27,5" to jednak chyba ciut brakuje wzrostu (tzn. pewnie dorośnie, ale jak widzę, to np. canyon rozmiar XS robi na wzrost 150-162 cm).
Widzę, że kross ma damskie górale (model Lea) na kołach 26". I na przykład jest dostępny tutaj:
https://swiatrowerow.com.pl/kross-le...nowa-2018.html
Ale nie każdy sklep wysyła rowery.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-06, 15:14   #133
Marta5641
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Dot.: Proszę o pomoc w wyborze roweru miejskiego

Dziewczyny, dla mnie kluczowym parametrem była też waga. Miałam ciężką holenderkę, o jakiej Ty piszesz i czułam się na niej jakbym jechała cieżarówką.

Trochę szukałam, ale w końcu znalazłam lekki rower miejski. Jest we wrocławiu taka polska manufaktura, która go dla mnie wykonała (i pomalowała tak jak chciałam). Nie zamieniłabym go za żadne skarby. Mam różową zebrę. Zobaczcie:
<reklama>

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2018-12-06 o 17:03 Powód: Reklama
Marta5641 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-19, 10:39   #134
serek15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki rower kupić ?

Przejeździłam naprawdę dużo km na rowerach różnego typu i polecam z czystym sercem kolarkę.
serek15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-14, 21:18   #135
cabraloca
Raczkowanie
 
Avatar cabraloca
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 456
Dot.: Jaki rower kupić ?

A ja kupiłam sobie Krossa Trans 3.0, rower trekkingowy, bo najbardziej odpowiada mi jego uniwersalność. Mieszkam w wiosce pod dużym miastem, mamy więc i szutrówki i zwykłe ulice. Póki co skręcony, czeka na pierwsze wojaże. Mam zamiar prowadzić bloga na temat mojej przygody z rowerem, więc jak któraś chętna to zapraszam: https://zakolamizalasami.pl/ W końcu jak już dzieci śpią, to coś robić trzeba
__________________
szczęśliwa żona od 06.2013

24.08.2015

Edytowane przez cabraloca
Czas edycji: 2019-08-06 o 20:29
cabraloca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-16, 17:36   #136
ninabuzi2017
Raczkowanie
 
Avatar ninabuzi2017
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 227
Dot.: Jaki rower kupić ?

też się przymierzam do zakupu rowerka, więc wezmę Krossa pod uwagę
ninabuzi2017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-18, 10:49   #137
ModnePazurki
Przyczajenie
 
Avatar ModnePazurki
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 13
Dot.: Jaki rower kupić ?

Cytat:
Napisane przez ninabuzi2017 Pokaż wiadomość
też się przymierzam do zakupu rowerka, więc wezmę Krossa pod uwagę
Ja Ci mogę gorąco polecić Krossa! Kupiłam wersję lea 4.0 2019 i jestem mega zadowolona. Mój narzeczony jeździ na Level 1.0 2019 i też jest zadowolony, tyle że on trochę inna jazda niż ja.

To lea 4.0 to jest MTB (czyli górski), ale w mieście sprawdza się równie dobrze. Ja wybrałam taki, bo do lasu mam raptem 10 minut drogi, i tak na prawdę raz jeździmy po mieście a raz po lesie, a MTB sprawdzają się i tu i tu.
ModnePazurki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-08, 09:33   #138
maciek_przy
Przyczajenie
 
Avatar maciek_przy
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki rower kupić ?

Lea to faktycznie MTB, ale taki trochę bardziej rekreacyjny. To jest damski odpowiednik serii Hexagon. Ja kupowałem niedawno dla siebie rower Krossa Hexagon 6.0 xxx i jest to dobry rower w teren. Jednak jak ktoś chce jeździć po asfalcie to polecałbym raczej co innego. W mieście bardzo szybko wytraca prędkość przez szerokie opony. Ale geometria wygodna tak czy inaczej.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-04-10 o 15:25 Powód: link
maciek_przy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-10, 11:58   #139
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Jaki rower do tysiąca złotych?

Hej! Zbieram się do kupna roweru. Głównie po mieście, ścieżkach rowerowych, jakichś wytyczonych szlakach po mniejszych miejscowościach itp. Jaki rower mozecie polecić? Mój budżet to tysiak.
Jestem w temacie zielona wiec jakbyście mogły mi podpowiedzieć na co zwracać uwagę albo podesłać jakieś sprawdzone modele?
Tysiak to u mnie górna granica, zwłaszcza że to mój pierwszy dorosły rower będzie

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-10, 13:24   #140
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki rower do tysiąca złotych?

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Hej! Zbieram się do kupna roweru. Głównie po mieście, ścieżkach rowerowych, jakichś wytyczonych szlakach po mniejszych miejscowościach itp. Jaki rower mozecie polecić? Mój budżet to tysiak.
Jestem w temacie zielona wiec jakbyście mogły mi podpowiedzieć na co zwracać uwagę albo podesłać jakieś sprawdzone modele?
Tysiak to u mnie górna granica, zwłaszcza że to mój pierwszy dorosły rower będzie

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Tzw. rowery turystyczne
https://www.ceneo.pl/Rowery/Rodzaj:Turystyczne.htm

Z takim budżetem pozostają chyba tylko rowery z wyprzedaży, powystawowe. Poszukaj takich w swojej okolicy.
Odradzam zakup roweru w internecie, bo rower trzeba przymierzyć. Wielkość ramy jest bardzo ważna, tak samo jak waga roweru ( zawsze się gdzieś go wnosi ).
Z marek w tej cenie Romet, Merida, Kross, żadne marki z marketu czy allegro ( Indiana z Media Expert, Decathlon, Kands )
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-06-30, 16:01   #141
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 485
Dot.: Jaki rower kupić ?

Dzień dobry, szukam roweru do codziennej jazdy po mieście który ma dynamo w piaście i chodzi lekko. W tej chwili mam rower trekkingowy Hoprider z Decathlonu i idzie ducha wyzionąć, chodzi bardzo ciężko. Budżet do 2500, Proszę o modele lub sprawdzone marki
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia



Edytowane przez ewelinka_
Czas edycji: 2023-06-30 o 16:13
ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-01, 15:49   #142
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki rower kupić ?

Cytat:
Napisane przez ewelinka_ Pokaż wiadomość
Dzień dobry, szukam roweru do codziennej jazdy po mieście który ma dynamo w piaście i chodzi lekko. W tej chwili mam rower trekkingowy Hoprider z Decathlonu i idzie ducha wyzionąć, chodzi bardzo ciężko. Budżet do 2500, Proszę o modele lub sprawdzone marki
Szukasz roweru miejskiego czy trekingowego ?

Nie dziwię się, że rower nie chodzi lekko, bo miejskie lekkie nie są, one tylko mają ładnie wyglądać

edit
Rower po mieście nie musi być to trekkingowy, zobacz też tzw fitnesowe, one nie mają amortyzacji, której w większości przypadków w mieście nie potrzebujesz.
Waga ma jednak znaczenie.
Rowery z takim dynamo to miejskie czy trekkingowe właśnie. Trekking to na dłuższe wyprawy, potrzebujesz coś takiego ?
Fitnes jest bardziej zwinny.
Z polskich marek Unibike jest fajny i Kross .
Patrz na lekką aluminiową ramę, wielkość ramy dopasowana do Twojego wzrostu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2023-07-01 o 16:23 Powód: dopisek
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-05, 14:39   #143
michellekos23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki rower kupić ?

A czy orientujecie się czy są jakieś dobre rowery górskie, elektryczne w rozsądnych cenach?
michellekos23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-08, 08:11   #144
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki rower kupić ?

Cytat:
Napisane przez michellekos23 Pokaż wiadomość
A czy orientujecie się czy są jakieś dobre rowery górskie, elektryczne w rozsądnych cenach?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
Chcesz model wyposażony w najtańszy osprzęt Tourney i do tego ciężki to i do 1500zł coś znajdziesz.

Gdzie chcesz jeździć tym rowerem ? Po lesie to musi być niezły rower, terenowy, tu żadnego w niskim budżecie nie znam.
Z amortyzatorem jak najbardziej.
Jak jednak chcesz tym jeździć po mieście ( sporo ludzi rowerami górskimi nazywa wszystko co nie jest mejskim, retro ), to nie potrzebny żadny amortyzator, który tylko podwyższa wagę roweru.

O elektrycznych sama bym poczytała, bo wśród znajomych, którzy jeżdżą zdania są podzielone. Chodzi głównie o wagę roweru, bo cena to wiadomo niska nie jest.

Teraz jest już czas na zakup roweru, bo pojawiają się promocje, gdzieś nawet na Specialized widziałam.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-10, 22:47   #145
michellekos23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki rower kupić ?

Mam na myśli np. jeżdżenie po w miarę gładkich górskich drogach, które są często dość strome. A przy okazji także do jazdy po zwykłej drodze.

Inna kwestia to jak dobrze zabezpieczać taki rower przed kradzieżą? Bo chyba są łakomym kąskiem ze względu na wartość.
michellekos23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-10, 23:06   #146
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jaki rower kupić ?

Cytat:
Napisane przez michellekos23 Pokaż wiadomość
Mam na myśli np. jeżdżenie po w miarę gładkich górskich drogach, które są często dość strome. A przy okazji także do jazdy po zwykłej drodze.

Inna kwestia to jak dobrze zabezpieczać taki rower przed kradzieżą? Bo chyba są łakomym kąskiem ze względu na wartość.

Moze rower trekkingowy? A gdzie chcesz go zabezpieczac? Na ulicy?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-11, 16:24   #147
michellekos23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki rower kupić ?

Np. przed sklepem, przed schroniskiem, basenem, itp. Mój tata kupił dobry rower (nie elektryk) to mu go w Niemczech ukradli podczas pierwszego wyjazdu na basen.

Edytowane przez michellekos23
Czas edycji: 2023-07-11 o 16:25
michellekos23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-15, 09:32   #148
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki rower kupić ?

U-lock Kryptonite polecam. Zapięcie tego typu kosztuje kilka stówek i jest dość ciężkie, ale warto.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-15, 16:03   #149
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 485
Dot.: Jaki rower kupić ?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Szukasz roweru miejskiego czy trekingowego ?

Nie dziwię się, że rower nie chodzi lekko, bo miejskie lekkie nie są, one tylko mają ładnie wyglądać

edit
Rower po mieście nie musi być to trekkingowy, zobacz też tzw fitnesowe, one nie mają amortyzacji, której w większości przypadków w mieście nie potrzebujesz.
Waga ma jednak znaczenie.
Rowery z takim dynamo to miejskie czy trekkingowe właśnie. Trekking to na dłuższe wyprawy, potrzebujesz coś takiego ?
Fitnes jest bardziej zwinny.
Z polskich marek Unibike jest fajny i Kross .
Patrz na lekką aluminiową ramę, wielkość ramy dopasowana do Twojego wzrostu.
Nie, właśnie teraz mam trekkingowy i nie chcę więcej, ma dynamo w piaście ale daje duży opór, a ja nie jestem szczupła i za ciężko mi się jeździ.
Kiedyś miałam okazję przejechać się na rowerze miejskim też miał dynamo w piaście i chodził jak bajka ale wtedy nie potrzebowałam roweru.
Sprawdzę firmy które polecasz, może w mojej okolicy znajdę sklep rowerowy żebym mogła się przejechać i sprawdzić opór.
Dużo jeżdżę rowerem i najważniejszy jest dla mnie niewielki opór i dynamo w piaście. Czy to jest możliwe czy się wyklucza? Gdzieś czytałam że dynamo w piaście daje właśnie duży opór w rowerze, jednak tak jak mówię kiedyś miałam okazję się przejechać rowerem miejskim z dynamem w piaście i była to lekka przyjemna jazda. Niestety nie wiem jaka to była marka.
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia


ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-07-15, 21:31   #150
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaki rower kupić ?

No dynamo daje taki opór.
Na Twoim miejscu sprawdziłabym rowery fitnesowe, czasem zwane też hybrydami. Ja na takim jeżdżę. Nie jestem zawodowcem, a muszę dojechać w miarę łatwo do celu ( miasto, jakiś żwirek max, szosa ).
Bez amortyzatora rower jest lżejszy, wąskie opony to rower bardziej zwinny, szybki.
Może coś takiego ?
https://www.youtube.com/watch?v=yAyMhAVaDKY
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-15 22:31:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.