czy opłaca się wyjeżdżać do pracy do Niemiec - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-03, 15:39   #1
pysiaczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 436

czy opłaca się wyjeżdżać do pracy do Niemiec


hej!Jak myślicie czy opłaca się wyjechać na zarobek do Niemiec?Chcę w przyszłym roku z chłopakiem jechać wlaśnie na 3 miesiące, a jeśli się opłaca to co najlepiej jest tam robić, co sie opłaca?
pysiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 09:32   #2
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: czy opłaca się wyjeżdżać do pracy do Niemiec

Jechac w ciemno i tylko na 3 miesiace sie nie oplaca. Prędzej do Anglii.

Chyba ze masz znajomych którzy pracują tam cały czas. Wtedy może się to oplacać ;>

Też zalerzy co chcesz robić. Na zbieraniu owoców czy warzyw kokosów nie zbijesz, ale juz opieka nad dzieckiem czy sprzatanie daja większe finansowe możliwości.. Ale na 3 miesiące to bym odradzała Niemcy.
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 06:40   #3
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: czy opłaca się wyjeżdżać do pracy do Niemiec

jechanie w ciemno bym odradzała, do Niemiec sporo osób wyjeżdza do prac sezonowych: szparagi, ogórki, truskawki, można zarobić troche pieniędzy, ale to zalezy do kogo jedziesz, jedni wracaja z marna kasą, inni są zadowoleni, lepiej pojechać do kogoś polecanego, bo u róznych pracodawców za tę sama prace dostaniesz rózne pieniądze. od tego roku zmieniły sie tez przepisy, nie pamiętam procentowo jak to się rozkłada, ale jakoś 46% zarobków zostawia się teraz w urzędach, jakas tam część w Niemieckim chyba 24% a reszta w Polsce. Nie pamiętam dokładnie co i jak, ale oblicz czy bedzie Ci się opłacało, czy nie lepiej do innego kraju gdzie te przepisy nie obowiązują, wiem że te przepisy nie obowiązuję rencistów, emerytów i chyba rolników, ale głowy za to nie dam
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 16:45   #4
izabela1982
Raczkowanie
 
Avatar izabela1982
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stolberg /kiedys Rybnik
Wiadomości: 247
Dot.: czy opłaca się wyjeżdżać do pracy do Niemiec

witajcie
dziewczyny ja mieszkam w niemczech!?
i szczerze,jechac tu do pracy nie chcialabym (na czarno)
znam duzo osob ,ktore wyjechalo do pracy,za zarobkami,jedni byli mocno zadowoleni,dlatego ze mieli dobra prace i w sumie mieli gdzie nocowac a jedni naprawde ale musieli spac ...............(domyslaci e sie napewno gdzie)(napewno nie pod dachem domu)(tzn.przy smietnikach,itp lub na dworcach)chyba ze jak sie juz jedzie to z firma ,ktora to organizuje i wie sie ze nie oszukuja,bo naprawde jest duzo takich osob,ktore mowia ze duzo sie zarabia ,ze np.praca jako opiekunka,a pozniej wyladowuja w...........wiec naprawde jezeli ktos chce wyjechac za praca ,niech najpierw to ze 100 razy przemysli wszytsko za i przeciw,a pozniej rozejrzy sie za firma ktora takie cos rozwiazuje(oczywiscie przez solidne sprawdzenie tej firmy)a jak jest wszytsko dobrze(przynajmniej sie tak w ydaje)no to droga wolna aha i dziewczyny pomyslcie sobie wyjezdzacie do kraju gdzie (mowie do tych osob ktore nie umieja jezyka)i co bedziecie tutaj robic jak sie cos zlego przydazy( ale wybor nalezy do was,ja sie tylko na ten temat wypowiedzialam.pozdrawiam
izabela1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:31.