Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-20, 22:29   #1
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308

Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?


Byłam u kardiologa, nie mam problemów z sercem, jednak gdy się bardzo denerwuję, a potem mam moment uspokojenia, oddechu (najczęściej jak kładę się spac) zaczyna mnie bolec klatka piersiowa. Kluć w mostku... Kardiolog stwierdził, że to nerwobóle, i w sumie biorąc pod uwagę sytuacje kiedy to występuje to to pasuje.

Ostatnio jednak mam... spore nagromadzenie stresów i zmartwień. Choroba bliskiej mi osoby, problemy z pewną panną, plus tam ludzkie zmartwienia. Od kilku dni ten ból towarzyszy mi praktycznie cały dzień... a gdy kładę się spac to przybiera tylko na sile i nawet w nocy się wybudzam bo na tyle mocno mnie ukłuje.

Nie wiem, wie ktoś jak z tym walczyc? Jakieś ziółka sobie parzyc czy coś? Zabic mnie to nie zabije, ale jest... uciążliwe:/
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 22:41   #2
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

A to na pewno nerwobóle? Czy może refluks? Pytam, bo miałam podobnie. Nadmiar stresu i taki ból w mostku, że nie wiedziałam jak sobie usiąść - brałam leki, było lepiej.
Ale skończyło się jak wyprowadziłam się od rodziców W sumie jak ręką odjął.
Nerwobóle nadal miewam (znacznie rzadziej niż "u rodziców") pod prawą łopatką - masakra.
Ale jeśli to refluks, to leki powinny pomóc
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 22:41   #3
Buenaestrella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 582
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Ja też miałam takie nerwobóle w trudnej chwili. Mi pomogło gdy odstawiłam wszelką kofeinę i zaniechałam intensywnych treningów na jakiś czas...
Buenaestrella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 22:43   #4
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

tez sie chetnie dowiem co moze na to pomoc. Jest to dosyc uciazliwe jak tak boli klata i boli. Kiedys trzymalo mnie przez caly dzien, poszlam wczesniej spac bo myslalam ze moze do rana przejdzie, ale gdzie tam, rano obudzilam sie z takim samym bolem.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 22:50   #5
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Pokaż wiadomość
A to na pewno nerwobóle? Czy może refluks? Pytam, bo miałam podobnie. Nadmiar stresu i taki ból w mostku, że nie wiedziałam jak sobie usiąść - brałam leki, było lepiej.
Ale skończyło się jak wyprowadziłam się od rodziców W sumie jak ręką odjął.
Nerwobóle nadal miewam (znacznie rzadziej niż "u rodziców") pod prawą łopatką - masakra.
Ale jeśli to refluks, to leki powinny pomóc
To nie refluks... .Niestety. W taki cudowny sposób mój organizm odreagowywuje stres, strach, niepokój itd...

Cytat:
Napisane przez Buenaestrella Pokaż wiadomość
Ja też miałam takie nerwobóle w trudnej chwili. Mi pomogło gdy odstawiłam wszelką kofeinę i zaniechałam intensywnych treningów na jakiś czas...
Nie piję wcale ani kawy, ani herbaty. Colę: okazyjnie co kilka miesięcy raczej wypada. Nic intensywnie nie trenuję...

Nie wiem myślałam o jakichś ziółkach, melisa? Próbował ktoś?

Bo kiedyś mi to aż tak nie dokuczało, ale teraz no... ile może bolec;/
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 22:54   #6
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Moja mama jak miała nerwobóle - podobnie jak ja, na plecach - i zaczęły jej potężnie dokuczać (wyła z bólu, a uwierzcie nie zdarza jej się płakać), to była na takich... bio-prądach. I jej pomogło.
Ale nie wiem czy można to stosować, że tak powiem z przodu. Jednak to jest prąd i nie wiem czy nie za blisko serducha.
Jak chcesz, to spytam mamy co to dokładnie było i od jakiego lekarza dostała skierowanie.

Mnie na nerwobóle pomaga po prostu długie lenistwo i relaks. Czasem (a w sumie zazwyczaj) po prostu się nie da, niestety :/
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 23:13   #7
kisiel00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 59
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Miałam dokładnie to samo. Poszłam z tym do bardzo dobrego kardiologa, który stwierdził, że ludzie uparcie twierdzą, że bóle klatki piersiowej są spowodowane nerwami i stresem, w co on nigdy nie wierzył i zalecił mi więcej ruchu, bo jak twierdził są to bóle spowodowane za mało aktywnym trybem życia. Ja z kolei nie wierzyłam jemu, bo nie zauważyłam zmian, po jakiejś większej aktywności fizycznej, natomiast bóle minęły same, gdy odeszły największe stresy. Może spróbuj parzyć sobie melisy, mnie pomagała się uspokajać(chociaż kto wie, czy tutaj nie działała bardziej moja podświadomość). W każdym razie na pewno nie zaszkodzi. Zdrowia życzę!
kisiel00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-20, 23:19   #8
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Nerwoból to ból zakończenia nerwowego, nie ma nic wspólnego ze zdenerwowaniem, stresem...
Ludzie często mylą nerwobóle ze zwykłym skurczem mięśni międzyżebrowych. Odróżnić je jest bardzo prosto:
-przy nerwobólu naciśnięcie na bolące miejsce wzmaga ból. branie wdechów nie.
-przy skurczu wzięcie oddechu potęguje ból, naciskanie na bolące miejsce nic nie robi.
Jeśli ma się skurcze to należy szybko wziąć bardzo głęboki oddech, chwilę zaboli i odejdzie jak ręką odjął.
Przy nerwobólach należy iść do neurologa, ośrodka leczenia bólu.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 23:23   #9
justn2122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Leszno :)
Wiadomości: 99
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Też czasami miewam bole w klatce piersiowej, ale nie aż z takim nasleniem jak autorka opisuje. Myśle ze wypicie ziółek uspokajających nie zaszkodzi, ja przeważnie brałam tabletki w sytuacjach naprawde stresowych, piłam nerwosol, lub poprostu stałam sie uspokoić i cwiczyłam głębokie wdechy. tabletki i syropek nerwosol pomagał zawsze, a jak nie miałam tego pod ręką to piłam melise to jakieś rozwiązanie

p.s. JA też myślałam ze mam coś z sercem, hehe nawet kiedyś wziełam polopiryne s (bo jest na rozkurczenie mięśni i stosowac ją można przed zawałem) Hm co prawda u kardiologa nie byłam, ale to raczej z nerwów uciski w klacie miałam
justn2122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-20, 23:33   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Byłam u kardiologa, nie mam problemów z sercem, jednak gdy się bardzo denerwuję, a potem mam moment uspokojenia, oddechu (najczęściej jak kładę się spac) zaczyna mnie bolec klatka piersiowa. Kluć w mostku... Kardiolog stwierdził, że to nerwobóle, i w sumie biorąc pod uwagę sytuacje kiedy to występuje to to pasuje.

Ostatnio jednak mam... spore nagromadzenie stresów i zmartwień. Choroba bliskiej mi osoby, problemy z pewną panną, plus tam ludzkie zmartwienia. Od kilku dni ten ból towarzyszy mi praktycznie cały dzień... a gdy kładę się spac to przybiera tylko na sile i nawet w nocy się wybudzam bo na tyle mocno mnie ukłuje.

Nie wiem, wie ktoś jak z tym walczyc? Jakieś ziółka sobie parzyc czy coś? Zabic mnie to nie zabije, ale jest... uciążliwe:/
przed spaniem - melisa. ja przy duzej ilosci stresow nie moge normalnie oddychac. dostalam recepte na hydroksyzyne, mysle ze cos takiego by pomoglo. albo jakis valerin mite. krotko mowiac - leki delikatnie uspokajajace.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 00:17   #11
Sasanka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 7
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Kiedyś przewiało mnie, a dodatkowo przeżywałam dużo stresu, i tak załapałam nerwoból w klatce piersiowej. Zanim się dowiedziałam, co to jest, zdążyłam już wylądować u kardiologa na badaniach. Nie byłam w stanie się położyć na plecy ani wykręcić tułowia w bok, a wychylanie ciała w tył powodowało duży ból. Nie określiłabym tego bólu jako kłucie, to po prostu ogarniało całą górną część tułowia. Brałam na to niesteroidowe leki przeciwzapalne i po kilku dniach pomogło. Uprzedzono mnie, że jak raz złapałam nerwoból, może się powtórzyć, i rzeczywiście, po jakimś czasie znowu zdarzyła mi się podobna sytuacja, tylko że dopadła mnie znienacka i wylądowałam na pogotowiu, ale od razu wiedziałam, że dostanę zastrzyk z NLPZ;]
Mój ból był raczej rwący, ostry i długotrwały (wielogodzinny), łatwiej to zdiagnozować jednak niż krótkie kłucia w klatce piersiowej. Nie mam na co dzień do czynienia z medycyną, ale wydaje mi się, że należy rozróżnić różne rodzaje nerwobólu. Też mi się czasem zdarzają takie kłucia, bywa, że częściej, i zauważyłam u siebie, że zdarzają mi się po nocach, podczas których źle sypiam, np. zasnęłam z uciśniętą lewą stroną ciała. Warto także zadbać o dobre zasypianie, przecież czasami zdarza się chociażby, że po nocy nie można przekręcić szyi w bok, bo boli:p
Sasanka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 00:37   #12
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

No i to co opisujesz to właśnie nerwoból.
A 'kłucia w mostku/żebrach' to najczęściej zwykłe skurcze. Jak skurcz łydki.

Oczywiście ktoś może mieć zaburzenia nerwicowe objawiające się różnymi 'nie mogę oddychać' no ale to się inaczej leczy bo to inna para kaloszy.
W każdym razie nerwoból nie ma nic wspólnego ze stresem. I kardiolog nie nadaje się do diagnozowania go.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 04:50   #13
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Jeśli to nerwobóle to nie rozumiem dlaczego lekarz Ci nic nie przepisał? Ja miałam to raz w życiu, kilka ładnych lat temu, dostałam jakieś tabletki, przeszło i nie wróciło, dalej nie wraca.
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 06:35   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Te "nerwobóle" to może być nawet chora tarczyca - moja koleżanka miała taki objaw przy tarczycy i bardzo długo nie umieli tego połączyć ze sobą (tych objawów). Chodzi mi o to, że warto pracować nad stresem, starać się wyluzować, ale przy okazji zrobić sobie jakieś bardziej kompleksowe badania.

Polecam Ci iść na serię masaży plus zastosować jakieś ćwiczenia relaksacyjne.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-11-21 o 06:37
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 07:08   #15
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

hej albo zrób sobie melisę, może pomoże, zależy od stopnia zdenerwowania. Jeśli nie to kup sobie tabletki ziołowe w aptece na uspokojenie, Pani farmaceutka Ci doradzi (nawet powiedz o tych nerwobólach) jeśli bardzo nie wytrzymujesz to weź...... ibuprom działa !
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 08:03   #16
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Piłam melisę i niezbyt mi pomagała; może zbyt zestresowana byłam w każdym razie na pewno nie zaszkodzi. Mogę za to polecić ziołowe tabletki uspokajające Labofarm- tanie (ok. 5zł/ 20 tabl.) i dobre. Brałam je na problemy z zasypianiem, pomagała już jedna, choć w ulotce każą brać dwie i to 2x dziennie. Tylko, no właśnie- ja brałam na zasypianie, tak że nie wiem, czy normalnie w dzień nie przymulają. Kuzynka łyka i nie pada to chyba zależy od organizmu i nastawienia.
__________________
Przeniosłam się na nowe konto
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 09:28   #17
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Pokaż wiadomość
A to na pewno nerwobóle? Czy może refluks?
Też mi to przyszło do głowy. Lekarze często zaniedbują dalszą diagnostykę, a żołądek aż prosi się o pomoc! Jeśli nie, to polecam to co dziewczyny: melisa, tabletki z Labofarmu. Czasem pomaga też ciepłe mleko przed snem.
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 10:43   #18
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Te "nerwobóle" to może być nawet chora tarczyca - moja koleżanka miała taki objaw przy tarczycy i bardzo długo nie umieli tego połączyć ze sobą (tych objawów). Chodzi mi o to, że warto pracować nad stresem, starać się wyluzować, ale przy okazji zrobić sobie jakieś bardziej kompleksowe badania.

Polecam Ci iść na serię masaży plus zastosować jakieś ćwiczenia relaksacyjne.
Miałam badaną tarczycę przy okazji anemii, wszystko ok.

Ehh... wiem, że to ze stresu bo tylko w takich sytuacjach się objawia.

Spróbuję dzisiaj tej melisy. Mam jakąś do parzenia melisa z pomarańczą. Może coś to da.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 11:00   #19
Remedios_Buendia
Raczkowanie
 
Avatar Remedios_Buendia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 352
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Najlepiej pomogłoby zniwelowanie przyczyn stresu
Melisa powinna pomóc, ale nie jakaś herbatka z pomarańczą zmielona na pył, a liście i łodygi. Można coś takiego kupić w aptece.

A propos ziół, w aptekach właśnie można nabyć różne mieszanki uspokajające i tonujące. Zioła mają to do siebie, że działają delikatnie (te legalne oczywiście), więc nie ma co się martwić, że zaśniesz za kierownicą czy w pracy.

Edytowane przez Remedios_Buendia
Czas edycji: 2011-11-21 o 11:02
Remedios_Buendia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 11:09   #20
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez Remedios_Buendia Pokaż wiadomość
Najlepiej pomogłoby zniwelowanie przyczyn stresu
No Tylko, że nie jestem cudotwórcą i raka płuc nie wyleczę

Cytat:
Melisa powinna pomóc, ale nie jakaś herbatka z pomarańczą zmielona na pył, a liście i łodygi. Można coś takiego kupić w aptece.
O to się jutro zaopatrzę. Bo w domu mam tylko taką w saszetkach, z pomarańczą właśnie..

Mam nadzieję, że pomoże, bo kurcze siedzę, i ani głębszego oddechu wziąc nie mogę:/

Cytat:
A propos ziół, w aptekach właśnie można nabyć różne mieszanki uspokajające i tonujące. Zioła mają to do siebie, że działają delikatnie (te legalne oczywiście), więc nie ma co się martwić, że zaśniesz za kierownicą czy w pracy.
Zapytam też w aptece, farmaceutka to w końcu nie sprzedawca Sądzę, że może mi coś doradzic.

Bo to się robi już naprawdę bardzo uciążliwe.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 11:33   #21
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Miałam badaną tarczycę przy okazji anemii, wszystko ok.

Ehh... wiem, że to ze stresu bo tylko w takich sytuacjach się objawia.

Spróbuję dzisiaj tej melisy. Mam jakąś do parzenia melisa z pomarańczą. Może coś to da.
To w takim razie idź po prawdziwą diagnozę bo możliwe, że będziesz się zapijała melisami i dziurawcami kiedy potrzebujesz czegoś konkretniejszego.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 11:35   #22
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Współczuję Ci, bo to jest bardzo upierdliwa dolegliwość.
I nie zgadzam się, że nerwobóle nie mają nic wspólnego ze stresem.
Fakt, że to dotyczy zakończeń nerwowych - a zjawisko stresu (takiego w organizmie, biologicznego stresu) również dotyczy (w głównej mierze) układu nerwowego. Więc według mnie, jak najbardziej te dwie rzeczy się ze sobą wiążą.

Dodatkowo u mnie nerwobóle występują tylko i wyłącznie po jakimś większym stresie. Kiedy napięcie opada, organizm się rozluźnia... i wtedy się zaczyna! Masakra.
Mało prawdopodobne, żeby wszystkie osoby z nerwobólami dostrzegały ich związek ze stresem na zasadzie "przypadku".
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 11:40   #23
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Pokaż wiadomość

Dodatkowo u mnie nerwobóle występują tylko i wyłącznie po jakimś większym stresie. Kiedy napięcie opada, organizm się rozluźnia... i wtedy się zaczyna! Masakra.
Mało prawdopodobne, żeby wszystkie osoby z nerwobólami dostrzegały ich związek ze stresem na zasadzie "przypadku".
Dokładnie tak samo to u mnie działa

Chociaż teraz jak ten stres jest silny i długotrwały a teraz się nasila (bo dziadek jutro do szpitala na 2-gą chemię idzie) to w ciągu dnia także pobolewa, ale uderza jak kładę się do łóżka, uspokajam wyciszam i jest tylko auc...
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 11:45   #24
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Pokaż wiadomość
Mało prawdopodobne, żeby wszystkie osoby z nerwobólami dostrzegały ich związek ze stresem na zasadzie "przypadku".
Problem w tym, że te osoby z nerwobólami najczęściej mają co innego a nie nerwobóle
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 11:52   #25
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Problem w tym, że te osoby z nerwobólami najczęściej mają co innego a nie nerwobóle
ponownie się zgodzę. najłatwiej jest "zdiagnozować" nerwoból.. najłatwiej zwalić na stres.
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 12:02   #26
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Mnie na początku pomagała melisa... Są tez takie tabletki ziołowe Valused, na uspokojenie, może spróbuj tego.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 12:41   #27
Buenaestrella
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 582
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość

Nie piję wcale ani kawy, ani herbaty. Colę: okazyjnie co kilka miesięcy raczej wypada. Nic intensywnie nie trenuję...

Nie wiem myślałam o jakichś ziółkach, melisa? Próbował ktoś?

Bo kiedyś mi to aż tak nie dokuczało, ale teraz no... ile może bolec;/
A wiesz może warto spróbować tej melisy - nie wierzyłam wprawdzie w jakieś jej magiczne właściwości ale gdy odstawiłam kawę i herbatę, które piłam litrami zastąpiłam je właśnie melisą na przemian z rumiankiem. Może to melisa pomogła.
Buenaestrella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 12:58   #28
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Problem w tym, że te osoby z nerwobólami najczęściej mają co innego a nie nerwobóle
Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
ponownie się zgodzę. najłatwiej jest "zdiagnozować" nerwoból.. najłatwiej zwalić na stres.
No ok. Nie wiem jak jest u innych, czy u większości.
Zarówno ja, jak i moja mama mamy zdiagnozowany nerwoból przez lekarza. Być może u mnie lekarz był totalną nogą i mój "nerwoból" to co innego. Natomiast moją mamę badało kilku lekarzy i miała zabiegi właśnie na nerwobóle.
I zarówno u mnie, jak i u mamy objawy pojawiają się w stresie.

Być może macie rację... nie wiem. Natomiast (z całym szacunkiem) osobiście w tej sprawie wierzę po prostu lekarzom. Gdyby to było tylko moje "gdybanie", to nie miałabym pewnie nic do powiedzenia.
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 13:13   #29
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez Kaja-ja Pokaż wiadomość
No ok. Nie wiem jak jest u innych, czy u większości.
Zarówno ja, jak i moja mama mamy zdiagnozowany nerwoból przez lekarza. Być może u mnie lekarz był totalną nogą i mój "nerwoból" to co innego. Natomiast moją mamę badało kilku lekarzy i miała zabiegi właśnie na nerwobóle.
I zarówno u mnie, jak i u mamy objawy pojawiają się w stresie.

Być może macie rację... nie wiem. Natomiast (z całym szacunkiem) osobiście w tej sprawie wierzę po prostu lekarzom. Gdyby to było tylko moje "gdybanie", to nie miałabym pewnie nic do powiedzenia.
nie twierdzę, że nerwobóle nie istnieją. Pytanie jak się je leczy?
Moje negatywne nastawienie wynika z tego, że w zasadzie od dziecka cierpiałam na silne bóle brzucha. każdy lekarz przez lata zwalał na stres: "bo to przedszkole", "bo to początki nowej szkoły", "a bo matura". Moi rodzice łykali to bez mrugnięcia okiem, no bo przecież lekarz, a ja sobie wymyślam. Nie wymyślałam, a skutki zaniedbań odczuwam niestety do dziś.
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 13:22   #30
Kaja-ja
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaja-ja
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 481
GG do Kaja-ja
Dot.: Nerwobóle klatki piersiowej, jak sobie pomóc?

Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
nie twierdzę, że nerwobóle nie istnieją. Pytanie jak się je leczy?
Moje negatywne nastawienie wynika z tego, że w zasadzie od dziecka cierpiałam na silne bóle brzucha. każdy lekarz przez lata zwalał na stres: "bo to przedszkole", "bo to początki nowej szkoły", "a bo matura". Moi rodzice łykali to bez mrugnięcia okiem, no bo przecież lekarz, a ja sobie wymyślam. Nie wymyślałam, a skutki zaniedbań odczuwam niestety do dziś.
A widzisz, u Ciebie sytuacja wygląda trochę inaczej. Wszyscy u Ciebie zwalali na stres, ale w sumie bez konkretnych działań. Lekarzowi się nie chciało czy coś (nie lubię lekarzy ).
Moją mamę zdiagnozowali i leczyli jakimiś zabiegami z prądami. Nie wiem dokładnie na czym to polegało, ale wiem że to był właśnie zabieg na nerwobóle.
Kaja-ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:48.