Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-10, 21:29   #2281
Emenemka_
Raczkowanie
 
Avatar Emenemka_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 204
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ojej, mama dzisiaj kupiła w biedrze ten płyn, a ja ją wyśmiałam, że badziewie kupuje Na razie kończę mój z Tołpy, ale dziś w takim razie przetestuję ten biedronkowy
Mój trądzik obecnie ogranicza się tylko do trudnych dni w miesiącu i są to dosłownie 3-4 krosteczki, więc można powiedzieć że walkę wygrałam.
Nastomiast mam problem z wyryskami na ramionach, a stosowanie na nie tych samych produktów co na twarz jest dosyć uciążliwe i kosztowne :/

Ze swojej strony mogę Wam polecić rezygnację z wody kranowej i wszystkich pseudo-antybakteryjnych drogeryjnych kosmetyków, które tylko wysuszają.
Do zmywania makijażu używam płynu miceralnego, a w ciągu dnia przemywam twarz tonikiem. Zauważyłam, że to mi bardzo dużo daje.
Moim ulubionym kremem z kwasami jest Pharmaceris 10%, a na same wyryski nakładam żel Barwy- taki pomarańczowy, w okolicach 10 zł, a zostawiny na noc jest rewelacyjny

Nic mi jednak tyle nie dało co zmiana diety- ale nikogo do tego przekonywać nie będę bo to już bardziej restrykcyjny krok.
Emenemka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 22:21   #2282
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na przebarwienia i zaskórniki polecacie bardziej Skinoren czy Acne-Derm? Może to jest to samo... tylko nazwa inna
Ja właśnie jestem w trakcie kuracji skinorenem i widzę różnicę. Jeszcze długa droga dlatego pomocniczo kupiłam effaclar duo i zobaczę co z tego wyjdzie . Nie wiem też jak długo masz przebarwienia. Acne-Derm nie używałam więc nie wiem.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 22:41   #2283
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

z trądzikiem i przebarwieniami borykam się od 8-9 lat teraz jest lepiej, to znaczy nie ma jako takich krost na całej twarzy, tylko jakieś pojedyncze (jedna, dwie zawsze są). Pozostały mi przebarwienia i zaskórniki... nie ma miejsce na mojej twarzy bez zaskórnika ;/ paskudnie to wygląda. Effeclar duo stosowałam i mi bardzo pomógł, odstawiłam bo myślałam, że się przyzwyczaiłam, zmieniłam na żel ze ślimaka... i się pogorszyło. Na szczęście powróciłam do Effeclara

Na dodatek jestem bardzo blada, nie żeby mi to przeszkadzało, ale każde malutkie zaczerwienienie czy cokolwiek jest po prostu mega widoczne i ciężko to zakryć bez efektu maski.
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 22:54   #2284
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Emenemka podobno ten z biedry ma identyczny sklad co tolpa skoro masz oba to mozesz sobie sprawdzic

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 22:58   #2285
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

sillke Też jestem blada więc rozumiem Skinoren na zaskórniki mi pomógł. Nie wiem jak będzie u ciebie bo kazdy inaczej moze zareagować. Jesli to są kilku letnie przebarwienia to może z nimi sobie nie poradzić. Pewnie w jakimś stopniu je wybieli ale czy całkowicie? Jedyne co ci pozostaje to spróbować. Na twoim miejscu spróbowałabym najpierw acne-derm. A może zadziała i wydasz mniej A jak nie to kwasy jesienią?
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 23:05   #2286
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Ja właśnie jestem w trakcie kuracji skinorenem i widzę różnicę. Jeszcze długa droga dlatego pomocniczo kupiłam effaclar duo i zobaczę co z tego wyjdzie . Nie wiem też jak długo masz przebarwienia. Acne-Derm nie używałam więc nie wiem.
Zamierzasz używać skinorenu i effaclar duo na przemian ?


Po jakim czasie zauważyłyście poprawę po effaclarze? Używam 2 miesiące i nie zanosi się na poprawę
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 23:24   #2287
Emenemka_
Raczkowanie
 
Avatar Emenemka_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 204
Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

peach_passion dzięki, na pewno sprawdzę

co do kwasów to stosowałam effaclar k, effaclar duo, avene, pharmaceris i robię sobie od czasu do czasu serie kwasami z clareny.
Szczerze? Effaclar niewiele mi dał w porównaniu z pozostałymi.
Emenemka_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-10, 23:26   #2288
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
sillke Też jestem blada więc rozumiem Skinoren na zaskórniki mi pomógł. Nie wiem jak będzie u ciebie bo kazdy inaczej moze zareagować. Jesli to są kilku letnie przebarwienia to może z nimi sobie nie poradzić. Pewnie w jakimś stopniu je wybieli ale czy całkowicie? Jedyne co ci pozostaje to spróbować. Na twoim miejscu spróbowałabym najpierw acne-derm. A może zadziała i wydasz mniej A jak nie to kwasy jesienią?
robiłam i kwasy, i mikrodermabrazję wielokrotnie, teraz używam peelingu clareny z kwasami AHA. Niestety, wyjeżdżam na studia i nie będę miała możliwości umówić się do zaufanej kosmetyczki, a każda inna robiła mi na twarzy armagedon jakikolwiek zabieg by to nie był dlatego szukam czegoś na własną rękę. No nic, zobaczę co będzie "na stanie" w aptece to to wezmę

chocolate_monster
hm, nie pamiętam ja było za pierwszym razem, ale teraz po powrocie twarz poprawiła mi się po 1,5- 2 tygodniach.
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 23:37   #2289
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
Zamierzasz używać skinorenu i effaclar duo na przemian ?


Po jakim czasie zauważyłyście poprawę po effaclarze? Używam 2 miesiące i nie zanosi się na poprawę
Poczatkowo jednoczesnie. skinoren rano, duo wieczorem. Jesli skora bedzie podrazniona to bede musiala na przemian.

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
robiłam i kwasy, i mikrodermabrazję wielokrotnie, teraz używam peelingu clareny z kwasami AHA. Niestety, wyjeżdżam na studia i nie będę miała możliwości umówić się do zaufanej kosmetyczki, a każda inna robiła mi na twarzy armagedon jakikolwiek zabieg by to nie był dlatego szukam czegoś na własną rękę. No nic, zobaczę co będzie "na stanie" w aptece to to wezmę

chocolate_monster
hm, nie pamiętam ja było za pierwszym razem, ale teraz po powrocie twarz poprawiła mi się po 1,5- 2 tygodniach.
Jesli chodzi o skinoren to w aptece internetowej kosztuje ok 40 zl a w aptekach stacjonarnie ok 53. niby roznica 10 zl ale zawsze
A kwasy z BU?

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-08-10 o 23:44
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 00:50   #2290
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

mam dosyć tej ciągłej walki, obchodzenia się z cerą jak z jajkiem co i tak nie przynosi efektów
po prostu...
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 08:48   #2291
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez chocolate_monster Pokaż wiadomość
mam dosyć tej ciągłej walki, obchodzenia się z cerą jak z jajkiem co i tak nie przynosi efektów
po prostu...
Ja już troszkę też siłę tracę, ale nie poddaje się widzę że skinoren wyciąga w ekspresowym tempie zaskórniki. W tym momencie przerwałam kurację, czekam na jesień. Ale jestem pewna że po tym jak skończę resztkę mojego skinorenu kupię następne opakowanie. I do tego planuję wzmocnić to tonikiem z kwasami z BU

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-11, 10:42   #2292
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Poczatkowo jednoczesnie. skinoren rano, duo wieczorem. Jesli skora bedzie podrazniona to bede musiala na przemian.

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------



Jesli chodzi o skinoren to w aptece internetowej kosztuje ok 40 zl a w aptekach stacjonarnie ok 53. niby roznica 10 zl ale zawsze
A kwasy z BU?
Z tym, ze w internetowej płaci się za przesylkę i jeszcze za przelew w banku, wiec chyba wyjdzie na to samo
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 10:47   #2293
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Z tym, ze w internetowej płaci się za przesylkę i jeszcze za przelew w banku, wiec chyba wyjdzie na to samo
Zawsze można zamówić w DOZie, odebrać osobiście i zapłacić na miejscu
http://www. doz. pl/apteka/p2726-Skinoren_20_krem_przeciwt radzikowy_30_g (dwie spacje na początku adresu, bo cenzuruje)
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 10:59   #2294
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Zawsze można zamówić w DOZie, odebrać osobiście i zapłacić na miejscu
http://www. doz. pl/apteka/p2726-Skinoren_20_krem_przeciwt radzikowy_30_g (dwie spacje na początku adresu, bo cenzuruje)
To nie wiedziałam ze jest tez taka opcja
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 11:01   #2295
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
To nie wiedziałam ze jest tez taka opcja
Nie ma nic lepszego niż DOZ można wiele ciężko dostępnych kosmetyków dostać
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 12:04   #2296
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Wlasnie tam kupowalam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 15:10   #2297
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

To faktycznie lepiej zamówić z internetu i tylko odebrać

A po jakim czasie zauważyłyście poprawę stanu cery po skinorenie, głównie jeżeli chodzi o zaskórniki?
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 15:19   #2298
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
To faktycznie lepiej zamówić z internetu i tylko odebrać

A po jakim czasie zauważyłyście poprawę stanu cery po skinorenie, głównie jeżeli chodzi o zaskórniki?
Ja po 2 tygodniach zauwazylam poprawe.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 20:12   #2299
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez sillke29 Pokaż wiadomość
To faktycznie lepiej zamówić z internetu i tylko odebrać

A po jakim czasie zauważyłyście poprawę stanu cery po skinorenie, głównie jeżeli chodzi o zaskórniki?
Ja zauważyłam także po 2 tygodniach. Zaskórniki wychodziły jak szalone.. Nie przestrasz się, ale po prostu zostały wypychane na powierzchnię. W czasie kuracji robiłam peeling enzymatyczny 1-2 razy w tygodniu i w miesiąc pozbyłam się tych zaskórników które były trochę płytsze.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 19:52   #2300
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

byłam do tego dość sceptycznie nastawiona, ale w sumie spróbuję przez jakiś czas maksymalnie ograniczać mycie twarzy wodą. Za tydzień z hakiem jadę na festiwal (Hip Hop Kemp), tam siłą rzeczy będę miała ograniczony kontakt z wodą, a do tego czasu też będę w miarę możliwości radzić sobie micelem (kupiłam ten biedronkowy), woda to tylko do peelingu i zmywania maseczek. Zobaczymy, jak moja skóra zareaguje
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 20:08   #2301
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
byłam do tego dość sceptycznie nastawiona, ale w sumie spróbuję przez jakiś czas maksymalnie ograniczać mycie twarzy wodą. Za tydzień z hakiem jadę na festiwal (Hip Hop Kemp), tam siłą rzeczy będę miała ograniczony kontakt z wodą, a do tego czasu też będę w miarę możliwości radzić sobie micelem (kupiłam ten biedronkowy), woda to tylko do peelingu i zmywania maseczek. Zobaczymy, jak moja skóra zareaguje
stosuję tą metodę (chusteczki dla dzieci i micel z biedry) od 1.08 bodajże i na mojej twarzy nie wyskoczył ani jeden syf
do tego od trzech dni łykam kapsułki liściem oliwnym - zobaczymy co to da

w ogóle we wrześniu idę na konsultację z lekarzem, bo waham się między laserem frakcyjnym, a dermapenem. postanowiłam, że na jesień-zimę przeprowadzę serię kilku zabiegów i mam nadzieję, że pozbędę się blizn
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-12, 20:37   #2302
szizii
Raczkowanie
 
Avatar szizii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 176
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Aż tak dobrze działa ograniczenie wody z kranu? Da się dokładnie oczyścić twarz płynem micelarnym? o.O

Chyba się skuszę Zwłaszcza, że zauważam skłonność "przechodzenia" mojej twarzy z mieszanej w suchą, kiedy przedobrzę ze specyfikami
szizii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 11:35   #2303
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez szizii Pokaż wiadomość
Aż tak dobrze działa ograniczenie wody z kranu? Da się dokładnie oczyścić twarz płynem micelarnym? o.O

Chyba się skuszę Zwłaszcza, że zauważam skłonność "przechodzenia" mojej twarzy z mieszanej w suchą, kiedy przedobrzę ze specyfikami
Mi pomogło, twarz myję tylko wodą źródlaną z Biedronki lub przegotowaną. Wszystko zależy od jej twardości, być może ktoś nie zauważy różnicy.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 12:31   #2304
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

U mnie zmiana wody na przegotowaną, źródlaną itp. nie pomaga, a minimalizowanie mycia wodą wręcz szkodzi. To zależy jaką kto ma skórę, bo ja mam po prostu tłustą, a nie mieszaną czy suchą przetłuszczającą się.


No, ja dopiero niedawno odkryłam, że na stronie dozu zamawiasz lek i dostarczają ci go do wybranej apteki bez dopłat Mogłam sobie wiele zachodu zaoszczędzić wcześniej. Jedyny minus, to że nie przy każdym leku podają dokładny skład.

A wiecie może czy jest dostępna jakaś inna forma kwasu azelainowego? Bo lekki nie lekki, ale słabo toleruję kremy, nie mam ochoty wydać 40 zł żeby się okazało, że mogę sobie najwyżej łokcie posmarować.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 13:54   #2305
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Mi pomogło, twarz myję tylko wodą źródlaną z Biedronki lub przegotowaną. Wszystko zależy od jej twardości, być może ktoś nie zauważy różnicy.
mam głupie pytanie myjesz buzie tą wodą dopóki się nie skończy, czy masz jakiś określony czas, np. że kilka dni po otwarciu już jej nie używasz ?
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 15:00   #2306
sillke29
Raczkowanie
 
Avatar sillke29
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 171
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A wiecie może czy jest dostępna jakaś inna forma kwasu azelainowego? Bo lekki nie lekki, ale słabo toleruję kremy, nie mam ochoty wydać 40 zł żeby się okazało, że mogę sobie najwyżej łokcie posmarować.
Też mam tłustą cerę i skinoren ją matuje ;o
15% to ponoć żel (ja mam 20%)
__________________
Tu es responsable pour toujours de ce que tu as apprivoisé.

57,5 -> 55 -> 52,5 -> 50
sillke29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-13, 15:36   #2307
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Kupiłam dzisiaj płyn micelarny z Biedronki. Zamierzam go używać na początek rano zamiast żelu. Trochę się obawiam, że mi też odstawienie wody nie wyjdzie na dobre... Czuję wtedy, że mam niedomytą twarz i że niby powinno wyskakiwać więcej niespodzianek skoro nie używam wody...
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 08:28   #2308
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Emenemka_ Pokaż wiadomość
Ojej, mama dzisiaj kupiła w biedrze ten płyn, a ja ją wyśmiałam, że badziewie kupuje Na razie kończę mój z Tołpy, ale dziś w takim razie przetestuję ten biedronkowy
Mój trądzik obecnie ogranicza się tylko do trudnych dni w miesiącu i są to dosłownie 3-4 krosteczki, więc można powiedzieć że walkę wygrałam.
Nastomiast mam problem z wyryskami na ramionach, a stosowanie na nie tych samych produktów co na twarz jest dosyć uciążliwe i kosztowne :/

Ze swojej strony mogę Wam polecić rezygnację z wody kranowej i wszystkich pseudo-antybakteryjnych drogeryjnych kosmetyków, które tylko wysuszają.
Do zmywania makijażu używam płynu miceralnego, a w ciągu dnia przemywam twarz tonikiem. Zauważyłam, że to mi bardzo dużo daje.
Moim ulubionym kremem z kwasami jest Pharmaceris 10%, a na same wyryski nakładam żel Barwy- taki pomarańczowy, w okolicach 10 zł, a zostawiny na noc jest rewelacyjny

Nic mi jednak tyle nie dało co zmiana diety- ale nikogo do tego przekonywać nie będę bo to już bardziej restrykcyjny krok.
I u mnie dokładnie to samo - zmiana diety pomogła mi dosłownie na wszystko

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
stosuję tą metodę (chusteczki dla dzieci i micel z biedry) od 1.08 bodajże i na mojej twarzy nie wyskoczył ani jeden syf
do tego od trzech dni łykam kapsułki liściem oliwnym - zobaczymy co to da

w ogóle we wrześniu idę na konsultację z lekarzem, bo waham się między laserem frakcyjnym, a dermapenem. postanowiłam, że na jesień-zimę przeprowadzę serię kilku zabiegów i mam nadzieję, że pozbędę się blizn
Preparat z wyciągiem z oliwki europejskiej bardzo mi pomógł, do tego jeszcze olej z dzikiego oregano, oba preparaty miałam z Solgara. Dla mnie rewelacja.
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 21:46   #2309
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

kupiłam dziś acne-derm, zobaczymy...
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-14, 21:51   #2310
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A co wyeliminowałyście z diety?
Ciekawe jest dla mnie to, że niby nabiał szkodzi, a ja aktualnie jem bardzo dużo nabiału i od paru miesięcy nie miałam żadnej guli... Ale też nie obżeram się chipsami i czekoladą, jak kiedyś.
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.