New York City !!! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-05, 13:30   #61
weenie
Raczkowanie
 
Avatar weenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 81
Dot.: New York City !!!

A to mnie mile zaskoczyłaś. Oczywiście dodatkowow mam płacić (opcjonalnie) za net, air condition czy kablówkę , ale z tego wszystkiego wybiorę chyba tylko net. Chociaż słyszałam ze lato w NY jest okropnie wilgotne i może jeszcze zatęsknię za AC....;-)
weenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 05:16   #62
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: New York City !!!

bez AC sie nie obejdzie zapomnij :-P
__________________
2013
49
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 14:16   #63
weenie
Raczkowanie
 
Avatar weenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 81
Dot.: New York City !!!

Ha! Czyli to prawda. A mam jeszcze jedno pytanie- czy to prawda że w stanach nie działają nasze polskie komórki? I czy da się kupić kartę sim tak jak u nas? Jak wyglądają połączenia z polską? W mieszkaniu nie ma telefonu stacjonarnego wiec kombinuję jak się z familią kontaktować...
Jeszcze raz dzięki za porady!!!! ;-)
weenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:13   #64
Fleur_
Przyczajenie
 
Avatar Fleur_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Białystok, Ostrołęka,Warszawa
Wiadomości: 17
Dot.: New York City !!!

Byłam kilka razy w NY. I podobało mi się baaaaardzo ! Chciałam jechać i w te wakacje - ale jeszcze się pomyśli nad tym.
I co do kontaktów z rodziną to szkoda, że nie masz stacjonarnego, bliżej się nie orientuję ale dzwoniąc do Polski ze stacjonarnego wykupujesz kartę za ileś tam dolarów i w zależności z jakiej firmy karta to np. za 5$ możesz gadać ze 3 godziny Nie wiem czy taka możliwość jest przy korzystaniu z komórki (gdybyś tam kupiła). Albo jeszcze jest budka telefoniczna niby też można
A komórki przeważnie nie działają. W Europie są zakresy 900 i 1800 MHz, w USA 1900. Więc musisz mieć 4- zakresowy telefon. Jakoś na tej zasadzie to jest

Życzę Ci żebyś tam pojechała, skoro tak bardzo chcesz

Edytowane przez Fleur_
Czas edycji: 2011-05-25 o 12:15
Fleur_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-20, 07:34   #65
alkapone
Rozeznanie
 
Avatar alkapone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 607
Dot.: New York City !!!

Witajcie! Czy mozecie polecic jakis hotel w NY? Chcę się wybrac do Nowego Jorku w najblizszych miesiącach na parę dni, pozwiedzać, i naprawdę jestem przerażona i wręcz zdruzgotana opiniami o przeróżnych hotelach/hostelach/motelach w NY - brud, smród, i co najgorsze szczury i pluskwy... Ja wiem, ze mozna mieć szczescie, i niczego takiego nie spotkac, ale kazdy z nich ma między innymi straszne opinie na roznych portalach podrozniczych, i nie chce jechac kawal swiata - i miec pecha... Na Manhattanie sa strasznie drogie miejsca, ktore maja w miare niezle opinie, ale to samo jest na Brooklynie czy Jersey, oszalec mozna. Nawet sieciowki typu super 8 wszedzie indziej sa b. fajne, ale nie te w NY :/ Czy znacie jakies w miare fajne, niedrogie miejsce, z dobrya komunikacja, gdzie mozna by sie zatrzymac? Bede bardzo wdzieczna, bo caly plan przez to mi sie sypie...
__________________

alkapone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 10:27   #66
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: New York City !!!

ja sama lubię nowy jork, ale zdecydowanie nie chciałabym w nim mieszkać (na szczęście od mojego wymarzonego miasta jest pociąg do ny, więc będę mogła sobie wyskakiwać na weekendy, bo jednak drobny sentyment jest). moim zdaniem, na filmach/serialach wszystko się pięknie, ładnie prezentuje, ale w rzeczywistości budynki niektóre są takie szare, wieżowców mnóstwo, a kontakt z naturą jedynie poprzez central park. totalnie nie moja bajka.

pytanie do dziewczyn, mieszkających tam:
w której dzielnicy jest stacja 'gare centrale'?
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 13:40   #67
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: New York City !!!

... a i chciałabym zobaczyć jeszcze oczywiście Chicago, Charleston i St. Louis
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-

Edytowane przez tarji
Czas edycji: 2011-10-15 o 13:41
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-13, 01:20   #68
allie_
Raczkowanie
 
Avatar allie_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 63
Dot.: New York City !!!

ja mieszkam w Nowym Jorku juz od dluzszego czasu i powiem szczerze, ze po prostu nie wyobrazam sobie zycia w innym miejscu. kocham kolorowe swiatla manhattanu, uwielbiam sezon swiateczny - tysiace lampek na drzewach, budynkach, piekne ozdoby w sklepach, ludzi na lyzwkach przed 30 rock, tlumy z torbami pelnymi zakupow, mase ludzi ogrzewajacych sie w restauracjach. UWIELBIAM obserwowac zza szyb kafejek, jak pruszacy snieg i migoczace swiata popoludniami/wieczorami komponuja sie z z ludzmi chodzacymi po 5. alei w poszukiwaniu prezentow. uwielbiam swiateczne piosenki slyszane z kazdego sklepu, zapach pierniczkowych ludzikow. to wszystko sprawia, ze w centrum miasta czuje sie jak w domu - jest jakos tak przyjemnie, cieplo. ludzie zwyczajnie sie do siebie usmiechaja, kazdy pedzi w swoja strone, ale tym razem jakos tak inaczej, bez zadnej agresji, zlosci. uwielbiam nawet tych ludzi zywcem wyjetych z Gossip Girl. w najmodeniejszych strojach, luksusowych samochodach, zajmujacych cale pietra najdrozszych kamienic. wiecie co, Nowy Jork jest takim miastem, ktore sprawia, ze nie czujesz do nich zadnej zazdrosci, ale patrzysz z nadzieja, ze ty kiedys w przyszlosci tez moze bedziesz zyl tak, jak oni. u nas w Polsce jest zupelnie inaczej - jak mozesz sie dorobic, skoro uczysz sie, konczysz studia i dostajesz prace za 1800 zl/mc. jak zyc za takie pieniadze? jakkolwiek prozaicznie to brzmi, w ameryce naprawde wszystko jest mozliwe, o ile czlowiek ciezko na swoj sukces pracuje. codziennie widze przyklady takich ludzi obok siebie.

daltego nie wyobrazam sobie zycia w Polsce ponownie - w tej wzajemnej, nieuzasadnionej niczym zazdrosci, zawisci.

uwazam, ze najwiekszy blad, to zwiedzanie nowego jorku podczas wycieczek zorganizowanych. oczywiscie nalezy zobaczyc muzea - ktore sa niesamowite, muzeum historii naturalnej np. mozna zwiedzac bez konca. ale nowy jork trzeba poznac od tej innej strony - artystycznej, ktorej przewodnik zwyczajnie nie ukaze.
allie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 09:35   #69
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: New York City !!!

Cytat:
Napisane przez allie_ Pokaż wiadomość
ja mieszkam w Nowym Jorku juz od dluzszego czasu i powiem szczerze, ze po prostu nie wyobrazam sobie zycia w innym miejscu. kocham kolorowe swiatla manhattanu, uwielbiam sezon swiateczny - tysiace lampek na drzewach, budynkach, piekne ozdoby w sklepach, ludzi na lyzwkach przed 30 rock, tlumy z torbami pelnymi zakupow, mase ludzi ogrzewajacych sie w restauracjach. UWIELBIAM obserwowac zza szyb kafejek, jak pruszacy snieg i migoczace swiata popoludniami/wieczorami komponuja sie z z ludzmi chodzacymi po 5. alei w poszukiwaniu prezentow. uwielbiam swiateczne piosenki slyszane z kazdego sklepu, zapach pierniczkowych ludzikow. to wszystko sprawia, ze w centrum miasta czuje sie jak w domu - jest jakos tak przyjemnie, cieplo. ludzie zwyczajnie sie do siebie usmiechaja, kazdy pedzi w swoja strone, ale tym razem jakos tak inaczej, bez zadnej agresji, zlosci. uwielbiam nawet tych ludzi zywcem wyjetych z Gossip Girl. w najmodeniejszych strojach, luksusowych samochodach, zajmujacych cale pietra najdrozszych kamienic. wiecie co, Nowy Jork jest takim miastem, ktore sprawia, ze nie czujesz do nich zadnej zazdrosci, ale patrzysz z nadzieja, ze ty kiedys w przyszlosci tez moze bedziesz zyl tak, jak oni. u nas w Polsce jest zupelnie inaczej - jak mozesz sie dorobic, skoro uczysz sie, konczysz studia i dostajesz prace za 1800 zl/mc. jak zyc za takie pieniadze? jakkolwiek prozaicznie to brzmi, w ameryce naprawde wszystko jest mozliwe, o ile czlowiek ciezko na swoj sukces pracuje. codziennie widze przyklady takich ludzi obok siebie.

daltego nie wyobrazam sobie zycia w Polsce ponownie - w tej wzajemnej, nieuzasadnionej niczym zazdrosci, zawisci.

uwazam, ze najwiekszy blad, to zwiedzanie nowego jorku podczas wycieczek zorganizowanych. oczywiscie nalezy zobaczyc muzea - ktore sa niesamowite, muzeum historii naturalnej np. mozna zwiedzac bez konca. ale nowy jork trzeba poznac od tej innej strony - artystycznej, ktorej przewodnik zwyczajnie nie ukaze.
allie, ale ja Ci zazdroszczę Wczoraj właśnie oglądałam stronę rozrywki w NY i już się zaczynają musicale świąteczne na Broadwayu, zdjęcia były właśnie z Rockeffeler (?) Wszystkie tak cudownie wygląda w święta! Powiedz mi, czy nie przeszkadza Ci ten tłum ludzi wylewający się zewsząd? Jak się załatwia prozaiczne czynności Kiedyś myślałam, żeby wyjechać, wynająć z kimś mieszkanie jako roommate, widziałam nawet takie stronki, gdzie ludzie szukają, ale jeszcze nie zdecydowałam się..
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 19:45   #70
compaqcompaq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 20
Nowy York City

Witajcie, pod koniec przyszlego roku planuje wybrac sie do NY, ale jest problem bo boje sie ze nie otrzymamy wizy ze wzgledu na nasz wiek, mamy 22 i 23lata studiujemy a jedno z nas pracuje. Koszt biletu ok 1800zl na 14dni w dwie strony LOTem, lotnisko Kenediego. Koszt noclegu w granicach 1000-1500zl w zaleznosci od dzielnicy. W brooklinie najtaniej ale chyba najbardziej niebezpicznie prawda? Licze na kilka porad,wskazowek.

Edytowane przez compaqcompaq
Czas edycji: 2012-09-14 o 12:53
compaqcompaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 08:27   #71
fashionismypassion
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Nowy York City

Cytat:
Napisane przez compaqcompaq Pokaż wiadomość
Witajcie, pod koniec przyszlego roku planuje wybrac sie do NY, ale jest problem bo boje sie ze nie otrzymamy wizy ze wzgledu na nasz wiek, mamy 22 i 23lata studiujemy a jedno z nas pracuje. Koszt biletu ok 1800zl na 14dni w dwie strony LOTem, lotnisko Cenediego. Koszt noclegu w granicach 1000-1500zl w zaleznosci od dzielnicy. W brooklinie najtaniej ale chyba najbardziej niebezpicznie prawda? Licze na kilka porad,wskazowek.
Względem czego oczekujesz porad i wskazówek ?
fashionismypassion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 08:37   #72
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Nowy York City

Cytat:
Napisane przez compaqcompaq Pokaż wiadomość
Witajcie, pod koniec przyszlego roku planuje wybrac sie do NY, ale jest problem bo boje sie ze nie otrzymamy wizy ze wzgledu na nasz wiek, mamy 22 i 23lata studiujemy a jedno z nas pracuje. Koszt biletu ok 1800zl na 14dni w dwie strony LOTem, lotnisko Cenediego. Koszt noclegu w granicach 1000-1500zl w zaleznosci od dzielnicy. W brooklinie najtaniej ale chyba najbardziej niebezpicznie prawda? Licze na kilka porad,wskazowek.
Kennedy a nie Cennedi jak już

Proponuję Ci zerknięcie do wątku "Nasze życie w Ameryce" w dziale Emigrantki, myślę, ze tam dziewczyny udzielą kilku rad.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:42   #73
womanontheway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 198
Dot.: Nowy York City

ja tez sie zastanawiam nad wyjazdem do Usa, fajnie w ogole byloby miec wize na pare latek do Usa bo tansze loty. Chyba jednak bede musiala sie sklonic ku ambasadzie Amerykanskiej
jesli polece, to kolo lutego.

A Ty pomysl nad hostelami, moze wyjda taniej
__________________
podróze http://womanontheway.wordpress.com/


fitness blog: http://elizasylwia.blogspot.ie/
TRENUJE...WSZYSTKO CO SIE DA
bylo: 82kg, jest 58kg
womanontheway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 19:57   #74
Pomaranczowa Dalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Nowy Jork

Witam!

Spędziłam dwa miesiące w Stanach Zjednoczonych, odwiedzając Nowy Jork i kilka innych miast. Jeśli jesteście ciekawi relacji z mojej podroży, chcielibyście dowiedzieć się jak zdobyć najtańszy bilet na przedstawienie broadwayowe i zobaczyć kilka ciekawych zdjęć, zapraszam na http://www.pomaranczowadalia.blogspot.com
Będę regularnie umieszczać notki o interesujących miejscach, dojazdach, jedzeniu i o czym tylko chcecie.
Wszelkie sugestie mile widziane!

Pozdrawiam, Dalia

Edytowane przez Pomaranczowa Dalia
Czas edycji: 2014-09-09 o 17:40
Pomaranczowa Dalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 13:58   #75
Pomaranczowa Dalia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Nowy Jork

Na moim blogu jest już relacja z Filadelfii, a niedługo opisze relacje z Waszyngtonu i wspaniałych jaskiń w Virginii - Luray Caverns.
Oprócz tego poradniki jak rysować fotorealistyczne.

Pozdrawiam, Dalia

Edytowane przez Pomaranczowa Dalia
Czas edycji: 2014-09-09 o 12:42
Pomaranczowa Dalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 20:25   #76
mikoryza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 22
Dot.: Nowy Jork

Chętnie zaglądnę. Uwielbiam podróżować.
mikoryza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-06 21:25:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.