Odcień różu a pora roku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-26, 22:44   #1
Verry
Raczkowanie
 
Avatar Verry
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 218

Odcień różu a pora roku


Mam pewien dylemat, nad którym zastanawiam się od pewnego czasu. Moja cera ma odcień brzoskwini z żółtymi tonami. Włosy mają odcień złotego blondu, niebieskie oczy i usta w odcieniu mniej więcej koralowym. Zwykle do makijażu oczy używam odcieni nude, fatalnie wyglądam np. w niebieskich cieniach.
Kupiłam jakiś czas temu Down Boy. Lubię go, to dobry kosmetyk, ale zastanawiam się, czy nie lepiej pasowałby mi róż w odcieniu brzoskwiniowym. Dzisiaj w Sephorze poprosiłam panią, żeby zaaplikowała mi różne róże w odcieniu brzoskwinki i bardzo dobrze wyglądały.
Nie stać mnie na dwa róże i tutaj pojawia się dylemat. Bo zastanawiam się, czy w zimie/okresie jesiennym, kiedy zimno i ponuro na zewnątrz takie brzoskwinie nie będą wyglądały sztucznie. To ciepłe kolory, które w okresie letnim wyglądają cudownie, ale co z zimą? W zimie, taki bardziej różowy róż chyba sprawdzi się lepiej?

Czy odcień różu (bardziej brzoskwiniowy/bardziej różowy) powinien być uzależniony bardziej od odcieniu cery czy od pory roku? Jakie wy róże nosicie w lecie i na zimę?

W zimie jakoś nigdy nie zwracałam na to uwagi, jakie róże mają na policzkach kobiety.

Proszę o pomoc
__________________
Wymiana:
Kosmetyki

Ubrania i buty
Verry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 23:24   #2
Mujernatural
Raczkowanie
 
Avatar Mujernatural
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 217
Dot.: Odcień różu a pora roku

Ja uzywam jednego rozu caly rok. Uwazam ze odcien tego kosmetyku powinien byc dobrany pod wzgledem analizy kolorystycznej naszego typu urody. Ty jestes typem cieplym wiec dlatego Ci do twarzy w brzozkwiniowych odcieniach. Bedzie Ci ladnie w nim i latem i zima.
Mujernatural jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 23:50   #3
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Odcień różu a pora roku

Ja bardzo lubię morelowe róże- takie bardziej pomarańczowe niż różowe, jednak ładnie w nich wyglądam wyłącznie opalona. W zimie korzystam z różowych róży.

Możesz znaleźć odcień, który będzie na tyle uniwersanly, że będzie zawsze pasował. Możesz kupić jeden, ten wypatrzony w Sephorze, a drugi inny np z Catrice za ok 10zł- dzięki czemu sprawdzisz w czym czujesz się lepiej.
Niestety nie zawsze najprostrze rozwiązania, typu ciepły róż do ciepłej karnacji są najlepsze. Znaczenie ma też zaczerwienienie policzków itp.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 08:00   #4
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Odcień różu a pora roku

Mam mnóstwo róży, to mój ulubiony kosmetyk i dobieram je do makijażu/pory roku/pogody (na pochmurne dni mam bardziej przygaszone kolory). Mam sporo tanich egzemplarzy (essence/catrice są świetne), jestem zadowolona z różu lovely za 5 zł. Jesli nie masz bardzo tłustej skóry, spróbuj z tańszymi różami.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 08:14   #5
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Odcień różu a pora roku

Też uzależniłabym to od typu urody. Ja mam kilka róży, ale to raczej z tego powodu, że lubię zbierac te kosmetyki niż dlatego że potrzebuję. Jedyne co uzależniłabym od pory to to, że jak ktoś się mega opala w lato a w zimę jest biały to na zimę powinien albo lżej nakładac albo wybrac subtelniejszy odcień, a na lato mocny, by był widoczny.
Nie ma nic gorszego niż nie dobrany do typu róż, kiedyś to rpzerabiałam
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 22:16   #6
pinupgirlLOVE
Raczkowanie
 
Avatar pinupgirlLOVE
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 83
Dot.: Odcień różu a pora roku

Ja też przede wszystkim uzależniam odcień różu od typu urody i czasem reszty makijażu jaki mam na sobie tzn. jak użyłam odcieni brązu np. na powiekach to wybieram róż bardziej "różowy" , żeby ożywić i odświeżyć twarz, jednak rzeczywiście wydaje mi się, że w okresie letnim naturalniej wyglądają odcienie brzoskwiniowe, a w zimowym różowe.
pinupgirlLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-16 23:16:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:44.