Bali czy Tajlandia? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-21, 00:40   #31
malaminkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Cytat:
Napisane przez turkusowapoziomka Pokaż wiadomość
Ja już się dowiedziałam, że we wrzesniu w Tajlandii jest pora deszczowa Niestety z tego względu nie bierzemy już pod uwagę tej opcji na podróż poślubną
Z mojego rozeznania w ogóle we wrzesniu w tamte części świata się nie jeździ dlatego teraz kompletnie zmieniamy koncepcję.

mikaforever a w jakim miesiącu byłaś na Bali?

rozumiem, że z jakimś biurem podróży, tak ?

Na szczęście nie jest tak źle - w Tajlandii, Kambodży i Wietnamie jest wtedy koniec pory deszczowej i jest to super moment żeby tam jechać bo jest jeszcze mało turystów a pada raczej w nocy albo w ciągu dnia przez 15-30 minut. W Indonezji i na Bali jest wtedy kompletnie sucho
Nie sugeruj się absolutnie pogodą na google bo w Azji południowo-wschodniej wilgotność powietrza jest na poziomie 90% więc wszystkie urządzenia pomiarowe zawsze pokazują deszcz, pomimo tego że go nie ma



---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

Cytat:
Napisane przez turkusowapoziomka Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź


Patrzę na oferty tego biura i jestem zachwycona wszystko jest super (poza cenami )
Oferty planete escape wcale nie są takie drogie jak weźmiesz pod uwagę fakt, że duża część ceny to sam przelot. Regularne loty kosztują średnio 3000-3500zł, najlepiej oczywiście polować na promocje.
Polecam jeszcze zajrzeć na ofertę biura discoverasia - bardzo fajne wycieczki na Bali

Edytowane przez malaminkaaa
Czas edycji: 2016-10-28 o 01:46 Powód: link
malaminkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 20:39   #32
svamp
Zadomowienie
 
Avatar svamp
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 250
Dot.: Bali czy Tajlandia?

[1=6335951a6f2125013706eea 4dadcb7dfe0c9d63c_649cbb9 a0ad25;66585156]My lecimy na Bali początkiem marca, właśnie siadam nad planem podrózy i orientuję się gdzie co i za ile Zamierzam też ogarnąc noclegi z dobra baza wypadową i odwiedzic Lombok. Macie jakies rady odnosnie tego? Jak sie tam najkorzystniej cenowo i czasowo dostac?[/QUOTE]

W tym roku w marcu jeszcze sporo lało na Bali. Byłam w tamtym czasie w Azji i musiałam poprzesuwać plany, bo chciałam w pełni wykorzystać pobyt. Ostatecznie w Indonezji byłam w kwietniu i pogoda była super, widać, że dopiero początek sezonu.

Co do bazy wypadowej - zależy czym zamierzacie się poruszać. Skuter? Samochód? Na pewno zatrzymałabym się na kilka dni w Ubud i stamtąd pojeździła po okolicy, jest co robić. Co do Lomboku - ja akurat leciałam z Bali, bo boję się tych ich łódek, które mają złą reputację, jeśli chodzi o wypadkowość. Lot kupiony z zaledwie dwutygodniowym wyprzedzeniem kosztował tyle samo co statek, a oszczędził sporo nerwów.
__________________
when I grow up, I want to be a forester
run through the moss on high heels
that’s what I’ll do, throwing out boomerang
waiting for it to come back to me
svamp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 21:22   #33
szamek
Przyczajenie
 
Avatar szamek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 15
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Pozwolę sobie wtrącić kilka groszy
Łódki (bądź łodzie) Bali-Lombok są bezpieczne. Wiem, nie wyglądają Zależy, którą wybierzecie. Jeśli macie pieniadze i czas, można wybrać stateczek Peramy, pływają od wieków i mają zawsze sympatyczną załogę.
Na Lombok można też dostać tanie bilety lotnicze, wtedy odpada przedzieranie się drogą morską, po samej wyspie podróżować wynajętym samochodem (z kierowcą lub bez), motocyklem lub rowerem. Zależy od tras i tego, ile dni byście tam spędzali. Fajną opcją jest popłynięcie z Lomboku na wyspy Gili, choć kiedy byłam tam ostatnio, moja ulubiona, czyli Gili Trawangan, wyglądała jak ogryzek Wszędzie bary, można już było podpływać łodziami z silnikami (wcześniej tylko tradycyjnymi) itd. W dodatku ceny wzrosły przeokropnie. A właśnie, trzeba liczyć się z tym, że od ostatnich wyborów prezydenckich ceny co pewien czas delikatnie się podnoszą. Na wszystko, ponieważ zaczęło drożeć paliwo. Więc jeśli ktoś pamięta Indonezję sprzed powiedzmy 3 lat, to teraz ceny są dużo wyższe.
Jakby co, pisz na PW.

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Zapomniałam dodać - na Bali pora deszczowa wygląda zupełnie inaczej, niż gdziekolwiek indziej, serio Tam nawet wtedy, kiedy pada wydaje się, jakby świeciło słońce Co prawda wolę Jawę, ale nie mogę nie wspomnieć o tym fenomenie. No i zapach - mieszanka ryżu z pól, darów rozkładanych niemalże wszędzie oraz kwiatów. Ech. Tylko turystów za dużo
szamek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 11:01   #34
wycieczki_tajlandia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Ja osobiscie polecam wycieczki na Krabi, bylismy tam, przepiekne widoki no i woda jaka lazurowa
wycieczki_tajlandia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 07:21   #35
rozowejabuszko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 3
Dot.: Bali czy Tajlandia?

Hej, ja byłam w Indonezji oraz Tajladnii. Mogę szczególnie polecić Bali. Ma takie dwa ciekawe oblicza. Z jednej strony możesz znaleźć europejskie kurorty, a z drugiej bardzo ciekawą dziką wręcz przyrodę. Ja się wybieram sama w tym roku na Bali ponownie, ale tym razem jadę z grupą warsztatową xxxx , która zamierza poćwiczyć trochę rozwój osobisty. Zobaczymy jak będzie, i czy Michał Pxxx nasz coach będzie naszym dobrym przewodnikiem

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-11-17 o 08:55 Powód: ukryty link, dane osobowe
rozowejabuszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-16 08:21:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.