ruszający się ząb po wyrwaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-06, 19:15   #1
Bezwstydnica
Rozeznanie
 
Avatar Bezwstydnica
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Sen wariata
Wiadomości: 567

ruszający się ząb po wyrwaniu


Tydzień temu dentysta wyrwał mi dolną 6-stkę.Najpierw leczył mi ją kanałowo,później stwierdził że trzeba wyrwać bo już nic się nie da zrobić.Potem powiedział że nawet lepiej bo mi 8-ka wyrośnie.Wyrywanie bolało jak cholera,nie dość że nie zaczekał aż znieczulenie zacznie działać to jeszcze okazało się że akurat mam zapalenie,zbiera mi się ropa i znieczulenie nie podziałało wogóle,z gabinetu wyszłam w takim szoku,zaryczana że w domu jeszcze dwie godziny płakałam i się trzęsłam,miała sweter cały we krwi,napuchnięta jak bania.I w ogóle w połowie wyrywania pyta się mnie czy mam okres i czy jestem w ciążychyba to powinno być pierwsze pytanie przy wyrywaniu prawda?Ja nawet nie wiedziałam że on chce mi go od razy wyrywać,myślałam że zajmie się innym zębem a ten sobie zostawi na następną wizytę.Od wyrwania,czyli tydzień boli jak cholera,nawet tabletki mało co pomagają a na dodatek rusza mi się 5-ka i trochę boli...Czy to normalne?Znajoma mi powiedziała że możliwe że uszkodził mi korzeń zęba wyrywając tego obok...rozpisałam się trochę ale musiałam się poskarżyć na tego sadystę
__________________
Proszę,zatrzymaj świat-ja wysiadam...
Bezwstydnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 19:57   #2
Somnium86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 15
Dot.: ruszający się ząb po wyrwaniu

masakra jakas!!!!!!!!!!
po pierwsze jak ma się stan zapalny (ropa), to z tegoco wiem , nie wolno nic przy zębach robić, a wyrywanie to zwłaszcza. trzeba najpierw antybiotyk brac. To grozi rozprzestrzenianiem sie stanu zapalnego. Koleżanka ma rację że mógł uszkodzić korzeń sąsiadujących zębów. Idz koniecznie do innego dentysty!!!!!! jak już Cię podleczy to niewiem, idz i pojedź z nim , bo to nieprofesjonalny sadysta!!!!!!!!
Jastem w trakcie leczenia ( dużo sie nazbierało przez kilka lat nie chodzenia do dent) , i troche jestem na bierząco.
Biegiem do Lekarza!!!
__________________
"Być zagadką,której nikt nie zdąży zgadnąć nim minie czas..."
Somnium86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 15:23   #3
iwkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Dot.: ruszający się ząb po wyrwaniu

Witaj! Wyobraź sobie, że miałam taką samą sytuację z wyrywanym zębem. Miałam torbiel i znieczulenie w ogóle nie działało, krzyczałam i płakałam jak nigdy. Więc współczuje Ci naprawdę, wiem co przeżyłaś. Jednak mi po 2 dniach już minął ból. A co do ruszającego się zeba to pewnie wina wyrywanej 6. Znajdowała się pomiędzy innymi zebami i mógł Ci jakoś uszkodzić tą 5 . Biegnij szybko do innego stomatologa, nie ma na co czekać!
iwkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 21:09   #4
Bezwstydnica
Rozeznanie
 
Avatar Bezwstydnica
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Sen wariata
Wiadomości: 567
Dot.: ruszający się ząb po wyrwaniu

okazało się że on wyrwał mi 7,a nie 6 a że 8 już mam to będę miała dziurę...jakoś nie wyobrażam sobie siebie ze szparą pomiędzy zębami Boję się iść do dentysty,na samą myśl zaczynam płakać bo mnie tak bolało...a dalej boli i ropa się zbiera,jutro po pracy pójdę.Jestem załamana,byłam pewna że ta 8 mi urośnie a zapomniałam że już w 1 technikum czyli 5lat temu mi wyrosły na dole...nie chce mieć tej szpary kurde chodziłam do dentysty naprawdę często,i co z tego mam...
__________________
Proszę,zatrzymaj świat-ja wysiadam...
Bezwstydnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 07:51   #5
iwkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Dot.: ruszający się ząb po wyrwaniu

Naprawde nie wiem co Ci na to poradzić, ja również na dole mam wyrwane dwie 7-ki ale ja do aparatu. Idź do stomatologa, napewno coś Ci doradzi .
iwkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 13:48   #6
Bezwstydnica
Rozeznanie
 
Avatar Bezwstydnica
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Sen wariata
Wiadomości: 567
Dot.: ruszający się ząb po wyrwaniu

byłam,założyła mi opatrunek i mam jeszcze jutro jedną wizytę Już chyba jest lepiej bo mniej boli dziękuje tak czy inaczej
__________________
Proszę,zatrzymaj świat-ja wysiadam...
Bezwstydnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.