Perełki cruelty-free - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-07, 19:43   #841
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Dziewczyny a używałyście perfum ze sklepu Helfy? Jak dla mnie cudeńko, z wrażenia kupiłam od razu 2 i do tego olejek sandałowy Perfumy mają bardzo zmysłowe zapachy i są zazwyczaj dość orientalne; dość mocne, ale nie za bardzo - tak uwodzicielsko, tajemniczo. U mnie na nadgarstku bardzo wytrzymałe, wytrzymują parę godzin. Zaraziłam nimi mamę i kuzynkę. Jak kupowałam to już mieli ostatki, ale ponoć ma być niedługo dostawa prosto z Indii. Nie wrzucam jeszcze na listę perełek, bo za krótko używam, ale mają wszelkie predyspozycje takimi perełkami pozostać Powodują, że czuję się bardzo kobieco.

Nie wiem czy pisałam o różowej maskarze Multi Action, ale jak dla mnie to strzał w 10. Rzęsy są jak firanki, nieposklejane, niezgrudkowane, a super podkreślone. U mnei się nie rozmazuje i nie kruszy. Cena jest bardziej niż przyzwoita. Jedyne do czego mogę się przyczepić to to, że mam więcej problemów ze zmyciem jej chusteczkami demakijażującymi Cleanica, ale to jestem całkowicie zapomnieć. Uwielbiam ten tusz.

Jeszcze tylko taka mała uwaga, bo nie wiem czy można te produkty dostać w Pl, ale odkryłam firmę Naked Bee - mam ich balsam do rąk i do ciała, a w zasadzie ich próbkę i uważam, że jest super. Szybko się wchłania, nie zawiera parabenów ani substancji ropopochodznych, nie zostawia tłustej warstewki na rękach. Zapach nieco dziwny, ale do przeżycia - to chyba miał być imbir albo coś.

Ze środków czyszczących polecam Gold Dropa, mam same dobre doświadczenia z nim

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2011-07-07 o 19:44
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 20:27   #842
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny a używałyście perfum ze sklepu Helfy? Jak dla mnie cudeńko, z wrażenia kupiłam od razu 2 i do tego olejek sandałowy Perfumy mają bardzo zmysłowe zapachy i są zazwyczaj dość orientalne; dość mocne, ale nie za bardzo - tak uwodzicielsko, tajemniczo. U mnie na nadgarstku bardzo wytrzymałe, wytrzymują parę godzin. Zaraziłam nimi mamę i kuzynkę. Jak kupowałam to już mieli ostatki, ale ponoć ma być niedługo dostawa prosto z Indii. Nie wrzucam jeszcze na listę perełek, bo za krótko używam, ale mają wszelkie predyspozycje takimi perełkami pozostać Powodują, że czuję się bardzo kobieco.
Linus, a możesz napisać które brałaś? Bo ja się na nie czaję ale nie mam przekonania. Szukam czegoś o zapachu sandałowym.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 20:45   #843
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Perełki cruelty - free

Linus, a dasz znać (tak łopatologicznie) jak do helfy we wrocławiu dotrzeć z rynku? ;p
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 20:49   #844
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Perełki cruelty - free

Blanx jest w superpharmie,zgadza sie albo w aptekach moznaznalezc.

w Gdansku Froscha ja widzialam w rossmanach
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 20:52   #845
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Linus, a możesz napisać które brałaś? Bo ja się na nie czaję ale nie mam przekonania. Szukam czegoś o zapachu sandałowym.
Jak lubisz zapach sandału, to weź czysty olejek sandałowy! Ja tak zrobiłam. Jest trochę cięższy, ale ma boski zmysłowy zapach i lepiej się trzyma. Tylko wtedy trzeba go chyba szukać w zbiorze naturalnych olejków a nie perfum
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 08:07   #846
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Nie wiem czy pisałam o różowej maskarze Multi Action, ale jak dla mnie to strzał w 10. Rzęsy są jak firanki, nieposklejane, niezgrudkowane, a super podkreślone. U mnei się nie rozmazuje i nie kruszy. Cena jest bardziej niż przyzwoita. Jedyne do czego mogę się przyczepić to to, że mam więcej problemów ze zmyciem jej chusteczkami demakijażującymi Cleanica, ale to jestem całkowicie zapomnieć. Uwielbiam ten tusz.
Hehe cieszę się, że Tobie też podpasowała. Za 10 zł to jest prawdziwe cudeńko, jeden z lepszych produktów Essence
Zmywasz tusz chusteczkami? Ja bym sobie oko podrażniła całe. A próbowałaś dwufazy Ziaja lub Bielenda?

Zamiast domestosa mam od jakiegoś czasu Frosch i jestem bardzo zadowolona
__________________
http://www.pustamiska.pl

Edytowane przez telbuh
Czas edycji: 2011-07-08 o 08:09
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 08:09   #847
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Perełki cruelty - free

Obserwuje ten wątek od dłuższego czasu i postanowiłam się wreszcie odezwać, mam nadzieje, że mnie przyjmiecie do swojego grona
Od bardzo dawna zwracałam uwagę na skład kosmetyków ale niedawno postanowiłam poszukać również czegoś co nie jest testowane na zwierzętach. To okazało się zdecydowanie bardziej kłopotliwe i często zdarzało mi się wejść do drogerii w poszukiwaniu np. balsamu do ciała i wyjść z niczym chociaż teoretycznie półki były pełne produktów.

Ale przechodząc do rzeczy, chciałam podzielić się moim odkryciem jakim jest dezodorant mineralny firmy Naturally Fresh. Kupiony w zwykłej drogerii za około 10 zł, ma nawet znaczek cruelty free więc chyba dobrze trafiłam z wątkiem Mi zależało żeby był bezzapachowy ale był też o zapachu morskim, do tego można było wybrać czy chcemy spray, kulkę czy sztyft (o ile dobrze pamiętam). Podsumowując: bardzo fajny produkt do stosowania na co dzień, a jak potrzebuje czegoś na ekstremalne warunki to dodatkowo posilam się blokerem z Ziaji i zupełnie nie tęsknie za Rexoną Zwykłe antyperspiranty postanowiłam porzucić ponieważ w sumie to nikt nie potrafi stwierdzić na 100% czy powodują one raka czy nie a ja wolę nie przykładać się do wyników tych badań
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 09:25   #848
Wardruna
Raczkowanie
 
Avatar Wardruna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: subcarpathia
Wiadomości: 386
Dot.: Perełki cruelty - free

Polecam do wypróbowania tusz Hean Maxxi lash flexi:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra.html&next=1

Cena równie śmieszna, jak MA, kosztuje 13 zł. Poużywam go jeszcze trochę i zgłoszę go do perełek.

Niestety MultiAction się u mnie nie sprawdził, osypuje się

Co ile jest uzupełniana lista perełek?????
__________________
http://fundacjaczarnykot.pl/

Edytowane przez Wardruna
Czas edycji: 2011-07-08 o 09:31
Wardruna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 11:11   #849
zielony_listek
Przyczajenie
 
Avatar zielony_listek
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 22
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez chryja_bez_ryja Pokaż wiadomość
Gdzie znajdę produkty frosh w gdańsku? byłam w carrefourze i tesco..
Ja swoje produkty z żabką kupiłam w Carrefourze i Piotrze i Pawle na Szadółkach koło Fashion House. Mam płyn do mycia naczyć, płyn do prania i płyn do mycia okien, a zamierzam kupić więcej produktów tej firmy, bo są dobre. W tych obu sklepach może i nie ma zbyt dużego wyboru, ale kilka produktów jest, więc może tam wybierzesz się na zakupy

---------- Dopisano o 12:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

A i w tym Carrefourze widziałam też proszek Clever ekologiczny. Przymierzam się do jego zakupu również
zielony_listek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 15:31   #850
megana88
Raczkowanie
 
Avatar megana88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 200
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Ale przechodząc do rzeczy, chciałam podzielić się moim odkryciem jakim jest dezodorant mineralny firmy Naturally Fresh. Kupiony w zwykłej drogerii za około 10 zł, ma nawet znaczek cruelty free więc chyba dobrze trafiłam z wątkiem Mi zależało żeby był bezzapachowy ale był też o zapachu morskim, do tego można było wybrać czy chcemy spray, kulkę czy sztyft (o ile dobrze pamiętam). Podsumowując: bardzo fajny produkt do stosowania na co dzień, a jak potrzebuje czegoś na ekstremalne warunki to dodatkowo posilam się blokerem z Ziaji i zupełnie nie tęsknie za Rexoną Zwykłe antyperspiranty postanowiłam porzucić ponieważ w sumie to nikt nie potrafi stwierdzić na 100% czy powodują one raka czy nie a ja wolę nie przykładać się do wyników tych badań
Możesz napisać gdzie to kupiłaś i czy mają na pewno sztyfty? Ja szukam już od pół roku taniego nietestowanego antyperspirantu w sztyfcie. Mam kulki ziajii, ale mam wrażenie, że mam brudne, lepiące pachy, nie lubię kulek :/
__________________
Zawsze będę Cię kochać Karolciu...
megana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 17:23   #851
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez megana88 Pokaż wiadomość
Możesz napisać gdzie to kupiłaś i czy mają na pewno sztyfty? Ja szukam już od pół roku taniego nietestowanego antyperspirantu w sztyfcie. Mam kulki ziajii, ale mam wrażenie, że mam brudne, lepiące pachy, nie lubię kulek :/
Na pewno były 3 rodzaje, sprawdziłam na ich stronie i sztyfty też mają więc raczej widziałam sztyft. Niestety dokładnie nie pamiętam bo kupowałam już jakiś czas temu. Ale ja też nie przepadam za kulkami i u mnie spray sprawuje się bardzo dobrze, szybko wysycha i nie zostawia śladów. Miał być głównie do stóp ale zmienił swoje przeznaczenie.
A kupowałam w Warszawie na Ursynowie (tuż nad metrem Stokłosy, drogeria Blue). Trochę pogrzebałam w internecie na temat tego sklepu i niestety znalazłam lokalizacje tylko w stolicy więc to raczej lokalna sieć.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-08, 18:15   #852
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
Linus, a dasz znać (tak łopatologicznie) jak do helfy we wrocławiu dotrzeć z rynku? ;p
Przegapiłam Twojego posta, wybacz
Łopatologicznie to z Placu Solnego trzeba pójść w stronę Kazimierza Wlk. i skręcić od razu w prawo. Zdaje się, że ta ulica od razu na rogu to już jest Białoskórnicza (?), ale jak nie to trzeba jedną przecznicę przejść (ciągle idąc w prawo). Sklep jest schowany w budynku, zdaje się na Białoskórniczej 15 i ja generalnie musiałam zapukać w szybkę Pani się bardzo zdziwiła, bo ponoć w ogóle mało kto o ich lokalizacji wiedział, ale przyjęła mnie, pokazała co miała i nawet próbki dała! Polecam serdecznie, fajne babki tam pracują i mają świetne produkty

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
w Gdansku Froscha ja widzialam w rossmanach
Ja kupowałam Froscha we wrocławskim Realu

Cytat:
Napisane przez telbuh Pokaż wiadomość
Hehe cieszę się, że Tobie też podpasowała. Za 10 zł to jest prawdziwe cudeńko, jeden z lepszych produktów Essence
Zmywasz tusz chusteczkami? Ja bym sobie oko podrażniła całe. A próbowałaś dwufazy Ziaja lub Bielenda?

Zamiast domestosa mam od jakiegoś czasu Frosch i jestem bardzo zadowolona
Eee... tylko w podróży. Na co dzień używam olejku pomarańczowego z BU i nigdy nie mam problemów - kocham ten olejek, serio. No ale w podróży to używam chusteczek do demakijażu, a z tym to już różnie.

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Obserwuje ten wątek od dłuższego czasu i postanowiłam się wreszcie odezwać, mam nadzieje, że mnie przyjmiecie do swojego grona
Od bardzo dawna zwracałam uwagę na skład kosmetyków ale niedawno postanowiłam poszukać również czegoś co nie jest testowane na zwierzętach. To okazało się zdecydowanie bardziej kłopotliwe i często zdarzało mi się wejść do drogerii w poszukiwaniu np. balsamu do ciała i wyjść z niczym chociaż teoretycznie półki były pełne produktów.

Ale przechodząc do rzeczy, chciałam podzielić się moim odkryciem jakim jest dezodorant mineralny firmy Naturally Fresh. Kupiony w zwykłej drogerii za około 10 zł, ma nawet znaczek cruelty free więc chyba dobrze trafiłam z wątkiem Mi zależało żeby był bezzapachowy ale był też o zapachu morskim, do tego można było wybrać czy chcemy spray, kulkę czy sztyft (o ile dobrze pamiętam). Podsumowując: bardzo fajny produkt do stosowania na co dzień, a jak potrzebuje czegoś na ekstremalne warunki to dodatkowo posilam się blokerem z Ziaji i zupełnie nie tęsknie za Rexoną Zwykłe antyperspiranty postanowiłam porzucić ponieważ w sumie to nikt nie potrafi stwierdzić na 100% czy powodują one raka czy nie a ja wolę nie przykładać się do wyników tych badań
Hej hej, witamy! Bardzo fajnie, że się przyłączyłaś, wszystkich chętnych zawsze przyjmujemy do grona Czy dezodorant dodać na listę perełek?

Cytat:
Napisane przez Wardruna Pokaż wiadomość
Polecam do wypróbowania tusz Hean Maxxi lash flexi:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ra.html&next=1

Co ile jest uzupełniana lista perełek?????
Eeee... no... generalnie powinna być co perełkę, ałe że mnie nie było prawie miesiąc to się z deka zakurzyła... Ale już się poprawiam!

Cytat:
Napisane przez megana88 Pokaż wiadomość
Możesz napisać gdzie to kupiłaś i czy mają na pewno sztyfty? Ja szukam już od pół roku taniego nietestowanego antyperspirantu w sztyfcie. Mam kulki ziajii, ale mam wrażenie, że mam brudne, lepiące pachy, nie lubię kulek :/
Biedaku, Ty wciąż szukasz sztyftu? Widzisz, ja tego problemu nie rozumiem, bo tu w USA sztyftów jest na pęczki, a z kolei takiego dobrego w kulce nigdzie nie mogłam dostać. Ja z kolei sztyftów nie cierpię, zawsze się mi trudno rozprowadzają pod pachami i wiecznie zostawiają mi plamy na bluzkach A w jakim przedziale cenowym szukasz? Bo wiesz, takie droższe to jeszcze można w sklepach online kupić.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 18:40   #853
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Perełki cruelty - free

Dziękuję dziewczyny za tak liczny odzew W takim razie zostaje mi jeszcze znalezienie idealnego podkładu, bo z tym nawet w przypadku testowanych form mam problem
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 18:45   #854
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Perełki cruelty - free

dzieki Linus, nie wiem czemu myśłam, że helfy jest gdzieś za Magnolią Oo

chryja_bez_ryja a jakiego szukasz podkładu? bo ja sobie chwalę SkinFoodowe, które są u nas na niepewnej, bo nie odpisują na maile, ale ich polityka jest wg mnie pro cf. Tylko ciężko o zdobycie oryginału, w razie czego służę pomocą, bo mam znajomych w Korei, co mnie zaopatrują Wcześniej używałam Bourjois healthy mix i sobie chwaliłam nawet. I eksperymentuję z minerlanymi
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 18:53   #855
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Perełki cruelty - free

No właśnie sama nie wiem, mam cerę MEGA mieszaną, świecącą, z przebarwieniami, suchymi skórkami, po prostu jest na niej wszystko...
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 18:59   #856
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez chryja_bez_ryja Pokaż wiadomość
No właśnie sama nie wiem, mam cerę MEGA mieszaną, świecącą, z przebarwieniami, suchymi skórkami, po prostu jest na niej wszystko...
Z podkładów, których używałam bądź słyszałam, że są super:
a) podkłady mineralne (np. EDM), ale to zależy, bo jest ich masa
b) fluid Revlon Colorstay
c) podkłady MAC
d) podkład płynny Clinique

a do tego matujący puder bambusowy z BU (ale z tym to trzeba batrdzo uważać na suche skórki) albo np. ja obecnie używam Revlon Colorstay i jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 19:02   #857
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Perełki cruelty - free

a chcesz mocnego czy średniego(czy słabego) krycia? ja bym przy tej kombinacji proponowała bezpieczne połączenie tego kremu co ja używam (skinfood mushroom, on dobrze nawilży i nieźle zakryje) plus puder z krzemionki (skinfood peach sake powder, dobrze zmatowi i odsączy sebum). jest też krem z serii peach sake właśnie do typowo tłustej skóry, ale nie wiem jak z kryciem i nawilżeniem u niego, bo nie używałam.
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 09:29   #858
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Hej hej, witamy! Bardzo fajnie, że się przyłączyłaś, wszystkich chętnych zawsze przyjmujemy do grona Czy dezodorant dodać na listę perełek?
Dziękuje za miłe przyjęcie Przepraszam też ze moje nieregularne odpisywanie ale jako nowy użytkownik muszę czekać na akceptację treści przez publikacją i później moje wiadomości wyskakują jakoś nagle.
A z tym dodaniem to chyba dobry pomysł, szkoda tylko, że ten dezodorant jest tak ciężko dostępny. Szukałam nawet po dystrybutorach gdzie można kupić te kosmetyki ale nie znalazłam odpowiedzi

Jeżeli mogę coś jeszcze zaproponować to polecam kosmetyki z Fitomedu, dość tanie i nie testowane na zwierzętach. Można je kupić w aptekach, sklepach zielarskich lub po prostu na ich oficjalnej stronie.

Ja mam na razie balsam ziołowy do ciała i na prawdę dobrze nawilża. Kiedy stosowałam balsamy drogeryjne to miałam wrażenie, że po całym dniu zmywałam je pod prysznicem, czułam taką warstewkę która znikała pod wpływem wody. A ten z Fitomedu po prostu się wchłania i zostawia gładką skórę. Szczególnie dobry na lato i dla skóry normalnej bo ma dość lekką konsystencję. Co ważne nie ma parabenów a w składzie zaraz po wodzie mamy ekstrakt z ziół

Z tej firmy mam też żel do cery tłustej i również jestem bardzo zadowolona. Z tym, że on ma SLS ale na dalszej pozycji w składzie.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 10:54   #859
megana88
Raczkowanie
 
Avatar megana88
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 200
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Biedaku, Ty wciąż szukasz sztyftu? Widzisz, ja tego problemu nie rozumiem, bo tu w USA sztyftów jest na pęczki, a z kolei takiego dobrego w kulce nigdzie nie mogłam dostać. Ja z kolei sztyftów nie cierpię, zawsze się mi trudno rozprowadzają pod pachami i wiecznie zostawiają mi plamy na bluzkach A w jakim przedziale cenowym szukasz? Bo wiesz, takie droższe to jeszcze można w sklepach online kupić.
Znalazłam sztyfty, ale cenowo ponad 30zł i recenzje nie takie super...
Nie umiem uzywać kulek, jak napisałam, mam wrażenie, że mi pachy się lepią i są brudne :/ no ale dzięki pigeons jest światełko w tunelu
__________________
Zawsze będę Cię kochać Karolciu...
megana88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-09, 12:23   #860
saming
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 058
Dot.: Perełki cruelty - free

Ja od siebie mogę dodać, takie dwie perełki, że do twarzy trądzikowej (mieszanej, tłustej, z zaskórnikami itd) świetnie sprawdza się tonik z wapniem z Ziai, link a do nawilżenia świetny jest żel z aloesem z Flos leku, co naprawda napisane, że do cery suchej, ale ja polecam również do cery trądzikowejklik
__________________

saming jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 13:18   #861
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Ja od siebie mogę dodać, takie dwie perełki, że do twarzy trądzikowej (mieszanej, tłustej, z zaskórnikami itd) świetnie sprawdza się tonik z wapniem z Ziai, link a do nawilżenia świetny jest żel z aloesem z Flos leku, co naprawda napisane, że do cery suchej, ale ja polecam również do cery trądzikowejklik
kurdeeeeeeeeeeeeee
zastanawiałam się kilka dni temu czy kupić ten flos lek i zrezygnowałam a teraz go nie będzie aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 12:34   #862
Wardruna
Raczkowanie
 
Avatar Wardruna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: subcarpathia
Wiadomości: 386
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Dziękuje za miłe przyjęcie Przepraszam też ze moje nieregularne odpisywanie ale jako nowy użytkownik muszę czekać na akceptację treści przez publikacją i później moje wiadomości wyskakują jakoś nagle.
A z tym dodaniem to chyba dobry pomysł, szkoda tylko, że ten dezodorant jest tak ciężko dostępny. Szukałam nawet po dystrybutorach gdzie można kupić te kosmetyki ale nie znalazłam odpowiedzi

Jeżeli mogę coś jeszcze zaproponować to polecam kosmetyki z Fitomedu, dość tanie i nie testowane na zwierzętach. Można je kupić w aptekach, sklepach zielarskich lub po prostu na ich oficjalnej stronie.

Ja mam na razie balsam ziołowy do ciała i na prawdę dobrze nawilża. Kiedy stosowałam balsamy drogeryjne to miałam wrażenie, że po całym dniu zmywałam je pod prysznicem, czułam taką warstewkę która znikała pod wpływem wody. A ten z Fitomedu po prostu się wchłania i zostawia gładką skórę. Szczególnie dobry na lato i dla skóry normalnej bo ma dość lekką konsystencję. Co ważne nie ma parabenów a w składzie zaraz po wodzie mamy ekstrakt z ziół

Z tej firmy mam też żel do cery tłustej i również jestem bardzo zadowolona. Z tym, że on ma SLS ale na dalszej pozycji w składzie.
Ja widzę fitomed na liście czerwonej u nas.
__________________
http://fundacjaczarnykot.pl/
Wardruna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 19:55   #863
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Wardruna Pokaż wiadomość
Ja widzę fitomed na liście czerwonej u nas.
Dziwne, tak się chwalą nietestowaniem W każdym razie napisałam do nich maila zobaczymy co odpiszą. Składy mają na prawdę fajne i nie chciałabym z tej firmy rezygnować.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 21:27   #864
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Dziękuje za miłe przyjęcie Przepraszam też ze moje nieregularne odpisywanie ale jako nowy użytkownik muszę czekać na akceptację treści przez publikacją i później moje wiadomości wyskakują jakoś nagle.
A z tym dodaniem to chyba dobry pomysł, szkoda tylko, że ten dezodorant jest tak ciężko dostępny. Szukałam nawet po dystrybutorach gdzie można kupić te kosmetyki ale nie znalazłam odpowiedzi
Nic nie szkodzi, nie pali się, Twoje wiadomości w końcu się pokażą
Nawet bardzo fajnie, udzielaj się częściej, bo tu widzę niektóre Dziewczęta nas podglądają, ale chyba wstydliwe są i się nie udzielają.

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Dziwne, tak się chwalą nietestowaniem W każdym razie napisałam do nich maila zobaczymy co odpiszą. Składy mają na prawdę fajne i nie chciałabym z tej firmy rezygnować.
No mnie właśnie ten Fitomed też męczy. Ja pamiętam, że ktoś pisał do nich i chyba chodziło o to, że nie sprawdzają czy dostawcy składników testują na zwierzętach, ale może wreszcie zaczęli? Byłoby bardzo fajnie.

Pododawałam Wasze propozycje na listę wreszcie. Jak coś niechcący pominęłam to proszę o upomnienie się

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez saming Pokaż wiadomość
Ja od siebie mogę dodać, takie dwie perełki, że do twarzy trądzikowej (mieszanej, tłustej, z zaskórnikami itd) świetnie sprawdza się tonik z wapniem z Ziai, link a do nawilżenia świetny jest żel z aloesem z Flos leku, co naprawda napisane, że do cery suchej, ale ja polecam również do cery trądzikowejklik
Ooo, kojarzę Cię z Bezpiecznych Firm, ale na perełkach chyba się jeszcze nie udzielałaś? Jeśli nie to również witamy. Propozycje dodane, dzięki za rekomendacje - mają super oceny na KWC.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 08:41   #865
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Z podkładów, których używałam bądź słyszałam, że są super:
a) podkłady mineralne (np. EDM), ale to zależy, bo jest ich masa
b) fluid Revlon Colorstay
c) podkłady MAC
d) podkład płynny Clinique
Nie wiem jak to w końcu jest z tym mac, ale te kosmetyki są super.
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 09:48   #866
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
Nic nie szkodzi, nie pali się, Twoje wiadomości w końcu się pokażą
Nawet bardzo fajnie, udzielaj się częściej, bo tu widzę niektóre Dziewczęta nas podglądają, ale chyba wstydliwe są i się nie udzielają.
Może po prostu się doszkalają A pisać na szczęście mogę już normalnie, przestałam być już jakimś podejrzanym użytkownikiem


Cytat:
Napisane przez Linusiaczek Pokaż wiadomość
No mnie właśnie ten Fitomed też męczy. Ja pamiętam, że ktoś pisał do nich i chyba chodziło o to, że nie sprawdzają czy dostawcy składników testują na zwierzętach, ale może wreszcie zaczęli? Byłoby bardzo fajnie.
Znalazłam nawet ich odpowiedź na wizażu i faktycznie nie wymagali od dostawców certyfikatów o nietestowaniu. Zobaczymy czy teraz się coś zmieniło. W każdym razie na ich stronie jest króliczek i informacja o nietestowaniu na zwierzętach ale nie jest ten taki "latający króliczek" a siedzący królik na tle trójkąta. A o nim znalazłam taką informację:

"Znak królika na tle trójkąta umieszczony na produkcie, informuje, że w fazie badań dana rzecz nie była testowana na zwierzętach. Najczęściej występuje na kosmetykach, ale nie tylko.

Kosmetyki nie testowane na zwierzętach mogą być też oznaczane literami BWC (Beauty Without Cruelty - piękno bez okrucieństwa), lub napisami Not Tested on Animals (nie testowane na zwierzętach) czy Animal Friendly (przyjazne zwierzętom).

Za ten znak nie odpowiada żadna organizacja. Firma używając go na towarze może być skontrolowana jedynie przez organizacje konsumenckie. "

I przyznam się szczerze, że zgłupiałam zupełnie Chodzi o to, że produkt nie był testowany( a nie poszczególne składniki)? Dobrze zrozumiałam?




Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 12:42   #867
Wardruna
Raczkowanie
 
Avatar Wardruna
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: subcarpathia
Wiadomości: 386
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Może po prostu się doszkalają A pisać na szczęście mogę już normalnie, przestałam być już jakimś podejrzanym użytkownikiem




Znalazłam nawet ich odpowiedź na wizażu i faktycznie nie wymagali od dostawców certyfikatów o nietestowaniu. Zobaczymy czy teraz się coś zmieniło. W każdym razie na ich stronie jest króliczek i informacja o nietestowaniu na zwierzętach ale nie jest ten taki "latający króliczek" a siedzący królik na tle trójkąta. A o nim znalazłam taką informację:

"Znak królika na tle trójkąta umieszczony na produkcie, informuje, że w fazie badań dana rzecz nie była testowana na zwierzętach. Najczęściej występuje na kosmetykach, ale nie tylko.

Kosmetyki nie testowane na zwierzętach mogą być też oznaczane literami BWC (Beauty Without Cruelty - piękno bez okrucieństwa), lub napisami Not Tested on Animals (nie testowane na zwierzętach) czy Animal Friendly (przyjazne zwierzętom).

Za ten znak nie odpowiada żadna organizacja. Firma używając go na towarze może być skontrolowana jedynie przez organizacje konsumenckie. "

I przyznam się szczerze, że zgłupiałam zupełnie Chodzi o to, że produkt nie był testowany( a nie poszczególne składniki)? Dobrze zrozumiałam?





Z tymi znakami jest bardzo ciężko jeśli chodzi o interpretację, wiele firm używa tego znaku, mimo to nie odpisują na maile, nie wypowiadają się na temat składników używanych w ich kosmetykach, taki znak nie jest jakimś prawnym zobowiązaniem, odpisanie na maila też, nawet jeśli jakaś firma napisze że nie testuje, nie jest to pewna odpowiedź. Wiele dziewczyn stawia na firmy, które często się wypowiadają jako nietestujące. Przez to że nie ma regulacji prawnej na temat testowania, wychodzi taki mętlik;/

Tutaj sporo można wyczytać:

http://eforum.ok.3bird.net/viewforum...0f88276ad59c53

"Chodzi o to, że produkt nie był testowany( a nie poszczególne składniki)? Dobrze zrozumiałam? "

Niestety dobrze zrozumiałaś;| Ja korzystam z polskich firm, wierzę że są w porządku. Ale 100% pewności nie mam. Olałam wielkie firmy, kolosy z reklam. Stawiam na niewielkie firmy.
__________________
http://fundacjaczarnykot.pl/

Edytowane przez Wardruna
Czas edycji: 2011-07-12 o 12:47
Wardruna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 15:33   #868
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Wardruna Pokaż wiadomość
Z tymi znakami jest bardzo ciężko jeśli chodzi o interpretację, wiele firm używa tego znaku, mimo to nie odpisują na maile, nie wypowiadają się na temat składników używanych w ich kosmetykach, taki znak nie jest jakimś prawnym zobowiązaniem, odpisanie na maila też, nawet jeśli jakaś firma napisze że nie testuje, nie jest to pewna odpowiedź. Wiele dziewczyn stawia na firmy, które często się wypowiadają jako nietestujące. Przez to że nie ma regulacji prawnej na temat testowania, wychodzi taki mętlik;/

Tutaj sporo można wyczytać:

http://eforum.ok.3bird.net/viewforum...0f88276ad59c53

"Chodzi o to, że produkt nie był testowany( a nie poszczególne składniki)? Dobrze zrozumiałam? "

Niestety dobrze zrozumiałaś;| Ja korzystam z polskich firm, wierzę że są w porządku. Ale 100% pewności nie mam. Olałam wielkie firmy, kolosy z reklam. Stawiam na niewielkie firmy.
Dziękuje za linka, przejrzałam go i trochę się przeraziłam. Oczywiście słyszałam, że firmy stosują różnego rodzaju oznaczenia (które o niczym nie świadczą), żonglują pojęciami typu "nie testujemy produktów" (za to o składnikach już nie mówią. Do tego dochodzą substancje pochodzenia zwierzęcego typu kolagen, żelatyna czy jedwab. Ale gdy tak wszystko zebrałam razem to doszłam do wniosku, że na rynku typowo drogeryjnym baaardzo ciężko będzie trafić na całkowicie "czysty" kosmetyk. W sumie to straszne, że cały przemysł wprowadza aż taką dezorientację, że nie da się stwierdzić które kosmetyki są bezpieczne.

Fitomed wydawał mi się właśnie taką bezpieczną, małą, polską firmą, która nakierowana jest na klientki nie masowe lecz poszukujące produktów jak najbardziej naturalnych, nietestowanych itp. A tu niespodzianka. Może uda mi się trafić do ich sklepu firmowego to wtedy zapytam o politykę firmy.

A żeby było coś pozytywnego to do perełek chciałam zgłosić maseczki w saszetkach Montagne jeunesse, chyba wszystkim dobrze znane ze względu (na moim zdaniem) najlepszą szatę graficzną i bardzo dobre działanie. Mają znaczki o BUAV APPROVED i VEGETARIAN STANDARD więc to chyba pewna marka.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 18:54   #869
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Perełki cruelty - free

Osobiście nie używałam tego płynu micelarnego Delia <odsyłacz> ale moja siostra bardzo sobie chwali - ok 7 zł, nie szczypie w oczy, nie pachnie. Spróbujcie, może okazać się perełką
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 19:51   #870
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez Wardruna Pokaż wiadomość
Z tymi znakami jest bardzo ciężko jeśli chodzi o interpretację, wiele firm używa tego znaku, mimo to nie odpisują na maile, nie wypowiadają się na temat składników używanych w ich kosmetykach, taki znak nie jest jakimś prawnym zobowiązaniem, odpisanie na maila też, nawet jeśli jakaś firma napisze że nie testuje, nie jest to pewna odpowiedź. Wiele dziewczyn stawia na firmy, które często się wypowiadają jako nietestujące. Przez to że nie ma regulacji prawnej na temat testowania, wychodzi taki mętlik;/
Tak, ze znakami jest bardzo dużo zamieszania. Ja generalnie mam największe zaufanie do znaczków Pety i The Leaping Bunny, ale odkryłam, że sporo firm, które się bardzo afiszują tym, że nie testują i że kupują tylko składniki nietestowane na zwierzętach czasami używają różnych rodzai króliczków - po prostu dlatego, że żeby używać króliczka Pety czy The Leaping Bunny, to trzeba wykupić licencję do ich używania.


Cytat:
Napisane przez Wardruna Pokaż wiadomość
Niestety dobrze zrozumiałaś;| Ja korzystam z polskich firm, wierzę że są w porządku. Ale 100% pewności nie mam. Olałam wielkie firmy, kolosy z reklam. Stawiam na niewielkie firmy.
Tak, mnie się wydaje, że to jest dobry system. Oczywiście czasami można się pomylić, ale generalnie myślę, że dobrze od tego zacząć

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Dziękuje za linka, przejrzałam go i trochę się przeraziłam. Oczywiście słyszałam, że firmy stosują różnego rodzaju oznaczenia (które o niczym nie świadczą), żonglują pojęciami typu "nie testujemy produktów" (za to o składnikach już nie mówią. Do tego dochodzą substancje pochodzenia zwierzęcego typu kolagen, żelatyna czy jedwab. Ale gdy tak wszystko zebrałam razem to doszłam do wniosku, że na rynku typowo drogeryjnym baaardzo ciężko będzie trafić na całkowicie "czysty" kosmetyk. W sumie to straszne, że cały przemysł wprowadza aż taką dezorientację, że nie da się stwierdzić które kosmetyki są bezpieczne.

Fitomed wydawał mi się właśnie taką bezpieczną, małą, polską firmą, która nakierowana jest na klientki nie masowe lecz poszukujące produktów jak najbardziej naturalnych, nietestowanych itp. A tu niespodzianka. Może uda mi się trafić do ich sklepu firmowego to wtedy zapytam o politykę firmy.

A żeby było coś pozytywnego to do perełek chciałam zgłosić maseczki w saszetkach Montagne jeunesse, chyba wszystkim dobrze znane ze względu (na moim zdaniem) najlepszą szatę graficzną i bardzo dobre działanie. Mają znaczki o BUAV APPROVED i VEGETARIAN STANDARD więc to chyba pewna marka.
Tak tak, Montagne Jeunesse wydaje się porządną firmą A możesz mi powiedzieć, które maseczki najbardziej przypadły Ci do gustu? Bo ta firma robi masę różnych.

Acha i pamiętaj, żeby się nie załamywać i nie dać przerazić. Bo wiesz, czytając o tych wszystkich strasznych firmach to można w popłoch wpaść, a to zupełnie niepotrzebne. Najważniejsze to powoli się uczyć co jest dobre (w sensie firm) , a co złe.
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-23 18:29:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.