Czy dieta=obwisła skóra? + ćwiczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-22, 10:40   #1
Rule Britannia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 537

Czy dieta=obwisła skóra? + ćwiczenia


Przeglądnęłam chyba od rana połowę Internetu i nigdzie nie znalazłam odpowiedzi, na frapujące mnie pytanie, dlatego pytam Was, doświadczonych.
Chcę schudnąć 15 kg. Taki sobie cel wyznaczyłam na ten rok. W grudniu mam zamiar ważyć 55, a nie 70. Przy wzroście 167 cm mam nawet mini nadwagę. Nieważne.
Interesuje mnie kwestia obwisłej skóry. Moja znajoma odchudzała się i po 10 kg miała na brzuchu tylko same fałdy. Odchudzała się szybko, bo w 2 miesiące schudła tyle. Zastanawiam się, czy jeśli będę chudła max. 1 kg/miesiąc, to uniknę tego? Czy tego da się uniknąć w 100%? Może polecacie jakieś kremy, balsamy, które by mi pomogły w czasie odchudzania?
Z drugiej strony nie chciałabym przesadzić z tą dietą, nie umiem znaleźć złotego środka. Chudnięcie 1 kg/miesiąc to duże wyzwanie, bo z pewnością polecą 2,3 i nie wiem, jak to kontrolować? Jakie ćwiczenia wybrać, by za dużo nie chudnąć?
Zasadniczo wyeliminowałam słodycze, przekąski słone, alkoholu nie piję, nie palę, nie ćpam, nie mam dzieci, męża. Mogę poświęcić trochę czasu w tygodniu na ćwiczenia, ale jeśli będę ćwiczyć codziennie, to nie ma szans utrzymać tego poziomu 1kg/miesiąc, a po diecie nie będzie mi się chciało tyle ćwiczyć.
Rule Britannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 11:30   #2
pastelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Z
Wiadomości: 321
Dot.: Czy dieta=obwisła skóra? + ćwiczenia

Minimalny deficyt kaloryczny, dużo ruchu, balsamy generalnie nie zaszkodzą, ale cudów nie zdziałają. Dobrze jest generalnie coś wcierać i robić masaże brzucha- ale nie kupowałabym jakichś drogich kremów czy balsamów. I zdrowe odżywianie przede wszystkim. I tu wskazane jest powolne chudnięcie- trzeba też dać skórze na brzuchu czas Spadające kilogramy można kontrolować- gdy zobaczysz, że chudniesz za szybko- jedz więcej po prostu. Ale myślę, że obcinając 200, 300kcal od zapotrzebowania i ruszając się, tempo wcale nie będzie takie szybkie. Polecam ćwiczenia siłowe i aerobowe (jakiś fitness, bieganie, rower). Dobrze też czasem wybrać się na basen.

Po diecie- nie wracać do złych nawyków, ale ruch dwa, trzy razy w tygodniu- w zupełności powienien wystarczyć. W tym może być jakiś dłuższy spacer.

I trzeba dać sobie czas. I uważać na efekty- bo one czasem motywują- by jeść mniej. A nie można
__________________
mnie ta gonitwa nie bardzo bawi, więc wolę ją innym zostawić.

Edytowane przez pastelka
Czas edycji: 2013-01-22 o 11:34
pastelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 14:07   #3
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Czy dieta=obwisła skóra? + ćwiczenia

Jestem w podobnej sytuacji, tylko, że już 6kg za mną.

Używam: kosmetyków z solą (peeling, balsam, żel pod prysznic), bo krążenie, nawilżam (wręcz: natłuszczam) skórę,a jak mi się przypomni, to paćkam gruczoły mleczne profilaktycznie takim balsamem do zabijania rozstępów .

Chudnę w tempie 1-3 kg na miesiąc (nie pilnuję tego obsesyjnie, wierzę, że organizm sam wie, ile może się pozbyć). Ćwiczę siłowo-dzięki temu ciało się ujędrnia, a rosnące mięśnie nie tylko podkręcają metabolizm, ale też powodują, że choć wizualne efekty są obiecujące, to waga spada wolno.

Radzę polubić ćwiczenia. Choćbyś miała chudnąć pół kilograma miesięcznie, to jeżeli zmienisz styl życia na telewizyjno-kanapowy po osiągnięciu wymarzonej wagi-wszystko wróci powolutku do stanu wyjściowego. Wiem, że kiedy człowiek jest szczupły, to myśli, że to będzie trwało wiecznie, dlatego tak ważne jest to, żeby trening wykonywać dla samego treningu. A jeżeli to nie jest wystarczająca motywacja, pomyśl o: zastrzyku endorfin, profilaktyce chorób cywilizacyjnych (w tym depresji!), zdrowiu Twojego serca i kręgosłupa.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 09:09   #4
pandek
Raczkowanie
 
Avatar pandek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 37
Dot.: Czy dieta=obwisła skóra? + ćwiczenia

jak policzysz sobie zapotrzebowanie i odejmiesz od tego 300 kcal to na pewno nie schudniesz za szybko. Ludzie którzy za szybko chudną tracą mięśnie a tłuszczu niewiele. Do porzadnej diety dodaj ćwiczenia siłowe i będzie super
pandek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 14:11   #5
szellli
Przyczajenie
 
Avatar szellli
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 25
Dot.: Czy dieta=obwisła skóra? + ćwiczenia

Kup sobie gąbkę - taką normalną za złotówkę i raz na dwa dni masuj nią ciało w celu ujędrnienia, następnie wsmaruj jakiś balsam ujędrniający i to wszystko
szellli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.