Uczulenie na hybrydę - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-22, 13:44   #301
Magdutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 827
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny!

Dawno mnie tu nie było, nie mam też czasu przeglądać wątku, żeby sprawdzić, czy ktoś już o tym pisał, ale mam dla WSZYSTKICH TAJEMNICZO UCZULONYCH PO ROKU jedną podstawową radę --> WYMIEŃCIE ŻARÓWKI!

Wcześniej zachodziłam w głowę - o co chodzi? czemu ten Semilac mnie uczulił, po 7 8 miesiącach stosowania. Jestem alergiczką, więc wydawało mi się, że reakcja powinna nastąpić od razu. Potem pojawił się wysyp informacji na temat uczulenia - zrzuciłam to na zmianę pojemników czy składu - i tutaj był mój błąd. Wina leżała po stronie moich żarówek UV. Wiadomo, ze trzeba je wymieniać, ale uważałam, że jeśli robię pazurki tylko sobie, to przecież nie wiadomo ile nie zużywam tej lampy. Po pół roku wydłużyłam czas utwardzania i dalej jazda. Nie było to zbyt fortunne. Przy ostatnim manicure, który robiłam w sobotę wymieniłam żarówki, do dzisiaj - ŻADNYCH ZMIAN - żadnych pęcherzyków, napuchnięcia, swędzenia. Jak ręką odjął.

Morał z tego taki - owszem uczulała mnie hybryda, ale z mojej własnej winy. Mimo, że wyglądała jak utwardzona, któryś ze składników musiał nie reagować tak jak powinien przy użyciu dobrych żarówek i pojawiały się pęcherze. W końcu hybryda to chemia. Reakcji, które zachodzą podczas utwardzania nie widać i my same nie możemy ocenić, czy nawet jeśli wizualnie wydaje się okej, to "chemicznie" proces się zakończył.

Nie wiem, czy tak jest w każdym przypadku tutaj opisanym, ale może zastanówcie się ile już używacie swoich żarówek, i jeśli jest to ponad pół roku to po prostu je wymieńcie i sprawdźcie czy uczulenie dalej się pojawia. Oczywiście rada dla dziewczyn mających lampy UV, z LED nie miałam do czynienia. Ale DC honor zwracam.

Edytowane przez Magdutka
Czas edycji: 2015-09-22 o 13:50
Magdutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 11:36   #302
Edyta1704
Przyczajenie
 
Avatar Edyta1704
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Dot.: Uczulenie na hybryde

Kochana żarowki raczej nie graja tu roli mnie semilac tak bardzo uczulił, że nie mogłam małować paznokci klientek, dodam że testowałam w rękawiczkach nitrylowych i lateksowych. Semilaca się pozbyłam teraz mam shellac cdn i maluję klientkom i nic się na szczęście nie dziejesobie nie mam odwagi jeszcze nałożyć hybrydy...boję się że uczulenie wróci...o semilacu wolę zapomnieć...ale żal niesamowity bo kolory mają cudne.
Edyta1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 13:28   #303
kasiulk86
Raczkowanie
 
Avatar kasiulk86
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 94
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Magdutka Pokaż wiadomość
Dziewczyny!

Dawno mnie tu nie było, nie mam też czasu przeglądać wątku, żeby sprawdzić, czy ktoś już o tym pisał, ale mam dla WSZYSTKICH TAJEMNICZO UCZULONYCH PO ROKU jedną podstawową radę --> WYMIEŃCIE ŻARÓWKI!

Wcześniej zachodziłam w głowę - o co chodzi? czemu ten Semilac mnie uczulił, po 7 8 miesiącach stosowania. Jestem alergiczką, więc wydawało mi się, że reakcja powinna nastąpić od razu. Potem pojawił się wysyp informacji na temat uczulenia - zrzuciłam to na zmianę pojemników czy składu - i tutaj był mój błąd. Wina leżała po stronie moich żarówek UV. Wiadomo, ze trzeba je wymieniać, ale uważałam, że jeśli robię pazurki tylko sobie, to przecież nie wiadomo ile nie zużywam tej lampy. Po pół roku wydłużyłam czas utwardzania i dalej jazda. Nie było to zbyt fortunne. Przy ostatnim manicure, który robiłam w sobotę wymieniłam żarówki, do dzisiaj - ŻADNYCH ZMIAN - żadnych pęcherzyków, napuchnięcia, swędzenia. Jak ręką odjął.

Morał z tego taki - owszem uczulała mnie hybryda, ale z mojej własnej winy. Mimo, że wyglądała jak utwardzona, któryś ze składników musiał nie reagować tak jak powinien przy użyciu dobrych żarówek i pojawiały się pęcherze. W końcu hybryda to chemia. Reakcji, które zachodzą podczas utwardzania nie widać i my same nie możemy ocenić, czy nawet jeśli wizualnie wydaje się okej, to "chemicznie" proces się zakończył.

Nie wiem, czy tak jest w każdym przypadku tutaj opisanym, ale może zastanówcie się ile już używacie swoich żarówek, i jeśli jest to ponad pół roku to po prostu je wymieńcie i sprawdźcie czy uczulenie dalej się pojawia. Oczywiście rada dla dziewczyn mających lampy UV, z LED nie miałam do czynienia. Ale DC honor zwracam.
dzięki za informacje, argument ze słabymi lampami i nieutwardzonym lakierem wydaje mi się całkiem prawdopodobny, muszę zmienić żarówki w mojej lampie. Jak je zmienię, to dam Wam znać
__________________
Serialoholiczka
Butoholiczka

kasiulk86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 08:45   #304
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Magdutka Pokaż wiadomość
Dziewczyny!

Dawno mnie tu nie było, nie mam też czasu przeglądać wątku, żeby sprawdzić, czy ktoś już o tym pisał, ale mam dla WSZYSTKICH TAJEMNICZO UCZULONYCH PO ROKU jedną podstawową radę --> WYMIEŃCIE ŻARÓWKI!

Wcześniej zachodziłam w głowę - o co chodzi? czemu ten Semilac mnie uczulił, po 7 8 miesiącach stosowania. Jestem alergiczką, więc wydawało mi się, że reakcja powinna nastąpić od razu. Potem pojawił się wysyp informacji na temat uczulenia - zrzuciłam to na zmianę pojemników czy składu - i tutaj był mój błąd. Wina leżała po stronie moich żarówek UV. Wiadomo, ze trzeba je wymieniać, ale uważałam, że jeśli robię pazurki tylko sobie, to przecież nie wiadomo ile nie zużywam tej lampy. Po pół roku wydłużyłam czas utwardzania i dalej jazda. Nie było to zbyt fortunne. Przy ostatnim manicure, który robiłam w sobotę wymieniłam żarówki, do dzisiaj - ŻADNYCH ZMIAN - żadnych pęcherzyków, napuchnięcia, swędzenia. Jak ręką odjął.

Morał z tego taki - owszem uczulała mnie hybryda, ale z mojej własnej winy. Mimo, że wyglądała jak utwardzona, któryś ze składników musiał nie reagować tak jak powinien przy użyciu dobrych żarówek i pojawiały się pęcherze. W końcu hybryda to chemia. Reakcji, które zachodzą podczas utwardzania nie widać i my same nie możemy ocenić, czy nawet jeśli wizualnie wydaje się okej, to "chemicznie" proces się zakończył.

Nie wiem, czy tak jest w każdym przypadku tutaj opisanym, ale może zastanówcie się ile już używacie swoich żarówek, i jeśli jest to ponad pół roku to po prostu je wymieńcie i sprawdźcie czy uczulenie dalej się pojawia. Oczywiście rada dla dziewczyn mających lampy UV, z LED nie miałam do czynienia. Ale DC honor zwracam.
Mam nowe żarówki i nadal uczulenie więc argumenty odpadają.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 19:00   #305
aggie0608
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cześć Dziewczyny !

U mnie coś niespodziewanego.
Otóż po przeczytaniu jednej opinii na "naszej" grupie na facebook'u, gdzie to koleżanka po jakimś czasie znowu zrobiła sobie paznokcie hybrydowe - i nie wystąpiło uczulenie!! - zaryzykowałam i zrobiłam sobie też.
Miałam naprawdę spore obawy, bo ciężko zapomnieć tak wstrętnych objawów, jakie wiadomy lakier wyrządził nam wszystkim. Stwierdziłam, że zaryzykuje, jak w nocy znowu zacznie swędzić szybko ściągnę i naprawdę rzucę to w cholerę. Już i tak przecierpiałam wyjazd wakacyjny ze zwykłym lakierem - dramat of course - więc dałam sobie ostatnią szansę.
Wyjątkowo tym razem trzymałam paznokcie z lakierem pod lampą dłużej. Zawsze 4 minuty a czasem przez zapomnienie nawet 6minut.
I o dziwo (!!) dnia następnego czułam ten dziwny niby ból jakby nabrzmienie na trzech palcach: dwa na prawej, jeden na lewej. Nie było tak uciążliwe jak ostatnim razem, a po wypiciu 3 szklanek z wapnem przeszło całkowicie.
ŻADNYCH BĄBLI, ŻADNYCH PĘKNIĘĆ SKÓRY POD PAZNOKCIAMI, SKÓRKI WOKÓŁ PAZNOKCIA NORMALNE.

Chciałabym, żeby teoria z lampą się sprawdziła.
Nie wiem czy to kwestia dłuższego trzymania pod lampą cy może długiej przerwy ( choć to się u mnie wcześniej nie sprawdzało)
Mam w planach ściągnąć hybrydę po 3tygodniach i znowu zrobić przerwę.
Zobaczymy co będzie dalej.
aggie0608 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 14:51   #306
chillzuki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

6 minut trzymać paznokcie w lampie? Czytam w internecie o tych uczuleniach, i aż mnie wszystko swędzi nagle i paznokcie bolą. Fakt, niedawno kupiłam bazę i top semilac, by wypróbować.
chillzuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 08:31   #307
kropelkarosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 156
Dot.: Uczulenie na hybryde

Tez mam chyba problem. U mnie uczulenie nie występuje nigdzie na ciele tylko pod paznokciami. Ale w najgorszym stanie jest kciuki prawej dłoni, skóra mi pekla i jest opuchnięty i boli. U lewej dłoni pod wskazującym mam suche skóry. Tym razem tyle, poprzednio miałam suche skóry pod większością paznokci. Wiem ze kciuka zalałam baza i kolorem, staralam sie to doklanie usunac ale mam krotkie paznokcie i mi sie pewnie nie do konca udalo...może to jest przyczyną? Probowalyscie zmienić sama bazę? Spróbuję jeszcze następnym razem robiąc paznokcie podłożyć szablony do przedłużania pod każdy i tak uniknąć zalania skóry pod paznokciami.

Edytowane przez kropelkarosy
Czas edycji: 2015-10-04 o 09:30
kropelkarosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-11, 15:26   #308
zlotamonika
Raczkowanie
 
Avatar zlotamonika
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 137
Dot.: Uczulenie na hybryde

Witam. Czytalam Wasze wpisy z niedowierzaniem. Od pol roku wykonuje manicure marka Semilac...wszystkie produkty mam z ich firmy, nawet remover i cleaner. Wszystko bylo ok przez pol roku. Teraz zaczely mi wychodzic takie wlasnie pecherzyki i szukalam wiadomosci o tym w internecie. Najpierw myslalam, ze to nowe specjalistyczny krem po manicue, pozniej, ze oliwki do skorek...ale nigdy nie pomyslalabym, ze to SEMILAC!!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20151010_105600.jpg (67,2 KB, 268 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151010_105931.jpg (75,7 KB, 185 załadowań)
zlotamonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 15:30   #309
zlotamonika
Raczkowanie
 
Avatar zlotamonika
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 137
Dot.: Uczulenie na hybryde

Niedowierzajac zrobilam test uczuleniowy...nalozylam kazdy preparat na przedramie... Dzisiaj rano byl taki efekt :
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20151010_224949.jpg (57,2 KB, 357 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151011_130648.jpg (45,3 KB, 266 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151011_130722.jpg (50,7 KB, 307 załadowań)
zlotamonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 15:33   #310
zlotamonika
Raczkowanie
 
Avatar zlotamonika
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 137
Dot.: Uczulenie na hybryde

Na prawej rece polozylam wszystkie kolory jakie mialam... Lewa reka to:
1. BAZA (ta z nowej szaty graficznej)
2. BAZA (stara szata graficzna)
3. TOP (nowa szata)
4. TOP MAT
5. HARD (stary)
6. HARD (nowy)
7. HARD MILK
8. PRIMER
9. OLIWKA
10. CLEANER
11. REMOVER
I jak to wedlug Was wyglada?
zlotamonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-11, 18:01   #311
zlotamonika
Raczkowanie
 
Avatar zlotamonika
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 137
Dot.: Uczulenie na hybryde

A tak wygladaja moje rece 24 godziny po zrobionej probie uczuleniowej:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20151011_184824.jpg (55,0 KB, 229 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20151011_184851.jpg (63,5 KB, 199 załadowań)
zlotamonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-12, 07:48   #312
magma673
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez zlotamonika Pokaż wiadomość
Witam. Czytalam Wasze wpisy z niedowierzaniem. Od pol roku wykonuje manicure marka Semilac...wszystkie produkty mam z ich firmy, nawet remover i cleaner. Wszystko bylo ok przez pol roku. Teraz zaczely mi wychodzic takie wlasnie pecherzyki i szukalam wiadomosci o tym w internecie. Najpierw myslalam, ze to nowe specjalistyczny krem po manicue, pozniej, ze oliwki do skorek...ale nigdy nie pomyslalabym, ze to SEMILAC!!!!
Witam. Niestety wygląda to tak samo jak moje uczulenie od Semilac, z którym zmierzyłam się parę miesięcy temu. Proponuję sporo cierpliwości, dużo wapna do picia i po ok.2 tyg. powinna być duża poprawa.

Rada z mojej strony to nie próbuj innych kombinacji, zestawień z tą hybrydą gdyż niestety daje to mizerny efekt ( ja się łudziłam i jeszcze przez kolejny miesiąc po wystąpieniu wysypki testowałam semilac z innymi hybrydami...a może bez bazy? a może bez topu? itp.) . Po czasie odstawiłam dosłownie wszystko !

Na chwilę obecną wiem że nie uczulają mnie 3 inne marki hybryd.
Powodzenia.
magma673 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 11:33   #313
zlotamonika
Raczkowanie
 
Avatar zlotamonika
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 137
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dzieki za odpowiedz....A jakie hybrydy Cie nie uczulaja? Tylko ja zawsze uzywalam harda do swoich paznokci, poniewaz sa jak papier....wiesz moze czy z innej firmy znajde cos podobnego do harda?
A i jeszcze jedno: mam ponad 18 kolorow semilaca, poniewaz robilam tez paznokcie kolezankom...zastanawiala m sie, czy zakup bawelnianych rekawiczek i dodatkowo na wierzch nylonowych tych przeciwalergicznych pomoze mi cos abym mogla wykonywac ten manicure kolezankom? Pozdrawiam.
zlotamonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 11:38   #314
Marindoll
Raczkowanie
 
Avatar Marindoll
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 34
Dot.: Uczulenie na hybryde

Wiadomo, że lakiery hybrydowe to chemia, więc zanim zaczęłam robić hybrydy, to konsultowałam ten pomysł z panią kosmetolog, bo mam bardzo wrażliwą skórę. Jak kogoś coś uczula to po prostu trzeba taki produkt odstawić. Bałabym się nakładać lakier do paznokci na skórę, tym bardziej w sytuacji, gdy podejrzewałabym, że on mnie uczula.
Marindoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 19:45   #315
kropelkarosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 156
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez zlotamonika Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz....A jakie hybrydy Cie nie uczulaja? Tylko ja zawsze uzywalam harda do swoich paznokci, poniewaz sa jak papier....wiesz moze czy z innej firmy znajde cos podobnego do harda?
A i jeszcze jedno: mam ponad 18 kolorow semilaca, poniewaz robilam tez paznokcie kolezankom...zastanawiala m sie, czy zakup bawelnianych rekawiczek i dodatkowo na wierzch nylonowych tych przeciwalergicznych pomoze mi cos abym mogla wykonywac ten manicure kolezankom? Pozdrawiam.
Ja też mam uczulenie i pozbyłam się wszystkiego z semilaca, a sporo tego było. Zrobiłam właśnie zamówienie i zamiast bazy i harda zamówiłam extra base z neonail, to baza i hard w jednym, podobno rewelacyjna, zobaczymy. Top zamówiłam eco star nail. Kolory będę próbować z różnych firm. Semilaca nie chce widzieć na oczy.
kropelkarosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 10:45   #316
magma673
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez zlotamonika Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedz....A jakie hybrydy Cie nie uczulaja? Tylko ja zawsze uzywalam harda do swoich paznokci, poniewaz sa jak papier....wiesz moze czy z innej firmy znajde cos podobnego do harda?
A i jeszcze jedno: mam ponad 18 kolorow semilaca, poniewaz robilam tez paznokcie kolezankom...zastanawiala m sie, czy zakup bawelnianych rekawiczek i dodatkowo na wierzch nylonowych tych przeciwalergicznych pomoze mi cos abym mogla wykonywac ten manicure kolezankom? Pozdrawiam.
Ja również skompletowałam dosyć sporą gamę kolorystyczną z tej firmy ale na szczęście moja mama nie jest na nią uczulona, do dnia dzisiejszego wykonuje jej właśnie manicure w rękawiczkach ochronnych. Nie zauważyłam występującej wcześniej wysypki,ale spotkałam się na tym forum z opiniami że nawet rękawiczki nie pomogły- musisz sama spróbować .
Zwróć jeszcze uwagę czy nie masz zaczerwienionych oczu po pracy przy Semilacu, wówczas zastosuj dodatkowe środki ochrony typu okulary ochronne.

Marki które mnie nie uczuliły do tej pory to Indigo, Cosmetics Zone (trzeciej firmy nie mogę sobie przypomnieć bo była pożyczona od koleżanki).

Firmy Indigo NIE polecam pomimo dobrych opinii na niektórych blogach, możliwe że są to opinie sponsorowane. Lakiery źle się malują, słaba pigmentacja, natomiast Cosmetics Zone mile mnie zaskoczył . Pomimo że jak do tej pory jest najtańszy (buteleczka 7 ml.17.99 zł) to pięknie kryje, praca nim to przyjemność.

Z zamiennikiem harda nie miałam doczynienia,ale koleżanka powyżej napisała że firma NeoNail coś takiego posiada, będę musiała przetestować .
Pozdrawiam.

Edytowane przez magma673
Czas edycji: 2015-10-13 o 10:48
magma673 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 11:49   #317
zlotamonika
Raczkowanie
 
Avatar zlotamonika
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 137
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez kropelkarosy Pokaż wiadomość
Ja też mam uczulenie i pozbyłam się wszystkiego z semilaca, a sporo tego było. Zrobiłam właśnie zamówienie i zamiast bazy i harda zamówiłam extra base z neonail, to baza i hard w jednym, podobno rewelacyjna, zobaczymy. Top zamówiłam eco star nail. Kolory będę próbować z różnych firm. Semilaca nie chce widzieć na oczy.
Dzieki Ci za typy. Nie oszukujmy sie, ale HARD z SEMILACA byl mega....ale z drugiej strony co z tego, skoro niosl za soba tele nieprzyjemnosci..... ;( Pocztam o tej super bazie 2 w 1 z NeoNails

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Cytat:
Napisane przez magma673 Pokaż wiadomość
Ja również skompletowałam dosyć sporą gamę kolorystyczną z tej firmy ale na szczęście moja mama nie jest na nią uczulona, do dnia dzisiejszego wykonuje jej właśnie manicure w rękawiczkach ochronnych. Nie zauważyłam występującej wcześniej wysypki,ale spotkałam się na tym forum z opiniami że nawet rękawiczki nie pomogły- musisz sama spróbować .
Zwróć jeszcze uwagę czy nie masz zaczerwienionych oczu po pracy przy Semilacu, wówczas zastosuj dodatkowe środki ochrony typu okulary ochronne.

Marki które mnie nie uczuliły do tej pory to Indigo, Cosmetics Zone (trzeciej firmy nie mogę sobie przypomnieć bo była pożyczona od koleżanki).

Firmy Indigo NIE polecam pomimo dobrych opinii na niektórych blogach, możliwe że są to opinie sponsorowane. Lakiery źle się malują, słaba pigmentacja, natomiast Cosmetics Zone mile mnie zaskoczył . Pomimo że jak do tej pory jest najtańszy (buteleczka 7 ml.17.99 zł) to pięknie kryje, praca nim to przyjemność.

Z zamiennikiem harda nie miałam doczynienia,ale koleżanka powyżej napisała że firma NeoNail coś takiego posiada, będę musiała przetestować .
Pozdrawiam.
No wlasnie tez spotkalam sie z opinia, ze przez rekawiczki rowniez uczulenie wyszlo...ale nie wiem, jakie to byly rekawiczki. Ja planuje zakupic bawelniane pod spod i na wierzch nitrylowe czarne....podobno w ogole nie przepuszczaja chemikaliow....czytalam wiele na ten temat.

Czytalam tez duto o firmie SHELLAC...lakiery sa masakrycznie drogie, bo buteleczka to ponad 60 zl...ale sa hipoalergiczne i przeszperalam internet i nigdzie nie znalezlam, ze kogos uczulily. Ale teraz caaaaaly zbior ponad 30 buteleczek SEMILACA wymienic na SHELLACA to finansowo niemozliwe!!!!!!!
zlotamonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 11:57   #318
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

któraś z Dziewczyn tu pisała że shellac też ją uczulił. Wrzuć w wyszukiwarkę i poszperaj.
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 12:28   #319
kropelkarosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 156
Dot.: Uczulenie na hybryde

No ja z harda jakoś tak szczególnie zadowolona właśnie nie byłam, może za dużo od niego oczekiwałam po prostu ☺
kropelkarosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-13, 12:41   #320
zlotamonika
Raczkowanie
 
Avatar zlotamonika
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 137
Dot.: Uczulenie na hybryde

No ej!!!! To jakas tragedia jest! Powiem Wam tak...mam 29 lat, mieszkam w Niemczech od 4 lat...nie moglam sie tutaj odnalezc, ciezko bylo z praca w moim zawodzie....wiec pomyslalam, ze sie przebranzowie totalnie. I postanowilam robic sobie hybryde (bo tu w Niemczech paznokcie to LOPATY)....wychodzilo mi to calkiem niezle, wiec pomyslalam, czemu nie polaczyc tego co lubie, co daje mi frajde z zarabianiem pieniedzy. Dostosowalam moje mieszkanie, mialam przygotowany oddzielny pokoj na manicure, nakupilam SEMILACod groma i ciut ciut....a tu nagle uczulenie. Dziewczyny stoje w miejscu. Teraz jestem na etapie leczenia i smarowania palcow i picia tonami wapna. Ale co dalej? To ze sobie nie mge robic paznokcie tymi lakierami boli mnie cholernie, bo maja piekne barwy...ale to nic dla siebie samej kupie sobie inna firme i tyle. Ale jesli wyjdzie, ze nawet przez tak wypasione rekawiczki uczulenie mi wyjdzie to jestem w d..... Co dalej mam zrobic?
zlotamonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 21:38   #321
Edyta1704
Przyczajenie
 
Avatar Edyta1704
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Dot.: Uczulenie na hybryde

zmienić markę, a semilacki sprzedać...ja tak zrobiłam bo uczulał mnie przez rekawiczki nawet;(
Edyta1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 08:57   #322
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja bym nie wpadała w przesadę,mnie uczuliły zupełnie inne lakiery(5th dimension) a semilac powoduje opuchnięcia jeśli wyjadę za skórki czy centralnie zaleję skórę(co mi się nie zdarza,bo po co potem cierpieć)Spróbuj używać rekawiczki,może nawet bawełniane+ nitrylowe a potem podejmuj decyjzę o wyrzucaniu.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-15, 10:58   #323
zlotamonika
Raczkowanie
 
Avatar zlotamonika
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 137
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Edyta1704 Pokaż wiadomość
zmienić markę, a semilacki sprzedać...ja tak zrobiłam bo uczulał mnie przez rekawiczki nawet;(
A powiedz prosze jakich rekawiczek uzywalas?

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
Ja bym nie wpadała w przesadę,mnie uczuliły zupełnie inne lakiery(5th dimension) a semilac powoduje opuchnięcia jeśli wyjadę za skórki czy centralnie zaleję skórę(co mi się nie zdarza,bo po co potem cierpieć)Spróbuj używać rekawiczki,może nawet bawełniane+ nitrylowe a potem podejmuj decyjzę o wyrzucaniu.
No wlasnie wczoraj robilam kolezance manicure w rekawiczkach bawelniach plus na to nitrylowe. Strasznie ciezko sie pracuje w takich warunkach ;( a teraz czekam bo zawsze na drugi dzien uczulenie mi wychodzilo....
zlotamonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 11:16   #324
Edyta1704
Przyczajenie
 
Avatar Edyta1704
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Dot.: Uczulenie na hybryde

Uzywałam lateksowych i nitrylowych.i wychodziło i tak;(moze sprobuj zakładać te foliowe-np te do parafiny i na to nitrylowe. Na pewno bedzie Ci wygodniej niż w bawełnianych(tylko reka może sie odparzać...)
Edyta1704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 17:34   #325
zlotamonika
Raczkowanie
 
Avatar zlotamonika
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 137
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Edyta1704 Pokaż wiadomość
Uzywałam lateksowych i nitrylowych.i wychodziło i tak;(moze sprobuj zakładać te foliowe-np te do parafiny i na to nitrylowe. Na pewno bedzie Ci wygodniej niż w bawełnianych(tylko reka może sie odparzać...)
Przedwczoraj zrobilam na probe manicure kolezance. Na jednej rece mialam tylko rekawiczke nitrylowa, a na drugiej bawelniana plus nitrylowa...i do tej pory jak na razie nic nie wyszlo....i chyba juz nie wyjdzie, bo z reguly zawsze wychodzilo na drugi dzien.
Co to oznacza? Hmmmm.....Ja juz sama nie wiem.
zlotamonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 09:37   #326
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

To dobrze,że uczulenie nie wyszło,każdy jest inny i inaczej reaguje na nazwijmy to "alergen",widocznie u Ciebie wystarczy taka ochrona.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 13:08   #327
zlotamonika
Raczkowanie
 
Avatar zlotamonika
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 137
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
To dobrze,że uczulenie nie wyszło,każdy jest inny i inaczej reaguje na nazwijmy to "alergen",widocznie u Ciebie wystarczy taka ochrona.
bede na bierzaco zdawac relacje...co i jak
zlotamonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 19:13   #328
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny, ja nie wiem, czy to ma znaczenie czy Semilac czy cokolwiek innego... bo ja mam z kolei takie uczulenie na monofazę oczywiście na hybrydę się pojawiło w którymś momencie też, ale najpierw monofaza - myślałam, że to reakcja na "świetną" odżywkę Eveline, później, że na farby (malowałam dom), później, że na rękawiczki lateksowe... Dzisiaj do Was trafiłam, bo wczoraj po przerwie sobie chciałam zrobić monofazę (robię w domu) i w nocy obudziły mnie czerwone, okropnie swędzące i bolące spuchnięte paluchy bez drobnych bąbelków, bo robi mi się pod każdym paznokciem (w sumie pod ośmioma, dwa nietknięte) jeden duży bąbel, boli i pęka... I SWĘDZI!!! i szukam właśnie jakiegoś rozwiązania, nie chcę robić zwykłymi lakierami, bo w ogóle mi się nie trzymają... Zastanawiam się teraz, czy to uczula mnie lakier czy zmywacz (Sally Hansen, z acetonem). Może też walnę jakiś test na ręce. Aaaaa, i któraś tu pisała, że oprócz paznokci zrobiła jej się plamka na przedramieniu. No to mi się zrobiła... w pachwinie i wcześniej też mi się robiły, dopiero dzisiaj skojarzyłam, że zawsze po hybrydzie.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 14:08   #329
mira80
Raczkowanie
 
Avatar mira80
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 80
Dot.: Uczulenie na hybryde

Oj, możliwości masz sporo justyna_dt. Mi się kiedyś zrobiły takie małe pęcherzyki pod paznokciami i co się okazało? Uczulenie na lateks. Moim zdaniem nie ma sensu celować na ślepo i kombinować tylko od razuiśc do alergologa na badanie i dowiedzieć się raz na zawsze co jest przyczyną. Po co się męczyć i zwlekać?
mira80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 20:51   #330
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Uczulenie na hybryde

A wybieram się do tego alergologa już od dawna i zapominam :/ zrobiłam test uczuleniowy monofazą i pociapałam pod spodem zmywaczem. Tadaaam! Mamy zwycięzcę i spuchniętą, swędzącą i czerwoną rękę tam, gdzie wysmarowałam ją monofazą :/ spróbuję chyba tej bazy neonail, o której tu pisałyście...

A'propos Shellaca to muszę zasmucić te z nadzieją na hipoalergiczność, on też mnie uczulił.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:39.