Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-12, 07:07   #361
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

znalazlam to na temat tych kremow

Normaderm Botanics tworzą linie:

- Ginko i oliwa z oliwek - pielęgnacja suchej skóry;
- Ginko i Aloe Vera - regeneracja dla przesuszonej skóry;
- Ginko i rozmaryn - Uujędrnienie dla skóry z celulitem;
- Ginko i rokitnik - intensywna regeneracja wrażliwej skóry;
- Ginko i krzemionka - miękkość dla każdej skóry.


i ten ktory ma kotwilka jest dla suchej, ja tez mam niby sucha,ale tez wrazliwa moze zakupie ten z rokitnikiem ( ) ciekawe czy w ogole beda w mojej malej Naturze..


ah jak ja sie zawsze ekscytuje jak mam miec jakis krem, a potem zazwyczaj mi on nie pasuje -.-

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

ciekawe mnie tez ten krem do mycia twarzy

aha i skoro sa wyprzedawane bo producent zmienia opakowania to trzeba uwzac bo pewnie zmieni tez sklad
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 07:47   #362
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Sekretny Wachlarz a mogłabyś podać dokładny tytuł i autora książki?
Moja mama ma znajomą, która "chomikuje", więc może nie byłoby potrzeby skanowania
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 07:59   #363
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Sekretny Wachlarz a mogłabyś podać dokładny tytuł i autora książki?
Moja mama ma znajomą, która "chomikuje", więc może nie byłoby potrzeby skanowania
Heike Helen Rech - Kosmetyki naturalne
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 11:38   #364
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Bylam na zakupach, zdjęcia potem

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
znalazlam to na temat tych kremow

Normaderm Botanics tworzą linie:

- Ginko i oliwa z oliwek - pielęgnacja suchej skóry;
- Ginko i Aloe Vera - regeneracja dla przesuszonej skóry;
- Ginko i rozmaryn - Uujędrnienie dla skóry z celulitem;
- Ginko i rokitnik - intensywna regeneracja wrażliwej skóry;
- Ginko i krzemionka - miękkość dla każdej skóry.


i ten ktory ma kotwilka jest dla suchej, ja tez mam niby sucha,ale tez wrazliwa moze zakupie ten z rokitnikiem ( ) ciekawe czy w ogole beda w mojej malej Naturze..


ah jak ja sie zawsze ekscytuje jak mam miec jakis krem, a potem zazwyczaj mi on nie pasuje -.-

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

ciekawe mnie tez ten krem do mycia twarzy

aha i skoro sa wyprzedawane bo producent zmienia opakowania to trzeba uwzac bo pewnie zmieni tez sklad


Wyobraż sobie, że z tego co się nauczylam o skladach wynika, że bardzo często serie do cer tlustych trądzikowych bardziej pasują do suchych, a do suchych i wrażliwych wlaśnie nadają sie bardziej do tadzikowych, maja mniej zapychaczy, na bazie lżejszych olejów. Z tego co zauwazylam ,to z 70% kosmetyków tak jest.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 11:48   #365
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Czytałam kilka postów wcześniej, że niejasno sprecyzowałam pierwszy post. Mogę go poprawić i dodać parę rzeczy, które tu ustaliłysmy, czyli:
- za kosmetyki naturalne przyjmujemy min. 95% składników naturalnych
- można wstawiać kosmetyki do pielęgnacji i kolorówkę. jeśli chodzi o kolorówkę, to mogą być minerały, ale nie tylko (o minerałach są osobne wątki), chodzi o np. ekologiczne tusze do rzęs, błyszczyki, pomadki, także podkłady nie mineralne, ale ekologiczne
- można wstawiać produkty, które kosmetykami nie są na pierwszy rzut oka, ale używamy je jako kosmetyków naturalnych (np. olejek rycynowy)
Nikt nie będzie linczować za umieszczenie fotki z kosmetykami, które nie są naturalne, jeśli autorka zdjęcia nie zrobiła tego celowo, czyli np. myślała, że kosmetyk jest naturalny (bo producent obiecywał), a okazało się, ze zawiera toksyczne składniki (greenwashing). Natomiast nie wstawiamy kosmetyków, które "naszym zdaniem" są wystarczająco naturalne, bo "od jednego parabenu nic się nie stanie" - to oczywiście moja radosna twórczość, bo i tak wiecie, o co mi chodzi. Watek ma przy okazji nauczyć odróżnić greenwashing od prawdziwych naturalnych kosmetyków.
Zdjęcia w miarę możliwości podpisujemy, czyli wymieniamy kosmetyki, które są sfotografowane.
Czekam na ewentualne sugestie, co zapisać w pierwszym poście, żeby było jasne dla dziewczyn, które chcą wstawić tu swoje zbiory.

Przy okazji wstawiam moje nowe zakupy:
(od lewej) serum w kapsułkach dermogal, krem na trądzik sanoflore, dezodorant crystal essence, krem pod oczy różany Lavera, balsam do ust Dr. Lipp.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zbior naturalny2.jpg (41,5 KB, 158 załadowań)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-04-12 o 11:50
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 11:51   #366
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Przy okazji wstawiam moje nowe zakupy:
(od lewej) serum w kapsułkach dermogal, krem na trądzik sanoflore, dezodorant crystal essence, krem pod oczy różany Lavera, balsam do ust Dr. Lipp.
Widzę, że nie tylko u mnie te Dermogal mają taką cenę.
A u mnie nadal nie widzę tych antyperspirantów. Jak w ogóle z tym składem?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-12 o 11:59
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 11:51   #367
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

ja wlasnie tez to zauwazylam.. ale ze jestem dopiero poczatkujaca, i tak naprawde to polegam na Tobie, tak jakby to powiedziec ufam Ci w 100 % i Twoja opinia jest dla mnie bardzo istotna

co kupilas?

ja bylam na miescie, ale Natura byla jeszcze zamknieta

mam kilka rzeczy, ktore chcialam kupic


musze tez zobaczyc czy maselka do ciala dostepne w Naturze sa godne uwagi i jakies zakupic (mam sucha skore ostatnio ) i zel pod prysznic.. mialam ostatnio taki dla dzieci ale mnie pdraznial, wiec chce cos lzejszego

i zaciekawil mnie tez ten rozswietlacz, ktory kupila kotwilka bo juz dawno jakis chcialam


aha i dostalam dzisiaj paczke od przemilej wizanki (malutka100 ) z probka samoopalacza, bede testowac
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 11:58   #368
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Czytałam kilka postów wcześniej, że niejasno sprecyzowałam pierwszy post. Mogę go poprawić i dodać parę rzeczy, które tu ustaliłysmy, czyli:
- za kosmetyki naturalne przyjmujemy min. 95% składników naturalnych
- można wstawiać kosmetyki do pielęgnacji i kolorówkę. jeśli chodzi o kolorówkę, to mogą być minerały, ale nie tylko (o minerałach są osobne wątki), chodzi o np. ekologiczne tusze do rzęs, błyszczyki, pomadki, także podkłady nie mineralne, ale ekologiczne
- można wstawiać produkty, które kosmetykami nie są na pierwszy rzut oka, ale używamy je jako kosmetyków naturalnych (np. olejek rycynowy)
Nikt nie będzie linczować za umieszczenie fotki z kosmetykami, które nie są naturalne, jeśli autorka zdjęcia nie zrobiła tego celowo, czyli np. myślała, że kosmetyk jest naturalny (bo producent obiecywał), a okazało się, ze zawiera toksyczne składniki (greenwashing). Natomiast nie wstawiamy kosmetyków, które "naszym zdaniem" są wystarczająco naturalne, bo "od jednego parabenu nic się nie stanie" - to oczywiście moja radosna twórczość, bo i tak wiecie, o co mi chodzi. Watek ma przy okazji nauczyć odróżnić greenwashing od prawdziwych naturalnych kosmetyków.
Zdjęcia w miarę możliwości podpisujemy, czyli wymieniamy kosmetyki, które są sfotografowane.
Czekam na ewentualne sugestie, co zapisać w pierwszym poście, żeby było jasne dla dziewczyn, które chcą wstawić tu swoje zbiory.

Przy okazji wstawiam moje nowe zakupy:
(od lewej) serum w kapsułkach dermogal, krem na trądzik sanoflore, dezodorant crystal essence, krem pod oczy różany Lavera, balsam do ust Dr. Lipp.


Myślę, że wystarczy z pierwszego postu trochę usunąć, troche dopisac. Czyli wg mnie powinna być usunięta notka o BU, że "nie jest to wątek o kosmetykach samorobionych" (osobiście uwazam, że jednak w dużej mierze jest), należy jednak podkreslić, że nie wstawiamy wszystkiego co samorobione, lecz tylko to co w minimum 95% naturalne i bez szkodliwych substancji. Niektórzy jednak muszą zdac sobie sprawę, że kosmetyki samorobione, jak i receptury sklepów z pólproduktami są często naturalne, ale jeszcze częsciej nie calkowicie.

Mialam próbki tej Lavery pod oczy, bardzo wydajny produkt, myslę, że będziesz zadowolona.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-12 o 12:00
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 11:58   #369
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
aha i dostalam dzisiaj paczke od przemilej wizanki (malutka100 ) z probka samoopalacza, bede testowac
Tego samoopalacza, co myślę?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 12:01   #370
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

tak Kochana!
tak sie ciesze,ze nie musialam kupowac calego opakowania tylko mge go dzieki uprzejmosci przetestowac
ja juz tez szykuje paczke i lece wyslac probeczki innych rzeczy ( )

dam znac jutro jak przetestuje



zastanawiam sie ktora kupic odzywke - bananowa z Body Shop, czy ta ktora poleca kotwilka
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 12:17   #371
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Widzę, że nie tylko u mnie te Dermogal mają taką cenę.
A u mnie nadal nie widzę tych antyperspirantów. Jak w ogóle z tym składem?


U mnie w mieście zaś kosztuje 11-12 zl, ale i miasto mniejsze.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
tak Kochana!
tak sie ciesze,ze nie musialam kupowac calego opakowania tylko mge go dzieki uprzejmosci przetestowac
ja juz tez szykuje paczke i lece wyslac probeczki innych rzeczy ( )

dam znac jutro jak przetestuje



zastanawiam sie ktora kupic odzywke - bananowa z Body Shop, czy ta ktora poleca kotwilka

Ta od Kotwilki jest bardziej treściwa, do bardziej przesuszonych wlosów, TBS zas wydaje mi się, że bedzie dobra po kazdym umyciu

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
ja wlasnie tez to zauwazylam.. ale ze jestem dopiero poczatkujaca, i tak naprawde to polegam na Tobie, tak jakby to powiedziec ufam Ci w 100 % i Twoja opinia jest dla mnie bardzo istotna

co kupilas?

ja bylam na miescie, ale Natura byla jeszcze zamknieta

mam kilka rzeczy, ktore chcialam kupic


musze tez zobaczyc czy maselka do ciala dostepne w Naturze sa godne uwagi i jakies zakupic (mam sucha skore ostatnio ) i zel pod prysznic.. mialam ostatnio taki dla dzieci ale mnie pdraznial, wiec chce cos lzejszego

i zaciekawil mnie tez ten rozswietlacz, ktory kupila kotwilka bo juz dawno jakis chcialam


aha i dostalam dzisiaj paczke od przemilej wizanki (malutka100 ) z probka samoopalacza, bede testowac


Jak bedziesz w rossmannie to idź na dzial gdzie sa mini-produkty, te male wersje w buteleczkach po 30 ml. Zakupilam dzis wlaśnie 4 takie mini produkty alterry. Jest tez nowa gazetka "Skarb" zdjęcia wkleję potem, natknelam sie tez w aptece na nową serię AA ECO.



Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-12 o 12:21
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 12:19   #372
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
tak Kochana!
tak sie ciesze,ze nie musialam kupowac calego opakowania tylko mge go dzieki uprzejmosci przetestowac
ja juz tez szykuje paczke i lece wyslac probeczki innych rzeczy ( )

dam znac jutro jak przetestuje
Czekam w takim razie.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jak bedziesz w rossmannie to idź na dzial gdzie sa mini-produkty, te male wersje w buteleczkach po 30 ml. Zakupilam dzis wlaśnie 4 takie mini produkty alterry. zdjęcia wkleję potem, natknelam sie tez w aptece na nową serię AA ECO.
Tak, tak dziewczyny. Kuście dalej. To my naprawdę zbankrutujemy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 12:24   #373
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Czekam w takim razie.



Tak, tak dziewczyny. Kuście dalej. To my naprawdę zbankrutujemy.


To wlasnie Wy kusiscie. A pojechalam tylko kupić kapcie dla syna, ledwo mi starczylo na nie jak wyszlam z rossmanna i apteki.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 12:26   #374
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

hah

ja tez mam manie i chce pelno nowych rzeczy, a potem narzekam ze nie mam kasy


ja wlasnie szukalam czegos i znalazlam probke Nektaru - a ja glupia kupilam cale opakowanie ktore i tak mi nie pasuje - nie moglam zajrzec wczesniej do tych probek?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 12:37   #375
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

SekretnyWachlarz w superpharm dermogal jest akurat najdroższy, w zielarskim można kupić za 11-12 zł, ale akurat nie było mi po drodze. Dezodorant crystal ma skład: Purified Water (Aqua), Natural Mineral Salts (Potassium Alum), natural fragrance made with chamomile and green tea essential oils and extracts, cellulose. I ten skład jest naprawdę niezły. Poza tym lepiej działa niż Alterra, zapach też w porządku. W Wawie widziałam tylko w jednym Rossmannie w Marriocie (na przeciwko dworca centralnego).

Korah podrasuję ten pierwszy post, tak jak piszesz
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-04-12 o 12:38
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 12:43   #376
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

wlasnie znalazlam prawie cale opakowanie rybek w domu.. niestety ich data byla do 03/2011 nie moge ich juz uzyc ?

pytam, bo czesto takie rzeczy mozna uzywac i miesiac w ta czy w ta roznicy nie robi, ale chyba nie bede ryzykwoac

kiedys pamietam sie nimi smarowalam ale widoczmnie mi nie podpasowaly skoro zostalo jeszcze prawie cale opakowanie
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:03   #377
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
SekretnyWachlarz w superpharm dermogal jest akurat najdroższy, w zielarskim można kupić za 11-12 zł, ale akurat nie było mi po drodze. Dezodorant crystal ma skład: Purified Water (Aqua), Natural Mineral Salts (Potassium Alum), natural fragrance made with chamomile and green tea essential oils and extracts, cellulose. I ten skład jest naprawdę niezły. Poza tym lepiej działa niż Alterra, zapach też w porządku. W Wawie widziałam tylko w jednym Rossmannie w Marriocie (na przeciwko dworca centralnego).
A u mnie tyle kosztował w zwykłej aptece.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
wlasnie znalazlam prawie cale opakowanie rybek w domu.. niestety ich data byla do 03/2011 nie moge ich juz uzyc ?

pytam, bo czesto takie rzeczy mozna uzywac i miesiac w ta czy w ta roznicy nie robi, ale chyba nie bede ryzykwoac

kiedys pamietam sie nimi smarowalam ale widoczmnie mi nie podpasowaly skoro zostalo jeszcze prawie cale opakowanie
A na dłonie, paznokcie, stopy?

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To wlasnie Wy kusiscie. A pojechalam tylko kupić kapcie dla syna, ledwo mi starczylo na nie jak wyszlam z rossmanna i apteki.
Skąd ja to znam. Idę po jedną rzecz, ale często kupuje stos innych. I to zazwyczaj do jedzenia.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-04-12 o 13:04
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:05   #378
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

zuzyje je chyba na skorki wokol paznokci - tzn na dlonie

bo na buzie boje sie nalozyc przeterminowane jednak :P szkoda ze tak pozno je znalazlam

mialam jechac do Natury wieczorem jak bede szla na fitnes, ale chyba wyrusze juz teraz

a czy Wy myjecie twarz zwykla woda z kranu?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:07   #379
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
zuzyje je chyba na skorki wokol paznokci - tzn na dlonie

bo na buzie boje sie nalozyc przeterminowane jednak :P szkoda ze tak pozno je znalazlam

mialam jechac do Natury wieczorem jak bede szla na fitnes, ale chyba wyrusze juz teraz

a czy Wy myjecie twarz zwykla woda z kranu?
Tak, ja od iks lat myję, ponieważ nienawidzę myć twarzy mleczkami i tonikami, bo mam wrażenie, że rozmazuję bród po twarzy, a nie zmywam i chociaż używam z 10 płatków to i tak mam takie wrażenie, dlatego ja wolę myć żelami, a czymś to spłukać trzeba. Mi woda krzywdy nie robi, ale może to dlatego, że ja nie jestem podatna na alergie czy uczulenia no i nie mam wrażliwej cery.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 13:07   #380
201607111629
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 54
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Siciliao widzę, że masz już ten dezodorant i jak u Ciebie? lepszy od Alterry?ja też kupiłam, akurat o zapachu granatu i pieknie pachnie, nie wiem jak z działaniem, bo wykańczam alterrę ( ta w kulce jest średnia) ale juz raz nim się posmarowałam i co prawda zapach znikł po paru godzinach, ale chronił cały dzień, czytałam kiedyś ałun potasowy działa ściagająco i antyseptycznie, jest naturalnym dezodorantem wiec teoretycznie powinien być lepszy niz wyciagi wodno- alkoholowe z roslin( jak np. w alterze), ja mam nadpotliwosć i cudów już dawno sie niespodziewam
ja kupowałam rybki zawsze na dozie i pamiętam jak kiedys były jeszcze po 8 z hakiem no teraz juz są po 10
201607111629 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:09   #381
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

rany ten dezodrant tez chce


sekretny - ja tez nie lubie maziac sie wacikami bo mam wrazenie ze nigdy nie zmywam sie do konca i cos tam zstaje na buzi, tylko ja od jakiegs czasu myje buzie przegotowana woda
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:14   #382
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dezodorant crystal ma skład: Purified Water (Aqua), Natural Mineral Salts (Potassium Alum), natural fragrance made with chamomile and green tea essential oils and extracts, cellulose. I ten skład jest naprawdę niezły. Poza tym lepiej działa niż Alterra, zapach też w porządku. W Wawie widziałam tylko w jednym Rossmannie w Marriocie (na przeciwko dworca centralnego).
Ja mam wersję z granatem, i jestem nim zachwycona . Jedyny minus jaki na razie dostrzegłam to to, że trochę za dużo wylewa się z kulki przy nakładaniu. Może trzeba było wziąć spray?
W Wawie widziałam je jeszcze na pewno w Reducie i w Jankach (no to już nie Wawa, ale blisko).
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:18   #383
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Ja też od zawsze myję twarz kranówą.
Chociaż często rano tylko spryskam buzię termalką,potem krem i wsio

To widzę,że mój zielarski pobił superpharm-za rybki zapłaciłam 13.99.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:23   #384
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Ja w ogóle jak kupowałam rybki to kobieta mnie chyba miała za jakąś idiotkę, bo mówię, że poproszę te Dermogal A+E, a ona do mnie, ale ich się nie połyka. A ja, że wiem.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:27   #385
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja w ogóle jak kupowałam rybki to kobieta mnie chyba miała za jakąś idiotkę, bo mówię, że poproszę te Dermogal A+E, a ona do mnie, ale ich się nie połyka. A ja, że wiem.



dobrze ze Cie poinformowala jeszcze bys sie udlawila ogonkiem
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:39   #386
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja schudłam wtedy w 3-4 miesiące aż 13 kilogramów. O dziwo nie miałam efektu jojo, bo powoli zaczynałam wszystko jeść, ale potem to się już rzuciłam na jedzenie i tak jest do teraz. -.-' Wyglądam jak kluska. Mam tylko 157 cm wzrostu, więc u mnie każde pół kilograma widać.

witam w klubie małych- 155cm się kłania


nie moge nigdzie znależć odzywki keratynowej w kapsułkach firmy gal chciałabym użyc jej na paznokcie i rzesy. skład ma interesujący i opinie na kwc dobre.
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 13:41   #387
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez fozzi Pokaż wiadomość
Siciliao widzę, że masz już ten dezodorant i jak u Ciebie? lepszy od Alterry?ja też kupiłam, akurat o zapachu granatu i pieknie pachnie, nie wiem jak z działaniem, bo wykańczam alterrę ( ta w kulce jest średnia) ale juz raz nim się posmarowałam i co prawda zapach znikł po paru godzinach, ale chronił cały dzień, czytałam kiedyś ałun potasowy działa ściagająco i antyseptycznie, jest naturalnym dezodorantem wiec teoretycznie powinien być lepszy niz wyciagi wodno- alkoholowe z roslin( jak np. w alterze), ja mam nadpotliwosć i cudów już dawno sie niespodziewam
ja kupowałam rybki zawsze na dozie i pamiętam jak kiedys były jeszcze po 8 z hakiem no teraz juz są po 10
Dezodorant kupiłam dzięki Tobie Jest na pewno lepszy od Alterry. Zapach wydawał mi się zbyt intensywny na początku, ale potem sie ulotnił. Alterrę teraz wykańczam tylko w weekendy.
Skusiłaś mnie też na pastę naturalną, muszę zamowić w doz.
Mydło Alterra mleczne tez mam i sobie chwalę, aloesowe mniej - mam wrażenie, że jest bardziej "suche".
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:01   #388
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczyny, tak cały wątek przeglądam i wychodzi mi, że z naturalnych szamponów używane głównie Babydream, Hipp i Alterra...
... nic więcej ciekawego nie ma, czy jest ale w cenach zaporowych?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:53   #389
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tak cały wątek przeglądam i wychodzi mi, że z naturalnych szamponów używane głównie Babydream, Hipp i Alterra...
... nic więcej ciekawego nie ma, czy jest ale w cenach zaporowych?

Te marki są po prostu najlatwiej dostępne w Rossmanie. Inne można spotkac w podobnych cenach ale praktycznie tylko w sklepach i na aukcjach internetowych. Zaporowe ceny też są, ale można znaleźć wiele w podobnych cenach, albo o dużych pojemnościach wlasnie przez internet. Dostepność i powszechność na rynku polskim naturalnych kosmetyków to niestety wciaż bolączka.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-12, 14:56   #390
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Te marki są po prostu najlatwiej dostępne w Rossmanie. Inne można spotkac w podobnych cenach ale praktycznie tylko w sklepach i na aukcjach internetowych. Zaporowe ceny też są, ale można znaleźć wiele w podobnych cenach, albo o dużych pojemnościach wlasnie przez internet. Dostepność i powszechność na rynku polskim naturalnych kosmetyków to niestety wciaż bolączka.
No i warto dodać, że wiele osób woli kupić w jakimś sklepie niż przez internet, bo przez internet dochodzą jeszcze koszta przesyłki i to nie małe.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:30.