Dziwny i nag³y wysyp pryszczy - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2015-08-24, 11:49   #1
tsukimi
Przyczajenie
 
Avatar tsukimi
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomo¶ci: 3
Question

Dziwny i nag³y wysyp pryszczy


Witam! Od pewnego czasu, mo¿e dwóch/trzech miesiêcy, zauwa¿y³am zmianê w mojej twarzy. Mianowicie pojawi³y siê na niej pryszcze w okolicach policzków i wokó³ brody (nie s± one na brodzie, tylko obok, mam nadziejê, ¿e grafika przedstawi lepiej to ni¿ ja). Pryszcze te s± pocz±tkowo zwyk³ymi krostami, ale potem siê powiêkszaj± i robi± siê takie ¿ó³te, z rop±. Nie jest to zaawansowane stadium, ale niepokoi mnie taki nag³y wysyp, bo dotychczas takie krostki pojawia³y siê bardzo rzadko, a strefa objêta tr±dzikiem, by³a typow± stref± T - czo³o, nos i broda. Dodatkowo my¶la³am, ¿e ju¿ mi przechodzi, a tu takie co¶. Jest to do¶æ mêcz±ce, zw³aszcza, ¿e nieraz te krosty... swêdz±. Smarowa³am je Neomycyn±, efekt jaki¶ tam by³, ale i tak wraca³y. Od czasu do czasu u¿ywam ¿elu do tr±dziku, ale za wiele to on nie pomaga. Naprawdê nie wiem co z tym problemem zrobiæ, bo raczej nic siê nie zmieni³o w mojej diecie czy pielêgnacji (dodam, ¿e w zasadzie rzadko czegokolwiek u¿ywa³am, bo by³o wszystko w porz±dku), a nie ma mowy o podra¿nieniach spowodowanych kosmetykami, bo siê nie malujê. Ci±gle siê zastanawiam czy nie i¶æ z tym do dermatologa (trochê ¿al mi wydaæ 100z³ za wizytê w b³oto, bo przez do¶wiadczenie do publicznego nie mam zamiaru i¶æ), a z drugiej strony wolê dopytaæ siê na forum, bo byæ mo¿e kto¶ mia³ podobny problem i da siê go jako¶ inaczej rozwi±zaæ.
Pragnê dodaæ, ¿e to raczej nie jest problem spowodowany dojrzewaniem, bo tr±dzik ju¿ mi siê uspokoi³ przed wyst±pieniem tego problemu. Promienie UV - szczerze mówi±c, to w±tpiê, bo staram siê unikaæ s³oñca oraz opalenizny.

Do³±czam zdjêcia:
Pola zaznaczone na zielono to obszar, na którym dawniej tylko wystêpowa³y krosty. Na czerwono - te nowe, gdzie zaczê³y siê pojawiaæ.
Tutaj zdjêcie krost z policzków z lamp± b³yskow±, z któr± nie wygl±daj± a¿ tak... ¼le. Jednak w dziennym ¶wietle i w lustrze wygl±daj± naprawdê okropnie.
tsukimi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-08-24, 15:57   #2
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Bia³ystok
Wiadomo¶ci: 3 812
Dot.: Dziwny i nag³y wysyp pryszczy

Hm, szczerze mówi±c nie rozumiem dlaczego wci±¿ zwlekasz z wizyt± u dermatologa? Je¿eli stan Twojej cery pogorszy³ siê nagle, powinna¶ szybko to skonsultowaæ. Byæ mo¿e to zmiany hormonalne, które trzeba leczyæ? (nie nie, same siê nie wylecz± ...) Mo¿e uczuli³a¶ siê na jaki¶ produkt spo¿ywczy (który zaczê³a¶ spo¿ywaæ mniej wiêcej w tamtym okresie?)? Kole¿anki z internetu raczej Ci tutaj nie pomog±.
Piszesz ¿e owe wypryski wygl±daj± w lustrze 'okropnie'. Nie zwlekaj, skonsultuj to z kim¶, kto dotknie Twojej skóry, zbada, wy¶le na badania i postawi diagnozê
Powodzenia!
withi_as jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-08-24, 19:46   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec ¶wiata
Wiadomo¶ci: 28 112
Dot.: Dziwny i nag³y wysyp pryszczy

poczytaj tego bloga, jak dla mnie skarbnica wiedzy http://kosmostolog.blogspot.com/
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-08-24 20:46:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:58.