Wegańskie wesele - czy ktoś organizował? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-14, 14:52   #61
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Moim zdaniem autorko ,to Wasze wesele i Wasz dzien ,powinnas tak zrobic byscie Wy czuli sie najlepiej.Wesele trwa jeden dzien i naprawde nikomu sie nic nie stanie jak w tym dniu nie wypije wodki pod sledzika tylko zje cukinie wedzona w oleju.Wazne zeby obiad czy kolacja byl sytym posilkiem,zalezy od czego zaczyna sie przyjecie.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 14:35   #62
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Autorko gratulacje za odważny pomysł
w internecie widziałam kilka przykładów menu z wegańskich wesel np http://polykajzsurri.blogspot.com/20...ie-wesele.html jak dla mnie wyglądało świetnie

sama brałam ślub ponad pół roku temu, jestem wegetarianką od prawie 7 lat i baaaardzo zależało mi na weselu wegetariańskim - niestety dla rodziny narzeczonego było to wręcz niewyobrażalne, babcia się obraziła i powiedziała, że jej rodziny nawet nie ma sensu spraszać, bo się poczują obrażeni brakiem ubitego świniaka na stole mimo wszystkich przeciwności, udało mi się wywalczyć menu w 90% wegetariańskie (niestety musiałam zgodzić się na rybę na danie główne... to był jedyny kompromis co do menu. Sama oczywiscie jej nie jadłam). Wbrew zapowiedziom babci i mamy narzeczonego, menu przypadło do gustu gościom, wszyscy byli najedzeni i oczarowani nowymi smakami

mam nadzieję, że uda Ci się zawalczyć o swoje racje i zrobisz wesele w zgodzie z własnym sumieniem
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 10:30   #63
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Jestem wegetarianką od 99 roku, ale nawet dla mnie wegańskie wesele to za wiele. Zróbcie chociażby wegetariańskie plus ryby, ale nie wegańskie. Człowiek nieprzyzwyczajony do takiej kuchni będzie czuł niedosyt.

Ja miałam mięsne potrawy na weselu, tylko ja dostawałam osobne dania (w rodzinie nie ma więcej wegetarian).
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 14:35   #64
Ola_00
Przyczajenie
 
Avatar Ola_00
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 29
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez joaaa83 Pokaż wiadomość
Jestem wegetarianką od 99 roku, ale nawet dla mnie wegańskie wesele to za wiele. Zróbcie chociażby wegetariańskie plus ryby, ale nie wegańskie. Człowiek nieprzyzwyczajony do takiej kuchni będzie czuł niedosyt.

Ja miałam mięsne potrawy na weselu, tylko ja dostawałam osobne dania (w rodzinie nie ma więcej wegetarian).
Nie rozumiem o jaki niedosyt chodzi? Wegańską kuchnią naprawdę da się najeść, nikt nie będzie tam podawał samej sałaty. Wystarczy wybrać się do jakiejś wegańskiej restauracji, albo choćby na stronę z przepisami (np jadłonomia) żeby zobaczyć jak sycące potrafią być dania z roślin
Ola_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 08:29   #65
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez Ola_00 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem o jaki niedosyt chodzi? Wegańską kuchnią naprawdę da się najeść, nikt nie będzie tam podawał samej sałaty. Wystarczy wybrać się do jakiejś wegańskiej restauracji, albo choćby na stronę z przepisami (np jadłonomia) żeby zobaczyć jak sycące potrafią być dania z roślin
Nie chodziło mi o to, że będą głodni, ale będą czuli niedosyt w sensie "czegoś mi tu brakuje". Wyprawa do restauracjio to jeden posiłek, a wesele trwa kilka godzin i moim zdaniem pojawią się u ludzi myśli "przydałby się jakiś kotlet, ryba, czy jakiś makaron".

Edytowane przez joaaa83
Czas edycji: 2015-02-17 o 08:37
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 08:48   #66
antena22
Zadomowienie
 
Avatar antena22
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 050
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Jesli mlodzi chca niech robia wesele weganskie.Musza sie jednak liczyc z tym ze czesc gosci moze byc niezadowolona,bo jak ktos jest miesozerca to musi zjesc mieso i koniec.Mi osobiscie nie przeszkadzaloby takie menu,ale np.moj narzeczony stanowczo powiedzial ze na takie wesele by nie poszedl,bo co niby mialby jesc?Mysle ze takie myslenie wynika przede wszystkim z niewiedzy.Juz samo mylenie wegetarian z weganami o tym swiadczy
Co do glutenu to przeprowadzono badania,ktore udowodnily ze odstawienie glutenu u osob ktore nie maja problemow z jego tolerancja nie sprawia ze nagle lepiej sie czuja.Po prostu decydujac sie na taka "diete"zaczynaja uwazniej wybierac produkty w sklepie,przygotowuja posilki w domu i to sprawia ze sa zdrowsi
__________________
20.06.2015
14.02.2017 Synuś
antena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 09:23   #67
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez antena22 Pokaż wiadomość
Jesli mlodzi chca niech robia wesele weganskie.Musza sie jednak liczyc z tym ze czesc gosci moze byc niezadowolona,bo jak ktos jest miesozerca to musi zjesc mieso i koniec.Mi osobiscie nie przeszkadzaloby takie menu,ale np.moj narzeczony stanowczo powiedzial ze na takie wesele by nie poszedl,bo co niby mialby jesc?Mysle ze takie myslenie wynika przede wszystkim z niewiedzy.Juz samo mylenie wegetarian z weganami o tym swiadczy
Co do glutenu to przeprowadzono badania,ktore udowodnily ze odstawienie glutenu u osob ktore nie maja problemow z jego tolerancja nie sprawia ze nagle lepiej sie czuja.Po prostu decydujac sie na taka "diete"zaczynaja uwazniej wybierac produkty w sklepie,przygotowuja posilki w domu i to sprawia ze sa zdrowsi
Jej znowu o tym glutenie To ja się wyłamię ztych pseudo-badań bo jestem osobą które o wiele lepiej się czuje i nie dlatego że wywaliła wszelkie węgle ale że zamieniła je na bezglutenowe
A na wesele wegańskie bym poszła ale faktycznie - głownie dotyczy to mężczyzn: część gości nie będzie zadowolona
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-17, 11:10   #68
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Ja bym poszła na takie wesele, mimo że jem i lubię mięso - gdyby danie mi nie podpasowały, to po prostu bym się przemęczyła dla Młodych. Jednak uważam, że takie menu dla wielu osób może okazać się nietrafione i wcale nie dlatego, że "kotlet musi być i tyle". Chodzi po prostu o typ kuchni - niezależnie jak fachowo i dobrze byłoby to przyrządzone. To tak jakby zrobić wesele z sushi czy kuchnią indyjską - no nie każdy lubi, nawet jak jest super zrobione. Klasyczne weselne menu ma po prostu to do siebie, że większości osób pasuje i dlatego jest często wybierane, bo nikt nie chce, żeby gościom nie smakowało i trzeba było jedzenie wyrzucać. Jasne, można iść w zaparte w swój gust i swoją ideologię, ale moim zdaniem wesele robi się też dla gości, nie tylko dla siebie i może warto pójść na jakiś kompromis.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 13:07   #69
antena22
Zadomowienie
 
Avatar antena22
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 050
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

[QUOTE=Mirianka;50279717]Jej znowu o tym glutenie To ja się wyłamię ztych pseudo-badań bo jestem osobą które o wiele lepiej się czuje i nie dlatego że wywaliła wszelkie węgle ale że zamieniła je na bezglutenowe
Linki do pseudobadań: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21224837 badanie przeprowadzone w 2011
http://www.gastrojournal.org/article...702-6/fulltext powtórzone badanie bo ich autorowi coś nie pasowało.
EOT z mojej strony na ten temat
__________________
20.06.2015
14.02.2017 Synuś
antena22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 13:20   #70
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez antena22 Pokaż wiadomość
Linki do pseudobadań: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21224837 badanie przeprowadzone w 2011
http://www.gastrojournal.org/article...702-6/fulltext powtórzone badanie bo ich autorowi coś nie pasowało.
EOT z mojej strony na ten temat
Właśnie to samo chciałam wstawić
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 13:57   #71
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;50283827]Właśnie to samo chciałam wstawić [/QUOTE]
To chyba nie wątek do tego to ja polecam te
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3944951/
albo pierdyliard innych do znalezienia na necie bez problemu. A teraz EOT
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-17, 14:36   #72
Ola_00
Przyczajenie
 
Avatar Ola_00
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 29
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez joaaa83 Pokaż wiadomość
Nie chodziło mi o to, że będą głodni, ale będą czuli niedosyt w sensie "czegoś mi tu brakuje". Wyprawa do restauracjio to jeden posiłek, a wesele trwa kilka godzin i moim zdaniem pojawią się u ludzi myśli "przydałby się jakiś kotlet, ryba, czy jakiś makaron".
Czy naprawdę tak bardzo przeszkadzało by wam gdyby zamiast normalnego kotleta był z ciecierzycy? Przecież ta sama forma, przyprawy można użyć te same... Ja nie wyobrażam sobie żebym miała urządzić mięsne wesele, miałabym z tego powodu naprawdę ogromne wyrzuty sumienia. Nie wiem jak jest z autorką pytania, ale pytam teraz o własny przypadek: gdybym miała dodać nie wegańskie menu i czuć się z tym źle, przez co nie bawilabym się dobrze na własnym weselu, czy nie lepiej żebym uzadzila je zgodnie z własnym sumieniem?
Ola_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 15:30   #73
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez Ola_00 Pokaż wiadomość
Czy naprawdę tak bardzo przeszkadzało by wam gdyby zamiast normalnego kotleta był z ciecierzycy? Przecież ta sama forma, przyprawy można użyć te same... Ja nie wyobrażam sobie żebym miała urządzić mięsne wesele, miałabym z tego powodu naprawdę ogromne wyrzuty sumienia. Nie wiem jak jest z autorką pytania, ale pytam teraz o własny przypadek: gdybym miała dodać nie wegańskie menu i czuć się z tym źle, przez co nie bawilabym się dobrze na własnym weselu, czy nie lepiej żebym uzadzila je zgodnie z własnym sumieniem?
Mi ,by nie przeszkadzalo i chetnie bym poszla na takie wesele.na moim weselu nie bedzie grzybow wcale,bo ja grzybow nie lubie pod zadna postacia
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 16:12   #74
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez Ola_00 Pokaż wiadomość
Nie rozumiem o jaki niedosyt chodzi? Wegańską kuchnią naprawdę da się najeść, nikt nie będzie tam podawał samej sałaty. Wystarczy wybrać się do jakiejś wegańskiej restauracji, albo choćby na stronę z przepisami (np jadłonomia) żeby zobaczyć jak sycące potrafią być dania z roślin
Nie jestem wegetarianką ani weganką, miłośniczką sałat też nie. Potwierdzam, że dobrze przyrządzonymi posiłkami wegańskimi naprawdę da się najeść, ba - przejeść też można. Dania muszą być zbilansowane i odpowiednio przyprawione.
Dla mnie argument o braku zagrychy do wódki lub głodzie zwyczajnie odpada.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 19:05   #75
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Jestem uczulona na orzechy, owoce. Do tego bardzo źle trawię rośliny strączkowe. Główne podstawy diety wegańskiej są dla mnie szkodliwe, więc zapewne większości dań nie mogłabym jeść, nie mogłabym zjeść słodyczy bo są głównie z orzechami, ani sycących dań strączkowych bo miałabym wzdęcia i biegunkę.
Nie chciałbym iść na takie wesele bo zapewne byłabym głodna cały czas nie mogąc zjeść większości potraw.
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-17, 21:47   #76
joaaa83
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 810
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez Ola_00 Pokaż wiadomość
Czy naprawdę tak bardzo przeszkadzało by wam gdyby zamiast normalnego kotleta był z ciecierzycy? Przecież ta sama forma, przyprawy można użyć te same... Ja nie wyobrażam sobie żebym miała urządzić mięsne wesele, miałabym z tego powodu naprawdę ogromne wyrzuty sumienia. Nie wiem jak jest z autorką pytania, ale pytam teraz o własny przypadek: gdybym miała dodać nie wegańskie menu i czuć się z tym źle, przez co nie bawilabym się dobrze na własnym weselu, czy nie lepiej żebym uzadzila je zgodnie z własnym sumieniem?
Nie wiem, czemu podpięłaś się pode mnie skoro jestem długoletnią wegetarianką.
Dlatego wiem, jak ludzie podchodzą do jedzenia. Z resztą ja tak samo podchodzę - nie jest mi obojętne , co jem. To że jestem głodna nie oznacza, że zjem wszystko.

Poza tym kotlet z mięsa i ciecierzycy ma zupełnie inny smak!! Wiem, bo mięsnego bym do ust nie wzięła, a z ciecierzycy lubię.

Ja uważam, że aby Para Młoda dobrze bawiła się na weselu, przede wszystkim goście muszą być zadowoleni.
joaaa83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 11:57   #77
GabrielaPyj
Raczkowanie
 
Avatar GabrielaPyj
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 48
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

a czy wiesz jak goście zareagują na wegańskie menu?
__________________
Gabriela Py
GabrielaPyj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 20:56   #78
Anne_Adjani
Przyczajenie
 
Avatar Anne_Adjani
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 17
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Dziewczyny, dziękuję Wam za te liczne komentarze. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że wywoła to takie burzliwe dyskusje. Nasunęło mi to pewien pomysł, by sprawdzić, czy tyle emocji ta kwestia rodzi w osobach, które prawdopodobnie będą uczestniczyły w ceremonii. Zapytałam dwoje moich przyjaciół i byłam naprawdę zaskoczona ich reakcją.

Koleżanka była zaskoczona, jednak powiedziała, że to nawet spoko pomysł i nie musi na każdej imprezie pochłaniać mięsa. Stwierdziła, że jeśli sprawi nam to przyjemność to z chęcią weźmie w tym udział - i wydawała się naprawdę w tym szczera i prawdziwa.

Zwątpiłam jednak po rozmowie z moim przyjacielem. Był wręcz ekstremalnie oburzony faktem, że ktoś chce mu narzucać niejedzenie mięsa. Dyskutowałam z nim 4 godziny i było naprawdę gorąco. Nie spodziewałam się, że ktoś może odebrać to niemalże jak atak na jego konstytucyjne przywileje. Choć nie uważam, by w swoich argumentach miał choć trochę racji to i tak dało mi to sporo do myślenia. Szczerze mówiąc, to najchętniej w ogóle bym go nie organizowała - nie musiałabym już rozważać tej kwestii i czuć się tak wewnętrznie rozbita pomiędzy zadowoleniem bliskich mi osób, a swoimi przekonaniami, które są dla mnie niezmiernie ważne.

Jeszcze raz dziękuję Wam za wszelkie cenne uwagi.
Anne
Anne_Adjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 21:16   #79
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Zapytaj kolegę, dlaczego jest na "nie". Argumenty z byciem najedzonym da się przetłumaczyć, natomiast jest grupa osób, która źle odbiera każdą różnicę zdań. Może być tak, że zaserwujesz kurczaka dla niego, a on będzie niezadowolony, bo woli wołowinę. Nie da się zadowolić wszystkich, nawet jeśli zrezygnujesz z własnych przekonań.


Sent from my 7 Mozart T8698 using Tapatalk
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-23, 21:18   #80
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Cytat:
Napisane przez Anne_Adjani Pokaż wiadomość
Zwątpiłam jednak po rozmowie z moim przyjacielem. Był wręcz ekstremalnie oburzony faktem, że ktoś chce mu narzucać niejedzenie mięsa.
Dla mnie to trochę dziwne podejście. Ty nie chcesz mu narzucać niejedzenia mięsa, ale po prostu nie zamierzasz mieć na własnym weselu mięsa. To są dwie zupełnie różne sprawy.

Cytat:
Szczerze mówiąc, to najchętniej w ogóle bym go nie organizowała - nie musiałabym już rozważać tej kwestii i czuć się tak wewnętrznie rozbita pomiędzy zadowoleniem bliskich mi osób, a swoimi przekonaniami, które są dla mnie niezmiernie ważne.
Współczuję. Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć dobre wyjście z sytuacji
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-23, 21:21   #81
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Zgadzam się z Chatul. Idąc tym tropem każdy wybor menu jest narzucaniem...
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-24, 19:17   #82
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

jestem wege i moi goście np. na urodzinach wiedzą, że nie zjedzą u mnie mięsa czy galaretki z żelatyny. To po prostu wynika z przekonań. Dla kogoś, kto jedzenie mięsa uważa za nieetyczne, podawanie mięsa i płacenie za nie, to przyczynianie się do zabicia. I nie opowiadajcie, że bez mięsa nie ma imprezy i nie można się najeść. Znam takiego, co tak twierdził, dopóki nie zjadł wegańskiego, porządnego obiadu .
W ogóle jakie oburzenie, bo mięsa nie będzie, lol. To jakbyście robili bezalkoholowe wesele, to już by pewnie było oburzenie, że narzucacie mu brak alkoholu przez jeden dzień .
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 14:31   #83
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Ja uważam że młodzi robią wesele dla siebie biorąc pod uwagę tylko zdanie gości. U mnie wzbudza kontrowersje nawet ze zamiast 5 dań będą 4 ale to kwestia rodziny. Nikogo nie zadowolisz W 100% I Każdy będzie miał swoje "ale". W rodzinie tż jedzenie na weselu to prawie rzecz święta, i jak dowiedzieli się ze nie będzie tradycyjnych klusek śląskich to poprostu wzroku sióstr długo nie zapomnę . Ale ciągle twierdzę że to moje wesele i ja zapraszam gości na moje przyjęcie wg moich zasad. Było by ładnie z twojej strony poinformować ze będą dania weganskie jeśli ktoś zrezygnuje z takiego powodu to znaczy ze nie był godny tego zaproszenia. Moim zdaniem jest to ciekawe i nowe doświadczenie. Na siostry weselu była wegetarianka wiem ze pole do popisu jest większe ale danie główne było zrobione dla niej inne. I na tym był koniec . Nie było przystawek robionych specjalnie dla niej.. i jakoś nie była niezadowolona każdy ma swoje idee. . Wiec trzymaj się swoich zasad .
loudres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 16:37   #84
Anne_Adjani
Przyczajenie
 
Avatar Anne_Adjani
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 17
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Wydaje mi się, że macie bardzo dużo racji w tym, że niektórym ludziom nie jesteśmy w stanie dogodzić, bez względu na podjęte działania. Dla mnie niesamowite było to, że ktoś może reagować tak intensywnie na wiadomość, która w mojej opinii nie była niczym, co takie wzburzenie mogłoby wywołać.
Anne_Adjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 01:42   #85
nelsi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 31
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Jak dla mnie w życiu państwo młodzi nie powinni decydować się na swoim ślubie i weselu na coś, co będzie dla nich jedynie dyskomfortem, złymi wspomnieniami, a nawet, jak wspomniała Autorka, wyrzutami sumienia. Jasne, że gości nie można mieć w nosie, ale czy naprawdę niejedzenie mięsa przez kilka godzin jest aż tak szalonym wyrzeczeniem? Niektóre wypowiedzi brzmią tak, jakby kotlet na talerzu był ważniejszy od uczuć pary młodej. Wolę zjeść choćby trawę niż mieć świadomość, że PM będzie przykro, że sprzeniewierzyła się temu, w co wierzy, bo inaczej ktoś mógłby się obrazić.
Swoją drogą zauważyłam na forum, że różne nietradycyjne pomysły są na forum chwalone, bo przecież 'to dzień pary młodej', ale gdy chodzi o obecność alkoholu i mięsa, to jest to już nie do przeskoczenia
nelsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 02:23   #86
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Byłam ostatnio na duzej imprezie. Podano dania vegańskie, wegetariańskie i mięsne w formie szwedzkiego stołu. Najpierw zniknęly wegetariańskie, potem wegańskie, miesne zostały cos tam zeszło, ale mniej niż połowa.
Komentarze innych-dobrze, że było mięso to się można było najeść

Odpowiadajac na pytanie Autorki-porozmawiajcie z rodzicami-jak oni to widzą...znają rodzinę najlepiej. A jak już decydujecie umówcie się na degustacyjne menu i idźcie z mięsożercą. Nie jedząc mięsa zmienia się smak i cos co dla Was jest przepyszne, dla innych jest niedoprawione lub mało wyraziste.

---------- Dopisano o 02:23 ---------- Poprzedni post napisano o 02:18 ----------

Miesiąc temu Organizatorzy przysłali mi wraz z zaproszeniem na branzowa imprezę zapytanie o menu obiadowe wybrałam vege. Mięsożercy dostali ziemniaki, 3 rodzaje surówek i schab. Ja dokładnie taki sam pakiet, tylko bez schabu.
Dla mnie najważniejsze, że tam byłam
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 01:25   #87
RudaZaglebiowska
Przyczajenie
 
Avatar RudaZaglebiowska
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Anne_Adjani - jestem bardzo ciekawa jaką decyzję ostatecznie podjęłaś?

Chyba nigdy nie zrozumiem tego oburzenia jakie wywołuje temat wegetariańskich wesel/imprez. Czy ktoś komuś zabrania jeść mięso przez tydzień, rok? Nie ma tego mięsa przez zaledwie kilka, maksymalnie kilkanaście godzin. Argumenty z tym, że nie da się "najeść", zrobić "podkładu pod wódeczkę" są dla mnie śmieszne i uważam, że wynikają z niewiedzy i zamknięcia się na coś nowego/innego. Mimo że sama nie piję alkholu jestem w stanie zrozumieć, że ludzie tak przeżywają wizję wesela bezalkoholowego, bo wielu za bardzo nie umie się bawić na trzeźwo. Ale brak mięsa i takie teksty, że by się nie przyszło... Żałosne, że myśląć o weselu bliskiej osoby (bo taka pewnie nas zaprasza) ktoś kalkuluje, czy będzie schabowy, czy nie.

Bardzo szanuję, że są osoby, które chcą zrealizować swoją wizję ślubu, czy to dotyczącą jedzenia, czy formy imprezy, nawet jeśli nie będzie się ona pokrywała z moją (uwielbiam tańczyć do białego rana, a niedawno byłam na przyjęciu ślubnym w formi obiadu - nie potańczyłam, ale widok państwa młodych, którzy byli najszczęśliwszy na świecie - to jest to ).

Ja i mój narzeczony jesteśmy wegetarianami i zaczęliśmy planować ślub i wesele. Na ten moment jesteśmy zdecydowani na opcje 2 dania mięsne, reszta wegetariańska + oczywiście wegetariańskie menu dla nas i jeszcze kilku gości. Jednak ja cały czas rozważam, czy ta opcja mnie zadowala. Być będzie to wesele w pełni wegetariańskie, jest jeszcze czas na podjęcie osatecznej decyzji.
Dlaczego w ogóle biorę pod uwagę, że pojawi się mięso? Ponieważ wiem, że goście tego oczekują, a na ten moment uważam, że jestem w stanie iść na taki "kompromis" i nie czuć się z tym bardzo źle. Jeśli za pół roku uznam, że jednak ma być to w 100% wegetariańska impreza, to na pewno nie będę pytała o zdanie moich przyszłych gości i informowała ich o tym fakcie (chyba, że ktoś będzie się pytał - nie mam zamiaru niczego zatajać). Nie będzie to wyniało z braku szacunku, tylko jak do tej pory nie spotkałam sie z tym, żeby ktoś przy zaproszaniu przedstawiał menu Jedyne co mnie martwi, czy miejsce, które już zarezerwowaliśmy podoła...
RudaZaglebiowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 23:20   #88
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Ja robię wesele na którym będzie mięso i akceptuję też potrawy których nie lubię, bo wiem że większość gosci to je. Jednak u Ciebie sytuacja jest inna nie chodzi o to że ty tylko nie lubisz, ale z Twoich przekonań, ideologii. Nie wiem jakbym postąpiła na Twoim miejscu, jednak na pewno zadbalabym o to żeby samej na weselu glodnej nie być. Znajoma chciała robić wegańskie wesele, byłoby na pewno drożej, ale zrezygnowała pod naciskiem teściów. Przyszli goście jak i ludzie do okoła byli baaardzo oburzeni, zwłaszcza faceci. Dla mnie byłoby to ciekawe bo nie miałam nigdy doświadczenia z taką kuchnią.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-04, 13:43   #89
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

Autorko, i jak zrobiliście i jak wyszło? Bo widzę, że wątek sprzed roku
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 21:42   #90
Heliotropka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: Wegańskie wesele - czy ktoś organizował?

CIekawa jestem jak poszlo i fajnie byloby porozmawiac z kims kto weganskie wesele zroil, lub probowal zrobic.

Ja i moj narzeczony robimy nasze calkowicie weganskie i absolutnie nie ma opcji 'kompromisu' gdyz jestesmy etycznymi/ideologicznymi weganami i wydawanie tysiace zlotych na mordowanie zwierzad dla gosci nie jest dla nas w ogole opcja.

Nie pojmuje oburzenia ludzi bo jak to jest zektos nie jest w stanie jednego czy dwoch dni wytrzymac bez w*ierdalania kielbachy?
Zade zmuszanie to nie jest bo po pierwsze nikt nie musi jesc jak ma jakiegos focha a po drugie ludzi sila sie na wesele tez nie wlecze.
A do tego wesele jest po to zeby uczcic nasz dzien a nie po to zeby sie nazrec. Pozatym mozna spokojnie sie nazrec i jedzeniem weganskim.

Osobiscie tak jak jest to obuzajace i frustrujace ze sa osoby ktore by nie przyszly to szczerze wole zeby nie przyszly jesli jedzenie jest jedyna rzecza ktora im do glowy przychodzi myslac o naszym weselu.

Dodam ze za granicami na weselach czasami nie ma jedzenia albo jest tylko jeden obiad i czesto goscie placa za alkohol w barze! Takze w polsce sie ludziom w dupach poprzewracalo.
Goscie sa zaproszeni dla uczczenia malzensta pary Mlodej a nie na wyzerke.
Zreszta tez argumenty ze sie o gosciach nie mysli? Jak sie nie mysli jesli ktos wydaje tysiace zlotych na jedzenie!, czy weganskie czy nie to wydaje! wydaje wlasnie dla gosci, dla nich upewnia sie ze menu bedzie pyszne, ze jedzenia bedzie duzo, ze alkohol pod dostatkiem, ze ciasto itd. Wiec caly argument ze sie nie mysli o gosciach w ogole nie wiem skad sie urodzil.
Heliotropka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-04 16:31:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:29.