kolega rozwala mi związek pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-12, 12:41   #1
aggga92
Raczkowanie
 
Avatar aggga92
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Opoczno/okolica
Wiadomości: 165

kolega rozwala mi związek pomocy!


byłam bardzo szczęśliwa z moim obecnym partnerem ale pojawił sie on ten trzeci nasz wspólny kolega który wie dużo o mnie i moim TŻ i postanowił to wykorzystać i nas skłócić. Sytuacja wygląda tak że ten kolega rozpowiada wszystkim naszym znajomym że jak nie ma mojego TŻta (wyjeżdża na cały tydzień do pracy) to on do mnie przyjeżdża i"bzyka" mnie na każdą stronę a wcale tak nie jest, mój TŻ ufa mi i mi wierzy ale nie mogę patrzeć jak go to męczy jak mu to koledzy opowiadają. Nie wiem co mam zrobić z tym kolegą bo to jest bardzo irytujace. Dodam jeszcze ze ten kolega się we mnie kocha. Dziewczyny pomóżcie co mam z nim zrobić????
__________________
6.03.2011
25.08.2015
6.05.2017
aggga92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 12:54   #2
Akashka
Zadomowienie
 
Avatar Akashka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Stad...
Wiadomości: 1 380
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

Nie wiem czemu w dalszym ciagu nazywasz go kolega... Nie mozecie Ty i Twoj Tz powiedziec mu zeby sie odwalil i przestac sie kumplowac? Jezeli Ty nie chcesz tego robic to niech chociaz Twoj Tz zalatwi te sprawe.
__________________



Akashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 13:01   #3
aggga92
Raczkowanie
 
Avatar aggga92
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Opoczno/okolica
Wiadomości: 165
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

takie gadanie nic nie daje już nie raz było próbowane ostatnio doszło nawet do bójki. Tak się zastanawiam czy nie iść z tym na policje
__________________
6.03.2011
25.08.2015
6.05.2017
aggga92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 13:08   #4
blysk_w_oku
Rozeznanie
 
Avatar blysk_w_oku
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 596
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

Cytat:
Napisane przez aggga92 Pokaż wiadomość
takie gadanie nic nie daje już nie raz było próbowane ostatnio doszło nawet do bójki. Tak się zastanawiam czy nie iść z tym na policje
Jeżeli tak jak piszesz "tradycyjne" metody nie pomagają to pewnie znajdą się na to paragrafy. Poszukaj info na forach prawniczych pod co to można podpiąć, albo poradź sie prawnika/radcy.
Zdaję sobie sprawę, że oczerniana wśród znajomych nie czujesz się komfortowo. Jest to w pewien sposób ograniczanie Twojej wolności osobistej, niszczenie dobrego imienia. Nie bój się zareagować. Może go dostatecznie wystraszysz i obędzie się bez sądu.
__________________
...podpis w budowie...
blysk_w_oku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 13:14   #5
aggga92
Raczkowanie
 
Avatar aggga92
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Opoczno/okolica
Wiadomości: 165
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

mam nadzieje ze to podziała bo juz sił mi brakuje na tego "kolegę"
__________________
6.03.2011
25.08.2015
6.05.2017
aggga92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 13:28   #6
Akashka
Zadomowienie
 
Avatar Akashka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Stad...
Wiadomości: 1 380
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

źródło: Kodeks Karny, ustawa z dnia 6.06.1997r. ogłoszona w Dz.U. z 1997r. nr88, poz. 553 z późniejszymi zmianami.


To chyba moze pomoc. Tylko juz go nie bijcie bo wyjdzie ze to on jest ofiara a wy oprawcami Ja proponuje zebys przyswoila sobie te paragrafy i mu je powiedziala. Powiedz tez ze jezeli jego zachowanie sie nie zmieni pojdziesz na policje. Moze to wystarczy zeby sie wystraszyl. Jesli nie to na prawde idz na policje.
__________________



Akashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 13:29   #7
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

Cytat:
Napisane przez blysk_w_oku Pokaż wiadomość
Jeżeli tak jak piszesz "tradycyjne" metody nie pomagają to pewnie znajdą się na to paragrafy. Poszukaj info na forach prawniczych pod co to można podpiąć, albo poradź sie prawnika/radcy.
Zdaję sobie sprawę, że oczerniana wśród znajomych nie czujesz się komfortowo. Jest to w pewien sposób ograniczanie Twojej wolności osobistej, niszczenie dobrego imienia. Nie bój się zareagować. Może go dostatecznie wystraszysz i obędzie się bez sądu.
na moje oko to jest wypisz, wymaluj pomówienie, za co grozi grzywna (o ile mnie pamięć nie myli)
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 13:32   #8
aggga92
Raczkowanie
 
Avatar aggga92
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Opoczno/okolica
Wiadomości: 165
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

dziękuje Wam dziewczyny tak zrobię najpierw mu nagadam a jak nie pomoże to idę na policje
__________________
6.03.2011
25.08.2015
6.05.2017
aggga92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 13:57   #9
Sarasfati
Rozeznanie
 
Avatar Sarasfati
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 752
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

Cytat:
Napisane przez aggga92 Pokaż wiadomość
dziękuje Wam dziewczyny tak zrobię najpierw mu nagadam a jak nie pomoże to idę na policje
absolutnie bym z nim nie dyskutowała!!!Tyle tylko, że ostrzegłabym, że jeśli jeszcze kiedykolwiek usłysze cokolwiek to będę wiedziała co z tym zrobić, a on znieważaniem sam na siebie bat kręci!

Sama byłam kiedyś w podobnej sytuacji i wiem, że to okropne!
Ja dla lepszego efektu rzuciłabym mu paragrafem żeby wiedział, że myslałam o tym i zapoznawałam się z przepisami!
__________________
Bywa, że marzenia o rycerzu na białym koniu przekreśla romans ze stajennym
Sarasfati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 14:31   #10
aggga92
Raczkowanie
 
Avatar aggga92
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Opoczno/okolica
Wiadomości: 165
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

myślę ze spotkam się z nim sama pokarze mu to co znalazła koleżanka Akashka i trochę nastraszę a jak nie pomoże to idę na posterunek
__________________
6.03.2011
25.08.2015
6.05.2017
aggga92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 16:41   #11
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

ja bym nie tracila czasu na barana i odrazu poszla na policje.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 17:05   #12
aggga92
Raczkowanie
 
Avatar aggga92
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Opoczno/okolica
Wiadomości: 165
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

Wracam właśnie od policji powiedziałam co i jak oni powiedzieli ze "zaproszą go do siebie na rozmowę i trochę nim potrząsną"Mam nadzieje że to podziała
__________________
6.03.2011
25.08.2015
6.05.2017
aggga92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 17:24   #13
Yattamanka
Zakorzenienie
 
Avatar Yattamanka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 532
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

Cytat:
Napisane przez blysk_w_oku Pokaż wiadomość
Jeżeli tak jak piszesz "tradycyjne" metody nie pomagają to pewnie znajdą się na to paragrafy. Poszukaj info na forach prawniczych pod co to można podpiąć, albo poradź sie prawnika/radcy.
Zdaję sobie sprawę, że oczerniana wśród znajomych nie czujesz się komfortowo. Jest to w pewien sposób ograniczanie Twojej wolności osobistej, niszczenie dobrego imienia. Nie bój się zareagować. Może go dostatecznie wystraszysz i obędzie się bez sądu.
I dobrze. Teraz powinien się opamiętać

Swoją drogą.. skąd się tacy ludzie biorą :/
Yattamanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 19:23   #14
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

Cytat:
Napisane przez aggga92 Pokaż wiadomość
Wracam właśnie od policji powiedziałam co i jak oni powiedzieli ze "zaproszą go do siebie na rozmowę i trochę nim potrząsną"Mam nadzieje że to podziała
Może wezwanie na policję pomoże rozwiązać sytuację.
Moja koleżanka miała podobną sytuację, kiedy nasz wspólny znajomy zaczął rozgadywać w towarzystwie, że pomiędzy nimi do czegoś doszło. Dał nawet nr jej tel. innemu swojemu kumplowi, który chciał się z nią umówić w celach bardzo towarzyskich.
Koleżanka zadzwoniła do kolesia i krótko powiedziała, że jeśli jeszcze raz usłyszy od kogoś opowieści o ich rzekomej zażyłej znajomości, to bierze prawnika i składa wniosek w sądzie o naruszenie dóbr osobistych.
Narazie się uspokoiło, ale koleś jest jakiś niedowartościowany i po pijaku nie wiadomo, czy komuś dalej nie opowiada niestworzonych historii.
Z takimi ludźmi trzeba krótko - odciąć się od znajomości, a w razie potrzeby iść na policję, czy do sądu. Jeśli rozmowa nie pomaga, to może cios paragrafem po głowie przywróci mu myślenie
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 21:11   #15
aggga92
Raczkowanie
 
Avatar aggga92
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Opoczno/okolica
Wiadomości: 165
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

dzwonił do mnie koło 19 że co ja wyprawiam że policje na niego nasyłam ale słychać było się przestraszył i bardzo dobrze pewnie mu tam troche nagadali przez telefon
__________________
6.03.2011
25.08.2015
6.05.2017
aggga92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 22:06   #16
ana92pl
Rozeznanie
 
Avatar ana92pl
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 498
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

wow,
mój TŻ ma właśnie znajomego który mnie zna, w prawdzie 2 razy mnie widział na oczy, TZ mu podal moj numer gg a ten pisał na gg i maila teksty typu ze mnie kocha i mam z nim być,mam mu napisac jak to jest sie calowac , ze chcialby sprobowac , najlepiej ze mną.. itd- dreczyciel normalnie !
moj Marek miał urodziny i go zaprosił (prosiłam go zeby nie zapraszal go, bo wtedy ja wyjde,ale Marek powiedzial ze mam byc na tych urodzinach, ze jestem dla niego wazna, ale chce tez zaprosic tego znajomego) normalnie czulam w kosciach ze cos sie wydarzy
i sie stalo, ten gnojek po 2 piwach zaczął wymyslac jakies bzdury (przy naszych znajomych i przy siostrze mojego Marka!!!!) ze ja go zdradzam z NIM (!!!) mówił że go podrywałam i inne tym podobne rzeczy,wstydu mi narobił, opinię mi stargał,
sytuacja skonczyla sie tak ze wybieglam z restauracji bo nie moglam tego sluchac, on sie dobrze bawil na NASZ koszt, bo to ja i mój TŻ organizowalismy impreze, zrobilo mi sie przykro, ale na szczescie Marek to zignorował, naprawde mi wtedy pokazał że jest za mną i mi wierzy, i stwierdzil ze po `przyjacielu` ktorego zna 17lat nie spodziewalby sie czegos takiego,takich kłamstw i oszczerstw
w sumie szkoda ze wczesniej nie przeczytalam tego wątku bo miałabym dowody (maile i archiwum z GG co ten idiota do mnie wypisywał) to bym zaniosła na policję i moze by go tez postraszyli)
i jak u ciebie sytuacja juz myślisz rozwiązana ?
myslisz ze mu przejdzie ? mam nadzieje ze tak !!
ale jak to jakiś natręt tak jak ten moj nieszczesny znajomy to masakra
__________________
AnA+MarcO
ProfessionalNailStylist
I HandMade !
od zawsze piszę pogrubioną czcionką!
ana92pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 16:51   #17
aggga92
Raczkowanie
 
Avatar aggga92
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Opoczno/okolica
Wiadomości: 165
Dot.: kolega rozwala mi związek pomocy!

Cytat:
Napisane przez ana92pl Pokaż wiadomość
wow,
mój TŻ ma właśnie znajomego który mnie zna, w prawdzie 2 razy mnie widział na oczy, TZ mu podal moj numer gg a ten pisał na gg i maila teksty typu ze mnie kocha i mam z nim być,mam mu napisac jak to jest sie calowac , ze chcialby sprobowac , najlepiej ze mną.. itd- dreczyciel normalnie !
moj Marek miał urodziny i go zaprosił (prosiłam go zeby nie zapraszal go, bo wtedy ja wyjde,ale Marek powiedzial ze mam byc na tych urodzinach, ze jestem dla niego wazna, ale chce tez zaprosic tego znajomego) normalnie czulam w kosciach ze cos sie wydarzy
i sie stalo, ten gnojek po 2 piwach zaczął wymyslac jakies bzdury (przy naszych znajomych i przy siostrze mojego Marka!!!!) ze ja go zdradzam z NIM (!!!) mówił że go podrywałam i inne tym podobne rzeczy,wstydu mi narobił, opinię mi stargał,
sytuacja skonczyla sie tak ze wybieglam z restauracji bo nie moglam tego sluchac, on sie dobrze bawil na NASZ koszt, bo to ja i mój TŻ organizowalismy impreze, zrobilo mi sie przykro, ale na szczescie Marek to zignorował, naprawde mi wtedy pokazał że jest za mną i mi wierzy, i stwierdzil ze po `przyjacielu` ktorego zna 17lat nie spodziewalby sie czegos takiego,takich kłamstw i oszczerstw
w sumie szkoda ze wczesniej nie przeczytalam tego wątku bo miałabym dowody (maile i archiwum z GG co ten idiota do mnie wypisywał) to bym zaniosła na policję i moze by go tez postraszyli)
i jak u ciebie sytuacja juz myślisz rozwiązana ?
myslisz ze mu przejdzie ? mam nadzieje ze tak !!
ale jak to jakiś natręt tak jak ten moj nieszczesny znajomy to masakra
u mnie jak na razie cisza. ten zacny kolega się nie odzywa ani do mnie ani do mojego TŻ. dowiedziałam się od znajomego że się trochę przestraszył. może da nam spokój. zobaczymy
__________________
6.03.2011
25.08.2015
6.05.2017
aggga92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.