rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-25, 17:39   #1
M0niczk4
Rozeznanie
 
Avatar M0niczk4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 852

rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?


Pracowałam w Anglii 4 miesiące (maj-wrzesień 2008), dodatkowo w tym samym roku podatkowym zarobiłam w Polsce na umowę zlecenie niecałe 200zł. Teraz jestem w Polsce.
Nie dostałam jeszcze od angielskiego pracodawcy PITa45, ale mam nadzieję go mieć jak najszybciej.
Jak w tej sytuacji powinnam się rozliczyć? Będę starać się o zwrot podatku z Anglii - czy muszę też rozliczać się w Polsce do końca kwietnia?

Druga sprawa - jak samemu starać się o zwrot podatku w Revenue? Biura pobierają m.in. 70F.

Bardzo proszę o odpowiedzi.
Monika

Edytowane przez M0niczk4
Czas edycji: 2009-03-25 o 18:44
M0niczk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 00:49   #2
sandraino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

Cytat:
Napisane przez M0niczk4 Pokaż wiadomość
Pracowałam w Anglii 4 miesiące (maj-wrzesień 2008), dodatkowo w tym samym roku podatkowym zarobiłam w Polsce na umowę zlecenie niecałe 200zł. Teraz jestem w Polsce.
Nie dostałam jeszcze od angielskiego pracodawcy PITa45, ale mam nadzieję go mieć jak najszybciej.
Jak w tej sytuacji powinnam się rozliczyć? Będę starać się o zwrot podatku z Anglii - czy muszę też rozliczać się w Polsce do końca kwietnia?

Druga sprawa - jak samemu starać się o zwrot podatku w Revenue? Biura pobierają m.in. 70F.

Bardzo proszę o odpowiedzi.
Monika
Witaj!
Jeśli uzyskałaś dodatkowo jakieś dochody w Polsce to musisz się rozliczyć z dochodów w Polsce i w Anglii. W przypadku dochodu z Anglii stosuje się metodę wyłączenia z progresją
sandraino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 11:25   #3
M0niczk4
Rozeznanie
 
Avatar M0niczk4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 852
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

Cytat:
Napisane przez sandraino Pokaż wiadomość
Witaj!
Jeśli uzyskałaś dodatkowo jakieś dochody w Polsce to musisz się rozliczyć z dochodów w Polsce i w Anglii. W przypadku dochodu z Anglii stosuje się metodę wyłączenia z progresją
Co oznacza ta metoda?
Co muszę zrobić, aby starać się o zwrot podatku w Anglii?
M0niczk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 15:27   #4
M0niczk4
Rozeznanie
 
Avatar M0niczk4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 852
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

Wie ktoś? Proszę o odpowiedź.
M0niczk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 15:04   #5
M0niczk4
Rozeznanie
 
Avatar M0niczk4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 852
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

Napewno wiecie, pomóżcie...
M0niczk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 15:48   #6
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

Cytat:
Napisane przez M0niczk4 Pokaż wiadomość
Pracowałam w Anglii 4 miesiące (maj-wrzesień 2008), dodatkowo w tym samym roku podatkowym zarobiłam w Polsce na umowę zlecenie niecałe 200zł. Teraz jestem w Polsce.
Nie dostałam jeszcze od angielskiego pracodawcy PITa45, ale mam nadzieję go mieć jak najszybciej.
Jak w tej sytuacji powinnam się rozliczyć? Będę starać się o zwrot podatku z Anglii - czy muszę też rozliczać się w Polsce do końca kwietnia?

Druga sprawa - jak samemu starać się o zwrot podatku w Revenue? Biura pobierają m.in. 70F.

Bardzo proszę o odpowiedzi.
Monika
Cytat:
Napisane przez M0niczk4 Pokaż wiadomość
Co oznacza ta metoda?
Co muszę zrobić, aby starać się o zwrot podatku w Anglii?
Cytat:
Napisane przez M0niczk4 Pokaż wiadomość
Wie ktoś? Proszę o odpowiedź.
Cytat:
Napisane przez M0niczk4 Pokaż wiadomość
Napewno wiecie, pomóżcie...
Zapytaj w biurze rachunkowym.

Tak będzie:
- najprościej
- najszybciej
- najpewniej
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 16:41   #7
M0niczk4
Rozeznanie
 
Avatar M0niczk4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 852
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Zapytaj w biurze rachunkowym.

Tak będzie:
- najprościej
- najszybciej
- najpewniej
To prawda, tylko jeden mały szczegół - pieniądze, nikt w takiej instytucji nie robi niczego za darmo, są oni po to, aby na tym zarabiać
A piszę tu, bo napewno wiele w Wizażanek rozliczało się i starało o zwrot podatku - jesteśmy tu po to, aby sobie pomagać.
M0niczk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-30, 13:11   #8
agaal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 59
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

A propos ja mam podobny problem tylko jak ja mam wyegzekfowac P45 od pracodawcy nie chce mi się tam wydzwaniać bo mnie zlewaja albo nie odbierają nie wiem gdzie by to zgłosić? pita angielskiego można sobie sciągnąć z neta i wypełaniasz kilka prostych rubryk imie nazwisko adres nazwe pracodawcy żadnych kwot się nie wpisuje dołączasz tylko to P 45 w orginale Tylko oni płacą czekiem i właśnie jak potem go zealizować jeśli zamknęłam konto a firmy realizujące czeki też zdzierają a przekazem pewnie odbiór osobisty na poczcie Nie wiem jak to mam rozwiązać jeśli mieszkam już w Polsce nawet nie wiem czy zwrot mi się należy bo pracowałam w Londynie 3 lata za piewszy oddali mi zwrot ale za drugi mi się nie należało no a w 3 roku pracowałam tylko 5 miesięcy więc moze mi coś przysługuje miał ktoś taką sytuację?

Edytowane przez agaal
Czas edycji: 2009-04-30 o 13:18
agaal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 09:36   #9
ero2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

siema mam pytanie jezeli przyszedl mi czek do domu z anglii zwrot podatku hm revenue i tam bylo napisane ze do 6 miesiecy jest wazny a minelo 8 to co mam teraz zrobic ? jezt szansa zeby odzyskac te pieniadze skoro czas realizacji czeku minąl . jak przyszedl ten czek i poszedlem do banku to baba powiedziala mi ze to nie czek i tyle i ****a czekalem na czek tyle miesiecy nic nie przychodzi ale wydaje mi sie ze to jest jednak czek ale juz za pozno zeby go zarealizowac , suka w banku chyba zrobila mnie w konia i niewiem co teraz zrobic ??
ero2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 21:39   #10
agaal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 59
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

nie wierze serio? poproś w banku o polską obsługę albo idź z kimś co gada po angielsku dobrze jeśli jest kwota podana Twoje dane imię nazwisko to to musi być check.i to prawda że ważny jest pół roku .
Być może kazała Ci wypełnić balankiet do wpłaty checku na konto na pewno zrozumiałeś ? Mam nadzieję że konto w banku masz bo inaczej nie zrezlizujesz czeku
Jeśli nie załatwisz w banku to idź do Inland Ravenue należy wcześniej umówić się na spotkanie na konkretną godzinę wystawią pewnie jakiś duplikat wytłumaczysz się że zostałeś wprowadzony w błąd albo byłeś w Polsce może napisz jakieś wytłumaczenie powinno się udać.Tylko nie zostawiaj tego tak to są Twoje ciężko ,uczciwie zapracowane pieniądze.
Napisz jak to się skończyło
agaal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 13:39   #11
LaBombaa
Rozeznanie
 
Avatar LaBombaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 663
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

To ja tez mam pytanie.

Pracowalam w Anglii od kwietnia do lipca 2008 , czyli krotko. Nie mniej mam pit 45. Podatku okolo 200 funtow i chcialabym starac sie o zwrot, ale nie wiem czy mam taka mozliwosc? Chodzi o to ze pracowalam bez NINu i bez WRS, ale skoro pit mam to chyba moge sie rozliczyc?
Drugie pytanie.. jak sie rozliczyc? Sa firmy ktore rozliczaja podatki za Nas i znalazlam firme ktora pobiera prowizje od tego okolo 7%. Czy ktos sie tak rozliczal?
Jednak 200 funtow droga nie chodzi, wiec chcialabym dostac zwrot.
LaBombaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-03, 19:48   #12
agaal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 59
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

czyli zapłacisz 14 f za wpisanie na formularzu imienia nazwiska daty urodzenia adresu i danych pracodawcy i chyba pytania w stylu ile zamierzasz zostac w londynie czyli bardzo proste nic sie nie wylicza tak jak w polsce dolaczasz p 45 i wysylasz czekasz na czek i tyle.za nin wpisz tymaczasowy nr czyli F<kobiety> lub M < mężczyźni>i dalej data ur np.F820408 <kobieta urodzona 4 kwietnia 1982> o wrs nic tam nie ma dziwne 14 f to i tak mało zwylke biora ok 30

Edytowane przez agaal
Czas edycji: 2009-07-03 o 19:51
agaal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 14:01   #13
MaxTax
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

Nie wiesz jak to zrobić? Z MaxTaxem to naprawdę proste!
Jeśli pracowałeś w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Szkocji, Danii, Austrii, czy Norwegii MaxTax pomoże Ci odzyskać podatek i w szybkim tempie cieszyć się pieniędzmi.
MaxTax dbając o najmniejsze szczegóły, w przyjaznej atmosferze pomoże odzyskać Ci Twoje pieniądze.
To proste!

Wystarczy krok po kroku wypełnić znajdujący się obok formularz, a nasi specjaliści pomogą Ci przebrnąć przez gąszcz dokumentów i z pełnym profesjonalizmem zadbają o każdy aspekt procedury.
Przekonaj się sam jak łatwo się rozliczyć.
Wypełnij formularz, a my przygotujemy odpowiednie dokumenty, które po podpisaniu przekażemy do odpowiednich urzędów, a Ty szybko będziesz mógł cieszyć się gotówka na swoim koncie.


www.maxtax.eu
MaxTax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-02, 18:40   #14
Nehir
Raczkowanie
 
Avatar Nehir
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Rzeszow/Londyn
Wiadomości: 66
GG do Nehir
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

NAUCZ SIE ROZLICZAC ZAGRANICZNE PODATKI!!!!
NIE PLAC ZADNYM POSREDNIKOM!!!
SAMOUCZEK ZA JEDYNE 90 ZL!!!

http://twojzwrotpodatkowzzagranicy.blogspot.com/
Nehir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 18:01   #15
modna kobieta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

Ja osobiście polecam rozliczanie podatku przez firmę. Chociaż niezależnie od tego czy wybierzesz firmę czy sama się rozliczysz to i tak uważam,że najważniejsze jest to by w ogóle rozliczać się z podatku...przecież to Twoje pieniądze!Na swoim przykładzie przekonałam się,że można dostać ładną sumkę.

Edytowane przez modna kobieta
Czas edycji: 2012-07-12 o 11:59
modna kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 23:57   #16
neilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: (Lublin)
Wiadomości: 32
GG do neilla
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

hej ja mam chyba inny problem gorszy. Przyszedł mi czek na angielski adres gdzie mieszkalam. pracowalam jakies 3 miesiace. Czek jest imienny. Poprosilam znajoma zeby wyslala mi czek ten do polski bo slyszalam ze mozna wyplacic w banku tylko ze biora prowizje ale nie pomyslalam o adresie. Teraz zaczelam czytac ze jezeli mam inny adres w dowodzie i inny na czeku to mi nie wyplaca :/co robic?
__________________
Edyta Geppert - Jaka róża taki cierń <3

To, co bolało znikło już
Mimo to ból. [...]
Miłość durna, miłość zła
Nie ma władzy nade mną .
neilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 22:17   #17
Paulina997
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

W tym roku zamiast udać się do biura rachunkowego, by się rozliczyć zdecydowałam się zrobić to sama. Jak wiele osób skorzystałam z darmowego programu w sieci, który umożliwił mi podliczenie swoich dochodów w kilka minut. Dzięki stronie pomocdzieciom.eu znalazłam dobry i niezawodny program.
Dlatego też zamiast wydawać pieniądze na księgową wolałam poświęcić te kilka złotych ze swojego 1% i przeznaczyć je na organizację pożytku publicznego.
Zdecydowałam się na [wymoderowano], ponieważ jest to Fundacja stworzona przez rodziców chorych dzieci, więc jestem pewna, że w tym wypadku nikt nie chce na tym zarobić, a na rynku działają kilka lat.
Historia Fundacji podnosi na duchu i pokazuje, że są ludzie, którym zależy na tym by pomóc chorym dzieciakom z potrzeby serca.
Jeśli chcecie rozliczyć się za darmo i pomóc dzieciakom to polecam wpisać ich KRS:[wymoderowano]

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2014-02-27 o 19:41 Powód: reklama
Paulina997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 20:32   #18
olawaczynska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: rozliczenie i zwrot podatku z Anglii - jak to zrobić?

Ja z kolei korzystałam z firmy [wymoderowano], wysłałam papiery pocztą, po paru dniach odpowiedzieli, że sprawa będzie załatwiona i tak też się stało. Otrzymałam zwrot podatku po 45 dniach oczekiwania od złożenia wniosku, generalnie warto było poświęcić trochę grosza dla dobrego załatwienia sprawy

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2014-02-28 o 18:04 Powód: reklama
olawaczynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-27 20:32:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.