Ten pierwszy raz- jak się przygotować - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-23, 18:06   #1
zielono_zimna
Raczkowanie
 
Avatar zielono_zimna
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 95
Cool

Ten pierwszy raz- jak się przygotować


Cześć =)

Mam pytanie do wszystkich osób, które już mają za sobą poszukiwanie pierwszej pracy- jak to się robi?

A tak bardziej poważnie- skończyłam studia licencjackie na kierunku praca socjalna. Na magisterce będę od października na kierunku pedagogika resocjalizacyjna.

Nie szukam pracy na szybko, ponieważ magisterka będzie w formie dziennej. Natomiast przeglądałam wiele ofert pracy- szukając pracy na wakacje i szczerze mówiąc zaczęłam się zastanawiać czy są jakieś szanse, żeby za rok/dwa lata znaleźć pracę, w interesującej mnie dziedzinie.

Chciałabym, żeby moja praca związana była z dziedziną zdrowia psychicznego. W przyszłości interesowałaby mnie praca w szpitalu psychiatrycznym, ośrodku interwencji kryzysowej, odziale dziennym psychiatrycznym, poradni zdrowia psychicznego. Co mogę zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na taką?
jakieś kursy, szkolenia, wolontariaty?

W tej chwili mam zrobiony kurs wychowawców kolonijnych , wychowawców harcerskich, streetworkingu metodą mobile school, szkolenie z zakresu poradnictwa i psychoterapii dla studentów 90h i szkolenie praca z osobami niepełnosprawnymi metodą harcerską. Oprócz tego mam na koncie wolontariat jako streetworker na rzecz dzieci ulicy, opiekun w SOSW, a aktualnie prowadze zajęcia dla dzieciaków niepełnosprawnych intelektualnie.

Czyli tak jakoś wyszło, że jak na razie głównie z dziećmi miałam do czynienia.
Możecie mi coś doradzić, abym jaknajbardziej efektywnie wykorzystała pozostałe lata studiowania?

Pozdrawiam wszystkich,
Zielono_zimna
zielono_zimna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 18:39   #2
Efie
Raczkowanie
 
Avatar Efie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 74
Dot.: Ten pierwszy raz- jak się przygotować

Jak na tak młodą osobę i tak masz spore doświadczenie , Ja kilka lat temu skończyłam studia, w podobnym kierunku. Po pracy socjalnej w razie czego możesz zaczepić się w ośrodku pomocy społecznej jako pracownik socjalny, socjalni też są zatrudniani m.in. w szpitalach. To, że masz doświadczenie w pracy z dziećmi to dobrze (dodatkowo ped. res), bo zawsze możesz szukać pracy jako wychowawca w ogniskach, świetlicach itp. Jestem z mazowieckiego i akurat w mojej okolicy wbrew temu co słyszę w tv przyjmują nauczycieli do pracy (wspomagających głównie). Wolontariaty - skoro już tak pracowałaś to też bardzo dobra sprawa, bo jak się spodobasz to możesz dostać pracę. Z tego co widzę w moim otoczeniu jest duże zapotrzebowanie na osoby do pracy z osobami autystycznymi (w tym zespół Aspergera) - nauczyciele wspomagający, asystenci rodziny. A więc może jakieś szkolenie w tym kierunku - jeśli oczywiście by Cię to interesowało.

Przepraszam nieuważnie przeczytałam - skoro marzysz o pracy związanej ze zdrowiem psychicznym to oczywiście poszukaj miejsca gdzie przyjmą Cię jako wolontariuszkę. Na resocjalizacji (sama skończyłam m.in. ten kierunek) raczej nie będziesz miała praktyk w takich placówkach - chyba, że coś się zmieniło - ja miałam praktyki w sądzie, domu dziecka - na wczesnej interwencji, sos-ie, poprawczakach itp. Praktyki to fajna sprawa - szczególnie na dziennych studiach bo jest ich dużo - bo możesz zorientować się jak wygląda praca w danym miejscu i ewentualnie zostać tam wolontariuszką. Dużo moich kolegów z roku zostawało po praktykach wolontariuszami w miejscach które szczególnie im się podobały.

Edytowane przez Efie
Czas edycji: 2013-08-23 o 18:51
Efie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 21:37   #3
zielono_zimna
Raczkowanie
 
Avatar zielono_zimna
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 95
Dot.: Ten pierwszy raz- jak się przygotować

Dzięki za odpowiedz Efie

Tak szczerze mówiąc to nie mam uprawnień pedagogicznych, więc zawodowo z dziećmi pracować nie będę mogła- zresztą wolałabym z dorosłymi.

Teraz postaram się o jakiś wolontariat w szpitalu psychiatrycznym albo coś w tym stylu- nie wiem tylko na ile są na to jakieś szanse.


A orientuje się może gdzie w ogóle szukać takich ofert pracy? Szczerze mówiąc nie trafiłam na ani jedną jeszcze.
zielono_zimna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 12:40   #4
zielono_zimna
Raczkowanie
 
Avatar zielono_zimna
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 95
Cool Dot.: Ten pierwszy raz- jak się przygotować

Pewnie trochę marudzę- ale przeglądając ofert pracy (teoretycznie pracy),
zdecydowana większa część tego, co zawodowo mnie interesuje- jest w ogłoszeniach, owszem ale notorycznie poszukiwani są wolontariusze a nie pracownicy

Nie jestem przeciwniczką wolontariatów, ale zastanawiam się nad naszym rynkiem pracy i moim zdaniem potencjalni pracodawcy są szalenie nieuczciwi.

Wyobraźcie sobie sytuację- dostaje informacje, że placówka taka, a taka poszukuje wolontariuszy. Spoko- każdy by chciał idę na spotkanie dowiedzieć się co i jak i czy są szanse na zatrudnienie. Sytuacja w placówce przedstawi się tak:
brakuje pracowników, Ci którzy jeszcze nie zrezygnowali (bo to ciężka praca, wymagająca i niewdzięczna praca) są przemęczeni i zniechęceni. Generalnie placówka nie ma tylku ludzi aby obstawić wszystkie zmiany. Uważam, że szukanie wolontariuszy najlepiej w dużej liczbie i po studiach z bóg wie jakimi uprawnieniami jest co najmniej niesmaczne.

Mam wrażenie, że coraz wpadamy w pętlę jeśli nie masz doświadczenia (czyli wolontariatu między innymi) nie znajdziesz pracy, natomiast jeśli potencjalni pracodawcy dalej będą ciąć koszta szukając wolontariuszy pełnoetatowych, to i tak mało kto będzie znajdywał pracę- bo po co przepłacać, skoro można znaleźć kogoś kto będzie tyrał za darmo?

Ot takie tam refleksje, co sądzicie?
__________________
Moja asertywność kończy się w miejscu, w którym zaczyna się mój Kot,


Będziemy szli - wbrew logice
powolnym marszem całe życie
będziemy mówić, że już dosyć
i dalej, dalej, dalej kroczyć ...
zielono_zimna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-01 12:40:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.