Sekretarka, recepcjonistka itp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-31, 11:58   #1
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691

Sekretarka, recepcjonistka itp


Co myslicie o pracy na stanowisku sekretarka, recepcjonistka itp? Fajna czy nie bardzo? Ile mniej więcej można zarobić netto?
Ja wlasnie na poczatek chcialabym miec prace, gdzie bede miec duzo do czynienia z ludzimi i dlatego zastanawiam się nad czyms takim

Ostatnio znalazlam ogloszenie na stanowisko recepcjonistka w salonie fryzjerskim. Czy taka osoba robi cos poza tym, ze informuje klientow o cenach i zapisuje ich na wizyty? Chyba do jej obowiazkow nie naleza prace porzadkowe w salonie?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 12:57   #2
veron1988
Rozeznanie
 
Avatar veron1988
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 660
GG do veron1988
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

To już moje drugie pracujące wakacje na takich stanowiskach.

Rok temu byłam recepcjonistka w dużej firmie.
Do moich obowiązków należało odbieranie telefonów. obsługa urządzeń biurowych, pomoc osobom w firmie, przyjmowanie gości, a także segregacja korespondencji.
Zarabiałam 1300 do ręki.

Teraz jestem sekretarką w prywatnej firmie budowlanej.
Do moich obowiązków ogólnie należy obsługa sekretariatu, a więc prawie to, co wtedy.
Zarabiam 1100 do ręki.

Praca przyjemna, ta pierwsz była bardziej absorbująca, ta jest spokojniejsza, ale polecam.

A co do salonu to pewnie zależy co to za salon, jeśli jakiś z bardziej znanych to na pewno jest tam przewidziany etat dla osoby sprzątającej, a jeśli nie to pewnie pracownicy robią to w swoim zakresie.
Niewykluczone, że będą i Ciebie o to prosić.
Ale moim zdaniem nie powinnaś się zrażać. Na pewno nikt nie będzie Cię traktował jak człowieka gorszej kategorii.
__________________
"Kiedy rodzi się człowiek z nieba spada dusza
i rozpada się na dwie części...
Jedna z nich trafia do Kobiety
druga do Mężczyzny...
Życie zaś polega na odnalezieniu tej drugiej połowy..."
veron1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 14:44   #3
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Co myslicie o pracy na stanowisku sekretarka, recepcjonistka itp? Fajna czy nie bardzo? Ile mniej więcej można zarobić netto?
Ja wlasnie na poczatek chcialabym miec prace, gdzie bede miec duzo do czynienia z ludzimi i dlatego zastanawiam się nad czyms takim

Ostatnio znalazlam ogloszenie na stanowisko recepcjonistka w salonie fryzjerskim. Czy taka osoba robi cos poza tym, ze informuje klientow o cenach i zapisuje ich na wizyty? Chyba do jej obowiazkow nie naleza prace porzadkowe w salonie?

Ja pracuje na stanowisku biurowym (tylko ze w Urzedzie) mam 1100 netto + premia + dodatek. Chwale sobie prace, moje obowizki to: odbieranie telefonow, przyjmowanie klientow (pracodawcow), pisma, maile, dbam o porzadek w papierach...
Moja kolezanka pracuje jako recepcjonistra w NZOZie Stomatologicznym ma 1800 netto + premia ale sprzata po pacjentach, myje podloge, robi porzadek na recepcji, nigdy nie ma tak zeby sie samo sprzatnelo jesli jest to prywatna firma...
Mam tez kolezanke ktora pracowala jako sekretarka w kancelarii adwokackiej (za 850 zl netto) i tez musiala sprzatac, robila kawe, podlewala kwiaty (oczywiscie poza innymi obowiazkami), jezdzila z poczta i korespondencja po urzedach...

hehe jak chcesz miec do czynienia z ludzmi do idz do marketu a nie do pracy biurowej - ale od razu mowie, ze upierdliwi ludzie to najgorsze co moze cie spotkac w pracy - bo jak nie lubisz z ludzmi pracowac i nie masz anielskiej cierpliwosci to po jakims czasie bedziesz chciala uciekac stamtad! Wiem bo ja pracowalam juz w 9 (!!) miejscach i WSZEDZIE mialam kontakt duzy z ludzmi - teraz mam jedynie bardziej samodzielne stanowisko (w sensie bez ludzi tylu).
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 14:57   #4
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez mgosiekm Pokaż wiadomość
Ja pracuje na stanowisku biurowym (tylko ze w Urzedzie) mam 1100 netto + premia + dodatek. Chwale sobie prace, moje obowizki to: odbieranie telefonow, przyjmowanie klientow (pracodawcow), pisma, maile, dbam o porzadek w papierach...
Moja kolezanka pracuje jako recepcjonistra w NZOZie Stomatologicznym ma 1800 netto + premia ale sprzata po pacjentach, myje podloge, robi porzadek na recepcji, nigdy nie ma tak zeby sie samo sprzatnelo jesli jest to prywatna firma...
Mam tez kolezanke ktora pracowala jako sekretarka w kancelarii adwokackiej (za 850 zl netto) i tez musiala sprzatac, robila kawe, podlewala kwiaty (oczywiscie poza innymi obowiazkami), jezdzila z poczta i korespondencja po urzedach...

hehe jak chcesz miec do czynienia z ludzmi do idz do marketu a nie do pracy biurowej - ale od razu mowie, ze upierdliwi ludzie to najgorsze co moze cie spotkac w pracy - bo jak nie lubisz z ludzmi pracowac i nie masz anielskiej cierpliwosci to po jakims czasie bedziesz chciala uciekac stamtad! Wiem bo ja pracowalam juz w 9 (!!) miejscach i WSZEDZIE mialam kontakt duzy z ludzmi - teraz mam jedynie bardziej samodzielne stanowisko (w sensie bez ludzi tylu).
nie zgadzam się, w wielu firmach są od tego zatrudnione osoby i to one sprzątają. Wszystko zależy od firmy.
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 19:24   #5
absta
Zadomowienie
 
Avatar absta
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 509
GG do absta
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Hej Pracę recepcjonistki bardzo polecam...
Byłam kiedyś recepcjonistką w hotelu i bardzo chwaliłam sobie tę pracę. Stały kontakt z nowymi ludźmi, codzień jakiś problem do rozwiązania, bo tu przyjeżdża duża kolonia, a brak kucharki, czy coś w tym stylu. Uwielbiałam to, po prostu nie była to rutynowa praca...
No ale niestety moja szefowa postanowiła że na dodatek będę kucharką, sprzątaczką, kelnerką, barmanką i szatniarką na weselach i dansingach, oczywiście za te same wynagrodzenie...
Więc zrezygnowałam.
Więc ogólnie praca jest super, ale trzeba ustalić już na samym początku zakres obowiązków, bo potem dla szefostwa może porządnie odbić HEHE.
absta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 21:05   #6
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Dzieki dziewczyny
Ja w tamtym roku mialam praktyki w pewnej znanej duzej firmie i bardzo mi sie podobalo Ale wiadomo, ze co innego praktyki, a co innego praca na jakis czas...Ze 2 dni pracowalam w sekretariacie i wlasnie wygladalo to podobnie jak u Was...A ludzie trafiali sie rozni, fakt...

Z kolei moja kolezanka stwierdzila, ze czula sie jak sluzaca, gdy np.pani dyrektor prosila ja o zrobienie kawy


A jeszcze zapytam, czy ciezko bylo dostac sie na to stanowisko? Ja poki co jestem po licencjacie, teraz mam zamiar kontynuowac studia na mgr. Chyba takie wyksztalcenie wystraczy? Obslugiwac komp, faks itp tez potrafie
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 16:03   #7
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A jeszcze zapytam, czy ciezko bylo dostac sie na to stanowisko? Ja poki co jestem po licencjacie, teraz mam zamiar kontynuowac studia na mgr. Chyba takie wyksztalcenie wystraczy? Obslugiwac komp, faks itp tez potrafie
Moim zdaniem wystarczy. Studium pomaturalne często też styknie także jak znasz biegle język (najczęściej ang) to dostaniesz taką posadkę.

Powodzenia
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-02, 20:19   #8
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Dzieki
Jezyk angielski znam jako tako, ale nie biegle... Mam nadzieje, ze sa firmy, w ktorych bez tego sie obejdzie...
W niektorych, takie ktore sa nastawione na klientow zagranicznych, czesto jest wyraznie zaznaczone, ze np.jezyk ang.czy niemiecki obowiazkowe...
Ale jesli w ofercie nie ma, to chyba moge probowac, prawda?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 22:02   #9
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Ale jesli w ofercie nie ma, to chyba moge probowac, prawda?
Zawsze możesz próbować..w najgorszym wypadku nie zaproszą Cię na rozmowę kwalifikacyjną
Tylko pamiętaj żeby w CV nie ściemniać
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 00:11   #10
bombayia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 97
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

w znanej firmie farmaceutycznej w W-wie recepcjonistka zarabia ok 2000 na rękę, ale to nie jest praca: odbiorę kilka telefonów i obsłużę kilka osób dziennie, często jest tak, że nie można kanapki zjeść, ale jest też dużo plusów. Czasami są takie dni, ok jeden w tygodniu, że jest aż za nudno i nie ma co robic ale to są wyczekiwane chwile, bo to nie jest praca dla kogoś, kto lubi bimbać.

Aha, a recepcjonistka właśnie taka bardziej bimbająca - która siedzi przy wejściu do biurowca zarabia ok 1300 zł na ręke!

z tym, ze ta za 1300 ma um. o pracę, a ta za 2000 ma zlecenie. Dla studentów idealne, ale potem - juz gorzej.

A jeśli chodzi o kwalifikacje na to stanowisko - to najważniejsze, żeby mieć dużo szczęścia przy rekrutacji! bo obsługi faksu można się zawsze nauczyć, a jak będzie rozmowa o pracę z kimś, komu nie podpasujemy, to klops. A nawet jeśli nie mamy zbyt duzego doświadczenia czy wcale, a na rozmowie będzie ktoś, z kim będzie się dobrze rozmawiało - to już połowa sukcesu.

Ale dziewczyny, dobrze przeczytałam, że po studiach chcecie iść do pracy na recepcję?
bombayia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 10:18   #11
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez bombayia Pokaż wiadomość
Ale dziewczyny, dobrze przeczytałam, że po studiach chcecie iść do pracy na recepcję?
Ja pracuję na podobnym stanowisku, jestem zadowolona. Kasa ok, ludzie super.
Tylko doradzam koleżance
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-03, 10:50   #12
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez bombayia Pokaż wiadomość
w znanej firmie farmaceutycznej w W-wie recepcjonistka zarabia ok 2000 na rękę, ale to nie jest praca: odbiorę kilka telefonów i obsłużę kilka osób dziennie, często jest tak, że nie można kanapki zjeść, ale jest też dużo plusów. Czasami są takie dni, ok jeden w tygodniu, że jest aż za nudno i nie ma co robic ale to są wyczekiwane chwile, bo to nie jest praca dla kogoś, kto lubi bimbać.

Aha, a recepcjonistka właśnie taka bardziej bimbająca - która siedzi przy wejściu do biurowca zarabia ok 1300 zł na ręke!

z tym, ze ta za 1300 ma um. o pracę, a ta za 2000 ma zlecenie. Dla studentów idealne, ale potem - juz gorzej.

A jeśli chodzi o kwalifikacje na to stanowisko - to najważniejsze, żeby mieć dużo szczęścia przy rekrutacji! bo obsługi faksu można się zawsze nauczyć, a jak będzie rozmowa o pracę z kimś, komu nie podpasujemy, to klops. A nawet jeśli nie mamy zbyt duzego doświadczenia czy wcale, a na rozmowie będzie ktoś, z kim będzie się dobrze rozmawiało - to już połowa sukcesu.

Ale dziewczyny, dobrze przeczytałam, że po studiach chcecie iść do pracy na recepcję?
ototz to! Bo kwalifikacje to (przynajmniej w Lodzi) najczesciej, wyksztalcenie srednie (z matura) + obsluga komputera i jezyk angielski komunikatywnie... wiec to sa zadne wymagania, a konkurencja jest baaaaardzo duza, wiec tu trzeba miec "to cos" aby sie pokazac, trzeba umiec si e"sprzedac" ze tak powiem
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 11:38   #13
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

mgosiekm, w Wawie często krzyczą sobie wykształcenie wyższe..
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 20:59   #14
mgosiekm
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Łódź:)
Wiadomości: 1 215
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość
mgosiekm, w Wawie często krzyczą sobie wykształcenie wyższe..
Nie wiem jak jest w Wawie ja mieszkam w Lodzi i pisze o warunkach lodzkich (pracuje w urzedzie pracy - przyjmuje oferty) wiec jesli chodzi o Lodz jestem dobrze zorientowana
__________________

01.05.2010r

28.04.2011 Natalka

mgosiekm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 21:21   #15
bombayia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 97
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość
mgosiekm, w Wawie często krzyczą sobie wykształcenie wyższe..
zależy, wielu pracodawców poszukuje osób w czasie studiów - bo przecież wiadomo, że po studiach jest większe prawdopodobieństwo, że osoba szybciej odejdzie, bo znajdzie cos lepszego, a nie recepcję. A takie studia zaoczne przecież w niczym nie przeszkadzają, studenci potrzebują kaski, więc mają motywację do pracy, i tak się kręci.

z drugiej strony - recepcja jest czasem świetnym punktem wyjściowym do mniejszej lub większej kariery w danej firmie - jesli recepcjonistka pracuje na danym stanowisku przez jakiś czas, zna firmę, jej specyfikę, ludzi, zwyczaje, a zwolni się miejsce np. asystentki w którymś z działów firmy - to łatwiej jest przecież znaleźć nową recepcjonistkę niż asystentkę, która by tak dobrze znała firmę, wiedziała co gdzie i jak. słyszałam o kilku takich przypadkach, ale to musi być za***i...y fart!
bombayia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 15:07   #16
szkubana
Rozeznanie
 
Avatar szkubana
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 766
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Ja dziś kandydowałam na stanowisko asystenta dziekanatu pewnej uczelni.
O dziwo na początek test komputerowy :redagowanie formalnego pisma(Word) + sporządzenie w exelu tabelki-> zrobienie wydruku seryjnego- eh .
Potem rozmowa kwalifikacyjna
mocne/słabe strony
co motywuje mnie do pracy
jakie zarobki na początek chciałabym mieć
co w ostatnim miesiącu robiłam
jak radzę sobie z konstruktywna krytyką
jakbym sie zachowała w sytuacji stresowanej : np.student któremu dziekan nadal nie odpowiedział prośbę

Zmierzyli mnie (wzdłuż i wszerz: białą bluzka ,czarna spódnica,czerwone buty i czerwona torebka, paznokcie i biżuteria znikome)
Jutro odwiedziećpozytywna lub negatywna
Przez exela czuję ,że negatywna ALE warto ćwiczyć się w rozmowach kwalifikacyjnych i umieć się "sprzedać"
Pozdrawiam
__________________
Wracam na Wizaż
szkubana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 22:00   #17
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość
Zawsze możesz próbować..w najgorszym wypadku nie zaproszą Cię na rozmowę kwalifikacyjną
Tylko pamiętaj żeby w CV nie ściemniać
No jasne, wiadomo, ze wszystko by sie wydalo

Cytat:
Napisane przez bombayia Pokaż wiadomość
w znanej firmie farmaceutycznej w W-wie recepcjonistka zarabia ok 2000 na rękę, ale to nie jest praca: odbiorę kilka telefonów i obsłużę kilka osób dziennie, często jest tak, że nie można kanapki zjeść, ale jest też dużo plusów. Czasami są takie dni, ok jeden w tygodniu, że jest aż za nudno i nie ma co robic ale to są wyczekiwane chwile, bo to nie jest praca dla kogoś, kto lubi bimbać.

Aha, a recepcjonistka właśnie taka bardziej bimbająca - która siedzi przy wejściu do biurowca zarabia ok 1300 zł na ręke!

z tym, ze ta za 1300 ma um. o pracę, a ta za 2000 ma zlecenie. Dla studentów idealne, ale potem - juz gorzej.

A jeśli chodzi o kwalifikacje na to stanowisko - to najważniejsze, żeby mieć dużo szczęścia przy rekrutacji! bo obsługi faksu można się zawsze nauczyć, a jak będzie rozmowa o pracę z kimś, komu nie podpasujemy, to klops. A nawet jeśli nie mamy zbyt duzego doświadczenia czy wcale, a na rozmowie będzie ktoś, z kim będzie się dobrze rozmawiało - to już połowa sukcesu.

Ale dziewczyny, dobrze przeczytałam, że po studiach chcecie iść do pracy na recepcję?
Jesli o mnie chodzi:to po studiach nie chce isc do pracy do recepcji Chodzilo mi o to, ze skonczylam studia licencjackie, mam zamiar kontynuowac mgr zaocznie i podczas tego chcialabym miec jakas prace, na poczatek moze typu sekretarka bo od czegos trzeba zaczac Najlepiej na umowe...

Szkubana dzieki za przykladowe pytania z rozmowy kwalifikacyjnej kurcze, nie wiadomo czego sie tam spodziewac, moga naprawde zaskoczyc
Napisz potem czy Cie przyjeli
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 22:29   #18
bombayia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 97
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

a, no to pewnie, bo to jest juz zupełnie inaczej, jak się przychodzi do tego docelowego pracodawcy i ma sie doświadczenie. zawsze na plus.
bombayia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 21:59   #19
tylko na chwile
Rozeznanie
 
Avatar tylko na chwile
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 679
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Witam,
praca sekretarki-recepcjonistki to dobry sposób na rozpoczęcie jakiegokolwiek życia zawodowego bo:
po pierwsze uczysz się organizować swój czas pracy do wymagań pracodawcy,
po drugie dostajesz zadania za które jesteś odpowiedzialna a w tym przypadku wiele jest na Twojej głowie (załatwianie, rozliczanie, przypominanie, przyjmowanie, wydawanie, udzielanie informacji)
po trzecie musisz mieć dużo cierpliwości bo to praca z ludźmi i najczęsćiej będziesz pierwszym kontaktem z "miksem emocji" jakie mają interesanci
po czwarte wyrobisz sobie nogi (chodzenie w tą i z powrotem po biurze-miejscu pracy)
Pisze to głównie ze swojego doświadczenia choć pracę recepcjonistki mam już dawno za sobą
p.s. z moich informacji kasa jaką możesz wyciągnąć z tego zawodu jest w granicach 1200-1300 PLN
tylko na chwile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 19:35   #20
bombayia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 97
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez tylko na chwile Pokaż wiadomość
p.s. z moich informacji kasa jaką możesz wyciągnąć z tego zawodu jest w granicach 1200-1300 PLN

oj nie nie, jak się dobrze poszuka, to się znajdzie lepszą płacę. chociaż takie oferty, owszem, też są - no ale są też ogloszenia pracy w tesco, k ktorej zarabia się 700 zł. idźcie do jakiejkolwiek agencji pracy tymczasowej, to jak zaśpiewacie, że chciecie 1700-1800, to się nawet nie zdziwią. bo to wcale nie najwięcej.
bombayia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 20:11   #21
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Jakbym na poczatek zarabiala z 1200 zl to bym sie cieszyla
Boje sie pytac pracodawcy o to, ile bym chciala zarabiac... Czy oni pytaja tylko orientacyjnie, czy biora to pod uwaga?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 20:44   #22
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Na pewno Cię zapytają o Twoje oczekiwania finansowe..zawsze na rozmowach tak jest.
Niektórzy biorą niektórzy nie. Kiedyś byłam na rozmowie i podałam wyższe oczekiwania od tych, które oni proponowali i stwierdzili, że nie mogą mi tyle dać..i tam nie pracuję.
Wszystko do ustalenia
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 21:41   #23
katia84
Zakorzenienie
 
Avatar katia84
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 6 792
GG do katia84
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

ja byłam wczoraj na rozmowie o pracę w charakterze sekretarki i powiedzialam że chciałabym zarabiac 1600-1700 teraz myślę, że może jednak za dużo...hmmm... zobaczymy czy się odezwą

Edytowane przez katia84
Czas edycji: 2008-08-08 o 12:58
katia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 23:25   #24
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez katia84 Pokaż wiadomość
ja byłam wczoraj na rozmowie o pracę w charakterze sekretarki i powiedzialam że chcioałabyum zarabiac 1600-1700
Ale brutto czy netto
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 12:46   #25
katia84
Zakorzenienie
 
Avatar katia84
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 6 792
GG do katia84
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

netto
katia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 15:07   #26
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez katia84 Pokaż wiadomość
netto
To niezbyt wygórowane wymagania. Trza się cenić
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 23:40   #27
sadex
Raczkowanie
 
Avatar sadex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 163
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez bombayia Pokaż wiadomość
oj nie nie, jak się dobrze poszuka, to się znajdzie lepszą płacę. chociaż takie oferty, owszem, też są - no ale są też ogloszenia pracy w tesco, k ktorej zarabia się 700 zł. idźcie do jakiejkolwiek agencji pracy tymczasowej, to jak zaśpiewacie, że chciecie 1700-1800, to się nawet nie zdziwią. bo to wcale nie najwięcej.

to chyba tylko w warszawie.
w poznaniu standard to ok 1200 zł. często zmiana 12-godz, ale to zazwyczaj same recepcjonistki sobie ustalają.

byłam na kilku rozmowach, jedna szczególnie zapadła mi w pamięć. rozmowa trwała dwie godziny. musiałam tłumaczyć z i na ang, oprócz tego test wiedzy ogólnej (pytanie np. o to, jak działa odkurzacz), na logiczne myślenie i predyspozycji. płaca kompletnie nieadekwatna - ok 1100 zł. przyznam, że się trochę zszokowałam. bo jeśli się ma aż tak wyśrubowane wymagania na stanowisko, bądź co bądź, niespecjalnie prestizowe (w dodatku w tamtej firmie byłaby to taka dead end job, bez możliwości awansu), to wypadałoby jakoś cenić tego pracownika, choćby dając mu sensowną pensję.
__________________
i ask for silence i ask for sex give me a ray gun tell me how to dress call my mother call the priest tell them my lover has turned a beast i ask for strength a clear head maybe a razor to paint you red i want radar i want a light i want division i want to fight
sadex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 22:15   #28
bombayia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 97
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

racja, najlepiej pisać miasto, w którym szuka się pracy.

moja kumpela ze wschodu Polski dostała pracę za 700 zł/mc netto, praca 6 dni w tyg po 8 godz, a jest szczęśliwa, że hoho, bo to ponoć rzadkie u nich w miasteczku. więc zależy gdzie kto mieszka.
bombayia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 17:09   #29
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Ja idę w poniedziałek na rozmowę do prywatnej szkoły językowej w Katowicach, własnie jako sekretarko-obsługa klienta . Najlepsze jest to, że w momencie, kiedy zwolniła się znajoma mojej koleżanki to zadzwonili do mnie Mam namiary tej znajomej , więc może da mi jakies wskazówki co do samej rozmowy
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 03:18   #30
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Sekretarka, recepcjonistka itp

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Ja idę w poniedziałek na rozmowę do prywatnej szkoły językowej w Katowicach, własnie jako sekretarko-obsługa klienta
Powodzenia, trzymać kciuka bedę
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-25 14:37:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.