Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-06, 11:37   #1
dingan89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1

Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa


Witamy

Chcemy wynająć mieszkanie w Warszawie przez biuro nieruchomości. Z jaką agencją radzicie nawiązać współpracę jeżeli się w tym orientujecie.

Z góry dziękujemy za pomoc
dingan89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 20:06   #2
.:MaLwInKa:.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 44
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Ja korzysta(ła)m z biura Venecja na Placu Zbawiciela. 240zł wpłacone, pani dzwoni co dwa dni z nowymi ofertami, ale...
no właśnie, niestety jest jedno ale. Pani nie gwarantuje (pewnie tak jak w większości agencji), że jak się umówię na oglądanie mieszkania, to oferta będzie jeszcze aktualna.
A teraz sytuacja z zeszłego tygodnia: Pani w piątek zadzoniła, że ma nowe oferty. Podyktowała numery telefonów właścicieli i kazała sie z nimi umawiać. Już na wstępie kilka ofert okzało się nieaktualnych. W końcu umówiłam się z jednym właścicielem, że nastepnego dnia jestem w Warszawie i oglądam mieszkanie. Dostałam adres.
Kiedy pojechałam na Ursynów i usiłowałam znaleźć wskazany blok okazało się, że takiego... NIE MA !!! Zadzwoniłam do wlaściciela, a on mi uprzejmie powiedział, ze oferta nieaktualna...

Ogólnie "biura nieruchomości" to jedna wielka lipa w Warszawie. Szkoda marnowac pieniadze. Trzeba szukać wśród znajomych. Inaczej nie da rady niestety... :/
.:MaLwInKa:. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 20:09   #3
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Szukaj z gazetą, szukaj przez ogłoszenia na klatkach schodowych.
Szukanie przez agencję zazwyczaj kończy się wpłatą kwoty i szukaniem na własną rękę.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 08:27   #4
.:MaLwInKa:.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 44
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Tyle, że w gazetach są ogłoszenia wystawione przez agencję. No chyba, że jest zaznaczone, że bez pośredników.
.:MaLwInKa:. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 09:55   #5
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Cytat:
Napisane przez .:MaLwInKa:. Pokaż wiadomość
Ja korzysta(ła)m z biura Venecja na Placu Zbawiciela. 240zł wpłacone, pani dzwoni co dwa dni z nowymi ofertami, ale...
no właśnie, niestety jest jedno ale. Pani nie gwarantuje (pewnie tak jak w większości agencji), że jak się umówię na oglądanie mieszkania, to oferta będzie jeszcze aktualna.
A teraz sytuacja z zeszłego tygodnia: Pani w piątek zadzoniła, że ma nowe oferty. Podyktowała numery telefonów właścicieli i kazała sie z nimi umawiać. Już na wstępie kilka ofert okzało się nieaktualnych. W końcu umówiłam się z jednym właścicielem, że nastepnego dnia jestem w Warszawie i oglądam mieszkanie. Dostałam adres.
Kiedy pojechałam na Ursynów i usiłowałam znaleźć wskazany blok okazało się, że takiego... NIE MA !!! Zadzwoniłam do wlaściciela, a on mi uprzejmie powiedział, ze oferta nieaktualna...

Ogólnie "biura nieruchomości" to jedna wielka lipa w Warszawie. Szkoda marnowac pieniadze. Trzeba szukać wśród znajomych. Inaczej nie da rady niestety... :/
To co opisałaś to nie biuro nieruchomości, a jakaś agencja niewiadomo jaka i "czymsięzajmująca". Raz - biuro nieruchomości nie pobiera żadnej opłaty z góry przed zawarciem transakcji, dwa - wszystkie oferty muszą być zawsze aktualne, trzy - nigdy, ale to nigdy agent nieruchomości nie daje numerów ani namiarów na właścicieli, bo to jest jego praca - dzwonić, umawiać, kojarzyć strony. To nie Ty masz dzwonić i się umawiać, tylko agenta pracą jest wyszukanie Tobie mieszkania, skojarzenie i umówienie Ciebie na jego oględziny itp.

To co opisałaś pasuje do zgłoszenia na policję.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 10:03   #6
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Szugarbejb ma rację, to jakaś lipa, ale wiem, że studenci często korzystają z czegoś takiego. za moich czasów () koledzy z roku tak właśnie znajdowali mieszkania.

a agencja obojętnie jaka, większość ma takie same prowizje (50%+vat miesięcznego czynszu od każdej ze stron). choć czasem te duże chcą wyłudzić 100, ale można utargować.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 17:10   #7
jo_ana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Szukam kawalerki w Warszawie i nic....... albo oferty 1600 zł, albo ogłoszenia od pseudo agencji "zapłać 250 zł, a my damy ci namiary" pewnie na nie istniejące mieszkania.... Dziewczyny, co robić?? Jak szukać??
jo_ana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 19:29   #8
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Cytat:
Napisane przez jo_ana Pokaż wiadomość
Szukam kawalerki w Warszawie i nic....... albo oferty 1600 zł, albo ogłoszenia od pseudo agencji "zapłać 250 zł, a my damy ci namiary" pewnie na nie istniejące mieszkania.... Dziewczyny, co robić?? Jak szukać??
Zgłosić na policję.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 11:03   #9
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Szukamy mieszkania siostrze w Warszawie, chodzi o kawalerkę (pewnie pokój byłoby łatwiej wynająć, ale ze względu na naszą sytuację rodzinną siostra musi mieć kawalerkę). Ja przeglądałam ogłoszenia na gumtree, allegro, olx. Nawet dzwoniłam do kilku osób, byliśmy wstępnie zainteresowani. Przez telefon Pani podała mi adres, pod który mam się zgłosić, w celu przedstawienia większej ilości oferty za jedyne 240 zł. Myślałam, że chodzi o coś w rodzaju pośrednictwa- wezmą kasę i pomogą wynająć mieszkanie, np. umawiając nas na oglądanie mieszkania czy coś. Dzisiaj niestety większość nr telefonów do tej pani nie odpowiadała- dzwoniłam na ok. 3, wpisałam adres 'biura' w google. I co? Pojawiły się dwa 'zaskakujące' artykuły, jeden z Rzeczpospolitej, drugi z Interwencji. Okazało się, że takie biura wykorzystują naiwność studentów i innych wynajmujących, oferując nierzadko fikcyjne bądź nieaktualne oferty. Nie ma mowy o żadnym wspólnym oglądaniu. Jak przejrzałam więcej ogłoszeń to niestety numery, na które dzwoniłam powtarzały się w wielu ogłoszeniach (i ta treść, np. "spokojna kolorystyka ścian, co za ściema!!!). Jak nie dać się oszukać?? Gdzie szukać ogłoszeń dotyczących mieszkań (obecnie nie ma nas w Warszawie, tam możemy zacząć dopiero szukać bardziej po gazetach/klatkach w poniedziałek po 17). Jestem zszokowana tym, jak to wygląda.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 11:14   #10
gawrysiowa80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Na Bemowie na Obrońców Tobruku jest spoko osiedle. Ceny przystępne i przy kupnie i na wynajem. Popatrz sobie na stronach agencji nieruchomości w Warszawie albo na Allegro. Przyjemne osiedle jest też na Mokotowie na Bobrowieckiej, z tym że tam już jest dużo drożej....
gawrysiowa80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 10:55   #11
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Cytat:
Napisane przez Dosia89 Pokaż wiadomość
A ja chętnie kupie mieszkanie w warszawie najlepiej pierwotny stan możecie polecić jakieś nowe fajne osiedla?
możesz zobaczyć na stronie rynekpierwotny
ładne bloki ma np. Ronson
zależy też w jakiej chcesz dzielnicy, dzielnice na obrzeżach (np. Kabaty, miasteczko Wilanów) są ogólnie czystsze i bardziej przytulne (dużo zieleni, miejsca na spacery, mniejszy ruch, względnie cicho i spokojnie)
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-30, 12:16   #12
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Cytat:
Napisane przez Dosia89 Pokaż wiadomość
A ja chętnie kupie mieszkanie w warszawie najlepiej pierwotny stan możecie polecić jakieś nowe fajne osiedla?
Zależy co rozumiesz przez fajne osiedle.
blisko centrum?
dobra komunikacja z centrum?
cicho, zielono?
dobra infrastruktura?
niska cena mieszkania?

to sobie najpierw określ

w ten sposób dojdziesz, jaka lokalizacja osiedla jest dla Ciebie odpowiednia
potem sprawdź inwestycje i deweloperów
i od razu mówię: każdy ma negatywne opinie, szukaj najmniejszego zła
pooglądaj plany mieszkań, czy ci odpowiadają
poszukaj ludzi, którzy już tam mieszkają i zapytaj jak im się mieszka na konkretnym osiedlu (to, co dla jednego jest zaletą, dla innego jest wadą), jakie mieli problemy z deweloperem
pojedź w teren, zobacz okolicę, mieszkania, pogadaj z deweloperem
dużo roboty przed Tobą
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 09:21   #13
aneta123167
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Moim zdaniem najlepszym biurem jest firma biuro najmu, strona firmy to www.***.pl Korzystałam z ich usług i polecam !

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2013-09-13 o 21:24
aneta123167 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 19:48   #14
Kukabura1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

A czy ktoś korzystał z tego serwisu i ma jakieś doświadczenia xxx? Też szukam mieszkania do wynajęcia w Wawie i próbowałam już na setki sposobów, a ostatnio trafiłam na to. Jeśli ktoś coś wie proszę o info

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-09-06 o 10:48 Powód: usunięcie linku
Kukabura1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 19:33   #15
iversona
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 10
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

A czemu biuro? Nie możesz czegoś poszukac na własną rękę ?
Tutaj no masz posro ogłoszeń [reklama] ale i nie tylko tu. Jest przeciez tyle miejsc gdzie ludzie się bezpłatnie ogłaszają i Ty też możesz te ogłoszenia bezpłatnie przeglądać, że na pweno coś znajdziesz. Tylko dobrze poszukaj. Przejzyj kilka stron i na coś trafisz.

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-02-11 o 20:53 Powód: usunięcie linku reklamowego
iversona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 14:31   #16
fakrinis
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Cytat:
Napisane przez dingan89 Pokaż wiadomość
Witamy

Chcemy wynająć mieszkanie w Warszawie przez biuro nieruchomości. Z jaką agencją radzicie nawiązać współpracę jeżeli się w tym orientujecie.

Z góry dziękujemy za pomoc
Ja moge ci polecić powierzchnie biurowe do wynajęcia w tym biurze nieruchomości: [xxx]
Sprawdź i zobacz. Wiele ofert tam jest i może coś dobrego sobie wybierzesz

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-06-28 o 22:04 Powód: reklama
fakrinis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 08:21   #17
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Biuro nieruchomości? A niby po co? Dobrą umowę znajdziesz w sieci, po co płacić prowizję? Nie tak dawno kupowaliśmy mieszkanie bezpośrednio od dewelopera, Akacjowa Aleja w Radzyminie. Przecież prowizja agenta wynosi nawet 3%. Po co płacić tyle kasy, skoro to wszystko można załatwić samodzielnie?
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 21:11   #18
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Zgadzam się - zbędne koszty. Kupujcie bezpośrednio, tylko wcześniej oczytajcie się na co trzeba zwracać uwagę, żeby nie wtopić.
Co do Akacjowej Alei - widziałam, bardzo ładna inwestycja. Generalnie coraz więcej ludzi zwyczajnie z miast ucieka.
Jest drogo, tłoczno, z pracą wcale nie jest tak rewelacyjnie, więc po co?
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 08:18   #19
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Głównie wszyscy wyjeżdżają za pracą i to miało uzasadnienie, ale w momencie kiedy lepiej płatna praca wiąże się z wydaniem 2 razy więcej kasy na mieszkanie... Podobne nieruchomości, z takim otoczeniem w stolicy właśnie kosztują dwa razy więcej, zatem gdzie sens?
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 10:32   #20
karolinak886
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 62
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Ja korzystalam z uslug House Standard. Moje oczekiwania spełnili podczas szukania mieszkania. Miła obsluga

Edytowane przez karolinak886
Czas edycji: 2014-10-17 o 07:27
karolinak886 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 08:23   #21
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Nawet nie rozumiem jaki ma sens szukanie przez pośrednika - zostawiasz ogłoszenie w miejscu, które cię interesuje i jeśli ktoś szuka klienta, to szybko powinno się wam udać znaleźć odpowiednie mieszkanie. Nie wiem czy u nas w budynku jest coś wolne, ale na pewno warto zapytać.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 12:07   #22
mariolakwasek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

moja koleżanka też miała taki dylemat. Jednak w końcu nie miała wyjścia i skorzystała z usług dewelopera. Samotnie wychowuje 3 dzieci i naprawdę jest jej ciężko znaleźć czas na żmudne szukanie. Ona chyba wybrała e-development. Była zadowolona.
mariolakwasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 07:22   #23
konrado_09
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Wynajem mieszkania - jakie biuro?? - Warszawa

Zdecydowanie polecam te biuro nieruchomości (xxx w Warszawie ), sam miałem z nimi styczność i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Zachęcam do kontaktu jeżeli macie jakieś pytania :xxx

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2018-10-09 o 15:42 Powód: reklama
konrado_09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-08 08:22:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:47.