Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-04, 14:39   #1
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Exclamation

Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.


Nie wiem czy tytuł nadałam odpowiedni, ale jako że jest wątek Jakie zachowania bulwersują Was w perfumeriach, to czemu nie na Allegro - tutaj częściej zaglądam.

Taki wątek do marudzenia, te większe i te mniejsze. Wiem że niektórzy sprzedawcy nas podczytują to kto wie może wezmą sobie uwagi do serca.

Ja zacznę od takich niewielkich uwag, moich żali:
- denerwują mnie tytuły aukcji pisane CAPS LOCK-iem, o wiele łatwiej czyta się tytuły pisane normalną czcionką.
- zdecydowanie wolę aukcje ze zdjęciem(miniaturką również), zresztą jak każda z Nas chyba, nawet jeśli jest możliwość poproszenia na maila o zdjęcia, wolałabym mieć chociaż jedną fotkę od razu w aukcji, nie lubię czekać aż ktoś mi odpisze, w tym czasie ktoś może mi zwinąć perełkę.
- wkurza mnie czasem jeśli cały opis aukcji to jest informacja o sprzedającym, a gdzieś tam w uwagach o dostawie- opis co to jest, albo gdzieś między całym natłokiem danych.
- preferuję wpłatę na konto i zdecydowanie wolę jeśli w mailu zwrotnym z Allegro konto jest już podane, albo jeszcze lepiej w aukcji, nienawidzę czekać na informację z numerem konta, czasem czekam na odpowiedź kilka dni.
- idąc tropem wpłat na konto, niektórzy sprzedawcy, nawet Ci który zajmują się sprzedażą dużej ilości perfum dopuszczają tylko przesyłkę za pobraniem, wielka szkoda, wolę wpłacać na konto niż płacić listonoszowi. Dziwi mnie że niektórzy tylko taką opcję dopuszczają.
- wprowadzanie w błąd opisem, w opisie woda taka i taka pojemność 50ml, cena dość przystępna - wchodzę na aukcję a tam 20ml/50ml, podobnie z aukcjami woda X 4ml w miniaturze aukcji zdjęcie flakonu - myślę: "fajna miniatura, cena też ok", wchodzę a tu zonk, to lana próbka robiona z dużego flakonu - ma to miejsce tylko przy takich pojemnościach 4-5ml, które są zbliżone do pojemności miniatur
- sprzedający daje możliwość wyboru wysyłki paczka czy list, wypełniam formularz dostawy ze chcę paczkę bo to fiolki i co przychodzi ... list (listy polecone są obijane pieczątkami, stąd wolałabym żeby szło paczką) - na moje pytanie czemu nie wysłali paczką skoro o nią prosiłam i jest możliwa w opcjach wyboru - że to jedno i to samo przecież, jak zamówienie byłoby większe to by w pudełku wysłali
- Dla niektórych sprzedawców Parfum i Eau de Parfum to jedno i to samo i w tytule wrzucają Parfum, oferując EDP
- używanie formy, "mam do sprzedania perfum... " przez sprzedawców zapachów, sklepy, hurtownie, perfumerie
- nie podawanie w tytule/opisie pojemności
- mocne zawyżanie cen przesyłki. OK, rozumiem, nie podoba mi się, nie akceptuję, kupować nie muszę, ale 15zł za wysyłkę paczką priorytetową jednego flakonu, (gdzie łaskawie nadają paczkę po 5 dniach od wpłaty na konto, to w takich przypadkach co to za priorytet.) - to takie pojedyncze przypadki.
- owijanie flakonu jedynie w chusteczkę higieniczną/ręcznik papierowy? i tak wrzucone do koperty, od kiedy to uodparnia na uderzenia i wstrząsy? Chociaż odrobinę folii bąbelkowej. - to raczej spotyka się u niedoświadczonych sprzedawców, oferujących flakony ze swoich zbiorów.


A tak na marginesie, zastrzeżenie do Allegro - mogliby wreszcie rozdzielić zestawy na damskie i męskie i powrzucać je do zapachów dla kobiet i dla mężczyzn. Niektóre firmy mają zapach o tej samej nazwie dla kobiet i dla mężczyzn, jak jeszcze nie ma fotki, trzeba się wczytać w opis, tracić czas , zresztą po co mi przeglądać męskie zestawy
Pisałam kiedyś do nich w tej sprawie jeden mail nic nie zmienił

Edytowane przez bluegirl
Czas edycji: 2009-06-04 o 14:41
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 15:39   #2
polkadxdx
Zadomowienie
 
Avatar polkadxdx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 532
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Świetny pomysł z tym wątkiem .
Oto co mnie ostatnio zdenerwowało:
- płacę za list polecony priorytetowy i otrzymuję przesyłkę owszem priorytetową, ale nierejestrowaną
- wystawianie towarów, których fizycznie się nie posiada ( moje She Wood, kupione u super hiper sprzedawcy)
- informacja w opisie "wysyłka natychmiast po wpłacie", po czym następuje tygodniowy poślizg
- zastrzeżenia w aukcji " nie odpowiadam za towar z chwilą przejęcia go przez PP" ( a kto ma składać ewentualną reklamację ), "nie przyjmuję zwrotów i reklamacji", "nie przyjmuję negatywów".

I taka sytuacja już z własnego doświadczenia: rok temu pewna Pani oszukała mnie i przeszło 70 osób na aukcjach z kosmetykami Avonu. Zamiast pełnych flaszek przysyłała parę próbek, mydełka, szampony familijne i różne inne cuda . W tej chwili toczy się przeciwko niej sprawa w sądzie, poszkodowanych jest parędziesiąt osób, ma ponad 90 negatywów wyraźnie mówiących o jej oszustwach. Co na to Allegro? Niestety nic, konto nadal aktywne, Pani spokojnie handluje z tego i pozostałych kont. Najważniejsze, że regularnie płaci prowizję dla serwisu. Nic nie dały maile, świstki z policji... Ja za to muszę jeździć do jej miasta na kolejne rozprawy, przeszło 60km. Babsko wynajęło adwokata i śmieję się nam w twarz . Ech, sorry za ten długi wywód, ale za tydzień kolejna sprawa na której trzeba stawić się jako świadek...
Co na to Program Ochrony Kupujących?
__________________
Nic to...
polkadxdx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 15:46   #3
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Mnie denerwuje:
- brak real foto tylko sciaganie zdjec z internetu (ja lubie widziec to co kupuje!)
- zdjecia niewyrazne, zamglone, robione z oddali ..
- aukcje przeladowane obrazkami, ozdóbkami, informacjami o sprzedajacym itp a sam opis przedmiotu jest zdawkowy i gdzies tam ukryty
-zdawkowe opisy, jednozdaniowe, na odwal
-bledy ortograficzne i literówki w opisie aukcje a co gorsza w tytule!
-brak numeru konta w mailu od allegro
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 15:55   #4
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Kupowałam perfumy dla mojej mamy na urodziny. Adresatem miała być moja mama, a sprzedawca wpisał moje dane. Potem mama do mnie dzwoni:
- Paczka do Ciebie przyszła.
Mieszkam daleko, nie dojechałabym do mamy a innego prezentu nie planowałam. Mamie przykro było.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 16:13   #5
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

A u południowych sąsiadów problem irytująco nieprecyzyjnych kategorii rozwiązano tak:

W czeskiej wersji Allegro: aukro.cz dział Perfumy i Wody jest zupełnie inaczej podzielony: na perfumy markowe i "podróbki & feromony"; wydzielony jest Avon, Oriflame i "próbki & miniaturki". Aukcje można filtrować po "używany" i "nowy"
Nie ma za to i tak konsekwentnie ignorowanego przez sprzedawców podziału na wody toaletowe i perfumowane.

Czyli możliwy jest bardziej szczegółowy podział kategorii głównych. Mimo tego, że jest tam dużo mniejszy rynek, i nie funkcjonuje w zasadzie coś takiego jak odlewki.

************************* *****
OT - jako ciekawostka: kilka perełek z czeskiego Aukro: 1 korona=mniej więcej 1,6 zł

Różne "Rainy" La praire (dość tanio)
50ml Indian Holi
GUERLAIN VOL DE NUIT w ozdobnej flaszce
GUERLAIN L´HEURE BLEUE w ozdobnej flaszce
BALMAIN DE BALMYA EDP 50ML z kryształkami Svarovskiego
Miniatura Eau de Campagne Sisley tania jak barszcz
zestaw 24 Fabourg
Opium YSL ekstrakt. Z kutasikiem
__________________


Edytowane przez porzeczki
Czas edycji: 2009-06-04 o 16:17
porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 19:39   #6
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Oprócz, oczywiście, zawyżania kosztów przesyłki i handlu podróbkami jest coś jeszcze co mnie niesamowicie, nie wiedzieć czego, wkurza, na niektórych aukcjach używanych perfum: na zdjęciu widać jak byk, że ubytek to np. 60%, a w opisie stoi slodko: "Zużycie nie przekracza 40%...jak na zdjęciu".
Pffff. Nigdy tam nie kupuję.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 19:55   #7
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Jedna z rzeczy których najbardziej nie lubię to są przypadkowo:
- stłuczone flakony
- odkryte nieszczelności atomizera
- uszkodzenia flakonów przez kota - itp.

Juz 3 razy miałam taki przypadek. Raz wylicytowana flaszkę tygrysa 100 ml straciła z półki kot (na wieść ze musiałby ja właściciel sprzedać za 210 złotych). Drugi (przeciekająca flaszka) i trzeci (wypadła z rak i się stłukła) przypadek to Le Feu (wylicytowane 75 ml za odpowiednio 230 i 270 złotych).
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki

Edytowane przez Eenax
Czas edycji: 2009-06-04 o 20:32
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 20:01   #8
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
- mocne zawyżanie cen przesyłki. OK, rozumiem, nie podoba mi się, nie akceptuję, kupować nie muszę, ale 15zł za wysyłkę paczką priorytetową jednego flakonu, (gdzie łaskawie nadają paczkę po 5 dniach od wpłaty na konto, to w takich przypadkach co to za priorytet.) - to takie pojedyncze przypadki.
wprawdzie nie chodzi o perfumy, ale dorzuce - ostatnio kliknelam sobie karte pamieci do telefonu - i dopiero po fakcie przyjrzalam sie kosztom przesylki - a tam stalo jak wol, ze zarowno za list polecony priorytetowy, jak i tak paczke, nalezy sie 12 zl. ja rozumiem, kiedy jest wysylane cos wiekszego, ale zeby za list polecony z malenka karta pamieci wolac tyle, ile za paczke? przy czym nie tak dawno za wyslanie mi przesylka polecona 50 ml/100 ml perfum zaplacilam 8 zl...

Cytat:
Napisane przez polkadxdx Pokaż wiadomość
I taka sytuacja już z własnego doświadczenia: rok temu pewna Pani oszukała mnie i przeszło 70 osób na aukcjach z kosmetykami Avonu. Zamiast pełnych flaszek przysyłała parę próbek, mydełka, szampony familijne i różne inne cuda . W tej chwili toczy się przeciwko niej sprawa w sądzie, poszkodowanych jest parędziesiąt osób, ma ponad 90 negatywów wyraźnie mówiących o jej oszustwach. Co na to Allegro? Niestety nic, konto nadal aktywne, Pani spokojnie handluje z tego i pozostałych kont. Najważniejsze, że regularnie płaci prowizję dla serwisu. Nic nie dały maile, świstki z policji... Ja za to muszę jeździć do jej miasta na kolejne rozprawy, przeszło 60km. Babsko wynajęło adwokata i śmieję się nam w twarz . Ech, sorry za ten długi wywód, ale za tydzień kolejna sprawa na której trzeba stawić się jako świadek...
Co na to Program Ochrony Kupujących?
polko, jestem w szoku jak ta kobieta moze nadal dzialac pod tamtym kontem? mozesz podac jej nicka?
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 20:18   #9
Murszafka
To ja :)
 
Avatar Murszafka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 9 787
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Mnie irytuje cos z innej strony. Kiedy zglaszam podrobki perfum, jakos niezbyt czesto widze, zeby aukcje znikaly... A przebiegla juz jestem mocno -zeby nie bylo, ze zgloszenie jest tylko jedno, zglaszam z kilku roznych miejsc -zeby adres IP byl za kazdym razem inny przy zgloszeniu. I co? I nic... Podroby wisza, jak wisialy, a Allegro nie reaguje...
I nie lubie jeszcze aukcji, przy ktorych pisza, ze po wulicytowaniu wiekszej liczby przedmiotow prosza o kontakt, to podadza cene za przesylke... Rozumiem to, ale nie lubie,...
__________________
- Chciałem powiedzieć [...], że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
-KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.

Terry Pratchett, Czarodzicielstwo
Murszafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 20:32   #10
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
Mnie irytuje cos z innej strony. Kiedy zglaszam podrobki perfum, jakos niezbyt czesto widze, zeby aukcje znikaly... A przebiegla juz jestem mocno -zeby nie bylo, ze zgloszenie jest tylko jedno, zglaszam z kilku roznych miejsc -zeby adres IP byl za kazdym razem inny przy zgloszeniu. I co? I nic... Podroby wisza, jak wisialy, a Allegro nie reaguje...
hmm, zajrzyj, Murszafko, do watku osrzegajacego przed podrobkami - jakos na dniach rozgorzala tam dyskusja wlasnie na temat tego, ze ponoc sciagaja zbyt gorliwie^^

Cytat:
Napisane przez Murszafka Pokaż wiadomość
I nie lubie jeszcze aukcji, przy ktorych pisza, ze po wulicytowaniu wiekszej liczby przedmiotow prosza o kontakt, to podadza cene za przesylke... Rozumiem to, ale nie lubie,...
tak a propos, choc z drugiej strony - pani mi podala cene za przesylke dwoch rzeczy (lacznie byly z pewnoscia ciezsze niz jedna), ja grzecznie wplacilam, po czym na drugi dzien sprzedajaca napisala mi mejla, ze sie pomylila z tymi kosztami przesylki i ze wyniosly one o 2 zl mniej, w zwiazku z czym przelala mi owe 2 zl z powrotem na konto - moze oczywista sprawa, ale mysle, ze nie kazdy by tak postapil^^
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 20:33   #11
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
uszkodzenia flakonów przez kota - itp.
to nie przypadłabym Ci do gustu jako Sprzedająca, bo mój kocur właśnie odwalił mi taki numer, kiedy wreszcie znalazlam chętną na flakon Edenu (na szczęście nie w opcji KT, a w licytacji, która jeszcze trwała, więc była szansa zamknąć i odwołać).


a w temacie - wkurza mnie:
jako Kupującą:
1. podróby (chyba nic nowego)
2. brak kontaktu ze Sprzedającym
3. zawyżone koszty przesyłki (wysyłka pendrive'a w liczbie szt. 1 - 15zł )
4. brak nr konta w mailu od allegro otrzymywanym po wygraniu aukcji
5. brak kosztów przesyłki na aukcji
6. oferowanie wysyłki tylko i wyłącznie za pobraniem
natomiast jako Sprzedającą:
po zakupieniu przedmiotu dyskutowanie Kupującego na temat sposobu wysyłki, którego NIE oferuję na aukcji (wysyłam tylko priorytetem poleconym po wcześniejszej wpłacie na konto), żeby zredukować koszty przesyłki o 2zł :/
raz się tylko zgodziłam, kolejne osoby już jasno informowałam - NIE, mowy nie ma (licytując, Kupujący zgadza się na warunki przesyłki przedstawione na stronie aukcji), bo potem są albo pretensje, że długo idzie ekonomicznym albo, że przesyłka gdzieś przepadła i mam 'coś' z tym zrobić (jak - do jasnej ciasnej, kiedy to przesyłka nierejstrowana była?)
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez cbr
Czas edycji: 2009-06-04 o 20:35
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 20:35   #12
polkadxdx
Zadomowienie
 
Avatar polkadxdx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 532
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
wprawdzie nie chodzi o perfumy, ale dorzuce - ostatnio kliknelam sobie karte pamieci do telefonu - i dopiero po fakcie przyjrzalam sie kosztom przesylki - a tam stalo jak wol, ze zarowno za list polecony priorytetowy, jak i tak paczke, nalezy sie 12 zl. ja rozumiem, kiedy jest wysylane cos wiekszego, ale zeby za list polecony z malenka karta pamieci wolac tyle, ile za paczke? przy czym nie tak dawno za wyslanie mi przesylka polecona 50 ml/100 ml perfum zaplacilam 8 zl...


polko, jestem w szoku jak ta kobieta moze nadal dzialac pod tamtym kontem? mozesz podac jej nicka?
Wolę nie, bo już mnie kiedyś oskarżyła o organizowanie grupy przestępczej . W każdym razie uwaga na Avon z blisko setką negatywów, teraz widziałam że przerzuciła się na Oriflame. Ludzie u niej nadal kupują...
__________________
Nic to...
polkadxdx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 21:27   #13
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Mnie denerwuje brak kontaktu - i to zarówno gdy sprzedaję, jak i kupuję.
Jak kupuję, lubię wiedzieć, kiedy sprzedawca coś wysłał, żebym wiedziała, kiedy mniej więcej mam czatować na listonosza.
Jak sprzedaję, lubię wiedzieć, czy ktoś wpłaci zaraz po wygraniu aukcji czy tydzień później.
Oczywiście na stronie O mnie mam prośbę, żeby mnie informowano, ale mało kto to robi.

Zawyżanie kosztów mnie denerwuje, ale z drugiej strony - jeżeli mi nie pasuje, nie muszę tam kupować
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 00:19   #14
gwaihally
Zadomowienie
 
Avatar gwaihally
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 648
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Jedna z rzeczy których najbardziej nie lubię to są przypadkowo:
- stłuczone flakony
- odkryte nieszczelności atomizera
- uszkodzenia flakonów przez kota - itp.

Juz 3 razy miałam taki przypadek. Raz wylicytowana flaszkę tygrysa 100 ml straciła z półki kot (na wieść ze musiałby ja właściciel sprzedać za 210 złotych). Drugi (przeciekająca flaszka) i trzeci (wypadła z rak i się stłukła) przypadek to Le Feu (wylicytowane 75 ml za odpowiednio 230 i 270 złotych).
U mnie kiedyś sprzedawca nawet powiedział, że żona miała wypadek samochodowy i sporo rzeczy się wtedy stłukło również ten flakon. Oczywiście przypadek równiez dotyczy perełki tanio kupionej: Venezia za 100zł. Dziwne, że takim nieszczęsnym wypadkom nie ulagają jakieś powszechnie dostępne flakony, albo takie w adekwatnych cenach....
gwaihally jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 03:59   #15
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Mnie oprócz wyżej przez Was wymienionych denerwuje fakt, ze czasem kiedy wystawię uzywane perfumy za jakąś cenę piszą do mnie ludzie i nagabują, że jeśli obniżę cenę to klikną(mimo iż aukcja jest kup teraz a w opisie nie ma słowa o negocjacji ceny). Kiedyś sprzedawałam Słonika 50/100ml i jakaś baba nachalnie mnie nagabywała, a kiedy odpisałam, że ceny nie zmienię zaczęła mi wyliczać i wręcz była oburzona. Nie reaguję na takie maile. Jeśli nie odpowiada komuś moja cena niech nie kupuje i tyle
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 05:52   #16
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Nie lubię, przypomniało mi się jeszcze:
- licytacji, a już w szczególności aukcji z ukrytą ceną minimalną, po co ją ukrywać?
Jeśli już decyduję się na udział w licytacji, są to licytacje od jakiejś kwoty np. 25, 49 zł, raczej omijam licytacje od 1zł, nawet nie wchodzę w te aukcje, raz że wydają mi się podejrzane, dwa że nie chce mi się tracić czasu na obserwowanie ile już ktoś daje. Licytacja od 1zł z ukryta minimalną, omijam, nie wczytuję się w nią, nie dodaję do zakładek. Kup Teraz preferuję.

Jeśli chodzi o zakupy większej ilości rzeczy u sprzedającego, rozumiem inną kwotę za przesyłkę niż za jedną sztukę.

Numer konta w mailu po zakończeniu aukcji to powinien być obowiązek, teraz wolę nawet te które mają w aukcji podany, wolę wiedzieć w jakim banku ma konto sprzedawca, może akurat też w mBanku i przelew będzie od razu.

Zdjęcia katalogowe, ściągnięte z internetu, po co mi takie na aukcji, przecież wygooglać mogę sobie sama?

Chciałabym żeby zestawy były rozdzielone, ale jeden mail nic nie zmieni. Może ktoś też napisze? Zasypiemy ich propozycjami
Wkurza mnie też wystawiania na Allegro masowo produktów FM!

A czy CAPS LOCK w tytułach aukcji kogoś jeszcze denerwuje? Zwykła czcionka jest dla mnie bardziej czytelna.
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 06:38   #17
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cen minimalnych też nie lubię i nie stosuję. Jeżeli już to wystawiam aukcję od mojej ceny minimalnej i za ile pójdzie, to pójdzie, proste.

A Caps Lock mnie nie denerwuje
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 08:10   #18
polkadxdx
Zadomowienie
 
Avatar polkadxdx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 532
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
Mnie oprócz wyżej przez Was wymienionych denerwuje fakt, ze czasem kiedy wystawię uzywane perfumy za jakąś cenę piszą do mnie ludzie i nagabują, że jeśli obniżę cenę to klikną(mimo iż aukcja jest kup teraz a w opisie nie ma słowa o negocjacji ceny). Kiedyś sprzedawałam Słonika 50/100ml i jakaś baba nachalnie mnie nagabywała, a kiedy odpisałam, że ceny nie zmienię zaczęła mi wyliczać i wręcz była oburzona. Nie reaguję na takie maile. Jeśli nie odpowiada komuś moja cena niech nie kupuje i tyle
O właśnie, kupię ale za... i pada cena o 1/3 mniejsza. Jak ja sprzedawałam swojego Słonika ( 30ml z 50) jeden gość zaproponował: kupię, ale za 20zł już z przesyłką .
Osłabiają mnie tytuły aukcji: Angel, Chance czy cokolwiek innego, wchodzę a tam FM czy inne cudo bo:"każdy ma prawo korzystać ze znanych kompozycji zapachowych... zapach identyczny jak PERFUM zwany ORGINALNYM" itd.
I coś, co może mnie nie dziwi, ale trochę drażni: ciągłe maile z pytaniem: "czy to oryginał". Kiedyś jakaś dziewczyna pytała mnie o to parę razy, podałam kod, poleciłam lekturę komentarzy, ale nie wystarczyło. W końcu padło coś w tym stylu( konto jest mojego męża i nick też wskazujący na mężczyznę): "Po co Pan kupuję damskie perfumy, trochę się psika i zaraz potem sprzedaje, bo trochę mnie to niepokoi" .
Do tej pory mam tego maila .
__________________
Nic to...
polkadxdx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 08:14   #19
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Oprócz, oczywiście, zawyżania kosztów przesyłki i handlu podróbkami jest coś jeszcze co mnie niesamowicie, nie wiedzieć czego, wkurza, na niektórych aukcjach używanych perfum: na zdjęciu widać jak byk, że ubytek to np. 60%, a w opisie stoi slodko: "Zużycie nie przekracza 40%...jak na zdjęciu".
Pffff. Nigdy tam nie kupuję.
Dokładnie albo czasem jest napisane, że perfumy użyte 2 razy, a widać, że brakuje 1/3 też takie aukcje omijam. Zawyżanie kosztów przesyłki też mnie bardzo denerwuje, często zawyżona cena przesyłki sprawia, że czegoś nie kupuję.

Edytowane przez Aggis
Czas edycji: 2009-06-05 o 08:16 Powód: lit.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-05, 08:18   #20
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Mnie denerwuje, że sprzedający oczekują, że jako kupująca wystawię komentarz jako pierwsza. Przecież wpłacając pieniądze na konto wywiązuję się ze swojej części umowy i sprzedający powinien mi wystawić komentarz najpierw, a ja po otrzymaniu towaru jeśli towar jest ok...
Tylko jeden sprzedający wystawił mi komentarz jako pierwszy

Co do perfum to denerwuje mnie brak czytelności strony aukcji (za dużo informacji o sprzedającym, jego firmie itp, a nie o produkcie), za duże lub za małe zdjęcia, różowa czcionka i ruchome gify "zachęcające"? do zakupu, "syf" na zdjęciach (perfumy stoją na brudnym parapecie, w ogrodzie itp - po co?)
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 08:37   #21
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Mnie denerwuje, że sprzedający oczekują, że jako kupująca wystawię komentarz jako pierwsza. Przecież wpłacając pieniądze na konto wywiązuję się ze swojej części umowy i sprzedający powinien mi wystawić komentarz najpierw, a ja po otrzymaniu towaru jeśli towar jest ok...
Tylko jeden sprzedający wystawił mi komentarz jako pierwszy
a Ty wiesz, ze tez sie kiedys nad tym zastanawialam? myslalam sobie tak - skoro faktycznie kasa juz wplynela - czyli mozna mnie ocenic, prawda? a takie czekanie na moj komentarz kojarzy mi sie z tym, ze jesli bede miala jakies zastrzezenia do produktu, wowczas zarobie odwetowego negatywa badz neutrala^^
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 08:52   #22
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez polkadxdx Pokaż wiadomość
I coś, co może mnie nie dziwi, ale trochę drażni: ciągłe maile z pytaniem: "czy to oryginał". Kiedyś jakaś dziewczyna pytała mnie o to parę razy, podałam kod, poleciłam lekturę komentarzy, ale nie wystarczyło. W końcu padło coś w tym stylu( konto jest mojego męża i nick też wskazujący na mężczyznę): "Po co Pan kupuję damskie perfumy, trochę się psika i zaraz potem sprzedaje, bo trochę mnie to niepokoi" .
Do tej pory mam tego maila .
z tego co wiem, dwie osoby nie mogą korzystać z jednego konta - nawet współmałżonkowie. Jest to napisane w regulaminie.
Miałam przypadek zawieszenia konta - konto kupującego było na męża, pisała do mnie żona, aukcja nie doszła do skutku, bo - w skrócie - kobieta napisała, że wpłaci, a mąż napisał że sorry, nie wpłaci Zgłosiłam do allegro, allegro zawiesiło.
Uważaj, żeby u Ciebie nie było tak samo

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Mnie denerwuje, że sprzedający oczekują, że jako kupująca wystawię komentarz jako pierwsza. Przecież wpłacając pieniądze na konto wywiązuję się ze swojej części umowy i sprzedający powinien mi wystawić komentarz najpierw, a ja po otrzymaniu towaru jeśli towar jest ok...
Tylko jeden sprzedający wystawił mi komentarz jako pierwszy
Jeżeli kupuję, zgadzam się z powyższym
Ale jeżeli sprzedaję, wolę, żeby kupujący wystawił pierwszy komentarz. Jeżeli ja wystawię pozytywa od razu, kupujący może napisać, że towar nie dotarł, albo że nie jest zgodny z opisem itp, itd. I wtedy nie będę mieć żadnej możliwości obrony.

Niestety stosuję zasadę ograniczonego zaufania, bo nie raz się przejechałam na allegro - i niestety najczęściej w tych sytuacjach byłam sprzedającym.
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 08:52   #23
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Przeładowanie grafiką jest uciążliwe, zwłaszcza ze czasem połowa mi się nie ładuje, albo załaduje się część tylko nie zdjęcie.
Irytujące jest jeśli cały opis na aukcji to opis sprzedawcy, nip, adres - takie rzeczy można wrzucić na stronę O mnie, a doszukać się w tym wszystkim informacji o produkcie to czasem kwestia 5 minut.
Kolorowe czcionki, informacja o wysyłce zawarta w treści aukcji między masą innych informacji, a nie w miejscu które jest do tego odpowiednie.
Opisy pod aukcją sprzed roku, informujące o podwyżkach poczty polskiej z kwietnia zeszłego roku.
Informacja o promocji i dodawanych kosmetyczkach, gdzie zamawiałam 2 produkty w odstępie kilku miesięcy o owej kosmetyczki nie uświadczyłam.
Informacja o promocyjnej cenie produktu raz KT 189zł, a potem 199zł i to nadal promocja?

Ja sama dosyć często zwracam nadwyżkę za przesyłkę, gorzej że część osób wpłaca na poczcie.

Mogliby dodać w formularzu dostawy, czy będziemy wpłacać ze swojego konta, w okienku banku, czy na poczcie. Inna sprawa że niektórzy sprzedający uprzedzają żeby nie wypełniać formularzy dostawy.

Odnośnie kupujących, prośba o potwierdzenie adresu wysyłki i formy paczka czy list pozostaje niezauważona. Bardzo rzadko kto potwierdza, trzeba czekać na wpłatę i samemu sobie obliczyć czy list czy paczka i wysyłać na adres z Allegro.
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 09:10   #24
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Mogliby dodać w formularzu dostawy, czy będziemy wpłacać ze swojego konta, w okienku banku, czy na poczcie.

Odnośnie kupujących, prośba o potwierdzenie adresu wysyłki i formy paczka czy list pozostaje niezauważona. Bardzo rzadko kto potwierdza, trzeba czekać na wpłatę i samemu sobie obliczyć czy list czy paczka i wysyłać na adres z Allegro.
Zgadzam się
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 09:11   #25
giancarla
Raczkowanie
 
Avatar giancarla
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 436
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Mnie denerwuje, że sprzedający oczekują, że jako kupująca wystawię komentarz jako pierwsza. Przecież wpłacając pieniądze na konto wywiązuję się ze swojej części umowy i sprzedający powinien mi wystawić komentarz najpierw, a ja po otrzymaniu towaru jeśli towar jest ok...
Tylko jeden sprzedający wystawił mi komentarz jako pierwszy
Mnie też bardzo nie podoba się ta praktyka
__________________
Dystymiczka
giancarla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 09:12   #26
karolina2008
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 96
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez bluegirl Pokaż wiadomość
Nie lubię, przypomniało mi się jeszcze:
- licytacji, a już w szczególności aukcji z ukrytą ceną minimalną, po co ją ukrywać?
Jeśli już decyduję się na udział w licytacji, są to licytacje od jakiejś kwoty np. 25, 49 zł, raczej omijam licytacje od 1zł, nawet nie wchodzę w te aukcje, raz że wydają mi się podejrzane, dwa że nie chce mi się tracić czasu na obserwowanie ile już ktoś daje. Licytacja od 1zł z ukryta minimalną, omijam, nie wczytuję się w nią, nie dodaję do zakładek. Kup Teraz preferuję.

Jeśli chodzi o zakupy większej ilości rzeczy u sprzedającego, rozumiem inną kwotę za przesyłkę niż za jedną sztukę.

Numer konta w mailu po zakończeniu aukcji to powinien być obowiązek, teraz wolę nawet te które mają w aukcji podany, wolę wiedzieć w jakim banku ma konto sprzedawca, może akurat też w mBanku i przelew będzie od razu.

Zdjęcia katalogowe, ściągnięte z internetu, po co mi takie na aukcji, przecież wygooglać mogę sobie sama?

Chciałabym żeby zestawy były rozdzielone, ale jeden mail nic nie zmieni. Może ktoś też napisze? Zasypiemy ich propozycjami
Wkurza mnie też wystawiania na Allegro masowo produktów FM!

A czy CAPS LOCK w tytułach aukcji kogoś jeszcze denerwuje? Zwykła czcionka jest dla mnie bardziej czytelna.
ja jak widzę cenę minimalną to od razu pisze do sprzedajacego jaka ona jest i zazwyczaj odpisaują i podają ów cenę.nie lubię tych cen minimalnych ale z drugiej strony rozumiem troche ludzi bo widzę sama po sobie jak wystawiam aukcje,że bardzo często ludzie poprostu rzeczy warte kilka setek najchętniej kupili by za złotówke

ja też nie lubię zawyżonych kosztów wysyłek to mnie irytuje wręcz.
oprócz tego drażni mnie to że najczęsciej super sprzedawcy nie wystawiają komentarzy.ja mam cała strone komentarzy która wystawiłam dla tych sprzedajacych a oni echo...jak się upomnisz to zawsze jakoś się tłumaczą i tak nici z tego.

a jeszcze jedno co mnie drażni najbardziej to czasem sobie czytam komentarze ludzi na all i zauwazam ze niektórzy wystawiają je bezmyślnie.a konkretnie chodzi mi o to ze czasem sprzedawca traci wiarygodność pomimo tego iż wywiązał się ze swoich obowiązków a poczta nawaliła
karolina2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 09:29   #27
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Mnie denerwuje, że sprzedający oczekują, że jako kupująca wystawię komentarz jako pierwsza. Przecież wpłacając pieniądze na konto wywiązuję się ze swojej części umowy i sprzedający powinien mi wystawić komentarz najpierw, a ja po otrzymaniu towaru jeśli towar jest ok...
Tylko jeden sprzedający wystawił mi komentarz jako pierwszy
Jak się głębiej przyjrzieć to nie jest wcale takie głupie. Załóżmy, że sprzedajesz towar. Ktoś płaci, więc ładnie wystawiasz komentarz jako sprzedawca, bo on się już wywiązał. Tak? On towar dostaje i nagle foch: bo monitor przekłamał kolor, bo nie pasuje mu wybrany rozmiar choć zgadza się z opisem aukcji, bo kupił już wcześniej gdzie indziej taniej i chce zwrócić (przerabiałam osobiście)- i wali Ci nega.

Co wtedy?

Znam przypadek z autopsji. Czasem wystarczy przeczytać komentarze typu "miał być ecru a jest kremowy, to różnica, sprzedawca daltonista, chciałam oddać, nie zgodził się" i foch w postaci negatywa.

Właśnie przerabiam na koncie męża taką sytuację, facet znalazł towar gdzieś indziej i się dogadał, dostał od nas i postanowił zwrócić, wydumał uszkodzenie. Nie zgodziłam się na oddanie wadliwego towaru i wysłałam do gościa kuriera z papierem reklamacyjnym, żeby (jeśli to faktycznie uszkodzenie w drodze) dostać odszkodowanie od firmy kurierskiej. Kuriera nie wpuścił, twierdzi że nie przyjechał, a nas straszy sądem, że sprzedaliśmy mu felerną rzecz. Jest na sto procent pewny że taki towar od nas wyszedł. Dostajemy maile o treści np. "zniszcze Cię gnoju, pracuję w urzędzie, pokażę Ci co robię z takimi jak Ty".
Gdybym wystawiła pozytyw za wpłatę, miałabym teraz nega po łacinie.

Inna rzecz - od kilku miesięcy czekam na wiadomość od kobity, że dostała moją Stelle Rose Absolute. Cisza. Nie wystawiłam pozytywa za wpłatę, bo obawiam się, że mi walnie nega z tekstem, że paczka nigdy nie dotarła, albo że to podróba.
__________________

"Masz świra to go hoduj."




Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2009-06-05 o 09:31
kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 09:29   #28
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez karolina2008 Pokaż wiadomość
a jeszcze jedno co mnie drażni najbardziej to czasem sobie czytam komentarze ludzi na all i zauwazam ze niektórzy wystawiają je bezmyślnie.a konkretnie chodzi mi o to ze czasem sprzedawca traci wiarygodność pomimo tego iż wywiązał się ze swoich obowiązków a poczta nawaliła
ale przeciez dla Ciebie nie powinien taki sprzedawca stracic wiarygodnosci, skoro sama widzisz, czytajac jego negatywne komentarze, ze niekoniecznie to on zawinil dlatego ja na przyklad nie skreslam za ilosc negatywow, ale jedynie za ich tresc. pamietam, jak jakis czas temu rozgorzala dyskusja w watku o wiarygodnych sprzedawcach, na temat niejakiego Lancomiczka - negatywnych komentarzy mam on sporo (choc przy ilosci pozytywnych i tak gina), ale tak naprawde, dotycza one kwestii, ktore mnie nie odstraszaja od tego sprzedajacego^^
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 09:30   #29
danaida
Zadomowienie
 
Avatar danaida
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 076
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Mnie denerwuje, że sprzedający oczekują, że jako kupująca wystawię komentarz jako pierwsza. Przecież wpłacając pieniądze na konto wywiązuję się ze swojej części umowy i sprzedający powinien mi wystawić komentarz najpierw, a ja po otrzymaniu towaru jeśli towar jest ok...
Tylko jeden sprzedający wystawił mi komentarz jako pierwszy

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
a Ty wiesz, ze tez sie kiedys nad tym zastanawialam? myslalam sobie tak - skoro faktycznie kasa juz wplynela - czyli mozna mnie ocenic, prawda? a takie czekanie na moj komentarz kojarzy mi sie z tym, ze jesli bede miala jakies zastrzezenia do produktu, wowczas zarobie odwetowego negatywa badz neutrala^^
Cytat:
Napisane przez Gothic_Daisy Pokaż wiadomość
Jeżeli kupuję, zgadzam się z powyższym
Ale jeżeli sprzedaję, wolę, żeby kupujący wystawił pierwszy komentarz. Jeżeli ja wystawię pozytywa od razu, kupujący może napisać, że towar nie dotarł, albo że nie jest zgodny z opisem itp, itd. I wtedy nie będę mieć żadnej możliwości obrony.
Cytat:
Napisane przez giancarla Pokaż wiadomość
Mnie też bardzo nie podoba się ta praktyka

Rozumiem argumenty za, jak i przeciw. Rzeczywiście, jeżeli kupujący wywiązał się ze swoich obowiązków (kupił i od razu zrobił przelew, poinformował o tym w @ do sprzedawcy i odebrał przesyłkę w wyznaczonym czasie), to zasłużył na komentarz pozytywny. Niestety zdarza się, że ten idealny kupujący otrzymuje towar, który nie jest zgodny z opisem i po kilku nieudanych próbach dogadania się ze sprzedawcą wystawia komentarz neutralny lub negatywny. I jakże często w odwecie dostaję albo neutral za neutrala, albo w ramach wielkiego oburzenia za neutralny komentarz- negatywa.

Druga strona medalu też jest taka, że kupujący może wywiązać się doskonale ze swojej roli, ale odznacza się naturą wybitnie czepialską, nieufną, złośliwą i wszędzie węszy podstęp. Nawet tam, gdzie nie ma problemu, on go jednak widzi i od razu wystawia (wcześniej nie próbując wyjaśnić nieporozumienia ze sprzedawcą) komentarz neutralny czy negatywny.
danaida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 09:37   #30
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Jak się głębiej przyjrzieć to nie jest wcale takie głupie. Załóżmy, że sprzedajesz towar. Ktoś płaci, więc ładnie wystawiasz komentarz jako sprzedawca, bo on się już wywiązał. Tak? On towar dostaje i nagle foch: bo monitor przekłamał kolor, bo nie pasuje mu wybrany rozmiar choć zgadza się z opisem aukcji, bo kupił już wcześniej gdzie indziej taniej i chce zwrócić (przerabiałam osobiście)- i wali Ci nega.
oczywiscie, cos w tym, kropko, jest - aczkolwiek ja jako kupujacy tez niejako ryzykuje, ze wystawiajac pozytywny komentarz, nie dostane w ogole badz dostane niepozytywa - bo na przyklad sprzedajacy uzna, ze za dlugo musial czekac na wplate (a tymczasem zawinil bank). no i nawet jesli ja wystawiam komus , dajmy na to, neutrala, to dlaczego wiem - czuje - ze komentarz zwrotny bedzie taki sam, mimo, ze dokonalam wplaty blyskawicznie i z mojej strony nie bylo zadnych niedociagniec?
na Wizazu kwestia przekupek negatywnych odwetowych zostala rozstrzygnieta w ten sposob, ze takie przekupki - wystawione zupelnie bezpodstawnie - sa usuwane.

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez danaida Pokaż wiadomość
Rozumiem argumenty za, jak i przeciw. Rzeczywiście, jeżeli kupujący wywiązał się ze swoich obowiązków (kupił i od razu zrobił przelew, poinformował o tym w @ do sprzedawcy i odebrał przesyłkę w wyznaczonym czasie), to zasłużył na komentarz pozytywny. Niestety zdarza się, że ten idealny kupujący otrzymuje towar, który nie jest zgodny z opisem i po kilku nieudanych próbach dogadania się ze sprzedawcą wystawia komentarz neutralny lub negatywny. I jakże często w odwecie dostaję albo neutral za neutrala, albo w ramach wielkiego oburzenia za neutralny komentarz- negatywa.

Druga strona medalu też jest taka, że kupujący może wywiązać się doskonale ze swojej roli, ale odznacza się naturą wybitnie czepialską, nieufną, złośliwą i wszędzie węszy podstęp. Nawet tam, gdzie nie ma problemu, on go jednak widzi i od razu wystawia (wcześniej nie próbując wyjaśnić nieporozumienia ze sprzedawcą) komentarz neutralny czy negatywny.
podpisuje sie pod obiema stronami medalu
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.