Wizażanki pracujące w korporacjach :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-10, 16:57   #31
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Pracowalam w korporacjach 2 w sumie. Generalnie potwierdzam sprawy finansowe - wyplata zawsze na czas, nie bylo problemow z urlopami, nikt mi na sile nie kazal przychodzic do pracy jak bylam przeziebiona ani nie wypominal zwolnien lekarskich. Z pozytywow tez bonusy - laptopy, baseny, kursy jezykowe, a nawet mieszkanie sluzbowe.

Minusy oczywiscie tez byly, ale nie wypada narzekac na eks pracodawcow.

Dosc dobry pomysl dla ludzi swiezo po studiach bez sprecyzowanej wizji na przyszlosc czy tez chcacych sie czegos nowego douczyc. Przecietna korporacja chetnie odpowiada na takie pytania. Daje tez szanse na czeste podroze.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 19:35   #32
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Pracowalam w korporacjach 2 w sumie. Generalnie potwierdzam sprawy finansowe - wyplata zawsze na czas, nie bylo problemow z urlopami, nikt mi na sile nie kazal przychodzic do pracy jak bylam przeziebiona ani nie wypominal zwolnien lekarskich. Z pozytywow tez bonusy - laptopy, baseny, kursy jezykowe, a nawet mieszkanie sluzbowe.

Minusy oczywiscie tez byly, ale nie wypada narzekac na eks pracodawcow.

Dosc dobry pomysl dla ludzi swiezo po studiach bez sprecyzowanej wizji na przyszlosc czy tez chcacych sie czegos nowego douczyc. Przecietna korporacja chetnie odpowiada na takie pytania. Daje tez szanse na czeste podroze.
Zgadzam się generalnie z powyższym, aczkolwiek, też zależy na jakim stanowisku jesteś. Szaraczkowi na samym dole korporacyjnej drabiny nikt laptopa, samochodu czy mieszkania nie da. I szaraczka też się w częste podróże nie wysyła.

Dużym plusem korporacji jest rozwój - dużo nowych projektów, dużo nowych wyzwań a przez to ciągłe parcie do przodu - w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Praca w międzynarodowym środowisku też jest fajna.Teoretycznie można jeszcze kilka innych zalet wymienić, przy czym należy pamiętać, że korporacja korporacji nie równa i to co jest plusem w jednej może okazać się fikcją w drugiej.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-15, 10:23   #33
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 495
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość

Dużym plusem korporacji jest rozwój - dużo nowych projektów, dużo nowych wyzwań a przez to ciągłe parcie do przodu - w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Praca w międzynarodowym środowisku też jest fajna.Teoretycznie można jeszcze kilka innych zalet wymienić, przy czym należy pamiętać, że korporacja korporacji nie równa i to co jest plusem w jednej może okazać się fikcją w drugiej.
O tak, praca w środowisku międzynarodowym jest super. To jeden z tych czynników, który sprawiał, że sumarycznie lubiłam pracować w korporacji. Poznawanie innych nacji i ich zwyczajów, no i fakt, że cały czas ma się kontakt z językami obcymi, to niewątpliwy plus. W obecnej pracy prawie w ogóle nie używam języków obcych, i chociaż nie zamieniłabym ją na żadną inną, trochę się martwię, że zapomnę to wszystko, czego się nauczyłam.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 13:22   #34
leseurr
Rozeznanie
 
Avatar leseurr
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 985
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Hej dziewczyny czy mogłybyście mi zdradzić, jakie kierunki studiów są poszukiwane przez korporacje? Marzy mi sie praca w zespole międzynarodowym i czeste wyjazdy, dlatego takie miejsce pracy byłoby dla mnie idealne, ale obawiam się, ze po moim wymarzonym zarządzaniu zasobami ludzkimi nie będę miała co marzyć o pracy tam.
Nie chodzi mi o to, ze wybiorę taki kierunek jaki mi podacie, tylko, ze nie mam absolutnie pojęcia jakie kierunki mogłabym ewentualnie brać pod uwagę.

A może wystarczy tylko dobra znajomośc kilku języków? Umiem b. dobrze angielski, na studiach mam zamiar zająć się niemieckim i jeszcze rozważam hiszpański.

Proszę o odpowiedzi
__________________
Proszę rozpiąć pasy bezpieczeństwa - doznania będą nieziemskie !
leseurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 15:19   #35
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

leseurr, jak najbardziej znajomość języków obcych + podstawowa wiedza ekonomiczna + logiczne myślenie wystarczy, by mieć szanse w korpo.
Z moich obserwacji najbardziej poszukiwani w korporacjach są absolwenci uczelni ekonomicznych, kierunków prawniczych itp. Ale to nie reguła
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 10:28   #36
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Melduje się kolejna korporacyjna (finanse,kapiał amerykański)

Jako,że do tej pory pracowałam na zlecenie u prywaciarza to pracą w korporacji byłam oczarowana Generalnie u siebie nie mam powodów do narzekania - super socjal z opieką medyczną,szkoleniami, kartą Multisportu,wypłata terminowo.Nadgodziny jeśli się zdarzają to najczęściej są do odbioru dniem wolnym,a wynikają stąd,że mamy albo wyjątkowo dużo zleceń albo jakąś awarię po stronie niezależnej do nas.Atmosfera w zespole super Dodatkowo motywacja do nauki języków obcych,którą ułatwia się kursami w bardzo przystępnych cenach.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 12:32   #37
ondulith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 221
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Dziewczyny, chcialam sie zapytac co osoba starajaca sie o prace w korporacji powinna umiec. Mozecie wyszczegolnic? Np. co z excela musi znac, jak dobrze język znac i ile tych jezykow.. Czy.. wystarczy jak zna jeden jezyk na poziomie zaawansowanym, a drugi " kali pic kali jesc"?

Zastanawiam sie.. co to w ogole znaczy znac jezyk biegle.. Mozecie cos wiecej napisac o tym, na jakim poziomie trzeba znac jezyk..- znam angielski dobrze, ale.. mam probolemy z mowieniem.. rowniez duzo slowek takich bardziej zaawansowanych nie pamietam..
ondulith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 14:17   #38
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
Zgadzam się generalnie z powyższym, aczkolwiek, też zależy na jakim stanowisku jesteś. Szaraczkowi na samym dole korporacyjnej drabiny nikt laptopa, samochodu czy mieszkania nie da. I szaraczka też się w częste podróże nie wysyła.
no ja wlasnie bylam szaraczkiem a sluzbowy laptop i mieszkanie bylo.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 15:22   #39
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Cytat:
Napisane przez ondulith Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chcialam sie zapytac co osoba starajaca sie o prace w korporacji powinna umiec. Mozecie wyszczegolnic? Np. co z excela musi znac, jak dobrze język znac i ile tych jezykow.. Czy.. wystarczy jak zna jeden jezyk na poziomie zaawansowanym, a drugi " kali pic kali jesc"?

Zastanawiam sie.. co to w ogole znaczy znac jezyk biegle.. Mozecie cos wiecej napisac o tym, na jakim poziomie trzeba znac jezyk..- znam angielski dobrze, ale.. mam probolemy z mowieniem.. rowniez duzo slowek takich bardziej zaawansowanych nie pamietam..
Trudno jest konkretnie określić co musisz umieć,bo wszystko zależy od specyfiki firmy i od tego na jakie stanowisko startujesz.Nikt Ci nie powie,że np. jak będziesz znała 3 języki to już Cię zatrudnią czy które dokładnie funkcje Excela

Co do poziomu znajomości języka to u mnie na przykład musisz znać go na poziomie conajmniej komunikatywnym, gdyż tylko po angielsku kontaktujemy się z klientami.Tzn. że nie jest dla Ciebie problemem napisanie maila po angielsku,odebranie telefonu czy też używanie angielskiego oprogramowania,itp.
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 15:55   #40
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Cytat:
Napisane przez ondulith Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chcialam sie zapytac co osoba starajaca sie o prace w korporacji powinna umiec. Mozecie wyszczegolnic? Np. co z excela musi znac, jak dobrze język znac i ile tych jezykow.. Czy.. wystarczy jak zna jeden jezyk na poziomie zaawansowanym, a drugi " kali pic kali jesc"?

Zastanawiam sie.. co to w ogole znaczy znac jezyk biegle.. Mozecie cos wiecej napisac o tym, na jakim poziomie trzeba znac jezyk..- znam angielski dobrze, ale.. mam probolemy z mowieniem.. rowniez duzo slowek takich bardziej zaawansowanych nie pamietam..
niedawno przeszłam rekrutację do jednej z korporacji finansowych do działu audytu (rekrutacja dla studentów i świeżo upieczonych absolwentów) i wyglądała mniej więcej tak:

TESTY:
- test analityczny, kilkadziesiąt prostych zadanek do policzenia z kalkulatorem (głównie procenty), ale było strasznie mało czasu (na każde zadanie ok. minuty)
- test werbalny - krótkie teksty po 3-4 zdania, do każdego tekstu wypisane były niżej 3 zdania, trzeba było stwierdzić czy to prawda czy fałsz (również mało czasu - o ile pamiętam to mniej niż minuta na każdy tekst)
- 2 eseje po angielsku + napisanie streszczenia angielskiego tekstu

ASSESMENT CENTER:
- praca w grupach - było nas 5 osób, dostaliśmy zadanie i byliśmy obserwowani jak radzimy sobie z pracą w zespole
- krótka rozmowa po angielsku (na luźne tematy)
- godzinna rozmowa z menedżerem
- prezentacja - dostałam ok. 20 stron różnych materiałów związanych z jednym tematem i w ciągu 30 min musiałam przygotować prezentację, a następnie zaprezentować ją


drugi język nie był w ogóle wymagany.
osoby, które mają już doświadczenie przechodzą rekrutację w inny sposób - ta była przewidziana dla osób bez doświadczenia
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 19:50   #41
leseurr
Rozeznanie
 
Avatar leseurr
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 985
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

I dostałaś tą pracę?

A o czym rozmawiasz z menagerem przez tą godzinę? Bo pewnie w takich okolicznościach wydaje się to wiecznością
Co do tej pracy w grupie, to domyślam się, że lekko dominujące osoby są od razu przekreślane...?
__________________
Proszę rozpiąć pasy bezpieczeństwa - doznania będą nieziemskie !
leseurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 21:15   #42
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Cytat:
Napisane przez leseurr Pokaż wiadomość
I dostałaś tą pracę?

A o czym rozmawiasz z menagerem przez tą godzinę? Bo pewnie w takich okolicznościach wydaje się to wiecznością
Co do tej pracy w grupie, to domyślam się, że lekko dominujące osoby są od razu przekreślane...?
przeszłam pozytywnie rekrutację, ale zacznę pracować jak tylko skończę studia - okazało się, wbrew opisie w ogłoszeniu, że chcą w pełni dyspozycyjne osoby. ale mam zgłosić się, gdy już będę dyspozycyjna i od razu zaczynam

jeśli chodzi o rozmowę z menedżerem to w większości były typowo HRowe pytania. czemu akurat ta firma, czemu ten dział, czemu poszłam na takie studia, jakie przedmioty na studiach sprawiają mi najmniej problemów, podać przykład, gdy działałam pod presją czasu, przykład gdy pracowałam w grupie, lub gdy byłam liderem grupy, musiałam opowiedzieć parę zdań o mojej pracy licencjackiej itd. generalnie rozmowę tą wspominam bardzo dobrze. było sympatycznie, bez stresu, bardziej wyglądało to na rozmowę znajomych, zwłaszcza, że w tej firmie wszyscy są do siebie na "ty" i tak samo rozmawiałam z menedżerem.

a odnośnie pracy grupowej - nie mam pojęcia co oceniali. na pewno ważne jest bycie komunikatywnym. szare myszki raczej nie mają szans. osoby dominujące wcale nie muszą być przekreślane, bo mogą się później okazać dobrymi menadżerami. byleby nie było kilku osób dominujących, które nie potrafią się razem dogadać
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 10:00   #43
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Cytat:
Napisane przez ondulith Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chcialam sie zapytac co osoba starajaca sie o prace w korporacji powinna umiec. Mozecie wyszczegolnic? Np. co z excela musi znac, jak dobrze język znac i ile tych jezykow.. Czy.. wystarczy jak zna jeden jezyk na poziomie zaawansowanym, a drugi " kali pic kali jesc"?

Zastanawiam sie.. co to w ogole znaczy znac jezyk biegle.. Mozecie cos wiecej napisac o tym, na jakim poziomie trzeba znac jezyk..- znam angielski dobrze, ale.. mam probolemy z mowieniem.. rowniez duzo slowek takich bardziej zaawansowanych nie pamietam..
jak Dziewczyny piszą, nikt Ci nie da złotej rady, co musisz umieć i co znać, żebyś dostała prace w korpo.

Wszystko zależy od stanowiska na jakie aplikujesz.

Jedyna rada to pomijajać doświadczenie, wiedzę i języki,
w korpo powinno się mieć mocno rozwiniętę zdolności interpersonalne plus inteligencje emocjonalną - łatwiej przeżyć.




Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
no ja wlasnie bylam szaraczkiem a sluzbowy laptop i mieszkanie bylo.
nieźle, weźmiesz mnie do siebie?

u mnie tylko wyższy stopnień zarządania i może 4 osoby z średniego stopnia, mają laptopy a nie mówiąc o mieszkaniach.

ale jak pisałam, wszystko zależy od korpo.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-04, 19:33   #44
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Mozecie podac nazwy konkretnych korporacji w ktorych moglabym sie starac o prace po powrocie do PL?
I jesli wiecie o jakichs rekrutacjach to tez bylabym wdzieczna
Z gory strasznie Wam dziekuje!
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 01:46   #45
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Ja pracuje w korporacji w Usa( branza mental health).Wczesniej pracowalam dla malej firmy w podobnej branzy i roznice widze duze.
W korporacji czuje ze poswiecam duzo dla firmy(praca jest wymagajaca,godziny dlugie)
Nadgodziny platne ale musza byc uzgadniane i zatwierdzone przez kierownika
W kazde swieta placa jest wyzsza
Wyplata na czas.
Nie ma problemu z braniem dni wolnych
Bonusy tzn ubezpieczenie zdrowotne sa tylko dla tych ktorzy pracuja powyzej 30 godzin tygodniowo
Biurokracja,papierkologia jest na 1 miejscu
Szkolenia non stop.Wyjazdy na szkolenia,spotkania integracyjne itp.Firma placi rowniez za certyfikaty zwiazane z branza+osobno za godziny spedzone na szkoleniach.Firma placi rowniez za nauke na poziomie MA jak rowniez za sesje z psychologiem.Zarobki rosna gdy sie zdobedzie kolejne certyfikaty.Jezeli chodzi o rozwoj to jest super
Jest rowniez mozliwosc pracy w roznych oddzialach firmy.Awanse sie zdarzaja ale wymaga to dlugich lat pracy.
Jezeli nie ma ruchu to w pracy moge odrabiac prace domowe,uczyc sie,siedziec na necie(choc niektore strony sa blokowane)
Non stop jest sprawdzanie postepow w pracy.Co miesiac z kierownikiem na superwizji a takze co 6 miesiecy jako wieksze podsumowanie.Rozmawiamy o osiagnieciach,planach,pro blemach itp.
Ogolnie czuje ze poza praca spedzam duzo czasu na szkoleniach,superwizjach, zebraniach itp
Jak widac praca w korporacji ma plusy i minusy

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2013-08-05 o 03:34
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 02:51   #46
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Odp: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Pracuje w korpo, kapitał zagraniczny. Ogólnie jak na korpo jest luźno, brak dress code'u, brak ciągłego sprawdzania różnych stasów pracowników. Trzeba po prostu przychodzić do firmy i w wyznaczonym czasie mieć skończona robotę. Atmosfera fajna,bez wyścigu szczurów.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 09:18   #47
elutka1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 18
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Witajcie,
Ja bardzo chcę pracować w korporacji ze względu na stabilność zatrudnienia, możliwości awansu, możliwość uczenia się języków obcych.
Mam spore doświadczenie w księgowości, jednak nie znając biegle angielskiego ani innych już udziwnionych języków typu turecki, holenderski, bułgarski.
Od 3 lat bezskutecznie aplikuję do IBM, CapGemini, Shell, PwC, International Paper. Nawet w dziale Polskiej księgowości gdzie jest rekrutacja, nie biorą mnie pod uwagę, a przecież mam wiedzę i doświadczenie, ambicje, i ogromne chęci do pracy

Koleżanki bez biegłego angielskiego dostawały się do korporacji. A ja nie
Byłam tylko na 1 rozmowie o pracę, gdzie tak mnie zaczęli maglować, iż zapomniałam wszystko co wiem.

Idę na kurs angielskiego na certyfikat CAE, może wtedy mnie przyjmą jestem gotowa ciężko pracować na kursie, żeby się dostać do korporacji, gdzie znajome pracują po 5-10 lat.

Dotychczas pracowałam w małych biurach rachunkowych, gdzie na umowę o pracę nie było najmniejszych szans, nadgodziny - bo klienci się spóźniają albo koleżanka coś zawala, albo mam po prostu za dużo pracy bo szefostwo skąpe na pomocników. Pracowałam za grosze w atmosferze stresu. Ciągle słyszałam, że na moje miejsce jest 20 chętnych, gdy zrobiłam błąd albo za mało zaksięgowałam. Mam dość takiego traktowania, dlatego uważam, że korporacja będzie dla mnie idealnym wyjściem.

Ale odzew z korporacji - zerowy.

Na targach pracy słyszę że na pewno by się odezwali do mnie bo przecież mam doświadczenie itp. A tu lipa!
elutka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 09:28   #48
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Cytat:
Napisane przez elutka1989 Pokaż wiadomość
Witajcie,
Ja bardzo chcę pracować w korporacji ze względu na stabilność zatrudnienia, możliwości awansu, możliwość uczenia się języków obcych.
Mam spore doświadczenie w księgowości, jednak nie znając biegle angielskiego ani innych już udziwnionych języków typu turecki, holenderski, bułgarski.
Od 3 lat bezskutecznie aplikuję do IBM, CapGemini, Shell, PwC, International Paper. Nawet w dziale Polskiej księgowości gdzie jest rekrutacja, nie biorą mnie pod uwagę, a przecież mam wiedzę i doświadczenie, ambicje, i ogromne chęci do pracy

Koleżanki bez biegłego angielskiego dostawały się do korporacji. A ja nie
Byłam tylko na 1 rozmowie o pracę, gdzie tak mnie zaczęli maglować, iż zapomniałam wszystko co wiem.

Idę na kurs angielskiego na certyfikat CAE, może wtedy mnie przyjmą jestem gotowa ciężko pracować na kursie, żeby się dostać do korporacji, gdzie znajome pracują po 5-10 lat.

Dotychczas pracowałam w małych biurach rachunkowych, gdzie na umowę o pracę nie było najmniejszych szans, nadgodziny - bo klienci się spóźniają albo koleżanka coś zawala, albo mam po prostu za dużo pracy bo szefostwo skąpe na pomocników. Pracowałam za grosze w atmosferze stresu. Ciągle słyszałam, że na moje miejsce jest 20 chętnych, gdy zrobiłam błąd albo za mało zaksięgowałam. Mam dość takiego traktowania, dlatego uważam, że korporacja będzie dla mnie idealnym wyjściem.

Ale odzew z korporacji - zerowy.

Na targach pracy słyszę że na pewno by się odezwali do mnie bo przecież mam doświadczenie itp. A tu lipa!

ciężko Ci cokolwiek doradzić, może przyczyną jest Twoje CV, list motywacyjny? Może zanim uderzysz do korporacji to popracuj jeszcze w średnich przedsiębiorstwach?Może też powinnaś zacząć aplikować na stanowiska juniora jeżeli na te które aplikujesz nie możesz się dostać?

co do pogrubionego - serio, nie licz na to, że korpo to cud miód i orzeszki.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 16:11   #49
lalibelle
Rozeznanie
 
Avatar lalibelle
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 641
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Odkopałam wątek,bo ma pytanie:czy w korpo patrzą na to ,kto jakie skończył studia?Dzienne czy zaoozne?Czy to zależy od firmy?
Z góry dzięki za odp
__________________
Live a life you will remember

Thank God, I'm a woman
lalibelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-26, 20:07   #50
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Wizażanki pracujące w korporacjach :)

Cytat:
Napisane przez lalibelle Pokaż wiadomość
Odkopałam wątek,bo ma pytanie:czy w korpo patrzą na to ,kto jakie skończył studia?Dzienne czy zaoozne?Czy to zależy od firmy?
Z góry dzięki za odp
Myślę, że to zależy od działu. Jeżeli chcesz się zajmować analityką, consultingiem etc. to małe szanse , że korporacja Cię zatrudni,
bo one szukają bardzo dobrych absolwentów a raczej niewielu świetnych
maturzystów z własnej woli idzie na studia zaoczne (teraz pracuję w trzeciej korpo i nie spotkałam dotąd osoby, która nie byłaby po studiach dziennych i dobrej uczelni). Jeśli ma to być jakiś mniej strategiczny dział w firmie, np. HR, to chyba nie ma dużego znaczenia.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-26 20:07:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.