Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-20, 22:22   #1
Flooower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Arrow

Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?


Flooower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 23:40   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

Przykro mi to mówić, ale wątpię. Zresztą zastanów się czy twoja wiedza by była na tyle duża, bys spokojnie mogła pracować w salonie i wykonywać wiekszosc podstawowych zabiegów...?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 08:45   #3
Flooower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

bo chcę zapisać się na kurs zawodowy i potem jeszcze doszkalać, poza tym to moja pasja i wiem że chętnie przykładałabym się do zajęć, a nie chodziła żeby tylko odbębnić
Flooower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 11:24   #4
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

jesli zajmujesz sie tylko paznokciami, to mysle, ze duzego problemu nie bedzie. Jesli natomiast kosmetyka ciala i twarzy to bedzie ciezej.
Powiem tak: porzadny salon nie zatrudni osoby tylko po kursach.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 15:58   #5
Flooower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

No cóż, jednak zaryzykuję. Może uda mi się coś znaleźć, a poza tym mogę iść dalej w tym kierunku tak czy siak to moja pasja i chcę ją rozwinąć
Flooower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 18:31   #6
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

jesli pasja, to nie lepiej isc na studia/studium?
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 20:16   #7
Flooower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
jesli pasja, to nie lepiej isc na studia/studium?
Tą możliwość też rozważam, ale najpierw zrobię kurs
Flooower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 20:19   #8
BoleynAnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

A jak myślicie, czy po szkole policealnej "kosmetyczka" jest jakaś praca? ile w ogóle zarabia taka kosmetyczka? Najniższa krajowa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
BoleynAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 20:35   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

Cytat:
Napisane przez BoleynAnn Pokaż wiadomość
A jak myślicie, czy po szkole policealnej "kosmetyczka" jest jakaś praca? ile w ogóle zarabia taka kosmetyczka? Najniższa krajowa?

Sent from my iPhone using Tapatalk
W moich okolicach chcą kosmetologów, a nie kosmetyczki- ale zaznaczam, że wiele zależy pewnie od miasta. Zarobki są przeróżne, czasem najniższa krajowa, czasem trochę lepiej.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 21:21   #10
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

Cytat:
Napisane przez BoleynAnn Pokaż wiadomość
A jak myślicie, czy po szkole policealnej "kosmetyczka" jest jakaś praca? ile w ogóle zarabia taka kosmetyczka? Najniższa krajowa?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja jestem po studium.
Pracuje juz ktorys rok w salonie medycyny estetycznej, prowadze rowniez szkolenia (prace zaczelam na ostatnim semestrze).
A co do zarobkow, najczesciej jest podstawa + prowizja.
Jesli salon ma duzo klientow, jesli ma wysokiej klasy zabiegi ( co sie wiaze rowniez z wysoka cena), jesli jestes dobra w tym co robisz (wtedy masz swoje klientki,ktore chodza tylko do Ciebie) to wtedy zarobisz sporo.

Jezeli trafisz do zwyklego saloniku osiedlowego, gdzie robisz henne, paznokcie, raz do czasu oczyszczanie to juz bedzie gorzej.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2014-02-21 o 21:38
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 09:06   #11
Flooower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 106
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

Taką wiedzę powinnam wynieść z tego kursu :

http://www.new-nails.com/szkolenia-k...smetyczny.html

co myślicie ??
Flooower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-23, 20:23   #12
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

Powiem tak: oferta bardzo bogata ale 140 godzin aby nauczyć się tego wszystkiego to tylko liźnięcie tematu i za mało praktyki a ona jest najważniejsza.
W salonach niekoniecznie potrzebują kosmetologów, ponieważ dziewczyny po studiach wynoszą bardzo dużo wiedzy teoretycznej a praktyka jest najważniejsza. Po studium tej praktyki jest jednak więcej. Po kursach jednak nie zawsze są uprawnienia do wykonywania zawodu. Poza tym nie znam osoby która chętnie zatrudnia takie osoby bo jednak świadectwo jest wymagane. Moja koleżanka co prawda jest fryzjerką ale zatrudnia tylko dziewczyny po zawodówce bo najlepiej jej się sprawdzają gdyż większość czasu siedzą na praktykach prawie 3 lata a po technikum twierdzi że mało co umieją.
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 12:45   #13
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

Cytat:
Napisane przez akusia1 Pokaż wiadomość
Powiem tak: oferta bardzo bogata ale 140 godzin aby nauczyć się tego wszystkiego to tylko liźnięcie tematu i za mało praktyki a ona jest najważniejsza.
W salonach niekoniecznie potrzebują kosmetologów, ponieważ dziewczyny po studiach wynoszą bardzo dużo wiedzy teoretycznej a praktyka jest najważniejsza. Po studium tej praktyki jest jednak więcej. Po kursach jednak nie zawsze są uprawnienia do wykonywania zawodu. Poza tym nie znam osoby która chętnie zatrudnia takie osoby bo jednak świadectwo jest wymagane. Moja koleżanka co prawda jest fryzjerką ale zatrudnia tylko dziewczyny po zawodówce bo najlepiej jej się sprawdzają gdyż większość czasu siedzą na praktykach prawie 3 lata a po technikum twierdzi że mało co umieją.
Też słyszałam kiedyś takie opinie- że studium= praktyka, a studia= teoria, ale z mojego doświadczenia wiem, że nie zawsze taka opinia jest prawdziwa. Na studiach też jest wiele praktyk, juz po 1 roku studiów trzeba odrobić pewną ilość godzin w salonie w poszczególnych zabiegach. Myślę, ze wiele zależy tez od osoby uczącej się- czy przyłoży się do praktyk czy przejdzie je i nic nie będzie wiedziała. Nie wiem jak jest na wszystkich uniwersytetach gdzie jest kosmetologia (czy jest jednakowa ilość godzin praktyk do odrobienia w salonie i w szkole) dlatego nie wypowiem się ogólnie o kosmetologię, ale moim zdaniem.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 13:19   #14
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Też słyszałam kiedyś takie opinie- że studium= praktyka, a studia= teoria, ale z mojego doświadczenia wiem, że nie zawsze taka opinia jest prawdziwa. Na studiach też jest wiele praktyk, juz po 1 roku studiów trzeba odrobić pewną ilość godzin w salonie w poszczególnych zabiegach. Myślę, ze wiele zależy tez od osoby uczącej się- czy przyłoży się do praktyk czy przejdzie je i nic nie będzie wiedziała. Nie wiem jak jest na wszystkich uniwersytetach gdzie jest kosmetologia (czy jest jednakowa ilość godzin praktyk do odrobienia w salonie i w szkole) dlatego nie wypowiem się ogólnie o kosmetologię, ale moim zdaniem.
tylko, ze tych godzin i tak jest bardzo malutko w porownaniu z tym co jest na studium. Ja mialam bardzo duzo zajec praktycznych obowiazkowych +dodatkowych w wolne dni. W porownaniu z tym co jest na studiach - roznica jest spora. Dodatkowo oczywiscie dochodzi praktyka w salonie.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 18:01   #15
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

Cytat:
Napisane przez akusia1 Pokaż wiadomość
Powiem tak: oferta bardzo bogata ale 140 godzin aby nauczyć się tego wszystkiego to tylko liźnięcie tematu i za mało praktyki a ona jest najważniejsza.
W salonach niekoniecznie potrzebują kosmetologów, ponieważ dziewczyny po studiach wynoszą bardzo dużo wiedzy teoretycznej a praktyka jest najważniejsza. Po studium tej praktyki jest jednak więcej. Po kursach jednak nie zawsze są uprawnienia do wykonywania zawodu. Poza tym nie znam osoby która chętnie zatrudnia takie osoby bo jednak świadectwo jest wymagane. Moja koleżanka co prawda jest fryzjerką ale zatrudnia tylko dziewczyny po zawodówce bo najlepiej jej się sprawdzają gdyż większość czasu siedzą na praktykach prawie 3 lata a po technikum twierdzi że mało co umieją.
w moim mieście jest nacisk na kosmetologów. nawet znam kilka przypadków gdzie pracodawca powiedział albo studia albo nie przedłużymy umowy.

Teraz była reforma i już mój rocznik kosmetologi ma 4 praktyki. po 1 roku-mies., po 2 roku-mies i na 3 roku dwie praktyki miesieczne. Czyli w sumie 4 miesiące praktyki od pon do pt po 6h.
wszystko zależy od salonów gdzie odbywało się praktyki, ja na praktyce nauczyłam się duuużo wiecej niż w szkole (ale salon to Yasumi z dużym ruchem, i miałam znajomą która pozwalała mi na wiecej niż program praktyk przewidywał)
Dodam że na studiach mamy kręcenie kosmetyków pielgnacyjnych i kolorówki(co w policealnych jest tylko teoria), maasażu i fizjoterapi miałam tyle że rzygać się chciało, na ilość zajęć z pielęgnacyjnej/wizażu/upiększającej nie narzekam..
wszystko zależy od wykładowcy. do czasu aż nie poszłam na studia nie wiedziałam że tyle na raz na twarz można nałożyć xD
i do osób zaczynających studia kosmetologiczne- zmienia się forma zdawania. Piszemy licencjat z badaniem (czyli jak na mgr)+ egzamin praktyczny
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..

Edytowane przez mycha9393
Czas edycji: 2014-02-25 o 18:07
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 20:03   #16
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

Słuchajcie ja wcale nie twierdzę, że studia są złe czy niewystarczające. Chodzi tylko o umiejętności praktyczne, na studium oprócz teorii ciągle siedzi się w pracowni i ćwiczy się oprócz praktyk w salonie potem szybciej dochodzi się do samodzielnej pracy jako kosmetyczka. Ze studiów natomiast można wynieść naprawdę ogrom wiedzy, którą można wykorzystać jako np. przedstawiciel kosmetyczny renomowanych firm, czego po studium już nie można.
Ale my rozpisujemy się o studium i o studiach a Autorka pytała o kursy. A to już całkiem co innego. Dla mnie to za mało czasu aby solidnie nauczyć się tyle materiału.
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 21:56   #17
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

kursy do dopelnienie to studiow/studium. Bardziej tak nalezy na to patrzec.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 00:26   #18
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Czy po kursie kosmetycznym spokojnie znajdę pracę?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
kursy do dopelnienie to studiow/studium. Bardziej tak nalezy na to patrzec.
też tak uważam. Niektóre zabiegi są dość inwazyjne więc nie wyobrażam sobie żeby wykonywały je osoby bez podstawowej wiedzy anatomicznej/fizjologicznej itd..
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-26 00:26:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.