kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-05, 16:31   #211
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Położyłam dziś minerały na mój ulubiony ochronny filtr z Iwostinu 50+ i jednym słowem - kiepsko. Nie polubiły sie nic a nic. A mnie efekt zdegustował juz po godzinie... Minerały nie przebrnęły przez niego, mimo ze filtr w miare dobrze mi się wchłania, i generalnie do tej pory spisywał się całkiem zadowalająco. Czytałam też że mój przypadek nie jest pierwszy, ze tez u kilku z Was sie nie sprawdzał pod minerałami. Widac taki jego urok.

No i co teraz? dylemat mam. Ja nie chce szukac nowego filtra znów testowanie, zapychanie, bielenie, tłuszczenie... brrrr.
A z minerałów na pewno na razie nie zrezygnuje...

Wszystko wskazuje na to ze filtr pojdzie w odstawkę
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 19:51   #212
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 09:50   #213
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Ja pod minerały stosuję Pharmaceris krem-ekran 50+ i jestem zachwycona. Po nałożeniu lekko bieli ale szybko się wchłania. Na to daję puder bambusowy z jedwabiem, a potem minerały. Nic się nie roluje ani nie wybija spod minerałów w ciągu dnia. A do tego jest taniutki. Ok 30zł za 50ml.
Jego dodatkowym atutem jest nawilżanie

Edytowane przez goldika
Czas edycji: 2010-02-09 o 11:08 Powód: milion literówek
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 11:01   #214
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
Ja pod minerały stosuję Pharmaceris krem-ekran 50+ i jest zachwycona. Po nałożeniu lekko bieli ale szybko się wchłania. Na to daję pudr bambusowy z jedwabiem, a potem minerały. Nic się nie roluje ani nie wybija spod minerałów w ciągu dnia. A do tego jest taniutki. Ok 30zł za 50ml.
Jego dodatkowym atutem jest nawilżanie
Dobrze że się ktos pojawił z tym pytaniem. moja koleżanka ma straszna skórę no i jej kwasy wysłałam i kazałam kupic filtr -na szczęście nie musiałam przekonywać . Nie znalazła ani antka ani Lirene więc kupiła ten Pharmaceris ekran 50 . Boję sie że ją zapcha i kwasy pójda na marne
__________________
Wszystko, co naprawdę lubię, jest albo niemoralne, albo nielegalne, albo tuczące...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 11:03   #215
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Stosuję emulsję Avene SPF 50+.
Nie bieli mnie, nie świecę się po niej, nie mam żadnych innych zastrzeżeń.
Polubiła się z minerałami.
Opinie na jej temat są różne, ale odkąd ją odkryłam, nie zamieniłabym na żaden inny filtr.
Moja skóra bardzo dobrze ją toleruje i chyba tak już zostanie.

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Nie znam sie zbyt na filtrach.Szczerze mowiac nie nakladam przepisowej ilosci(wiem,wiem,ale ostatnio staram sie nakladac wiecej)

Jezeli chodzi o makijaz mineralny u mnie najlepiej sprawdza sie ten:
http://www.drugstore.com/products/pr...31&catid=21503

Ideal w 100%.Nie zapycha-idealnie nawilza.Szybko sie wchlania i mozna od razu nakladac mineraly.
Jeżeli chodzi o Eucerin, ostatnio miałam okazję "wypróbować" w palcach próbkę tego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...acy-SPF-50.htm
Konsystencja rewelacyjna, składu nie analizowałam.

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Polecam
ROC Minesol SPF 50+ Creme Fluide
ROC
Minesol 50+, Anti-Brown Spot Care / Soin Anti-Taches Brunes
Żałuję, że nie ma opinii na KWC.
Jest jedynie to:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...owych-plam.htm
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 11:09   #216
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 14 974
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Dobrze że się ktos pojawił z tym pytaniem. moja koleżanka ma straszna skórę no i jej kwasy wysłałam i kazałam kupic filtr -na szczęście nie musiałam przekonywać . Nie znalazła ani antka ani Lirene więc kupiła ten Pharmaceris ekran 50 . Boję sie że ją zapcha i kwasy pójda na marne
też byłam na kwasach i dlateog go kupiłam. Nie zapchał mnie ani razu a do tego nadaje się pod makijaż (nawet ma to zaznaczone w opisie). Nie wiem jak z niego stabilnością bo się nawet na tym nei znam. Ale mi pod minerały odpowiada.
goldika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 19:22   #217
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Dziewczyny a ja mam pytanie(być może już o tym było a ja to przegapiłam więc nie bijcie) jak sobie radzicie z nakładaniem minerałów tak aby nie zetrzeć filtra. Wiem, że trzeba odczekać aż się wchłonie, wiem też, że nakładacie primer, ale mimo wszystko minerałki trzeba przecież rozetrzeć pędzlem, żeby ładnie leżały. Pół biedy jeśli to filtr chemiczny ale przy mineralnym to chyba już żadna ochrona nie zostaje po nałożeniu minerałów. Od jakiegoś czasu próbuję różnych sposobów ale nawet flat top wydaje mi się strasznie ścierać filtr (używam go bardzo delikatnie).
Doradźcie coś

Oki. Już chyba znalazłam wątek w którym znajdę odp.na swoje wątpliwości, także Wam nie zawracam głowy Chyba, że któraś znajdzie chęci i czas żby micoś podpowiedzieć

Edytowane przez madziar5
Czas edycji: 2010-04-28 o 06:25
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 11:21   #218
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez madziar5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam pytanie(być może już o tym było a ja to przegapiłam więc nie bijcie) jak sobie radzicie z nakładaniem minerałów tak aby nie zetrzeć filtra. Wiem, że trzeba odczekać aż się wchłonie, wiem też, że nakładacie primer, ale mimo wszystko minerałki trzeba przecież rozetrzeć pędzlem, żeby ładnie leżały. Pół biedy jeśli to filtr chemiczny ale przy mineralnym to chyba już żadna ochrona nie zostaje po nałożeniu minerałów. Od jakiegoś czasu próbuję różnych sposobów ale nawet flat top wydaje mi się strasznie ścierać filtr (używam go bardzo delikatnie).
Doradźcie coś

Oki. Już chyba znalazłam wątek w którym znajdę odp.na swoje wątpliwości, także Wam nie zawracam głowy Chyba, że któraś znajdzie chęci i czas żby micoś podpowiedzieć
Ja używam tylko filtrów mineralnych - mój bezapelacyjny nr 1 to Mustela Creme Minerale SPF+50 (dla alergików, bez parabenów, alkoholu, zapachu itp.).
Czekam 10-15 min od nałożenia przepisowej ilości, po czym nakładam podkład za pomocą LHKabuki. Jednak absolutnie nie wcieram go, a "wstukuję" delikatnie, szybkimi ruchami miejsce koło miejsca, jak dzięcioł Korektory też tak nakładam i róż także. Jestem tak przyzwyczajona do tej techniki, że zimą w dni bezfiltrowe też wstukuję, bo wcieranie jakieś egzotyczne mi się wydaje i nie bardzo mi wychodzi, w każdym razie wolniej. Używam formuły semi-matte.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 22:30   #219
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

ooo nie czytałam, nie widziałam nigdy takiej techniki a la dzięcioł mam nadzieję że się sprawdzi a też właśnie się zastanawiałam jakby to zrobić żeby nie zetrzeć filtru mineralnego bo tylko taki mogę używać
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 18:18   #220
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez madziar5 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam pytanie(być może już o tym było a ja to przegapiłam więc nie bijcie) jak sobie radzicie z nakładaniem minerałów tak aby nie zetrzeć filtra. Wiem, że trzeba odczekać aż się wchłonie, wiem też, że nakładacie primer, ale mimo wszystko minerałki trzeba przecież rozetrzeć pędzlem, żeby ładnie leżały. Pół biedy jeśli to filtr chemiczny ale przy mineralnym to chyba już żadna ochrona nie zostaje po nałożeniu minerałów. Od jakiegoś czasu próbuję różnych sposobów ale nawet flat top wydaje mi się strasznie ścierać filtr (używam go bardzo delikatnie).
Doradźcie coś

Oki. Już chyba znalazłam wątek w którym znajdę odp.na swoje wątpliwości, także Wam nie zawracam głowy Chyba, że któraś znajdzie chęci i czas żby micoś podpowiedzieć
Niestety nie bede miala dobrej wiadomosci dla Ciebie ale nalozenie makijazu na filtr mineralny rowna sie calkowitej utracie ochrony.
Jakiekolwiek starcie filtra mineralnego niestety powoduje taki efekt-dlatego trzeba zwracac szczegolna uwage na reaplikacje kiedy siegamy po ten rodzaj ochrony.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 19:58   #221
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Niestety nie bede miala dobrej wiadomosci dla Ciebie ale nalozenie makijazu na filtr mineralny rowna sie calkowitej utracie ochrony.
Jakiekolwiek starcie filtra mineralnego niestety powoduje taki efekt-dlatego trzeba zwracac szczegolna uwage na reaplikacje kiedy siegamy po ten rodzaj ochrony.

jak to? przecież wiele osób używa mineralny filtr i makijaż ... to jest pewne?
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-03, 20:44   #222
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość

jak to? przecież wiele osób używa mineralny filtr i makijaż ... to jest pewne?

Polecam lekture KLIK!
do calosci dodam,ze nie wyobrazam sobie nalozyc tzw.przepisowej ilosci filtra mineralnego by potem na takim podlozu zrobic makijaz-niemozliwe

Filtr mineralny solo jako ochrona na czas ekspozycji czynnej-ok ale trzeba pamietac o sumiennej reaplikacji.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 15:30   #223
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

dziękuję za info

z tego co pytałam mojej dr filtr mineralny nie musi być nałożony konkretnie w jakiejś tam ilości tak jak chemiczny tylko ma ma po prostu być na buzi niewielką warstewką żeby ją chronić

teraz to już sama nie wiem co kupić ... testowałam na razie mineralne bo skórę mam wrażliwą, mieszaną ale wysuszoną z niewielkim rumieniem no i wypryski

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2010-05-04 o 15:31
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 15:33   #224
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
dziękuję za info

z tego co pytałam mojej dr filtr mineralny nie musi być nałożony konkretnie w jakiejś tam ilości tak jak chemiczny tylko ma ma po prostu być na buzi niewielką warstewką żeby ją chronić

teraz to już sama nie wiem co kupić ... testowałam na razie mineralne bo skórę mam wrażliwą, mieszaną ale wysuszoną z niewielkim rumieniem no i wypryski
Nie bardzo moze to byc "jakas tam ilosc" tymbardziej,ze przy filtrach mineralnych duzo latwiej o starcie i co za tym idzie brak ochrony.

Wg mnie warto postawic na racjonalne filtrowanie bo inaczej mozna popasc w obled
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 15:43   #225
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

tak mi powiedziała że po prostu mają być warstwą na buzi i tyle dlatego mi się to podobało że nie muszę ileś tam odmierzać zetrzeć się mi nie ścierają bo testowałam je tak że nic na nich już nie było więc wieczorem tyle ile dałam to było

jednak nie jestem jakoś przekonana do nich bo właśnie jest problem z podkładem ... gdybym nie musiała go używać to by było super

a chemiczne hmmm nie chronią cały dzień ... a pod makijażem to nie wiem jak dosmarowujecie go no i nie są tak nieszkodliwe dla mojej wymęczonej seriami ipl i kwasami skóry ...
zupełnie nie wiem co robić ... będę chodziła w masce ha ha
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 15:49   #226
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
tak mi powiedziała że po prostu mają być warstwą na buzi i tyle dlatego mi się to podobało że nie muszę ileś tam odmierzać zetrzeć się mi nie ścierają bo testowałam je tak że nic na nich już nie było więc wieczorem tyle ile dałam to było

jednak nie jestem jakoś przekonana do nich bo właśnie jest problem z podkładem ... gdybym nie musiała go używać to by było super

a chemiczne hmmm nie chronią cały dzień ... a pod makijażem to nie wiem jak dosmarowujecie go no i nie są tak nieszkodliwe dla mojej wymęczonej seriami ipl i kwasami skóry ...
zupełnie nie wiem co robić ... będę chodziła w masce ha ha
Wydaje Ci sie,ze filtr sie nie sciera kazdy kontakt ze skora powoduje,ze filtr jest scierany-nie ma fizycznej mozliwosci by trwal on caly dzien.Na dodatek skora przeciez nie jest sztucznym elementem

Reaplikacja jest wskazana przy filtrach mineralnych i chemicznych,nie ma wyjatkow ale zeby wykonac te czynnosc lacznie z makijazem musialabys zrobic kompletny demakijaz i od nowa wszystko nakladac ale nie sadze aby ktos sie tak bawil bo to malo wykonalne w pracy/szkole itd.
Poza tym dla mnie sumienne filtrowanie ma sens kiedy korzystam z ekspozycji czynnej,nie daje sie zwariowac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 16:11   #227
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

hmmm może faktycznie powinnam zacząć testować te chemiczne lub mieszane dziękuję za wszelkie informacje
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 11:39   #228
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

może ktoś jeszcze stosował emulsje avene z minerałami?? Bylam już do niej właściwie przekonana ale przeglądnelam cały wątek i teraz kusi mnie tez spray LPR któraś z Was ma może porównanie??
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 17:40   #229
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

przeczytałam cały wątek, zaraz oczopląsu dostanę
na początku miałam leciec szukac lirenki, ale doczytałam do konca i juz sama nie wiem...
mam próbkę tej żółtej lirenki i nie zapycha mnie ani nie podraznia. Nie jest rewelacyjna, bo nie wchłania się do matu i jest tłusciejsza, ale da sie przezyc...
tylko widzę, że lirenka jednak taka rewalacyjna nie jest
chciałabym stabilnego filtru pod makijaz mineralny...
I teraz juz sama nie wiem, bo idzie lato i potrzebowałabym czegos stabilnego... Szczególne na wakacje za granicą...
Pakować się w ta lirenka czy moze dołozyc do emulsji avene? myslałam tez o biodermie spf40, ale jeśli ta lirenka jednak nie jest be i nada sie na słoneczne dni...
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-10, 17:45   #230
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

odswiezam, czy na babydream 50 mozna klasc edm? nie ma parsolu, tzn ze chyba mozna?
a na antheliosa dla dzieciaczkow 50+ ?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-10, 21:30   #231
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Mirelkaaa no cały czas jest wałkowane ze lirene niestety nie daje ochrony.
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 12:28   #232
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez klaudia_13 Pokaż wiadomość
może ktoś jeszcze stosował emulsje avene z minerałami?? Bylam już do niej właściwie przekonana ale przeglądnelam cały wątek i teraz kusi mnie tez spray LPR któraś z Was ma może porównanie??
Warto zwrocic uwage,ze kazda z formul danej firmy inaczej spisuje sie na filtrach wiec ciezko bedzie odopowiedziec jednoznacznie co bedzie dobre dla Ciebie
Anthelios XL 50+ spray bardzo dobrze wspolpracuje u mnie z Lauress Elemental,nie pomoge z Avene bo dawno nie mialam z nia do czynienia a teraz po zmianie skladow tymbardziej bo nowej wersji nie uzywalam.

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
odswiezam, czy na babydream 50 mozna klasc edm? nie ma parsolu, tzn ze chyba mozna?
a na antheliosa dla dzieciaczkow 50+ ?
Babydream 50 jest mineralny jak dobrze kojarze wiec arto wziac pod uwage to,co pisalam powyzej
W tym roku do filtrow Avene dolozono Parsol 1789 wiec wybor jest ograniczony,moim zdaniem warto wybrac przede wszystkim filtr ktory bedzie pasowac skorze niz meczyc sie z makijazem

EDIT-dzieki Curry zidentyfikowalam filtr on jest jest oparty min na Tinosorbie S wiec tutaj jest OK,szkoda tylko ze jeden z Tinosorbow...

Filtry LRP wszystkie posiadaja Parsol 1789 w skladzie
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2010-05-11 o 14:12
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 12:53   #233
pierniczkowa
Zadomowienie
 
Avatar pierniczkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Gex
Wiadomości: 1 330
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

ja musze koniecznie pochwalic Soraye 45 wchlonela sie do matu na mojej skorze a myslalam ze to niemozliwe! EDM nalozylam na nia bez zadnych problemow
pierniczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 13:04   #234
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Hexxano jesli mozna to jeszcze pomecze troche Filtr babydream - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...a-z-SPF-50.htm jest mineralny? Jesli tak to szkoda, bo u mnie dobrze sie wchlania, nie zapycha i swiece sie po nim "akceptowalnie"
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 14:21   #235
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez pierniczkowa Pokaż wiadomość
ja musze koniecznie pochwalic Soraye 45 wchlonela sie do matu na mojej skorze a myslalam ze to niemozliwe! EDM nalozylam na nia bez zadnych problemow
Soraya jest o tyle warta uwagi,ze oparta na filtrze
Uvinul A Plus
INCI: Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate

ktory jest fotostabilny.

Cytat:

Nowa generacja filtrów UV: niezawodna i uniwersalna ochrona na cały dzień

Efektywne substancje czynne firmy BASF chronią i pielęgnują skórę. Ochrona przed słońcem? Do niedawna oznaczało to nic innego jak zabezpieczenie przed oparzeniami słonecznymi, które powodowane są przez część emitowanego przez słońce promieniowania ultrafioletowego, a mianowicie przez krótkofalowe promienie UVB. Za nieszkodliwe uważano natomiast promieniowanie UVA, stanowiące 90% docierającego do ziemi światła ultrafioletowego. W międzyczasie stało się jednak jasne, że także i ono szkodzi skórze. Powoduje bowiem między innymi przedwczesne starzenie się skóry, czyli tzw. fotoaging. Symptomem są tworzące się zmarszczki, mała elastyczność skóry, przebarwienia pigmentowe i zmniejszenie reakcji obrony immunologicznej organizmu. Ponieważ organizm nie ostrzega przed zbyt dużym promieniowaniem UVA, jak ma to miejsce w przypadku promieniowania UVB w postaci oparzeń słonecznych, efekty ekspozycji na promieniowanie UVA sumują się i stają się widoczne dopiero po latach.

Kremy słoneczne chronią jak dotychczas niemal tylko przed promieniowaniem UVB, a tym samym przed oparzeniami słonecznymi. Zbyt mała jest natomiast ochrona przed promieniowaniem UVA. Problem ten zauważyła Komisja UE, wydając w zeszłym roku zalecenie, którego celem ma być ustalenie minimalnego progu ochrony przed promieniowaniem UVA w artykułach przeznaczonych do ochrony przed słońcem. Na promieniowanie UVA jesteśmy jednak narażeni nawet wtedy, gdy słońce przykryte jest chmurami, przebywając w półcieniu i za oknami. „Filtry UV są coraz częściej stosowane w codziennej pielęgnacji ciała i kosmetyce dekoracyjnej. Należy przy tym szczególną uwagę zwrócić na niezawodną ochronę przed wolnymi rodnikami oraz przedwczesnym starzeniem się. Zarówno wolne rodniki, jak i przedwczesne starzenie się są głównie efektem głęboko przenikającego promieniowania UVA”, mówi dr Heike Flößer-Müller, ekspert ds. ochrony przed słońcem w Technical Support Cosmetic Solutions firmy BASF. „W tym celu koncern BASF opracował niezawodny filtr UVA Uvinul® A Plus.“

Promienie UVA powodują w tkance łącznej przede wszystkim chroniczne uszkodzenia. Wytwarzają wolne rodniki, a więc wysoko reaktywne, agresywne związki, które atakują wszystko w ich bezpośrednim otoczeniu. Szkodzą one na przykład błonom komórkowym i atakują materiał genetyczny. Wskutek tego dochodzi do zaburzeń delikatnej równowagi funkcji komórkowych. Promienie UVA powodują także nadmierną stymulację realizowanego przez organizm rozpadu włókien tkanki łącznej, składającej się z elastyny i kolagenu. Skóra traci przez to elastyczność i wilgotność. Tworzą się zmarszczki, które z czasem pogłębiają się. Przed tymi objawami chroni innowacyjny filtr UVA Uvinul® A Plus. Absorbuje on emitowane promieniowanie i zamienia je na nieszkodliwe ciepło. Jest bardzo odporny na światło, dzięki czemu zapewnia długotrwałą ochronę.

Profesor dr Leonhard Zastrow, kierownik komórki badawczej producenta kosmetyków Lancaster w Monako, dokładnie przetestował filtr: „Uvinul® A Plus potrafi efektywnie przechwytywać promieniowanie UVA, znacznie redukując powstawanie wolnych rodników w skórze. Ponadto można go znakomicie łączyć z innymi składnikami kosmetycznymi. Dla nas jako producenta kosmetyków jest to wielką zaletą.” Do obszernej koncepcji ochrony przed promieniowaniem UV firmy BASF należą nie tylko chemiczne filtry UV, jak Uvinul® A Plus, lecz również filtry fizyczne. Niczym małe lusterka odbijają one światło – i to zarówno długofalowe promieniowanie UVA, jak i krótkofalowe promieniowanie UVB. Rolę minilusterek spełniają drobniutkie cząstki dwutlenku tytanu i tlenku cynku. Mają one wielkość najwyżej jednej pięciotysięcznej milimetra i dlatego są na skórze niewidoczne. Trzeba by ułożyć obok siebie około 400 takich cząsteczek, aby osiągnęły one grubość ludzkiego włosa. Pomimo swej małej wielkości, cząsteczki te – zawarte w preparatach do ochrony przed słońcem – nie są wchłaniane przez zdrową skórę. Pokazują to zarówno badania przeprowadzone przez BASF, jak i niezależne analizy zrealizowane w ramach projektu Unii Europejskiej Nanoderm.

Niezależnie od tego, czy chemiczne czy fizyczne, nawet najlepsze filtry z najwyższym faktorem ochrony przed słońcem nie są w stanie zapobiec wnikaniu pewnej dawki promieniowania UV do skóry. Produkty firmy BASF chronią, bowiem zawarte w nich wysokoaktywne przeciwutleniacze, jak specjalne formy witaminy C i E, unieszkodliwiają wolne rodniki i chronią komórki skóry przed uszkodzeniami, jakie niesie z sobą proces utleniania. Substancje czynne z rumianku i prowitamina B5 działają antyzapalnie i równocześnie pielęgnują. Witamina A normalizuje nadmiernie stymulowany przez promieniowanie UVA rozpad włókien tkanki łącznej, następuje rewitalizacja komórek i zmniejszenie głębokości zmarszczek.

„Pod postacią filtrów UV, przeciwutleniaczy oraz innych stabilizujących i kojących skórę substancji czynnych, BASF oferuje dobrze dobrany potrójny system ochrony przed promieniowaniem UV i jego skutkami”. mówi dr Heike Flößer-Müller. „W kontakcie ze słońcem powinniśmy postępować bardziej odpowiedzialnie – i to nie tylko w czasie urlopu, lecz także na co dzień.”


Perspektywa
Wskutek zmian klimatycznych promieniowanie UV, jakie dociera do powierzchni ziemi, staje się coraz intensywniejsze. Coraz większa liczba konsumentów dostrzega, jak ważna jest ochrona szczególnie przed promieniowaniem UVA, aby chronić skórę przed przedwczesnym starzeniem i innymi uszkodzeniami spowodowanymi światłem słonecznym. Dążenie do młodego wyglądu i piękna, do tego, aby mieć promienistą i pozbawioną zmarszczek skórę, zaowocowało powstaniem aktualnie jednego z najbardziej lukratywnych rynków na świecie – „przemysłu antiagingowego”. Zgodnie z przeprowadzoną w czerwcu 2006 roku przez przedsiębiorstwo marketingowo-informacyjne ACNielsen analizą, produkty chroniące przed starzeniem się stanowią w chwili obecnej 30 procent całego międzynarodowego rynku kosmetyków do pielęgnacji skóry. W samych tylko Niemczech na kosmetyki do pielęgnacji twarzy, zapobiegających przedwczesnemu starzeniu się, wydano w 2005 roku niemal 280 milionów euro. Zwiększona świadomość społeczna, zaznaczający się trend zwany „antiagingiem” i wreszcie presja, jaką wywiera zalecenie UE, doprowadzą w niedalekiej przyszłości do wzmożonego stosowania filtrów UVA – zarówno w przypadku produktów chroniących przed słońcem, jak i kosmetyków do codziennej pielęgnacji oraz produktów do kosmetyki dekoracyjnej. Firmy działające w branży kosmetycznej liczą na roczny wzrost w tym segmencie rzędu 5 do 6 procent.

Substancje zawarte w filtrach UV spełniają różnorodne zadania
Zmniejszają one ilość światła ultrafioletowego wnikającego w skórę, odbijając je, rozpraszając lub zamieniając na nieszkodliwe ciepło. Dla zapewnienia kompleksowej ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB z reguły łączy się dziś wiele różnych filtrów w jeden produkt. BASF jest jednym z większych na świecie dostawców filtrów UV dla przemysłu kosmetycznego i zaopatruje wielu renomowanych producentów preparatów do ochrony przed słońcem.

Chemiczne filtry UV absorbują promieniowanie i zamieniają je na nieszkodliwe ciepło. Ważne jest przy tym, aby molekuły aparatów absorpcyjnych przetwarzały energię tak, aby nie wchodziły w reakcję z innymi molekułami lub nie zostały zniszczone, gdyż stałyby się nieskuteczne. Filtr UV Uvinul® A Plus przetwarza energię w krótkiej wewnętrznej reakcji przegrupowania – tzw. H-Shift. Pochłonięte promieniowanie UVA powoduje pobudzenie molekuły, a atom wodoru wędruje wewnątrz niej w inne miejsce. Przy powrocie do stanu pierwotnego energia pochłonięta jako światło UV jest stopniowo oddawana w postaci ciepła, po czym molekuła może absorbować kolejne dawki energii promieniowania. Mechanizm ten zapewnia w pełni skuteczną i długotrwałą ochronę.

Za fizyczne filtry UV uchodzą drobniutkie cząsteczki dwutlenku tytanu lub tlenku cynku. Nie tylko odbijają one docierające do nich promieniowanie ultrafioletowe, lecz również rozpraszają i absorbują je. Ponieważ cząstki te są właściwie białe, mogą w przypadku dużego stężenia powodować niepożądany efekt białej skóry. Aby temu zapobiec, cząsteczki pigmentu zmniejszane są do wielkości około 200 nanometrów (milionowe części milimetra), dzięki czemu wydają się być na skórze przeźroczyste. Fizyczne filtry UV stosowane są przede wszystkim w preparatach do ochrony przed słońcem o faktorze powyżej 25. Nadają się również do skóry wrażliwej u dzieci i alergików.

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Hexxano jesli mozna to jeszcze pomecze troche Filtr babydream - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...a-z-SPF-50.htm jest mineralny? Jesli tak to szkoda, bo u mnie dobrze sie wchlania, nie zapycha i swiece sie po nim "akceptowalnie"
Curry juz sie poprawilam
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2010-05-11 o 14:26
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 15:40   #236
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
Mirelkaaa no cały czas jest wałkowane ze lirene niestety nie daje ochrony.
no własnie to przeczytałam, ale nie rozumiem dlaczego i dlatego chciałam sie upewnic
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 17:00   #237
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
no własnie to przeczytałam, ale nie rozumiem dlaczego i dlatego chciałam sie upewnic

Nie wiem jaki jest faktyczny wskaznik ochrony bo tego nie podaje producent ale wiele osob w tym i ja przekonalam sie,ze nawet przy sumiennym reaplikowaniu filtra podczas ekspozycji czynnej opalilam sie i to dosc mocno......wiec w takim razie nie wiem jak zostanie zachowana ochrona dodajac makijaz
Walory uzytkowe in plus ale z ochrona jest dziwna sprawa....

Polecam przejrzec opinie na KWC
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2010-05-11 o 17:01
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 17:15   #238
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie wiem jaki jest faktyczny wskaznik ochrony bo tego nie podaje producent ale wiele osob w tym i ja przekonalam sie,ze nawet przy sumiennym reaplikowaniu filtra podczas ekspozycji czynnej opalilam sie i to dosc mocno......wiec w takim razie nie wiem jak zostanie zachowana ochrona dodajac makijaz
Walory uzytkowe in plus ale z ochrona jest dziwna sprawa....

Polecam przejrzec opinie na KWC
opinie widziałam i dlatego nie byłam pewna, ale skoro tyle osób mówi, ze przy stosowaniu normalnie sie opaliło to jednak coś jest nie tak i jednak na lato odpada
chyba zainwestuję w emulsje avene
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 18:35   #239
ddaaiissyy
Zakorzenienie
 
Avatar ddaaiissyy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: częstochowa /kraków
Wiadomości: 3 789
GG do ddaaiissyy
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Dziewczynki, pomózcie prosze - jestescie ekspertkami w filtrach, a ja chciałabym rozwiac swoje wątpliwosci
Czy mleczko Vichy bedzie ok ? W sensie nie "gryzie" sie np z minerałami ?
I jak to jest z kremem do buzi? Rozumiem, ze najpierw filtr, potem krem (czy nie ma juz znaczenia jaki to krem??)

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...ory-SPF-30.htm

Jestem gamoń jesli chodz o filtry.. a mam troszke przebarwien i piegów Do tej pory uzywalam bioderme, a teraz po wakacjach zostało mi to mleczko - żal mi wyrzucac Gdyby było ok, chetnie bym nim buzie miziała
__________________
Kiedyś byłaś jak kropelka, czułaś serca mego bicie
i już wtedy wiedziałaś jak jest wielka miłość, która daje życie

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 18:40   #240
hodowca_pokrzyw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 613
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez ddaaiissyy Pokaż wiadomość
I jak to jest z kremem do buzi? Rozumiem, ze najpierw filtr, potem krem (czy nie ma juz znaczenia jaki to krem??)

[...]
Jestem gamoń jesli chodz o filtry.. a mam troszke przebarwien i piegów Do tej pory uzywalam bioderme, a teraz po wakacjach zostało mi to mleczko - żal mi wyrzucac Gdyby było ok, chetnie bym nim buzie miziała
Najpierw krem a po wchlonieciu kremu dopiero filtr, inaczej wszystko zetrzesz.
Na skladach nie az tak sie znam, moze inna specjalistka sie wypowie.
Co do zeszlorocznych kremow- zapewne stracily w wiekszej czesci swoje wlasciwosci i trzeba kupic nowy filtr. A ten zeszloroczny uzyj do mniej newralgicznych miejsc. Jesli masz przebarwienia i piegi, to wybierz flitr-ekran 50+.
__________________
WYMIANA MINERALNA nowosci!!!
jesli cos Ci wpadlo w oko-pisz na PW
hodowca_pokrzyw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-20 07:32:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.