Trening odchudzający na siłowni - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-13, 19:08   #31
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez Figlak Pokaż wiadomość
A mogę wiedzieć dlaczego nie można ćwiczyć codziennie?

Mam wolne ciężary, jest też kilka innych maszyn, głównie kształtujących barki, plecy, klatę, ramiona
Bo mięśnie potrzebują czasu na regenerację. Jak będziesz ćwiczyć codziennie, to zamiast tłuszczu będziesz palić mięśnie.
Jak chcesz ćwiczyć codziennie, to w dzień po treningu siłowym zrób coś innego - aeroby, interwały ale i tak jeden- dwa dni w tygodniu powinny być wolne od ćwiczeń.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 19:56   #32
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Bo mięśnie potrzebują czasu na regenerację. Jak będziesz ćwiczyć codziennie, to zamiast tłuszczu będziesz palić mięśnie.
Jak chcesz ćwiczyć codziennie, to w dzień po treningu siłowym zrób coś innego - aeroby, interwały ale i tak jeden- dwa dni w tygodniu powinny być wolne od ćwiczeń.
Ok, dzięki

A czy lepiej robić co drugi dzień trening na każda partię mięśni, czy np jeden dziń nogi, drugi bzuch, trzeci klatka i ręce?
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 20:03   #33
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Pytanie pewnie nie do mnie, ale może takie tłumaczenie wystarczy. Jak jesteś początkująca, to jednak rozsądniej robić trening całego ciała. To, o czym mówisz, czyli trening dzielony, to już "wyższy stopień wtajemniczenia" Chodzi o to, że FBW (full body workout, czyli trening całego ciała) to niejako fundamenty (na nim budujesz mięśnie), a dzielony to coś jakby kładzenie ścian, czyli doskonalenie tego, co zbudowałaś. Plus, dopóki nie nabędzie się trochę doświadczenia, trudno jest tak naprawdę "poczuć" konkretny mięsień i skupić się na nim.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 20:26   #34
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez Figlak Pokaż wiadomość
Ok, dzięki

A czy lepiej robić co drugi dzień trening na każda partię mięśni, czy np jeden dziń nogi, drugi bzuch, trzeci klatka i ręce?

Full body workout co drugi dzień

splity nie są dla osób początkujących po pierwsze nie wykorzystasz ich potencjału po drugie jest znacznie większe ryzyko kontuzji
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 21:29   #35
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Dzięki dziewczyny
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 21:25   #36
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Dziewczyny, takie głupie pytanie: czy osoby obługujące siłownie w trakcie mojej pierwszej wizyty oprowadzą mnie po wszystkich maszynach i pokażą jak na nich ćwiczyć jeśli poproszę? Boję się strasznie tej pierwszej wizyty
Mam zamiar robić plan pierwszy obwodowy
http://www.sfd.pl/ODCHUDZANIE_PORADN...A_-t92199.html

Co o nim myślicie?
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 21:37   #37
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez Pani Krecik Pokaż wiadomość
Dziewczyny, takie głupie pytanie: czy osoby obługujące siłownie w trakcie mojej pierwszej wizyty oprowadzą mnie po wszystkich maszynach i pokażą jak na nich ćwiczyć jeśli poproszę? Boję się strasznie tej pierwszej wizyty
Mam zamiar robić plan pierwszy obwodowy
http://www.sfd.pl/ODCHUDZANIE_PORADN...A_-t92199.html

Co o nim myślicie?
Mnie Pan oprowadził po siłowni, pokazał wszystkie sprzęty, ale nie pokazywał dokładnie co i jak. Na każdej maszynie jest instrukcja opisowo-obrazkowa. Raz podeszła do mnie trenerka pogadać, ale tak to chyba tylko przy treningach personalnych jakieś dokładniejsze instrukcje...
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-19, 18:07   #38
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez Pani Krecik Pokaż wiadomość
Dziewczyny, takie głupie pytanie: czy osoby obługujące siłownie w trakcie mojej pierwszej wizyty oprowadzą mnie po wszystkich maszynach i pokażą jak na nich ćwiczyć jeśli poproszę? Boję się strasznie tej pierwszej wizyty
Mam zamiar robić plan pierwszy obwodowy
http://www.sfd.pl/ODCHUDZANIE_PORADN...A_-t92199.html

Co o nim myślicie?
Też kierowałam się tym planem idąc na siłownie i również obawiałam się pierwszego razu. Akurat trafiłam na dzień gdy trenera nie było i musiałam sama ze wszystkim się zapoznać, ale większość maszyn jest intuicyjna, dodatkowo na każdej są opisy ćwiczeń i rysunki które partie ciała są angażowane. Jedyne czego się obawiam to czy dane ćwiczenie wykonuję poprawnie, czy mam dobrą postawe itp.

Rzabba mam pytanie, Ty chyba najlepiej tutaj ogarniasz temat ćwiczeń. Jakie ćwiczenia na brzuch najlepiej robić? Lepiej brzuszki na ławeczce prostej czy skośnej? Jeśli tak to robić krótkie spęcia na skośnej z leżenia, czy lepiej siedząc i odchylać się w dół tak do połowy? Nie wiem czy rozumiesz co mam na myśli:/ Można też ćwiczyć na takiej ławeczce bokiem? Czy dobrze jest ćwiczyć na takich maszynach brzuch?

Czy duże prawdobobieństwo że ćwicząc co drugi dzień moje mięśnie na nogach będą spuchnięte? Pytam bo wybieram się na imprezę i zalezy mi aby nogi dobrze wyglądały. Jesli mięsnie puchną to ile czasu potrzeba aby wróciły do naturalnego kształtu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brzuch 2.jpg (23,4 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg brzuch 1.jpg (84,9 KB, 17 załadowań)
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 19:54   #39
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Na brzuch najlepiej przysiady I MC
a jesli chcesz robic cwiczenia typowo na brzuch to lepiej wznosy kolan do lokci w zwisie na drazku albo jezyki tudziez allachy jesli masz sprzet do tego.
Do tego mozesz dolozyc jakas forme woodchoppera, ew. Russian twist
Obowiazkowo plank

Kiedy zejdzie z nog to zalezy, niektorym wcale nie puchnie, mnie schodzi zupelnie po ok 2 dniach ale to tez zalezy od trenigu, jak lzejszy to duzo szybciej
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2013-11-19 o 19:55
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 21:55   #40
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Na brzuch najlepiej przysiady I MC
a jesli chcesz robic cwiczenia typowo na brzuch to lepiej wznosy kolan do lokci w zwisie na drazku albo jezyki tudziez allachy jesli masz sprzet do tego.
Do tego mozesz dolozyc jakas forme woodchoppera, ew. Russian twist
Obowiazkowo plank

Kiedy zejdzie z nog to zalezy, niektorym wcale nie puchnie, mnie schodzi zupelnie po ok 2 dniach ale to tez zalezy od trenigu, jak lzejszy to duzo szybciej

dziękuję
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 23:34   #41
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez Figlak Pokaż wiadomość
Też kierowałam się tym planem idąc na siłownie i również obawiałam się pierwszego razu. Akurat trafiłam na dzień gdy trenera nie było i musiałam sama ze wszystkim się zapoznać, ale większość maszyn jest intuicyjna, dodatkowo na każdej są opisy ćwiczeń i rysunki które partie ciała są angażowane. Jedyne czego się obawiam to czy dane ćwiczenie wykonuję poprawnie, czy mam dobrą postawe itp.

Rzabba mam pytanie, Ty chyba najlepiej tutaj ogarniasz temat ćwiczeń. Jakie ćwiczenia na brzuch najlepiej robić? Lepiej brzuszki na ławeczce prostej czy skośnej? Jeśli tak to robić krótkie spęcia na skośnej z leżenia, czy lepiej siedząc i odchylać się w dół tak do połowy? Nie wiem czy rozumiesz co mam na myśli:/ Można też ćwiczyć na takiej ławeczce bokiem? Czy dobrze jest ćwiczyć na takich maszynach brzuch?


Czy duże prawdobobieństwo że ćwicząc co drugi dzień moje mięśnie na nogach będą spuchnięte? Pytam bo wybieram się na imprezę i zalezy mi aby nogi dobrze wyglądały. Jesli mięsnie puchną to ile czasu potrzeba aby wróciły do naturalnego kształtu?


Zaczynałaś od robienia tego planu? Tak szczerze to wydaje mi się, iż jest to trochę za trudny plan jak na pierwszy kontakt mój z siłownią, wcześniej ćwiczyłam dywanówki a od roku mam przerwę w ćwiczeniach. No i właśnie dziewczyny, od czego zacząć? Od zapoznania się z każdą maszyną i po prostu sobie poćwiczyć na maszynach według partii które ćwiczy się w kolejności i dodać do tego aeroby np 40 minut? Może po takim kilku tygodniowym wprowadzeniu dopiero wprowadzić ten powyższy plan?
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-23, 18:03   #42
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

up up
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 20:58   #43
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Tutaj masz propozycje treningów z sfd. Ja wskoczyłam od razu na ten trening domowy i uważam, że jest ok.

Treningi dla początkujacych - na siłowni i w warunkach domowych. Autor - Martucca (mam nadzieję, że nie masz pretensji za to cytowanie).

Cytat:
1. Dla pań, które mogą ćwiczyć na siłowni

Plan treningów siłowych na 8 tygodni:

tydzień 1-2: 2 serie x15 powtórzeń
tydz. 3-4: 2x12
tydz. 5-6: 3x10
tydz. 7-8: 3x8


1. Rozpiętki na maszynie
2. Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej
3. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem
4. Wyciskanie sztangielek siedząc
5. Prostowanie tułowia na ławeczce
6. Uginanie ramion ze sztangielkami (naprzemienne)
7. Prostowanie ramion na wyciągu
8. Prostowanie nóg siedząc
9. Uginanie nóg leżąc
10. Przywodziciele na ginekologu
11. Odwodziciele j.w.
12. Wspiecia na palce siedząc

Taki trening pozwoli mięśniom i stawom "oswoić" się z ciężarami i przygotuje je do kolejnego etapu treningowego, gdzie stopniowo wprowadzamy wolne ciężary


......................... ......................... ......................... .................

2.Dla tych, które chcą ćwiczyć w warunkach domowych


Trening do domu do wykonania ze sztangielakami lub butelkami wody mineralnej w/g Agak
trening A
1) Wznosy nóg z leżenia
2) Wspięcia na palce obunóż
3) Przysiady klasyczne z hantlami
4) wejście na ławkę z hantlami
5) wznosy z opadu
6) Pompki klasyczne max powtórzeń
7) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz
8) Pompki w podporze tyłem


trening B
1) plank max czas
2) Martwy ciąg z hantlami
3) Wykroki z hantlami
4) wiosłowanie hantelką
5) wyciskanie hantli leżąć (jeśli masz możliwość np na taboretach, ławie wąskiej)
6) Wyciskanie hantli stojąc na barki
7) uginanie przedramion (biceps)
8) wyciskanie francuskie stojąc (triceps)


1. Ćwiczenia wykonujemy 3 razy w tygodniu, co drugi dzień, czyli A, wolne/aero, B, wolne/aero, A, wolne/aero, b, itd
2. Trening zawsze rozpoczynamy od rozgrzewki, a kończymy rozciąganiem.
3. Cały trening podzielimy na obwody - na obwód składać się będą wszystkie wymienione wyżej ćwiczenia.
4.Wykonujemy 15 powtórzeń każego ćwiczenia, dobierając obciązenie, które będzie nam sprawiało problem (czyli jak największe z którym zrobimy 15 powtorzen poprawnych technicznie)
5. Pomiędzy ćwiczeniami odpoczywamy max 30 sekund i tylko wtedy gdy ćwiczenia wymagają przejścia do innego miejsca, przełożenia ciężarów, etc. Jeśli to nie konieczne, nie odpoczywamy w ogóle.
6. Odstępy czasowe miedzy obwodami (całym zestawem ćwiczeń) powinny wynosić ok. 3-5 minut.
7. Czas treningu będzie wynosił 20 - 40 minut bez rozgrzewki i strechingu.
8. Przez pierwsze dwa tygodnie wykonujemy po dwa obwody.
9. W trzecim tygodniu dodajemy trzeci obwód.
10. Począwszy od czwartego/piątego tygodnia wykonujemy pełne cztery obwody.
11. W kolejnych tygodniach treningu stopniowo zwiększamy obciążenia lub przechodzimy do trudniejszych wariantów ćwiczeń, pewnie dostaniesz nowy trening.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 00:13   #44
maja_fajkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Jak chcesz zgubić zbędne kilogramy to podstawą są interwały o wysokiej intensywności (HIIT) + obowiązkowo dieta.
Ilość zbędnych kalorii jakie spalasz przy treningu uzależniona jest m.in. od tętna z jakim ćwiczysz. Normalne aeroby wykonuje się w okolicach 144 uderzeń na minutę. Przy HIITach jest to około 184 uderzeń. Dzięki temu tłuszcze spalają się szybciej i taka sytuacja utrzymuje się jakiś czas po treningu.
__________________
<reklama>
maja_fajkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 12:39   #45
Karola2614
Raczkowanie
 
Avatar Karola2614
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 128
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

ale nie kazdy może interwały, mi na przyklad serducho nie wyrabia

Edytowane przez Karola2614
Czas edycji: 2013-11-25 o 12:43
Karola2614 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 13:20   #46
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez Karola2614 Pokaż wiadomość
ale nie kazdy może interwały, mi na przyklad serducho nie wyrabia
zawsze można dostosować do swoich możliwości. nawet jeśli tych partii lżejszych będzie sporo więcej, z czasem organizm się przyzwyczai i można robić bardziej wymagające interwały.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 09:23   #47
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Zgadzam sie, interwaly sa swietne, bylam odtatnio na zorganizowanych zajeciach z interwalami i mialam ochote zabic instruktorke :P
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 22:04   #48
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Dziewczyny! Bardzo dziękuję za pomoc, poszłam na siłownie i zaczynam trenować od piątku 3x w tygodniu trening siłowy z niezbyt dużym obciążeniem(okazało się że hantle 4 kg na jedną rękę to jest mordęga) oraz małe aeroby po siłowym. Martwi mnie jeszcze jedna kwestia, nie jestem w stanie codziennie robić aerobów- wiadomo szkoła i inne zajęcia, jem dziennie 1500 kcal około- może to mało ale ja troszkę zagłodziłam wcześniej swój organizm jadłam mało i rzadko, teraz tego pilnuje i naprawdę 1500 kcal rozłożone na 4-5 posiłków plus do tego 2 l wody- jestem pełna i cały czas czuję się ciężka- ale wreszcie zadowolona bo najedzona Otóż trochę boję się ,że w te dni nietreningowe przytyję- może to głupie rozumowanie ale mało się ruszam ogólnie przez cały dzień- na uczelni jestem kilka godzinek a potem w domu najczęściej przygotowywuję się do zajęć przed kompem przez cały wieczór. Możecie polecić mi jakiś filmik czy zestaw ćwiczeń typowo cardio który dałby mi wycisk w te nietreningowe dni? Mój metabolizm przez to głupie głodzenie się jedzie na rezerwie, z tego co obserwuje -przy nadwyżce kalorii od razu wszystko idzie w tłuszcz. Staram się by na 57 kg wagi i 168 cm wzrostu było codziennie około 100 g białka oraz do 100 g węgli i 70 kg tłuszczu. Nie wiem czy te proporcje są dobre. Tak sobie wyliczyłam. Proszę o pomoc
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 22:25   #49
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

To jakieś 1400 kcal. Niewiele. Podnieś nieco kaloryczność (jak się boisz na raz dużo, to chociaż do tych 1600). Daj więcej węgli. Jeszcze jedno pytanie co do diety - warzyw nie liczysz, prawda?

Co do treningu - no, hantle 4 kg mogą dać w kość, jeszcze zależy co się nimi robi U mnie na triceps to na chwilę obecną szczyt możliwości słabszą ręką (dodajmy, w ćwiczeniach na biceps majtam i 7,5 kg ).
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-10, 22:53   #50
Pani Krecik
Raczkowanie
 
Avatar Pani Krecik
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 52
Dot.: Trening odchudzający na siłowni

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość
To jakieś 1400 kcal. Niewiele. Podnieś nieco kaloryczność (jak się boisz na raz dużo, to chociaż do tych 1600). Daj więcej węgli. Jeszcze jedno pytanie co do diety - warzyw nie liczysz, prawda?

Co do treningu - no, hantle 4 kg mogą dać w kość, jeszcze zależy co się nimi robi U mnie na triceps to na chwilę obecną szczyt możliwości słabszą ręką (dodajmy, w ćwiczeniach na biceps majtam i 7,5 kg ).
Warzywek nie licze węgle w nietreningowe staram się głównie jeść rano w postaci grahamki albo w porze obiadowej-kasza,ryż . Dodam dodatkową kanapkę do szkoły u mnie hantle 4 kg na biceps to masakra!! Na triceps- nawet nie chce wiedzieć. Na szczęście po pierwszym treningu nie mam strasznych zakwasów, na suwnicy robiłam ciężar 20 kg- i to sprawiało mi wieeelki problem by dokończyć 2 serie.
Pani Krecik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.