Moich pięć żon - co myślicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-15, 21:39   #1
November84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 21

Moich pięć żon - co myślicie?


Co myślicie o show Moich pięć żon? Poligamia właściwie nie jest niczym złym, jest po prostu inna. Myślę tylko o tym, że jednak prawda, że producenci chcą przyciągac ludzi czymkolwiek...

http://www.pieprzenie.net/moich-piec...-czym-program/
__________________
Moje próby z biżuterią: www.november.com.pl
November84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 21:42   #2
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Nie będę oglądać, bo nie interesuje mnie ten model życia moim zdaniem robienie tego typu programów nie ma tak naprawdę na celu pokazania, że w różnych układach ludzie żyją, lecz podyktowane jest tylko i wyłącznie kasą płynącą z podjęcia kontrowersyjnego tematu.
__________________
Bohemian like you

Edytowane przez phony
Czas edycji: 2014-06-15 o 23:09
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 22:01   #3
Shannon_16
Zakorzenienie
 
Avatar Shannon_16
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 171 643
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Może gdyby to było Moich pięciu mężów to bym z ciekawości obejrzała ale już pare programów o męskich "haremach" było więc kolejny nic nie wniesie nowego. Nie będę tego oglądać
Shannon_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 08:27   #4
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Widziałam 2 odcinki Dla mnie to jest nie do pojęcia
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 08:33   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Ja uważam, że poligamia jest zła dla naszego gatunku. Związek jest dlatego, że jest miłość, a w związkach poli ta miłość jeśli w ogóle jest to co najwyżej platoniczna. Nie oglądam telewizji nie licząc popularnonaukowych kanałów od czasu do czasu i tego też bym nie obejrzała. Ale z ciekawości (nie dlatego, że mi się to podoba, tylko po prostu z ciekawości) chętnie bym zobaczyła, jak już ktoś wspomniał - moich pięć mężów.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 14:28   #6
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że poligamia jest zła dla naszego gatunku. Związek jest dlatego, że jest miłość, a w związkach poli ta miłość jeśli w ogóle jest to co najwyżej platoniczna. Nie oglądam telewizji nie licząc popularnonaukowych kanałów od czasu do czasu i tego też bym nie obejrzała. Ale z ciekawości (nie dlatego, że mi się to podoba, tylko po prostu z ciekawości) chętnie bym zobaczyła, jak już ktoś wspomniał - moich pięć mężów.
Nie jestem naukowcem i w sumie to się nie bardzo na tym znam, ale... wydawało mi się, że dla przetrwania gatunku to akurat poligamia jest lepsza. Im więcej kobiet w ciąży, tym więcej dzieci, tym bardziej prawdopodobne, że geny i gatunek przetrwają

Co do samego programu: 'Moich pięć żon' do mnie nie przemawia, ale 'Moich pięciu mężów'...? Tylko, że zazwyczaj faceci chcą mieć wiele kobiet, ale dzielenie się jedną z innymi już nie mieści się w światopoglądzie
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 15:17   #7
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

moich pięciu mężów - znacznie ciekawszy pomysł na program.
Ciekawe jak wyglądałoby zycie kobiety, której 5 chłopa oddaje pensje, a sami najchętniej mieliby świety spokój
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 15:17   #8
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że poligamia jest zła dla naszego gatunku. Związek jest dlatego, że jest miłość, a w związkach poli ta miłość jeśli w ogóle jest to co najwyżej platoniczna. Nie oglądam telewizji nie licząc popularnonaukowych kanałów od czasu do czasu i tego też bym nie obejrzała. Ale z ciekawości (nie dlatego, że mi się to podoba, tylko po prostu z ciekawości) chętnie bym zobaczyła, jak już ktoś wspomniał - moich pięć mężów.
Dlaczego jest zła? Nie naskakuję oczywiście, bo ja również nie widzę siebie w takim układzie, ale myśląc tak zdroworozsądkowo- więcej kobiet=więcej dzieci

Mnie też by bardziej interesował program "Moich 5 mężów", bo wydaje mi się, że jednak takie zjawisko jest rzadziej spotykane, a to, że niektórzy mężczyźni mają po kilka kobiet nie jest niczym nadzwyczajnym
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 18:16   #9
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

mi szkoda tego facecika, który codziennie musi dać w nocy innej żonie, bo żony czekają na to cały tydzień każda i każda się chce z mężem przespać a on nie ma dnia przerwy
a poziom programu... no wiadomo, coś pomiędzy Ciążą z Zaskoczenia a tą rodzinką z 8 dzieci, takie Trudne Sprawy
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living

Edytowane przez esfira
Czas edycji: 2014-06-16 o 18:17
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 19:17   #10
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
mi szkoda tego facecika, który codziennie musi dać w nocy innej żonie, bo żony czekają na to cały tydzień każda i każda się chce z mężem przespać a on nie ma dnia przerwy
a poziom programu... no wiadomo, coś pomiędzy Ciążą z Zaskoczenia a tą rodzinką z 8 dzieci, takie Trudne Sprawy
Sam się w to wpakował - niech cierpi Nie może być tak, że ma same przywileje z tego tytułu, że jest jeden i ma pięć kobiet. Zresztą, kto wie? Może jest niewyżyty i właśnie dlatego woli poligamię. Jest szansa, ze jak jedna będzie bolała głowa, to druga się z nim prześpi
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-16, 20:48   #11
November84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 21
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

A ja chyba jednak jestem skłonna ku temu, że każdy ma prawo żyć jak chce. i tak naprawdę to, że ktoś żyje inaczej, nie znaczy, że żyje gorzej ;D mamy jednak w sobie taką tendencję do tego, by rzeczy inne traktować jako gorsze, bo ich nie znamy. Ja nie byłabym w stanie tak żyć, ale jeśli ludzie tak są szczęśliwi, to po co nakładać im jakieś sztuczne ramy?
__________________
Moje próby z biżuterią: www.november.com.pl
November84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 12:13   #12
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Beznadziejny jest ten program... Wolalabym moich 5 mezow xd
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 12:43   #13
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Wydaje mi się że już był podobny program z czterema żonami I wcale nie jest tak różowo być kolejną żoną, ani mężem.
5 x więcej domów do zbudowania/kupienia/zarobienia na nie
5 x więcej dzieci i kłótni , zdrowe i mniej zdrowe relacje między nimi
5 x więcej teściowych
Niech go tylko spróbuje głowa zaboleć i nie wyobrażam sobie że pomaga którejś z sprzątaniu np. Raczej jest tak że żony zaraz zachodzą w ciążę, mają dużo dzieci, to one siebie wspierają.

Kiedyś czytałam książkę nt. życia w poligamistycznym związku jako 5, 6 żona i autorka rozstała się z mężem, była nieszczęśliwa i nigdy "ta jedyna" Potem miała drugiego męża i byli b.szczęśliwi.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 13:01   #14
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

ona się żrą jak psy o hierarchię xd żona numer 1 2 3 itp ;d
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 13:23   #15
Magdu_La
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Chyba trochę mi szkoda czasu na tego typu programy, nic nie wnoszą ,nic nowego nie pokazują...

Edytowane przez Magdu_La
Czas edycji: 2014-06-17 o 13:27
Magdu_La jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 17:09   #16
Kwaśna truskawka
Rozeznanie
 
Avatar Kwaśna truskawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 936
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Kiedyś był program "Cztery zony i mąż" tam rodziny były bardziej zgrane, żony miały ze sobą świetny kontakt, była to jedna rodzina a nie 4 osobne.

Ten program o pięciu zonach oglądałam ostatnio i wygląda to tak, jakby te rodziny istniały niezależnie od siebie. zony są wrogo do siebie nastawione, jakby walczyły o miejsce, czuć zazdrość.

Ogólnie nie widzę sensu w promowaniu takiego stylu życia, dla mnie to niepojętne.
__________________
20.09.2014r.
Kwaśna truskawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 17:48   #17
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez Kwaśna truskawka Pokaż wiadomość
Kiedyś był program "Cztery zony i mąż" tam rodziny były bardziej zgrane, żony miały ze sobą świetny kontakt, była to jedna rodzina a nie 4 osobne.

Ten program o pięciu zonach oglądałam ostatnio i wygląda to tak, jakby te rodziny istniały niezależnie od siebie. zony są wrogo do siebie nastawione, jakby walczyły o miejsce, czuć zazdrość.

Ogólnie nie widzę sensu w promowaniu takiego stylu życia, dla mnie to niepojętne.
Bo to nie jest promowanie tylko zarabianie na 'najbardziej kontrowersyjnym temacie'.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 22:45   #18
kaska8222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 181
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Był już kiedyś podobny program, rzeczywiście. To jest stan Utah, Salt Lake City. Jeżeli ktoś całe życie żyje w cyrku to cyrk jest dla niego normalnością. Tak jest w Salt Lake City. Te kobiety tak są wychowywane, taki model jest dla nich powszechny, chłoną ten klimat od dziecka. W tym programie czuć walkę o hierarchię. Pierwsza poślubiona żona szczyci się tym, że według prawa jest tą jedyną i łudzi się, że najważniejszą. Facet musi utrzymać ten cały grajdoł. W sumie może i patologia, ale umówmy się, że znam większe.
kaska8222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 14:27   #19
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez kaska8222 Pokaż wiadomość
Był już kiedyś podobny program, rzeczywiście. To jest stan Utah, Salt Lake City. Jeżeli ktoś całe życie żyje w cyrku to cyrk jest dla niego normalnością. Tak jest w Salt Lake City. Te kobiety tak są wychowywane, taki model jest dla nich powszechny, chłoną ten klimat od dziecka. W tym programie czuć walkę o hierarchię. Pierwsza poślubiona żona szczyci się tym, że według prawa jest tą jedyną i łudzi się, że najważniejszą. Facet musi utrzymać ten cały grajdoł. W sumie może i patologia, ale umówmy się, że znam większe.
W Utah nie ma już takiej "mody" na poligamię wśród Mormonów jak była kiedyś. Tak jak i kiedyś normalnością były rodziny z 10tką dzieci, tak teraz wszystko 'normalizuje' się i jak jest w większości rodzin. Programu nie widziałam, ale takie nastawione tylko i wyłącznie kontrowersje tudzież mega dziwaczne jak wszystkie Ukryte Prawdy itd. omijam szerokim łukiem. Z chęcią bym jednak obejrzała jakiś taki normalny program na ten temat.
__________________
Change your thoughts and you will change the world.
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 18:23   #20
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Ja uważam, że poligamia jest zła dla naszego gatunku. Związek jest dlatego, że jest miłość, a w związkach poli ta miłość jeśli w ogóle jest to co najwyżej platoniczna. Nie oglądam telewizji nie licząc popularnonaukowych kanałów od czasu do czasu i tego też bym nie obejrzała. Ale z ciekawości (nie dlatego, że mi się to podoba, tylko po prostu z ciekawości) chętnie bym zobaczyła, jak już ktoś wspomniał - moich pięć mężów.
Na pewno chodziło Ci o "miłość platoniczną" w odniesieniu do wielożeństwa?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 21:46   #21
November84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 21
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Był już kiedyś program moich pięciu mężów:

http://www.pieprzenie.net/bigamia-w-...wokol-bigamii/

ale o samej bigamii to polecam art na Racjonalista.pl, na który tam kiedyś trafiłam. Bardzo często te kobiety, żony jednego faceta, to wykształcoen, zdrowe, zadbane i ceniące się kobiety. Nie bronię takiego stylu życia, ale uważam, że jeśli ludzie chcą.. no to kurcze, co to komuś wadzi?
__________________
Moje próby z biżuterią: www.november.com.pl
November84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 14:39   #22
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Dot.: Moich pięć żon - co myślicie?

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
moich pięciu mężów - znacznie ciekawszy pomysł na program.
Ciekawe jak wyglądałoby zycie kobiety, której 5 chłopa oddaje pensje, a sami najchętniej mieliby świety spokój
U Martyny Wojciechowskiej był odcinek o kobiecie i jej kilku mężach w jakichś chyba peruwiańskich górach.

Ciekawe to było. Mąż najstarszy mógł tylko sypiać z żoną. Dopiero gdy wyjeżdżał, następny wiekowo brat mógł sypiać ze swoją żoną. Tak, to byli bracia. Podobno tylko najstarszy miał z żoną dzieci, które reszta braci musiała traktować jak własne.
__________________


Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Gdzie Ty szukasz pomocy? Nie na porządnym forum (...), tylko w siedzibie zła - na wizażu.
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-23 15:39:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.