Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-07-20, 07:07   #361
AgNiESzKa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 83
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

JA COSMELAN ROBIĘ SOBIE JUZ TRZECI RAZ. ZA PIERWSZYM RAZEM ROBIŁ MI TO LEKARZ TAKZE WIEM CO I JAK MAM ROBIĆ . POWIEDZMY , ŻE WIEM , LEKARZ KAZAŁ MI NP. SMAROWAĆ SIE COSMELANEM2 JEDEN RAZ NA CAŁĄ NOC - UWAŻAM , ŻE EFEKTY TEZ BYŁY ZADOWALAJĄCE, TERAZ ZDECYDOWALAM SIĘ NA SYSTEM 3,2,1, TAKŻE ZOBACZYMY . PLAMY SĄ NAPRAWDĘ CORAZ JAŚNIESZJE. TERAZ TAK NAPRAWDĘ NIKT OPRÓCZ MNIE ICH NIE WIDZIAŁ JA JEDNAK SIE UPARŁAM I KUPIŁAM KREM.
Brtgida NIECH TWÓJ MĄŻ UPEWNI SIĘ W BANKU CZY TĄ KARTĄ VISA MOŻNA ROBIĆ ZAKUPY NA NECIE. ZRESZTĄ JAK BEDZIESZ ZAKŁADAŁA KONTO NA PAY PAL TO ZOBACZYSZ CZY KARTA BĘDZIE AKCEPTOWANA. POWODZENIA
AgNiESzKa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 08:33   #362
patkaspi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 11
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

hej dziewczynyA jak pojde na solarium i zakryje twarz albo wylacze lampy na twarz to cos sie stanie?plamy wroca?Tak sie zastanawiamI tak sobie obiecalam ze twarzy juz nie bede opalac nigdy ale cialo czemu nieBuziaki
patkaspi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 08:36   #363
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

moll_y dzięki za słowa otuchy.z tym kremem nie chce czekać do jesieni-szkoda mi każdego straconego dnia z tymi "wąsami"...będę stosowała kremik tylko na noc. ja też myślałam o thiospot ale przeczytałam że on jest na rozległe przebarwienia a ja mam tylko te nad ustami i nie wiem co mam robić.
agabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 08:41   #364
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

hej patkaspi. zapamiętaj-NIGDY WIĘCEJ SOLARIUM! wyłączenie lamp nic nie da, tym bardziej zakrycie twarzy...wiem z własnego doświadczenia.pozdrawiam.
agabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 11:26   #365
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Exclamation Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez agabi Pokaż wiadomość
moll_y dzięki za słowa otuchy.z tym kremem nie chce czekać do jesieni-szkoda mi każdego straconego dnia z tymi "wąsami"...będę stosowała kremik tylko na noc. ja też myślałam o thiospot ale przeczytałam że on jest na rozległe przebarwienia a ja mam tylko te nad ustami i nie wiem co mam robić.
http://www.synchroline.com/prodotti_...=374&N=L&Nm=L7

Agabi - masz tu linka tam jest cos dla Ciebie (byc moze) krem thiospot jest na rozlegle przebarwienia natomiast istnieje wersja na drobne przebarwienia tj. thiospot roller - to malenka buteleczka preparatu, farmaceutka zapewniala mnie ze dziala tak swietnie jak krem wiec przemysl to. Ktoras z dziewczyn (chyba Niuniaania) pisala o hydrochinonie (skladnik HQ) ze dziala owszem ale zaraz po zaprzestaniu kuracji plamy znow wracaja - fakt poparty badaniami przeprowadzonymi przez naukowcow z Gdyni.
Poczytaj komentarze na synchroline i sama zdecyduj, ja chyba kupie drugie opakowanie thiospot-cream na razie zauwazylam tyle ze plamy jakby 'rozbijaja' sie na drobne piegi a z piegami to wlasciwie kazdemu do twarzy
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 11:32   #366
JUSTAK2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 19
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Hej!
Dolaczam do Was jako posiadaczka plam na czole Wyszły mi dwa lata temu, potem na zime zniknęły a teraz znowu są. Kupilam HQ, stosuje go rano i na noc od 5 dni, na razie efektów nie widzę. Chodze na mikrodermabrazję, żeby je złuszczyć. Jak HQ nie pomoże to kupię thiospot, w ostateczności cosmelan w pazdzierniku. Szkoda ze po cosmelanie trzeba w domu siedzieć przez pewnien czas, to mnie trochę wstrzymuję bo jak to do pracy chodzic z taka czerwona i łuszczącą się buzią. Powiedzcie mi czy na ten HQ mozna jakies filtry nakładać?
JUSTAK2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 11:33   #367
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Smile Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Angi ja wierze w thiospot (i te okropne buraki ktore pije od 25 czerwca minus 3dni przerwy include) ale jesli to zawiedzie to pewnie siegne po neostrate chociaz na razie nie widze potrzeby jeszcze. Napewno kupie cosmelan2 i bede stosowac jako maseczke raz - 2 w tyg ale to raczej jako kuracja odmladzajaca(profilaktyka )pozdrawiam

Edytowane przez moll_y
Czas edycji: 2007-07-20 o 11:34 Powód: pomylka
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-20, 11:39   #368
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Exclamation Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez JUSTAK2 Pokaż wiadomość
Hej!
Dolaczam do Was jako posiadaczka plam na czole Wyszły mi dwa lata temu, potem na zime zniknęły a teraz znowu są. Kupilam HQ, stosuje go rano i na noc od 5 dni, na razie efektów nie widzę. Chodze na mikrodermabrazję, żeby je złuszczyć. Jak HQ nie pomoże to kupię thiospot, w ostateczności cosmelan w pazdzierniku. Szkoda ze po cosmelanie trzeba w domu siedzieć przez pewnien czas, to mnie trochę wstrzymuję bo jak to do pracy chodzic z taka czerwona i łuszczącą się buzią. Powiedzcie mi czy na ten HQ mozna jakies filtry nakładać?
Justak2 - stosujesz HQ w lecie rano???? poczytaj o hydrochinonie - koniecznie!! lepiej stosuj tylko na noc, musisz bezwzglednie nakladac filtr przed wyjsciem z domu - hydrochinon to substancja fotouczulajaca co oznacza ze jesli bedziesz paradowac po sloncu z HQ na twarzy to ja nie chce wiedziec jakie beda tego rezultaty
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 11:51   #369
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Exclamation Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez patkaspi Pokaż wiadomość
hej dziewczynyA jak pojde na solarium i zakryje twarz albo wylacze lampy na twarz to cos sie stanie?plamy wroca?Tak sie zastanawiamI tak sobie obiecalam ze twarzy juz nie bede opalac nigdy ale cialo czemu nieBuziaki
Patkaspi ja tak wlasnie zrobilam, tak dokladnie jak piszesz - spf 100 na twarz, twarz zakryta recznikiem a do tego wylaczone lampy uwierz mi ze nic to nie da - sztuczne swiatlo solarium jest tak inwazyjne ze 5min tam spedzone odpowiada kilkunastu godz lezenia na intensywnym sloncu wyobrazasz sobie??
Inwazyjnosc promieni uva/uvb emitowanych przez lampy jest tak duza ze przenikajac cale twoje cialo dociera do wszystkich jego komorek (straszne co?)
a tym samym - twoja twarz i plamki niestety podczas tak intensywnej ekspozycji nie sa chronione - o to chodzi!
Ja wiem ze moglam miec pare swoich 'piegow' bo tak nazywalam swoje plamki, nic sie z nimi nie dzialo az do czasu solarium, teraz mam plamy zamiast piegow chociaz po thiospocie jakby wszystko zaczyna wracac do 'normy'
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 13:49   #370
Brtgida
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 35
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

AGNIESZKO00 to nie każdą kartą Visa mozna zapłacić na necie, tj visa z BPH-u.
Cosmelan stosujesz już trzeci raz bo maiłąś słabe efekty, czy co???i czy tak można. Fajnie bo jesteś dośwoiadczona już i wiesz co i jak, bardzo proszę o pomoc jak będę robić sama, o jakieś cenne informacje oraz podpowiedzi. Ja wypytam lekarki ile godzin muszę trzymać cosmelan 1 i jak dalej stosowac cosamelan dwa. Tymczasem bardzo dziękuję i czekam na odpis. Napisz też jak dziś twoja twarzyczka siie miewa.
Brtgida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 13:50   #371
Kudłaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 43
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Witam po raz pierwszy!
wczoraj mialam nakładaną maskę Cosmelan 1 u dermatologa,dzisiaj twarz mam czerwoną i lekko opuchnętą, po krem Cosmelan 2 mam się zgłosić do lekarza dopiero we wtorek a do tego czasu nie wolno mi myć twarzy,czytając inne wypowiedzi na forum odniosłam wrazenie ze krem Cosmelan 2 powinno zaczac sie stosowac na drugi dzień od nałożenia maski???
Nie wiem już co mam o tym wszystkim myśleć, wiem tylko jedno że moja Pani dermatolog strasznie ze mnie zdarła, bo koszt zabiegu to 2000zł a nawet nie dostanę tego kremu łagodzącego podrażnienia hydra-vital factor K Zdzierstwo i jeszcze raz zdzierstwo!!!!!!Troszkę się podłamałam czytając niektóre wypowiedzi,dermatolog zapewniła mnie że o żadnym powrocie przebarwień nie ma mowy,że zabieg ma same zalety i teraz nie wiem co mam już o tym wszystkim myśleć
Próbowałam już wielu rzeczy na przebarwienia,zawsze z takim samym mizernym skutkiem, miałam również ten krem THIOSPOT mi niestety nic nie pomógł
Pozdrawiam papa
Kudłaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-20, 14:20   #372
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

moll_y dzięki wielkie.lece do apteki po ten krem.tak bym sobie na plażę pojechała...leżeć plackiem i się opalać-takie przyziemne marzenie a dla mnie nie do spełnienia...ma m kilka dni wolnych w pracy, jest piękna pogoda a ja siedzę w domu bo się boję sloneczka.
agabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 19:08   #373
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez agabi Pokaż wiadomość
moll_y dzięki wielkie.lece do apteki po ten krem.tak bym sobie na plażę pojechała...leżeć plackiem i się opalać-takie przyziemne marzenie a dla mnie nie do spełnienia...ma m kilka dni wolnych w pracy, jest piękna pogoda a ja siedzę w domu bo się boję sloneczka.
Agabi ja jezdze nad jezioro jak mam tylko czas; kapelusz,okulary, spf 50 na twarz (i prawie wcale mnie nie widac a juz napewno jestem niedorozpoznania) na reszte ciala spf 10 i czesciowo w cieniu siedze bo nie zamierzam na reszte zycia zrezygnowac z wylegiwania sie na plazy taka mozliwosc wchodzilaby w gre gdybym miala lat 70 i walki tluszczu od stop do glow
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 20:14   #374
Kudłaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 43
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cześć
Mam pytanie do osób które robiły cały zabieg Cosmelan, po ilu dniach od nałożenia maski Cosmelan 1 zaczeliście stosować krem Cosmelan 2????????
Będę wdzięczna za odpowiedź
Kudłaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 21:17   #375
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

witam witam i o zdrowie pytam

mouse, patkapsi i Agnieszko00 - informujcie prosze na biezaco co i jak z tym cosmelanem. baaaaardzo mnie ciesza wasze pozytywne informacje, ze plamy schodza !!!!!!!!!!!!!! mialam watpliwoscie po tym jak niektorym wyszly one po tym cosmelanie z powrotem, ale jednak zdecyduje sie zrobic ten zabieg!!!!!!!!!! mam nadzieje ze znikna one na zawsze!!!!!!!!!! i mimo cierpien w pierwszych dniach (teraz to obawiam sie tej czerwonosci i schodzenia skory itd...) oplaci sie to!!!!!!!!!!! tym bardziej ze nie moge juz na swoja buzie patrzec. upal jak fix, opalam sie czasem, ale buzia oczywiscie zaslonieta, czapeczka z daszkiem okulary itd.

agabi, moll-y - nie wiedzialam ze solarium jest taaaaaaaaaakie straszne. myslalam ze dziala tak jak slonce, ze 5 min to tak jak 50 min na sloncu czy cos takiego. i tez czasem chodze na solarium (wprawdzie rzadko, ale jednak) zakrywam twarz i myslalam ze to cos daje. po przeczytaniu waszych wypowiedzi wystraszylam sie nie na zarty... nie pojde juz nigdy przenigdy na solarium !!!!!!

Mouse, patkapsi, Agnieszko - mam jeszcze pytanie: czy po masce cosmelan krem stosujecie przez pierwszy tydzien 2 razy dziennie a nie 3 x dziennie?? z tego co wiem ma byc: 1 tydzien - 3 x, 2 tydzien - 2x, a potem 1x do skonczenia preparatu.

Agnieszko00 - weszlam na te strone e-bay'u ale aukcja jest zakonczona. chyba nie maja tego wiecej? w ostatecznosci kupie to z berlina za ok 330 eur razem z przesylka. i tak duzo taniej niz 1500, 1800 a nawet 2000 zl... rany, to naprawde zdzierstwo. ale skad czlowiek mogl wiedziec...
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 21:19   #376
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Kudlaczek - ja wprawdzie nie jestem po, ale z tego o tu czytalam to dziewczyny nakladaja krem juz nastepnego dnia po masce. mysle jednak ze sie nic nie stanie jak zaczniesz stosowac dopiero od wtorku (?)
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 21:24   #377
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Angie - dziekuje za polecenie strony mazidla, przyszla mi paczuszka ze skrobia, zamowilam tez spiruline i dostalam kilka probek.
powiem szczerze ze jestem troche confused jezeli chodzi o te parsolowe i bezparsolowe filtry, bo praktycznie wszystkie podklady zawieraja titanium dioxide lub talk. chyba latwiej jest uzywac avene +50 i kazdy podklad niz odwrotnie: kremy z filtrem i na to podklady bez tych skladnikow...
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 21:28   #378
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

dobranoc...

heh juz jestem na raczkowaniu
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 21:32   #379
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

sorki mial byc usmiech a nie jezyk
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-20, 21:37   #380
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

moll_y i nie patrzą na Ciebie ludzie tak trochę dziwnie jak siedzisz na plaży taka zasłonięta , w kapeluszu, okularach i w cieniu? ja byłam w tym roku w kolobrzegu i zabezpieczyłam się na plaże właśnie tak jak Ty , no i patrzyli się wszyscy na mnie bardzo dziwnie , delikatnie mówiąc...nie wiem , może kapelusz mi nie pasował do okularów...
anne28- solarium to po prostu strata kasy, zdrowia i urody.nic więcej.to przez te solarium moje poroblemy...masz racje-NiGDY WIĘCEJ!
agabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 21:43   #381
Kudłaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 43
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez anne28 Pokaż wiadomość
Kudlaczek - ja wprawdzie nie jestem po, ale z tego o tu czytalam to dziewczyny nakladaja krem juz nastepnego dnia po masce. mysle jednak ze sie nic nie stanie jak zaczniesz stosowac dopiero od wtorku (?)
Dzięki za odpowiedź
mam nadzieję że masz racje bo jakoś nie ufam już mojemu dermatologowi po przeczytaniu tych wszystkich informacji na forum, mam niezłego stresa bo 2000zł to masakryczna dla mnie cena i jeśli coś pójdzie nie tak to się załamię, zwłaszcza że na ten zabieg nieżle się zapożyczyłam
Pozdrawiam
Kudłaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 21:57   #382
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

....a jeszcze do tego mam wielką skware na pół twarzy.masakra...ale to tylko taka dygresja.kolorowych
agabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 22:04   #383
pannazmokraglowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Mainz Niemcy
Wiadomości: 122
GG do pannazmokraglowa Send a message via Skype™ to pannazmokraglowa
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez agabi Pokaż wiadomość
moll_y i nie patrzą na Ciebie ludzie tak trochę dziwnie jak siedzisz na plaży taka zasłonięta , w kapeluszu, okularach i w cieniu? ja byłam w tym roku w kolobrzegu i zabezpieczyłam się na plaże właśnie tak jak Ty , no i patrzyli się wszyscy na mnie bardzo dziwnie , delikatnie mówiąc...nie wiem , może kapelusz mi nie pasował do okularów...
anne28- solarium to po prostu strata kasy, zdrowia i urody.nic więcej.to przez te solarium moje poroblemy...masz racje-NiGDY WIĘCEJ!
Ach Agabi! Ja bylam jeszcze lepsza,tez chodzilam na solarium,nakladalam filtr 60 na plamki i sadzilam,ze mi sie koloryt twarzy wyrowna. To jest dopiero szczyt glupoty ! Tak,tak ,to bylo jeszcze dwa lata temu. Nie wiem czemu mamy "fiola" na punkcie opalenizny. W trakcie kuracji Cosmelanem tez sie wyglupilam. Mialam odwiedzic lekarza po tygodniu od nalozenia maski. Dzien wczesniej,odwiedzilam swoich znajomych.Pomyslalam sobie, ze jezeli naloze samoopalacz,bede lepiej wygladala,nie bedzie sie ta moja czerwonosc tak w oczy rzucac. Oczywiscie samoopalacz do wizyty calkowicie sie nie ulotnil. Jak to lekarz zobaczyl,niezle na mnie nakrzyczal."Wszystkie byscie tylko opalac sie chcialy"- cytuje,spuscilam glowe jak mala dziewczynka. Kazal mi sie malowac nawet mocno,ale bron Boze uzywac samoopalaczy.Ale moj makijaz w trakcie kuracji po godzinie byl do kitu.Wszystko mi pekalo i luszczylo sie. Ale najwazniejsze,ze bylo warto!
pannazmokraglowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 22:17   #384
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

hej pannazmokragłowa.mamy fioła na punkcie opalenizny bo opalona twarz jest jednak ładniejsza od nieopalonej, nie ma co ukrywać.żaden makijaż tak nie upiększy jak ładna opalenizna. ja się smaruje samoopalaczem na potęgę- trochę mniej widać wtedy moje plamy.dlaczego lekarz Ci zabronił używać samoopalacza?
agabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 22:38   #385
Kudłaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 43
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez pannazmokraglowa Pokaż wiadomość
Ach Agabi! Ja bylam jeszcze lepsza,tez chodzilam na solarium,nakladalam filtr 60 na plamki i sadzilam,ze mi sie koloryt twarzy wyrowna. To jest dopiero szczyt glupoty ! Tak,tak ,to bylo jeszcze dwa lata temu. Nie wiem czemu mamy "fiola" na punkcie opalenizny. W trakcie kuracji Cosmelanem tez sie wyglupilam. Mialam odwiedzic lekarza po tygodniu od nalozenia maski. Dzien wczesniej,odwiedzilam swoich znajomych.Pomyslalam sobie, ze jezeli naloze samoopalacz,bede lepiej wygladala,nie bedzie sie ta moja czerwonosc tak w oczy rzucac. Oczywiscie samoopalacz do wizyty calkowicie sie nie ulotnil. Jak to lekarz zobaczyl,niezle na mnie nakrzyczal."Wszystkie byscie tylko opalac sie chcialy"- cytuje,spuscilam glowe jak mala dziewczynka. Kazal mi sie malowac nawet mocno,ale bron Boze uzywac samoopalaczy.Ale moj makijaz w trakcie kuracji po godzinie byl do kitu.Wszystko mi pekalo i luszczylo sie. Ale najwazniejsze,ze bylo warto!
Mam pytanie do pannazmokraglowa,jak długo po nałożeniu maski Cosmelan 1 nie mogłaś myć twarzy ani stosować zadnych kremów? Bo ja maskę Cosmelan 1 miałam nakładaną wczoraj (czwartek) na 6 godz i do wtorku mam wogóle nic z twarzą nie robić, we wtorek mam się pojawić na kontroli u lekarza i dopiero dostanę do domu krem Cosmelan 2 (do tego czasu zero wody,preparatów myjących i kremów) i siedzę z taką brudną czerwoną twarzą i modlę się tylko o to by były efekty
Zlituj się nad biedną posiadaczką plamek i powiedz mi coś wicej na temat tego jak przebiegał u ciebie schemat całego zabiegu i jakie są jego efekty.
Z góry dziękuję
Kudłaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-20, 23:02   #386
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez anne28 Pokaż wiadomość
Angie - dziekuje za polecenie strony mazidla, przyszla mi paczuszka ze skrobia, zamowilam tez spiruline i dostalam kilka probek.
powiem szczerze ze jestem troche confused jezeli chodzi o te parsolowe i bezparsolowe filtry, bo praktycznie wszystkie podklady zawieraja titanium dioxide lub talk. chyba latwiej jest uzywac avene +50 i kazdy podklad niz odwrotnie: kremy z filtrem i na to podklady bez tych skladnikow...
Anne28 ,dokładnie ! Ja tez wyszłam z tego załozenia i uzywam Avene mleczko 50+ ,wchlania się znakomicie ,na to moj ulubiony podkład Lasting Performance MF,potem skrobia i odrobina pudru brązującego ,którym wyrównuję roznicę pomiędzy "odwłokiem" a twarzą.Ten pierwszy traktuje róznymi balsami brązującymi,które dają mi efekt nadmorskiej opalenizny.
Wiesz co,spróbuj tez bloker Klorane 50+ dla dzieci,to nowość tegoroczna,jest bezparsolowy i podobno wchłania się do matu i nie trudno nałozyć te 2 ml.

agabi,dla mnie no norma,ze na plazy leze pod parasolem w duuzym kapeluszu i buzce prawie białej od grubej warstwy najwyzszego blokera i wiesz co? Mam to gdzieś (i zawsze miałam) co ludzie o mnie myślą,to moja sprawa i moja twarz, zresztą nie sądzę ,zeby to wyglądało źle.Od zawsze po plazach paraduje się w fajowych kapeluszach.
Ostatnio posunęłam się nawt do tego ,ze wyruszyłam w bardzo słoneczny dzień na spacer z parasolką
A wiecie co mi daje sporą satysfakcję? Jak poznaję nowych ludzi-przypuśćmy 10,no moze 15 lat młodszych ode mnie i zdradzam im mój wiek -ten "szok" w ich oczach- BEZCENNY ! Dlatego będę się chronić przed słońcem i dbać o to co dała mi natura.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-21, 07:44   #387
agabi
Rozeznanie
 
Avatar agabi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 682
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Angi74-ja całe życie smażyłam się na słoneczku bez żadnych filtrów[!!!!], plamy mam od 2 miesięcy, więc te całe zabezpieczanie się jest dla mnie nowe, nie mogę się przyzwyczaić.i pewnie dlatego źle się czuje na plaży, mam wrażenie że wszyscy się na mnie gapią,na te moje wąsiska i jestem wkurzona na siebie i na wszystkich po kolei.muszę usunąć te plamiska jak najszybciej albo się do nich przyzwyczaić, bo zwariować idzie od tego...
agabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-21, 07:52   #388
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

hejka,

dzieki angie, a ten krem klorane +50 to w aptece mozna kupic?

mam pytanie jezeli chodzi o nakladanie maski: czy naklada sie ja tak jak maseczke pielegnujaca, czyli rownomiernie na cala twarz omijajac tylko okolice oczu? (tez pod nosem i wokol ust?) czy na cala twarz, czy na policzkach troche mniej skoro tam nie ma plam?
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-21, 07:57   #389
Brtgida
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 35
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cześć dziewczyny
Do Kudłaczek i innych zainteresowanych. Nie miałam jeszcze zabiegu cosmelan, ale dokładnie wypytuję już dermatolog jak cały zabieg przebiega. Niewiem czy jest dostosowany do każdej indywidualnie, ale wszystko na to wskazuje. Mi zaleca maskę cosmelan 1 na 6 godz. potem zmyć i orazu nałożyć cosmelan 2 (zrobie popołudniu) na drugi dzień trzy razy dziennie przez kilka dni potem kontrol i dalsze wskazówki ?? Będę u niej we wtorek więc wypytam dokłądnie. Maska cosmelan 1 a właściwie czas który ma być nałożona zależy od fototypu skóry więc jedni ją trzymają dłużej a drudzy krócej i z cosmelan 2 chyba podobnie. Jednak nie zmienia to faktu że po zbiegu cosmelan trzeba stosować profilaktycznie cosmelan 2 tj. 1 lub 2 razy w tygodniu, aby plamy nie wróciły, gdyż on zapobiega wydzielaniu melaniny której nadmiar powoduje przebarwienia. To są informacje od mojej dermatolog.
Zbieram wszystkie informacje na ten temat bo chcę sama zrobić zabieg cosmelan. W gabinecie koszt 1500 bez ...faktor K. Spubuję kupić taniej wiem o eBay- jest znacznie taniej, na alegro drożej niż w gabinecie. GDZIE jeszcze taniej można kupić . Proszę o wsazówki POZDRAWIAM
Brtgida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-07-21, 08:29   #390
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Brtgita: jak bedziesz wiedziec gdzie na e-bay jest tani to daj znac, ja tez jestem na kupnie, Agnieszka00 kupila chyba najtaniej, ale licytowala sie i to byl chyba jeden produkt bo aukcja jest zakonczona. ja mam tak jak pisalam kontakt z dermoestetica z berlina ktora oferuje caly 4-set zestaw za 295,50 eur plus 27 eur za koszt przesylki ups'em. liczac jaki jest kurs w eur to nie jest tak zle...
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.