Paznokcie problematyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 11:44   #1
tourquise
Raczkowanie
 
Avatar tourquise
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 318
GG do tourquise

Paznokcie problematyczne


Postanowiłam napisać, bo może jakaś kumulacja wiedzy kilku osób pomoże mi rozwiązać dosyć nietypowy problem z paznokciami jednej z moich klientek.

Moja klientka ma atopowe zapalenie skóry, jest uczulona na wiele rzeczy, ale paznokcie robi od 15 lat, bo nie jest w stanie bez nich funkcjonować. Niestety nie pamięta czy paznokcie miała tak uszkodzone już przed zakładaniem pierwszych tipsów.

Kciuk, paznokieć wskazujący i środkowy są mega krogulcze... całkowicie zawijają się w dół i to dokładnie po palcu, dwa pozostałe paznokcie są normalnie proste. Występuje to dokładnie w obydwu rękach. Dodatkowo paznokieć środkowy i wskazujący także w obydwu dłoniach jest uszkodzony. Pofalowany i kruchy. Najdziwniejsze jest to, że odrasta już w taki sposób, więc podejrzewam jakieś uszkodzenie macierzy??? Trudno to określić, bo rzadko się spotykam z takimi problematycznymi paznokciami.

Macie jakieś pomysły co to może być??? Wiem, że ona skubała skórki bo miała mocno przerośnięte przez to zapalenie skóry... No i te uszkodzenia są dokładnie w paznokciach tych samych palców w obu rękach, a to chyba dziwi mnie najbardziej.

Jak myślicie czy to zapalenie skóry ma jakiś wpływ na to czy spowodowane jest to czymś innym??? Cały czas odsyłam ją do dermatologa, ale ciężko jest znaleźć jakiegoś dobrego, który dokładnie się zapozna z problemem, a nie tylko popatrzy i that's all...
tourquise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 12:06   #2
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Paznokcie problematyczne

no ale... jaki jest problem? nie trzymają się , pękają.... czy co...?
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 12:15   #3
tourquise
Raczkowanie
 
Avatar tourquise
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 318
GG do tourquise
Dot.: Paznokcie problematyczne

Trzymają się... generalnie z tym nie ma problemu, ale zastanawiam się co to może być na tych paznokciach... Co spowodowało, że one tak po prostu wyglądają no i że odrastają pofalowane... Wcześniej mówiła, że miała przyklejanego tipsa, na nierówną płytkę paznokcia z dziurami... ja absolutnie tego nie zrobię, więc skracam do opuszka i przedłużam na formie...

Najbardziej mnie martwią te dziury w paznokciach, bo to dla mnie dziwne, że odrastają tak samo... jak ja miałam uszkodzonego paznokcia to odrastał normalnie...
tourquise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:04   #4
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Paznokcie problematyczne

......
nie wiem jak dokładnie ma sie to w tym przypadku,ale ja się spotykam z przypadkami jak choroby wewnętrzne objawiają się na paznokciach...np choroby immunologiczne ,ukladu oddechowego,ma to związek np.z zespołem krogulczych paznokci..nie wiem jak to fachowo się nazywa,bo nie zgłębiam tematu aż tak dokłanie,opowiadała mi o tym moja klientka-pielęgniarka,która sama ma kilka takich zdrowotnych przypadłości.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:59   #5
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Paznokcie problematyczne

ok, ok mile panie ale krogulcze są raczej grube i twarde jak skała a nie atroficzne. Ale jak ma azs to nic dziwnego. funkcje skóry i przydatków mogą być zaburzone.
ale...
dodatkową kwestią jest czy i jakie leki przyjmuje.
jeśli bierze sterydy to one maja skutki uboczne niestety.
odwapnienia, zwapnienia, wytrącanie białka z tkanek, zaburzenia pracy gruczołów: kory nadnerczy, tarczycy, trzustki ....... zaburzenia pracy narządów (którym jest skóra) a co za tym idzie - ogólne konsekwencje dla całego ustroju.
może być 1000000000000000 przyczyn a najprostsza to uszkodzenie wałów paznokciowych. jak będziesz miała fotkę to wrzuć.
aha! i jeszcze jedno!
może to nie kwestia organiczna tylko kwestia budowy?
Jeśli ma krogulcze paznokcie to pewnie ma zgrubiały paliczek dystalny a to może powodować problem z ukrwieniem macierzy czy coś tam....
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 15:11   #6
tourquise
Raczkowanie
 
Avatar tourquise
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 318
GG do tourquise
Dot.: Paznokcie problematyczne

No właśnie w tych problematycznych palcach ma krogulcze paznokcie, więc możliwe... Ja akurat znam tylko podstawowe choroby paznokci, nigdy nie zagłębiałam się w ten temat, aż do teraz...

A wiecie jak np. odbywa się leczenie jeśli jest jakieś uszkodzenie wewnątrz??? Robi się jakieś prześwietlenie? w jaki sposób dermatolog może poznać co tam jest nie teges?
tourquise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 15:20   #7
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Paznokcie problematyczne

.....
właśnie,właśnie,to co jagódka wymieniła..u facetów też ma to miejsce-przykład mój osobisty brat,chorujący na astme i coś ze skórą<nie pamiętam nazwy>oraz wszelkiej maści alergie.,całe ręce okresowo ma w fatalnym stanie .
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 18:19   #8
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Paznokcie problematyczne

Poza tym sa ludzie, którzy od urodzenia maja pojedyncze paznokcie krogulcze. Tak ich uroda. I nie świadczy to o zdanych chorobach.
Pofalowanie może świadczyć o uszkodzeniu macierzy, ale także, jak wspomniały dziewczyny- od chorób.....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 18:25   #9
charolina
Zadomowienie
 
Avatar charolina
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łążek
Wiadomości: 1 239
Dot.: Paznokcie problematyczne

moja koleżanka ma paznokcie wskazujące u obu rąk krogulcze i mówi, ze ma tak od kiedy pamięta.... za to podejrzewam że to "pofałdowanie płytki" tak jak mówiłaś wynika ze skubania przy skórkach i co za tym idzie naruszaniem macierzy... jeżeli to przez to to już nic się z tym nie da zrobić niestety.... moja ciocia jak była młodsza to wycinała skórki nożem i 4 paznokcie ma tak pofałdowane-strasznie to wygląda....
__________________
zapraszam na mój pazurkowy wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=374711
charolina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 23:02   #10
tourquise
Raczkowanie
 
Avatar tourquise
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 318
GG do tourquise
Dot.: Paznokcie problematyczne

Ale ona to ma okropieństwo na tych paznokciach ale potwierdziłyście moją wersję... a takich paznokci z uszkodzoną macierzą nie da się już uratować??? Jakieś zabiegi chirurgiczne czy cus???
tourquise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 06:45   #11
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Paznokcie problematyczne

Cytat:
Napisane przez tourquise Pokaż wiadomość
.. a takich paznokci z uszkodzoną macierzą nie da się już uratować??? Jakieś zabiegi chirurgiczne czy cus???
to jej zrób! A potem wklej fotki jak poszło!
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 08:39   #12
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Paznokcie problematyczne

Niestety, nie regeneruje sie.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-23, 21:06   #13
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Paznokcie problematyczne

Dziewczyny, nie ma sensu, zebym zaczynala kolejny watek, ale.. mam problem z jedna z moich nowych klientek. Otoz pani Ala ma paznokcie rosnace do gory, ale ja widzialam pierwszy raz w zyciu takie "skocznie narciarskie", od wskazujacego jeszcze ujdzie, ale kciuki to jakas masakra. Moje pytanie brzmi-czy przed prawidlowym zbudowaniem krzywizn powinna jakos wyrownac takiego paznokcia?? Od skorki pazurek rosnie w dol, tak jakby tworzyl doline i od srodka idzie w gore i to bardzo.. Ostatnio robilam jej uzupelnienie i musialam mnostwo wylac zelu, zeby jakos je wyrownac i zeby jakos wygladaly... moze powinnam to wyrownac akrylem??
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 07:48   #14
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Paznokcie problematyczne

spiłuj najkrócej jak się da i zbuduj żelem. jest bardziej elastyczny.
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.