Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-02, 19:56   #4381
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

tak wiem ale jest baaardzo chwalony w sieci tos ie skusilam zobaczymy
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 20:21   #4382
mydlana_pani
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez SexPistols Pokaż wiadomość
Jaki fajny watek Dopiero go odkryłam, teraz muszę przebrnąć przynajmniej przez te 100 stron siódmej części

Prawdopodobnie się powtórzę ale może jakaś dobra dusza pomoże mi rozwiązać mój problem. Poszukuję pasty do zębów bez SLSu i fluoru, najlepiej też bez alkoholu. Poszperałam trochę w necie i mam kilka typów ale, że żadnej nie testowałam organoleptycznie wobec powyższego bardzo bym prosiła o pomoc.

Jaką pastę do zębów bez SLSu i fluoru możecie polecić z własnych doświadczeń?

Będę bardzo wdzięczna za każdą wskazówkę
Ja polecam pasty Lavery i Logony.
mydlana_pani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 20:43   #4383
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez _Kari_ Pokaż wiadomość
Ok, poszukam...nie wiedzialam ze on taki popularny, ze ostatnio byl na jezykach :p bez nerwow
tonik fajny, cudów może nie czyni ale też nie szkodzi. trochę rozjaśnia, odświeża no i przede wszystkim tonizuje. no i mimo, że polecany do tłustej to nie wysusza i nie ściąga nadmiernie skóry. ma rumianek więc trochę łagodzi, aczkolwiek na Twoim miejscu uważałabym na ruskie, bo z całkiem sporą gamą ekstraktów może coś podrażnić
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 21:18   #4384
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja też, używam od ok 2 lat. Żałuję, że wcześniej je omijałam robiąc zakupy

Tak też słyszałam, że będą testować na ludziach i sztucznie stworzonej skórze. Mam nadzieję, że nie wiąże się to z wyzyskiwaniem biednych narodów i ich truciem, bo to kompletnie nie miałoby sensu, walka z wiatrakami. Nie od dziś z resztą firmy testują na ludziach. W każdym razie jest to na pewno cios dla Chin, w których nadal obowiązuje wręcz NAKAZ testowania na zwierzętach, zanim produkt wejdzie na rynek. Od marca Chiny i wszystkie kraje o podobnej polityce mają zakaz eksportowania swoich kosmetyków do UE, chyba, że udowodnią, że dany produkt nie przeszedł takich testów

Ech, no ja też ubolewam, moje ulubione deo migdałowe i wycofują Mam nadzieję, że może wejdą w zamian chociaż jakieś nowości zwłaszcza na sezon letni, bo co ja zrobię
aaa i o to chodzi, takie swoiste embargo na Chiny... Kryzys i trzeba z powrotem zorganizować fabryki w krajach zachodnich , tam gdzie jest produkcja, tam jest kasa. Wkrótce przekonamy się o co chodzi na prawdę...

Jeśli garniera nie znajdę to wrócę do tego kryształowego. Kurczę, mogłam zrobić zapas

Chyba kliknę na Kalinie szampon Natury Siberici - neutralny KLIK. Nie lubię szamponów mega oczyszczających, bo mam wtedy puch na głowie. Staram się raczej włosy wygładzać. Wyczytałam, że ten pozostawia jakąś powłoczkę na włosach...
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 21:21   #4385
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość

Chyba kliknę na Kalinie szampon Natury Siberici - neutralny KLIK. Nie lubię szamponów mega oczyszczających, bo mam wtedy puch na głowie. Staram się raczej włosy wygładzać. Wyczytałam, że ten pozostawia jakąś powłoczkę na włosach...
nie wiem z jakimi szamponami miałaś doświadczenia do tej pory, ale ciężko jest znaleźć wśród naturalnych mega oczyszczające od razu podziel się swoimi doświadczeniami.
Jeśli włosy Ci się puszą zaprzyjaźnij się z olejami i omo
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 21:25   #4386
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
nie wiem z jakimi szamponami miałaś doświadczenia do tej pory, ale ciężko jest znaleźć wśród naturalnych mega oczyszczające od razu podziel się swoimi doświadczeniami.
Jeśli włosy Ci się puszą zaprzyjaźnij się z olejami i omo
Tez polecam. Mi OMO wlosow bardzo pomoglo, nadal nie sa moze zachwycające, ale na pewno mają się już trochę lepiej
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 21:31   #4387
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
aaa i o to chodzi, takie swoiste embargo na Chiny... Kryzys i trzeba z powrotem zorganizować fabryki w krajach zachodnich , tam gdzie jest produkcja, tam jest kasa. Wkrótce przekonamy się o co chodzi na prawdę...

Jeśli garniera nie znajdę to wrócę do tego kryształowego. Kurczę, mogłam zrobić zapas

Chyba kliknę na Kalinie szampon Natury Siberici - neutralny KLIK. Nie lubię szamponów mega oczyszczających, bo mam wtedy puch na głowie. Staram się raczej włosy wygładzać. Wyczytałam, że ten pozostawia jakąś powłoczkę na włosach...

To co się dzieje w Azji w ogóle przechodzi ludzkie pojęcie, nie tylko testowanie na zwierzętach wszystkiego, ale przede wszystkim niewolnictwo, wyzysk pracowniczy nie tylko dorosłych, ale małych dzieci, to dotyczy każdej branży, chyba zwłaszcza rolnictwa, ucisk rządu, już nie mówiąc o tym jak bardzo tam jest zanieczyszczone środowisko, że ludzie z domów nie wychodzą. Mapy satelitarne zanieczyszczeń globu dostępne w internecie raczej nie kłamią.

Mnie bardzo pasuje ten szampon pomarańcza z Chili Love 2 mix, zostawia właśnie taką nawilżająco wygładzającą warstewkę, a przy tym oczyszcza bardzo fajnie i się dobrze pieni.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-02-02 o 21:33
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 21:32   #4388
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Mam pytanie co do olejków eterycznych dodawanych w Noalab, czy to jest kilka kropli do danego kosmetyku czy większa ilość?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 22:02   #4389
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
nie wiem z jakimi szamponami miałaś doświadczenia do tej pory, ale ciężko jest znaleźć wśród naturalnych mega oczyszczające od razu podziel się swoimi doświadczeniami.
Jeśli włosy Ci się puszą zaprzyjaźnij się z olejami i omo
Kilka próbek naturalsów, ale nie pamietam jakie dokładnie, bo nie przypadły mi do gustu, więc wyrzuciłam z pamięci.
Jak do tej pory używam JMO - pierwiosnka, ale szampon jest dosyc drogi, nawet w promocji i nie starcza na zbyt długo.
Pewnie się nie znam, wydawało mi się, że te, które powodują odbijanie się włosów od nasady to właśnie oczyszcajęce
Ja mam chyba inne włosy, niż większość z Was. Mi zależy, by troche je obciążyć.
Oleje stosuję i mi służą

Jak bedę próbować czegoś nowego to zwrócę teraz większą uwagę na firmę i w razie czego dma znać.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To co się dzieje w Azji w ogóle przechodzi ludzkie pojęcie, nie tylko testowanie na zwierzętach wszystkiego, ale przede wszystkim niewolnictwo, wyzysk pracowniczy nie tylko dorosłych, ale małych dzieci, to dotyczy każdej branży, chyba zwłaszcza rolnictwa, ucisk rządu, już nie mówiąc o tym jak bardzo tam jest zanieczyszczone środowisko, że ludzie z domów nie wychodzą. Mapy satelitarne zanieczyszczeń globu dostępne w internecie raczej nie kłamią.

Mnie bardzo pasuje ten szampon pomarańcza z Chili Love 2 mix, zostawia właśnie taką nawilżająco wygładzającą warstewkę, a przy tym oczyszcza bardzo fajnie i się dobrze pieni.
Zgadzam się Chiny to w ogóle jakaś zagadka dla mnie, ale to temat rzeka... Ja z pokolenia antyglobalistów końca lat 90', więc temat wyzysku mi nie obcy

A jakie masz włosy? Cienki czy gruby włos? Wiem, że szampon pomarańcza z Chili Love 2 mix jest hitem Ja tylko nie chcę, żeby mi się włosy unosiły od nasady
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 22:13   #4390
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Mam pytanie co do olejków eterycznych dodawanych w Noalab, czy to jest kilka kropli do danego kosmetyku czy większa ilość?
Zamówiłam właśnie to serum z olejkiem geraniowym i w składnikach mam przygotowany olejek geraniowy w skwalanie, więc nie widać ile dokładnie go jest. Tak samo jest w przypadku pianki, jest już zmieszany z glukozydem. Pewnie jakbyś napisała maila to byś się dowiedziała jakie jest jego stężenie, jest bardzo dobry kontakt ze sklepem
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 22:26   #4391
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Kilka próbek naturalsów, ale nie pamietam jakie dokładnie, bo nie przypadły mi do gustu, więc wyrzuciłam z pamięci.
Jak do tej pory używam JMO - pierwiosnka, ale szampon jest dosyc drogi, nawet w promocji i nie starcza na zbyt długo.
Pewnie się nie znam, wydawało mi się, że te, które powodują odbijanie się włosów od nasady to właśnie oczyszcajęce
Ja mam chyba inne włosy, niż większość z Was. Mi zależy, by troche je obciążyć.
Oleje stosuję i mi służą

Jak bedę próbować czegoś nowego to zwrócę teraz większą uwagę na firmę i w razie czego dma znać.
Możesz przybić piątkę, ja też swoje włosy dociążam, bo mam ich dużo ale są delikatne i potrafią fruwać i odstawać. Stosuję szampony i maski do włosów suchych i zniszczonych. Nie używam odżywek, tylko maski i tylko omo, raz na jakiś czas płukanka z octu jabłkowego, olejowanie średnio raz w tygodniu na noc a po wysuszeniu włosów lub na jeszcze mokre zawsze 2 kropelki oleju lub sprayu NS Żywe witaminy, aż 10 psiknięć, bo jest nic nie warta a zużyć trzeba
Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Zamówiłam właśnie to serum z olejkiem geraniowym i w składnikach mam przygotowany olejek geraniowy w skwalanie, więc nie widać ile dokładnie go jest. Tak samo jest w przypadku pianki, jest już zmieszany z glukozydem. Pewnie jakbyś napisała maila to byś się dowiedziała jakie jest jego stężenie, jest bardzo dobry kontakt ze sklepem
e to lipka, myślałam, że mi zostaje kilka kropelek do innych celów W ogóle znalazłam na stronie dr Beta, że olejku geraniowego nie można stosować przy pigułkach antykoncepcyjnych.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 22:26   #4392
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Kilka próbek naturalsów, ale nie pamietam jakie dokładnie, bo nie przypadły mi do gustu, więc wyrzuciłam z pamięci.
Jak do tej pory używam JMO - pierwiosnka, ale szampon jest dosyc drogi, nawet w promocji i nie starcza na zbyt długo.
Pewnie się nie znam, wydawało mi się, że te, które powodują odbijanie się włosów od nasady to właśnie oczyszcajęce
Ja mam chyba inne włosy, niż większość z Was. Mi zależy, by troche je obciążyć.
Oleje stosuję i mi służą

Jak bedę próbować czegoś nowego to zwrócę teraz większą uwagę na firmę i w razie czego dma znać.


Zgadzam się Chiny to w ogóle jakaś zagadka dla mnie, ale to temat rzeka... Ja z pokolenia antyglobalistów końca lat 90', więc temat wyzysku mi nie obcy

A jakie masz włosy? Cienki czy gruby włos? Wiem, że szampon pomarańcza z Chili Love 2 mix jest hitem Ja tylko nie chcę, żeby mi się włosy unosiły od nasady
Ja też lubię efekt dociążenia, ale pod tym względem liczę na odżywki, oleje i maski. Mam średnio-gruby włos, ale gęsty, suchy z natury, dlugi, lekko falowany, średnioporowaty. Szampon ma mi oczyścić i nie wysuszyć włosów, potem i tak zawsze nakładam coś odżywczego, więc efektu, jaki szampon daje do końca nie widzę, więc tu Ci zbytnio nie pomogę W każdym razie przy Love 2 mix już podczas wmasowywania czuć, że nawilża włosy i ich nie plącze. Włosy nie są na pewno przyklapnięte, czego osobiście nie toleruję, wydaje mi się, że może nadawać im lekkości, co pewnie u Ciebie nie będzie pożądane. Ja od pielęgnacji oczekuję, że włosy będą puszyste, uniesione, ale nie napuszone, tylko ładnie układające się, po prostu gładkie

A Ty jakiej masz długości???

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-02-02 o 22:58
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 22:28   #4393
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Możesz przybić piątkę, ja też swoje włosy dociążam, bo mam ich dużo ale są delikatne i potrafią fruwać i odstawać. Stosuję szampony i maski do włosów suchych i zniszczonych. Nie używam odżywek, tylko maski i tylko omo, raz na jakiś czas płukanka z octu jabłkowego, olejowanie średnio raz w tygodniu na noc a po wysuszeniu włosów lub na jeszcze mokre zawsze 2 kropelki oleju lub sprayu NS Żywe witaminy, aż 10 psiknięć, bo jest nic nie warta a zużyć trzeba

e to lipka, myślałam, że mi zostaje kilka kropelek do innych celów W ogóle znalazłam na stronie dr Beta, że olejku geraniowego nie można stosować przy pigułkach antykoncepcyjnych.
Ale wymyśliłaś Nie lepiej kupić sobie butelkę jakiegoś eterycznego olejku ?
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 22:30   #4394
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Ale wymyśliłaś Nie lepiej kupić sobie butelkę jakiegoś eterycznego olejku ?
No kupię kupię Ale jakby mi została jedna kropla do zrobienia innego toniku to wiadomo, że bym się nie pogniewała
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 22:47   #4395
jadzia_jadzia
Raczkowanie
 
Avatar jadzia_jadzia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 389
GG do jadzia_jadzia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Ja mam chyba inne włosy, niż większość z Was. Mi zależy, by troche je obciążyć.
Oleje stosuję i mi służą
To jestem i ja Bo ja też lubię wygładzać (moje włosy z natury chcą się kręcić, ale ja im nie pozwalam). Z szamponów lubię YR, ale one nie są super naturalne, wiec się tu z nimi nie wychylam , ale jeśli chodzi o odżywki to ja mogę polecić Balsam jaśminowy z L'Orient. Według etykiety ma fajny skad, ale nie wiadomo jak to z nim jest w rzeczywistosci. Fajna jest też maska Phenome Regenerating, ale jej cena jest zbyt wysoka, więc stosuję ją raz na tydzień, kiedy mam "dzień SPA" i tak se dogadzam "Czaję się" na maskę Organic Shop, której próbkę miałam dzięki iivii bo ona też fajny efekt dawała. Tak jak i Tobie, mi olejowanie też bardzo służy. Używam do tego Vatiki na zmianę z olejem Oilmedica. Czasem mieszam olejek z odżywką i też fajnie działa. Tak więc jak znajdziesz coś nowego, co fajnie wygładza, to chętnie się o tym dowiem
jadzia_jadzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 07:05   #4396
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Jeśli chodzi o efekt obciążonych, takich ciężkich lejących włosów osiągam go po zstosowaniu oleju do włosów Khadi. Ostatnio miałam znów puch na głowie, jedno zastosowanie i znów są proste, lejące i ciężkie. Tylko niestety olej okropnie śmierdzi. W obecnym stanie godzina z nim na głowie to męka

Zastanawiam się dziewczyny nad tym szamponem i maską Love2Mix z efektem laminowania. Tylko tam silikon, no i nie wiem co robić. Zimą w zasadzie używam na końcówki czasami serum GreenFarmacy.

Anula jak po imprezie
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2013-02-03 o 07:07
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 12:39   #4397
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się dziewczyny nad tym szamponem i maską Love2Mix z efektem laminowania. Tylko tam silikon, no i nie wiem co robić. Zimą w zasadzie używam na końcówki czasami serum GreenFarmacy.
Ja mam tą maskę Bardzo fajna, ładnie pachnie, wygładza, nie obciąża.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 13:13   #4398
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Dziewczyny zobaczcie jakie cudne przepisy
http://naturalnapielegnacja.blogspot...zenia-ani.html
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 13:18   #4399
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny zobaczcie jakie cudne przepisy
http://naturalnapielegnacja.blogspot...zenia-ani.html
Ja tam nie widzę w nich nic odkrywczego
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-03, 13:29   #4400
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Ja tam nie widzę w nich nic odkrywczego
Masz więcej takich prostych przepisów odwzorowujących fajne kosmetyki? To poproszę
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 13:38   #4401
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Masz więcej takich prostych przepisów odwzorowujących fajne kosmetyki? To poproszę
Do hydrolatów możesz dodawać co ci się podoba , co rozpuszcza się w wodzie i co pasuje do twojej cery. Pełno jest ekstraktów i innych aktywnych składników, które można użyć. Zmieszanie olei też nie jest niczym nadzwyczajnym, wiele razy tak robiłam. Do hydrolatów też dodawałam jakieś ekstrakty, które akurat miałam w domu, ale raczej nie bawię się we własne kręcenie kosmetyków
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 13:47   #4402
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Do hydrolatów możesz dodawać co ci się podoba , co rozpuszcza się w wodzie i co pasuje do twojej cery. Pełno jest ekstraktów i innych aktywnych składników, które można użyć. Zmieszanie olei też nie jest niczym nadzwyczajnym, wiele razy tak robiłam. Do hydrolatów też dodawałam jakieś ekstrakty, które akurat miałam w domu, ale raczej nie bawię się we własne kręcenie kosmetyków
Takie proste rzeczy też robię cały czas, ale mnie w tych przepisach zachwyciło to, że ktoś w prosty sposób opisał jak zrobić kosmetyki, które mnie interesowały już wcześniej. Dzięki temu nie muszę się bawić w odmierzanie i kombinowanie co i jak, mam wszystko jasno rozpisane
Na oko też mogę sama pomieszać
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 13:50   #4403
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Takie proste rzeczy też robię cały czas, ale mnie w tych przepisach zachwyciło to, że ktoś w prosty sposób opisał jak zrobić kosmetyki, które mnie interesowały już wcześniej. Dzięki temu nie muszę się bawić w odmierzanie i kombinowanie co i jak, mam wszystko jasno rozpisane
Na oko też mogę sama pomieszać
Jeśli akurat te przepisy ci pasują to ok, faktycznie są proste
Na mojej cerze akurat pewnie by niewiele zdziałały
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 14:28   #4404
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Też dzisiaj przeczytałam przepisy. Najpierw aż podskoczyłam, bo Fridge od zawsze chciałam wypróbować. Później, jak to ja, zaczęłam się zastanawiać. Przecież dziewczyna nie miała oryginału, nie ma więc porównania, czy kopia jest tak naprawdę kopią. To chyba jak z kremikami Gaia, niby takie proste, a jednak diabeł tkwi w proporcjach, jakości składników, czasami nawet technice wykonania. Skąd wie ile czego dodać? Co podgrzewać, a co tylko zamieszać? Ale nie wiem, nie znam się. Ja przygotowuję kosmetyki tylko z tego co mam w lodówce i spiżarce. Mogę zrobić sobie mleczną kąpiel, lub cukrowy peeling. Natomiast przygotowanie chociażby toniku z kw.migdałowym to już dla mnie wyższa szkoła
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 14:50   #4405
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Gayenko, lubię tego bloga. Czyjeś przepisy są dla mnie inspiracją, aczkolwiek nie korzystam z nich, zawsze przeinaczam. Sama wpadam na pomysły robienia kosmetyków, najczęściej jakiś włosowych i maseczek do twarzy. Po prostu nie kupuję niczego specjalnie, a korzystając z cudzych przepisów musiałabym, na pomysły wpadam przy okazji tego co akurat mam w łazience czy lodówce. Tym sposobem odkryłam wiele ciekawych substancji działąjących świetnie na skórę i włosy. Takich jak miód, kakao, jogurt, biała herbata, kawa, ocet itp. Moim ostatnim odkryciem jest maseczka do twarzy z granata. Najprostsze co można zrobić. Wystarczy kilkanaście ziarenek rozciapać w miseczce i nałożyć na 20 minut na twarz. Resztę zjeść ze smakiem Efekt cudowny, nie spodziewałabym się. Polecam.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 14:55   #4406
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Gayenko, lubię tego bloga. Czyjeś przepisy są dla mnie inspiracją, aczkolwiek nie korzystam z nich, zawsze przeinaczam. Sama wpadam na pomysły robienia kosmetyków, najczęściej jakiś włosowych i maseczek do twarzy. Po prostu nie kupuję niczego specjalnie, a korzystając z cudzych przepisów musiałabym, na pomysły wpadam przy okazji tego co akurat mam w łazience czy lodówce. Tym sposobem odkryłam wiele ciekawych substancji działąjących świetnie na skórę i włosy. Takich jak miód, kakao, jogurt, biała herbata, kawa, ocet itp. Moim ostatnim odkryciem jest maseczka do twarzy z granata. Najprostsze co można zrobić. Wystarczy kilkanaście ziarenek rozciapać w miseczce i nałożyć na 20 minut na twarz. Resztę zjeść ze smakiem Efekt cudowny, nie spodziewałabym się. Polecam.
Też stosuję tą maseczkę/peeling, jest prosta i bardzo skuteczna. Jednak ja łączę miąższ z jednego granata z 2 lub 3 łyżkami miodu. Super! A jakie pyszne!

ps. albo przykładowo jogurt + truskawki = nawilżenie i wybielenie
Aż nabrałam ochoty na maseczkę

Musze jeszcze wypróbować jogurtu z borówkami i żurawiną, podobno też daje ładne efekty.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2013-02-03 o 14:59
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 15:07   #4407
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Gayenko Olej z malin jest olejem suchym, brązowo - burym, pachnie zielskiem i orzechami, wchłania się ekspresowo i pozostawia skórę taką suchą i nieprzyjemną w moim odczuciu, pod koniec dnia, tak samo po nocy, moje czoło było przetłuszczone, mimo, że normalnie nie mam z tym nigdy problemu. Robiąc miny i marszcząc czoło skóra boli.
Olej z truskawki jest cudowny pachnie truskawkami, ma ciemny zielony kolor, wchłania się bardzo szybko ale pozostawia skórę nawilżoną jak po kremie, miękką, sprężystą, jakby satynową? Żadnego tłuszczu, ani po nocy ani pod koniec dnia, minerały świetnie leżą. Przy marszczeniu czoła i minach nie czuję żadnego dyskomfortu ani bólu. Mój ulubieniec
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 15:10   #4408
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Gayenko Olej z malin jest olejem suchym, brązowo - burym, pachnie zielskiem i orzechami, wchłania się ekspresowo i pozostawia skórę taką suchą i nieprzyjemną w moim odczuciu, pod koniec dnia, tak samo po nocy, moje czoło było przetłuszczone, mimo, że normalnie nie mam z tym nigdy problemu. Robiąc miny i marszcząc czoło skóra boli.
Olej z truskawki jest cudowny pachnie truskawkami, ma ciemny zielony kolor, wchłania się bardzo szybko ale pozostawia skórę nawilżoną jak po kremie, miękką, sprężystą, jakby satynową? Żadnego tłuszczu, ani po nocy ani pod koniec dnia, minerały świetnie leżą. Przy marszczeniu czoła i minach nie czuję żadnego dyskomfortu ani bólu. Mój ulubieniec
Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję, że o mnie pamiętałaś Dzięki Tobie wiem, że zamówię truskawkę kusi mnei też ekstrakt z truskawki żeby zrobić jakieś lekkie serum na wiosnę
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 15:13   #4409
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję, że o mnie pamiętałaś Dzięki Tobie wiem, że zamówię truskawkę kusi mnei też ekstrakt z truskawki żeby zrobić jakieś lekkie serum na wiosnę
Miałam ten ekstrakt ale niestety kamień mi się z niego zrobił, użyłam może raz Także jak zamówisz to bardzo na niego uważaj, owiń czymś, żeby żadna wilgoć się tam nie dostała.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-03, 16:55   #4410
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VII

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Też dzisiaj przeczytałam przepisy. Najpierw aż podskoczyłam, bo Fridge od zawsze chciałam wypróbować. Później, jak to ja, zaczęłam się zastanawiać. Przecież dziewczyna nie miała oryginału, nie ma więc porównania, czy kopia jest tak naprawdę kopią. To chyba jak z kremikami Gaia, niby takie proste, a jednak diabeł tkwi w proporcjach, jakości składników, czasami nawet technice wykonania. Skąd wie ile czego dodać? Co podgrzewać, a co tylko zamieszać? Ale nie wiem, nie znam się. Ja przygotowuję kosmetyki tylko z tego co mam w lodówce i spiżarce. Mogę zrobić sobie mleczną kąpiel, lub cukrowy peeling. Natomiast przygotowanie chociażby toniku z kw.migdałowym to już dla mnie wyższa szkoła
margo, a próbowałaś w ogóle coś a'la gaia ukręcić? ja się zastanawiam teraz, co jak zmieszać, żeby mieć jakiegoś tłuściocha do smarowania strategicznych w ciąży miejsc w sensie brzucho, cyc...
kupiłam sobie różne masła i oleje, na pewno będzie dodatek oleju z dzikiej róży i się zastanawiam, co jeszcze... na http://www.olionatura.de/ szukam wskazówek, tutaj fajnie jest opisane co łączyć: http://www.olionatura.de/_basics/oel...lkombinationen
póki co zmieszałam sobie w małym pojemniczku trochę mleczka bezzapachowego alterra z olejem z dzikiej róży i z kiełków pszenicy, dodałam też trochę zapachu, i jest super ale myślę o jakimś masełku do brzucha... może chcesz ze mną pokombinować???
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:45.