Zapalenie torebki stawowej kolana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-19, 15:54   #1
cabansky
Raczkowanie
 
Avatar cabansky
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 71

Zapalenie torebki stawowej kolana


Cześć dziewczyny.

Piszę do Was, bo potrzebuję porady. Od grudnia 2012 zaczęłam regularnie chodzić na siłownię (3 razy w tygodniu), a od maja/czerwca tego roku regularnie biegam w terenie. Dodatkowo dojeżdżam codziennie do pracy (8 km) rowerem. Nie palę, prawie wcale nie piję i zdrowo się odżywiam. 26 sierpnia biegałam w parku i nagle, ni z tego ni z owego, bach - ostry i gorący ból w lewym kolanie. Biegłam normalnym tempem, nie przewróciłam się, zero podbiegów czy sprintu. Na początku leczyłam się "doktorem google", czyli zimne okłady na kolano + smarowanie żelem przeciwzapalnym, jednak po kilku dniach zgłosiłam się do ortopedy, który stwierdził zapalenie torebki stawowej. Dostałam leki i maść oraz miałam się zgłosić do kontroli za dwa tygodnie. Ten czas był dla mnie mordęgą, bo uwielbiam się ruszać i być w ciągłym biegu.
Na kontroli byłam wczoraj, gdzie po zrobionym usg doktor stwierdził że mam kolano sprawne w 60% i że przez najbliższe 2 miesiące mam nie biegać.

I teraz pytanie do Was, co mogę robić, ćwiczyć aby nie obciążać kolana? Mam pracę typowo siedzącą przez 8 godzin dziennie i już czuję że cała moja poprzednia praca idzie na marne, bo wracają "boczki" i tłuszczyk na brzuchu. Skóra już nie jest taka jędrna jak poprzednio....masakra. Poza tym źle się czuję bez stałego treningu. Proszę, pomóżcie.
cabansky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 23:17   #2
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Zapalenie torebki stawowej kolana

Wszystkie ćwiczenia z pozycji ''brzuszki'' i te z hantelkami- na ramiona. Ja mam słabe lewe kolano (byłam u ortopedy, miałam badania i podobno taka moja uroda), które czasami mnie boli i wtdy po prostu nie robię żadnych podskoków/wyskoków
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 07:48   #3
cabansky
Raczkowanie
 
Avatar cabansky
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 71
Dot.: Zapalenie torebki stawowej kolana

Dzięki
myślisz że mogę sobie pozwolić na szybki marsz na bieżni? Wydaje mi się że wszystkie orbitreki, stepery i rowerki powinnam sobie odpuścić, ale chciałabym chociaż trochę cardio wprowadzić na ćwiczeń.
cabansky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 15:11   #4
agacika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 22
Dot.: Zapalenie torebki stawowej kolana

Tez mam problemy z lewym kolanem i staram sie go nie nadwyrężać, ale to ogranicza dość znacznie moje mozliwości treningowe. Najgorsze jest strzelanie, które towarzyszy mi przy każdym kucnięciu. Straszne uczucie.
agacika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-22, 09:38   #5
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Zapalenie torebki stawowej kolana

Cytat:
Napisane przez cabansky Pokaż wiadomość
Dzięki
myślisz że mogę sobie pozwolić na szybki marsz na bieżni? Wydaje mi się że wszystkie orbitreki, stepery i rowerki powinnam sobie odpuścić, ale chciałabym chociaż trochę cardio wprowadzić na ćwiczeń.
Możesz spróbować marszu, nie koniecznie na bieżni ale jeśli ból będzie sie nasilać, to daj sobie spokój na tydzień, i dopiero potem znowu spróbuj.
Nie da Ci to zbyt dużo jeśli chodzi o sylwetkę ale najczęściej jest tak, że narząd ruchu najlepiej leczy się w ruchu i to pomoże w lepszym ukrwieniu i nawilżeniu stawu.

Z ćwiczeń proponuję trening siłowy, niestety na razie z wyłączeniem nóg ale już pośladki da sie ćwiczyć robiąc choćby "good morning" czy MC na prostych nogach
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 12:21   #6
cabansky
Raczkowanie
 
Avatar cabansky
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 71
Dot.: Zapalenie torebki stawowej kolana

Hej, dzięki

Dzięki lekom już prawie w ogóle nie odczuwam bólu, także jest dobrze. Czasami tylko kolanko mi zdrętwieje jeśli zbyt długo mam je zgięte w jednej pozycji. Na szczęście kolano mi nie strzela, a strasznie nie lubię tego dzwięku.

Czy bierzecie jakieś preparaty na stawy jako suplement diety?

Trening siłowy rozpisała mi koleżanka, która wydaje mi się że ma dość spore doświadczenie z siłownią i mam nadzieję że od piątku zacznę moją wielką i do tego pozytywną zmianę
cabansky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 13:41   #7
Treia
Przyczajenie
 
Avatar Treia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 21
Dot.: Zapalenie torebki stawowej kolana

Cytat:
Napisane przez cabansky Pokaż wiadomość
Czy bierzecie jakieś preparaty na stawy jako suplement diety?
Jest takie ziółko Boswellia. Potrafi pomóc.
Treia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 09:26   #8
cabansky
Raczkowanie
 
Avatar cabansky
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 71
Dot.: Zapalenie torebki stawowej kolana

Cytat:
Napisane przez Treia Pokaż wiadomość
Jest takie ziółko Boswellia. Potrafi pomóc.
Właśnie oblookałam ten preparat na internecie i widziałam sporo pozytywnych opinii. Tylko trudno go dostać w aptece, ale będe próbować. Dzięki Treia
cabansky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.