domowe peelingi do cery trądzikowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-30, 17:37   #1
misia3214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 27

domowe peelingi do cery trądzikowej


witam
Znacie jakies przepisy na domowe peelingi do skory tradzikowej? robilam rozne peelingi na cale cialo ale na twarz jeszcze nie mam nadzieje, ze mi cos poradzicie
z gory bardzo dziekuje
Pozdrawiam, Michalina
misia3214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 18:17   #2
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: domowe peelingi do cery trądzikowej

1. cukier + zel do h.intymnej, lub babydream lub zel do mycia twarzy
2. miod (nie ten plynny), po prostu masaz samym miodem
3. masaz platkami owsianymi

I generalnie wszystko co peelinguje (kawa, sol, cukier, platki owsiane, jakies granulki polaczone z zelem do twarzy, do h. intymnej i substancjami domowymi dobroczynnie wplywalajcymi na cere np. miod, mleko, drozdze, jogurt, aloes) Trzeba kombinowac, ja osobiscie lubie sie tym babrac
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 18:35   #3
misia3214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 27
Dot.: domowe peelingi do cery trądzikowej

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
1. cukier + zel do h.intymnej, lub babydream lub zel do mycia twarzy
2. miod (nie ten plynny), po prostu masaz samym miodem
3. masaz platkami owsianymi

I generalnie wszystko co peelinguje (kawa, sol, cukier, platki owsiane, jakies granulki polaczone z zelem do twarzy, do h. intymnej i substancjami domowymi dobroczynnie wplywalajcymi na cere np. miod, mleko, drozdze, jogurt, aloes) Trzeba kombinowac, ja osobiscie lubie sie tym babrac
żel do higieny intymnej na twarz? nie słyszałam jeszcze
a sól to nie za mocna na twarz?
misia3214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 18:47   #4
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: domowe peelingi do cery trądzikowej

misia3214 tak żel do higieny intymnej na twarz jest bardzo polecany, bo zawiera kwas mlekowy, ktorzy dobrze dziala na cere, szczegolnie tradzikowa. Najlepiej wybrac takie bez SLS, np. Lactacyd, mozna nim myc twarz, zamiast zwyklego zelu do mycia twarzy. Ma on naturalne ph i tu nie jestem pewna czy to dobrze, czy zle, ale jest o tym gdzies caly watek, jesli jestes zainteresowana to poszukaj A co do soli.. to zalezy dla kogo, ja lubie takie hardcorowe peelingi, ale w wypadku ropnych pryszczy itp. to nieradzilabym.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 19:25   #5
misia3214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 27
Dot.: domowe peelingi do cery trądzikowej

dziekuje bardzo
jesli jeszcze znacie jakies sposoby to z wielka checia poczytam
misia3214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 09:56   #6
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: domowe peelingi do cery trądzikowej

Wpisz w wyszukiwarkę-peeling aspirynowy -jest o tym cały wątek W skrócie-aspiryna+jogurt proporcję doczytaj w wątku.Ja osobiście polecam-jest dobry dla skóry wieszanej/tłustej z problemami,jest jeszcze tonik aspirynowy-też samemu można zrobić(i też jest o nim osobny wątek)
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 11:35   #7
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: domowe peelingi do cery trądzikowej

Czytałam ,że cynamon rewelacyjnie wpływa na cerę, dziewczyny bardzo sobie chwalą taki 'peeling' ( no może bardziej maseczkę)jednak nigdy nie należy go samego nakładac na twarz , ponieważ ma bardzo silne działanie.
Najlepiej zmieszać z twarożkiem lub jogurtem.
Osobiście nie próbowałam , ale mam taki zamiar.

Coś na potwierdzenie
Cynamon w roli głównej

Cynamon to idealna przyprawa, gdy za oknami ciemno i zimno. Już sam jego zapach sprawia, że wokół robi się cieplej i weselej. Cynamonową korę oraz olejek odkryła też kosmetyka. Zawarte w nich aldehydy i kwas cynamonowy mają silne działanie przeciwbakteryjne, co jest niezmiernie ważne przy pielęgnacji cery tłustej. Olejek i kora to prawdziwi siłacze w walce ze zmianami trądzikowymi. Likwidują ropne wypryski, rozjaśniają cerę, zapobiegają plamom trądzikowym, łagodzą przebarwienia. Przyśpieszają eliminację toksyny ze skóry. Związki fenolowe cynamonowca to również naturalne filtry dla promieni UV oraz wymiatacze wolnych rodników i nadtlenków. Jeśli więc lubisz eksperymentować, możesz wypróbować kosmetyki z dodatkiem tej przyprawy. A gdy dodasz jeszcze charakterystyczny, korzenny zapach kojarzący się ze świętami Bożego Narodzenia, pieczonymi jabłkami i grzanym winem? Te panie, które zaczęły stosować cynamon, twierdzą, że są od niego uzależnione. Ale czy można się im dziwić?

Cynamonowe recepty:
  • Maseczka dla cery tłustej
Cynamon wymieszaj z nie gazowaną woda mineralną, aż papka nabierze konsystencji kremu. Nałóż na twarz z pominięciem okolicy oczu. Uwaga: na początku może pojawić się silne uczucie pieczenia. Po 10 minutach maseczkę zmyj wodą. Po zmyciu występuje zaczerwienienie twarzy, które mija po 30 minutach. Maseczka rozjaśnia ślady po pryszczach, oczyszcza pory i wygładza skórę.
  • Peeling dla cery suchej
W naczyniu wymieszaj 5 łyżeczek cukru i 1/4 łyżeczki cynamonu. Dodaj oliwkę, aby powstała papka o jednolitej konsystencji. Nanieś palcami peeling na twarz i szyję z pominięciem okolic oczu. Masuj delikatnie okrężnymi ruchami. Spłucz wodą. Peeling łagodzi przesuszenia, a cera staje się miękka i nawilżona.
  • Rozgrzewająca kąpiel
Jeśli chcesz poczuć magię świąt już teraz - zafunduj sobie cynamonową kąpiel dla stóp. Podgrzej 2 szklanki mleka i pół szklanki oliwy. Do mieszanki dodaj 2 łyżeczki cynamonu. Mocz i masuj nogi przez 15 minut. Następnie dokładnie spłucz stopy pod bieżącą wodą. Taka kąpiel nie tylko rozgrzewa, ale również odpręża, relaksuje, poprawia nastrój. To prawdziwe remedium na jesienną chandrę.

Kosmetyki z cynamonem: zmiękczająco – odżywczy krem do stóp Satynowe stopy/Eveline z koncentratem cynamonowym (100 ml/6,99zł), Farmona Tutti Frutti masło do ciała z karmelem i cynamonem (300 ml/12,99 zł), AA Mleczko do ciała z ekstraktem z cynamonu i olejem ze słodkich migdałów do skóry suchej, bardzo suchej, wrażliwej i skłonnej do alergii (300 ml/ 14 zł).

Źródełko: http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/...szy_36356.html
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-31, 22:09   #8
misia3214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 27
Dot.: domowe peelingi do cery trądzikowej

dziekuje bardzo poczytam o tym cynamonie zaraz i pozniej zrobie jakas probe podczas kapieli ;p
misia3214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 09:58   #9
_Magdusia_
Raczkowanie
 
Avatar _Magdusia_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 288
Dot.: domowe peelingi do cery trądzikowej

Cytat:
Napisane przez misia3214 Pokaż wiadomość
dziekuje bardzo poczytam o tym cynamonie zaraz i pozniej zrobie jakas probe podczas kapieli ;p
Misia jeżeli uwielbiasz zapach cynamonu podczas kapieli, polecam Ci peeling do ciała Tutti Frutti-z cynamonem i karmelem Co prawda , prawie ,że nie peelinguje , ale ma cudny relaksujący zapach !! Sama go mam i się zakochałam. Zapach po kąpieli bardzo długo się utrzymuje.
Link z KWC ; https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html

Opłaca się go kupić dla zapachu mmm... , jako peeling raczej nie.
Ale jest świetny !
__________________
W Niebie mnie nie chcą , a w Piekle boją się ,że nim zawładnę


_Magdusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 23:07   #10
misia3214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 27
Dot.: domowe peelingi do cery trądzikowej

Cytat:
Napisane przez _Magdusia_ Pokaż wiadomość
Misia jeżeli uwielbiasz zapach cynamonu podczas kapieli, polecam Ci peeling do ciała Tutti Frutti-z cynamonem i karmelem Co prawda , prawie ,że nie peelinguje , ale ma cudny relaksujący zapach !! Sama go mam i się zakochałam. Zapach po kąpieli bardzo długo się utrzymuje.
Link z KWC ; https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html

Opłaca się go kupić dla zapachu mmm... , jako peeling raczej nie.
Ale jest świetny !
dzieki za propozycje, na pewno skorzystam zapach cynamonu jest rzeczywiscie swietny
misia3214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 13:31   #11
ishy
Raczkowanie
 
Avatar ishy
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 133
Dot.: domowe peelingi do cery trądzikowej

Cytat:
Napisane przez _Magdusia_ Pokaż wiadomość
  • Maseczka dla cery tłustej
Cynamon wymieszaj z nie gazowaną woda mineralną, aż papka nabierze konsystencji kremu.
Ta maseczka nie jest popularna wintenecie,zaraz wypróbuje !
__________________
ishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-25, 21:41   #12
Rakhsas
Przyczajenie
 
Avatar Rakhsas
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: domowe peelingi do cery trądzikowej

Ja spróbowałam mieszając cynamon (uwaga z ilością) z kefirem. Pierwsze co poczułam to niesamowite szczypanie twarzy- oczka łzawią, z noska leci woda Odczekałam ok 15 minut, spłukałam.
Teraz już wiem, że będę ten zabieg powtarzać regularnie, mimo bólu. Ewidentnie rozjaśnia - ponieważ jakiś czas przed moja twarz przeszła rundkę "wyciskania" x) - i nie było już nieomal żadnych zaczerwienień.
Pilinguje - cudownie wręcz wygładza skórę.
Co do reszty działania jak przeciwtrądzikowe- potrzeba oczywiście więcej czasu. Resztkę, która mi została zużyłam jako piling stóp i dłoni- tutaj także sprawdził się bardzo przyjemnie, a do tego ten zapach
Także polecam, kiedyś uważałam, że do cery tak problematycznej jak moja potrzeba silnych aptecznych specyfików. Kiedy odkryłam tak proste rzeczy jak hydrolat oczarowy, olej lniany i choćby dziś- cynamon zrozumiałam, że mama natura zatroszczyła się również o cery tłuste i trądzikowe na tyle, by zrezygnować z dermatologa
Rakhsas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 12:55   #13
blackdrees
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 111
Dot.: domowe peelingi do cery trądzikowej

Ciekawe jest sporo różnych domowych sposobów na to, żeby poradzić sobie z trądzikiem dla mnie okazał się peeling zrobiony z soli bocheńskiej.
blackdrees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-10 13:55:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.