Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-10, 22:15   #931
dominikinha
Raczkowanie
 
Avatar dominikinha
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 291
GG do dominikinha
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

sorki ze sie dopominam az mi glupio ale moja prosba o analize chyba zagubila sie w gaszczu. jakbyscie mogly to prosze o analize
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=902
dzieki
dominikinha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-10, 22:40   #932
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Teraz ja będę prosić o pomoc, a nawet o dwie pomoce. Przede wszystkim potrzebuję dobrze nawilżającego i bardzo delikatnego kremu do twarzy do używania na noc. Waham się pomiędzy Xerialem 5 (którego używałam i miałam z nim mały problem, ale o tym zaraz), LRP Nutritic 5%, a kremikiem HiPP.
Teraz o problemach z Xerialem: używałam go ok. 2 m-cy jako krem na dzień i mam wrażenie, że moja skóra przestała go tolerować - wyglądałam, jak muhomor, wysypywało mnie czerwonymi krostkami, które za nic nie chciały sie goić. Odstawiłam go tydzień temu i wszystko wraca do normy. Mam cerę suchą i wrażliwą, niepodatną na zapychanie.

Moje prośby to: porównanie składu Xerialu 5, LRP Nutritic 5% (wiem, że był już opisywany, ale chciałabym wiedzieć, jak wypada w porównaniu), HiPP Pflege-Creme, pod kątem nawilżania i składników mogących ewentualnie powodować podrażnienia. Druga prośba: wskazanie, co w Xerialu mogło powodować taką paskudną reakcję skóry.

SVR, Xerial 5: aqua (purified water), dicaprylyl carbonate, cyclopentasiloxane, urea, glycerin, pentylene glycol, butyrospermum parkii butter (shea butter), sodium pca, polyglyceryl-4 isostearate, xylitylglucosides, hexyl laurate, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, sorbitol, dimethicone, anhydroxylitol, xylitol, lactic acid, allantoin, methyl mathycrylate crosspolymer, paraffinum liquidum (mineral oil), palmitoyl hydroxypropyl trimonium amylopectin/glyceryl crosspolymer, hydrogenated lecithin, sodium chloride, silica, 1,2-hexanediol, carpylyl glycol

LRP, Nutritic 5%: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=128

HiPP, Pflege-Creme, Pielęgnacyjny krem do twarzy i ciała: aqua, prunus amygdalus dulcis, cocoglycerides, cetearyl alcohol, behenyl alcohol, myristyl myristate, myristyl alcohol, zinc oxide, sodium carboxymethyl betaglucan, phenoxyethanol, cetearyl glucoside, panthenol, myristyl glucoside, carbomer, methylparaben, xanthan gum, propylparaben, lactic acid, parfum.

A teraz moja druga prośba (wiem, wiem - męczę). Potrzebuję spośród trzech masek do włosów wybrać tą, która ma najwięcej składników odżywczych, nawilżających i innych, jakie mogą dobrze włosom służyć.

Richards & Appleby, Henna Treatment Wax for Blondes: aqua, cetearyl alcohol, sodium lauryl sulphate, methyl paraben, anthemis nobilis, lawsonia inermis, parfum, propyl paraben, citric acid, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, C.I. 19140.

L'oreal, Elseve, Maseczka Nutri-Odbudowująca: aqua/water, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, PEG-180, glycerin, amodimethicone, cetyl esters, hydroxethylcellulose, safflower glucosides, trideceth-6, chlorhexidine dihydrochloride, limonene, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, alpha-isomethyl ionone, methylparaben, citric acid, hexyl cinnamal, parfum/fragrance (F.I.L.C24839/1).

Schwarzkopf, Gliss Kur, Oil Nutritive, Masło regeneracyjne: aqua, ceteryl alcohol, butyrospermum parkii, behenoyl pg-trimonium chloride, dimehticone, clycol distearate, behentrimonium chloride, polyquaternium-37, quaternium-87, popylene glycol dicaprylate/dicaprate, phenoxyethanol, hydroxyethylcellulose, methylparaben, hexylene glycol, propylene glycol, parfum, isopropyl alcohol, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, pantolactone, ppg-1 trideceth-6, linalool, lactid acid, limonene, hexyl cinnamal, benzyl salicylate, citronellol, CI 15985, CI 47005.

Z góry dziękuję za pomoc, i przepraszam, że tak tego dużo.
Zaczne tak,z Xerialem 5 mozliwe ze pozapychalo Cie maslo shea-sporo osob na niego narzeka;poza tym mam wrazenie ze ten krem nie do konca jest super nawilzajacy chociaz sama go bardzo lubie.
Mysle,ze na Twoim miejscu wybralabym Hippa bo o ile pamietam (nie zagladam do linku) to Nutritic ma tak samo maslo shea w skladzie.

Z masek do wlosow wybralabym Gliss Kura chyba

Wybacz,ze tak krotko ale wpadam na wariata a ostatnio mam taki galop ze przegladam tylko posty i brakuje mi weny do pisania;wiem ze czekacie i liczycie,ze ktoras z Nas zawsze cos napisze wiec na chwile obecna poprosze o wyrozumialosc i mam nadzieje,ze te krotkie wyjasnienia pomoga.

Cytat:
Napisane przez s_biela Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Mam generalnie cere cuchą, czasem jest wrażliwa, ale co roku po zimie jest nieznośna: świeci sie i tłuści, do pierwszej opalenizny złości się dosłownie na wszystko. generalnie problemów z tradzikiem raczje nie mam, no ale właśnie w tym okresie "wiosennym" potrafi mi wyskoczyć jakaś gigantyczna dioda na jedną-trzecią twarzy i tak siedzi przez 2 tygodnie... no i odkryłam genialny kosmetyk! Płatki peelingujące przeciw wypryskom Clearskin Avonu co prawda producent każe ich używać kilka razy dziennie, ale ja je stosuje tylko punktowo, i np. po trzech-czterech godzinach taka dioda potrafiła mi po nich poprostu zniknąć . Sęk w tym że cora to je wycofują, potem znowu się pojawiają i sie wkurzyłam, bo zobaczyłam podobny produkt Clearsil.
Pytanie za 100 punktów brzmi: czy może tym zastąpić płatki Avonu i czy jest szansa że będa dziłac podobnie?

Avon clearskin Peelingujące płatki przeciw wypryskom –skład:
Aqua, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Glycerin, Glycolic Acid, Salicylic Acid, Thiodipropionic Acid, Ammonium Hydroxide, Disodium EDTA, Propylene, Glycol, Trioxaundecanedioic Acid, Parfum, Triticum Vulagare Germ Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Perilla Ocymoides Extract. <1005770-004>

Clearasil Płatki antybakteryjne –skład:
Aqua, Alcohol Denat., Isoceteth-20, Salicylic Acid, Aloe Barbadensis, Parfum, Triethanolamine, Lianol, Diethyl Phthalate, Amyl Cinnamal, Dipropylene Glycol, Hydroxycitronella, Coumarin, Disodium EDTA, Benzyl Salicylate, Limonene, Imidazolidinyl Urea, Cinnamal Alcohol, Alpha-isomethyl Ionoe, Benzyl Benzoatae, Hexyl Cinnamal, Butylophenyl Methylpropional, Isoeugenol, Citral, Methylparaben, Denatonium Benzotae

Clearsil płatki „w 3 dni” –skład:
Aqua, Alcohol Denat., Isoceteth-20, Parfum, Sodium Hydroxide, Hydrolized Milk Protein, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Dipropylene Glycol, Methylparaben, EDTA, Potassium Sorbate, Buthylparaben, Methylparaben, Propylparaben
Przede wszystkim alkohol denat dyskwalifikuje dla mnie te specyfiki-a Ty masz cere sucha i wrazliwa wiec stosowanie tego typu rzeczy tylko podrazni bardziej Twoja cere-druga kwestia to jest wrzucony kwas salicylowy i glikolowy(na niebiesko) co bedzie dodatkowo podrazniac wrazliwa skore.

Piszesz,ze uzywasz punktowo wiec Clearsil bedzie dzialac podobnie bo ma tez kwa salicylowy ale ma tez dosc drazniacy konserwant-na czerwono.Jezeli moglabym Ci cos zasugerowac to moze Effaklar A.I?

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
prosba o ocene filtra, czy jest stabilny i dobry?
Sun ozon 20 dla dzieci
skład:aqua, octocrylene, zinc oxide, C12-15 akryl benzoate, ethylhexyl methoxycinnamate, caprylic/capric trigrlyceride, cetearyl isononanoate, alcohol denat., glycerin, polyglyceryl-3 polyricinoleate, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, cera alba, pnthenol, tocopheryl acetate, zinc sulfate.
Filtr nie jest fotostabilny,poszukalabym czegos lepszego
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-10, 23:01   #933
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Sunny20 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc w analizie składu dwóch kosmetyków

Pierwszy to nowa wersja żelu oczyszczającego antybakteryjnego Ziaji Tin Tin. Czy rzeczywiście ma działanie antybakteryjne i czy są tu jakieś składniki, konserwanty, które mogą podrażniać?

Skład: Aqua (Water), Coco Glucoside, Propylene Glycol, , Thymus Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root ExtractVulgaris (Thyme) Extract, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Triethanolamine.

I drugie- Ziaja aloesowe mleczko do demakijażu do cery normalnej i suchej. Czy jest tu coś co może podrażniać i czy są jakieś potencjalne zapychacze (jeżeli w ogóle mleczko może zapychać)?

Skład: Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Propylene Glycol, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Aloe Barbadensis Leaf, Panthenol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Hydroxycitronellal, Linalool, Hexyl Cinnamal, Cinnamyl Alcohol, Geraniol, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Citronellol, Limonene, Citric Acid


Na czarno wyciagi roslinne (lukrecja i tymianek)-dosc ciekawie wyglada ten zel po zmianie tymbardziej ze nie ma SLS- w sumie bylabym na TAK jezeli chodzi o jego zakup.

Z mleczkiem moze byc roznie bo jezeli zapycha Cie parafina to odradzalabym a jezeli nie masz na nia negatywnych reakcji to zdecydowalabym sie na zakup,poza tym wyciag z aloseu jest dosc wysoko i mleczko bedzie dobre dla sucharkow-sama bardzo lubie wersje nagietkowa do demakijazu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 10:23   #934
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Zaczne tak,z Xerialem 5 mozliwe ze pozapychalo Cie maslo shea-sporo osob na niego narzeka;poza tym mam wrazenie ze ten krem nie do konca jest super nawilzajacy chociaz sama go bardzo lubie.
Mysle,ze na Twoim miejscu wybralabym Hippa bo o ile pamietam (nie zagladam do linku) to Nutritic ma tak samo maslo shea w skladzie.

Z masek do wlosow wybralabym Gliss Kura chyba

Wybacz,ze tak krotko ale wpadam na wariata a ostatnio mam taki galop ze przegladam tylko posty i brakuje mi weny do pisania;wiem ze czekacie i liczycie,ze ktoras z Nas zawsze cos napisze wiec na chwile obecna poprosze o wyrozumialosc i mam nadzieje,ze te krotkie wyjasnienia pomoga.
Dziękuję bardzo za pomoc

Ale mam drobne wątpliwości co do tego masła shea - po odstawieniu Xerialu przerzuciłam sie na Avene Hydrance Optimale Riche, który też ma masło shea w składzie i nie mam z nim problemów; w ogóle nigdy od masła shea nie stroniłam - możliwe to, żeby zapychało mnie w jednym tylko kremie?
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 10:38   #935
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za pomoc

Ale mam drobne wątpliwości co do tego masła shea - po odstawieniu Xerialu przerzuciłam sie na Avene Hydrance Optimale Riche, który też ma masło shea w składzie i nie mam z nim problemów; w ogóle nigdy od masła shea nie stroniłam - możliwe to, żeby zapychało mnie w jednym tylko kremie?

Czasami to jest dziwny fenomen bo nie kazdy kosmetyk z potencjalnymi zapychaczami bedzie sial niespodzianki na Naszej twarzy,duzo zalezy od kombinacji skladnikow ale....jezeli ogolnie nie masz problemow z zapychaniem czy maslem shea i wczytujac sie opis tego co Cie spotkalo w kontakcie z tym kremem to tak sobie dumam ze wyglada to na odczyn zapalny/alergiczny. Miewam czasami podobny problem i identycznie wyglada reakcja,tylko napisz jak szybko u Ciebie wystepuje stan "muchomora" od nalozenia kremu?bo u mnie to dzieje sie najczesciej w ciagu doby.
Siade pozniej jeszcze na spokojnie to przyjrze sie blizej Xerialowi 5
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 10:52   #936
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziekuję, a mogłabys powiedzieć który z tych filtów rossmana jest fotostabilny, bo słyszałam że jest taki, a jesli masz link do strony na której moge o tym przeczytac, to poprosze, nie chcę tu zaśmiecać bzdurami wątku.pozdrawiam
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 11:17   #937
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Czasami to jest dziwny fenomen bo nie kazdy kosmetyk z potencjalnymi zapychaczami bedzie sial niespodzianki na Naszej twarzy,duzo zalezy od kombinacji skladnikow ale....jezeli ogolnie nie masz problemow z zapychaniem czy maslem shea i wczytujac sie opis tego co Cie spotkalo w kontakcie z tym kremem to tak sobie dumam ze wyglada to na odczyn zapalny/alergiczny. Miewam czasami podobny problem i identycznie wyglada reakcja,tylko napisz jak szybko u Ciebie wystepuje stan "muchomora" od nalozenia kremu?bo u mnie to dzieje sie najczesciej w ciagu doby.
Siade pozniej jeszcze na spokojnie to przyjrze sie blizej Xerialowi 5
U mnie również reakcja alergiczna pojawia się zazwyczaj w ciągu doby. Jak juz pisałam Xerialu używałam długo; później mnie uczulił. Jestem pewna, że to Xerial, bo inne kosmetyki, których używam do twarzy mam dokładnie sprawdzone i przetestowane latami, a poza tym problem zniknął po odstawieniu Xerialu.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-11, 12:28   #938
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Na czarno wyciagi roslinne (lukrecja i tymianek)-dosc ciekawie wyglada ten zel po zmianie tymbardziej ze nie ma SLS- w sumie bylabym na TAK jezeli chodzi o jego zakup.

Z mleczkiem moze byc roznie bo jezeli zapycha Cie parafina to odradzalabym a jezeli nie masz na nia negatywnych reakcji to zdecydowalabym sie na zakup,poza tym wyciag z aloseu jest dosc wysoko i mleczko bedzie dobre dla sucharkow-sama bardzo lubie wersje nagietkowa do demakijazu.
Dziękuję Hexxana Chyba kupię i żel i mleczko, bo ta parafina jest prawie wszędzie, więc liczę na to, że nie zaszkodzi
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 12:55   #939
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
dziekuję, a mogłabys powiedzieć który z tych filtów rossmana jest fotostabilny, bo słyszałam że jest taki, a jesli masz link do strony na której moge o tym przeczytac, to poprosze, nie chcę tu zaśmiecać bzdurami wątku.pozdrawiam

Prosze bardzo

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14761

tylko,ze jeszcze nie widzialam go w tym roku u siebie w Rossmannie-choc podobno nie zostal usuniety z tej serii.

O ile dobrze pamietam,to w tegorocznej dostawie w Rossmannie pojawil sie tez spray dla dzieci seria Carrot(czy cos podobnego) SPF 25 i on tez chyba jest fotostabilny(niestety nie jestem pewna na 100%,trzeba by dorwac sklad) butla 250ml kosztuje 25,99zl
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 15:20   #940
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Oczywiście przychodę z prośbą. Ciągle się zastanawiam, co dobrego kupić do mojej tłustej i trądzikowej cery na 3-miesięczny pobyt w Hiszpanii (=prawdopodobnie praca często na słońcu). Zastanawiam się pomiędzy poniżej przedstawionymi produktami, dlatego prosiłabym o krótką opinię na ich temat i pokazanie, który wydaje się najlepszy. Oczywiście sugestie innych preparatów do tłustej i trądzikowej cery z przyjemnością przyjmę

krem dla dzieci Oriflame SPF40

skład: aqua (water), dicaprylyl carbonate, titanium dioxide, cocoglycerides, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, glycerin, polyglyceryl-3 diisostearate, cera alba (beeswax), alumina, zinc stearate, magnesium sulfate, phenoxyethanol, simethicone, propylparaben, methylparaben, disodium edta, tocopheryl acetate, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, ci 77947 (zinc oxide).


Avon Bronze, krem do twarzy Anti-ageing, SPF 30
skład: Aqua, homosalate, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, benzophenone-3, dimethucone, butyl methoxydibenzoylmethane, butylene glycol, glycerin, PEG-8, octyl isononanoate, cetyl alcohol, triethanolamine, phenoxyethanol, glycery stearate, trimethylsiloxysilicate, hydrogenated lecithin, carbomermer, methylparaben, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, parfum, polygryceryl - diisostearate, kaempferia galanga root extract, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, propylparaben, silica, sodium dehydroacetate, lupinus luteus extract, rheum officinale extract, triticum vulgare germ extract, prunus amygdalus dulcis extract, linum usitatissimum extract, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben


BioDerma, Photoderm AKN Spray SPF30 (pewnie okaże się najlepszy składowo, ale chcę się dowiedzizeć, które kremy są zaraz pod nim, tzn że też są dobre, fotostabilne, mają najmniej składników zapychających itp)
Skład: water (aqua), dicapryl carbonate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbytylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl triazone, octocrylene, cyclomethicone, tridecyl salicylate, gingko biloba extract, dodecyl gallate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructo-oligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, tocopheryl acetate, c20-22 alkyl phospate, decyl glucoside, glycolic acid, c20-22 alcohols sodium hydroxide, xanthan gum, disodium edta, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric trigliceride, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben

Avon, krem do twarzy SPF 20 + ochronny sztyft SPF 35
skład: Pentaerythrityl Tetraethyhexanoate, Cera Alba, Candella Cera, Hydrogenated Vegetable Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Ethylhexyl Salicylate, Cetyl Alcohol, C10-30 Cholesterol/Lanosterol Esters, Titanium Dioxide, Polyethylene, Hydrogenated Castrol Oil, Butyl Methoxydibenzolmethane, Ozokerite, Parfum, Sesamum Indicum Oil, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Benzoic Acid, Tocopherol, Aloe Barbadensis Extract, Panthenol, Glycine Soja Oil, Chamomilla Recutita Extract

Avon, wodoodporny krem do opalania dla dzieci SPF30:
AQUA, HOMOSALATE, ETHYLHEXYL, METHOXYCINNAMATE, BENZOPHENONE-3, PROPYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYL, SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, POLYGLYCERYL-3, METHYLGLUCOSE DISTEARATE, ACRYLATES/C12-22, ALKYLMETHACRYLATE COPOLYMER, BENZYL ALCOHOL, DIMETHICONE, METHYLPARABEN, CHOLETH-24,TRIMETHYLSILOXYSILICAT E, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PHENOXYETHANOL, DISODIUM EDTA, CETETH-24,PROPYLPARABEN,SODIUM HYDROXIDE, CHAMOMILLA RECUTITA,EXTRACT, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, MELANIN
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 15:42   #941
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
Oczywiście przychodę z prośbą. Ciągle się zastanawiam, co dobrego kupić do mojej tłustej i trądzikowej cery na 3-miesięczny pobyt w Hiszpanii (=prawdopodobnie praca często na słońcu). Zastanawiam się pomiędzy poniżej przedstawionymi produktami, dlatego prosiłabym o krótką opinię na ich temat i pokazanie, który wydaje się najlepszy. Oczywiście sugestie innych preparatów do tłustej i trądzikowej cery z przyjemnością przyjmę

krem dla dzieci Oriflame SPF40

skład: aqua (water), dicaprylyl carbonate, titanium dioxide, cocoglycerides, polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, glycerin, polyglyceryl-3 diisostearate, cera alba (beeswax), alumina, zinc stearate, magnesium sulfate, phenoxyethanol, simethicone, propylparaben, methylparaben, disodium edta, tocopheryl acetate, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben, ci 77947 (zinc oxide).


Avon Bronze, krem do twarzy Anti-ageing, SPF 30
skład: Aqua, homosalate, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, benzophenone-3, dimethucone, butyl methoxydibenzoylmethane, butylene glycol, glycerin, PEG-8, octyl isononanoate, cetyl alcohol, triethanolamine, phenoxyethanol, glycery stearate, trimethylsiloxysilicate, hydrogenated lecithin, carbomermer, methylparaben, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, parfum, polygryceryl - diisostearate, kaempferia galanga root extract, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, propylparaben, silica, sodium dehydroacetate, lupinus luteus extract, rheum officinale extract, triticum vulgare germ extract, prunus amygdalus dulcis extract, linum usitatissimum extract, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben


BioDerma, Photoderm AKN Spray SPF30 (pewnie okaże się najlepszy składowo, ale chcę się dowiedzizeć, które kremy są zaraz pod nim, tzn że też są dobre, fotostabilne, mają najmniej składników zapychających itp)
Skład: water (aqua), dicapryl carbonate, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbytylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl triazone, octocrylene, cyclomethicone, tridecyl salicylate, gingko biloba extract, dodecyl gallate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructo-oligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, tocopheryl acetate, c20-22 alkyl phospate, decyl glucoside, glycolic acid, c20-22 alcohols sodium hydroxide, xanthan gum, disodium edta, propylene glycol, citric acid, caprylic/capric trigliceride, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben

Avon, krem do twarzy SPF 20 + ochronny sztyft SPF 35
skład: Pentaerythrityl Tetraethyhexanoate, Cera Alba, Candella Cera, Hydrogenated Vegetable Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Benzophenone-3, Ethylhexyl Salicylate, Cetyl Alcohol, C10-30 Cholesterol/Lanosterol Esters, Titanium Dioxide, Polyethylene, Hydrogenated Castrol Oil, Butyl Methoxydibenzolmethane, Ozokerite, Parfum, Sesamum Indicum Oil, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Benzoic Acid, Tocopherol, Aloe Barbadensis Extract, Panthenol, Glycine Soja Oil, Chamomilla Recutita Extract

Avon, wodoodporny krem do opalania dla dzieci SPF30:
AQUA, HOMOSALATE, ETHYLHEXYL, METHOXYCINNAMATE, BENZOPHENONE-3, PROPYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYL, SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, POLYGLYCERYL-3, METHYLGLUCOSE DISTEARATE, ACRYLATES/C12-22, ALKYLMETHACRYLATE COPOLYMER, BENZYL ALCOHOL, DIMETHICONE, METHYLPARABEN, CHOLETH-24,TRIMETHYLSILOXYSILICAT E, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, PHENOXYETHANOL, DISODIUM EDTA, CETETH-24,PROPYLPARABEN,SODIUM HYDROXIDE, CHAMOMILLA RECUTITA,EXTRACT, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, MELANIN

Jezeli wybierasz sie do pracy w Hiszpanii to zdecydowanie polecam apteczne dermokosmetyki z filtrem;ewentualnie moze uda Ci sie przed wyjazdem upolowac Sun Ozon Spray SPF 30 z Rossmanna-to bedzie dobry dodatek.

Jedynie Bioderma jest fotostabilna i dajaca dobra ochrone;Avon nie dysponuje zadnym kosmetykiem z serii slonecznej,ktory chronilby-poza tym skladowo nie sa rewelacyjne i wogole nie bralabym ich pod uwage.

Sugestie moga byc rozne ale to zalezy takze od tego ile jestes w stanie przeznaczyc funduszy na takie zakupy
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-11, 15:44   #942
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy moge prosic o przeanalizowanie skladu: Shiseido, Luminizing color Powder?

Skład: talc, mica, polymethyl methacrylate, trioctanoin, diisostearyl malate, zinc myristate, ethylparaben, phytosteryl/octyldodecyl lauroyl glutamate, parfum, tocopheryl acetate, tocopherol, auminum hydroxide, aluminum distearate, ci 77492, ci 77491, ci 77891, ci 77499, ci 77947.

Interesuje mnie glownie czy sa jakies skladniki kemadogenne lub niewskazane dla wrazliwej cery naczynkowej. Dziekuje bardzo!
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 16:05   #943
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Jezeli wybierasz sie do pracy w Hiszpanii to zdecydowanie polecam apteczne dermokosmetyki z filtrem;ewentualnie moze uda Ci sie przed wyjazdem upolowac Sun Ozon Spray SPF 30 z Rossmanna-to bedzie dobry dodatek.

Jedynie Bioderma jest fotostabilna i dajaca dobra ochrone;Avon nie dysponuje zadnym kosmetykiem z serii slonecznej,ktory chronilby-poza tym skladowo nie sa rewelacyjne i wogole nie bralabym ich pod uwage.

Sugestie moga byc rozne ale to zalezy takze od tego ile jestes w stanie przeznaczyc funduszy na takie zakupy
dziękuję! mam plan polować na ten spray Rossmanna, mam nadzieję, że uda mi się go jeszcze upolować, jeszcze trochę czasu mam

A jak się Twoim zdaniem prezentuje ten krem dla dzieci z Oriflame?

trochę nie na temat, ale mogłabyś polecić jakiś apteczny, fotostabilny, lekki w konsystencji (dla mojej problemowej cery....) filtr? Bioderma wydaje się super, ale ma jeden minus - nie jest chyba wodoodporna. Nie wiem dokładnie na czym będzie polegała moja praca i w jakich warunkach (bez obaw, nie zwerbują mnie gdzieś, to są praktyki załatwiane przez uczelnię, więc wszystko jest bezpieczne), będę animatorem kultury, więc może i aerobik w wodzie będę musiała prowadzić hehe.
W poniedziałek mam wizytę u dermatologa, zobaczymy co ona poleci...
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 17:39   #944
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Limonatko- o filtrach zostalo napisane juz wiele i nie istnieje cos takiego jak lekki filtr,trudno jest mi doradzac poniewaz kazda cera inaczej przyjmuje kremy z filtrami-jedyna droga to....testowanie,niestety .
Osobiscie od jakiegos czasu zachwycam sie Solecrinem wersja wodoodporna SPF 50+ pomimo isopropyli nie zrobil mi krzywdy i calkiem dobrze sie spisuje.

Musisz poszperac w watkach,przejrzec wyszukiwarke-polecam tez watek"Zwatpienie filtrowe"bo tam duzo dziewczyny pisza o wadach i zaletach danych filtrow.Gotowej recepty niestety nie dostarcze bo w tym przypadku jest ona nierealna

Co do kremu Ori to tak jak pisalam,jedynie Bioderma jest fotostabilna.

Nie licz na polecanie przez dermatologa,dopoki nie zaopatrzysz sie w probki filtrow by testowac na sobie to nie bedziesz wiedziala,co jest dobre dla Ciebie.

Godny polecenia jest LRP Anthelios XL Creme Fondate SPF 50+ ale tak jak pisalam powyzej-dla kazdego cos innego....
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 18:11   #945
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mogłybyście zerknąć do postu 906? z góry dziękuję
__________________

Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 19:40   #946
k@mil@
Raczkowanie
 
Avatar k@mil@
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 72
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Możecie zerknąć na:

Eveline, make-up CASHMERE EFFECT
Skład: Purified Water, Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Mineral Oil, Corn Starch Modified, Stearic Acid, Ceteareth-20, Isopropyl Myristate, Isododecane, Cyclomethicone, PVP, Glycerin, Talc, Dimethicone, Isododecane/Dimethicone Crosspolymer/Laureth-4/Ceteth-10/Water, Magnesium Aluminum Silicate, Cetearyl Alcohol, Polyacrylamide/Polydecene/Laureth-7, Glyceryl Stearate, Nylon, Phenoxyethanol/Methylparaben/Butylparaben/Ethylparaben/Propylparaben, DMDM Hydantoin, Triethanolamine, Fragrance, Cl77491, Cl77492, Cl77499, Polysorbate20/Retinyl Palmitate/Tocopherol/Linoleic Acid/PABA, Disodium EDTA.

Mam cerę mieszaną. Czy ten podkład może pozapychać? A jak z nawilżaniem?
k@mil@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 19:58   #947
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kulfon Pokaż wiadomość
Wydała mi się fajna, ale moja wiedza o składach opiera się tylko na znajomości angielskiego (seed, extract, grape ). Oczywiście zastosowanie nanaczynkowe mnie interesuje.
Dziewczyny, możecie zerknąć?

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14864
Soraya, Cera Naczynkowa, Regenerująca maseczka z aktywnymi wyciągami roślinnymi

Skład: aqua, arnica montana (flower) extract, cupressus sempervirens (seed) extract, polygonatum multiflorum extract, vitis vinifera (grape) leaf extract, aesculus hyppocastanum (horse chestnut) seed extract, panthenol, vaccinium macrocarpon (cranberry) fruit extract, carbomet, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, DMDM hydantoin iodopropynyl butylcarbamate, hydrogenated castor oil, parfum, benzyl alcohol, benzyl salicylate, citral, citronellol, eugenol, farnesol, geraniol, iso eugenol, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool


I jeszcze jedno, czy ta maseczka nie zmasakruje mi twarzy?

Soraya, Kuracja Dotleniająca, Koralowa maseczka enzymatyczna z efektem gommage
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15393
Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Talc, Beeswax, Petrolatum, Subtilisin, Xanthan Gum, Mica, Titanuim Dioxide, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3,-Diol, Nymphaea Cearulea Flozer Extract, Propylene Glycol, PEG-8, Hemolymph Extract, Hydrolized Corallina Officinalis Extract, Parfum, Citral, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxymanthyl Pentyl Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Butylphenyl Methylpropional (Lilial), Linalol, Benzyl Benzoate, Citronellol, Hexyl Cinnamic Aldehyde, d-Limonene, Alpha-Methyl Ionone.
Pierwsza maseczka jest dosc ciekawa ale nie podoba mi sie konserwant(na czerwono)ktory zostal w nia wrzucony wiec....ostroznie z nia i jezeli zauwazysz jakiekolwiek podraznienie to nie siegaj po nia wiecej.

Druga maseczke darowalabym sobie,dosc daleko w skladzie sa wyciagi roslinne a w czolowce skladu mika,talk,guma ksantanowa-wydaje mi sie,ze gdyby kolejnosc skladnikow odwrocic to bylaby warta uwagi.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 20:05   #948
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

czy to konserwant "antynaczynkowy", czy po prostu może podrażniać?
__________________

Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-11, 20:22   #949
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Kulfon Pokaż wiadomość
czy to konserwant "antynaczynkowy", czy po prostu może podrażniać?

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=765
jest tam wypowiedz L_V odnosnie tego konserwantu i w tym przypadku nie ma podzialu na "antynaczynkowe" a wogole,tymbardziej ze cery naczynkowe ogolnie naleza do wrazliwych i delikatnych wiec jezeli moze byc przyczyna podraznien/odczynow alergicznych to wtedy zdecydowanie lepiej kosmetyk odstawic na amen.
Jednak jezeli czujesz potrzebe stosowania maseczek to wyproboj,bo czolowka skladu jest bardzo ciekawa.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-11, 21:36   #950
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Question Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam serdecznie,
proszę o pomoc w analizie składników poniższych preparatów do mycia twarzy. Mam cerę mieszaną, problematyczną, trochę wrażliwą, płytko unaczynioną, z licznymi zaskórnikami i trudno mi dobrać coś odpowiedniego. Z góry dziękuję.

Apotheker Dr. Scheller, Zitronnenmelisse Waschgel (Żel myjący z melisy cytrynowej)
Skład: Aqua, Glycerin, Pentylene Glycol, Sodium Cocoyl Glutamate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Polyglycerin-10 Laurate, Carrageenan, Melissa Officinalis, C12-13 Alkyl Lactacte, Salix Alba, Maris Sal, Farnesol, Xantan Gum, Sodium Chloride, Parfum, Cl 75810

Dr Irena Eris, Skin Mood, Affini - Żel do mycia twarzy
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, PEG-70 Mango Glycerides, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Glycerin,Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, PPG-26-Buteth-26, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Grape (Vitis Vinifera) Leaf Extract, Hydrolyzed Rice Protein, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Linalool

Seba Med, Clear Face, Przeciwbakteryjna pianka oczyszczająca
Skład: Aqua, Cocamidopropylalbetainami de MEA Chloride, Cocotrimonium Methosulfate, Sodium Lactate, Panthenol, Parfum, Phenoxyethanol
Izane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 06:14   #951
Kulfon
Raczkowanie
 
Avatar Kulfon
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 174
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Jednak nie zaryzykuję. że też musieli rozwalić taką fajną rzecz tym g....
Dzięki za pomoc!
__________________

Kulfon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 07:02   #952
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
proszę o pomoc w analizie składników poniższych preparatów do mycia twarzy. Mam cerę mieszaną, problematyczną, trochę wrażliwą, płytko unaczynioną, z licznymi zaskórnikami i trudno mi dobrać coś odpowiedniego. Z góry dziękuję.

Apotheker Dr. Scheller, Zitronnenmelisse Waschgel (Żel myjący z melisy cytrynowej)
Skład: Aqua, Glycerin, Pentylene Glycol, Sodium Cocoyl Glutamate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Polyglycerin-10 Laurate, Carrageenan, Melissa Officinalis, C12-13 Alkyl Lactacte, Salix Alba, Maris Sal, Farnesol, Xantan Gum, Sodium Chloride, Parfum, Cl 75810

Dr Irena Eris, Skin Mood, Affini - Żel do mycia twarzy
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, PEG-70 Mango Glycerides, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Glycerin,Triethanolamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, PPG-26-Buteth-26, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Grape (Vitis Vinifera) Leaf Extract, Hydrolyzed Rice Protein, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Linalool

Seba Med, Clear Face, Przeciwbakteryjna pianka oczyszczająca
Skład: Aqua, Cocamidopropylalbetainami de MEA Chloride, Cocotrimonium Methosulfate, Sodium Lactate, Panthenol, Parfum, Phenoxyethanol
Najbardziej podoba mi sie zel Apthekera, obawiam sie tylko ze zawartośc soli morskiej moze lekko ściągać skórę po umyciu.
Potem żel Erisu Skin Mood - łagodne detergenty, glicerydy pochodzenia roślinnego. Jednak jest i jeden minus - benzyl alcohol w składzie.
No i pianka Seba Med - wydaje mi sie,ze detergenty uzyte w tej piance moga wysuszac skórę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 07:48   #953
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez k@mil@ Pokaż wiadomość
Możecie zerknąć na:

Eveline, make-up CASHMERE EFFECT
Skład: Purified Water, Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Mineral Oil, Corn Starch Modified, Stearic Acid, Ceteareth-20, Isopropyl Myristate, Isododecane, Cyclomethicone, PVP, Glycerin, Talc, Dimethicone, Isododecane/Dimethicone Crosspolymer/Laureth-4/Ceteth-10/Water, Magnesium Aluminum Silicate, Cetearyl Alcohol, Polyacrylamide/Polydecene/Laureth-7, Glyceryl Stearate, Nylon, Phenoxyethanol/Methylparaben/Butylparaben/Ethylparaben/Propylparaben, DMDM Hydantoin, Triethanolamine, Fragrance, Cl77491, Cl77492, Cl77499, Polysorbate20/Retinyl Palmitate/Tocopherol/Linoleic Acid/PABA, Disodium EDTA.

Mam cerę mieszaną. Czy ten podkład może pozapychać? A jak z nawilżaniem?
Może pozapychać, i to bardzo, a to dzięki: olejowi mineralnemu, myristatowi i jeszcze kilku innym emolientom zaznaczonym na czarno. dodatkowo, na fioletowo zaznaczyłam składniki matujące, z czego modyfikowana skrobia kukurydziana też może zapychać. Nie podobają mi się : poliakrylamid i oraz konserwant DMD hydratoin.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 09:29   #954
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ponawiam prośbę z poprzedniej strony :

Cały czas szukam jakiegoś dobrego, lekkiego, nawilżającego, niezapychającego (takie rzeczy to tylko w erze;P) kremu na noc.. Dlatego bardzo bym prosiła o poradę, czy w tych kremach jest coś interesującego?

Oriflame, Skindividual Night Cream (czy można go stosować w wieku 20 lat?)
aqua, hydrogenated polyisobutene, glycerin, cyclopentasiloxane, ppg-15 stearyl ether, cetyl alcohol, dimethicone, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, peg-40 stearate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, xylitylglucoside, petrolatum, octadecenedioic acid, isohexadecane, anhydroxylitol, tocopheryl acetate, parfum, sodium lauroyl lactylate, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, polysorbate 80, propylparaben, xylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sorbitan oleate, xanthan gum, ceramide 3, phenoxyethanol, phytosphingosine, cholesterol, ceramide 6 ii, carbomer, chondrus crispus, glucose, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, bht, ceramide 1.

Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem dotleniający na dzień i noc
Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

Czy może lepszy byłby iwostin nawilżający (składu nie podaję, bo był analizowany )

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 09:30   #955
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
Cały czas szukam jakiegoś dobrego, lekkiego, nawilżającego, niezapychającego (takie rzeczy to tylko w erze;P) kremu na noc.. Dlatego bardzo bym prosiła o poradę, czy w tych kremach jest coś interesującego?

Oriflame, Skindividual Night Cream (czy można go stosować w wieku 20 lat?)
aqua, hydrogenated polyisobutene, glycerin, cyclopentasiloxane, ppg-15 stearyl ether, cetyl alcohol, dimethicone, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, peg-40 stearate, sodium acrylate/acryloyldimethyl taurate copolymer, xylitylglucoside, petrolatum, octadecenedioic acid, isohexadecane, anhydroxylitol, tocopheryl acetate, parfum, sodium lauroyl lactylate, methylparaben, sorbitan stearate, imidazolidinyl urea, polysorbate 80, propylparaben, xylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sorbitan oleate, xanthan gum, ceramide 3, phenoxyethanol, phytosphingosine, cholesterol, ceramide 6 ii, carbomer, chondrus crispus, glucose, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, bht, ceramide 1.

Dax Cosmetics, Perfecta Cera Mieszana, Krem dotleniający na dzień i noc
Skład: Aqua, Paraffin Oil, Butylene Glycol, Spirea Ulmaria, Cross-linked Methyl Methacrylate, Glycerin, C14-22 Alkohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Isopropyl Myristate, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, C.I.77891, Propylene Glycol, Lecithin, Carnitine, Ubiquinone, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.

Czy może lepszy byłby iwostin nawilżający (składu nie podaję, bo był analizowany )

Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc
mnie niestety bardzo zapchał Dax , niestety ma chyba za dużo parafiny :-(
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 11:38   #956
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Limonatko- o filtrach zostalo napisane juz wiele i nie istnieje cos takiego jak lekki filtr,trudno jest mi doradzac poniewaz kazda cera inaczej przyjmuje kremy z filtrami-jedyna droga to....testowanie,niestety .
Osobiscie od jakiegos czasu zachwycam sie Solecrinem wersja wodoodporna SPF 50+ pomimo isopropyli nie zrobil mi krzywdy i calkiem dobrze sie spisuje.

Musisz poszperac w watkach,przejrzec wyszukiwarke-polecam tez watek"Zwatpienie filtrowe"bo tam duzo dziewczyny pisza o wadach i zaletach danych filtrow.Gotowej recepty niestety nie dostarcze bo w tym przypadku jest ona nierealna

Co do kremu Ori to tak jak pisalam,jedynie Bioderma jest fotostabilna.

Nie licz na polecanie przez dermatologa,dopoki nie zaopatrzysz sie w probki filtrow by testowac na sobie to nie bedziesz wiedziala,co jest dobre dla Ciebie.

Godny polecenia jest LRP Anthelios XL Creme Fondate SPF 50+ ale tak jak pisalam powyzej-dla kazdego cos innego....
Uh, dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź Pewnie zostanę przy Biodermie, jeśli tylko ona z powyższych jest fotostabilna. Zobaczę, moja dermatolog często daje mi różne ciekawe próbki (rok temu dała też parę filtrów, więc może i tym razem) więc może uda mi się conieco jeszcze przetestować
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 15:12   #957
connie
Zadomowienie
 
Avatar connie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Czy moge prosic o przeanalizowanie skladu: Shiseido, Luminizing color Powder?

Skład: talc, mica, polymethyl methacrylate, trioctanoin, diisostearyl malate, zinc myristate, ethylparaben, phytosteryl/octyldodecyl lauroyl glutamate, parfum, tocopheryl acetate, tocopherol, auminum hydroxide, aluminum distearate, ci 77492, ci 77491, ci 77891, ci 77499, ci 77947.

Interesuje mnie glownie czy sa jakies skladniki kemadogenne lub niewskazane dla wrazliwej cery naczynkowej. Dziekuje bardzo!
__________________
Wymiana
connie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-12, 18:07   #958
k@mil@
Raczkowanie
 
Avatar k@mil@
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 72
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V baaardzo dziękuję Dam sobie z nim spokój. Dochodzę do wniosku, że kosmetyki Eveline są do niczego. Posiadasz ogromną wiedzę, więc może mogłabyś polecić podkład, który naprawdę warto kupić?
k@mil@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 07:55   #959
madziar5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 100
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny ja mam prośbę o przeanalizowanie składu tak wychwalanego na Wizażu szamponu tataro-chmielowego firmy Barwa. Mam włosy rozjaśniane, suche na końcach i przetłuszczające się u nasady. Zawsze mi się elektryzowały a po tym szamponie na razie jest ok. Tylko zastanawiam się czy szampon za 2 zł może zrobić cokolwiek dobrego czy raczej przy dłuższym stosowaniu może im tylko zaszkodzić. Boję się tego trochę bo mam fioła na punksie swoich włosów i do tej pory używałam jedynie szamponów profesjonalnych ale skuszona recenzjami zakupiłam ten.
Ale do rzeczy:

Szampon tataro-chmielowy do włosów łamliwych i zniszczonych, Barwa ziołowa:

Aqua, sodium C12-15 Pareth 3-Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Peg 75 Lanolin, Sodium chloride, cocamidopropylamine Oxide, Hydrolized Keratin, Propylene Glycol, Acorus Calamus, Humulus Lupulus, Citric Acid, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, 2- (4-tert Butulbenzyl)Propionaldehy de, Limonene, CI 15985, CI 42090


Z góry dziękuję.
madziar5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-13, 10:22   #960
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mam problem, bo kupiłam niedawno krem redukujący blizny i zmiany potrądzikowe Care & Control Soraya i działa oczywiście nie to jest moim problemem a to, co w jego składzie siedzi takiego, że w krótkim czasie stan mojej skóry, blizn i przebarwień tak diametralnie się zmienił?

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Surcose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Canola Oil, Tocopherol, Cantella Asiatica Extract, Darutoside, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Dimethicone, Allantoin, Cymbopogon Nardus, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, DMDM Hydratoin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Cinnamate, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.