Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-03-07, 18:59   #271
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Pożegnać trądzik raz na ZAWSZE. Piękna gładka, zdrowa cera.

Kiedyś załatwiłam sobie skórę Benzackne10%, aptekarka poleciła mi krem Emolium.
Jest też silniejsza wersja Emolium Krem Specjalny. Kosztuja ok 20 zł. W aptekach są tego duże próbki (tak z 10-15ml)
Spróbuj, może pomoże. Mnie nie zatyka ale to bardzo indywidualna sprawa. Jak nie on, to szukaj podobnych kremów, kierowanych dla osób z AZS. Sa bardzo odżywcze, mocno nawilżające, gojące, maja ograniczone składy w których nie ma zbędnych rzeczy , mogących podrażniać lub uczulać. No i na ogół sa na tyle tanie że można sobie pozwolić na używanie ich w naprawdę czasami zdumiewających ilościach.

A z tym świeceniem i przetłuszczaniem - zesuszona skóra po prostu będzie się przetłuszczać i świecić , bez względu czym ją posmarujesz. ona po prostu próbuje się tym sposobem ratować. Skup się teraz na jej wyleczeniu i odratowaniu, potem się będziesz martwić takimi szczegółami jak świecenie.

I stosuj filtry - mnie chyba właśnie po mieszance Benzackne + trochę słońca wyszły okropne przebarwienia, których nie mogę sie do końca pozbyć. ;/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 17:14   #272
niunia999
Raczkowanie
 
Avatar niunia999
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 58
Dot.: Pożegnać trądzik raz na ZAWSZE. Piękna gładka, zdrowa cera.

Ja mam trądzik od 3-4 lat. Na początku używałam Benzackne 10% ale strasznie wysuszył mi skórę. Od 2lat chodzę do dermatologa i powiem że moja skóra jest o niebo lepsza, może nie idealnie ale gdy pomyślę sobie o tym jak wyglądałam wtedy... Na początku używałam antybiotyków, a tera z używam Duac i mi bardzo pomógł jest mały (15g) i kosztuje ok 40zł ale było warto. Dermatolog poleciła mi peeling który ma „uczynić moją skórę młodszą, gładszą”(zobaczymy co to będzie) taki peeling kosztuje 150zł a do tego jeszcze 70zł na krem po tym peelingu.
niunia999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 19:31   #273
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Pożegnać trądzik raz na ZAWSZE. Piękna gładka, zdrowa cera.

Cava dziękuje za rady Mam jeszcze prośbe czy mogłabyś podać skład tego kremu Emolium Z góry dziękuje
__________________
Odwiedzaj codziennie http://www.pajacyk.pl/
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-09, 21:50   #274
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Pożegnać trądzik raz na ZAWSZE. Piękna gładka, zdrowa cera.

Emolium krem specjalny

Arlasilk® Phospholipid GLA (2%), mocznik (5%), hialuronian sodu (2%), olej macadamia (3%), masło shea (6%), trójglicerydy oleju z kukurydzy (3%), olej parafinowy (8%)

Skład: Aqua, hydroxyethyl urea, minerał oil (liquid paraffin), butyrospermum parkii /shea butter/, com (zea mais) oil, macadamia temifolia oil, glycerin, methylpropanediol, cetyl peg/peg-10/ dimethicone, isopropyl palmitate, borageamidopropyl pgdimonium chloride phosphate, sodium hyaluronate aluminum/magnesium hydroxide stearate, cera microcrystallina, hydrogenated castor oil, allantoin, lactac acid, magnesium sulfate, phenoxyethanol, butylparaben, propylparaben, ethylparaben, methylparaben, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbic palmitate, citric acid.

Emolium krem

trójglicerydy kwasu kaprynowego i kaprylowego (4%), mocznik (3%), hialuronian sodu (1%), Fucogel® (3%), olej macadamia (3%), masło shea (4%), pantenol (1%), olej parafinowy (5%)

Skład: Aqua, cetearyl alcohol, polysorbate 60, minerał oil (liquid paraffin), butyrospermum parkii (shea butter), biosaccharide gum, caprylic/capric triglyceride, hydro-xyethyl urea, macadamia temifolia oil, methylpropanediol, glycerin, dimethicone, trimethylsiloxysilicate, sodium hyaluronate, allantoin, stearic acid, sodium acrylate/ acryloyldimethyltaurate copolymer, isohexadecane, polysorbate 80, phenoxyethanol, butylparaben, propyl para ben, methy! para ben, ethylparaben, lactic acid, disodium edta, peg-8, tocopherol, ascorbic acid, ascorbyl palmitate, citric acid.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-10, 22:51   #275
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Pożegnać trądzik raz na ZAWSZE. Piękna gładka, zdrowa cera.

Hmmm troche tych zapychaczy jest, ale może spróbuje Dziekuje
__________________
Odwiedzaj codziennie http://www.pajacyk.pl/
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-14, 19:05   #276
patrycja77
Raczkowanie
 
Avatar patrycja77
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 322
Dot.: Pożegnać trądzik raz na ZAWSZE. Piękna gładka, zdrowa cera.

walcze z tradzikiem juz bardzo dlugo i najlepiej pomaga mi brevoxyl i tonik z kwasem migdalowym z mazidel
patrycja77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-14, 20:39   #277
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Pożegnać trądzik raz na ZAWSZE. Piękna gładka, zdrowa cera.

Cytat:
Napisane przez patrycja77 Pokaż wiadomość
walcze z tradzikiem juz bardzo dlugo i najlepiej pomaga mi brevoxyl i tonik z kwasem migdalowym z mazidel
a co konkretnie robi taki tonik? Bo mi brevoxyl tez bardzo pasuje, ale niestety tylko na zaskórniki (to i tak wielki sukces), a grudki jak były- tak są
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-25, 17:25   #278
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Co wyleczy trądzik u faceta?

Witam,

Mam 17 lat. Już kilka lat borykam się z trądzikiem. Katastrofy nie ma, ale bardzo mnie denerwuje, pojawia się i wraca, no generalnie mam już dość. Poczytałem trochę na tym forum o kuracji kwasami, pomyślałem, że to może być coś dla mnie. Niestety nie mam zbyt dużego doświadczenia w kosmetykach a nie chcę popełnić jakiejś głupoty (to w końcu twarz!), dlatego proszę o radę.

Nie wiem jak okreslić typ mojej skóry. Po umyciu żelem mam zawsze bardzo suchą twarz. Jesli zastosuję krem nawilzający, czy inny w tym stylu (który łagodzi uczucie napięcia i suchości) to w zimę jest ok, w lato często mam w ciągu dnia przetłuszczoną twarz. Krem, na którym było napisane tylko, że "nie wysusza" po paru dniach stosowania powodował nieprzyjemną suchość na twarzy.

Skóra przetłuszcza się głownie na czole, nosie i po bokach nosa. Tam tez mam takie czarne kropki, zatkane pory.

Trądzik mam niemal cały czas na czole i na bokach twarzy. Na policzkach rzadziej. Mam tez sporo takich czerwonych plamek i grudek pod skórą.

Chciałbym przede wszystkim pozbyć się trądziku, a jesli to mozliwe to też tych czarnych kropek. Czy moglibyście poradzić mi, jakie kosmetyki mam kupić (kwas, filtr na dzień, nie wiem co tam jeszcze trzeba). Byłoby miło jesli wszystko wyszłoby mnie nie wiećej niż 150zł.

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję.
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-25, 20:54   #279
Nushi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 239
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

Na trądzik to najlepszy jest dermatolog..on najlepiej będzie wiedział co z tym zrobić..a na "czarne kropki" kosmetyczka..niestety najpierw tu zasięgnij rady..efekt napewno będzie lepszy niż własne eksperymenty..
Nushi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-25, 21:16   #280
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

Hmm....z tego co piszesz, masz jeszcze jeden problem - odwodnioną skórę [uczucie ściągnięcia skóry].

Jesli chcesz teraz zacząc kuracje kwasami, to musisz pamietac o filtrach, bo inaczej przebarwienia masz gwarantowane. I to niekoniecznie od razu, wyjdą po latach.

Ok, zaczynamy:

1. zapomnij o żelach/ piankach antybakteryjnych, p/tradzikowych. Żel do twarzy ma byc delikatny. Upewnij sie ze nie ma w skłądzie sodium laureth sulfate czy też sodium lauryl sulfate, czyli potocznie SLS. Mamy tu podpięty watek o preparatach myjących bez SLSów. Po umyciu twarzy osuszasz ja w recznik papierowy - to ważne. chodzo o to, abys nie pocierał twarzy recznikiem na którym siedzi milion bakterii. Potem [opcjonalnie] sptyskujesz buzię wodą termalną, znowu osuszasz i przecierasz łągodzącym tonikiem [np. Iwostin].
2. ręce z dala od twarzy. zapomnij o wyciskaniu krostek i wągrów, kwasy sobie z nimi poradza. Przy ropnych postaciach tradziku, nie oczyszczamy twarzy mechanicznie u kosmetyczki, litości.
3. Jesli zdecydujesz sie na kwas, zaczynamy od czegos lekkiego. I stosujemy zawsze na noc. Na początek - klasyka, Effaclar K od LRP, z kawsem LHA [odmiana salicylowego]. Prdut łągodny, acz skuteczny, tylko trzeba by mu dasc czas. Jesli bedziesz sie sumienie filtrowal, mozesz go stosowac nawet w lecie.
Na poczatku stosujemy kwas co 2-3 dni, aby dac skórze czas na przyzwyczajenie sie. Na dzien obowiazkowo filtr, codziennie, nawet jak pada.
4. W noce bez kwasu - lekki kremik nawilzajacy o prostym składzie, np. Avene Hydrance Optimale Legere, Hydraphase Legere od LRP, Toleriane Legere, tez LRP.

Przede wszystkim, musisz przestac katowac skórę wysuszajacymi preparatami - to robi kolosalne spustoszenie z płaszczem lipidowym skóry. Skóra, chroniąc sie przed dalsza utrata wody ratuje sie pordukujac wiecej sebum. rezultat - świecąca sie skóra, zaskórniki, pryszcze.

Suplementy - kup sobie MSM [na opakowaniu pisze ze to preparat na stawy]. Mądrzy dermatolodzy polecaja go na problemy z przetłuszczajacą sie kóra. To aktywna biologicznie siarka, która, oprócz tego, iz wzmacnia skórę [i stawy, i generalnie tkanki łączne] to reguluje prace gruczołów łojowych. Dozowanie jest na opakowaniu. Łykaj to razem z wit C - przyspiesza wchłanianie, przy okazji bedziesz miał ochrone skóry od wewnątrz.
I jeszcze mozesz łykac olej z wiesiołka. Wiem ze nazwa "olej" brzmi troche rzerazajaco, ale akurat ten ma świetną właściwośc. Moze tak wpłynac na skłąd chemiczny sebum, aby go lekko "rozcienczyc" i niedpouszczac do zapychania porów. Przy okazji odzywisz skórę "od wewnątrz".

Uffff..gdyby cos było niejasne - pytaj.


Kosztorys:
- Effaclar - ko 30 zł
- filtr-ok 50 zł
- krem nawilzajacy = ok 30-40 zł
- MSM - o 20 zł
- olej z wiesiołka - 10-15 zł
- wit C - 2-3 zł

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-03-26 o 11:30
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-25, 21:53   #281
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

Hmm, a jak tam z goleniem? Mój TŻ ma takie podrażnienia, że jeszcze przez następny dzień po goleniu użycie kwasów jest chyba niewskazane i nie wiem, jak to rozwiązać, żeby nie chodził zarośnięty, a jednocześnie mógł kwasów używać.
(Btw: L_V - co może pomóc w złagodzeniu podrażnień na twarzy po goleniu? Wszystkie te kremy "po" do skóry wrażliwej są diabła warte )


Drugi problem - tłustość filtrów. Ja mojego chłopa ni huhu na używanie pudru nie namówię
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-26, 09:01   #282
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Hmm, a jak tam z goleniem? Mój TŻ ma takie podrażnienia, że jeszcze przez następny dzień po goleniu użycie kwasów jest chyba niewskazane i nie wiem, jak to rozwiązać, żeby nie chodził zarośnięty, a jednocześnie mógł kwasów używać.
(Btw: L_V - co może pomóc w złagodzeniu podrażnień na twarzy po goleniu? Wszystkie te kremy "po" do skóry wrażliwej są diabła warte )


Drugi problem - tłustość filtrów. Ja mojego chłopa ni huhu na używanie pudru nie namówię

Boże, no tak, niektórzy faceci się golą. Zapomnialam o tym, poniewaz moj TZ ma zazwyczaj lekki zarost, który przycina trymerem.

Nie mam pojecia co moze pomóc na podraznienia po goleniu - moj TZ przerzucił sie na trymer własnie przez wzgledu na podrażnienia. Okazało sie, ze to nie preparaty do golenia mu szkodza, a po prostu jeżdżenie po skórze ostrzami - skóra złuszczałą mu sie płatami.
Leczył sie baaardzo tłustym kremem Avene Cold Cream na zmiane z Cicalfate [gojący] Avene.

Ja do filtrów swojego tez nie moge przekonac - nie mam na to sposobu. Juz z dwojga złego niech uzywa jakiegokolwiek kremu, nawet z spf15-20. Sa takie cudeńka dla mezczyzn.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 11:04   #283
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

Wielkie dzieki za wyczerpujący opis! Zabieram się za nadrabianie zaległości, bo widze, że wiele przez lata robiłem źle.

Z goleniem problemów nigdy nie miałem.
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 11:32   #284
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

Cytat:
Napisane przez mate89 Pokaż wiadomość
Wielkie dzieki za wyczerpujący opis! Zabieram się za nadrabianie zaległości, bo widze, że wiele przez lata robiłem źle.

Z goleniem problemów nigdy nie miałem.
Prosze bardzo - gdybys jeszcze miał jakies wątpliwości, pisz.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 13:21   #285
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

No właśnie mam pewną wątpliwość

Czytam sobie forum i wyczytałem, że kwasów stanowczo nie stosować w lato. A zaczęło się lato To jak to jest? Ten, który poleciłaś mozna?

I przeczytałem też, że kwasy stosować po wyleczeniu trądziku. Ale ja cały czas mam trądzik i miałem nadzieję, że to go właśnie zlikwiduje.
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-26, 20:22   #286
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

Cytat:
Napisane przez mate89 Pokaż wiadomość
No właśnie mam pewną wątpliwość

Czytam sobie forum i wyczytałem, że kwasów stanowczo nie stosować w lato. A zaczęło się lato To jak to jest? Ten, który poleciłaś mozna?

I przeczytałem też, że kwasy stosować po wyleczeniu trądziku. Ale ja cały czas mam trądzik i miałem nadzieję, że to go właśnie zlikwiduje.
Effaclar to tak łągodny peraparat, że mozesz - pod warunkiem że bedziesz sie filtrował. Effaclar ma tylko 1,5% LHA. Można go stosować przy wsytępujących zmianacxh trądzikowych, ale musisz sie liczyc z tym, iz kwas oczyszcza skóre wyciagajac wszystko na zewmnatrz. Oznacza to, ze mozesz doswiadczyc wysypu.

Latem nie wolno stosowac zabiegów kwasowych o wysokich stezeniach [30% i więcej].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-27, 13:49   #287
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Boże, no tak, niektórzy faceci się golą.
Chyba nawet większość


Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Leczył sie baaardzo tłustym kremem Avene Cold Cream na zmiane z Cicalfate [gojący] Avene.
I pomogło choć trochę? Bo jeśli tak, to trzeba będzie na moim wypróbować.
A czy Twój TŻ, poza złuszczoną skórą, miał pełno czerwonych, nigdy-nie-schodzących kropek i wrastające włoski? Bo jeśli te kosmetyki działają na to wszystko, to już w ogóle bajka


Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Juz z dwojga złego niech uzywa jakiegokolwiek kremu, nawet z spf15-20. Sa takie cudeńka dla mezczyzn.
Hehe, ja mojemu mogę nawet taki dla bab wcisnąć, byle się aż tak nie świecił (Dobrze rozumuję, że im niższy filtr, tym mniej lepki, tłusty i "naświetlający" jest krem?)
Teraz właśnie planuję mu nabyć taki kremik i rozpocząć kurację kwasem.
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-28, 10:29   #288
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość

I pomogło choć trochę? Bo jeśli tak, to trzeba będzie na moim wypróbować.
A czy Twój TŻ, poza złuszczoną skórą, miał pełno czerwonych, nigdy-nie-schodzących kropek i wrastające włoski? Bo jeśli te kosmetyki działają na to wszystko, to już w ogóle bajka .
Pomagał mu Cicalfate od Avene [mam nadzieję, że odbrze spisałam nazwę]. Chodzi mi o to: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11102

ten krem to generalni, jak dla mnie, niezbędnik. Wszelkie oparzenia i podraznienia po depilacji [np bikini] tym traktuję.



Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Hehe, ja mojemu mogę nawet taki dla bab wcisnąć, byle się aż tak nie świecił (Dobrze rozumuję, że im niższy filtr, tym mniej lepki, tłusty i "naświetlający" jest krem?)
Teraz właśnie planuję mu nabyć taki kremik i rozpocząć kurację kwasem.
Tak, im niższy faktor tym krem mniej [powinien] się świecić. Dla bab tez moze byc, one się prawie niczym nie różnią.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-06, 15:24   #289
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

No własnie, a czy do tych już podanych kosmetyków mogłybyście napisać mi, jaki filtr konkretnie byłby najlepszy? Bo na pewno jest ich dużo marek i rodzajów.
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-07, 12:49   #290
Mallutka
Zadomowienie
 
Avatar Mallutka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

Cytat:
Napisane przez mate89 Pokaż wiadomość
No własnie, a czy do tych już podanych kosmetyków mogłybyście napisać mi, jaki filtr konkretnie byłby najlepszy? Bo na pewno jest ich dużo marek i rodzajów.
Generalnie wydaje mi sie ze w zwiazku z tym, ze sie nie malujesz mozesz uzywac absolutnie kazdego rodzaju kremu z filtrem, a wiec
Avene
Bioderma
SVR
Vichy
Iwostin.
Ja osobiscie uzywam filtru Avene Krem +50, oraz Avene dla dzieci sa bardzo nawilzajace ale niestety swieca sie niemilosiernie i jak dla mnie dosc ciezkie sa, wiec mysle ze powinienes szukac raczeaj posrod tych lekkich (fluidy, emulsie) do cer mieszanych.
Nie wiem czy sie nie myle ale Iwostin jest ciutke tanszy niz pozostale wymienione firmy
Mallutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-07, 18:48   #291
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

No nie maluję się Chciałbym, żeby ten filtr był lekki, tani i skuteczny To który to będzie?

Aha, jak tak patrzyłem to z każdej firmy jest do wyboru filtr 30, 50+ itp. Jaki ja mam kupić?
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-09, 12:37   #292
mate89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 20
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

Ten Iwostin faktycznie jest tani, ale czy lekki i dobry?
mate89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 08:39   #293
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

podepne sie pod watek o tradziku u faceta
mam takie pytanko: mój luby był u dermatologa i ten przepisał mu na trądzik 2 antybiotyki w żelu do smarowania - jeden na dzień, drugi na noc. czy w takiej sytuacji istnieje możliwość i sens stosowania kwasów? dodam, że kiedy pierszy raz szedl do dermatologa(czyli kilka miesięcy temu chyba) miał sporo ropnych zmian, a teraz tylko od czasu do czasu cos nieduzego mu wyskoczy, ale nadal jest problem z zaskórnikami i pozostały niestety blizny...
wiec pomyslalam ze kwasy w sam raz, tylko czy sie nie pogryzą...
co myślicie?
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 15:49   #294
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
podkład czy puder? cera z trądzikiem

własnie sie zastanawiam co wybrać aby nie pogorszyc stanu skóry
najważniejsze aby nie zapychało, nie powodowało powstawania nowych pryszczy , matowiło i dość dobrze przykrywało
gdyby któraś z Was mogła mi pomóc znaleść coś odpowiedniego byłabym wdzięczna
dodam że jestem w trakcie leczenia dermatologicznego , ale efektów oszałamiających nie ma i trądzik jak byl tak jest może troszkę mniejszy
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 15:56   #295
Kamma1507
Zakorzenienie
 
Avatar Kamma1507
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 276
Dot.: podkład czy puder? cera z trądzikiem

Ja osobiście też mam ten problem a widomo wstydliwa sprawa twarz! Pani dermatolog powiedziała mi że jeżeli musze to najlepiej sypki i tak robiłam a ostatnio poradziła mi podkład z Under twenty i jest świetny lekki i matujący;-)
Kamma1507 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 19:01   #296
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: podkład czy puder? cera z trądzikiem

Polecam przejrzenie watku skladowego-tam pojawily sie podklady,ktorych sklad byl analizowany.
Nie ma czegos takiego-jak podklad idealny dla kazdej cery poniewaz wymagania skory sa rozne,szczegolnie kiedy w gre wchodzi zapychanie.
Druga sprawa to KWC i wyszukiwarka

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 07:28   #297
Robert_peper
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

@Ala
Jesli dermatolog przepisał mu dwa antybiotyki w żelu do smarowania na dzień i na noc to nie widze potrzeby i sensu używania kwasów.
........
Co do iwostinu sam chciałbym go wypróbować , ale obawiam się że skóra po nim sie świeci :/
A jak my mężczyźni mamy ją sobie zmatowić? Czy może najpierw położyć ten filtr a na to jakiś krem matujacy? Czy tak nie można bo zaraz sie zapcham???
A może jakiś inny lżejszy, lepiej wchłaniający się filtr jest?
Robert_peper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 09:48   #298
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

polecam modyfikowaną skrobię kukurydzianą z mazideł: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 12:09   #299
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Co wyleczy trądzik u faceta?

Albo puder Haushki, choć ja go nie próbowałam, bo drogi. Ale on chyba tak nie pobiela, więc dla panów będzie lepszy.
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 12:50   #300
Milcząca
Raczkowanie
 
Avatar Milcząca
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 230
GG do Milcząca
Filtr na tetrecyklinę nie rujnujący efektu terapii

Wiem ,ze zaraz spadna na mnie gromy za zakładanie nowego wątku zamiast ale jestem mosno zdesperowana potrzebuję krem i to od zaraz a kompletnie sie na tym nie znam: sprawa wyglada tak :

od 19 grudnia stosuje unidoks (doksycyklina, czyli prep z grupy tetrecyklin) i moja terapia ma się skonczyć 1 maja więc juz niedługo, lecz problem polega na tym,że teraz słonce zaczyna naprawdę mocno przygrzewac a przeciez tetracykliny reaguja fototrwale i ja nie chce,zeby zrobiły mi sie na trwałe brązowe plamy na całej twarzy.
Wiem,ze powinnam stosowac krem z filtrem ale sama nie wiem jakiego potrzebuję (cera mieszana-typowe "T") jak duzej wysokości powinien być ten filtr i przede wszystkim nie wywalać duzo pieniedzy na krem który za 2-3 tygodnie nie bedzie mi do niczego potrzebny bo najzwyczajniej mnie na to nie stać.

...poradżcie cos proszę (tylko nie piszcie,ze powinnam siedziec w domu i nie wychodzic na słońce, bo staram się w miarę mozliwosci tak robic a jednak mam tez obowiązki, które nie pozwalaja mi zamknąć sie w akademiku)

Potrzebuje kremu, który nie bedzie zapychał mojej skóry i to jest BARDZO WAŻNE, bo nie chce sobie zmarnowac efektu pieciomiesięcznej terapii (której juz nie będzie mozna powtórzyć) przez jakis głupi krem !!!!!!! poradżcie mi jaka wielkość filtra mi potrzebna a jesli ktos by miał na mysli jakis konkretny krem (z nazwy) do polecenia dla mnie, to naprawdę ozłoce, bo dla mnie to jest sprawa życia lub smierci

Dam radę znaleść coś w cenie maksimum do 25 zł ???
__________________
Sen chodzi wokół łóżka, czeka aż zamknę oczy by opowiedziec mi o Tobie...
Milcząca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:16.