Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-08, 19:31   #3031
Madziulka280890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 9
GG do Madziulka280890
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej
Opowiem swoja historie. Może któraś z was była w podobnej sytuacji.
pierwsza kuracje z izo zaczełam mając 17 lt. Miałam ogromne stany zapalne na całej buzi, duzo zmian na dekoldzie i plecach,oraz nieżle podwyższoną leukocytozę,co świadczyło o sporym stanie zapalnym w moim organizmie. . Leczyłam sie u demry od 16 rż większością maści,antybiotyków, płynów itp. na początku stosowania nieco pomagały, po czym przestawały wogóle działać.
po ok 1,5 rocznej niezbyt udanej kuracji dermatolog zaproponowal mi izotek. podczas pierwszej kuracji przez dwa ms brałam przemiennie 20 i 10 mg. potem brałam tylko 10 mg. kuracja trwała w sumie rok. po zakończeniu kuracji stosowałam maści zawierające retinoidy dla utrzymana efektu. mniej więcej po 2 latach trądzik powrócił. jednak nie były to ogromne stany zapalne jak poprzednio, ale sporo drobnych krostek na które wszelkiego rodzaju maści i antybiotyki po pewnym czasie przestały działać. trądzik ten miał znacznie słabaszą postać niz przed pierwsza kuracją izo, a na plecach wogole sie nie pojawił . po kolejym roku różnych kuracji specyfikami od dermatologa znów wróciłam do izoteku. kuracja tez trwała rok a dawka jaka przyjmowałam to 10 mg/dzień. o kolejnych dwóch latach znów nastąpił powrót. Tym razem nawiecej zmian, z którymi juz nie mogłam dać sobie rady pojawiało sie na dekodzie. jak poprzednio było to mnóstwo drobnych czerwonych krostek. po kolejnym roku kuracji maścimi,płynami itp. po raz trzeci wróciłam do izoteku. postanowiłam tak , ponieważ przy każdej kuracji miałam takie typowe skutki uboczne z którymi dawałam sobie rade. nie mam też problemów z wątrobą więc postanowiłam spróbować. Ponieważ mam 24 lata stwierdziłam ze to będzie moja ostatnia kuracja. nie żałuje ze zdecydowałam sie na 3 kuracje. od połowy listopada biorę dawke 20 mg/dzień. wszelkie zmiany znikneły po mniej więcej miesiącu. Troche obawiam sie powrotu... ale biorąc pod uwagę że po każdej kuracji powracający trądzik był znacznie łagodniejszy niz poprzednio staram sie być dobrej myśli. Czy któraś z was też przeszła kilka kuracji tym lekiem?
pozdrawiam
Madziulka280890 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 21:39   #3032
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Madziulka280890 Pokaż wiadomość
Czy któraś z was też przeszła kilka kuracji tym lekiem?
pozdrawiam
O ile kojarzę wątek, to nikt nie pisał o więcej niż dwóch kuracjach.

Tak na marginesie - nie masz problemów hormonalnych?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 12:01   #3033
Madziulka280890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 9
GG do Madziulka280890
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

tak szczerze mówiąc nie wiem... moja dermatolog powiedziała że skoro mimo stosowania tabletek anty po pewnym czasie tradzik znow wrócil to ze to nie jest spowodowane hormonami. tylko wszystko przez to ze mam nadmierny łojotok.. ale przecież wielu ludzi ma tłustą lub bardzo tłusta cere,ale bez zmian...
Myślisz że powinnam poradzić się endokrynologa??
Madziulka280890 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 12:22   #3034
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A ile ważysz, wydaje mi sie, że o dużoo za małą dawke wybrałaś, może dlatego trądzik wraca
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 13:08   #3035
Likable
Zakorzenienie
 
Avatar Likable
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8 551
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja się załamałam, miałam już nie jechać w tym miesiącu do dermy i nagle mi się pod nosem i na brodzie, takie malutkie syfki zrobiły, sucha skóra, podrażnione to takie, nie mam pojęcia od czego tak nagle, bo reszta buźki okej.. miała któraś tak?
__________________
Czasami ludzie wokół Ciebie nie będą rozumieć Twojej drogi. Nie muszą, ona nie jest dla nich.

Likable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 13:36   #3036
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Likable Pokaż wiadomość
Ja się załamałam, miałam już nie jechać w tym miesiącu do dermy i nagle mi się pod nosem i na brodzie, takie malutkie syfki zrobiły, sucha skóra, podrażnione to takie, nie mam pojęcia od czego tak nagle, bo reszta buźki okej.. miała któraś tak?
Też mam coś takiego w okolicach nosa ale bardzo mi to nie przeszkadza
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-09, 13:40   #3037
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Madziulka280890 Pokaż wiadomość
tak szczerze mówiąc nie wiem... moja dermatolog powiedziała że skoro mimo stosowania tabletek anty po pewnym czasie tradzik znow wrócil to ze to nie jest spowodowane hormonami. tylko wszystko przez to ze mam nadmierny łojotok.. ale przecież wielu ludzi ma tłustą lub bardzo tłusta cere,ale bez zmian...
Myślisz że powinnam poradzić się endokrynologa??
No tak. Znaczy się nawet anty brałaś bez badań? Moim zdaniem endokrynologa powinnaś się poradzić jeszcze przed pierwszą kuracją izo. Oprócz trądziku nie masz żadnych innych objawów, które wskazywały by na zaburzenia hormonalne? Na anty trądzik znikał?

Cytat:
Napisane przez Likable Pokaż wiadomość
nagle mi się pod nosem i na brodzie, takie malutkie syfki zrobiły, sucha skóra, podrażnione to takie, nie mam pojęcia od czego tak nagle, bo reszta buźki okej.. miała któraś tak?
Nie rozumiem do końca o co chodzi, ale w 99% przypadków jakichś "dziwactw" na twarzy podczas kuracji poleciłabym po prostu mocno nawilżać to miejsce.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 15:55   #3038
Likable
Zakorzenienie
 
Avatar Likable
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8 551
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Też mam coś takiego w okolicach nosa ale bardzo mi to nie przeszkadza
Przez pierwsze 2 tygodnie tez mi nie przeszkadzało bo myślałam że zejdzie, a tego coraz więcej
Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Nie rozumiem do końca o co chodzi, ale w 99% przypadków jakichś "dziwactw" na twarzy podczas kuracji poleciłabym po prostu mocno nawilżać to miejsce.
Nawilżam cały czas i średnio to wygląda. No nic, w środe pojadę do dermy to się dowiem co to się przyplątało.
__________________
Czasami ludzie wokół Ciebie nie będą rozumieć Twojej drogi. Nie muszą, ona nie jest dla nich.

Likable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-10, 19:46   #3039
aniiaa123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 54
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

hej czy ktoras w was używała może galacet w saszetkach na włosy ? bo troche mi wypadają, powiedziałam o tym dermatolog i ona przepisała mi to , tylko ze 21 saszetek kosztuje prawie 60 zl wiec to jest troche.. moze wiecie czy to w ogole pomaga ?
aniiaa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 11:45   #3040
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czy myślicie, że jeśli zakończyłam kurację we wrześniu, to mogę iść na początku marca na poprawkę/doróbkę tatuażu czy za wcześnie?
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 12:56   #3041
patu$$
Raczkowanie
 
Avatar patu$$
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 280
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam piszę w wątku pierwszy raz
Chciałabym zacząć brać izotek, możecie polecić dermatologa w Warszawie który podejmuje się tej kuracji i oczywiście kompetentnego będę wdzięczna za pomoc
patu$$ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-11, 14:39   #3042
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez patu$$ Pokaż wiadomość
Witam piszę w wątku pierwszy raz
Chciałabym zacząć brać izotek, możecie polecić dermatologa w Warszawie który podejmuje się tej kuracji i oczywiście kompetentnego będę wdzięczna za pomoc
Dr Olszewska, przyjmuje prywatnie w instytucie zdrowia i urody przy ul. Sobieskiego, ja do niej chodzę, wizyta 150 zł, ale nie trzeba sie co mies pokazywać, przyjmuje tez państwowo na Lindleya albo koszykowej, jakbys chciałą wiecej info to pisz na priv.
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 16:21   #3043
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez patu$$ Pokaż wiadomość
Witam piszę w wątku pierwszy raz
Chciałabym zacząć brać izotek, możecie polecić dermatologa w Warszawie który podejmuje się tej kuracji i oczywiście kompetentnego będę wdzięczna za pomoc
Nie żebym chciała się mądrzyć, ale przede wszystkim powinnaś znaleźć dermatologa, który skupi się na odnalezieniu przyczyny trądziku, zleci badania, a nie po prostu przepisze izotretinoinę, bo "chcesz zacząć brać".
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 18:55   #3044
Madziulka280890
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 9
GG do Madziulka280890
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
A ile ważysz, wydaje mi sie, że o dużoo za małą dawke wybrałaś, może dlatego trądzik wraca
ważę 49 kg. a taką dawkę ustalił mi lekarz...

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

[QUOTE=--Olka--;45061023]No tak. Znaczy się nawet anty brałaś bez badań? Moim zdaniem endokrynologa powinnaś się poradzić jeszcze przed pierwszą kuracją izo. Oprócz trądziku nie masz żadnych innych objawów, które wskazywały by na zaburzenia hormonalne? Na anty trądzik znikał?


Z anty to było tak,że najpierw było ok,a po jakimś czasie trądzik znów sie pojawiał. innych objawów nie mam.
dziękuje za odpowiedz. Na razie dokończę trzecią kuracje. Zobaczymy co będzie
Madziulka280890 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 20:59   #3045
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Madziulka280890 Pokaż wiadomość
dziękuje za odpowiedz. Na razie dokończę trzecią kuracje. Zobaczymy co będzie
Nie ma za co.
Na twoim miejscu zrobiłabym jednak badania hormonalne, tak na wszelki wypadek. Choćby podstawowe.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-11, 21:04   #3046
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Madziulka280890 a wszystkie kuracje miałaś robione u tego samego lekarza?
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 08:35   #3047
patu$$
Raczkowanie
 
Avatar patu$$
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 280
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

wszystko to bardzo dobrze wiem i leczę się od dawna , moja dermatolog która prowadzi mnie od 10 lat zaproponowala mi izotek, z tym że zmieniłam miejsce zamieszkania i nie mogę rozpocząć tej kuracji pod jej okiem, dlatego pytam o alternatywę
patu$$ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 10:52   #3048
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja od siebie polecam dr Pawlikowskiego, przyjmuje w Elite w Warszawie.
Z innej beczki: dziewczyny, czy to jest normalne, że do skończenia kuracji został mi miesiąc, a ciągle coś wyskakuje? W prawdzie nie są to duże zmiany, ale krosty, zaskórniki są na porządku dziennym.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 15:12   #3049
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Ja od siebie polecam dr Pawlikowskiego, przyjmuje w Elite w Warszawie.
Z innej beczki: dziewczyny, czy to jest normalne, że do skończenia kuracji został mi miesiąc, a ciągle coś wyskakuje? W prawdzie nie są to duże zmiany, ale krosty, zaskórniki są na porządku dziennym.
mi też został jeszcze miesiąc kuracji i czasami mi coś wyskakuje
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-12, 16:12   #3050
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mi zostało w końcu ok. 3 miesięcy. I dzisiaj po raz pierwszy od... bo ja wiem... 2-3 miesięcy "wykluwa" i się coś na czole. Na całe szczęście po stronie z grzywką. Ale i tak panikuję.
Pomyśleć, że kiedyś za takiego tylko jednego pryszcza zamiast 10-20, oddałabym pół życia.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-02-12 o 16:15
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-12, 20:44   #3051
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Mam to samo! Kiedyś jak wielkie gule były na porządku dziennym, krostki nie robiły na mnie najmniejszego wrażenia. Teraz kilka krostek to koniec świata
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 18:49   #3052
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Byłam dzisiaj na wynikach i sytuacja wygląda tak, że cholersterol i trójglicerydy mi trochę wzrosły, tzn nawet bardzo wzrosły. Cholesterol : 230, norma do 200. Natomiast trójglicerydy :281 a norma do 150. Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Na jaką dietę przeszłyście? Czy przerwałyśćie kurację? Dodam, że aknenormin biorę od 1 grudnia. Wcześniej wyniki miałam wszystkie w normie. Po konsultacji z dermatologiem, mam brać co czwarty dzień po 2 tabletki, a tak to po jednej dziennie, mam przejść na dietę, więcej się ruszać. i pod koniec lutego zrobić jeszcze raz trójglicerydy i wtedy się zgłosić- bo akurat w marcu na początku będę na kolejnej wizycie :P
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 19:12   #3053
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja walczę z podwyższonym cholesterolem,przed badanie kupię sobie test i zobaczymy jak będzie,u mnie chol w styczniu wyszedł 200 a trójg. 173.Odstawiłam mięso,piję babkę płesznik i ostropest i zobaczymy czy to coś da bo 21 mam wizytę

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-13, 20:05   #3054
anka006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 18
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

cześć. Dzisiaj od dermatologa dostałam receptę na curacne. Tak więc dzisiaj zaczęłam kurację. Przez dwa tygodnie 20mg, później na przemian 20mg i 30mg, aż do następnej wizyty. Ważę 57 kg. Trochę się denrwuję skutkami ubocznymi, ale jestem też pełna nadziei na pozytywne efekty.
anka006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 09:30   #3055
Karolka1989
Raczkowanie
 
Avatar Karolka1989
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 81
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam wszystkich
Dzisiaj mój 57 dzień kuracji. W tamtym tygodniu byłam u dermatologa, wyniki mam dobre, cholesterol na szczęście wrócił do normy, więc od 5 lutego biorę 40 mg dziennie. Przy mojej wadze wychodzi 0,77 mg/kg masy ciała.
Aktualnie robi mi się jakaś zmiana na policzku, a oprócz tego dużo czerwonych śladów po stanach zapalnych. Mam nadzieję, że zbledną wraz ze złuszczającą się skórą. Skóra bardzo sucha, łuszczy się, usta wysychają, wcześniej dokuczał mi katar, ale już minął. Włosy na szczęście nie wypadają, nawet powiedziałabym, że wypadają mniej. Co dziwne zauważyłam, ze wypadają mi brwi, codziennie kilka włosków, nigdy nie miałam czegoś takiego.
Może któraś z Was poleci mi jakiś podkład? Używam minerałów anabelle minerals, ale źle wyglądają na takiej suchej skórze, zresztą po kilku godzinach czuję suchą, ściągniętą skórę. Chociaż nie wiem czy płynny podkład nie będzie bardziej podkreślał suchych skórek.
Od początku marca zaczynam pracę i mam nadzieję, że buzia jeszcze trochę się poprawi przez te dwa tygodnie.
Trzymajcie się cieplutko
Karolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 21:40   #3056
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jestem na Axotrecie od 5 miesięcy (40 mg/doba). Do końca zostało mi 6 tygodni. Od miesiąca nie miałam pryszcza
Odkryłam, ze przesuszenie skóry jest znacznie mniejsze gdy bierze się tabletki w dużych odstępach czasu, tzn pierwszą wcześnie rano a drugą wieczorem. Kiedy brałam je w odstępie 4-5 godzin to było znacznie gorzej.
Jeśli chodzi o skutki uboczne to mam brzydkie zajady i bardzo pogorszył mi się wzrok, po ciemku dosłownie nic nie widzę, nie mogę prowadzić auta, coś strasznego. Czy to się poprawi po zakończeniu kuracji? Jak to było u Was?
izusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-14, 23:11   #3057
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez izusek Pokaż wiadomość
i bardzo pogorszył mi się wzrok, po ciemku dosłownie nic nie widzę, nie mogę prowadzić auta, coś strasznego. Czy to się poprawi po zakończeniu kuracji? Jak to było u Was?
Ale dużo gorzej widzisz też w dzień?

Jeśli tylko po zmroku, to nie przejmuj się, to częsty objaw i po kuracji mija.

Jeśli jednak też w dzień, to już większy powód do niepokoju, zbadaj się u okulisty, może po prostu masz przesuszone oczy.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 08:57   #3058
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Likable i co Ci powiedział dermatolog?
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 09:44   #3059
makie
Przyczajenie
 
Avatar makie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 18
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

no to zaczynam!
od dzis Izotek, na przemian 40mg i 20. (60tab za 110zl, nie jest źle)
mialam zaczac juz w grudniu ale za duzy cholesterol mialam, w koncu mi internista dal atoris no i teraz juz wyniki ok, lek wykupiony, cetaphil od razu tez w zapasie, byle mi tylko włosy nie wypadły

chyba najgorsze bedzie powstrzymywanie sie przed wyciskaniem, obecnie mi sie w ogole blizny nie robia, takze zawsze wszytskie biale paskudstwa od razy eliminowalam a teraz nagle nie mozna bedzie cwiczenie silnej woli
makie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-15, 10:05   #3060
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez makie Pokaż wiadomość
no to zaczynam!
od dzis Izotek, na przemian 40mg i 20. (60tab za 110zl, nie jest źle)
mialam zaczac juz w grudniu ale za duzy cholesterol mialam, w koncu mi internista dal atoris no i teraz juz wyniki ok, lek wykupiony, cetaphil od razu tez w zapasie, byle mi tylko włosy nie wypadły

chyba najgorsze bedzie powstrzymywanie sie przed wyciskaniem, obecnie mi sie w ogole blizny nie robia, takze zawsze wszytskie biale paskudstwa od razy eliminowalam a teraz nagle nie mozna bedzie cwiczenie silnej woli
to masz szczęście, że nie masz blizn ja mam praktycznie całą twarz czerwąną z blizn
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.