Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek ! - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-02, 21:15   #301
SatiNee
Raczkowanie
 
Avatar SatiNee
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 60
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad typem mojej skóry. Sama już nie wiem co myśleć. Łuszczy się na czole i policzkach, pojawia się trochę syfów (głównie broda), oprócz tego świeci się niemiłosiernie w strefie T. Poza tym zauważyłam jeszcze, że po niektórych kosmetykach, głównie tych z alkoholem piecze, robi się czerwona. Kosmetyczka stwierdziła, że powinnam używać kosmetyków do cery wrażliwej, jednocześnie trądzikowej. Poleciła mi AA Teraphy do cery trądzikowej i Ziaję Med . Czy miał ktoś z was jakieś doświadczenia z tymi kosmetykami? Które z nich wybrać?
SatiNee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 21:26   #302
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez SatiNee Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad typem mojej skóry. Sama już nie wiem co myśleć. Łuszczy się na czole i policzkach, pojawia się trochę syfów (głównie broda), oprócz tego świeci się niemiłosiernie w strefie T. Poza tym zauważyłam jeszcze, że po niektórych kosmetykach, głównie tych z alkoholem piecze, robi się czerwona. Kosmetyczka stwierdziła, że powinnam używać kosmetyków do cery wrażliwej, jednocześnie trądzikowej. Poleciła mi AA Teraphy do cery trądzikowej i Ziaję Med . Czy miał ktoś z was jakieś doświadczenia z tymi kosmetykami? Które z nich wybrać?
Nie, nie, nie używaj kosmetyków do cery trądzikowej. To najgorsze co możesz sobie zrobić. Twoja skóra jest źle nawilżona co objawia się takim wariactwem- z jednej strony suche skórki a z innej bardzo tłusta strefa T. Najpierw to unormuj jakims dobrym nawilżaczem, ja niestety Ci nie powiem jakim bo nigdy nie miałam takiego problemu, więc może dziewczyny coś podpowiedzą.
A jeśli chodzi o AA szału nie ma. Najzwyklejszy szti drogeryjny. Z Ziają Med - różnie to bywa, ale z czystym sumieniem mogę polecić tą kurację lipidową, choć nie jestem pewna czy na tym etapie będzie ona dla Ciebie odpowiednia.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 21:33   #303
SatiNee
Raczkowanie
 
Avatar SatiNee
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 60
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Anttreee dziękuję, może znajdzie się ktoś kto miał podobny problem
Ale przemywanie szałwią nie zaszkodzi?
SatiNee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 22:27   #304
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez SatiNee Pokaż wiadomość
Anttreee dziękuję, może znajdzie się ktoś kto miał podobny problem
Ale przemywanie szałwią nie zaszkodzi?
Ogólnie, to chyba takie ziółka to raczej nie szkodzą. Możesz zastosować rumianek, albo bratek bo też są dobre do płukania
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 07:18   #305
Wariate
Raczkowanie
 
Avatar Wariate
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 309
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Ogólnie, to chyba takie ziółka to raczej nie szkodzą. Możesz zastosować rumianek, albo bratek bo też są dobre do płukania
Niby nie szkodzą ale rumianek chyba wysusza jeśli dobrze pamiętam. A skoro ma skórę łuszcącą się miejscami, to chyba te miejsca dobrze byłoby omijać rumiankiem. Spróbuj (dodatkowo) pić więcej wody. Skóra musi być nawilżona nie tylko specyfikami od zewnątrz ale też systematycznie nawadniana.
__________________
Zdawało mi się, ze widziałem kotecka. Dobze mi się zdawało... widziałem kotecka...


http://suwaczki.slub-wesele.pl/20120818580214.html
Wariate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 08:16   #306
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez SatiNee Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad typem mojej skóry. Sama już nie wiem co myśleć. Łuszczy się na czole i policzkach, pojawia się trochę syfów (głównie broda), oprócz tego świeci się niemiłosiernie w strefie T. Poza tym zauważyłam jeszcze, że po niektórych kosmetykach, głównie tych z alkoholem piecze, robi się czerwona. Kosmetyczka stwierdziła, że powinnam używać kosmetyków do cery wrażliwej, jednocześnie trądzikowej. Poleciła mi AA Teraphy do cery trądzikowej i Ziaję Med . Czy miał ktoś z was jakieś doświadczenia z tymi kosmetykami? Które z nich wybrać?
Ja bym nie polecala niczego, co jest to cery tradzikowej bo wszystko zawiera alkohol a tym masz weidentnie podrazniona skore, niekoniecznie wrazliwa. Przy twoim stanie skory tylko nawilzanie! nic wiecej dopoki nie doprowadzisz jej do porzadku. Nie boj sie nawilzac tlustych partii bo one przestana sie dzieki temu swiecic. Nie polecam ani Ziai ani AA, zamow sobie jakis delikatny krem nawilzajacy z BU i stosuj codziennie rano i wieczorem.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 08:51   #307
SatiNee
Raczkowanie
 
Avatar SatiNee
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 60
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Dzięki, właśnie tego świecenia się trochę obawiałam.
Jeszcze tylko chciałam spytać, co to za firma "BU", bo niezbyt zorientowana jestem?
Mógłby mi ktoś podesłać link do kwc?
SatiNee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-03, 11:40   #308
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

BU - http://www.biochemiaurody.com/
ZSK - http://www.zrobsobiekrem.pl/
http://www.bingosklep.com/beauty-bingospa-c-106.html
http://mazidla.com/
Tu Ci podałam kilka linków do fajnych sklepów internetowych, z których możesz zamówić półprodukty i sama wyczarować sobie kosmetyki. Słyszałam opinię, że zsk ma najtaniej, ale jeszcze na sprawdziłam tego dokładnie.

Wariate - może i z rumiankiem to prawda, ja tam nigdy się w takie rzeczy nie bawiłam, więc nie wiem dokładnie.

Edytowane przez anttreee
Czas edycji: 2012-05-03 o 11:42
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 13:04   #309
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
BU - http://www.biochemiaurody.com/
ZSK - http://www.zrobsobiekrem.pl/
http://www.bingosklep.com/beauty-bingospa-c-106.html
http://mazidla.com/
Tu Ci podałam kilka linków do fajnych sklepów internetowych, z których możesz zamówić półprodukty i sama wyczarować sobie kosmetyki. Słyszałam opinię, że zsk ma najtaniej, ale jeszcze na sprawdziłam tego dokładnie.

Wariate - może i z rumiankiem to prawda, ja tam nigdy się w takie rzeczy nie bawiłam, więc nie wiem dokładnie.
No wlasnie , przepraszam za te skrotowce i dziekuje poprzedniczce za sprostowanie.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 13:25   #310
SatiNee
Raczkowanie
 
Avatar SatiNee
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 60
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
No wlasnie , przepraszam za te skrotowce i dziekuje poprzedniczce za sprostowanie.
Ok, nic nie szkodzi Zaraz się zapoznam z ofertą, dzięki wielkie
SatiNee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 13:29   #311
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

A! Przypomniało mi się, kup sobie żel hialuronowy i mieszaj z kremem (lub używaj jak Ci wygodnie). Dobrze nawilża
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 14:40   #312
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

To i ja licze że ktoś mi pomoże a wiec mam cere tłustą. Rano jak wstaje cały się świecę, w dzień po kilku godzinach w szkole również.

Miałem pełno jakiś "sklepowych" kremów maści. Jednak efekt był krótki poznikały te co były i po chwili wyszły kolejne, a skóra jak się świeciła tak było i dalej. Byłem u 1 dermatologa przepisywał z pół roku ten sam antybiotyk nie powiem bo pomógł ale kosztem wypadania włosów i krwotoków z którym mam problem od poczatku. Gdy mu mówiłem o tym o nic dalej swoje. Byłem u kolejnego ta z kolei przepisuje maści paści nie powiem drogie jak na moją kieszeń dodatkowo nei da się tego nie zauważyć ma pełno reklamówek probek i lekarstwa od ... sponsorów.
Żaden z tych 2 lekarzy nie robil ze mną żadnego wywiadu ile jak dlugo co robie czy cos. Ot zobaczyli twarz i wypisali. Moje wizyty to max 10 min.

Teraz nie byłem chwile u dermatologa. No ale znowu ciepło znowu mnie wysypalo, wyszły przebarwienia, no i się skora świeci.

Czytałem pełno różnych domowych sposobów : parówki, mydła szare przemywanie alkoholem jakies maseczki. Fajnie tylko że bez efektow.

Ma ktośjakiś pomysł co dalej robic ? Nie chce mieć takiej gęby tym bardziej że za niedługo zaczną sie wesela ogniska wyjscia wakacje ;D
Dodam ze w miescie jest z 4-5 dermatologow z czego 3 jest w tym samym budynku, jk to będzie wyglądać jak pójde po raz kolejny i powiem żeby mnie zapisały do tej 3 ? [tych 2 opisałem wyzej]
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 18:26   #313
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Ja polecam osobiście maseczkę z glinki zielonej, u mnie ta z Dermaglinu zdziałała cuda, efekty oczyszczenia widać już po pierwszym razie ale znaczna poprawa potrzebuje czasu i wytrwałości, u mnie po ok. miesiącu skóra była nie do poznania.
Nie wysuszaj! Powoduje to pogorszenie, skóra próbuje odbudować swoją naturalną warstwę i produkuje dużo więcej sebum.
Moja rada, jeżeli masz stany ropne, to OCM odpada, stosuj oczyszczanie glinką. Po każdej maseczce nawilżaj twarz lekkim kremem. Do oczyszczania twarzy rano i wieczorem polecam olejki, np. z Biochemii Urody. Oczyszczanie olejami nie powoduje wysuszenia skóry a jest bardzo skuteczne.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 19:52   #314
rzesa20
Rozeznanie
 
Avatar rzesa20
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 728
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Poradźcie dziewczyny

Szukam dobrego kremu nawilżającego, dla cery mieszanej, ze skłonnością do wyprysków.


Przeszukałam KWC, mam parę typów, ale nie mogę się zdecydować.

Myślę nad kremem Eucerin DermoPurifyer - matujący krem nawilżający. Co o nim sądzicie i czy testując go znalazłyście coś lepszego?
__________________




Nie można być jak Prince Polo i smakować wszystkim...
rzesa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 10:02   #315
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez rzesa20 Pokaż wiadomość
Poradźcie dziewczyny

Szukam dobrego kremu nawilżającego, dla cery mieszanej, ze skłonnością do wyprysków.


Przeszukałam KWC, mam parę typów, ale nie mogę się zdecydować.

Myślę nad kremem Eucerin DermoPurifyer - matujący krem nawilżający. Co o nim sądzicie i czy testując go znalazłyście coś lepszego?
Dobrego kremu nawilżającego i w dodatku niezapychającego jeszcze nie znalazłam, ale...! Poszłam do apteki i poprosiłam o próbki produktów Eucerin do cery trądzikowej. Dostałam próbki żelu do twarzy,peelingu i kremo-żelu. O ile żel mnie nie zachwycił, o tyle kremo-żel wydaje mi się bardzo(!) sympatyczny. Nie zapchał, jest lekki, zostawia całkowity mat.
Polecam pochodzić po aptekach ipopytać się czy mają próbki. W końcu żadna z nas nie chce wydawać kupę kasy na coś co będzie zapychało.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 17:45   #316
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
Ja polecam osobiście maseczkę z glinki zielonej, u mnie ta z Dermaglinu zdziałała cuda, efekty oczyszczenia widać już po pierwszym razie ale znaczna poprawa potrzebuje czasu i wytrwałości, u mnie po ok. miesiącu skóra była nie do poznania.
Nie wysuszaj! Powoduje to pogorszenie, skóra próbuje odbudować swoją naturalną warstwę i produkuje dużo więcej sebum.
Moja rada, jeżeli masz stany ropne, to OCM odpada, stosuj oczyszczanie glinką. Po każdej maseczce nawilżaj twarz lekkim kremem. Do oczyszczania twarzy rano i wieczorem polecam olejki, np. z Biochemii Urody. Oczyszczanie olejami nie powoduje wysuszenia skóry a jest bardzo skuteczne.
Fajnie że napisałas teraz mam jakieś rozeznanie co i jak, ale mam jeszcze parę pytań:
-co to jest to OCM bo pierwszy raz się z takim skrótem spotykam ;D
-lekki krem co mam przez to rozumiec ? mozesz podac jakis konkretny krem ? do cery tłustej, suchej itp ?
-oczyszczanie glinka czyli jak rozumiem mam sobie kupić jakąs maseczke i nakładać rano i wieczorem ? i nic więcej ? czy maseczki np na noc a rano jakoś przemywac jakimiś tam żelami czy czyms ?
-co do tej strony biochermia urody to znalazłem ją ale nie wiem czego mam tak szukać tzn piszesz że oleje ale jakieś konkretne ? Ponadto z tego co tam zauwazyłem oni wysyłają składniki reszte robie sam ;D mam nadzieje że to nei jest jakos trudne ? ;P

Sorki ze tak az tyle pytan ale chcę jak najszybciej pozbyć się tego.


O i jeszcze jedno, koło nosa zrobił się taki duzy czerwony bodajze ropniak swegoczasu. Posmarowalem go na noc mascia ichtiolową aby tą rope wyciągnąc rano bylo tak jak pisałem, rano zobaczyłem ze jest gotowy więc go wygniotłem ropa wyszła ale ta gulka dalej została, myslalem że do wieczora "opuchlizna" zejdzie ale tak się nie stało. Teraz [mineło jakies 3 dni] gulka ta dalej jest przy naciskaniu, wysciskaniu jest ból ale nic z żadnej strony nie chce wyjsc.
Co w takiej syt robic ? Znowu smarowac mascią czy czekac ?

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2012-05-07 o 17:50
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 19:32   #317
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Fajnie że napisałas teraz mam jakieś rozeznanie co i jak, ale mam jeszcze parę pytań:
-co to jest to OCM bo pierwszy raz się z takim skrótem spotykam ;D
-lekki krem co mam przez to rozumiec ? mozesz podac jakis konkretny krem ? do cery tłustej, suchej itp ?
-oczyszczanie glinka czyli jak rozumiem mam sobie kupić jakąs maseczke i nakładać rano i wieczorem ? i nic więcej ? czy maseczki np na noc a rano jakoś przemywac jakimiś tam żelami czy czyms ?
-co do tej strony biochermia urody to znalazłem ją ale nie wiem czego mam tak szukać tzn piszesz że oleje ale jakieś konkretne ? Ponadto z tego co tam zauwazyłem oni wysyłają składniki reszte robie sam ;D mam nadzieje że to nei jest jakos trudne ? ;P

Sorki ze tak az tyle pytan ale chcę jak najszybciej pozbyć się tego.


O i jeszcze jedno, koło nosa zrobił się taki duzy czerwony bodajze ropniak swegoczasu. Posmarowalem go na noc mascia ichtiolową aby tą rope wyciągnąc rano bylo tak jak pisałem, rano zobaczyłem ze jest gotowy więc go wygniotłem ropa wyszła ale ta gulka dalej została, myslalem że do wieczora "opuchlizna" zejdzie ale tak się nie stało. Teraz [mineło jakies 3 dni] gulka ta dalej jest przy naciskaniu, wysciskaniu jest ból ale nic z żadnej strony nie chce wyjsc.
Co w takiej syt robic ? Znowu smarowac mascią czy czekac ?
Lekki krem to taki, który nie natłuszcza mocno, itp. Ja z własnego doświadczenia mogę Ci polecić kremik Hipp dla dzieci, taki różowo-biały (dostaniesz go, np. w Tesco). Dla dodatkowego efektu nawilżenia możesz mieszać kroplę kremu z kroplą żelu hialuronowego (np. z Biochemii urody). Jeśli chcesz możesz kupić olejek myjący do twarzy z BU, np pomarańczowy. Osobiście polecam również delikatny żel myjący z Babydream Rossmann, dużo osób go poleca. Na trądzik dobry jest tonik samorobiony z BU, powiem że mój młodszy brat jest w okresie dojrzewania i ma całe plecy, klatkę i twarz zajętą przez ogromne czerwone pryszcze i bardzo pomógł mu brevoxyl + cynk (ale brevo odbarwia niemiłosiernie wszystko), dlatego przerzucił się na tonik http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html. Z tym tonikiem jest tak, że nie poleca sie go dla osób z delikatną skórą bo bardzo złuszcza, ale jeśli masz skórę grubą i tłustą to w sam raz. Maseczka z zielonej glinki jest świetna, ale ją stosuje się 2 -3 razy w tygodniu (fajna z Argiletz).]Jeśli chcesz, żeby samoróbki cię taniej kosztowały zamawiaj półprodukty z mazideł. Wykonanie kosmetyków jest naprawde proste.
Ocm: http://www.youtube.com/watch?v=PdFFKZDy7os
http://www.youtube.com/watch?v=5jpSi...feature=fvwrel
i wiele innych, google i YT są
Ale są dwie szkoły, 1)ocm dobre dla wszystkich, 2)ocm nie dobra dla trądzikowców. Trzeba wiedzieć które oleje są komodogenne i tych należy unikać (o ile się nie mylę to ten z orzecha jest ok dla trądzikowców).

No i jeszcze Acne derm jest fajny na blizny, albo kwas glikolowy. Kwasy jednak lepiej na jesień zostaw, bo latem możesz nabawić się niezłych podrażnień, lub plam. Ewentualnie zrób sobie tonik z glukonolaktonu czy migdałowego bo ich można latem używać.

A z tym pryszczem, to prawdopodobnie masz stan zapalny i to dość głęboki, lub część ropy wycisnołeś a część wbiłeś jeszcze głębiej (nie pamiętam jak to się fachowo określa). Użyj dobrego wyciągacza punktowo, ale maść ichtiolową to bym na twarz nie polecała, bo czasem może się tak stać że zostanie Ci nieestetyczny dołek. Możesz zastosować punktowo brevo, acne derm, a nawet spirytus salicylowy, bo kwas salicylowy ma działanie przeciwzapalne i wnika w głąb skóry. Maseczka z aspiryny też jest dobra na trądzik http://www.youtube.com/watch?v=dt3JoaN5zgw.

Edytowane przez anttreee
Czas edycji: 2012-05-07 o 19:42
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 07:24   #318
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

anttreee pięknie wszystko opisałaś
maacieek powodzenia w leczeniu i nie wyciskaj już więcej! Będziesz miał blizny a przez coś takiego można nawet nabawić się zakażenia, tak jak napisała anttreee możesz wszystko "wcisnąć" do środka i dopiero wtedy będzie problem. Wiem, że to jest ciężkie bo ciężko chodzić z krostą na wierzchu ale przede wszystkim wysuszaj to miejsce (np. glinką zieloną czy maseczką z aspiryny) i po pewnym czasie samo zniknie.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 15:03   #319
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Ok dizekuje za pomocne rady, teraz już wiem że zrezygnuje z kupnych lekarstw na rzecz naturalnych ;D
A oto moja lista zakupów :
- krem hipp
- tonik z BU
- maseczka z zielonej glinki
- produkty potrzebne do OCM
- aspiryna, jogurt naturalny

No to lista porządna teraz trzeba mamie przedstawić i liczyć że mnie z domu nie wygoni ^^

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość

No i jeszcze Acne derm jest fajny na blizny, albo kwas glikolowy. Kwasy jednak lepiej na jesień zostaw, bo latem możesz nabawić się niezłych podrażnień, lub plam. Ewentualnie zrób sobie tonik z glukonolaktonu czy migdałowego bo ich można latem używać.

[/url].
A z tych mozliwośći to które jest najlepsze ? Mam tu na myśli ten acne derm, tonik z glikonolaktonu i t migdałowy ? ;D
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 22:01   #320
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
A z tych mozliwośći to które jest najlepsze ? Mam tu na myśli ten acne derm, tonik z glikonolaktonu i t migdałowy ? ;D
Na lato to bezpiecznie migdał wziąć
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 09:51   #321
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez Wariate Pokaż wiadomość
Ojej, aż tyle samozaparcia...? staram się zawsze dbać o siebie ale chyba aż tyle czasu i zabiegów (abstrahując od zwykłej codziennej pielęgnacji, na którą też przecież czasu potrzeba) to nie dla mnie
Jakiego czasu? Jakich zabiegów? Jeśli mam bardzo mocny, pełny makijaż, cały proces oczyszczenia i nawilżenia buzi zajmuje mi z zegarkiem w ręku 5 i pół minuty, i to łącznie z podreptaniem do lodówki przed i po, by wyjąć/włożyć z powrotem do niej produkty. Rano, przemycie twarzy tonikiem i nałożenie nawilżacza to góra minuta. O jaki czas Ci chodzi? Maseczka na twarzy to 15 min łącznie z nałożeniem i zmyciem, ale to też nie jest tak, że leżę z maseczką na twarzy i nic nie robię. Na buzi dzieją się dobre rzeczy, a ja w tym czasie np sprzątam mieszkanie albo wykonuję różne czynności. W porównaniu z tymi wszytskimi dermatologiczno-kosmetycznymi rutynami pielęgnacyjnymi, które przeszłam przez ostatnie 12 lat, moja obecna rutyna zajmuje najmniej czasu i daje najlepsze efekty. I tak naprawdę jest jedynie częścią codziennej higieny. Z minimalną ilością produktów, co mnie niezwykle cieszy.

Edytowane przez 201608151056
Czas edycji: 2012-05-09 o 09:53
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 22:02   #322
SatiNee
Raczkowanie
 
Avatar SatiNee
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 60
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

A to moja lista dzisiejszych zakupów:
Charmine Rose:
- ACTIVE COUPEROSE CREAM (naczynka)
- NCBS DAY CREAM SPF 20 (lekki krem na dzien, z filtrem)

Charmine wybrałam chyba miedzy innymi dlatego, że próbki świetnie się sprawdziły na mojej buzi. Będąc na wycieczce, gdzie było gorąco nie byłam nawet trochę czerwona, gdzie zawsze wyglądałam jak burak I twarz jaśniutka, wygładzona

BU:
- Czysty żel hialuronowy 1%
- Serum-olejek regulujący LEMON EKO
- Maseczka błotna z perłami

Mam nadzieję, że na początek wystarczy, planuję jeszcze pare rzeczy z BU kupić, ale na razie brak funduszy
Musze jeszcze powiedzieć, że po przemywaniu skóry szałwią, zdaje mi się, że trochę "odetchnęła", zredukowały się zaczerwienienia, jest jakby trochę hmm... ukojona?
Poza tym czekam na działanie bratka...
Dam znać za jakiś czas jak się miewa moja tłusto-naczynkowa () cera
SatiNee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 09:04   #323
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez rzesa20 Pokaż wiadomość
Poradźcie dziewczyny



Szukam dobrego kremu nawilżającego, dla cery mieszanej, ze skłonnością do wyprysków.

Przeszukałam KWC, mam parę typów, ale nie mogę się zdecydować.
Myślę nad kremem Eucerin DermoPurifyer - matujący krem nawilżający. Co o nim sądzicie i czy testując go znalazłyście coś lepszego?
Jezeli masz wrazliwa skore to ten krem moze cie przesuszac, poniewaz na w sobie bodajze kwas salicylowy z tego co pamieta. Sproboj moze kremu regenerującego z kwasem liponowym z BU.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 17:46   #324
2b_beauty
Przyczajenie
 
Avatar 2b_beauty
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Praga Południe
Wiadomości: 22
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Fajnie że napisałas teraz mam jakieś rozeznanie co i jak, ale mam jeszcze parę pytań:
-co to jest to OCM bo pierwszy raz się z takim skrótem spotykam ;D
-lekki krem co mam przez to rozumiec ? mozesz podac jakis konkretny krem ? do cery tłustej, suchej itp ?
-oczyszczanie glinka czyli jak rozumiem mam sobie kupić jakąs maseczke i nakładać rano i wieczorem ? i nic więcej ? czy maseczki np na noc a rano jakoś przemywac jakimiś tam żelami czy czyms ?
-co do tej strony biochermia urody to znalazłem ją ale nie wiem czego mam tak szukać tzn piszesz że oleje ale jakieś konkretne ? Ponadto z tego co tam zauwazyłem oni wysyłają składniki reszte robie sam ;D mam nadzieje że to nei jest jakos trudne ? ;P

Sorki ze tak az tyle pytan ale chcę jak najszybciej pozbyć się tego.


O i jeszcze jedno, koło nosa zrobił się taki duzy czerwony bodajze ropniak swegoczasu. Posmarowalem go na noc mascia ichtiolową aby tą rope wyciągnąc rano bylo tak jak pisałem, rano zobaczyłem ze jest gotowy więc go wygniotłem ropa wyszła ale ta gulka dalej została, myslalem że do wieczora "opuchlizna" zejdzie ale tak się nie stało. Teraz [mineło jakies 3 dni] gulka ta dalej jest przy naciskaniu, wysciskaniu jest ból ale nic z żadnej strony nie chce wyjsc.
Co w takiej syt robic ? Znowu smarowac mascią czy czekac ?
Widzę że na wszystkie pytania już masz odpowiedzi, dodam tylko, że jeżeli chodzi o maseczki do cery problematycznej, mieszanej, tłustej i trądzikowej, to bardzo dobrym produktem jest maseczka Lerosett. Ma działanie przede wszystkim normalizujące i oczyszczające, a poza tym bardzo często dermatolodzy polecają ją swoim pacjentom ze skórą problemową.
__________________
"Zdrowie jest najpierwszym dobrem, uroda drugim, a bogactwo trzecim" - Platon

http://www.2b-beauty.pl
2b_beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 17:31   #325
kredka22
Raczkowanie
 
Avatar kredka22
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 105
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Co może mi pani polecic na blizny?:/ potrądzikowe ale najlepiej cos niedrogiego?

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:30 ----------

W jakich cench sa te produkty które wymienilas?
kredka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 20:55   #326
yuna6666
Raczkowanie
 
Avatar yuna6666
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 188
GG do yuna6666
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Witam
Mam cerę miszaną ze skłonnością do wyprysków.
Raz w tygodniu u zywam peelingu błotnego z kwasami owocowymi
http://www.bingosklep.com/peeling-bl...spa-p-280.html
oraz raz w tygodniu samorobiony wedug receptury ze sklepu Biochemia Urody peeling enzymatyczny
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...ymaticEKO.html
Po paru dniach pojawiły sie wypryski. Po jakim czasie one znikna a cera ulegnie poprawie ?
Stosowałyście może kuracje kwasami owocowymi ?
__________________
Cel włosy do pasa
drożdże, pokrzywa, skrzyp, vitapil, wit z grupy B, wit A+E od 27.04
pielęgnacja zgodna z CG od 01.03
yuna6666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 22:19   #327
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez yuna6666 Pokaż wiadomość
Witam
Mam cerę miszaną ze skłonnością do wyprysków.
Raz w tygodniu u zywam peelingu błotnego z kwasami owocowymi
http://www.bingosklep.com/peeling-bl...spa-p-280.html
oraz raz w tygodniu samorobiony wedug receptury ze sklepu Biochemia Urody peeling enzymatyczny
http://www.biochemiaurody.com/sklep/...ymaticEKO.html
Po paru dniach pojawiły sie wypryski. Po jakim czasie one znikna a cera ulegnie poprawie ?
Stosowałyście może kuracje kwasami owocowymi ?
musisz trochę poczekać, skóra się oczyści i bd ok. Używałyśmy, ja np mlekowy i salicylowy.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 17:00   #328
CzArNaCk
Raczkowanie
 
Avatar CzArNaCk
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 355
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cześć dziewczyny, a ja mam troszkę inny problem.
Do swojej cery nie mam żadnych zastrzeżeń, nie mam wyprysków, zaskórników, problemów z pH ale na rękach, powyżej łokcia, z tyłu mam nieestetyczne białe, małe krosteczki. I to nie tak, że kilka i wyjdą od czasu do czasu... Tylko one są tam cały czas peeling nie pomaga smarowanie kremami - też nie wyciskanie daje krótkotrwały efekt (po kliku dniach są znowu)... co ja mam z tym zrobić??
CzArNaCk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 19:31   #329
blackinside6
Przyczajenie
 
Avatar blackinside6
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Witam serdecznie

Chciałabym się zapytać was o jedną rzecz,aby się upewnić,że mam rację. Otóż od pewnego czasu zażywam witaminę A(2 kapsułki) i E (jedna kapsułka) Oraz wapno do picia. Zauważyłam,że na mojej twarzy wystąpił tak zwany "wysyp".Doszłam do wniosku,że prawdopodobnie witamina A zaczyna działać i cera oczyszcza się z zanieczyszczeń.Jednak nie jestem tego pewna.Być może jest inna przyczyna,nieznana mi i nie przychodząca do głowy. Dodam,że łącznie dziennie zażywam 5000 j.m wit.A
Wiem,że takie efekty daje leczenie pochodnymi witaminy A,co jest jednoznaczne z tym,że są to mocniejsze specyfiki w działaniu. Więc,czy "zwykła" witamina A w takiej ilości może również mieć podobne działanie ?
blackinside6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 19:39   #330
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Trądzik -wątek zbiorczy -przeczytaj zanim założysz nowy wątek !

Cytat:
Napisane przez CzArNaCk Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, a ja mam troszkę inny problem.
Do swojej cery nie mam żadnych zastrzeżeń, nie mam wyprysków, zaskórników, problemów z pH ale na rękach, powyżej łokcia, z tyłu mam nieestetyczne białe, małe krosteczki. I to nie tak, że kilka i wyjdą od czasu do czasu... Tylko one są tam cały czas peeling nie pomaga smarowanie kremami - też nie wyciskanie daje krótkotrwały efekt (po kliku dniach są znowu)... co ja mam z tym zrobić??
To się nazywa rogowacenie okołomieszkowe, szukaj na innym wątku Czasem nie traktuj tego preparatami na pryszcze, bo zrobisz sobie krzywdę
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-11 11:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.