Jak Często Myjecie Włosy? - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-22, 12:26   #1291
iwi_83
Zadomowienie
 
Avatar iwi_83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 052
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

ja myję co 2 dni, staram się w ogóle nie używać suchych szamponów. polecam szampon isana, zauważyłam, że ze włosy po nim są dłuzej świeże
__________________
pachnę
iwi_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 21:12   #1292
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

A u mnie jest tak: Jak nie chodzę do pracy to włosy utrzymują się nawet do 4 dni. Nie są tłuste ale wiadomo- myć trzeba. Ale jak chodzę do pracy, przebywam caly dzien w klimatyzowanym pomieszczeniu to co 2 dni. Nie wiem czy cos ma z tym wspólnego klima ale tak się dzieje.

Suchych szamponów nie używam. Nie wyobrażam sobie gdzieś iść z brudnymi włosami maskując tym czymś. Przecież włosy są caly czas brudne. Czułabym się bardzo niekomfortowo.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2016-03-22 o 21:15
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 07:37   #1293
Agata9506
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja myję co drugi dzień. Czasem przydałoby się codziennie, ale nie cierpię myć włosów, rozczesywać ich.. Maskara ;/
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Agata9506
Czas edycji: 2016-03-25 o 11:01
Agata9506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 08:08   #1294
Yoriko 96
Raczkowanie
 
Avatar Yoriko 96
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: DE- Schleswig-Holstein
Wiadomości: 111
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez Agata9506 Pokaż wiadomość
Ja myję co drugi dzień. Czasem przydałoby się codziennie, ale nie cierpię myć włosów, rozczesywać ich.. Maskara ;/

A ja to wlasnie uwielbiam, najchetniej bym myla wlosy codziennie, co mi sie w sumie ostatnio zdarza, choc przezucilam sie na co dwa dni.
Do ucha mam wlosy naturalne, czyli w moim przypadku ciezsze, przetluszczaja sie szybciej, ale przez lata mylam wlosy codziennie, to w sumie nie przeszkadza mi to bardzo
__________________
Długosc:

5*10*15*20*25*30*35* 40*45*50*55*60*65*70

wlosomaniaczka: 1.1.2016
Yoriko 96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 09:04   #1295
szujkan
Stara wyjadaczka
 
Avatar szujkan
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 15
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Myję co dwa dni, a suchych szamponów używam sporadycznie i raczej po to, żeby unieść włosy u nasady.
szujkan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 09:35   #1296
twiggy99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 23
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Od dawna myję 2 razy w tygodniu (co 3 - 4 dni) i wyglądają ładnie. Kiedyś miałam grzywkę i wtedy zdarzało się, że musiałam je czasem umyć co 2 dni. Teraz sporadycznie zdarza mi się je myć nawet po 5 dniach, ale wtedy ostatniego dnia wieczorem już raczej niechętnie pokazuję się ludziom ;P.
twiggy99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 12:37   #1297
czarnaJago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 62
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Mniej więcej co 4 dni, ale to też zależy od pory roku.
czarnaJago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-23, 16:07   #1298
_independent
Raczkowanie
 
Avatar _independent
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 127
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez Agata9506 Pokaż wiadomość
Ja myję co drugi dzień. Czasem przydałoby się codziennie, ale nie cierpię myć włosów, rozczesywać ich.. Maskara ;/
Jeśli masz problem z rozczesywaniem włosów to polecam Milk Shake Whipped Cream Leave-in Foam.
_independent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 08:56   #1299
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ostatnio doszłam do tego, ze myję włosy raz w tygodniu. Chyba że chce jakoś szczególnie wyglądać i ułozyć je nietypowo to tego samego dnia co jest "impreza"
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 21:10   #1300
anakrk
Zakorzenienie
 
Avatar anakrk
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 125
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Codziennie - dla mnie puszyste włosy to istotny element wyglądu.
anakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 22:48   #1301
wenfy
Przyczajenie
 
Avatar wenfy
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Codziennie, nie wyobrażam sobie mycia ich co kilka dni, najwyżej tylko wtedy, gdy nigdzie nie wychodzę. Jak ich nie umyję to mam uczucie jakby były takie oklapnięte i ciężkie.
wenfy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-29, 14:14   #1302
amra01
Przyczajenie
 
Avatar amra01
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 20
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

kiedyś myłam co 2 dni, teraz codziennie
__________________
amra01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 18:01   #1303
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Co drugi dzień.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 07:15   #1304
goska_1989
Przyczajenie
 
Avatar goska_1989
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 14
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja myję włosy co drugi dzień, czasami nawet codziennie. Niestety, ale niszczę je później prostownicą, a w związku z tym, że myję włosy tak często to często używam prostownicy. Muszę zaprzestać tego procederu bo moja fryzjerka na mnie krzyczy
goska_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 09:48   #1305
Nyalee
Half-dragon
 
Avatar Nyalee
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Radzymin
Wiadomości: 1 226
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Codziennie. Bez mycia moje włosy wyglądają zwyczajnie źle.
__________________
Wzrost: 162 cm
Było: 63 kg
Jest: 62,7 kg
Będzie: 55 kg


"Jeżeli nie przyznajesz się do błędu, to popełniasz błąd drugi."
Nyalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 10:50   #1306
cukierniczek
Raczkowanie
 
Avatar cukierniczek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 375
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Jak sie wpada w czeste mycie to potem ciezko przestać, bo się właśnie przetłuszczaja bardzo szybko etc.

Trzeba przerwac na tydzien i wytrzymac jakos z tym tłuszczem :/ potem wlosy przestana tak szybko sie tluscic. Moja znajoma myje raz na 2 tyg i nie ma tlustych wlosow ale ona chyba ma tez jakies predyspozycje :P w kazdym badz razie do 1 tygodnia powinno sie udac zachowac czyste włosy
cukierniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 10:52   #1307
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez cukierniczek Pokaż wiadomość
Jak sie wpada w czeste mycie to potem ciezko przestać, bo się właśnie przetłuszczaja bardzo szybko etc.

Trzeba przerwac na tydzien i wytrzymac jakos z tym tłuszczem :/ potem wlosy przestana tak szybko sie tluscic. Moja znajoma myje raz na 2 tyg i nie ma tlustych wlosow ale ona chyba ma tez jakies predyspozycje :P w kazdym badz razie do 1 tygodnia powinno sie udac zachowac czyste włosy
U mnie to nie działa, a mycie włosów raz na 2 tygodnie wydaje mi się po prostu obrzydliwe.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 10:56   #1308
Nyalee
Half-dragon
 
Avatar Nyalee
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Radzymin
Wiadomości: 1 226
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
U mnie to nie działa, a mycie włosów raz na 2 tygodnie wydaje mi się po prostu obrzydliwe.
Właśnie, przecież włosy bardzo wszystko chłoną, na przykład brzydkie zapachy. Nie ma szans, żeby były świeże przez tygodnie.
Co do codziennego mycia, wiem, że to nie jest zbyt dobre, ale moje włosy elektryzują się, plączą i w żaden sposób nie mogę ich ułożyć choćby po jednym dniu niemycia.
Nie wiem, może spróbuję rzeczywiście je przetrzymać z parę dni, ale chyba będę musiała nosić turban
__________________
Wzrost: 162 cm
Było: 63 kg
Jest: 62,7 kg
Będzie: 55 kg


"Jeżeli nie przyznajesz się do błędu, to popełniasz błąd drugi."
Nyalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 11:03   #1309
cochebomba
Raczkowanie
 
Avatar cochebomba
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Wiadomości: 457
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez cukierniczek Pokaż wiadomość
Jak sie wpada w czeste mycie to potem ciezko przestać, bo się właśnie przetłuszczaja bardzo szybko etc.

Trzeba przerwac na tydzien i wytrzymac jakos z tym tłuszczem :/ potem wlosy przestana tak szybko sie tluscic. Moja znajoma myje raz na 2 tyg i nie ma tlustych wlosow ale ona chyba ma tez jakies predyspozycje :P w kazdym badz razie do 1 tygodnia powinno sie udac zachowac czyste włosy
To akurat jest mit. Przetłuszczanie się włosów zależy przede wszystkim od typu włosa. Jeśli są cienkie i niezbyt gęste, to łatwiej poddają się działaniu sebum i szybko wyglądają nieświeżo. Gęstsze włosy oraz grubsze w strukturze mogą być dłużej świeże.
Skóra głowy jest przedłużeniem cery, a przecież buzię myjemy codziennie. Dlatego nie ma nic złego w codziennym myciu. Należy jednak koncentrować się na skalpie i górnej partii włosów, bo na długości są zazwyczaj świeże i szkodzi im nadmierne tarcie.

Całe życie zmagam się z szybko przetłuszczającymi się włosami i tyle udało mi się ustalić na ten temat
cochebomba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-31, 12:36   #1310
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

A ja tak róznie. Niedanwo potrafilam myc codziennie- przed kazdym wyjsciem. Teraz wolę je takie troche dwudniowe- fryzura lepiej sie trzyma no ale z tlustymi nie chodze oczywscie :P
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 12:39   #1311
kasiulk86
Raczkowanie
 
Avatar kasiulk86
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 94
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Myję codziennie, bo bardzo intensywnie mi się przetłuszczają.
__________________
Serialoholiczka
Butoholiczka

kasiulk86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 12:41   #1312
cukierniczek
Raczkowanie
 
Avatar cukierniczek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 375
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez cochebomba Pokaż wiadomość
Całe życie zmagam się z szybko przetłuszczającymi się włosami i tyle udało mi się ustalić na ten temat
A udało ci się wytrzymać te kilka dni bez mycia i tak powtórzyć kilkukrotnie aby przyzwyczaić do tego włosy?
cukierniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 13:54   #1313
cochebomba
Raczkowanie
 
Avatar cochebomba
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Wiadomości: 457
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez cukierniczek Pokaż wiadomość
A udało ci się wytrzymać te kilka dni bez mycia i tak powtórzyć kilkukrotnie aby przyzwyczaić do tego włosy?
Mówiąc, że zmagam się z tym całe życie, miałam na myśli, że próbowałam dosłownie wszystkiego. Ostatecznie to lekarz mnie uświadomił, że to bez sensu i może prowadzić tylko do problemów ze skórą głowy. Przy takim "przetrzymaniu" skóry głowy bez mycia przez dłuższy czas, strasznie namnażają się bakterie i grzyby. To może prowadzić do łupieżu, łysienia, łojotokowego zapalenia skóry głowy. Ta metoda nie pomaga, a może poważnie zaszkodzić.
cochebomba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 14:08   #1314
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez cukierniczek Pokaż wiadomość
Jak sie wpada w czeste mycie to potem ciezko przestać, bo się właśnie przetłuszczaja bardzo szybko etc.

Trzeba przerwac na tydzien i wytrzymac jakos z tym tłuszczem :/ potem wlosy przestana tak szybko sie tluscic. Moja znajoma myje raz na 2 tyg i nie ma tlustych wlosow ale ona chyba ma tez jakies predyspozycje :P w kazdym badz razie do 1 tygodnia powinno sie udac zachowac czyste włosy
Tak mówiły nasze prababki, których wiedza ograniczała się do plotek zza płotu. Myślałam, że już nikt nie powtarza takich głupot
Nie ma czegoś takiego jak przetrzymywanie włosów. To nie mocz, a i mocz przetrzymywać nie jest zdrowo.
Włosy się myje, kiedy są nieświeże lub kiedy mamy na to ochotę, bo np. "poprzedniego dnia się źle ułożyły, niby dalej są świeże, ale mam dzisiaj imprezę w gronie znajomych, których nie widziałam ponad 5 lat, chciałabym wyglądać super".
A to, że znajoma ma znajomą, a ona inną znajoma i ta uważa, że każdy powinien myć włosy co 2 tygodnie, bo jej się nie chce częściej - nie przemawia to do mnie. To jest sprawa indywidualna i jeszcze nikt nie odkrył doskonałej liczby dni, co które należy myć włosy.

Cytat:
Napisane przez cochebomba Pokaż wiadomość
To akurat jest mit. Przetłuszczanie się włosów zależy przede wszystkim od typu włosa. Jeśli są cienkie i niezbyt gęste, to łatwiej poddają się działaniu sebum i szybko wyglądają nieświeżo. Gęstsze włosy oraz grubsze w strukturze mogą być dłużej świeże.
Skóra głowy jest przedłużeniem cery, a przecież buzię myjemy codziennie. Dlatego nie ma nic złego w codziennym myciu. Należy jednak koncentrować się na skalpie i górnej partii włosów, bo na długości są zazwyczaj świeże i szkodzi im nadmierne tarcie.

Całe życie zmagam się z szybko przetłuszczającymi się włosami i tyle udało mi się ustalić na ten temat
Raczej od tego, ile sebum wydziela nasza skóra. Choć pośrednio masz też rację, bo na cienkich włosach szybciej się ono rozprowadzi i szybciej mogą wyglądać nieświeżo przy przetłuszczającej się skórze. Ale widywałam też piękne, grube, gęste włosy z obrzydliwym łojem u nasady. Więc nie o typ włosa jednak chodzi.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 14:16   #1315
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Ja próbowałam "przetrzymywać" włosy - kiedy nie musiałam nigdzie wychodzić, byłam chora itp. Nie podziałało w ogóle Dalej myję włosy codziennie.
Kiedyś myłam włosy co 2-3 dni, ale wtedy farbowałam i rozjaśniałam
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 14:31   #1316
cochebomba
Raczkowanie
 
Avatar cochebomba
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Wiadomości: 457
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Raczej od tego, ile sebum wydziela nasza skóra. Choć pośrednio masz też rację, bo na cienkich włosach szybciej się ono rozprowadzi i szybciej mogą wyglądać nieświeżo przy przetłuszczającej się skórze. Ale widywałam też piękne, grube, gęste włosy z obrzydliwym łojem u nasady. Więc nie o typ włosa jednak chodzi.
Wiadomo, jak się grubych i gęstych włosów przez tydzień nie umyje, to też będą tłuste Miałam na myśli, że cienkie i rzadsze włosy po prostu będą przetłuszczać się szybciej. Dziwi mnie, że skóra głowy może produkować ogromne ilości sebum, gdy skóra twarzy jest sucha jak wiór. Kolejna zagadka Ale to już tak naprawdę detale, najważniejsze to walczyć z zabobonami w stylu "przetrzymywania" włosów
cochebomba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:11   #1317
Nyalee
Half-dragon
 
Avatar Nyalee
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Radzymin
Wiadomości: 1 226
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez cochebomba Pokaż wiadomość
Wiadomo, jak się grubych i gęstych włosów przez tydzień nie umyje, to też będą tłuste Miałam na myśli, że cienkie i rzadsze włosy po prostu będą przetłuszczać się szybciej. Dziwi mnie, że skóra głowy może produkować ogromne ilości sebum, gdy skóra twarzy jest sucha jak wiór. Kolejna zagadka Ale to już tak naprawdę detale, najważniejsze to walczyć z zabobonami w stylu "przetrzymywania" włosów
Dziękuję Wam za uświadomienie. Nie próbowałam nigdy przetrzymać włosów, bo bardzo się źle czuję z nieświeżymi, ale teraz już wiem, żeby się na to nie porywać.
Dodam, że przetłuszczanie nie jest moim głównym problemem, tylko to, że mam bardzo mało włosów i są one cienkie i łamliwe. Bardzo źle wyglądają już wieczorem, są oklapnięte i naelektryzowane, dlatego mycie codziennie rano to już mój rytuał.
Dobrze, że tu na forum tylu ludzi ma większe rozeznanie w temacie niż ja
__________________
Wzrost: 162 cm
Było: 63 kg
Jest: 62,7 kg
Będzie: 55 kg


"Jeżeli nie przyznajesz się do błędu, to popełniasz błąd drugi."
Nyalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:15   #1318
cukierniczek
Raczkowanie
 
Avatar cukierniczek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 375
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Tak mówiły nasze prababki, których wiedza ograniczała się do plotek zza płotu. Myślałam, że już nikt nie powtarza takich głupot
To nie są głupoty. Skóra ma własny system bakteryjny i czeste mycie go niszczy. Aktualnie zaczyna co raz wiecej lekarzy o tym mówić.
http://nauka.newsweek.pl/czeste-myci...92919,1,1.html
Także nie bez powodu powstało powiedzenie: "Czeste mycie skraca zycie"
Cytat:
Napisane przez cochebomba Pokaż wiadomość
Ostatecznie to lekarz mnie uświadomił, że to bez sensu i może prowadzić tylko do problemów ze skórą głowy. Przy takim "przetrzymaniu" skóry głowy bez mycia przez dłuższy czas, strasznie namnażają się bakterie i grzyby. To może prowadzić do łupieżu, łysienia, łojotokowego zapalenia skóry głowy. Ta metoda nie pomaga, a może poważnie zaszkodzić.
Jakiś kiepski lekarz :/
Skóra się tłuszczy, ponieważ tego wymaga aby normalnie funkcjonować. Jednak im czesciej zmywamy ten tłuszcz z bakteriami, tym szybciej skora bedzie go wiecej produkować aby osłaniać właśnie skóre przed problemami i złymi bakteriami. Skóra posiada swoją naturalna flore baktryjną, która podczas mycia znika i jesteśmy narażeni właśnie na złe zarazki.
Co do łupieżu i łojotoku to jest tylko i wyłącznie złe odżywianie lub nieprzyswajanie minerałów / witamin a nie żadne nie mycie :/ dlatego powstały odżywki, które odżywiają skóre, w nich nie chodzi o zabijanie bakteri... Przecież cały łój ktory ze skóry wychodzi nie wział się znikąd - zjedlismy i usuwamy to przez skóre. Białe wypryski? - nic innego jak bakterie, które zaczeły odżywiać się cukrem, który spożyliśmy np w czekoladzie - o ktorej od dawien dawna mówiono ze powoduje takie rzeczy. Oczywiscie cukier nie musi pochodzic z czekolady.

To jest identyczna sytuacja co do mycia uszu. Czyścicie codziennie / czesto pałeczkami uszy? Jeśli tak to też błąd. Ja nie czyszcze praktycznie w ogóle pałeczkami, zdarzy mi sie raz na miesiac lub dwa i nigdy nie mam z nimi problemów.

Sterylne życie to problem obecnego świata z którym ciężko sobie poradzić. Dla niektórych z powodu obawy przed zarazkami a dla innych z powodu 'czucia' brudu na sobie, który tak na prawde nie jest brudem.

Edytowane przez cukierniczek
Czas edycji: 2016-03-31 o 15:21
cukierniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:21   #1319
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

No cóż, można się nie myć, ale wmawianie innym tego, że nikt nie powinien się myć, bo 2 osoby na 100 powiedziały "niezdrowe", jest niezbyt na miejscu. Niektórzy cenią sobie schludny wygląd. Innym nie zależy, ale to już ich sprawa Nie chciałabym tylko przebywać wśród osób, które przetrzymują włosy, bo taki widok jest porównywalny dla mnie do smrodu niemytego, przepoconego człowieka. Widuję takie rzeczy w komunikacji miejskiej i mi wystarczy.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 15:29   #1320
cukierniczek
Raczkowanie
 
Avatar cukierniczek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 375
Dot.: Jak Często Myjecie Włosy?

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No cóż, można się nie myć, ale wmawianie innym tego, że nikt nie powinien się myć, bo 2 osoby na 100 powiedziały "niezdrowe", jest niezbyt na miejscu. Niektórzy cenią sobie schludny wygląd. Innym nie zależy, ale to już ich sprawa
Nie chodzi o to żeby się nie myć, chodzi o to żeby doprowadzić zdrowie skóry do zachowania właśnie 'schludnego wyglądu' z rzadkim myciem
cukierniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-01 16:56:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:38.