Wyrolować problem, czyli dermaroller - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-03, 19:00   #181
xxxklaudii
Raczkowanie
 
Avatar xxxklaudii
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 126
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Lady - podziwiam ))))
też się skuszę chyba na rolkę.
Mam do ciebie pytanie jeszcze odnośnie ujędrnienia czy widzisz jakies efekty na brzuchu?
Ja z moimi rozstepami sie juz jakoś nauczylam żyć ale od 6 lat moim centrum doświadczalnym jest brzuch i rozne rolowania,smarowania,cack ania sie, ścierania, testowania jakies mniejsze lub większe efekty dają ale to jeszcze nie to
__________________
W Tym dzikim dla Nas świecie gdzie o miłości mówi się źle, gdzie sex jest lekarstwem na nudę, a narkotyk pomaga znieść życie, nie wyrzekaj się własnych praw i bądź zawsze człowiekiem...


xxxklaudii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 09:29   #182
Lady Guidette
Zadomowienie
 
Avatar Lady Guidette
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 204
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Wiesz co, nie mogę powiedzieć jednoznacznie, że sama rolka działa, bo stosuję też balsamy nawilżające i ujędrniające, peelingi i masuję brzuch przy myciu gąbką "Syrena" (jest bardzo twarda z jednej strony, w Rossmannie są ). Po rolce na pewno spłyciły się delikatnie rozstępy (ale zaznaczam: delikatnie, a nie jakoś spektakularnie). Zobaczymy jak to będzie wyglądało po jakimś czasie. Zimą na przykład, już będę mogła stwierdzić, czy warto sie było rollować
Twarzy na razie rolką nie męczę, bo za silne słońce na dworze.

W każdym razie, z miesiąca na miesiąc brzuch wygląda co raz lepiej.
__________________
wymiana
Lady Guidette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 12:20   #183
xxjustixx
Raczkowanie
 
Avatar xxjustixx
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Hej dziewczyny moim problemem jest blizna pod brwią na powiece postanowiłam zakupić dermaroller tylko nie wiem jaka długośc byłaby odpowiedia na powiekę..czytałam że na blizny stosuje się 1,omm ale z drugiej strony skóra na powiece jest strasznie cienka lub 0,5mm tylko obawiam się że taka długośc na blizne może okazac się niewystarczająca..jak myślicie która długość na blizne w takim miejscu będzie odpowiednia 0,5 czi 1,0mm? pozdrawiam i mam nadzieje,że coś doradzicie
xxjustixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 16:00   #184
19izka89
Rozeznanie
 
Avatar 19izka89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 860
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

hej
Czytając Was postanowiłam kupić rollkę. Kupiłam na allegro 540 igieł 1,5 mm za 99zł. Dostałam bardzo szybko, zapakowane hermetycznie, wszystko zgodne z opisem, jak ktoś chce mogę podać nazwę allegrowicza na PW.
No, ale do rzeczy ;-) Po pierwsze ja myślałam, że jest to dużo większe Kupiłam to w szczególności na nogi i ręce więc za nim ja się tym cała wyrolluję to chyba rok minie ... Nie wiem jak inne rollery, ale ten nie ma igieł tylko takie jakby blaszki trójkątne albo inaczej, płaskie trójkątne igły Myślę, że przez to może się gorzej wbijać choć i tak wbija się mocno i boleśnie, z lecącą krwią (sprawdziłam tak na szybko na łydce i przedramieniu). Czekam teraz na specyfiki z BU i zaczynam kurację!
19izka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 10:10   #185
Oli28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 41
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez xxjustixx Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny moim problemem jest blizna pod brwią na powiece postanowiłam zakupić dermaroller tylko nie wiem jaka długośc byłaby odpowiedia na powiekę..czytałam że na blizny stosuje się 1,omm ale z drugiej strony skóra na powiece jest strasznie cienka lub 0,5mm tylko obawiam się że taka długośc na blizne może okazac się niewystarczająca..jak myślicie która długość na blizne w takim miejscu będzie odpowiednia 0,5 czi 1,0mm? pozdrawiam i mam nadzieje,że coś doradzicie

Myślę, że igły 0,5mm będą odpowiednie, wydaje mi się, że rolowanie igłami 1,0mm w okolicach oczu może być niebezpieczne bo skóra jest tam bardzo cienka i można coś uszkodzić. Może warto kupić
jakieś składniki, które pomogą w usunięciu tej blizny
Ja używam rolek już półtora roku i jestem zadowolona z efektów, chociaż czasami mam problem z systematycznością, to jednak widzę, że zmarszczki się wygładziły i nie pojawiają się nowe . Myślę jednak, że to nie jest zasługa samej rolki, ale też składników używanych do rolowania. Kiedyś już pisałam, że sama robię mazidełka z surowców zakupionych w naszych sklepikach, nie odważyłabym się użyć gotowego kosmetyku nafaszerowanego paskudnymi konserwantami, przecież to wszystko wchodzi głęboko w skórę i na pewno nie jest obojętne dla mojego organizmu

Kiedyś obiecałam podać przepisy, nie jest to nic odkrywczego, ale może ktoś skorzysta. Przygotowanie jest bardzo proste, proszki odmierzam mini łyżeczką, a ponieważ żaden ze składników nie jest niebezpieczny więc nie przejmuję się za bardzo gdy jakiegoś dosypię trochę więcej niż zwykle
Bazą są peptydy – dipeptyd, tripeptyd i kwas hialuronowy – najbardziej lubię 2% z naturalisa, ale czasem używam wersji proszkowej oraz glukozamina, dodaję też glukonian magnezu bo fajnie uzupełnia działanie dipeptydu, składniki kupuję w mazidłach i naturalisie.
Przed rolowaniem nakładam takie mazidełko:
dipetyd - 1 kropla
tripeptyd - 1 kropla
glukonian magnezu - odrobina
glukozamina – ok. pół miniłyżeczki
pantenol – 1 kropla
komórki macierzyste – 2 krople
ekstrakt z lukrecji – odrobina
żel hialuronowy 2% - ok. 1ml.
Wszystkie składniki rozpuszczają się w żelu hialuronowym, można też użyć wody do zastrzyków sprzedawanej w aptece. Czasami dodaję do tego odrobinę niacynamidu innym razem ¼ mini łyżeczki elastyny z naturalisa, do tego resveratrol z mazideł, dodaję także liposomy z kwasem liponowym 1-2 krople.
Robię też serum z witaminą C – w naturalisie jest taki puder, który łatwo rozpuszcza się w żelu hialuronowym:
dipetyd - 1 kropla
tripeptyd - 1 kropla
glukonian magnezu - odrobina
glukozamina – ok. pół miniłyżeczki
pantenol – 1 kropla
witamina c - 1 miniłyżeczka
liposomy z kwasem liponowym – 1 kropla
żel hialuronowy 2%
Witamina C trochę piecze, ale jak nałożę ją przed rolowaniem, a nie po, to jest do przeżycia – tak mi poradziła pani Agnieszka .
Mam też fajne przepisy na mazidełka z betaglukanem, kolstrum
Po rolowaniu nakładam olejek z witaminą A, E, olejową witaminą C i Q10, do tego - za namową pani Agnieszki, dodaję voluplus – wypełnia zmarszczki tłuszczykiem, efekt jest naprawdę fajny chociaż trzeba na niego trochę poczekać . Po tym wszystkim nakładam serum łagodzące i maseczkę albo folię – też patent pani Agnieszki
Oli28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 12:38   #186
carlo_rossi
Rozeznanie
 
Avatar carlo_rossi
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 678
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Oli dobra kobieto dzięki za przepisy. Zamierzam kupic sobie rolke 0,5 do stosowania raz w tyg. i 0,2 do codziennego uzytku. myslisz ze takie mazidełka mozna dawac codziennie? czy lepiej w zwykle dni cos lzejszego, a pod wieksza rolke "mocniejsze" mazidła?
gdzie kupiłyście swoje rolki? te na allegro mogą byc? boje sie podrobek zeby nie zrobic sobie krzywdy.
__________________
# Per aspera ad astra #
carlo_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 13:23   #187
xxjustixx
Raczkowanie
 
Avatar xxjustixx
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Oli28 dzięki za odpowiedzjeszcze jest wałek 0,2 ale ten to na blizne już chyba rzeczywiście bedzie miał za krótkie igiełki..właśnie chce sobie zamówić na allegro żel z kolagenem na te blizne żeby smarowac po rolowaniu mam nadzieje że pomoże chyba że są jeszcze jakies inne skuteczne specyfiki na blizny??bo nie wiem czym mam te blizne smarować po tym wałeczku jak możesz coś jeszcze doradzic to będe bardzo wdzieczna
xxjustixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-08, 19:19   #188
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Hej Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem takiej rolki, głównie do rozstępów, więc chyba będę potrzebować 1,5.
Niestety, do zakupu zniechęca mnie głównie cena... nie próbowałam jeszcze nakłuwania, więc nie wiem, czy w ogóle na mnie podziała, więc na początek chciałabym kupić jakiś tańszy (najlepiej do stówy). Wiecie może, gdzie można tanio kupić roller?
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 21:47   #189
19izka89
Rozeznanie
 
Avatar 19izka89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 860
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Po mojej próbie na łydce zostały ślady! Wygląda to jak mnóstwo pękniętych naczynek. Mam nadzieję, że to zejdzie
19izka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 07:46   #190
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ja też mam takie na nosie po rolowaniu, ale to schodzi u mnie po kilku godzinach - max następnego dnia
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 14:50   #191
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Macie jeszcze jakies przepisy pod roleczke?

ps. jesli chodzi o blizny to juz samo rolowanie duzo daje -zmiekcza blizny ,ktore zazwyczaj sa twarde i spoiste...
ps 2 mam nadzieje ze nie mowicie dziewczyny o gornej powiece ruchomej bo nie radzilabym nakłuwac tej strefy.Skora jest tam tak cienka ze moglybyscie uszkodzic oko....mam nadzieje ze mowa jest o strefie bezposrednio pod lukiem brwiowym....
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-11, 17:32   #192
Ciacho25
Raczkowanie
 
Avatar Ciacho25
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 139
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ja właśnie wczoraj przeglądałam aukcje na allegro,i chyba się skuszę.

Mam tylko pytanko..głównie chodzi mi o poprawę stanu cery,więc igły 0,5 będą odpowiednie.Tylko tak się zastanawiam,czy jak zacznę używać tej rolki na rozstępy to czy faktycznie może mi pomóc?Czy te igiełki będą za słabe?
Ciacho25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 13:16   #193
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

nie wiem jakie dziewczyny maja doswiadczenia ale mi mowiono ze rolka dziala tak naprawde do 10razy..oczywiscie potem tez jej mozna uzywac ale igly sie tępia ,wyginaja i moga zostac na skorze...
0,5 jest przeznaczona glownie do twarzy w gab kosmetycznym do ciala sa zazwyczaj od 1 w góre...


Cytat:
Napisane przez Ciacho25 Pokaż wiadomość
Ja właśnie wczoraj przeglądałam aukcje na allegro,i chyba się skuszę.

Mam tylko pytanko..głównie chodzi mi o poprawę stanu cery,więc igły 0,5 będą odpowiednie.Tylko tak się zastanawiam,czy jak zacznę używać tej rolki na rozstępy to czy faktycznie może mi pomóc?Czy te igiełki będą za słabe?

Mam też fajne przepisy na mazidełka z betaglukanem, kolstrum
Po rolowaniu nakładam olejek z witaminą A, E, olejową witaminą C i Q10, do tego - za namową pani Agnieszki, dodaję voluplus – wypełnia zmarszczki tłuszczykiem, e


Oli a moglabys podac jeszcze jakies przepisy na odmlodzenie paszczy?

a te olejowa wit c z Q10 to raczem laczysz i na buzke czy cos jeszcze?
Ja wczoraj zrolowalam tylko czółko bo chcialam zobaczyc czy komorki macierzyste ktore mi staly juz jakis czas kuku nie zrobia
Zrolowalam wiec czolko i dalam mieszanine ( oczywiscie na "oko" )
1. zel hialuronowy z peptydami ( BU -najlepszy na swiecie
2. dipeptyde pseudobotoks
3. adenozyna
4. glukonian magnezu
5. kolagen z elastyna
6. komorki macierzyste
dalam to wszystko na zrolowane czołko oraz resze twarzy ( tylko po peelingu)...na razie zyje..
ale juz nic nie nakladalam potem ale mysle ze cos by sie bardziej tresciwego nadalo..Delikatnie cos mnie podsuszylo bo jak nakladam sam zel hialuronowy z peptydami+ dipeptyd to jest ok buzia jest milutka...

PS macie porownanie komorki macierzyste_ vitasource?
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806

Edytowane przez milena72
Czas edycji: 2011-06-12 o 13:26
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 11:16   #194
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

czy mozna stosowac rolkę letam? czy przez jej stosowanie można nabawić się przebarwień? Mam do nich skłonność.
I jeszcze jedno pytanie?
- kupiłam kwas migdałowy, czy można go uzyć z rolką. Dodam, że moja skóra zaprawiona jest w kuracjach?
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 16:13   #195
xsenia35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 198
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

jeszcze jedno pytanie. Czy pod rolkę można np. dawać kapsułki z wiesiołka, tranu (z wit. a i E)?
xsenia35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-28, 20:21   #196
dyskalkulja
Przyczajenie
 
Avatar dyskalkulja
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z warszawy
Wiadomości: 25
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

czesc
niedawno zlikwidowałam swój główny problem, którym był trądzik, pomogły mi retinoidy doustne, jednak lata walki z syfami i wysuszające, inwazyjne kosmetyki zrobiły swoje- moja skóra nie jest juz zbyt jędrna (to tez upływ czasu) i mam liczne przebarwienia, więc postanowaiłam się spróbować porolować, bo kwasy przynoszą marne rezultaty w moim przypadku
nie mam konta na allegro, więc szukam w innych miesjscach, zainteresował mnie ten roller

http://www.amazon.com/Scorpion-Wrink...f=pd_sbs_hpc_6

wogóle sie na tym nie znam proszę o opinię, bo troche mi sie tani ten rolere wydaje i zbyt wybajeżony, jak macie jakies sparwdzone to proszę dajcie linka (nawet na allegro) tylko o igiełkach od 1 mm w zwyż, bo nie sądzę by na moje problemy zadziałały krótsze
dyskalkulja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 07:56   #197
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Ja moge polecić ten wibrujący ale jest drogi.
http://naturaliskosmetyki.pl/laborat...1b182cec6dc025

Tyle ze faktycznie u mnie igiełki 0,5 z przebarwieniami nie bardzo sobie radzą( na pewno nie tak ze po 2-3 zabiegach nic nie ma). Mam taką jedną kontrolną plamkę i przez nie wiem 6-7 zabiegów tak co tydzień troszkę tylko znikła. Ale i tak jestem zadowolona bo skóra jest jakaś taka gładsza, mniej powiększonych por..

I co do pytania wyżej o kwasy. Pod rolkę raczej nie powinno stosować się nic co podrażnia. Igły same w sobie powodują uszkodzenia i lepiej stosować coś co pomaga im w gojeniu.

Apropo lata. Na mojej ulotce jest napisane, że po zastosowaniu igiel 0,5 powinno sie przez 1-2 dni unikać słońca i smarować filtrem 50+.Ponadto jeśli ktoś walczy z przebarwieniami filtry powinny zagościć w kosmetyczce już na stałe (Podaję tą informację tylko dlatego ze była na ulotce, wiem ze teraz jest "moda" na filtry i bez dermorollera powinno się je stosować i tak nonstop)

Edytowane przez CruelOrchid
Czas edycji: 2011-07-29 o 07:59
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 10:59   #198
dyskalkulja
Przyczajenie
 
Avatar dyskalkulja
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z warszawy
Wiadomości: 25
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dzięki chyba na początek wybiorę polecany przez Ciebie o krótszych igiełkach niz początkowo planowałam, tak na próbę, a poza tym jest wiele fajnych produktów na tej stronie do wypróbowania
dyskalkulja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 21:05   #199
dyskalkulja
Przyczajenie
 
Avatar dyskalkulja
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z warszawy
Wiadomości: 25
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

no nie właśnie zamierzałam dokonac zakupu poleconego drmarollera z naturalis, o i tak krótszych igiełkach niz poczatkowo planowałam (chciałam nabyć 1,0 mm) czyli 0,5 mm, a tu tylko 0,25 mm - takiego nie chce to mi nie pomoże na przebarwienia
dyskalkulja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-29, 21:58   #200
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

a to pech bo jak dawałam rano linka to jeszcze był a jak sama kupowałam to 1 też. Może napisz do sklepu to ci powiedzą kiedy będą dostępne
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 22:38   #201
dyskalkulja
Przyczajenie
 
Avatar dyskalkulja
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z warszawy
Wiadomości: 25
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

już napisałam @, czekam na odpowiedź
dyskalkulja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 14:27   #202
Pfifferling
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Takie widziałam na Allegro
http://allegro.pl/derma-roller-dts-w...745988318.html
zresztą mają różne - sama popatrz
Na Allegro teraz można kupować bez konta
Pfifferling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-01, 18:45   #203
dyskalkulja
Przyczajenie
 
Avatar dyskalkulja
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: z warszawy
Wiadomości: 25
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dziękuję pewnie się na niego zdecyduje na początek, są igiełki 0,5 i jest tańszy niż w naturalis (gdzie odpowiezieli mi że rolery o dłuższych igłach niz 0,25 są do użytku wyłacznie profesjalnego i nie będą już dostepne).
dyskalkulja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 14:55   #204
lehikana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 35
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cześć dziewczyny , czytałam z uwagą Wasz wątek i jestem pełna podziwu .
Mój roller jeszcze czeka na użycie , podpowiedzcie mi jakiego płynu do dezynfekcji powinnam używać ? I gdzie go można zakupić ?
Z góry dziękuje za odpowiedz . Pozdrawiam
lehikana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 15:55   #205
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

octenisept jest dobry do kupienia chyba w każdej aptece
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 13:41   #206
gunia17
Raczkowanie
 
Avatar gunia17
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 281
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Cytat:
Napisane przez Lady Guidette Pokaż wiadomość
Na razie rozstępy się spłyciły a skóra wydaje się gładsza - rolluję na olejek jojoba.
W związku z tym, postanowiłam spróbować na twarz, z nadzieją wygładzenia porów. Efektu na razie brak.
cześć ; )
ja będę nowa, jeśli chodzi o rollowanie się, więc wybaczcie moje początkowe pytania ;P
Lady, Guidette, bardzo rozlegle/ świeże miałaś swoje rozstępy?
co stosujesz po?
pozdrawiam serdecznie! (:
gunia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 10:55   #207
WildOrchid
Rozeznanie
 
Avatar WildOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 542
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Witajcie, jak myślicie, czy kapsułki-rybki DermoGal nadają się pod rolkę? W składzie mają wit. A, E, olej z wiesiołka i glicerynę chyba. Higieniczne, bo porcjowane "na raz" w rybce. Co sądzicie? Z góry dziękuję za pomoc
WildOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 16:01   #208
lehikana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 35
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Hej dziewczyny , dzięki za podpowiedz , byłam w aptece zakupiłam polecany płyn do dezynfekcji . Ja swoją rolkę kupiłam w Usa według tamtejszych opisów największe spektrum działania ma rolka o długości igieł 1mm . Nie mam jakiś specjalnych powodów by ja używać . Raczej kieruje się ciekawością i ewentualnie pracą nad cerą na zapas, jeśli to faktycznie działa . Samo rolowanie nie sprawia mi bólu , raczej mrowienie . Zaczerwienienia szybko znikają a skóra wydaje się miło naciągnięta i jedwabista w dotyku . Mam zamiar w niedalekiej przyszłości sprawdzić rolkę na kilku rozstępach które pozostały jeszcze po ciąży
Pod rolkę używam żel hialuronowy z peptydami , a po , serum winogronowe z witaminami ...Zależy mi również na tym by zmniejszyć czerwone pajączki .
A może macie jakąś lepszą formułę pod rolkę na wzmocnienie naczynek ??
Pozdrawiam
lehikana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 16:56   #209
airdrop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Muszę przyznać, że tak sobie przeglądam ten wątek i jestem trochę zdziwiony.
Z tego co wiem, dermarollery, takie do domowego użytku mają zbyt małą długość igieł, aby dotrzeć do warstw skóry odpowiedzialnych za powstawanie kolagenu. Służą one raczej poprawieniu kondycji skóry (cokolwiek rozumieć przez ten termin) oraz zwiększeniu przepuszczalności substancji wgłąb skóry. Czyli zabieg raczej pielęgnacyjny, a nie leczniczy. Trochę dłuższe igły mogą pomóc na przebarwienia.
W przypadku, gdy potrzebna jest odbudowa kolagenu (blizny, zmarszczki), igły muszą stymulować głębsze warstwy skóry (dł. co najmniej 1 mm do 2,5 mm). Takie zabiegi przeprowadza się już w gabinetach medycyny estetycznej, dłuższymi igłami - nakładając krem znieczulający godzinę przed zabiegiem itp. Następny zabieg przeprowadza się po min. 6 tygodniach.
W tym wątku natomiast widzę dużo działania bez ładu i składu (oczywiście nie we wszystkich wypadkach) - np. igły są za krótkie, aby wpłynąć znacząco na zmarszczki/blizny - i nie ważne, że te osoby rolują sobie skórę dziesięć razy w ciągu tygodnia; z drugiej strony w wielu wypadkach brak jest odpowiedniego okresu rekonwalescencji skóry między zabiegami.


Sam zastanawiam się na użyciem dermarollera na blizny potrądzikowe. Myślałem nad pójściem do jakiegoś zakładu medycyny estetycznej specjalizującej się w tego typu zabiegach. Chyba, że spróbuję z 1,5 mm, skoro niektórzy stosują to samodzielnie. Mam blizny obok siebie, więc myślę, że trzeba by użyć dłuższych igieł (bo jak zatrzymają się na zdrowej skórze, to do tych dołków mogą już nie wejść w wystarczającym stopniu).

Ma ktoś może jakieś namiary na dobry zakład medycyny estetyczniej wykonujący te zabiegi?

Jestem z warmińsko-mazurskiego, najlepiej w tym województwie lub ościennych (pomorskie, kujawsko-pomorskie).
airdrop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-05, 10:27   #210
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Witajcie dziewczyny. Postanowilam rozpoczac swoja przygode z rolka, ale poniewaz moja znajomosc z "mazidlami" jest rowniez bardzo krotka, prosze o pomoc.
Na stanie mam:
- wit C w proszku
- kwas alfa-liponowy
- wit A woleju slonecznikowym
- kwas hialuronowy 1,5%
- olej z rozy pizmowej
- niezmydlalana frakcja sojowa
- wit E
- Q10
- olej kokosowy

Prosze, doradzcie co moge z tego ukrecic i zastosowac pod rolke i po niej? czy "eliksir mlodosci" z "mazidel" nadaje sie do tego celu?

Nie chce sobie zrobic krzywdy, a chcialabym troche splycic kilka zmarszczek. Mam tez kilka rozszerzonych naczynek na polikach.

Caly czas "mecze" watek na BU, ale w sumie nie jestem duzo madrzejsza niz przed
Mam pytanie odnosnie dezynfekcji: czy zanieczyszczony spirytus sprzedawany w aptekach nadaje sie do zdezynfekowania walka?

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2011-10-08 o 16:38
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-15 14:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.