Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-29, 13:50   #151
lusia_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Mi wystarcza na dzień neutrogena a na noc smaruję na grubo wazeliną i daje radę. Niestety często mam zajady i ciężo mi się z nimi uporać Przez to omijam dentystę choć mam kilka zębów do zrobienia bo nie wyobrażam sobie siedzieć z buzią szeroko otwartą przez te kilkanaście minut... Poza tym codziennie krew przy smarkaniu i już ze 3 razy leciało mi tak fest....
krew z nosa i zajady u mnie juz minęły, zostały tylko ciągle suche usta. na począktu wazelina dawala radę ale teraz juz nie ale spróbuję, dzięki
lusia_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 16:30   #152
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Niestety w trakcie kuracji musiałam iść do dentysty, oj nie wspominam tego za miło, wyszłam z ustami suchymi jak wiór, popękanymi, nawet w jednym miejscu krew z nich leciała
Wiem też jedną wizytę zaliczyłam z miesiąc temu.... ostrzegłam dentystkę że w trakcie będę smarować usta sztyftem:P ale i tak mi popękały
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 18:06   #153
martusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Mam chyba gdzieś w domu ten lek:P Jakiś czas temu przepisał mi go ginekolog na podrażnienia wiadomo czego:P Jeśli nie przekręciłam nazwy ale chyba nie... Żółto biała tubka o ile dobrze pamiętam?
Zgadza się, żółto-biała tubka. Smarowałam 3x dziennie. Po 3 dniach już było wyleczone
martusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 02:38   #154
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
ja własnie wróciłam od gina.pisałam kiedys ze mam 34 lata hormony ok a problemy z tradzikiem.wahałam sie pomiedzy retinoidami a hormonami.tak samo dmnienne były zadnia lekarzy dermatologów u których byłam.ja oprócz tradziku mam lekki hirsutyzm(nadmierne owłosnienie) ale powtarzam hormony wszytskoe bardzo dobre.pewnie nadwrazliwosc.lekarz zapisał mi syndi35.pobiore troche i zobacze.jesli to nie pomoze biore od razu retinoidy.teraz z nich zrezygnowałam bo po 1wsze brak kasy a po drugie jeszcze nie próbowałam z hormonami a moze mi faktycznie jest potrzebne cos antyandrogennego.zobaczym y.czytam was dalej i zobaczymy jak to bedzie.
najbardziej boje sie depresji ale moze mnie nie dopadnie.

Nie przejmuj się ja też mam 30-stke na karku i nadal nastoletniego goscia na skórze,może powinnam sie z tego cieszyć bo w koncu to objaw młodego wieku
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 09:19   #155
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Nie przejmuj się ja też mam 30-stke na karku i nadal nastoletniego goscia na skórze,może powinnam sie z tego cieszyć bo w koncu to objaw młodego wieku
i zdecydowałas sie na retinoidy?jak u ciebie z hormonami?
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 13:05   #156
kiniominio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej !! Mam do Was pytanie... jestem na 9 miesiącu brania izoteku, jest to mój ostatni miesiąc z czego nie bardzo się ciesze, ponieważ sie boje powrotu.. powiem szczerze, że troszke się uzależniłam od tych tabsów i najchętniej nie konczyła bym jeszcze kuracji..ale mniejsza o to. Moje pyt brzmi jaki polecacie krem bądź spray do opalania.? Wyjeżdżam do Chorwacji i musze coś zakupić, nigdy nie używałam nic ochronnego od słońca wrecz przeciwnie zawsze robiłam sie na murzyna i nie ukrywam, że teraz też bym chciała, ale zdaje sobie sprawe z tego, że jednak musze coś nakładać podczas pobytu na plaży. Bardzo Was proszę o pomoc. Powiedzcie mi co sądzicie np o sprayach ? Podejrzewam, że będą pewnie lepsze niż te kremy..?? Np z iwostinu ?? Czy filtr musi być naprawde wysoki 50? Czy mogła bym sobie np zakupić 30 bądź niższy ? Proszę Was o poradę ..polećcie mi coś fajnego, co nie wybiela buzi i o nie jak największym filtrze:P Z góry dzięki wielkie za odpowiedź ! Pozdrawiam
kiniominio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-05, 13:29   #157
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez kiniominio Pokaż wiadomość
Hej !! Mam do Was pytanie... jestem na 9 miesiącu brania izoteku, jest to mój ostatni miesiąc z czego nie bardzo się ciesze, ponieważ sie boje powrotu.. powiem szczerze, że troszke się uzależniłam od tych tabsów i najchętniej nie konczyła bym jeszcze kuracji..ale mniejsza o to. Moje pyt brzmi jaki polecacie krem bądź spray do opalania.? Wyjeżdżam do Chorwacji i musze coś zakupić, nigdy nie używałam nic ochronnego od słońca wrecz przeciwnie zawsze robiłam sie na murzyna i nie ukrywam, że teraz też bym chciała, ale zdaje sobie sprawe z tego, że jednak musze coś nakładać podczas pobytu na plaży. Bardzo Was proszę o pomoc. Powiedzcie mi co sądzicie np o sprayach ? Podejrzewam, że będą pewnie lepsze niż te kremy..?? Np z iwostinu ?? Czy filtr musi być naprawde wysoki 50? Czy mogła bym sobie np zakupić 30 bądź niższy ? Proszę Was o poradę ..polećcie mi coś fajnego, co nie wybiela buzi i o nie jak największym filtrze:P Z góry dzięki wielkie za odpowiedź ! Pozdrawiam
Nie powiem co sądzę o filtrach i lepiej nie będę się wypowiadać co myślę o twoim pomyśle odnośnie opalania w czasie kuracji..
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-06, 14:56   #158
tulipanowapanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

heja! Z dniem 1 lipca przeskoczyłam na dawkę 10mg większą, czyli obecnie zażywam 40mg.Może to trochę egzotyczny pomysł na lato, ale na razie czuję się dobrze, oprócz jeszcze bardziej wyschniętych ust i krwi z nosa, która leciała mi już 2 razy "strumieniem" (wcześniej ani razu) nie odczuwam nasilenia innych skutków ubocznych. Generalnie denerwuje mnie to zaczerwienienie twarzy, nie umiem sobie z tym poradzić. Macie jakiś dobry sposób żeby to trochę zmniejszyć?
A jak sobie radzicie z upałami? W Poznaniu dziś 34stopnie, stwierdzam zgon, bo upał!
tulipanowapanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-06, 19:40   #159
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez tulipanowapanienka Pokaż wiadomość
A jak sobie radzicie z upałami? W Poznaniu dziś 34stopnie, stwierdzam zgon, bo upał!
Ja czuję się wspaniale! Po wyjściu z domu zawsze ze mnie płynęło, świeciłam się niemiłosiernie a teraz? Mat idealny Kocham izotek A tak na poważnie to mam problem żeby regularnie każdego dnia stosować na buzię 50spf:/ Strasznie mnie ten filtr wkurza, że trzeba czekać aż się wchłonie, nałożyć łyżkę tego na twarz, no i ostrożnie wklepywać podkład żeby przypadkiem nie zmazać Przyznaję że czasem grzeszę i na krem nawilżający nakładam od razu podkład z spf 18/25. Nie mam zaczerwienienia na twarzy, najgorsze okresy już za mną, teraz w sumie czuję się jakbym nie brała żadnego leku. Minęły już 4 mies kuracji a ze skutków ubocznych to ból kolan czasem i pleców, krew z nosa (kilka razy leciało mi tak mocno, zazwyczaj po wysiłku fizycznym), no i od czasu do czasu zajady:P Przede mną jeszcze 6 opakowań czyli 3 mies kuracji. Już z górki, najgorsze za mną
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 13:46   #160
pryszczblog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

cześć dziewczyny , ja po mojej wizycie na słońcu doczekałam się leczenia uczulenia które wystąpiło z racji zażywania izoteku, lekarz powiedziała mi że najlepiej to siedzieć w krzakach :p, łatwo powiedzieć, ale 30 min na słońcu jakoś mi nie szkodzi zwykle po tym mam lekko zaczerwienione policzki i nos, oczy ostatnio znów wysuszone i podrażnione, dermatolog radziła nosić okulary z uv,
a na krwawienie z nosa żeby go nie było i żebyście się nie stresowały to nawilżajcie nos od środka przynajmniej na noc, i będziecie miały spokój, specjalnym spray, lub zwykłą maścią przy pomocy patyczka kosmetycznego.
Suchości skóry nie zaważam , teraz to więcej potu, niż łoju, jednak jest bardzo delikatna i podatna na skaleczenia i otarcia.
Filtrów nie używam, makijażu nie robię, nawilżam regularnie usta Alantan plus maść i dłonie kremem do rąk. A twarz przemywam naparem z rumianku.
3 majcie się ja już 5 miesiąc z Aknenorminem.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-10 o 15:01 Powód: Spam
pryszczblog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-09, 12:21   #161
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny!
Zgałaszam się po 2 miesiącach od zakończonej kuracji.
Narazie na twarzy spokój
Skóra ciągle się czerwieni przy takich upałach, podczas gotowania i kąpieli. Przetłuszczanie włosów wróciło, niestety włosy ciągle mi lecą ale mam w planach jakiś zmasowany atak regenerujący dla nich Myśle, że będę musiała wybrać się do okulisty bo oczy mam ciągle przekrwione i to niestety nie ustępiło.

Ale ogólnie jestem szczęśliwa, znalazłam prace (obsługa klienta !), wyjechałam pod namiot na tydzień gdzie pielęgnacja twarzy równa była zeru a po powrocie wyszła mi tylko jedna czerwona góla gigant a nie wysyp na całej twarzy i ryk w poduche przez 3 miesiące (tak wyglądały moje zeszłoroczne wakacje, wycięte z życia)

Teraz chce wreszcie wydepilować wąsa, bikini, brzuch i szyje bo w tych obszarach mój hirsutyzm bardzo się nasilił. Aha przetłuszczenie na twarzy nie wróciło i oby tak zostało na zawsze

Trzymam mocno za Was i za siebie kciuki! Żeby nam to cholerstwo nie rujnowało życia!

Załączam zdjęcie w delikatnym mineralnym podkładzie, w poprzedniej części wątku można zobaczyć jak wyglądałam wcześniej.

Całuje i życze bezpryszczowych wakacji
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mila.jpg (40,0 KB, 167 załadowań)
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-09, 13:33   #162
circuela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 71
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej
Właśnie zaczynam 4 miesiąc leczenia aknenorminem. Muszę powiedzieć, że to cudowny lek. Co prawda miałam i mam trochę skutków ubocznych, ale warto to przecierpieć dla efektów po leczeniu będę brała to jeszcze parę miesięcy, ale już widzę efekty..
Naprawdę, gdyby nie izo, to nie wiem co bym zrobiła...

W tym momencie najbardziej uciążliwy skutek uboczny dla mnie to napady gorąca i zawroty głowy.. 35 stopni w cieniu na pewno nie pomaga.. niestety nie znalazłam jeszcze na to sposobu.

Aha, u mnie krwawienie z nosa powstrzymała maść Emofix i Rutinoscorbin(jadłam 5 tabl. dziennie)

Edytowane przez circuela
Czas edycji: 2012-07-09 o 13:37
circuela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-12, 11:18   #163
lusia_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Zgałaszam się po 2 miesiącach od zakończonej kuracji.
Narazie na twarzy spokój
Skóra ciągle się czerwieni przy takich upałach, podczas gotowania i kąpieli. Przetłuszczanie włosów wróciło, niestety włosy ciągle mi lecą ale mam w planach jakiś zmasowany atak regenerujący dla nich Myśle, że będę musiała wybrać się do okulisty bo oczy mam ciągle przekrwione i to niestety nie ustępiło.

Ale ogólnie jestem szczęśliwa, znalazłam prace (obsługa klienta !), wyjechałam pod namiot na tydzień gdzie pielęgnacja twarzy równa była zeru a po powrocie wyszła mi tylko jedna czerwona góla gigant a nie wysyp na całej twarzy i ryk w poduche przez 3 miesiące (tak wyglądały moje zeszłoroczne wakacje, wycięte z życia)

Teraz chce wreszcie wydepilować wąsa, bikini, brzuch i szyje bo w tych obszarach mój hirsutyzm bardzo się nasilił. Aha przetłuszczenie na twarzy nie wróciło i oby tak zostało na zawsze

Trzymam mocno za Was i za siebie kciuki! Żeby nam to cholerstwo nie rujnowało życia!

Załączam zdjęcie w delikatnym mineralnym podkładzie, w poprzedniej części wątku można zobaczyć jak wyglądałam wcześniej.

Całuje i życze bezpryszczowych wakacji
WOW ! Wyglądasz ślicznie naprawdę, oglądanie takich zdjęć pozytywnie nastraja człowieka na dalszą walkę. Efekt niesamowity ja własnie zaczęłam szósty miesiąc kuracji i efekty narazie są marne. Dawka zwiększona do 50mg, mam nadzieję, że coś się polepszy.
lusia_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-12, 13:03   #164
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez lusia_91 Pokaż wiadomość
WOW ! Wyglądasz ślicznie naprawdę, oglądanie takich zdjęć pozytywnie nastraja człowieka na dalszą walkę. Efekt niesamowity ja własnie zaczęłam szósty miesiąc kuracji i efekty narazie są marne. Dawka zwiększona do 50mg, mam nadzieję, że coś się polepszy.
po 6 mies marne efekty? U mnie już po 2 mies cera się uspokoiła a teraz jestem w 5tym miesiącu i mam jakiegoś pryszcza tak raz na 1,5 mies albo i rzadziej...:P Dziwne że po pół roku (a tyle zazwyczaj trwa cała kuracja) ...efekty są marne
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 12:16   #165
Ul eva
Raczkowanie
 
Avatar Ul eva
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ratunku! 8 miesięcy po odstawieniu Curacne i.. wysyp małych krostek na brodzie. Coś mnie podkusiło, żeby zacząć pić bratka i herbatkę zalecaną przy trądziku, chociaż wcale z nim problemu nie miałam po kuracji (było jedynie kilka na lini włosów). Piję je tak zapobiegawczo. No i wyskoczyły na brodzie, kilka w okolicy ust.. Boję się, że to jakis wielki powrót mojego koszmaru. Mam nadzieję, że to wina tych ziół. Zastanawia mnie też to, że jednak coś tam mi pod skórą siedzi, jeżeli mnie wysypało, a ja myślałam, że po Curacne jestem już zupełnie czysta.

A może jestem uczulona na Cepan, którym zaczęłam smarować blizny?

Edytowane przez Ul eva
Czas edycji: 2012-07-14 o 20:32
Ul eva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 18:53   #166
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Zanim zaczęłam przygodę z izotekiem też wyskakiwało mi po 5 na raz albo i lepiej... Miesiąc temu nie miałam np ani jednej, a ta ostatnia bardzo szybko się zagoiła To pierwsza gula (ba, jakikolwiek pryszcz) od 2 mies uff
Jak tam twoja kuracja? Dawno mnie tutaj nie bylo... Problemy zdrowotne sie unormowaly? Jak efekt?
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 12:04   #167
jinx7
Raczkowanie
 
Avatar jinx7
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 71
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Już miałam być po kuracji, a na ostatniej wizycie dermatolog "dowalił " mi jeszcze jedno całe opakowanie ;/;/;/ masakra. Dodał też, że pierwszego drinka będę mogła wypić 4 tyg.od zakończenia kuracji (naprawdę już nie wiem o co tu chodzi z tym alko). Niech to już się skończy, skóra jest tak podatna na uszkodzenia, że mam całe ramiona podrapane.

Nie mówiąc już o wypadających włosach, wychodzą garściami. Też tak macie z włosami, bo zaczęło mnie to trochę stresować ;/
__________________
Aparat: góra & dół ---> 13 X 2011
jinx7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 12:13   #168
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ul eva Pokaż wiadomość
Ratunku! 8 miesięcy po odstawieniu Curacne i.. wysyp małych krostek na brodzie. Coś mnie podkusiło, żeby zacząć pić bratka i herbatkę zalecaną przy trądziku, chociaż wcale z nim problemu nie miałam po kuracji (było jedynie kilka na lini włosów). Piję je tak zapobiegawczo. No i wyskoczyły na brodzie, kilka w okolicy ust.. Boję się, że to jakis wielki powrót mojego koszmaru. Mam nadzieję, że to wina tych ziół. Zastanawia mnie też to, że jednak coś tam mi pod skórą siedzi, jeżeli mnie wysypało, a ja myślałam, że po Curacne jestem już zupełnie czysta.

A może jestem uczulona na Cepan, którym zaczęłam smarować blizny?
Cepan mógł Ciebie zapchać ale i po bratku mogło wysypać. Trudno ocenić.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 16:44   #169
1311aneta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam gorąco, jestem przed kuracją Izotekiem (juz leży w szufladzie od kilku tyg.), nie mam odwagi go brać, czytam tutaj uważnie o skutkach ubocznych, znalazłam tez w necie kilka publikacji nt negatywnego wpływu izotretoiny na mózg, na zdolność zapamiętywania, koncentracji. Czy Wy dziewczyny zaobserwowałyście u siebie pogorszenie sprawności umysłowej, pamięci ?
1311aneta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 21:25   #170
pryszczblog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 40
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jinx7 Pokaż wiadomość
Już miałam być po kuracji, a na ostatniej wizycie dermatolog "dowalił " mi jeszcze jedno całe opakowanie ;/;/;/ masakra. Dodał też, że pierwszego drinka będę mogła wypić 4 tyg.od zakończenia kuracji (naprawdę już nie wiem o co tu chodzi z tym alko). Niech to już się skończy, skóra jest tak podatna na uszkodzenia, że mam całe ramiona podrapane.

Nie mówiąc już o wypadających włosach, wychodzą garściami. Też tak macie z włosami, bo zaczęło mnie to trochę stresować ;/
hej , jeśli chodzi o włosy i paznokcie to na początku mi się paznokcie rozdwajały, włosy nie wypadały ale aby polepszyć ich kondycję łykam tabletki Humawit- skrzyp i pokrzywa i jest ok.
- skóra mega delikatna i wrażliwa, podatna na otarcia i skaleczenia.
A jeśli chodzi o alkohol to nie pije, ale to pewnie ma związek z tym że to dodatkowy wysiłek dla wątroby i tak już nadszarpniętej przez izotek, czy dermatolog ma inne wytłumaczenie ?
A czy wy dziewczyny robicie badania kontrolne ? (Aspat, Alat, cholesterol i trójglicerydy ) bo ja mam np. lepsze wyniki niż 3 miesiące temu.
pryszczblog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 09:54   #171
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez 1311aneta Pokaż wiadomość
Witam gorąco, jestem przed kuracją Izotekiem (juz leży w szufladzie od kilku tyg.), nie mam odwagi go brać, czytam tutaj uważnie o skutkach ubocznych, znalazłam tez w necie kilka publikacji nt negatywnego wpływu izotretoiny na mózg, na zdolność zapamiętywania, koncentracji. Czy Wy dziewczyny zaobserwowałyście u siebie pogorszenie sprawności umysłowej, pamięci ?
Ja nic takiego nie zauważyłam, jedynie na początku brania bolała mnie kilka dni głowa i może byłam bardziej senna, ale na szczęście szybko przeszło
Cytat:
Napisane przez pryszczblog Pokaż wiadomość
A czy wy dziewczyny robicie badania kontrolne ? (Aspat, Alat, cholesterol i trójglicerydy ) bo ja mam np. lepsze wyniki niż 3 miesiące temu.
Ja robiłam co 1-2 miesiące, wyniki też miałam zawsze dobre W trakcie brania retinoidów brałam zapobiegawczo też olej z wiesiołka albo tabletki z omega-3, dobrze wpływają na poziom cholesterolu
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 10:01   #172
Ul eva
Raczkowanie
 
Avatar Ul eva
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 38
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Co do wpływu retinoidów, to ja niestety nabawiłam się szumów usznych i nasiliło mi się owłosienie. Ale gdyby nie Curacne, to byłoby tragicznie, bo miałam naprawdę złą sytuacje, a dzięki niemu teraz z tego wyszłam. Nie straszę, bo jeżeli ktoś boryka się z poważnymi problemami skórnymi, to warto!
Ul eva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 15:02   #173
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Jak tam twoja kuracja? Dawno mnie tutaj nie bylo... Problemy zdrowotne sie unormowaly? Jak efekt?
Hej, miło że pytasz Przez pierwsze 2-3 mies wyskakiwało jakieś ropne "coś" przed samym okresem, a od kilku cyklów już nawet przed okresem nie mam Dziś np dostałam @ a cera czyściutka.
Jedyne co mnie martwi to nierówności na skórze Pod światło wygląda źle źle źleee na początku 2013 wybiorę się na jakieś peelingi ale boję się że moja skóra nigdy nie będzie taka gładka jakbym tego chciała Zamiast cieszyć się że mam spokój z krostami i gulami to narzekam na te blizny echh Ogólnie jestem zadowolona z leczenia, jeszcze około 2,5 mies więc do końca bliżej niż dalej No i najbardziej mnie cieszy mat na twarzy, wcześniej wyglądałam jakbym się masłem posmarowała, na lato to duży plus Krem nawilżający stosuję tylko rano pod makijaż, na noc nie używam nic i skóra mi się nie łuszczy (jedynie w kącikach ust), w sumie to nigdy się nie łuszczyła na twarzy może lek za słaby?:P
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 15:10   #174
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jinx7 Pokaż wiadomość
Nie mówiąc już o wypadających włosach, wychodzą garściami. Też tak macie z włosami, bo zaczęło mnie to trochę stresować ;/
Tak, ale u mnie to akurat plus, mam tak gęste włosy że mogłaby i połowa wypaść i śladu po ubytku by nie było Nienawidzę swojej szopy :P
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 19:42   #175
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Hej, miło że pytasz Przez pierwsze 2-3 mies wyskakiwało jakieś ropne "coś" przed samym okresem, a od kilku cyklów już nawet przed okresem nie mam Dziś np dostałam @ a cera czyściutka.
Jedyne co mnie martwi to nierówności na skórze Pod światło wygląda źle źle źleee na początku 2013 wybiorę się na jakieś peelingi ale boję się że moja skóra nigdy nie będzie taka gładka jakbym tego chciała Zamiast cieszyć się że mam spokój z krostami i gulami to narzekam na te blizny echh Ogólnie jestem zadowolona z leczenia, jeszcze około 2,5 mies więc do końca bliżej niż dalej No i najbardziej mnie cieszy mat na twarzy, wcześniej wyglądałam jakbym się masłem posmarowała, na lato to duży plus Krem nawilżający stosuję tylko rano pod makijaż, na noc nie używam nic i skóra mi się nie łuszczy (jedynie w kącikach ust), w sumie to nigdy się nie łuszczyła na twarzy może lek za słaby?:P
Coz, apetyt rosnie w miare jedzenia i mimo, ze buzie masz juz bez ropnych to zawsze bedzie cos, co mogloby wygladac lepiej np te podskorne nierownosci jak mowisz. Na to na pewno pomoga potem jakies peelingi, nie mart sie. A skutki uboczne, oprocz suchosci ust juz ustapily? Bo nic na ten temat nie napisalas.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 21:20   #176
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: "Podskórne gule" - guzki, czyli zaawansowane zmiany trądzikowe

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Coz, apetyt rosnie w miare jedzenia i mimo, ze buzie masz juz bez ropnych to zawsze bedzie cos, co mogloby wygladac lepiej np te podskorne nierownosci jak mowisz. Na to na pewno pomoga potem jakies peelingi, nie mart sie. A skutki uboczne, oprocz suchosci ust juz ustapily? Bo nic na ten temat nie napisalas.
Suche usta nie są już tak dokuczliwe, jedynie krew z nosa i czasem ból kolan i pleców.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 22:18   #177
martusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez jinx7 Pokaż wiadomość
Nie mówiąc już o wypadających włosach, wychodzą garściami. Też tak macie z włosami, bo zaczęło mnie to trochę stresować ;/
Mnie na szczęście nie wypadają jakoś bardziej. Nie rozdwajają mi się też końcówki ani paznokcie.

Cytat:
Napisane przez 1311aneta Pokaż wiadomość
Witam gorąco, jestem przed kuracją Izotekiem (juz leży w szufladzie od kilku tyg.), nie mam odwagi go brać, czytam tutaj uważnie o skutkach ubocznych, znalazłam tez w necie kilka publikacji nt negatywnego wpływu izotretoiny na mózg, na zdolność zapamiętywania, koncentracji. Czy Wy dziewczyny zaobserwowałyście u siebie pogorszenie sprawności umysłowej, pamięci ?
Niestety u mnie występuje cała paleta skutków ubocznych: pogorszenie nastroju, senność, spadek koncentracji i pamięci (muszę wszystko zapisywać!), bóle stawów (gł. pleców, kolan i okolic pięt), suchość ust, zajady, pekanie naczyń krwionośnych w nosie. Ale zaciskam zęby i nie planuję przerywać kuracji. Wiem, że skutki uboczne miną po odstawieniu leku, a ładna cera pozostanie. Może to niezbyt odpowiedzialne myślenie, ale ja nie mam siły na dalsze borykanie się z trądzikiem. Chyba to jest kwestia desperacji : P
martusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 22:48   #178
_Lovely_
Raczkowanie
 
Avatar _Lovely_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź i okolice :)
Wiadomości: 259
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam! Nie było mnie tu od baaardzo dawna. Jestem dokładnie 45 dni do końca kuracji. Od paru miesięcy nie widziałam żadnej krostki, już nawet nie pamiętam jak to wygląda Mam nadzieje, że pozostanie taki efekt, bo to już moja 2 kuracja. Pozostały mi tylko jakieś drobne przebarwienia, ale prawie niewidoczne.

Cytat:
Napisane przez 1311aneta Pokaż wiadomość
Witam gorąco, jestem przed kuracją Izotekiem (juz leży w szufladzie od kilku tyg.), nie mam odwagi go brać, czytam tutaj uważnie o skutkach ubocznych, znalazłam tez w necie kilka publikacji nt negatywnego wpływu izotretoiny na mózg, na zdolność zapamiętywania, koncentracji. Czy Wy dziewczyny zaobserwowałyście u siebie pogorszenie sprawności umysłowej, pamięci ?
U mnie nie było żadnego wpływu na koncentrację i zdolność zapamiętywania. Udało mi się nawet bezproblemowo obronić pracę mgr Co do skutków ubocznych to przy pierwszej kuracji oprócz suchości ust to nie miałam innych dolegliwości. Teraz przy 2 kuracji troche gorzej - suchość ust, ogólna suchość skóry (ale znalazłam złoty środek dla siebie na te skutki uboczne), bóle pięt (przeszło po zmniejszeniu dawki) i dolnego odcinka kręgosłupa przy dłuższym chodzeniu czy staniu w miejscu np. w kościele.
_Lovely_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 23:53   #179
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
i zdecydowałas sie na retinoidy?jak u ciebie z hormonami?
Nigdy nie brałam retinoidów,leczyłam sie hormonalnie i wtedy było ok ale pół roku od zakończenia kuracji zawsze był nawrót trądziku. Teraz od roku nie biore żadnych tabletek chciałam odetchnąć od tej chemii lecze sie tylko zewnętrznie ale zaczynam wyglądac tragicznie więc musze zastanowic się co dalej??? Retinoidów sie boje zbyt duże ryzyko i nie ma gwarancji wyleczenia,poza tym jestem po przebytej depresji i cały czas walcze ze swoimi nastrojami boje się,że to swiństwo to pogłębi.
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 13:34   #180
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

To mój 3000 post na wizażu
Czekają mnie jeszcze dwa miesiące łykania izo, cera jest super - aż się boję czy po odstawieniu będzie podobnie. Włosy zaczęły bardziej wypadać. Muszę je podciąć, bo końcówki są wysuszone i się łatwo plączą.
Nareszcie mogę wklepywać do woli kremy bez ryzyka, że będą zapychać albo spływać po twarzy - dzięki temu skóra się regeneruje. Od kilku miesięcy nie traktowałam jej żadnym wysuszaczem przeciwtrądzikowym, ani nie masakrowałam ropnych gul. To ogromna ulga pokremować rano twarz, nałożyć filtr, lekki podkład i nie przejmować się do wieczora wyglądem, bo twarz wygląda jak u człowieka Dotykając twarzy nie czuję bolących syfów, nie myślę w ciągu dnia o tym, że jakieś paskudztwa robią mi efekt biedronki w kropki na twarzy i że muszę to zatuszować korektorem...
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.