Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-17, 22:50   #1741
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Właściwie nie patrze po paletach, bo nie zawsze jestem w stanie przypasować jakiś kolor do konkretnej palety, głównie mam problem z temperaturą. Szare, rozbielone, zbrązowiałe, czyste jeszcze poznam. Problem z dopasowaniem kolorów również jest taki, że mam cerę nie tyle z problemami typu naczynka co odbarwienie niektórych fargmentów. Nie wiem czy mogę to nazwać bielactwem, bo w tej chorobie kontury stref bez barwnika są ostre, a na twarzy to wygląda jakby sobie to wszystko spłynęło tudzież nie widać tego znacznie dopóki się nie opalę. Z drugiej strony na ciele mam typowe plamy bielacze.

Z rzeczy które na pewno mogę rzec to fakt, że w większości kolorów pasują mi odcienie ciemne i to rzeczywiście jest jakaś reguła. Dodatkowo tez widzę, że odcienie czyste, ale tutaj muszę jeszcze potestować. Generalnie nie mam tez kolorów w których wyglądam jednoznacznie źle lub jednoznacznie dobrze. Jedyny jednoznacznie źle wyglądający kolor na mnie to bardzo jasna malinowa czerwień na włosach, ktora później stała się jasną pomarańczową i również wyglądała źle.


Generalnie mogę wstawić jakieś zdjęcia dla bardzo ogólnego wglądu by pomóc sobie przy odnalezieniu typu, ale nie wiem czy ma to jakikolwiek sens.
A co z kolorami typów ciemnych?

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez karolinkak28 Pokaż wiadomość
Tak - to chyba strzał w 10- tkę
http://barwyurody.blogspot.com/search/label/zima - zdecydowanie moje kolory. Tak jak w innych paletach jednak sporo kolorów było do odrzucenia tak w tej palecie 99% pasuje
No cóż, to ci sugerowałam kilka postów wyżej...

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Chłodna zima nie toleruje żadnych barw ciepłych a Ty napisałaś, że pomarańczowa czerwień jest twarzowa a to jest chyba ciepławy kolor. Chyba, że nie rozumiemy się definicyjnie Z drugiej strony jeśli złoto nie pasuje, sugeruje to zimny typ.
Może pomogłoby Ci wpierw ustalenie czy jesteś bright, cool czy light.
Jakieś wskazówki mw http://www.prettyyourworld.com/analyzeyourself.html
I jakie kolory Ci pasują: intensywne czy zgaszone?

Jeśli biel i czerń intensywna Ci pasuje to może być zima a żeby rozstrzygnąć która: jeśli ciemny makijaż wokół oka Ci nie pasuje - może być intensywna zima, jeśli śliwkowe szminki są dobre - może być ciemna zima. Jeśli ciemny makijaż jest w porządku, śliwkowe szminki są za ciemne, gotyckie - może chłodna zima.

Z moich obserwacji na chłodnych zimach intensywna biel daje efekt wow, to jest typ urody królewny śnieżki a Ty piszesz, że jest ok ale szarość też ok.. to nie daje rozstrzygającej odpowiedzi.
Acz może jesteś chłodną zimą która nie ma wysokiego poziomu kontrastu i to z tego wynika. Ja mam ciemną karnację, biel mi pasuje, ale nie daje to efektu bajkowego bo mam po prostu nieco mniejszy poziom kontrastu niż przykładowe intensywne zimy.

Może Ci będzie łatwiej przez wypisanie kolorów w których jest Ci okropnie i dlaczego oraz wypisanie kolorów które robią efekt "WOW". Skóra nabiera blasku, podkreślone są oczy..

A cool summer zatem?

Cool Summer vs. Cool Winter
Soft White vs. Pure white
Lavender vs. Royal Purple
Raspberry vs. True Red
Plis, tylko nie ten blog...

Nie polecam prettyyourworld. Faktycznie jest to blog, który mnie wciągnął w analizę, ale im lepiej poznawałam analizę tym bardziej odkrywałam ile na prettyyourworld jest błędów a nawet bzdur. Cechy główne baaardzo rzadko da się określić na oko, szczególnie samemu. Ocenianie po kolorze włosów i oczu to nieporozumienie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 08:15   #1742
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Faktycznie, też mało z niego skorzystałam, ale nie mogłam sobie przypomnieć gdzie było tak fajnie opisane bright-cool-etc. Może u Scaman?
A może możesz polecić jakieś blogi do czytania. 12 blueprints, truth is beauty znam już na pamięć. Twój blog też mam przeczytany od deski do deski chętnie bym coś przytuliła nowego może ktoś jest w posiadaniu książki Ch. Scaman?
A może stworzysz coś nowego na bloga
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 21:07   #1743
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Na 12Blueprints ostatnio było sporo fajnych postów, m.in. brakujące posty o makijażu dla podtypów.

Eleablake Cosmetics to firma produkująca kosmetyki mineralne wg zasad Sci/Art (przez córkę twórczyni tego systemu). Mają też Pinteresta.

Yuku to forum, gdzie jest sporo o analizie.

Można też znaleźć odpowiednią grupę na Facebooku i rozmawiać sobie z innymi kobietami o własnym typie urody. Bardzo to praktyczne, bo można dostać cynk o właściwych kosmetykach.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 22:37   #1744
zuzia600
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 15
Jaki typ urody reprezentuje?

Wydaje mi się, że jestem jesienią, ale wole to sprawdzić.
mam złotawe włosy
piegi
ciężko się opalam
pieprzyki
moja skóra jest blada
oczy niebieskie z czarną obwódką
czarne rzęsy i brwi ogółem ciemna oprawa
ciemne usta
zuzia600 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 23:21   #1745
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Jaki typ urody reprezentuje?

Cytat:
Napisane przez zuzia600 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że jestem jesienią, ale wole to sprawdzić.
mam złotawe włosy
piegi
ciężko się opalam
pieprzyki
moja skóra jest blada
oczy niebieskie z czarną obwódką
czarne rzęsy i brwi ogółem ciemna oprawa
ciemne usta
Tu jest właściwy wątek.
Spójrz na pierwszy post i postaraj się odpowiedzieć na wszystkie sformułowane tam pytania, to pomoże ci pomóc .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 14:23   #1746
neeta_
Przyczajenie
 
Avatar neeta_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Skoro True Spring są zbyt "klaunowate" i ciągnie Cię do jesieni,to spróbuj może kolorów nowego typu Light Spring Soft. To jasne kolory,nadal czyste,bardzo leciutko przygaszone. To typ urody między wiosną a jesienią. Wydaje mi się,że jesienne kolory mogłyby być zbyt zgaszone i ponure. Z avatarka kolorystycznie przypominasz mi dziewczynę,która właśnie reprezentowała ten typ urody,u pani kolorystki znanej z autorstwa strony Pretty Your World


Ciekawostka z 12blueprints.com: "Spring skin is very definite in its sadness in Autumn colour. This observation over and over has convinced me that Spring/Autumn blends do not exist in human colouring. They might in human shopping, which is another story."
neeta_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 15:31   #1747
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez neeta_ Pokaż wiadomość
Ciekawostka z 12blueprints.com: "Spring skin is very definite in its sadness in Autumn colour. This observation over and over has convinced me that Spring/Autumn blends do not exist in human colouring. They might in human shopping, which is another story."
Pisałam o tym wcześniej, a propos twoich postów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 11:38   #1748
neeta_
Przyczajenie
 
Avatar neeta_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Pisałam o tym wcześniej, a propos twoich postów.
Tak tak, wiem. Chciałam zwrócić uwagę na rozbieżności w źródłach. Ten cytat z mojego poprzedniego posta był chyba z artykułu o Jasnej Wiośnie; tam, wbrew temu, co przytoczyła imaginacja93 o "nowym typie wiosennym" Scaman uważa z kolei, że Wiosna z Jesienią się nigdy nie przenikają. TSp i TA to typy siostrzane, ale może ta Jasna Wiosna rzeczywiście nie może mieć domieszki jesiennej, bo jest już przecież typem siostrzanym Jasnego Lata - czyli nie, że jest zgaszona, przybrudzona, a jaśniejsza i delikatnie chłodniejsza... wszystko zależy od percepcji i wiedzy nt. kolorów.
neeta_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 11:58   #1749
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mam w pracy "zgaszoną" koleżankę, myślałam, że jest Jesienią, ale stawiam na Lato, bo lepiej wygląda w chłodniejszych barwach (cera). z tym że jest bardzo zgaszona (nie "jasna"), odcień cery ma "brudny" no i wszystko się zlewa: włosy, cera, brwi, oczy to tak sobie myślę, że ja jednak jestem Czysta
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 13:11   #1750
aloesomaniaczka
Przyczajenie
 
Avatar aloesomaniaczka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam Szanowne Wiżażanki i bardzo proszę o pomoc

1. Jak się opalasz - Opalam się wolno, początkowo na czerwony, potem zmienia się na złotobrązowy.


2. Kolor oczu
- Zielono-niebiesko-szare, z plamkami i ciemnozielonym obramowaniem tęczówki. Popielate brwi, trochę ciemniejsze rzęsy ( z blond końcami).


3. Piegi - Ciepłe złotawe.


4. Cera - Bardzo jasny, ciepły. Rumienię się na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - Ciemny blond. Kiedyś bardziej mysi, teraz z ciepłymi refleksami.

6. Kolor ust ciepły, nasycony róż


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w ubraniach o kolorze kremowym, jasnym szarym, brązowym. Mam problem z prawidłowym dopasowaniem kolorów ubrań.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
Nie pasują mi biel i czerń. Lepiej wyglądam w ciemnych brązach i kremowym.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
?
Nie.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Raczej tak, pasują mi kolory delikatnie złamane szarością.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Pasują mi bardziej ciepłe kolory, jednak nie noszę tych odważniejszych, raczej mało rzucające się w oczy. Jesli chodzi o biżuterię, srebrna źle komponuje się z odcieniem mojej skóry.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-
Lepiej mi w ubraniach z drobnymi wzorami i "gładkich". Nie pasują mi bardzo kontrastowe wzory.
aloesomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 13:48   #1751
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jeśli nie pasują ci czyste kolory (niekoniecznie jaskrawe, ale po prostu czyste, mogą byc odrobinę rozjaśnione), to raczej nie jesteś Jasną Wiosną.
Jeśli pasują ci jakiekolwiek kolory chłodne, nie jesteś Ciepłą Wiosną (pisałas jednak, że lepiej ci w ciepłych, ale czy mogą być też chłodne?)

Jeśli pasujące kolory są delikatne, przygaszone, złamane szarością, mogłabyś być Latem, zwłaszcza Jasnym, ale wspomniałaś, że pasują ci raczej ciepłe odcienie, więc pewnie Jesień. Może Łagodna? Kolory Łagodnej Jesieni są przełamane zarówno szarością (wpływ Lata), jak i brązem. Odpadają czyste kolory, biele, czernie itp. Kolory mają byc rozmyte, zgaszone, złagodzone, raczej neutralne.
Jeśli pasują ci tylko ciepłe odcienie, to Ciepła Jesień.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-22, 13:59   #1752
aloesomaniaczka
Przyczajenie
 
Avatar aloesomaniaczka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jeśli nie pasują ci czyste kolory (niekoniecznie jaskrawe, ale po prostu czyste, mogą byc odrobinę rozjaśnione), to raczej nie jesteś Jasną Wiosną.
Jeśli pasują ci jakiekolwiek kolory chłodne, nie jesteś Ciepłą Wiosną (pisałas jednak, że lepiej ci w ciepłych, ale czy mogą być też chłodne?)

Jeśli pasujące kolory są delikatne, przygaszone, złamane szarością, mogłabyś być Latem, zwłaszcza Jasnym, ale wspomniałaś, że pasują ci raczej ciepłe odcienie, więc pewnie Jesień. Może Łagodna? Kolory Łagodnej Jesieni są przełamane zarówno szarością (wpływ Lata), jak i brązem. Odpadają czyste kolory, biele, czernie itp. Kolory mają byc rozmyte, zgaszone, złagodzone, raczej neutralne.
Jeśli pasują ci tylko ciepłe odcienie, to Ciepła Jesień.
Z Twojego opisu wynika, że jestem Łagodną Jesienią, dziękuję
aloesomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 14:15   #1753
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez aloesomaniaczka Pokaż wiadomość
Z Twojego opisu wynika, że jestem Łagodną Jesienią, dziękuję
To z twojego opisu, kochanie, wynika, że kolory pasują do Łagodnej Jesieni teoretycznie powinnaś być niskokontrastowa
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 17:31   #1754
kazetkaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[1. Jak sie opalasz : szybko I odrazu na czerwono
2. Kolor oczu oczywiscie niebieskie z nuta szarosci szarawa obwodka , rzesy I brwi maja kolor bardzo jasnego brazu.
3. Piegi -brak
4. Cera [/B]- brzoskwiniowa raczej ale bardzo jasna. Rumienie sie na czerwono.
5. Naturalny kolor włosów : sredni braz raczej mysi bez polysku.
6. Kolor ust - jasny różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- czuje sie dobrze w zywych kolorach , brazach.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Bardziej pasują szary I braz.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, kolory intensywne mi pasuja ale raczej nie extremalne
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?dobrze mi w stonowanych
.11. Pasują mi raczej kolory zimne ale tak srednio. I raczej srebro

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - kortrasty raczej mi nie pasuja.
kazetkaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 18:43   #1755
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
To nie takie trudne: odrzuć te typy, które ci absolutnie nie pasują: czerni i bieli nie tolerujesz, więc odpadają Zimy i Ciemna Jesień; jaskrawe kolory ci nie pasują: odpada Czysta Wiosna.
Napisałaś, że pasują ci kolory żywe, a potem, że stonowane? Które bardziej? Bo to różnica. Jeśli chłodniejsze i srebro, to stawiam na Jasne Lato (ma dość czyste kolory w porównaniu z innymi Latami, ale nie tak czyste jak Jasna Wiosna). Jeśli cieplejsze i stonowane, to Jesień, ale Jesień jest zgaszona, nie czysta.
Więc?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 19:22   #1756
kazetkaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=kaguya;48241763]To nie takie trudne: odrzuć te typy, które ci absolutnie nie pasują: czerni i bieli nie tolerujesz, więc odpadają Zimy i Ciemna Jesień; jaskrawe kolory ci nie pasują: odpada Czysta Wiosna.
Napisałaś, że pasują ci kolory żywe, a potem, że stonowane? Które bardziej? Bo to różnica. Jeśli chłodniejsze i srebro, to stawiam na Jasne Lato (ma dość czyste kolory w porównaniu z innymi Latami, ale nie tak czyste jak Jasna Wiosna). Jeśli cieplejsze i stonowane, to Jesień, ale Jesień jest zgaszona, nie czysta.
Więc?

A wiec chyba predzej cieplejsze i stonowane.

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:59 ----------

cos w tym jest bardzo mi pasuja rudawe wlosy albo refleksy
kazetkaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 19:39   #1757
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Rude nie oznacza jesienne, często rude są Ciepłe Wiosny, a nawet Jasne.
Pisałaś, że raczej ciepłe odcienie, stonowane: stąd Jesień. Gdyby były raczej ciepłe (niekoniecznie tylko ciepłe) i czyste, byłabyś Wiosną. Raczej chłodne i czyste: Zima. Zgaszone i raczej ciepłe: Jesień. Gdyby pasowały ci zgaszone i raczej chłodne, Lato.
Jeśli stawiamy na Jesień, to musimy teraz określić podtyp. Łagodną opisałam dwa posty wyżej, Ciepłej pasują tylko ciepłe kolory, Ciemnej raczej ciemne, głębokie, raczej ciepłe.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 19:51   #1758
kazetkaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

raczej po przegrzebaniu calej szafy stwierdzam ze cieple kolory mi najbardziej pasuja
kazetkaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-22, 20:01   #1759
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tylko ciepłe? Czy ciepławe?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 11:02   #1760
kazetkaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 10
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ciepkawe tez ��
kazetkaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 15:57   #1761
tsnat
Przyczajenie
 
Avatar tsnat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 17
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To ja powtórka, ale bardziej rozwinęłam wątki o kolorach. Początkowo obstawiałam zimę, później określiłam się jako stonowaną jesień, ale po jeszcze głębszej analizie znów stoję w miejscu.

Cytat:
Napisane przez tsnat Pokaż wiadomość
Witam!
Również ja proszę o pomoc...

1. Jak się opalasz - opalam się dość szybko, najpierw na różowo (to bardziej róż niż czerwień) a później opalenizna robi się brązowa, a raczej złoto-brązowa.

2. Kolor oczu - oczy ciemne, tęczówki koloru zielono-piwne z ciemnymi plamkami, obwódka ciemna, raczej szarego/zielonego koloru. Oprawa oczu ciemna.


3. Piegi - brak


4. Cera - z tym mam największy problem, nie wiem, wydaje mi się, że kolor brzoskwiniowy, zimą jestem blada, koleżanka kiedyś stwierdziła, że mam różowy/czerwony odcień twarzy :P, rumienię się na kolor czerwony


5. Naturalny kolor włosów - bardzo ciemny bez złotawych refleksów


6. Kolor ust - ciemniejsze, czerwień, delikatnie wpadająca w róż,


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - najczęściej zakładam na siebie ubrania koloru czarnego, czuję się dobrze również w różnych odcieniach bieli, jeśli chodzi o kolory to głównie nasycone, wyraziste. Dobrze mi w kolorze kobaltowym oraz czerwieniach. Również granat ładnie oddziałuje na twarz, a także kolory popielate. Nie lubię kolorów stonowanych i przełamanych szarością. W beżu wyglądam zbyt żółto. Kolor jeansowy też się nieźle komponuje z cerą. Hm... zgaszony róż też ok. Zielenie też raczej chłodne.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Trudno mi określić, wydaje mi się, że czysta czerń i biel pasują do mnie. Bynajmniej nie wyglądam w nich trupio. Możliwe, że lepiej niż czerń pasuje granat i ciemny popiel.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Kolory jaskrawe pasują, tj. neonowy róż latem, gdy jestem opalona. Preferuję kolory czyste, wyraziste.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Kolory zgaszone nie są dla mnie. Podkreślają sińce pod oczami.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem? Złoto "wtapia się we mnie", natomiast srebro odbija się na tle cery. Jeśli chodzi o kolorowe ubrania to pasują do mnie te nasycone. Zdecydowanie zimniejsze barwy lepiej współgrają z kolorem skóry.



12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo wolę monochromatyczne ubrania, jeśli chodzi o wzory, to dobrze wyglądam w groszkach biało-czarnych, pasują mi wielokolorowe wzory, szerokie paski czarno-białe też ok. Aczkolwiek lepiej czuję się w drobniejszych wzorach, panterka jest dla mnie spoko w miarę.

Proszę dajcie mi wskazówkę...
tsnat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 16:49   #1762
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kazetkaz Pokaż wiadomość
Ciepkawe tez ��
To niekoniecznie Ciepła, może być Łagodna, ale Łagodna ma stonowane kolory, takie zgaszone. Ciepła ma wyraźniejsze, ale nie toleruje chłodnych odcieni. Ciemna ma raczej ciemną paletę. Jeśli żaden nie pasuje, to nie Jesień.

Cytat:
Napisane przez tsnat Pokaż wiadomość
To ja powtórka, ale bardziej rozwinęłam wątki o kolorach. Początkowo obstawiałam zimę, później określiłam się jako stonowaną jesień, ale po jeszcze głębszej analizie znów stoję w miejscu.




Proszę dajcie mi wskazówkę...

A którą Zimę obstawiałaś? Z Zimy do Zgaszonej Jesieni? Hoho

odnajdujesz siebie w którejś z tych kategorii?

Wiosna jest raczej ciepła i czysta
Zima jest raczej chłodna i czysta

Jesień jest raczej ciepła i stonowana
Lato jest raczej chłodne i stonowane

?

Jeśli pasują ci kolory czyste, dość napigmentowane, czerń ujdzie, ale lepiej w granacie i ciemnych szarościach, nie wyglądasz oszałamiająco w bieli, ale możesz nosić szałowe wzory, możesz być Czystą Wiosną.
Z tym że pisałaś, że pasują ci raczej kolory chłodnawe, co sugerowałoby Zimę (jeśli pasują ci czyste kolory).
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 20:00   #1763
tsnat
Przyczajenie
 
Avatar tsnat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 17
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
A którą Zimę obstawiałaś? Z Zimy do Zgaszonej Jesieni? Hoho

odnajdujesz siebie w którejś z tych kategorii?

Wiosna jest raczej ciepła i czysta
Zima jest raczej chłodna i czysta

Jesień jest raczej ciepła i stonowana
Lato jest raczej chłodne i stonowane

?

Jeśli pasują ci kolory czyste, dość napigmentowane, czerń ujdzie, ale lepiej w granacie i ciemnych szarościach, nie wyglądasz oszałamiająco w bieli, ale możesz nosić szałowe wzory, możesz być Czystą Wiosną.
Z tym że pisałaś, że pasują ci raczej kolory chłodnawe, co sugerowałoby Zimę (jeśli pasują ci czyste kolory).
Dzięki za odzew!
No właśnie... Wiem, że to duża rozbieżność, ale próbowałam wszystkiego... A najgorsze jest to, że brak mi obiektywizmu i nawet nie potrafię konkretnie ocenić się jako typ chłodny czy też ciepły. Zwłaszcza po milionie wszelkiego rodzaju testów z szminkami, różami, bielami itd.
Pod uwagę brałam intensywną zimę lub też czystą wiosnę. Muszę poeksperymentować z kolorami tych dwóch typów. Chciałabym wreszcie skończyć z nadmiarem czerni i zapełnić swoją garderobę ubraniami w innych kolorach.
tsnat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 22:57   #1764
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez tsnat Pokaż wiadomość
To ja powtórka, ale bardziej rozwinęłam wątki o kolorach. Początkowo obstawiałam zimę, później określiłam się jako stonowaną jesień, ale po jeszcze głębszej analizie znów stoję w miejscu.




Proszę dajcie mi wskazówkę...
A próbowałaś robić przymiarkę wg moich wskazówek? I staraj się obserwować twarz bez oceniania czy kolory albo strój ci się podobają.

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez kazetkaz Pokaż wiadomość
[1. Jak sie opalasz : szybko I odrazu na czerwono
2. Kolor oczu oczywiscie niebieskie z nuta szarosci szarawa obwodka , rzesy I brwi maja kolor bardzo jasnego brazu.
3. Piegi -brak
4. Cera [/B]- brzoskwiniowa raczej ale bardzo jasna. Rumienie sie na czerwono.
5. Naturalny kolor włosów : sredni braz raczej mysi bez polysku.
6. Kolor ust - jasny różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- czuje sie dobrze w zywych kolorach , brazach.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Bardziej pasują szary I braz.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, kolory intensywne mi pasuja ale raczej nie extremalne
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?dobrze mi w stonowanych
.11. Pasują mi raczej kolory zimne ale tak srednio. I raczej srebro

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - kortrasty raczej mi nie pasuja.
Zapomnij o tym wszystkim, co napisałaś i zrób sobie przymiarkę. W miarę potrzeby powtarzaj, czytaj sobie o kolorach i po jakimś czasie powinno ci się coś wyklarować.

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

Przypominam wszystkim:
Jak wykonać przymiarkę kolorów (autoanalizę)

To nie jest tak, że mi się nie chce czytać waszych opisów; czytam je, i często wynika z nich, że wasze opinie o pasujących kolorach, typie urody są pełne sprzeczności. To jest całkowicie naturalne! Mity na temat urody, wpływ opinii innych osób, mała wiedza o kolorach i wiele innych czynników pływają na to, że po pierwsze - trudno na siebie spojrzeć obiektywnie, po drugie - trudno po przeczytaniu opisu systemu kolorystycznego szybko zastosować go do siebie.

Dlatego polecam właśnie przymierzanie kolorów, które nie jest szybkie, za to jest skuteczne i rozwija wiedzę o kolorach i własnym wyglądzie.

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Cytat:
Napisane przez neeta_ Pokaż wiadomość
Tak tak, wiem. Chciałam zwrócić uwagę na rozbieżności w źródłach. Ten cytat z mojego poprzedniego posta był chyba z artykułu o Jasnej Wiośnie; tam, wbrew temu, co przytoczyła imaginacja93 o "nowym typie wiosennym" Scaman uważa z kolei, że Wiosna z Jesienią się nigdy nie przenikają. TSp i TA to typy siostrzane, ale może ta Jasna Wiosna rzeczywiście nie może mieć domieszki jesiennej, bo jest już przecież typem siostrzanym Jasnego Lata - czyli nie, że jest zgaszona, przybrudzona, a jaśniejsza i delikatnie chłodniejsza... wszystko zależy od percepcji i wiedzy nt. kolorów.
Rzeczywiście, jasna wiosna nie ma domieszki jesieni.

Jednak lato jest zgaszone, w związku z czym jasna wiosna jest leciutko przygaszona, jednak oczywiście kolory są zdecydowanie czystsze niż zgaszone. Imho na podobnej zasadzie może działać podobieństwo między ciepłą wiosną a ciepłą jesienią.
Poza tym, choć jasne typy to nie tylko jasne kolory, w przypadku Polski osoby o tym typie urody najczęściej będą miały tę jasną, przejrzystą cerę z małą ilością pigmentu... Skoro trudno w niej często dostrzec nawet wiosenny pigment, to ten jesienny czy letni z siostrzanego typu może być jeszcze trudniejszy do wychwycenia na oko... dlatego przymierzanie kolorów jest takie ważne.

Nie mam w najbliższym otoczeniu nikogo o typie ściśle ciepłym, wiec brak mi obserwacji, ale np. nie przestaje mnie zaskakiwać, jak chłodnej zimie jednocześnie pasują czyste i mocne jak i leciutko osłabione kolory (zbyt "mdłe" dla intensywnej zimy). Zgaduję, że w przypadku wiosny i jesieni jest podobnie, ale głowy nie dam.


W systemie 4x4 porównanie Pure Autumn i Shaded Spring - przykładowe kolory są bardzo podobne, a ma to wyjaśniać, że są to odpowiednio najczystsze z jesiennych kolorów i przyciemnione kolory wiosny... Na systemie 12 typów faktycznie ciepła jesień jest najmniej zgaszona, ale bym powiedziała że kolory ciepłej wiosny to mają raczej więcej brązu od pozostałych wiosen, niż czerni. Chyba chodzi głównie o kwestie myślenia o kolorach.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 23:55   #1765
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

To nie jest tak, że mi się nie chce czytać waszych opisów; czytam je, i często wynika z nich, że wasze opinie o pasujących kolorach, typie urody są pełne sprzeczności. To jest całkowicie naturalne! Mity na temat urody, wpływ opinii innych osób, mała wiedza o kolorach i wiele innych czynników pływają na to, że po pierwsze - trudno na siebie spojrzeć obiektywnie, po drugie - trudno po przeczytaniu opisu systemu kolorystycznego szybko zastosować go do siebie.

Dlatego polecam właśnie przymierzanie kolorów, które nie jest szybkie, za to jest skuteczne i rozwija wiedzę o kolorach i własnym wyglądzie.[COLOR="Silver"]
Masz całkowitą racje. Trzeba na siebie spojrzeć całkowicie bez uprzedzeń, ale te narastają latami

Wampierz, pisałaś na blogu o kolorze szminki i podkładu. Wybór cienia bazowego to mniejszy na pewno mniejszy problem, ale byłam w Rossie zakupić takowy i wróciłam z niczym bo nie mogłam się zdecydować. Jestem Ciemną Jesienią, moje dotychczasowe cienie bazowe na pewno były za jasne. Może jest coś na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę?
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 10:57   #1766
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
A co z kolorami typów ciemnych?
Tak szczerze mówiąc jeszcze przymiarki właściwej nie udało mi się zrobić. Chwilowo zajmuję się tematem samej analizy kolorystycznej i staram się nauczyć rozpoznawać te kolory i dopasowywać je do palet, obserwuję tez inne osoby próbując ustalić czy barwy, które noszą im pasują. Zwyczajnie jeszcze mam za małą wiedzę, żeby oceniać siebie, nie umiem ocenić czy dany kolor mi pasuje. Że nie wspomnę o fakcie, że większość 'draperii' w domu jest wzorzystych co rzecz całą utrudnia. W galerii kolorów w bród, ale co z tego jak światło kiepskie? Jedynie mam te trop, że ciemne odcienie oraz srebro bardziej niż złoto, ale stąd daleko jeszcze do typów. Może tyle, że typ z przewagą chłodu.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 15:51   #1767
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2


Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Mam w pracy "zgaszoną" koleżankę, myślałam, że jest Jesienią, ale stawiam na Lato, bo lepiej wygląda w chłodniejszych barwach (cera). z tym że jest bardzo zgaszona (nie "jasna"), odcień cery ma "brudny" no i wszystko się zlewa: włosy, cera, brwi, oczy to tak sobie myślę, że ja jednak jestem Czysta
Tak ją dyskretnie obserwujesz w pracy i robisz notatki w głowie?

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Tak szczerze mówiąc jeszcze przymiarki właściwej nie udało mi się zrobić. Chwilowo zajmuję się tematem samej analizy kolorystycznej i staram się nauczyć rozpoznawać te kolory i dopasowywać je do palet, obserwuję tez inne osoby próbując ustalić czy barwy, które noszą im pasują. Zwyczajnie jeszcze mam za małą wiedzę, żeby oceniać siebie, nie umiem ocenić czy dany kolor mi pasuje. Że nie wspomnę o fakcie, że większość 'draperii' w domu jest wzorzystych co rzecz całą utrudnia. W galerii kolorów w bród, ale co z tego jak światło kiepskie? Jedynie mam te trop, że ciemne odcienie oraz srebro bardziej niż złoto, ale stąd daleko jeszcze do typów. Może tyle, że typ z przewagą chłodu.
Jakkolwiek rozumiem Twoje rozterki to wydaje mi się, że trudniej jest się uczyć na kimś (chyba że obrzucisz te osobę chustami ) niż na sobie. Na kimś w dużej mierze decyzja czy mu dany kolor pasuje zależy nawet od tego czy lubisz tę osobę, uważasz ją za zadbaną czy podoba Ci się jej styl poza tym ludzie chodzą wymalowani (kobiety przynajmniej).
Na sobie najłatwiej zauważyć różnicę robiąc porównania. Od najprostszych - zestawiaj chłodne z ciepłymi, intensywny niebieski z bladym niebieskim, kremowy z bielą, w końcu "chwycisz" czego w ogóle szukasz jakiej 'pozytywnej zmiany' na twarzy o której tu wszyscy piszą i będzie prościej.
Odradzam też przymiarki na komputerze, bo to pomaga co najwyżej utwierdzić się w domysłach lub zidentyfikować podtyp a nie pomaga na początku (ja głupiałam).
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 16:54   #1768
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość


Tak ją dyskretnie obserwujesz w pracy i robisz notatki w głowie?


Jakkolwiek rozumiem Twoje rozterki to wydaje mi się, że trudniej jest się uczyć na kimś (chyba że obrzucisz te osobę chustami ) niż na sobie. Na kimś w dużej mierze decyzja czy mu dany kolor pasuje zależy nawet od tego czy lubisz tę osobę, uważasz ją za zadbaną czy podoba Ci się jej styl poza tym ludzie chodzą wymalowani (kobiety przynajmniej).
Na sobie najłatwiej zauważyć różnicę robiąc porównania. Od najprostszych - zestawiaj chłodne z ciepłymi, intensywny niebieski z bladym niebieskim, kremowy z bielą, w końcu "chwycisz" czego w ogóle szukasz jakiej 'pozytywnej zmiany' na twarzy o której tu wszyscy piszą i będzie prościej.
Odradzam też przymiarki na komputerze, bo to pomaga co najwyżej utwierdzić się w domysłach lub zidentyfikować podtyp a nie pomaga na początku (ja głupiałam).
No to wychodzi na to, że mam na odwrót - u innych coś widzę, u siebie nic (inna rzecz, że mam nienaturalny kolor włosów, to też sprawę utrudnia, ciężko jest coś zauważyć dokładnie ich nie upinając i nie zasłaniając) i nie mówię tu o osobach, które znam, a które widzę idąc ulicą, będąc w kawiarni, restauracji, urzędzie, gdziekolwiek po prostu Wiadomo, że ekstra analizy nie przeprowadzi się bez przymiarki, bo jak widać, czasami na blogach z analizą (tych dobrych typu TiB) ktoś wygląda dobrze, ale założy coś innego, czego na chwilę obecną nie widzę i jest lepiej. Zresztą nawet nie chodzi mi o ocenianie typu kolorystycznego, bo daleko mi do tego, a po prostu samej klasyfikacji koloru (czy ciepły/chłodny, nasycony/zgaszony) oraz faktu czy kolor pasuje, bo teraz słabo rozpoznaję jak powinien wyglądać człowiek w zjawiskowym kolorze, a jak w słabym. W każdym razie pamiętam jak udało mi się zidentyfikować kolory na sukience jakiejś babki - sukienka czysto biała z mocno wychłodzonymi odcieniami różu, zieleni, niebieskiego, wszystkie dosyć ciemne. Czyli jakaś paleta zimowa. Święto A że sukienka babce nie pasowała (efekt jakby ona i ubiór to dwie odrębne części) to inna sprawa.

O zdjęciach już wiem. Czytając różne wskazówki i zasady kierujące analizą, oglądając te zdjęcia wreszcie widzę jak one są niemiarodajne. Co zdjęcie to inny kolor twarzy
Ale za tę wskazówkę z prostymi porównaniami dzięki.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-24, 21:22   #1769
201705230905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 043
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Szybko, najpierw na czerwono, potem jest ciepły odcień
2. Ciemna oprawa oczu, szaro-niebieskie tęczówki
3. Nie mam piegów
4. Chłodny, wpadający w porcelanę, różowy
5. Ciemny brąz
6.Jasnoróżowy
7.W białym, w różowym, niebieskim i wszystkich mocnych kolorach
8.Za dużo czerni i wyglądam jak zombi
9.Pasują mi nasycone kolory
10.Nie, wyglądam zbyt blado i ponuro
11.Pasują mi zimne
12.Wzory pasują jak najbardziej
201705230905 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-27, 10:48   #1770
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość


Tak ją dyskretnie obserwujesz w pracy i robisz notatki w głowie?
Tak
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.